IC szankciók csökkentése/törlése

Serpa

Barangoló
Támogató
2024. 08. 25.
90
66
27
London
V4 karakter
Oliver Blackthorne
Ugye nem lettél ettől vérig sértve?
Nincs okom sértődöttnek lenni :D
Ha más nem, annyit sikerült elérni, hogy már a 9. oldal is van. Mindenesetre kíváncsian várom a fejleményeket, ha lesz belőle :)
 

Kojo

Barangoló
2019. 01. 12.
138
231
Székesfehérvár
V4 karakter
Stefano Valera
LV karakter
-
V2 karakter
Antonio_Jorge
A szerelő meg vitázik helyettük.

Visszatérve az eredeti témához, nem hinném hogy script ügyileg fognak bármin is változtatni, maximum Vitoék viszik lentebb a perceket.
Arra pedig előbb van lehetőség, Vito felől érkezett válasz még...
Igazából itt a kettő oldal is rendezhetné ezt egymás között ha mindenki játéknak fogná fel ezt a valamit.
 
  • Tetszik
Reactions: vagabond

Alan

X/0
Veterán Globális Moderátor
v4
2019. 01. 17.
961
4 539
V4 karakter
Finley Payton
LV karakter
Cayo Carminero
Egy korábbi, mára már törölt topicból, ami valami hasonlóról szólt.
A tíz órát annó sikerült leharcolni ötre, ez ellentétben sokak tévképzetével nem annyiból áll, hogy akkor most Vito vagy akármelyik másik rendvédelmi leader a hasára csap és meghozza ezt a döntést önkényesen.

Óvadék rendszer hálisten bejött a V4 óta, alapesetben kötelezően adnia kell a rendvédelmisnek amennyiben nem emberellenes bűncselekményt követ el az illető (pl. ha menekül, fegyvert/kábítószert birtokol akkor kap) megvonni egyedül akkor van lehetőség ha valaki elviselhetetlenül paraszt (nem, nem a karaktere habitusára gondolok, hanem arra amikor például már ICbe van keverve olyan OOC dolog ami nonszensz).

A BTK alapján arra nem lehet enyhítést és óvadékot adni ami olyan bűncselekmény amire nem elég IC a bűnbocsánat (rablás/gyilkolás etc.) ezért nem kaphattok enyhítést az esetek nagy százalékában (nyilván, lehet úgy /enyhíteni/, hogy adott vádak kimaradnak, az hogy te erre a másik személyt a korrektségeddel, infó átadásoddal, pénzeddel vagy akármi mással rátudod-e szedni az a ti dolgotok, nem biztos hogy belemegy, nyilván).
Szó volt a +60 és +120 percekről, ezeket ki kell "érdemelni". Tehát azért mert te megöltél egyedül 20 bevetésist nem adhatja rád senki, azért mert végig funolod a kihallgatást és végig le droid kutyázod a rendőrt meg a jelentéseiért cseszteted már kérheti, mert azt nem azért csinálja az ember mert ilyen az IC karaktere.

Szerintem is sok az öt óra, félreértés ne essék, nem ezért írtam ide mert ellenezném a csökkentést. A játékosbázis az évek alatt öregedett, nincs mindenkinek annyi ideje mint 3-5 éve ez is tiszta sor, de ebben a kérdésben nincs most, de nem is volt annó sem egyetértés a rendvédelmi vezetők és/vagy a szerver vezetők között.

Végszóként ha megengedtek egy javaslatot akkor üljetek össze, mint illegál leaderek és a hamarosan(?) érkező FK fejlesztésekbe fogalmazzátok bele közösen az AFKra vonatkozó kéréseitek (vagy azt hogy offline is teljen, mert az is egy baromi jó felvetés), biztos vagyok benne hogy a vezetőség is fontolóra fogja venni a dolgot ha látja az igényt és az összetartást. 🤞

Ebben az FK fejlesztésben egy frakció fogalmazta meg a kéréseket, akik végül visszamondták a kérelmüket.
Nem írta bele senki más a sajátjába, habár olyan kérelmek voltak amik valamennyire közösen voltak megfogalmazva az akkori illegális leader gárdák részéről tudtommal, most pedig megint itt vagyunk az ötletek topicban fórumon.

Nyilván tudja mára mindenki, hogy az illegál FK fejlesztéseknek sajnos anyagi vonzata van a legutóbbi(?) frakció update óta, de ez a jail timeos dolog pont olyan, hogyha összebeszéltek, felkeresitek Boriszt supporton vagy DCn keresztül akkor nem fog benneteket válasz nélkül hagyni. Ha valóban látja, hogy ez mennyire égető probléma akkor talán ezt ők is átrágják megint és szerintem! kitudtok találni valami olyat, ami mindenkinek megfelel, onnan meg hogy ők mondanak valamit, fejre is állhat az a rendvédelmis aki a csökkentés ellen van.
(Régen Szanyi Feri is összetudta ültetni az illegál leadereket TSre, aztán tudtak eszmecserét folytatni, megint kell egy személy aki képes/hajlandó összeverbúválni mindenkit, ha más nem egy FA-t biztos találtok aki a szervezésben segít)

+ Mint GMOD szólok, hogy ne essetek már egymás nyakának, mert tényleg a téma zárásához fog vezetni, report miatt keveredtem megint én is ide.
 

Boldi88

Zöldfülű
2023. 06. 20.
171
940
V4 karakter
Artyom Egorov
"Az, aki ezt nyíltan leírja, jobban tenné, ha őszintén szembenézne önmagával, és felismerné, hogy véleménye nem helytálló."
Ugye mennyivel szebben hangzik, mint az, hogy köpje szembe magát? :)

Végülis...

Ha a szerver (makro)közössége(i)nek együttélési szabályait összevetéses vizsgálat alá vetjük Magyarország társadalmi és kulturális berendezkedésével, akkor egy átlagos szintet sem elérő érveléssel közepesen jól tudunk párhuzamokat állítani. A hatalom gyakorlására és a jog betartatására jogosítványokkal felruházott személyek és szervek az egyébként szigorúan hierarchikus szerveződési módon szerveződő szervezetek sajátos működési fundamentumai miatt alapvetően opportunista hozzáállással dolgoznak (ami önmagában kivetnivalót nem tartalmaz), de a szükséges garanciák, a mindenki számára viszonylag fair terepet biztosítandó, abszolút hiátusban szenvednek. A felügyeleti tevékenység hiányában végzett hatalomgyakorlás során a hatalom képviseletében eljáró személyek szerveren kívüli, abszolút szubjektív felfogása nem elkülöníthető a szükséges szinten ahhoz hogy minden hatósági eljárás a jogszabályokban lefektetett princípiumoknak megfeleljen - lévén ez a maradéktalanság lenne.
Amíg a szubjektív és objektív oldalak nem tudnak olyan mértékben elkülönülni hogy érdemben ne befolyásolják a jog érvényesülésének minden területét, nem lehet számítani a jogbiztonság nyújtotta biztos alapra.

