IC szankciók csökkentése/törlése

Nick.

Execute order 66
2019. 01. 10.
180
897
V4 karakter
Nick Ryder
LV karakter
-
Legnagyobb probléma mellette, hogy te hiába magyarázol akármilyen hitelesen dolgokat, vagy te bármit megteszel annak érdekében, hogy győztesen gyere ki egy adott szituációból a rendvédelemmel szemben. Egyszerűen lehetetlen és 0,5% a van akivel lehet RP-t csinálni. (Nem nevesítek most) Az van, hogy ha te vagy egy haverod (leginkább itt most illegál FK-ról van szó) el követett valamit, már az egész bandára megy minden bűnszereveti vádtól megkezdve, stb.. és kíméletlenül ki is mutassák ezt.

Amit a fentiek említettek, valljuk be, de most úgy néz ki, hogy sebezhetetlenek, ha ki akarod magad magyarázni, akkor direkt nem reagálnak se IC se OOC nem akarnak semmilyen kompromisszumot kötni a másikkal (sajnos nem egyszer tapasztaltam én is). Ha meg ki állsz az igazadért, már csak azért is mindenből beletolják az arcodba a maximum büntetést. (aki akarja ismerje fel magát benne, de akinek nem inge nem veszi magára) Esélyt nem hagynak az illegálnak, hogy ki tudjon bontakozni.

Mint ahogy Clyde említette, lépjenek fel a bűnözés ellen, ez csak természetes! De ne úgy, ahogy most megy és amilyen morállal teszik. Legyen az egésznek kis harmóniája, tudják el viselni a vesztes csatát is. (és itt nem a lövöldözésre gondolok) Meg számomra a legnagyobb ellenségem a szerveren ez az "újlenyomat RP". Neked van egy kamu személyid DE már jön a feltételezés egyből, hogy "ez hamis csináljunk újlenyomat ellenőrzést" Ha már csinál az ember róla egy elő RP-t, akkor ne legyen már az egyből hogy ki van MG-zve a dolog és ki szúrunk a másikkal. Mert konkrétan ezzel a rendvédelem mindenféle probléma nélkül MG-zik.
Az meg csak hab a tortán, ha az utcán össze szólalkoznak páran teszem azt rivális bandák, megjelenik az egész kapitányság és egyből úgy küldenek el minket hogy az már IC bicska nyitogató, ha meg nem mész el, egyből raknak börtönbe RUM meg egyéb indokkal. Sehol sincs az hogy akkor beleegyezzenek olyan szituba, ahol "jó tárgyaljatok de akkor jelenlétünkbe" vagy stb.. De nehogy csak rosszakkal példálózzak. Megvan az a réteg, ami tényleg nagyon de nagyon kevés kb 5 embert tudok mondani akikkel lehet RP-zni és szituációkat végig vinni és egy történetet fel építeni elejétől a végéig. (Tudom 2023 van más a morál, a scriptek ki váltják az RP-t meg társai, bla, bla, bla) Én se vagyok tökéletes, vannak helyzetek ahogy rosszul állok hozzá, ez kivéthetetlen mindenkinél is.

De ha erre törekedne a rendvédelem és nem a kiszúrásra a másikkal akkor másképp állna az illegál a rendvédelemhez. Remélem lassan visszatérnek ezek a régi értékek.
 
Utoljára szerkesztve:

Clancy

Egy elbűvölő személyiség
Globális Moderátor
v4
2019. 09. 17.
260
400
V4 karakter
John Shelton
Ezzel az üldöztetéses témát annyival egészíteném ki, szerintem a rendvédelemnek sincs ellenére semmi.. Ők is keresik az indokot az akcióra Egy példa: Járjuk az erdőket skodával hátha valaki rabol vagy éppen menekül.
Az már más tészta mikor mindenki e46al "Drékcsepét" utánozta.

Ez az állítás távol áll a valóságtól. A rendőrség legtöbb esetben múltban megtörtént eseményekre reagál. Nem keresi az indokot az akcióra, hanem feladata a bűnügyileg frekventált területek visszatérő ellenőrzése, a lehetséges bűnelkövetők felderítése érdekében. A bűncselekménnyel összefügésbe hozható gyanús személyek kiszűrését ugyanis másképp nem lehet megoldani. Rendőri jelenlétet igenis fent kell tartani olyan területen, ahol az indokolt, ezáltal növelve szubjektív biztonság éreztet, továbbá a bűnmegelőzés szempotnja sem elhanyagolható. Általánosságban tehát rendszeresen visszatérő ellenőrzések a bűncselekmény elkövetésének visszaszorítására szolgálnak, nem pedig az akciók okainak keresésére.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
444
5 225
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
A napokban utotte fel a fejet pont egy olyan dolog (nalunk franciaba egy jailezes soran, nem nem rendorsegi tag volt az illeto) hogy van ez az uj korlatozas peldaul amit Vitoek behoztak a jatekosok nagy oromere (kis korlatozas a buntetesek stackelesere).
Ergo RBF - BAKF indokokra peldaul nem lehet rarakni kulon az IFB buntetest, mivel mar alapbol tartalmazza a buntetes fogalma a ,,fegyveresen" reszt. De meg most is van olyan ember, aki erre nagyon de nagyon szep szoval fogalmazva is szarik, hogy ez letezik.

