IC szankciók csökkentése/törlése

Bonyi

Újonc
2019. 02. 18.
20
8
V4 karakter
Juan Carlos Morales
LV karakter
Bryan Eduard Freier
V2 karakter
Bryan Eduard Freier
Teljen a börtönidő 20 perc feletti AFK közben is ez a legegyszerűbb és legésszerűbb megoldás is, SZERINTEM.
 

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Mint ahogy kifejtettem már egy hosszabb, összeszedettebb kommentben (ha valakit érdekel és nem látta) szerintem alapjáraton lejjebb kéne vinni a maximum időt.
Viszont- ez az ötlet sem hülyeség @Bonyi, ha mindenképp maradnia kell az időnek és nem lesz "rp lehetőség", jó lenne ha végig lehetne afkolni az egészet.
 
  • Tetszik
Reactions: Dotty és Bonyi

Kojo

Barangoló
2019. 01. 12.
135
188
V4 karakter
Kazim Tharek
Olvastam itt pár jó ötletet itt hozzászólásban, viszont ha reálisan gondolkozunk akkor ennek kicsi az esélybe hogy meg is valósul.. Gondolok itt bármilyen veszteségre halálnál vagy éppen a börtönben valamit tudjunk is csinálni. Reális szerintem az, ha maximum jail ami adható legyen az a 120 perc, és AFK idő alatt is pörögjenek a percek.
 

Padawan180

Aktív fórumozó
2019. 01. 23.
248
558
V4 karakter
Nsubuga Nelson Obata
LV karakter
Mubarak Gyasi
V2 karakter
-
régen porbafingó koromban jatszottam egy szerveren, ahol az Ic jail ideje akkor is telt ha nem voltal fent, csak AJ-t kellett “kiafkolni”. Szerettem is, ha elkaptak drogbirroklassal kaptam a 4 orat, de addig megírtam a hazimat, meg jatszottam 5 meccset csgoban haverokkal. Ugyan nagy hatassal nem volt az rpdre, mert a szerveren mást nem tudtal csinálni csak koitálni a rezet ha ic jailben voltal, ugyanakkor ott volt legalább a lehetoseg hogy massal jatsz addig… asszem 30p-10ó között kaphattal. Szerintem ez sem utolsó dolog.
 

Clancy

Egy elbűvölő személyiség
Globális Moderátor
v4
2019. 09. 17.
260
400
V4 karakter
John Shelton
Egy rp lehetőségre volna szükségünk. Jelenleg olyan börtönben lenni mint egy admin jail, elvagy különítve mindenkitől és semmi interakciót nem tudsz folytatni másokkal az idő alatt míg le nem jár a büntetésed.
Korábban többször volt próbálkozás Fegyház feltámasztásával különféle role-play lehetőségekre, azonban minden esetben a fegyőröktől kezdve a fogvatartott rabokon át egyetemleges AFK-olás volt jellemző a teljes fegyház területére. Többször meg lett próbálva, de sajnos igazából soha sem működött, aki meg nem AFK-olt az funolt.
 

leviiiii

fumo friday
2020. 05. 24.
757
3 879
Mosonmagyaróvár
V4 karakter
selita vidini
LV karakter
cino tani
V2 karakter
krisztián lovász
Korábban többször volt próbálkozás Fegyház feltámasztásával különféle role-play lehetőségekre, azonban minden esetben a fegyőröktől kezdve a fogvatartott rabokon át egyetemleges AFK-olás volt jellemző a teljes fegyház területére. Többször meg lett próbálva, de sajnos igazából soha sem működött, aki meg nem AFK-olt az funolt.
Pontosan így van, amit Clancy is írt.
Hiába voltam 2 évig illegálban és jártam meg sokszor a fegyházat, amíg még volt, de egyszer se volt olyan rp ott, amire való lenne,
BVI korszakában is így volt, meg annak megszűnése után is.
Nyílván jobb lenne, ha lehetne rp lehetőséget teremteni a börtönnél, csak sajnos a játékosok nagy többsége úgy se lesz rá vevő, vagy ha igen, akkor az egészből egy ordenáró fun és jó kis fegyház dm kerekedik ki.
 

Miss Lacky

Írnok deák
2020. 06. 19.
626
2 533
V4 karakter
🇬🇪 Liana Melua
LV karakter
🇺🇸 Anna Lawrence
V2 karakter
🇺🇸 Andrews Charlotte
Korábban többször volt próbálkozás Fegyház feltámasztásával különféle role-play lehetőségekre, azonban minden esetben a fegyőröktől kezdve a fogvatartott rabokon át egyetemleges AFK-olás volt jellemző a teljes fegyház területére. Többször meg lett próbálva, de sajnos igazából soha sem működött, aki meg nem AFK-olt az funolt.
Amikor 2 óránál hosszabb időre kerültem be, szinte mindig találtam valamilyen lehetőséget, annak ellenére, hogy női rab skin hiánya miatt elég nehezen tudtam érvényesülni a legtöbb szituációban.
Ha két játékos egy térben van, gyakorlatilag minden adott ahhoz, hogy RP szituáció alakuljon ki. A gond sajnos az, hogy sokan nem élnek a lehetőséggel.
 