Én alapvetően szeretem (ezt) a bikkfanyelvet. De csak egy bizonyos szintig működik ez.
Ha meguntad te is, akkor engedd meg kérlek hogy egy pár rövid mondatban elmondja szerintem itt már miért nincs értelme szépen beszélni.

Itt is megjelent (bár szerintem (és remélem) viccből), hogy "aki illegálozni megy, ne lepődjön meg ha 5 óráját vesszük."
Van egy idevágó közmondás is, bár ezekben annyira nem vagyok jó: "Aki k betűs szónak áll, ne lepődjön meg ha meg b betűs szavazzák."
Ez a közmondás tök vicces, amíg nem akarunk mögötte társadalmi okokat keresni. A lényeg viszont kevésbé ez.
Igazad van a konszenzusos megoldással kapcsolatban. Ehhez 2 félre van szükség, amelyek hajlandóak az együttműködésre. Ebből hiányzik viszont másfél.
- egyfelől hiába a rendvédelemnek szerver vezetésének kéne a rendvédelem alapvető szemléletét formálni, meg a BTK büntetési tételeivel foglalkozni, az ő részükről egyetlen válasz jön vissza: "most lett szerkesztve a BTK, nem nyúlunk még hozzá, mert csak". Ami önmagában egy nevetséges érv, egyfelől mert azóta eltelt 14 hónap, másfelől meg hiába keverünk a híg kakiba egy kis keményítőt, az még kaki lesz - csak össze lesz állva és picit kevésbé fulladunk bele. Ezzel együtt nincs indok arra hogy miért nem nyúlnak még hozzá a BTK-hoz, csak a "mert" érkezik mint érv. Ami, az én szerény érvelési kultúrám szerint, viszonylag gyenge. Cserébe egy nagyon ellenszenves képet fest a használójáról, mert egyértelműen mutatja hogy csak és kizárólag a kezébe adott hatalommal él vissza, vitatkozni pedig már csak elvből sem akar. (Nem veszekedni, az más, itt a szavaknak jelentése van.)
- másfelől, és itt van a másfélből a fél, a rendvédelmen kívül állók már csak azért sem akarnak együttműködni mert a másik fél nem ad érdemi érvet arra hogy miért cselekszik úgy ahogy. Nagyon-nagyon sok jogos kérdés és érv érkezett a rendvédelem felé, amelyekre a mai napig nincsen válasz. Illetve válasz van, de azok talán még nevetségesebbek mint Vito "még nem nyúlunk hozzá" érve. A hsz végén még kitérek pár ilyen kérdésre, mégiscsak neveletlen lenne ha állítok valami csúnyát és nem támasztom alá. További okot én nem tudok ide felfedezni, lévén nem látom hogy miért ne lenne nyitott valaki arra hogy ne 4 óra jailt üljön ha drogot termeszt egy szerepjáték szerveren. Szerintem ha a szerver vezetősége nyitna az IC jailek rendszerének átgondolása irányába, nem kapna elutasítást a nem rendvédelemben játszó játékosok részéről. Csak ehhez vagy neki kell látni, vagy marad ez a helyzet.

Ami pedig ezt a pár megválaszolatlan kérdést illeti.

Felmerült hogy miért 5 óra egy jail. Itt érkezett rá egy válasz: "eltántorít az illegális tevékenységtől".
- én tényleg nem szeretném megbántani azt aki ezt írta, de ez ugye tényleg csak vicc volt? Bocsánat, ez nem egy szerepjáték szerver? Én úgy tudom hogy nevében minimum az. Ha már szerepjáték, akkor milyen szerepjáték? Sajnos én nem láttam sehol kiírva hogy Rendőrség Roleplay V4, úgyhogy feltételezem mindenféle - a szerver szabályzatának megfelelő - karakter alakítható. Így tehát az is, aki illegális tevékenységet folytat. Miért vannak az illegális tevékenységet folytató emberek 4-6 órákra elrakva, ha a karakterüket alakítják? Fentebb le is írtam - nincs mögötte tényleges indok, csak a szubjektív OOC okok. Mit tanul az, aki drogok termesztése miatt elraknak 3 órára? Hogy innentől nem fog mert rósz? Helyette beáll rendőrnek? És ha ő ilyen karaktert akar alakítani? Erre épített fel egy karaktert?

Miért automatikusan a legnagyobb pénz- és idő kerül kiosztásra?
- oké, tudom, a 4 kivétel mindjárt megírja hogy ők aztán nem. Ezt tisztelem is. De a 354 maradék? Megint, ez csak az OOC okokra vezethető vissza. Itt hozzátartozik az is hogy ez egy nagyon szigorú felügyeleti kontrollt és szemléletbeli változtatást igényel - amire talán kevés igény van a sokcsillagosok között.

Miért nem nyúlnak hozzá ismét a BTK-hoz?
- 14 hónapja volt az utolsó. Van olyan érv ami elfogadható lenne, csak valaki adja már meg...

És a személyes kedvenc kérdésem, ami egy hosszabb kifejtést is érdemelne, de azért felteszem hátha:

Mi értelme van az IC jail-nek?
- erre légyszi valaki tényleg írjon valamit, mert én nem látom hogy igazából mire szolgál.
 

farder0820

Újonc
2022. 07. 22.
43
94
V4 karakter
Grild Takida
Én adnám ha a büntetés akkor indulna, ha a bilincs rádkerül (script nélkül is megvalósítható).
Lehet 3 órás büntetés, amiből az első 1 órát végig RP-zitek (elszállítás, akár átszállítás, kihallgatás stb.), máris "csak" 2 óra bünti marad.
Jelenleg illegálnak is az a célja (kivéve akinek nem), hogy minél hamarabb elinduljon a visszaszámláló, + több börtönre ítéltnek bár szerepen kívüli, megy a "jaj megbántam", "igen beismerem" stb, hogy kapjanak enyhítést - mert sok rendőr ehhez köti (kivéve aki nem) az enyhítést --- IC dönti el valóban.
Aztán van az a rendvédelmis, aki OOC eldönti akármi van megadja a max enyhítést, és a másik véglet, aki OOC eldönti, bármit mondasz, max büntit kapsz, mert "hatalmam van".
 

