IC szankciók csökkentése/törlése

farder0820

Újonc
2022. 07. 22.
43
94
V4 karakter
Grild Takida
Az is mókás számomra, hogy egy stop tábláért repül az 50k-s bírság, de nem rabolhatsz el játékostól 50k-nál többet :D

[2024-08-26 23:24:16] [Output] : Freya Lindgren mondja: Helyszíni bírságot fogok osztani.
[2024-08-26 23:24:34] [Output] : Freya Lindgren mondja: STOP tábla figyelmen kívűl hagyása.
[2024-08-26 23:24:44] [Output] : Freya Lindgren mondja: Közúti veszélyeztetés, személyi sérülés nélkül.
[2024-08-26 23:24:48] [Output] : Freya Lindgren mondja: 54600 dollár lesz.

-Rablás során a maximális elvehető készpénz 50 000 $.
 

farder0820

Újonc
2022. 07. 22.
43
94
V4 karakter
Grild Takida
Mondjuk nem csak STOP tábla miatt kaptál és örvendetes lenne, ha a topic témájától nem kalandoznál el, mert nem erről szól a pálma.
Nem IC szankciók csökkentéséről szól? Annak kapcsán született a hozzászólásom.
Ez a konkrét eset nem velem történt, de tény, hogy könnyen halmozzák a bírságokat.
Esetleg a halmozásra hozni valami szabályt? Ha létezik már, megkövetem magam.
 

Browniee

Nyomják meg a piros gombot és nyugodjanak békében
See Game Helpdesk
v4
2019. 09. 18.
604
902
Mátraszentimre
V4 karakter
Chloe Cavanagh
LV karakter
Laura Brown
V2 karakter
Camilla Roberts
Nem IC szankciók csökkentéséről szól? Annak kapcsán született a hozzászólásom.
Ez a konkrét eset nem velem történt, de tény, hogy könnyen halmozzák a bírságokat.
Esetleg a halmozásra hozni valami szabályt? Ha létezik már, megkövetem magam.
A téma főképpen a börtönbüntetések csökkentését célozza meg. Véleményem szerint a pénzbüntetések jól el vannak találva, mivel ezzel vissza lehet fogni a különböző közlekedési szabálysértések általi károkozást.
 
  • Imádom
Reactions: farder0820

2CchanelCoCo

Újonc
2024. 06. 26.
38
421
LV karakter
percy harrell
Véleményem szerint az IC jailek hossza már nevetségesen magas. Nagyon letudja szivni az olyan ember kedvét aki valóban játszik a szerveren és bedobálják a pdsek ilyen 300 percekre. IG a jail egyáltalán nem úgy van kreálva hogy 30 percig is lehessen roleplay folytatni benne, nemhogy 300-ra. Elég ha az admin jailek ilyen magasak, bár ezzel is lehetne vitatkozni. Legyen a pénzbüntetés kétszer annyi, hiszen itt úgyis mindenkinek van miből fizetnie. Az hogy 300 perceket adnak bármiféle indokra, csak az emberek motivációját veszik el a játéktól. Ez addig fog menni amig megunják az emberek a sok jailt, és a rendvédelemnek se lesz semmi dolga, hiszen bárki aki akar valamit tenni inkább offolja a jail miatt.
 

Shawn Claybrooks

Írnok deák
2020. 04. 02.
559
1 868
V4 karakter
Shawn Claybrooks
Egyik oldalról, minden 5. igazoltatottnál UZI/TEC van, amiből általában lövöldözés lesz. És olyanoknál, akik éppen zálogosnál adnak el antikot, autót, saját frakciós társának vontat és sorolhatnám. Ameddig minden 5. embernél valamiféle fegyver van illegálisan majd azzal a rendőrre lőve, addig én nem érezném azt, hogy nagyon meg lennének a játékosok ijedve a 300 perctől. 10/9 esetben mindenkinek az jut eszébe, hogy lelövi a rendőrt, bármi, majd ha elkapják akkor szokás olvasni, hogy na megint 300 perc, ez nem igazságos. Arra nem gondol senki, hogy ha esetleg megadná magát, felteszi a kezét, elismeri, akkor konkrétan 10 perc múlva már szabadon mozoghatna óvadékkal, avagy maximum 2 órát ülne. Utólag panaszkodni hiába, ha maga sodorta bele magát a rosszba, s egyszer sem jutott az eszébe, hogy esetleg itt a vége nem megyek tovább. Próbál meghalni avagy elmenekülni, de néha nem sikerül és panaszkodik, hogy miért ennyi a büntetés, amikor nem vállalva kockázatot teljesen megúszhatta volna kevesebbel. Kockázatért fizetni kell.