Jobban tisztaba vagyunk mi a nekik erkezett opciokkal, amivel embersegesebben tudnak banni a masik oldallal, mint ok maguk akik hasznalhatnak.
Felreertes ne essek, illegalos tag vagyok.. nehanapjan eljarkalon lovoldozni, nehanapjan el is kapnak. (Halistennek meg nem most tortent meg, illetve vegulis meg masik nev alatt). De egy alkalommal sem kezdtem el utalni ezt, vagy azt az embert mert o a masik oldalon van. Jo, teny.. mindenkinek vannak cifra mondatai egy adott kialakult szituaciot tekintve, ha eppen nem tartja korrektnek az eljarast, ha olyan ember csukja le aki szarik nagy tobbsegben mindenre, egyuttal pedig azt erezteti hogy ertelmetlen az egesz magyarozkodas, probalkozas. De ez az aktualis, adott kialakult szitu velejaroja, az akkori indulatokbol kovetkezik.
De emellett tudom azt, hogy nekem se lenne olyan a jatekom, hanem lenne ic ellenfelem, ami jelen esetben szamolva a rendőroket teszi ki, vagy katonakat, kommandosokat, nyomozokat. De mondjuk egysegesen rendvedelemnek. Nagyon sok embertol hallottam mar az evek alatt peldaul azt, hogy en aki feketelistan vagyok Zane altal egy 2019-2020 kozott torteno dolog miatt.. miert is allok le a nyomozokkal rpzni, miert nem allok maskent hozzajuk azert amilyenek ,,ok" velunk.
Szimplan mert tudom hogy ezer meg egy ember van a frakcioban, nem fogom zsigerbol utalni azert az osszes tagot mert egy ember ,,kicseszett" velem barmilyen okbol kifolyolag, amit en magam sem kezelek kicseszeskent. Ha jogos jogos, ha nem nem. Nem fogok 30 embert utalni 1 ember miatt, sot Zanet se utalom azert mert o ugy dontott hogy felrakott feketelistara anno. Nyilvan megvan a velemenyem rola, de majd ha kifejezetten erdekelni fog a dolog akkor felkeresem es megbeszelem vele mint ember az emberrel.

Ezt kene sok embernek megerteni es maris nagy elorelepest ernenk el az ugyben. Valoszinuleg nincsen mindenki a nap 24 orajaban monitorozva, kutyat nem erdekelne ha peldaul egy HF indokot elengedsz es nem szamolod bele mert eleg az EKHSZSZ, meg a RBF peldaul és ha csak 5-10 perccel kap kevesebbet az adott ember, vagy nem a maximalis buntetest szamoljuk fel egybol mintha nem lenne opcioa kisebbre maris más a leanyzo fekvese a szituban.
1. Felszamolsz mindent, probalsz minel tobb jailt adni -> Kapja be, hat mar megint csak a kibaszasra megy.
2. Nem szamolsz fel mindent, probalsz minel nagyobb enyhitest is intezni amikor lehetseges. -> Ahh, vegre egy normalis ember aki nem ugy kezel mintha az ellensege lennek.
Csak ket nezet, megis emberileg nezve, en nem akarnek az elso lenni. Egyik felnek sem leteleme hogy kibasszon a masikkal. Csak ez ugy jon ki az embereknel hogy mivel a rendvedelemnek vannak megfelelo scriptjei ahhoz hogy ,,nagyobb buntetest" tudjanak rad merni, igy ok lesznek a csunya rossz gonosz emberek.

De regebben levi. leirta az ellenekzojet, forditsatok meg a felallast. 1 heten 3x animba esel peldaul barmi alapjan.
Kes van nalad, verekedes es animba kerulsz. -> Kierkeznek az emberek atneznek mindenkit es lecsuknak a kes miatt.
Lovoldozol, animba lonek. -> Logikus miert is leszle lecsukva ha nem verzel el.
Utkozol egy menekules szitu alapjan animba kerulsz. -> Logikus miert csuknak le.