Clyde

-
Rendszergazda
v4
v2
LV
2019. 01. 06.
47
866
Budapest
V4 karakter
Clyde Shelton
LV karakter
Clyde Shelton
V2 karakter
Clyde Shelton
Véleményem szerint ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye. Mindkét fél álláspontját meglehet érteni, azokét is akik a csökkentést kérik s azokét is akik helybenhagynák vagy súlyosbítanák.

Eltelt 10 év, és nagyon megváltozott az RPhez való hozzáállás, amit annak idején /me -vel /do val oldottunk meg azt mára a V4-el scripttel kell szabályozni, mert egyszerűen annyira felgyorsult minden, hogy szerverszabályzattal sem lehetett "kierőszakolni" lásd ütközés RP amit legtöbben már már mémelt változatban RP szervert megszégyenítve /do megremeg begépelésével le is tudott. (sajnos erre van igény), a kivitelezendő illegális cselekményeknek sincs normális koncepciója se taktikája.

És a logika a legviccesebb része az egésznek, mennyire életszerűtlen és nem átgondolt az RP 1 hülye 100-at csinál alapon.
V3-as ütközésnél: /do beveri a fejét -> plot twist ha be van kötve az öved fizikai képtelenség kormányba szélvédőbe verned a fejed, ha csak rád nem gyűrik az autót de akkor neked értelemszerűen annyi. Ez is rávilágít arra, hogy nem csak nem gondoljuk át a dolgokat józan paraszti ésszel, de magasról teszünk is rá.

És akkor itt kerül reflektorfénybe az illegális / legális tevékenység:

Látható, hogy az alapokkal van baj, jóllehet szórakozni játszani járunk ide fel, de egy RP szerver sokkalta több annál mint vagyon és lövölde, de sajnos erre kezdünk redukálódni.
Legtöbb akció az illegál részéről banális hibákon csúszik el, nyomaikat nem rejtik, leplezni nem leplezik magukat, mennek és majd lesz valami/valahogy leafkolja a perceket halálban, s kezdődik előlről, lásd fegyveresekkel tömött autók, eldriftel a rendőr mellett 200-al, vagy a v3 -as no műszaki-val felhívja figyelmét ami ugye ellenőrzést vont maga után, semmi álca semmi odafigyelés.
Mindenki mindent fegyverrel, erővel embererőforrással kíván megoldani. Amikor odajutunk, hogy kinek milyen a kocsija mennyi pénze van, akkor valahol az RP a karaktertörténet háttérbe kerül.

Igen karaktertörténet (azt sem úgy írjuk, hogy eltöltünk 1 órát photoshop és wordpad fölött, hanem RPzünk így építjük ki, vannak olyanok akik megírnak 10 A4-es oldalnyi szöveget, és ez felhatalmazza őket, hogy "megérkezve" ők istencsászárként viselkedjenek)

Szóval sokan legáltól illegálig vándorolnak nem találva a helyüket, havonta írják a névváltást, mert nem tudják eldönteni ők kicsodák (vagy a közösség utálja ki őket).

1 szónak is 100 a vége ez egy örök és feloldhatatlan probléma, az a gordiuszi csomó itt és most 2023-ban ami kibogozhatatlan.
Itt illegálnak és a legálnak is gyökeresen megkellene változni, de egyszerűen OOC okokból mára már lehetetlen küldetésnek tartom, mert nagyon kevesen maradtak azokból a rétegekből mindkét oldalon, akik valódi tanítóivá válhatnának, mert már ők is mondhatnánk kivannak égve, mind legál mind illegál oldalon.

A természet törekszik az egyensúlyra, a közösségek akik egymással érintkeznek úgyszintén, alakítjuk formáljuk egymást...


Sajnos nem a jó irányba.
 