A másik oldalról meg megtudom érteni a problémát, hogy mondjuk egy illegális frakció csapatosan “végzi a dolgát”, fúr, rabol, akkor természetesen várható hogy harc lesz, akció és izgalom. Ekkor is szokott lenni olyan eset, amikor valaki elkapásra kerül. Simán megoldható, hogy enyhítést kapjon az illető, persze ha úgy is áll hozzá a dolgokhoz. Az utóbbi már ketté osztja ezt az oldalt.

Együtt véve az egészet, kell a visszataszító erő, amivel nem fog mindenki egyből a lövéshez nyúlni megoldásként, nem fog mindenki teljesen feleslegesen magánál hordani fegyvert, indokolva azt hogy valamikor kellhet majd, vagy csak azért mert elfelejtette letenni :D És sajnos a mai napig ilyen mértékű büntetés mellett is fent állnak ezek. A két oldalt nem lehet BTK szerint külön szedni, csupán a helyszínen lévő intézkedő egység tudja megfelelően kezelni, ha akarja.
 

Padawan180

Aktív fórumozó
2019. 01. 23.
289
657
V4 karakter
Nsubuga Nelson Obata
LV karakter
Mubarak Gyasi
V2 karakter
-
Az hogy valaki rendőrre lő, esetek 90%ban szereptévesztés és nem illegal rp. Az, hogy az illegal végzi a dolgát és rabol, fúr, aranybankozik, megint csak a rendvedelem szempontjabol “illegal karakter tevekenyseg”. Ha talalsz nalam fegyvert, drogot, ha biciklirol probalom a mellenyzsebembol teríteni a tré minőségű hatod kézről becsempeszett kokainomat, nem akarok 300 percet ülni úgy hogy bukom a targyat is, meg még fizetek buntit is. Rendvédelemnek nem oszt nem szoroz, hogy egy illegál oldalán alakított karakter mennyit ül a börtönben. És annak aki csak rendőrt jar fel daralni, nem lesz a 700 perc sem visszatartó erő, nem is miattuk kell az enyhítés. (Egyébként tiszta vicc hogy minden 13. kipakolt aranybankra jut egy piti droguzlet… ez nem az illegal rp resze hanem a gtaonline)
 

Seelöwe

Zöldfülű
Támogató
2021. 11. 14.
161
211
19
Dunaújváros
guns.lol
V4 karakter
🇩🇪 Mario Gantzmann
Véleményem szerint a pénzbüntetések jól el vannak találva, mivel ezzel vissza lehet fogni a különböző közlekedési szabálysértések általi károkozást.
bocsi, de ez ugye nem komoly ellenérv? xdd
Volt mikor 24 vagy 12 órát kellett a gép előtt ülnöd, mert a yard annyit rád vert fegyházban. Szerintem a 300-450 perc az nem hosszú, ha 2 monitort használsz, az egyiken elindítod podcast-ot, vagy nézel filmet, másikon meg pereg a see.
akkor legközelebb téged foglak keresni, hogy afkold le helyettem azt az 5-8 órát, amig én kint a kocsimmal tökölök az udvarunkban, vagy ha valami más elintézni valóm van

amúgy meg már 1000+1 ilyen topic volt erről, és még mindig tudom támogatni azt, hogy, vagy ic jail esetében lehessen afkolni az időt, vagy akár az előttem emlitett offline ic jailes sztorit megvalósitani), max akkor nem kapunk fizut... vagy pedig elfelejteni az 5 órás jaileket, hisz azért gondoljunk bele, kajak elég nevetséges, hogy valaki, aki bajkeverőként akarja alakitani a karakterét, az többet kap, mint aki mondjuk pgzett, meg több embert is le dmelt