Mennyivel baratibb ha magaert a csak az IFB-t varjak rad a keses esetnel ha azzal peldalozunk es magasrol tesznek ra hogy HF mert megprobalod kimagyarazni magad, de tudjak hogy hazudsz esnem rakjak rad a testisertest.
Nem pedig HF (80), IFBK (60), Testisertes (TSK-45 | TSS-60)
Lehet velem van a baj es en gondolkodok rosszul, de valoszinuleg totalisan hamarabb honoralnak Vitoek, vagy barmelyik leader a korrektseget az emberseges viselkedest a masik fellel, amivel pozitiv kepet sugarzol a frakciojarol mint azt ha minden adando alkalommal minden apro pici indokot keresel hogy szep szoval is csak a kibaszasra jatszal, ezzel pedig rossz kepet sugarozva rola.
Igen, tudom nem lehet egy ember alapjan megitelni egy frakciot, de ha az az ember aktiv, o sok akcion, lecsukason vesz reszt. es folyamatosan ezt csinalja. sajnos mindenki tudja hogy hamarabb ragad meg mindenkinek arossz tapasztalat, mint a jo.

Illegalban nem tudunk sajnos szinte semmit engedni a rendvedelemnek. Maximum azt hogy nem kezeljuk ellensegkent oket, mivel nincs a kezunkben olyan script, olyan lehetoseg azon kivul hogy elkuldjuk 15 perc afkra az adott embert egy lovoldozes alatt amivel ki tudnank ,,cseszni" a masikkal.
Maximum elrabolgathatjuk az embereket valami kitalalt, megkrealt rp szituacio alapjan es bezarhatjuk oket egy intibe 2-3-4-5 orakra, amiert viszont ,,jogosan" szivhatna a fogat hogy mekkora geciseg.

En talan maximum azt tudnam tanacsolni hogy aki csak a szintiszta kibaszasra megy a masik fellel, plusz idot rak ra valami full idiotasag miatt, minden apro kis dologba belekot, minden apro indokot ra akar huzni csak azert hogy a masik oldalnak szar legyen.. az ne dicseretet kapjon mar, hanem inkabb lebaszast hogy lejaratja a toxic viselkedesevel a frakciot.
Nyilvan ahol alapbol 300 perc mar 3-4 szabalyszegesbol adodoan, ott senki se fog erdekelni ha rarakjak a maradando 3 indokot amit meg ratudnanak rakni, mivel csak az elkovetett bunlajstromat noveli.. az idovel meg nem csinal mar onnantol semmit.

Csak sajnos nem Vito, Clyde, Zane, Alan, Zoli es a tobbi redvedelmi leader gondolkodik a tagjai fejevel, hanem ok maguk es kapacitas sincs arra, hogy a nap 24 orajaban csak es kizarolag azzal foglalkozzanak hogy a tagjaik epp mit is csinalnak kivel, meg miert es milyen indok a jogos es a nem jogos a felsorolt vadak kozul. Ok is jatszani mennek fel, nem ovobacsit jatszani.

Talan az lenne meg barati, igy a fenti dolgoktol eltekintve hogyha aki rpt preferal a rendorokkel (nyilvan, nem sok ember lesz, de aki ezt teszi azt lehessen a OOC jofejsege alapjan honoralni) az megkapja azt a dolgot, hogy amennyi idot a masik fel rpre szant, meg ha kamuzik is vegig.. az alapbol jojjon le a buntetesbol. Én speciel inkabb rpznek vegig egy 30 perces kihallgatast, hogy utana 15 percre ami a fennmarado ido lecsukjanak hogy bekeruljek arendszerbe. De megis a 45 percbol csak 15 perc telik afkval. Es nem lehet kifogas hogy kinek van erre ideje..
Ha en 40 percet lekamuzok, osszefuggoen tarsalgok a rendorrel aki ott van, aki kerdezget folyamatosan, amire valaszolnom kell... az legyen felhatalmazva hogy nem %ban, de elengedhesse azt a mennyisgeso idot amit en amugy a rpre szantam.
Kerek perec fogalmazva.. -> Ha már a cellaban nincs opcion (meg, remeljuk) akkor had oldjuk meg ugyan azt a cellan kivul, akar a kihallgatoban. nem masik bunozovel, hanem adott rendorrel.