ese korsi

The Fearsome
2019. 01. 11.
1 890
18 958
21
V4 karakter
Martin Chambley
LV karakter
Monyet Chopper
Felmerült hogy miért 5 óra egy jail. Itt érkezett rá egy válasz: "eltántorít az illegális tevékenységtől".
- én tényleg nem szeretném megbántani azt aki ezt írta, de ez ugye tényleg csak vicc volt? Bocsánat, ez nem egy szerepjáték szerver? Én úgy tudom hogy nevében minimum az. Ha már szerepjáték, akkor milyen szerepjáték?
Nem attól tántorít el, hogy te bandatagot/maffiózót roleplayezz, hanem attól, hogy ne abból álljon a szerveren töltött időd, hogy az ATM-eket fúrod. Igen, valaki ezért jár fel, ez van, mit tudunk ellene tenni? Senkik sem vagyunk, hogy megakadályozzuk őket abban, hogy jól érezzék magukat, DE közel sem reális egy bandának, MOB szervezetnek, kartellnek a benzinkutakat, szürke trubadur masinákat fosztogatni "pénz" miatt. Ne próbáld már ezt folyamatosan kiforgatni, nem azért fogsz öt órát leülni a szerveren, mert a karaktereddel illegális tevékenységet ROLEPLAYEZEL (nem fúrsz, nem lősz). Ne légy megáldva ezzel az illegális tevékenységgel, mert közel sem reális az az "illegális tevékenység", ami a szerveren történik.
Mi értelme van az IC jail-nek?
- erre légyszi valaki tényleg írjon valamit, mert én nem látom hogy igazából mire szolgál.
Arra viszont nagyon kíváncsi lennék minden rosszindulat nélkül, hogy te ennek cseréjét, kivételét hogy oldanád meg. Mi Te szerinted a legjobb megoldás?
 

Boldi88

Zöldfülű
2023. 06. 20.
171
940
V4 karakter
Artyom Egorov
Nem attól tántorít el, hogy te bandatagot/maffiózót roleplayezz, hanem attól, hogy ne abból álljon a szerveren töltött időd, hogy az ATM-eket fúrod. Igen, valaki ezért jár fel, ez van, mit tudunk ellene tenni? Senkik sem vagyunk, hogy megakadályozzuk őket abban, hogy jól érezzék magukat, DE közel sem reális egy bandának, MOB szervezetnek, kartellnek a benzinkutakat, szürke trubadur masinákat fosztogatni "pénz" miatt. Ne próbáld már ezt folyamatosan kiforgatni, nem azért fogsz öt órát leülni a szerveren, mert a karaktereddel illegális tevékenységet ROLEPLAYEZEL (nem fúrsz, nem lősz). Ne légy megáldva ezzel az illegális tevékenységgel, mert közel sem reális az az "illegális tevékenység", ami a szerveren történik.

Amikor ezen téma egy korábbi hsz-ében, ebben, arra gondoltam hogy a szobahőmérséklet IQ-t sem igénylő végleteket ne vegyük figyelembe ezen téma megvitatása során, akkor azt úgy értettem hogy a szobahőmérsékletű IQ-t sem igénylő végleteket ne vegyük figyelembe.
Ennek a figyelembe nem vételnek pedig oka is van, amit bár ott nem fejtettem ki, itt most meg kell tegyem - lévén ettől fog értelmet és érvet kapni amit ott már leírtam.

Mind az illegál (bár én jobban szeretem a nem rendvédelmi tagot, de a könnyebb érthetőség érdekében ezt fogom használni), mind a legál részéről vannak olyan droidok és szuperdroidok akik csgozni (értsd: bankot rabolni, ATM-et fúrni, benzinkutat rabolni, és általában darálni) járnak fel. De ha megnézed, ez a téma nem is az ő érdekükben szeretne egy értelmes IC büntetési (pontosabban szankciós) rendszert kidolgozni. Én eddig valahogy egyetlen egy olyan hozzászólást sem láttam, ahol az volt az értelmetlenül hosszú börtönidők elleni érv hogy hamarabb lehet menni darálni. Bár (ha leírnád) igazad lenne abban hogy ezzel technikailag ezt érjük el, hiszen ha kevesebbet afkol egy kalitkában az ember akkor hamarabb mehet darálni... csak akkor mondjuk a halálidő is legyen 2 hónap, mert akkor nem lesz annyi dara.

Ha így hozod be érvnek azt hogy így több lesz a dara akkor csak azt hagyod figyelmen kívül hogy ezt nem az IC jail rendszerével kell rendbe szedni. Ez egészen egyszerűen túlmutat azon, hogy mire jó az IC jail. Ha te azt állítod hogy a folyamatos benzinkutazás, bankrablás és ATMezés nem reális egy bandának, MOBnak, maffiának, akkor ezt miért úgy kell megtorolni hogy minden bűncselekménynek olyan büntetési tétele van ami súlyosabb mintha OOC szabályt szegne az ember?
Esetleg erre nem lenne megoldás hogy ráuszítunk egy szuperadmint hogy adjon állásfoglalást az illegál egyes szerveinek tevékenységéről? Aztán ha szerinte nem okés olaj mindegyiknek és lehet pecázni, vagy azt mondja hogy ez teljesen oké - mindkét esetben egy IC jail-től teljesen független ok miatt lesz változás (vagy a másodikban éppen nem, de ugye az 5 óra továbbra sem lesz eltántorító ok).

Azt viszont te is tudod hogy az ATM rablás éjszakánként megy, így nap közben mehet a jail afk, este meg folytatódhat a szokásos menetrend. Bankrablás nevetséges hogy napi 3x mehet, a benzinkút meg technikailag egy boltrablás ami bármikor mehet - itt reális veszély lehet hogy megállás nélkül menne, de ismét, erre nem az IC jail fog megoldást adni hanem az adminok utasítása.




Arra viszont nagyon kíváncsi lennék minden rosszindulat nélkül, hogy te ennek cseréjét, kivételét hogy oldanád meg. Mi Te szerinted a legjobb megoldás?

Szóval továbbra sem kapok választ :(
A kérdés ettől még nyitva áll mindenkinek, és ha már én is kifejtettem akkor a te véleményedre is kíváncsi vagyok.