TrockenSocken

BigJoe
2019. 01. 10.
232
1 644
dahoam
V4 karakter
Mario Badalamenti
LV karakter
Jonathan Azzini
Mikor a minecraft szerverek elkezdtek eltűnni, egyhangúvá válni, akkor a játékosok átjöttek seemta-ra. Mert a szerver (lehet hogy épp tudatosan) a valamikori minecraft szerverek hangulatát teremtette meg. Ott volt a telek map, minél közelebb volt a telked a /warp telkek-hez annál menőbb voltál. Ezt felváltotta a gazdagnegyed és a birtokok. Voltak a menő egyedi skinek, amiket itt kiegészítőkkel lehet kompenzálni. Voltak a mérhetetlen értelmetlen vagyonok (pl nagyláda tele jelzőfény, minek?), ezt váltotta a mondjuk 5ezer db fixkártya inventoryban (aminek hasonlóan semmi értelme). A pvp skillből a dara skill lett, hány embert tudsz lelőni. A kreatív építésből a kocsi design. A klánokból, amikbe bennfentes haverok kerülhettek lettek a család nevek. De mondhatnék bármit, a legtöbb dolog azt a régi nosztalgikus időt hozza el és tartja életben évek óta.

A karakter fejlesztése teljesen háttérbe szorul, pedig erre is lehetne sriptet írni, pl tanfolyamok, küldetés rendszerek, olyan dolgok, amik minden szerepjátékban megtalálhatók.

Régen bőven elég volt mindent lerpzni, de könyörgöm, 2023 van, és a seemta-n vannak messze a legjobb scriptek magyarországon. Nem mondhatjuk azt adott esetben a komplett illegálnak, hogy "minek nektek script, rpzzeket, régen is rpztetek", mert ha látják, hogy milyen mindblow rendszereket kapnak mások, őkem eg semmit, akkor még a leghithűbb illegálos is el fog gondolkodni a váltáson. Az nem működik, hogy ők semmit nem kapnak, míg mások igen, akkor vagy ne kapjon senki, vagy kapjon mindenki ugyanannyit.

Másrészt a vezetőség szereti azt képzelni az illegálról, hogy mindegyik egy terrorista bűnszervezet, holott egy közel sincs így. A valóságban is vannak különbségek. A merikában is egy adott szervezet akár megyénként mással foglalkozik, mert nem mindegy, hogy adott helyen mivel tud pénzt keresni. Másrészt a bűnszervezetek sem hülyék, persze vannak kivételek, de nem véletlen, hogy egyes szervezetek évtizedek, vagy évszázadok óta működnek, mert minden helyzetben feltalálják magukat. Amit biztos nem fog csinálni egy komoly bűnszervezet, az a bankrablás és az atm fúrás, ahogy fegyvert sem fog craftolni és ahogy drogot sem fog öntözni, főleg nem egy bérelt farmon (ez utóbbi egy természetes kiválasztódás rp nagyjából. A szervezett bűnözés többnyire megbújik a háttérben, amennyire tud, erre viszont az ég világon semmilyen lehetősége nincs jelenleg az illegálnak. És akkor erre szokták mondani, hogy akkor használják ki az adott sripteket, akár kötelezik is rá erre őket. De az igazság az, hogy aki illegál karaktert épít, és fejleszt, annak összeszorul a segge luka is, ha csak meghallja azt, hogy "fúrás" vagy "bankrob". Ennek pedig az az oka, hogy ilyen dolgokat a roma bűnbandák csinálnak és az aklalmi rablók, nem egy komoly bűnöző.

Akiknek az atm vagy a bankrablás rp-s lenne (akárki, aki nem tagja egy bűnszervezetnek) pont ők nem tudják használni. Másrészt a működése az egésznek, hogy mindenképp darálnod kell, most őszintén, képzeld el a szituációt a valóságban, teljesen elképzelhetetlen, én bátran nevezem nonrp-nek az egészet. De még ha az rp-t nem vesszük figyelembe is hülye lennék elmenni fúrni, mert mondjuk van 5% esélyem rá, hogy megfúrom és elmenekülök, a maradék 95-ben igazából rosszul járok én is, a karakterem is, és az az 5% is olyan, hogy semmit nem keresek vele kb mondjuk egy sima melóhoz képest.

Szóval gyakorlatilag el van várva az illegáltól, hogy olyan dolgot csináljon, ami anyagilag és rp szempontból is rossz hatással van rá, de mondhatjuk, hogy legalább izgalmas. Aztán ha elkapnak, akkor még mehetsz is 5 órára a fegyházba afkolni.

Ami szintén elmondhatatlanul nagy probléma, hogy sok rendvédelmi tag úgy képzeli el az illegált, mint amit a Bgame csinál/csinált. Nem szeretném minősíteni azt, amit ők illegál rpnek hisznek, szóval annyit tennék csak hozzá, hogy azért, amit ők csinálnak/csináltak simán bárki letagadná, hogy illegálhoz valaha köze volt.