viszont az is érdekelne, hogy a vezetőségnek nem szúrt szemet, hogy erre baromi nagy igény lenne? ha megpróbálnánk végre találni egy aranyközép utat, ami mind a vezetőség számára, mind a törvényen kivüli életet alakitó játékosoknak megfelelő, azzal előrébb lennénk, minthogy heti szinten nyitogasson valaki 1-1 topicot ennek a témának a kapcsán, ami gyanitom megint szimplán zárolva lesz
 
Utoljára szerkesztve:

sneci1902

Lelkes fórumhasználó
SzerverAdmin
v4
2020. 04. 10.
308
228
V4 karakter
Jack M Brandon
Mondjuk a kihallgatás során tanúsított viselkedése szinte semmilyen módon nem kellene, hogy befolyásolja a büntetését, hiszen azt az elkövetett bűncselekményekért kapja,
Akkor biztos velem van baj és én csinálom rosszul. Mert ha IC nem vergődik hanem normálisan viselkedik esetleg mond pár nevet akkor én a maximálisan kiszabható enyhítést megadom neki. Attól mert valaki illegált rp-zik nem feltétlen jelenti azt hogy paraszt módjára kell viselkednie egy kihallgatáson. hiszen mi rossz történhet vele még vele? Elkapták a börtön fix de a bent töltött időn tud változtatni. Arról nem beszélve hogy ezáltal elég 1.5-2 órát afkolnia a gép előtt.
 

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
794
2 421
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
bjorn.ekdhal ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
Mondjuk a kihallgatás során tanúsított viselkedése szinte semmilyen módon nem kellene, hogy befolyásolja a büntetését, hiszen azt az elkövetett bűncselekményekért kapja, nem azért mert bűnöző karaktert alakít, és ahhoz hűen a hatóságokkal szemben IC olyan viselkedést tanúsít, nem hunyászkodik meg, mert ez a szerepe, és tartja magát hozzá. A súlyosbítás legfeljebb 120 perc, ez egy 300 perces büntetés esetében az ítélet 28,6 százaléka, tehát valójában sokat nem is ez nyom a latba egy ilyen esetnél például. Itt nem is a variálhatóságról van szó pozitív meg negatív irányban, hanem, hogy az is megkapja a 300 percet, aki csak létezik, mert az a törvény szerinti alap büntetési tétele.
Szerintem aki nem egyenruhában és rohamsisakkal a személyi számítógép előtt ül, az igenis megadja neki az enyhítést IC ide-vagy-oda. Szerintem egy kezemen meg tudom számolni hányszor adtam maximális büntetést egy játékosnak, aki nem húzta az időt aüvel és ilyesmivel. Eleve mi rendvédelmi szervek (főleg TEK és Honvédség) azért létez(het)ünk, mert lövés van a szerveren. Szerintem ha szorul minden emberbe egy kis jóindulat, akkor nem fog az adott Józsi 300+ percet ülni a jailben. Számos változtatási lehetőség volt már felhozva kisebb-nagyobb sikerrel, én sem tartom korrektnek az ooc szankciót az ic ügyért, de mi a tökkel lehetne megoldani(?).
Legyetek emberségesek egymással, és mindkét oldalnak jó lesz.
 

Seelöwe

Zöldfülű
Támogató
2021. 11. 14.
161
211
19
Dunaújváros
guns.lol
V4 karakter
🇩🇪 Mario Gantzmann
ooc nyilván emberségesek próbálunk lenni, ic pedig hadd alakitsuk a karakterünket úgy, ahogy szeretnénk és nem azért a farkunkat behúzni, hogy mondjuk egy többszörös RSZT miatt ne vágjanak meg jobban minket (úgy majdnem a büntetés duplájára, költői túlzással élve)
 
Utoljára szerkesztve:

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
794
2 421
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
bjorn.ekdhal ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
ooc nyilván emberségesek próbálunk lenni, ic pedig hadd alakitsuk a karakterünket úgy, ahogy szeretnénk és nem azért a farkunkat behúzni, hogy mondjuk egy többszörös RSZT miatt ne vágjanak meg jobban minket
Sajnos pont a kommentem lényegét nem kaptad el, ezért idézek neked belőle.

megadja neki az enyhítést IC ide-vagy-oda
Parancsolj.