Szerintem a legjobb megoldás az hogy a bűnügyi nyilvántartásba (előélet, MDC-ben, mittomén hogyan értik meg az emberek) bekerül a mostani bejegyzés, aztán jónapot.
Kicsit furcsa nekem az - az egyébként teljesen reális és megtörtént - eset, amikor valakivel találkozok délelőtt, délben csinál valamit, aztán amikor este újra találkozunk akkor jól kibeszéljük hogy el lett rakva 180 nap börtönre. Tény, ez egy rp szerver, valahogy a realitást le kell képezni. Ez is egy módja. De mi lenne akkor a helyzet, ha meglenne minden ami most is megvan, csak ahelyett hogy 3 óra afkolásra van kényszerítve az ember, a kalitkába rakás után mehet is útjára? Így megmarad az is hogy az előéletében látszik, a karakterfejlődésében ugyanúgy nyomot hagy, továbbra is megtörtént minden - csak megúszott egy csomó afkot.
Már most látom, így inkább előre válaszolom meg: azzal aki ahogy szabadult a kalitkából egyből a városháza előtti ATMhez fut és már nyomja is fel, nem lehet mit kezdeni. Őt 3500 óra kényszermunka sem tartana vissza ettől. Itt mutatnék vissza ezen hszem korábbi részére, ahol azt magyaráztam hogy erre csak és kizárólag az OOC szabályok és kontroll tud megoldást nyújtani, nem az hogy irgalmatlanul hosszú IC jailt osztunk.
Mi értelme hogy én ülök 75+30 (rossz esetben 75+100) percet azért, mert drogot termesztettem? Most abba nem megyek bele hogy a birtoklás és a termesztés együtt nem megállapítható, mert a termesztés elnyeli a birtoklást (hiszen hogy is lehetne valamit úgy termeszteni hogy nem birtoklom). De ez az idő vetekszik azzal, amit egy közepesnél kicsit enyhébb OOC szabály megszegéséért kapnék. Pedig csak egy karaktert alakítottam, aki "reális illegális tevékenységet folytat".
Hasonló a helyzet akkor is, amikor egy fegyvert úgy vesz magához a karakterem hogy azzal önvédelmi helyzeketre készül, nem a földtúrók szisztematikus kipakolására. 30+45 perc minimum, másfél óra mert egy fegyvert nem jelentek be. (Tudom, 1 és negyed óra, de az afk rendszer azért ebbe még egy kicsit belepiszkál).


Az 5 óra jail folyamatos ismételgetésére még egy mondatot engedj meg.
Pontosan tudom hogy nem lehet alaptalanul elérni az 5 óra jailt. (Egyébként de, nekem majdnem sikerült azzal hogy nem voltam szimpatikus Kispalinak a 4 nagyon illegális matricás kocsimmal. Na jó, tudom, "az intézkedés alatt tanúsított magatartásom okán" került a 295 perc mellé további 120 :) ). Ettől független itt nem lehet figyelmen kívül hagyni azt a tényt, hogy a rendvédelem egy jelentős része (jelentős részét írtam, nem mindenkit, aki kivételnek érzi magát az ne hábordjon fel légyszi!) arra utazik hogy a lehető legnagyobb börtönidőt szedje össze. És addig amíg ez jellemző szemlélet lesz, addig a BTK felső határaival kell játszani. Vagy a látásmódban, vagy a hozzáállásban, vagy a szemléletben, vagy az oktatásban, vagy a felügyelet módjában és mértékében változtatni kell - meg igazából ezek mindegyikében, együtt, egyszerre.
Az 5 óra egy nagyon sarkos pontja ennek. Nem ez a legjellemzőbb. De nagyon jól szemlélteti azt hogy milyen állapotok uralkodnak, milyen módon végzik az emberek a rend védelmét, és hogy milyen lehetőségei vannak azoknak akik nem egyenruhában vannak. Egy rövidítésnek tekintsd ezt az "5 óra" kifejezést, amely kibontva rávezet a rendvédelem elfajultságára, a nem fair játéktérre, a le nem tisztázott célokra, a közönyre, a hatalommal élésre és visszaélésre, a tehetetlenségre, a frusztrációra. És még lehetne sorolni, meg bontani, de talán érthető.


Röviden valahogy úgy foglalnám ezt össze hogy megoldás a porszívó, csak nem tűzoltásra. Bár szegről-végről megoldja a porszívó is, mégiscsak van hasznosabb eszköz a tűzoltásra. Akkor használjunk mindent arra amire való.
Tartalommal meg mindenki töltse meg saját magának, de ha nekem kéne akkor a porszívó lenne az IC jail, a tűzoltás meg a darálás.
 

ese korsi

The Fearsome
2019. 01. 11.
1 890
18 958
21
V4 karakter
Martin Chambley
LV karakter
Monyet Chopper
"Ha te azt állítod hogy a folyamatos benzinkutazás, bankrablás és ATMezés nem reális egy bandának, MOBnak, maffiának, akkor ezt miért úgy kell megtorolni hogy minden bűncselekménynek olyan büntetési tétele van ami súlyosabb mintha OOC szabályt szegne az ember?"

Azzal dolgozik az ember, amivel tud, bár ez a megtorlás kicsit erős kijelentés számomra. Nem gondolnám annyira kegyetlennek, hogy egy játékban a karaktered cselekvéséért (amit Te irányítasz, te oldod meg azt, hogy ne bukj le - drogtermesztésre reflektálva) pár órára ki kell ess a szerepből, ezzel pedig még túloztam is, mert 75 perc a maximum kiszabható időtartam egy kábítószer termesztésre.

Pontosan tudom hogy nem lehet alaptalanul elérni az 5 óra jailt. (Egyébként de, nekem majdnem sikerült azzal hogy nem voltam szimpatikus Kispalinak a 4 nagyon illegális matricás kocsimmal. Na jó, tudom, "az intézkedés alatt tanúsított magatartásom okán" került a 295 perc mellé további 120 :) ).

A szerveren nyitás óta jelen vannak az ellentétek, ami ellen nem tudsz mit csinálni. Neked is, úgy ahogy mindenki másnak, voltak érdekes megjelenéseid a szerveren, így érthető, hogy nem mindenki fog jó szájízzel kezetrázni veled. Előző mondatomat ne úgy értelmezd, hogy egyet is értek a súlyosbított szankcióddal.

Az 5 óra egy nagyon sarkos pontja ennek. Nem ez a legjellemzőbb. De nagyon jól szemlélteti azt hogy milyen állapotok uralkodnak, milyen módon végzik az emberek a rend védelmét, és hogy milyen lehetőségei vannak azoknak akik nem egyenruhában vannak. Egy rövidítésnek tekintsd ezt az "5 óra" kifejezést, amely kibontva rávezet a rendvédelem elfajultságára, a nem fair játéktérre, a le nem tisztázott célokra, a közönyre, a hatalommal élésre és visszaélésre, a tehetetlenségre, a frusztrációra.

Felsorolhatatlan mennyiségben vannak szerepek, amit a játékosok, amit Te tudnál, tudnának alakítani attól, hogy "nem vagytok egyenruhában". Nem, anyu és apu meghalt, kábszit termesztek, utálom a rendőröket, megölök mindenkit, nagy a pélóm és fegyvert hordok, amit nem vagyok rest előrántani minden második emberre. Ki is emeltem neked a lényeget. Pontosan az ilyen karakterek (általad említett "szuperdroidok") végett annyi az IC jail, amennyi. Biztos vagyok benne, hogy igazad van a frusztrációval kapcsolatos dologban, hisz nem mindenki halál nyugodtan ül le játszani egy olyan mentalitással, hogy minden játékostársammal egyenlő vagyok, mindnek csak a jót szeretném. A szerveren elterjedt "illegál" fogalom sajnos már csak az ATM fúrást, benzinkutazást, aranybankozást fedi le, nem szeretném kihagyni a fegyverkereskedelmet sem, amihez jócskán hozzájárultak a YouTubeon tevékenykedő videósok, ez már egy visszafordíthatatlan történet, de ha ennek ellenére a pénzt félrerakva egy olyan karaktert alakítanál a szerveren, aminek nincs köze az imént felsorolt tevékenységekhez szinte biztos vagyok benne, hogy nem kapod meg azt az öt órát, ha tennél valamit.