Talan egy ilyen regi google doksis megoldas a visszajelzesekre a leadereknek jo lehetne. Van egy adott doksi, amit ki kell tolteni.
Ki voltál, kivel rpztél (mondjuk 20-30 percet a kihallgatoban), ha mondjuk Kis Jozsika Ormesterrol sok a pozitiv visszajelzes de akivel jarorozik Lukacs Bertalanrol nincs ugyan ez az elegge elarulja hogy adott jarorozesnel, adott eloalitasnal ki mennyire vette ki a reszet a kialakult szitubol.
Regen, Clyde biztosan emlekszik ilyen rendszer volt az ,,rp pont" meg samp korszakban hogy az adott admin ha jo rp szitut nezett vegig, vitt vegig veled tudott egy ilyen jelentektelennek tuno, de megis a szivednek joleso kis pontocskaval honoralni. -> Par jo szo is sokat tud valtoztatni egy-egy ember hozzallasan vegulis alapon.
Egy 30 perces kihallgatas vegen, ahol megkapsz mondjuk 15 percet mint a fennmarado ido.. ,,megkoszonned egy pozitiv visszajelzessel" a doksi alapjan, mutatva a leadereknek is hogy ,,igen.. ot nagyon jol tettem hogy bizalmat szavaztam es felvettem a frakcioba".
Bar, ez nagyon megoszto dolog valoszinuleg. En mondjuk orulnek neki ha nem is kotelezo, de lehetoseg jelleggel volna ilyesmire opcio

Hajra. (y)
 

csakegyjatekos

Barangoló
2021. 02. 11.
111
231
V4 karakter
Vin Asten
V2 karakter
-
Tapasztalataim alapján írok:
Szerintem nagyon sok rendvédelmi tag (tisztelet a kivételnek) átment rosszindulatúba és egyáltalán nem értik azt a koncepciót hogy hülyére unnák magukat a szerveren ha nem lenne az illegál oldalnak befolyása a történésekbe.
Tegyétek fel magatoknak a kérdést:
Mit élveznének a rendőrök akkor ha nem lenne illegális tevékenység a szerveren?
Szerintem a LVL 5 játékosok igazolása, meg jogsi nélkül vezetés csekkek osztogatása nem túl izgi melo.
És itt jön a probléma: egy illegalosnak végtelenül nehezebb fenntartania magát, mint egy rendvédelmisnek, minden kockáztat fent áll, hogy elveszik a cuccait, a földig nullázzák és még jön rá a jó kis 5 óra jail ami az afk rendszer miatt simán van 6 óra is. Holott egy rendvédelmisnek minden a kezébe van adva és semmi kockázat nincs.
Itt jön képbe a rosszindulat és a hozzáállás:
Mindenki tapasztal dolgokat, legutóbb azt vettem észre, hogy direkt a testedet célozzák és nem a fejedet, majd amikor eltörik egy két végtagodat el kezdenek pötyögtetni a fegyverrel hogy tuti animba menjen. Ez saját tapasztalat, totál kiakaszt hogy valakibe ennyi empátia nincs, szerintem rendkívül közösségrombolo hatása van.Amint az ember animba kerül szinte teljesen vége van. Pár sor Rp-vel, max 4-5 perc alatt kiszednek belőled 10 golyót, kicserélik a belso szerveidet és mar hajitanak is be a jól megérdemelt jailbe amiért ugye a kockázatot vállaltad 😂😂😂 szoktam bírni, hogy ilyen mágikus újraélesztések után még rávágják, hogy műtét se kell. 🤔 amint próbálsz velük bármit kezdeni: pl Rp-kereteiben beszolsz nekik még tovább rádvágják a szankciokat!!szerintem a közösség tart egy nagyon rossz irány felé, egyre inkább azt érzem hogy mindenkit csak saját maga érdekel. Rossznak tartom az egész börtön rendszert, hiszen nem a karaktert büntetik a tetteiért hanem magát az embert. Egy szerveszabályzatba ütköző Pg lesz 120 perc, míg egy lövöldözés (ugyebár ha nincs akcio a rendvédelemnek sírás van) lesz 300 ? Hagyjuk már. Nem lehet azt mondani hogy az illegálos vállalja a következményeket. Ez egy játék ahol minden egymásra épül.Megnézném mit szólnának ha 1 hétig akció megvonás lenne a rendvedelemtol. Ha ennyire a felelősségről van szó, szerintem rendőrnek lenni is elég nagy felelősség. Nekik miért van minden ingyen? Ők miért érezhetik magukat ennyire felsőbbrendűnek mással szemben? Ők miért nem bunhodnek azután, hogy kockázatot vállaltak lövöldözni, üldözni, befutni a gyárba? Ez a probléma oda vezet, hogy az illegál nem fog akciokat szervezni, hiszen totál nem éri meg. A frakciók utána pedig kifognak halni. Ezen csak úgy lehetne változtatni ha az EGÉSZ szabály rendszer megváltozna. Ha ez a probléma meg lenne oldva, vagy kiegyenlítve lenne a rendvedelem-illegal szívása a dolgokba, akkor sokkal mélyebb, szebb és hosszabb Rp-k lennének. Ezt előttem nagyon sokan jól összefoglalták ezért nem fogok ebbe a hozzászólásba konkrét ötletet írni, csak a véleményemet írtam le erről, és tuti van aki magára ismer. Remélem nem fogják kitörölni.
 