Én is úgy beszélek ic ahogy akarok meg te is, nem releváns.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
512
5 616
Miskolc
V4 karakter
kwamie.burch
LV karakter
adelina.greek
Mert ha IC nem vergődik hanem normálisan viselkedik esetleg mond pár nevet akkor én a maximálisan kiszabható enyhítést megadom neki.
Érthetetlen számomra, hogy akkor adod meg a rendfokozatból adható maximum enyhítést, ha "normálisan viselkedik (ami a karaktere, nem ő)" és "mond pár nevet (ami neked megfelelő)"

Nem árulok el szerintem sok dolgot azzal hogy azokat köpik fel, akit előtte a társaink, társaid, avagy más frakciósok a szemünk láttára öltek meg. Tehát literálisan, NULLA értelme van ennek a "neveket mondjál" remegésnek. Arról meg nem beszélve, hogy "ha nincs" az MDCbe rá találat, jön a "nincs ilyen név Százezredesistencsászár", és el sem fogadják. Mintha teljes mértékben ignorálnák (nem te, aki magára ismer magára ismer, aki nem nem) mintha arra opció se lehetne, hogy ŐT is átverték és fake néven mutatkozott be neki az ember, de nem feltétlen hazudik, csakőt is átbaszták.

Hát nem tudom, nekem az enyhítés amit adhatok még mindig OOC jellegű lesz, akár tetszik az embereknek, akár nem. Nálam kérdés nélkül, sztoritól függetlenül jár mindenkinek, mert szimplán nem azért létezem hogy a másik oldalnak (akire nekünk jobban van szükségünk mint nekik ránk) az ooc idejével szórakozzak, avagy osszam be mert nekem nem tetszik hogy nem tud olyan dologgal szolgálni ami "nekem" megfelel.

Megkaptuk a lehetőséget hogy jófejek legyünk adott rendfokozattól adott mennyiségben, aztán nem alap dolog hogy azok akarunk lenni, hanem elvárásokat álltunk fel hogy azok leszünk-e? Gáz.

Sok a különbség aközött, hogy "majd esetleg megadom" meg a "megadtam alapból" dolog között. -> Én vagyok a második, egyre inkább úgy érzem, hogy egyedül.

btw rendvédelmis vagyok amúgy.
 
Utoljára szerkesztve:

Seelöwe

Zöldfülű
Támogató
2021. 11. 14.
161
211
19
Dunaújváros
guns.lol
V4 karakter
🇩🇪 Mario Gantzmann
@aDaw
igy már teljesen máshogy értelmezem majdnem 2 napnyi fentléttel a hsz-t, csak olyan terjedelmesen fogalmaztad meg, hogy nem igazán volt kedvem részletesen elolvasni - ami végülis az én hibám és ezért bocsesz, de azért igyekszek odafigyelni a tartalom lényegére

lehetünk akármennyire emberségesek, nem egy alkalommal ültem olyan IC jaileket, amik miatt legalább 4-5 órákat afkoltam, pedig engem aztán olyannyira nem szokott érdekelni, hogy a vagyonomból vesztek (nyilván mi másért tudnánk elképzelni azt, ha valaki ooc nem kiván együttműködni a játékostársaival, ez esetben a mondjuk a pdvel)... mégis ezért lenne jó, hogyha már nem csak a másik fél ooc "emberségessége" múlna azon, hogy mennyit fogsz robotolni még pluszba a gép előtt, hanem lenne végre egy olyan szabályzat módositás, ami keretekbe foglalná ezt és biztos lenne, nem pedig 50/50... nyilván azt pedig én személy szerint értékelem, ha valaki nem adja a max jailtime-ot rám