Az általánosított szerepek alapján született a hozzászólásom. Off rész a véleményemben az, hogy te miért kaphattál közel maximum szankciót, viszont ezzel szeretném azt szemléltetni, hogy voltak, vannak, lesznek olyan esetek, ahol azért kap valaki a minimum helyett maximum szankciót, mert az eljáró félnek nem tetszik az elszenvedő fél munkássága, stílusa, véleménye. Rosszindulatú közösség lettünk az évek során. Amennyiben ténylegesen tenni szeretnénk az ellen, hogy a roleplay végett szerverre feljáró minimalizált közösséget "megmentsük" (bár továbbra sem értem mi elől), úgy javaslom, hogy egy XY ideig vezetett karaktertörténet topic (nem csak annyi, hogy meg lett nyitva, legyen is vezetve) mentsen fel az IC jail alól, viszont építse azt be karakterébe, mint trauma, mint egy nehezen megélt időszak.
 

Boldi88

Zöldfülű
2023. 06. 20.
171
940
V4 karakter
Artyom Egorov
A "Te karkatered, Te irányítod, Te vállalod a felelősséget" korrekt lenne, ha nem lenne olyan a rendvédelem mint amilyen most.

Ha nem kellene azt a 75 percet sem leülni mert befejeznék az indokolatlan farmellenőrzéseket amiknek az egyetlen oka az hogy OOC tudják hogy csak és kizárólag ott lehet drogot termeszteni, aztán ráhúznak egy nevetséges irl törvényből összeollózott indoklást, majd azt lengetve mindenkit is megnéznek.
Abszolút semmi realitás nincs ebben, értem én hogy rá lehet húzni egyes törvényi előírásokat, csak aki találkozott már olyan szinten karhatalmi szervezet törvényével hogy azt értenie is kellett, az tudja hogy a legnagyobb gumiszabályok és általánosságok ezekben vannak leírva. Esetleg előrébb lehetne helyezni a korrektséget, mint azt az akármit is amit most csinálnak farmellenőrzés néven.

Ha nem azon múlna plusz 1-2 óra afkolás, hogy a rendvédelem tagjainak nevetségesen sérülékeny egója és meghazudtolhatatlan tudása mennyire egyezik a nem rendvédelmi tag álláspontjával. Mi a fene az, hogy ha te rosszul viselkedsz, akkor kapsz még kettő óra afkolást? Azt nem tudja, vagy nem akarja felfogni a rendvédelem tagja hogy ő egy HIVATÁSOS SZEMÉLY? Hatósági intézkedéseket csinál, ott bizony lesz ellentét. Ott bizony el kell fogadni, hogy lesz olyan ami nem tetszik neki. Mégsem léphet fel ezzel szemben úgy, hogy kér rá plusz 2 óra jailt. A hatósági munka ezen része azzal jár hogy csúnyán beszélnek, csúnyákat mondanak, sértegetnek, ilyenek. Én ezt megértem hogy rosszul esik, kinek ne esne rosszul. De akkor ha már ötletek vagy micsoda ennek a topicnak a neve, adok kettőt:
- ha a sértegetés egy határon túlmegy, akkor admint kell bevonni. Az admin megmondja hogy belefér-e a karakterbe vagy nem. Ha belefér akkor ott a kövektező pont, ha meg nem fér bele akkor majd az admin elteszi az embert jailbe.
- ha belefér a karakterbe akkor vagy el kell járni a BTK egyes pontjai alapján - ugyanis bármilyen meglepő, van benne erre vonatkozó tényállás, nem is egy -, vagy jól meg kell verni. Vagy ki kell vinni a semmi közepére. Vagy meg tudjátok oldani, kreatívak vagytok. Úgysincs érdemi következménye annak ha egy rendőr törvényt sért, vagy el lehet sikálni - maximum majd lesz egy-két hülye fórumon akik erre megpróbálnak figyelmet irányítani.
Én megértem hogy vannak ellentétek, de ezek az ellentétek nem vezethetnek odáig hogy plusz órákat ül valaki IC jailben. Nem erre való az IC jail. Vagy lehet erre való, csak ahhoz kicsit mélyebben kéne hozzányúlni és átszervezni mint amennyire most szükségesnek látszik.

Ha lenne egy olyan felügyeleti és felülvizsgálati szint ami nem engedné hogy tökéletesen egyértelmű és köztudott legyen a rendvédelmi tagok sérthetetlensége és elérhetetlensége. Ami nem engedné hogy kedvükre szegjék meg ott a BTK-t ahol tetszik, mert "elsikáljuk" vagy "szemet hunyunk felette". Ami nem engedné hogy minden rendvédelmi tagnak legalább 50 millió dollár értékben legyen illegál a széfjében. Ami reális és arányos következményt tűzne ki a cselekmények után. Ami legalább csak azt a képet festené hogy itt aztán nagyon törvényes a működés - még ha nincs is mögötte igazságartalom.

Ha a játék játékként kezeléséhez szükséges korrektséget és a simlisség egy olyan átdolgozott és adaptált rendszerét tanítaná az újaknak ami nem vezetne odáig hogy mindig mindenkit minden miatt baszogatni KELL. Például a kiképzők füstgáránt célbadobálása helyett a szerveren szabálysértésnek vagy bűncselekménynek jelölt emberi magatartások mögötti reális veszélyességet és azok felmérését, értékelését próbálnák meg átadni.
Itt mondanám hogy a józan észt tanítsák meg, de egyfelől nem lenne pontos, másfelől meg nem is teljesen értek egyet ezzel. De talán így jobban érthető mit jelent ez a bekezdés.