DriftV2

Írnok deák
Támogató
2022. 01. 07.
625
339
20
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
Sziasztok!

Úgy látom ez a topic 2023 októberére is visszanyúlik úgyhogy így 2024 januárjába merészkedem hozzászólni a témához. Megpróbáltam mindent is elolvasni, megpróbáltam ki szűrni a lényeget, így röviden kifejtem:

Igen, lehetnének olyan RP szituációk, amik színesítenék a börtön RP-ket, viszont az szintén egy másik kérdés, hogy a játékosgárda mennyire fogadna be egy bizonyos szituációt. Lehet hogy csak afkolás lenne, lehet FUN, és persze lenne az a játékosréteg akik bizonyosan belemennének egy szituációba. Attól függetlenül egy ráncfelvarrást megérne a dolog szerintem.

Nem voltam még rendvédelembe se illegálba, így nem tudom részleteiben leírni ezen dolgokat ( ezt felettem is már jópáran megtették), én csak a RP-k színesítéséről írtam le a véleményemet!

Szép estét mindenkinek!
 
  • Tetszik
Reactions: ChipZ

DriftV2

Írnok deák
Támogató
2022. 01. 07.
625
339
20
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
Volt mikor 24 vagy 12 órát kellett a gép előtt ülnöd, mert a yard annyit rád vert fegyházban.
Ezt a korszakot bevallom nem ismertem.
Szerintem a 300-450 perc az nem hosszú, ha 2ad monitort használsz, az egyiken elindítod podcastot, vagy nézel filmet, másikon meg pereg a see.
Igaz Ic jailbe nem voltam, FK jump miatt ültem 300 perc adminjailt és elég hosszú volt. Valakinek nincs két kérpernyője így játékba kell maradni és nézni a falat amig a büntetés le nem jár. Ugyan mindenkinek saját maga felelősége mit csinál, egy IC börtönben lehetnének lehetőségek.
 

Az atya

Újonc
2023. 08. 23.
11
56
V4 karakter
Omer Mossé
Volt mikor 24 vagy 12 órát kellett a gép előtt ülnöd, mert a yard annyit rád vert fegyházban. Szerintem a 300-450 perc az nem hosszú, ha 2 monitort használsz, az egyiken elindítod podcast-ot, vagy nézel filmet, másikon meg pereg a see.
csak nem a múltban kell élni.. Annak meg ,hogy ennyi szabad időd van, örülök!
 

jimre

Írnok deák
2023. 10. 21.
595
1 355
Budapest Airport
V4 karakter
Mayur Lee
LV karakter
Mayur Lee
V2 karakter
Sergely Ruzinow
Én 420 napot kaptam múltkor amiért megvertünk 2 srácot és "tiszteletlenek voltunk" a rendőrökkel (egyszerűn provokálják az embert a folyamatos vádaskodással, és megszólalsz egyből: kussoljon) ami kb 6 óra játék elvonás. Egy adminjailre oké, de egy ic ügy miatt ennyire gép elé szegezni valakit...
 

DriftV2

Írnok deák
Támogató
2022. 01. 07.
625
339
20
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
Egy adminjailre oké, de egy ic ügy miatt ennyire gép elé szegezni valakit...
Ebben egyetértek, csak mint ahogyan már említettem, sok ember elhülyéskedné ha lenne is valami IC esemény. Azt mindenesetre támogatom hogy lehetne kitalálni valamit a börtönben... Gondolkodom még mit lehetne kitalálni.
 
  • Tetszik
Reactions: jimre

Jerry

A nép hangja
Very Important Person
2019. 01. 08.
3 910
4 524
31
Mulholland 🌆
V4 karakter
Quinto Montanez 🇲🇽
Ebben egyetértek, csak mint ahogyan már említettem, sok ember elhülyéskedné ha lenne is valami IC esemény. Azt mindenesetre támogatom hogy lehetne kitalálni valamit a börtönben... Gondolkodom még mit lehetne kitalálni.
Aki elhülyéskedi az így járt, nem lehet kényszeríteni. Akkor azt mondom h az ic jail pörögjön offline is.🤨🧐