Ha te is azt mondod hogy a közösség korrektsége az elmúlt időben hanyatlásnak indult és a rosszindulat vezethet odáig hogy bizonyos jail idők hosszabbak mint kellenének, akkor nem értem hogy erre miért az IC jailt látod még mindig megoldásnak? Ez semmiben nem segít, nem fog elvezetni odáig hogy hirtelen mindenki vagy "reális illegális tevékenységet" fog folytatni, vagy kibanoltatja magát és akkor nem lesz annyi non mint most van. Ugyanis a szavaidból és érveidből azt érzem hogy a nem túl reális cigánykodós, kamugengszteres emberekre gondolsz akik irreális karaktert alakítanak és egész héten azon remegnek hogy lehessen egy jót faszkodni a rendőrséggel, aztán az előállítás alatt minden hülyeséget amit megtanultak a magyarországi kisebbségek jeles vezetőitől és képviselőitől szajkóznak.
Ha viszont tényleg rájuk gondolsz akkor megint arra mutatnék rá, hogy rajtuk az sem segítene ha két év kényszermunkatábort írunk fel nekik. Őket nem fogja távoltartani a bűnözés azon formájától amit csinálnak az hogy elteszik 2 helyett 3 órára, akár tizet is leülnek.

Ez a téma még mindig azoknak szeretne egy értelmesebb jail rendszert akik nem az itt beszélt droidok vagy bohócok. Hogy most egyébként ők vannak-e többségen nyitott kérdésként hagyom.
Az az érzésem hogy még mindig nem teljesen értjük mire szánjuk az IC jailt, mire való elméletben, és mire használjuk a gyakorlatban.

Ezzel együtt a vezetett karaktertörténet egy reális megoldást nyújthat, de egy hozzám sokszor vágott érv itt ugyanúgy helytálló: - elvárhatjuk fiatal gyerekektől hogy egy karaktertörténetet úgy vezessenek szisztematikusan, hogy arra azt tudjuk mondani megalapozza a jail elkerülését?
Lehetséges megoldás, csak óvatosan kell bánni a szabályozás során. Lehetőleg ne essen bele a vezetőség abba amibe az előrp kapcsán sikerült - legyenek egzakt követelmények, ne csak egy olyan elvárás hogy "normális előrp". A szubjektív megítélés alá eső részeket a lehető legjobban kerülni kellene itt.


És hogy mitől kell megvédeni a közösséget?
Egészen egyszerű a válasz, te is leírtad: a romló közösségtől.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: Francois

leviiiii

fumo friday
2020. 05. 24.
839
4 157
Mosonmagyaróvár
V4 karakter
nakata hanae
LV karakter
cino tani
V2 karakter
krisztián lovász
, vagy jól meg kell verni. Vagy ki kell vinni a semmi közepére. Vagy meg tudjátok oldani, kreatívak vagytok. Úgysincs érdemi következménye annak ha egy rendőr törvényt sért, vagy el lehet sikálni - maximum majd lesz egy-két hülye fórumon akik erre megpróbálnak figyelmet irányítani.
Ha ez így lenne, akkor kb minden második rendvédelmis gumibottal intézné el a kellemetlen dolgokat. Azért ne túlozzunk ennyire.
Plusz @_Foxii_ esete is bizonyítja, hogy van következménye a tetteknek, ne állítsd be úgy mintha semminek nem lenne következménye.
Ha lenne egy olyan felügyeleti és felülvizsgálati szint ami nem engedné hogy tökéletesen egyértelmű és köztudott legyen a rendvédelmi tagok sérthetetlensége és elérhetetlensége. Ami nem engedné hogy kedvükre szegjék meg ott a BTK-t ahol tetszik, mert "elsikáljuk" vagy "szemet hunyunk felette".
@Tyno most biztos elejtett egy-két könnycseppet emiatt.
Ami nem engedné hogy minden rendvédelmi tagnak legalább 50 millió dollár értékben legyen illegál a széfjében.
Mindenkinek van lehetősége széfet venni, nem csak a rendvédelmnek. Plusz ne mások zsebében turkálj.
És hogy mitől kell megvédeni a közösséget?
Egészen egyszerű a válasz, te is leírtad: a romló közösségtől.
Már sok ideje problémás a See közössége, ez köztudott.
Ezen változtatni már nem nagyon lehet.


Valamint az is jó lenne tőled hallani, hogy te mit javasolsz, mert az hogy ide-oda böksz egy két javaslatot az nem fog segíteni sok embernek abban, hogy mégis mi lenne számodra vagy mások számára a legideálisabb, amit az RSZSZ még el is fogadna mint jó ötlet.
 
Utoljára szerkesztve:

Boldi88

Zöldfülű
2023. 06. 20.
171
940
V4 karakter
Artyom Egorov
@Tyno most biztos elejtett egy-két könnycseppet emiatt.
Ő éppenséggel csak a büntetőeljárási törvény egy olyan alapelvét (bizonyítási teher) sértette meg ami után a jog közelébe nem kerülhetne. Pedig elvileg az ő feladata a rendőrök munkájának törvényességi felügyelete...
De most talán nem ez a téma, kár lenne ha pont nekem szólnának a gmodok hogy ne barangoljak el mindenféle másik területre.


Mindenkinek van lehetősége széfet venni, nem csak a rendvédelmnek. Plusz ne mások zsebében turkálj.
Ez tény. Csak nem mindenkinek van meg a lehetősége hogy rendőrként legyen tele illegállal a széfje úgy, hogy az event alatt amikor ládákból elég nagy eséllyel nyitnak az emberek illegált akkor gondolkodás nélkül a legnagyobb büntiket osztják egy-egy alkatrész vagy drog-prekurzor birtoklásáért.
Nem teljesen értem a mások zsebében turkálást, az 50 millió azt jelenti ebben a kontextusban hogy mekkora a mennyiség. Nem értéket becsültem vele, hanem a hatalmas mennyiségre használtam. Remélem így már érthetőbb mit írtam ott.


Valamint az is jó lenne tőled hallani, hogy te mit javasolsz, mert az hogy ide-oda böksz egy két javaslatot az nem fog segíteni sok embernek abban, hogy mégis mi lenne számodra vagy mások számára a legideálisabb, amit az RSZSZ még el is fogadna mint jó ötlet.
Most erre mit lehet írni? Azt hiszem bedobtam egy ötletet kettő darab hozzászólással feljebb, ebben a hsz-ben megtalálod, kicsit feleslegesnek érzem bemásolni ide is.
De az sem lenne rossz ha esetleg a világmegváltás számonkérése helyett arra írna valaki valamit, vagy esetleg más is gondolkodna javaslatokon.
Ese korsi is bedobott egy ötletet, nem teljesen világos nekem hogy arra sem reagált senki? Helyette engem kérdez fel hogy mit javaslok?
 
  • Fájdalmas
  • Vicces
Reactions: gilson és aKormos

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
512
5 616
Miskolc
V4 karakter
kwamie.burch
LV karakter
adelina.greek
te mit javasolsz, mert az hogy ide-oda böksz egy két javaslatot az nem fog segíteni sok embernek abban, hogy mégis mi lenne számodra vagy mások számára a legideálisabb
Csatahajó, mind a ketten tudjuk hogy zsigerből a legtöbb ember elutasítja azt hogy a józan eszét használja. Adott kiváltott ingerek alapján játszik, képes OOC besértődni valamin miközben az IC történt, amiben nem rest felhasználni az IC hatalmát, mivel OOC megsértődött.

Komolyan el kell magyarázni, hogy mi lenne a megoldás? Elsősorban kezdhetnénk azzal, hogy ha már megvan a lehetőséged 40% enyhítést, meg 20% enyhítést, meg 60-80% enyhítést megadni, akkor megadod kérdés nélkül, HA MÁR NEKED NEM CÉLOD hogy szopasd az embert.

Élő példa vagy, minden adott előállításkor rád kellett szólni amikor velem PDztél, hogy ugyan már ha meg tudod adni a 40% enyhítést, hogy ne 300 percet az adott embernek ülnie akkor add már meg, mivel neked aztán totálisan lényegtelen a jelentésbe mit írsz bele. De nem, te ahhoz akartad kötni, hogy ugyan már mond-e valami SZÁMODRA használhatót.
Megkaptad a lehetőséget, hogy 300 perc helyett csak 180 percet kelljen ülnie az másik oldalnak, de te kötöd valamihez instant, amivel amúgy lópikulát nem fogunk tudni kezdeni, mivel tudjuk mind a ketten, hárman, öten mindegy.. hogy kamu és semmit nem lehet vele csinálni.
De nem is a 300 percnél számít, illetve de.. annál a legtöbbet.

Viszont szerintem, ha nem akarjuk fitogtatni a hatalmunkat, hogy ennyire IS lecsukhatjuk az embert, hanem Akár 20, akár 250 percről van szó megadod a számodra megengedett enyhítést, akkor máris máshogy tekintene mindenki az egész rendvédelemre. Nem kifejezetten rólad, viszont veled én tapasztalatból tudok példálózni. Meg jól ismersz, hogy amikor beszéltünk is PD közben ezt pofáztam neked minden adott alkalommal, én még 20 perces lecsukásra is ráadtam kérdés nélkül a 20%-t amit adhattam hogy csak 16 legyen, másnál ez pedig 250-300 perces jaileknél nem alap, még a 20% se, nem hogy a 40-60-80, de mégis azt mutatjuk hogy milyen korrektek vagyunk, meg mi nem kicseszni szeretnénk az adott emberekkel.

Ha meg kihal, vagy összebeszélnek az emberek hogy X ideig nem csinál senki semmit, akkor adott jól megszokott emberek lépnek ki a frakciókból hogy illegálozzanak(lövöldözzenek) 1-2 hónapot, vagy minden haverjuk, ismerősük, testvérük haverjai szarrá vannak TS / DC platformokon spamelve, hogy csináljatok már valamit hát semmi nem történt még ma.. volt 1 bank és azóta 3-4 órája csak kocsikázunk. 1 ATM volt, ott is lesokkolták, lecsukták az embert és semmi.

Az pedig amúgy szép és jó, hogy mindenki leírja hogy az "illegál" a szerveren nem csak lövöldözősből kellene álljon, ami teljesen jogos is.
Csak éppen a szerveren fellelhető 800~ playerből átlagosan 250 rendvédelmi oldalon mozog, csak éppen nem mindig vannak egy időben onlineok, akikből pedig 230 nem RP-t akar csinálni, hanem menne akciózni. Ha nem így lenne, nem lenne minden legális frakciónak külön alosztálya, ami csak a lövöldözéssel foglalkozik. Nem lenne az, hogy rendvédelmen belül mindenki TEKbe jelentkezik át ha teheti, mivel hát ott úgyis csak lövöldöznek, mivel az a frakció fő feladata, hogy a lövöldözésekre reagáljon. Ezt pedig kár vitatni, mivel egyértelmű.
Rendvédelembe azért megy az ember, mert akció, üldözés, lövöldözés és úgy tudok játszani, hogy nem bukok semmit halálonként.
Illegális oldalra meg.. nem is nagyon érthető miért akar ilyen elnyomás, illetve kicseszések után még bárki menni. De gondolom az adrenalindús szituk, meg a kötetlenség, na meg a 53. youtube videó alapanyag, amiben lehet döntögetni a saját rekordokat hogy itt nem 10 embert öltem meg, hanem 11-t.

Az a probléma gyökere, hogy nincs legál-illegál frakcióleaderek közötti "meeting" ahol felhozható minden sérelem a másik iránt, amire közösen keresnének megoldást. Ha már egy közösség, nem az lenne az alap hogy az aktuális játékosok úgy játszanak, ahogy mind a két oldalnak jó?
Alapból nem is nagyon vannak már ilyen meetingek, nem hogy minden leader ott legyen.

De, csak hogy ötleteljünk is egy kicsit és próbáljuk eloszlatni a legál-illegál-civil ellentéteket.
Ott van a Discord szerver kreálás lehetősége, bárkinek. Komolyan senkinek nem jutott még eszébe az, hogy ha már legál-illegál ellentét megvan a szerveren, akkor ne mindenki "külön" ötleteljen a másiktól? Rendvédelem a saját szervereiken, illegál ugyna csak? Nem a közös jó lenne a cél? Az egyetértés, illetve az hogy közösen játszanak rendesen? A frakciók vezetősége legalább legyen már jóba a többi frakció vezetőségével hogy már aktuális problémát egyből ők kapják meg azon a discordon, ne a 8321321. ilyen topic nyíljon, aminek semmi normális vége nem lesz. Legyen már egységesítve az, hogy ha az egyik frakció korrektségből bevezette ezt, meg azt.. akkor azt a másik nem szarja telibe. Meg kezeljük úgy, hogy ez alap mert hozzám alkalmazkodik? Lényegtelen illegál, legál hozta-e be azt.

1. példa:
Volt a "belátható" időintervallumos szabálypont, amire utólag lett bevezetve az, ha te éjfélkor ATMeztél egyet, a halálodtól számított 1 óran belül nem kezdhetsz másikba, nincs az hogy halál után máris Rpzed a kövit és mész tovább.
Ez a rendvédelmi frakciók Discord szerverein lett közleményekbe kiadva, kiíratva.. aztán az illegális frakciók meg szájról szájra terjedő pletykaként tanulták ezt meg, amikor valaki jól beleszaladt, hogy JAAAA hogy ez már így van.
Jelzem jogosan kiakadva, mivel nekik senki nem szólt róla plusz sehol nem lett módosítva ez a szabálypont, tehát honnan is tudnák.

2. példa:
V4 eleje óta úgy működik a bank, hogy az NPC spawnolás kinyitja a felső ajtót, amin be lehet menni 12:02 előtt, ezáltal sokan helikopterrel mentek már alapból, mivel kihasználják azt a 2 perc előnyt hogy hamarabb érjenek be, mint akik megvárják az NPCket szépen. Arra is be lett hozva, hogy elvileg bugkihasználásnak minősül, ami 3 vagy 4 ban kiosztása után tudatosult mindenkiben, de egy ember se írta még meg a mai napig a bugjelentést róla.

Ezeket például ha minden leader megkapja hírként egy KÖZÖS Discord szerveren, ha már módosítás.. máris kiküszöböltünk jópár adminügyet, bant, jailt, sérelmet.
 
Utoljára szerkesztve:

_Foxii_

🕊 Ami nem öl meg, az megerősít. 🕊
2020. 11. 24.
269
1 019
V4 karakter
Zheng Li Wang
Úgysincs érdemi következménye annak ha egy rendőr törvényt sért, vagy el lehet sikálni
Szia! Tessék csak megnézni az én esetem, megtörtén a IC eset és rá pár napra már el is lettem távolítva a rendvédelmi állományból.

Illetve azt nem szabad kihagyni, hogy a rendvédelmi szerv tagja is csinál hasonlót mert csinál, de akit behoznak általában emberek azok miért játszák el bent a kihallgatóba, hogy ők mekkora rambók meg "Jhon Wick-ek" amikor egy REM,RUM-ért viszi be őket az adott szerv ?
 
Utoljára szerkesztve:

Boldi88

Zöldfülű
2023. 06. 20.
171
940
V4 karakter
Artyom Egorov
De már megint ott vagyunk, hogy a "John Wick"-ek meg a rambók abszolút a realitástól elrugaszkodott hülyeségeket csinálnak és ezt a sok IC jail-el akarjátok megoldani. Minek? Miért nem az adminokkal?
Azt viszont megértem hogy ha nem lehetne az "intézkedés alatt tanúsított elfogadhatatlan viselkedés" miatt plusz 120 perc jailt kérni meg a BTK által engedett maximum börtönidőt kiosztani, akkor nem is teljesülne a rendvédelmi tagok nagyobb részében megjelenő vágy arra hogy megmutathassa a kezébe adott hatalom valós erejét. Ez sajnálatos, szubjektív szempontból. De egy kicsit talán előremutató a közösség elkorcsosulásának megakadályozása terén.

Ami meg Foxi példáját illeti...
Igen? Nem teljesen látom hogy abban az ügyben ahol a rendőrség vezetésének fűződött érdeke a te leszerelésedhez mit támaszt alá?
Ha egy joggal legalább amatőr szinten foglalkozó ember megnézi milyen eljárásban sikerült azt a cselekmény-sorozatot felderíteni, bizonyítani és tárgyalni egészen biztosan komolyan kezdene gondolkodni az öngyilkosságon.
Vagy csak meg kéne vizsgálni szubjektív körülmények nélkül (tehát objektíven) azt, hogy a most párhuzamba állított két oldalon milyen tények vannak.
- az egyiken ott van ő, aki a honvédség középvezetői és felsővezetői szintjének vékony határán egy bűnszervezettel együttműködve sorra felhalmozta a tökéletesen bizonyítható hivatali- és élet ellenes bűncselekményeket, majd a balhé végén minden védelem nélkül elvitte a balhét egyedül. Ha minden hülyeséget magára vállal miért furcsa neki hogy amit csak lehet rákennek? Ehhez közvetlenül kapcsolódik hogy - mint említettem - a rendőrség vezetésének érdeke fűződött ahhoz hogy mindenképp meg legyen állapítva annyi bűncselekmény amennyi csak lehet. Nem véletlenül ültek egy ts szobában és adta a vád a bíró szájába a szavakat.
- a másikon meg ott van a rendőrség, ahova csak én több mint 30 ügyben indítottam bizonyított jogszabálysértés miatt felülvizsgálatot, és a legkomolyabb következménye ennek az volt, hogy " xy írásbeli figyelmeztetésben részesült". Közben egy nagyon hosszú ideig arra sem figyeltek hogy csak ott és akkor ne szegjenek szabályt ahol éppen vagyok, hanem folytatták a szabályok megszegését, meg persze azok büntetését akik szintén megszegték ugyanezeket a szabályokat csak nem voltak rendvédelmi szerv tagjai. Náluk nem annyira kézzel fogható az amiről itt szó van, cserébe mindenki látja hogy valami mégsem olyan jó.

Kicsit feleslegesnek érzem hogy összeszedjem az összes olyan felülvizsgálatot ahol buta módon elkenve semmi következménye nem lett annak hogy a szabályokat megszegték.
És nem lenne feltétlen baj hogy megszegik a szabályokat, csak ha már így tesznek akkor ezt ne felejtsék el akkor amikor valakivel szemben pontosan ugyanezen szabályok megszegése miatt intézkednek.
A képmutatás az, ami nem tetszik az embereknek. Lehet hogy a rendőrségnél kevésbé súlyosak azok a szabályszegések amik vannak, csak van belőlük sokkal több. És mivel az emberek (általában) nem értik hogy milyen súlyúak bizonyos cselekmények, így azok számának értékelésnél maradnak. Ha azt látják hogy valakik sok szabályt szegnek meg, akkor az a társaság a szemükben egy sokkal szabályszegőbb társaság lesz mint az, akik kevésszer csinálnak súlyosabb dolgokat.

Gondolkodtam hogy most ezt kiemeljem-e, de végülis miért ne.
Ha jól elolvassátok a szavakat abban a mondatban amire hoztátok Foxi példáját, akkor szembe tűnhet hogy abban a rendőrség szó szerepel. Amikor oda a rendőrség szót írtam, azt úgy értettem, hogy a rendőrségről beszélek. Az a különbség a honvédség és a rendőrség között, hogy teljesen mások.
És bár helytállónak tartom továbbra is a kijelentésemet, azt nyugodtan lehet értelmezni bármelyik rendvédelmi szervre, én inkább a rendőrségre gondoltam - nem is véletlenül pont ők lettek kiemelve.

De rendben, hoztatok egy példát. Megmutattátok hogy itt aztán mindennek megvan a szükséges és erkölcsileg elfogadható következménye.
Akkor mostmár ír valaki véleményt a bedobott ötletekre? Vagy dob be saját ötletet?
 

I3ucky

Zöldfülű
Támogató
2022. 09. 06.
183
238
21
Szeged
V4 karakter
Buchanan Baines
Ha egy joggal legalább amatőr szinten foglalkozó ember megnézi milyen eljárásban sikerült azt a cselekmény-sorozatot felderíteni, bizonyítani és tárgyalni egészen biztosan komolyan kezdene gondolkodni az öngyilkosságon.
Ha azon múlna egy frakcióba csatlakozás vagy bárminemű ügyintézés hogy IRL mennyi köze van hozzá valakinek akkor elég nagy bajba lenne a szerver. Foxi hozott egy tökéletes példát de már csak azért is szőrszálhasogatva támadod hogy igazad legyen.