Én erre az egész jelenségre mondom azt, hogy a fegyház, ahogy és amiért jelenleg működik az egyszerűen tarthatatlan. Mert konkrétan az van, hogy nem tudsz egy fegyvert eladni rettegés nélkül még megbízható vevőnek sem (tegyük hozzá nem támogatom, hogy az illegál fegyvert adjon el bárkinek max másik illegál frakinak). Az új tagoknak nincs kereseti lehetősége. Egy leader annyit tud tenni, hogy elküldi szerencsétlent a szigetre detektorozni, vagy toborozzon vasembereket, akik keresnek neki ládákat. És akkor elkaphatják a detektorosokat, a közvetítőt, a vevőt miközben megy a cuccért, a craftoló embert, miközben legyártja, és aztán még el is kell adni azt amit elkészítettél. Ha a valóságban ilyen rizikós lenne pénzt keresni illegállal, akkor nem lenne bűnözés a világban, tiszta szingapúr lenne, amúgy nagyon tetszene, de sajnos nincs így. Sajnos a legtöbb illegális pénzkereseti módszer aggasztóan egyszerű, és mérhetetlenül többet fizet, mint a legtöbb legális út.

Amit az illegál kért elsősorban az normális szervezett bűnözői rp-hez való scriptek. Ha azt akarjuk, hogy az illegál csak rpzzen, akkor vagy kapnia kell pénzt, mondjuk hetente a számlájára, vagy mindent ingyen kell adni neki a szerveren. Ha azt akarjuk, hogy legyen pénze, de ő keresse meg, akkor egyrészt meg kell könnyíteni a pénzkeresést, másrészt sriptek kellenek, mert ahogy a rendőr tud járőrözni és fizetést kap érte, ahogy a civil tud áruszállítózni és pénzt kap érte, úgy az illegális ember is tudjon bapközben pénzt keresni. Ha pedig nem adunk sem pénzt, sem lehetőséget pénzkeresésre, akkor muszáj legalább a jailt kitötölni, vagy nagyon nagyon redukálni. Mert így senki nem akar illegált rpzni. Ha viszont egyik sem ezek közül, akkor pedig ne várjunk el az illegáltól színvonalat, mert lehetőségek híján nem lesz pénz, pénz híján nem lesz játékos, játékos híján nem lesz színvonal.

Igen karaktertörténet (azt sem úgy írjuk, hogy eltöltünk 1 órát photoshop és wordpad fölött, hanem RPzünk így építjük ki, vannak olyanok akik megírnak 10 A4-es oldalnyi szöveget, és ez felhatalmazza őket, hogy "megérkezve" ők istencsászárként viselkedjenek)
Erre azt tudom mondani, hogy gondolj a 10 kedvenc filmes karakteredre, mindegyiknek leült a forgatókönyvírója és megírta a karakter storyját, és valójában ezért szereted annyira azokat a karaktereket. Az istencsászáros résszel én sem értek egyet.

a kivitelezendő illegális cselekményeknek sincs normális koncepciója se taktikája.
Azért nincs, mert a szervezett bűnözés nem tartja rpnek ezt, hogy atm és bank (nem is az, nem is ezt a célt szolgálják), és nem rp miatt megy oda, hanem funból és vagy mert kötelező. Az emberrablás, atm, bank, túszejtés a piti bűnszervezeteknek való rp, kérdés, hogy ki akar ilyet rpzni, főleg ilyen erős rendvédelem mellett (én biztos nem).

Amikor 2 óránál hosszabb időre kerültem be, szinte mindig találtam valamilyen lehetőséget, annak ellenére, hogy női rab skin hiánya miatt elég nehezen tudtam érvényesülni a legtöbb szituációban.
Ha két játékos egy térben van, gyakorlatilag minden adott ahhoz, hogy RP szituáció alakuljon ki. A gond sajnos az, hogy sokan nem élnek a lehetőséggel.
Igen, csak tudod a legtöbb esetben olyan érzésem van, mintha én lennék Zeusz, aki lejött egy fagyiért az Athéni falunapra és kvantummechanikáról kellene vitatkoznom egy galambbal. 100 jailből 1 olyan eset van, hogy maradandót alkot bent két ember és ahhoz sem kell 5 óra.
Az sem lenne hátrány, ha nem mindig a ticket lenne a fő szempont. Lehessen ködösíteni, fedni a storyn, vagy esetleg korrupt rendőrökre szert tenni, vagy legalabb valami hajlamot érezni az egészre, hogy nem csak a ticket a fő cél. Nyilván nem levenni a körözést, illegál itemet kéregetni stb, de mondjuk információt venni tőlük vagy használni/forgatni őket esetlegesen hasonlókba gondolkozni.
Ez messze a legfontosabb dolog lenne ahhoz, hogy jó illegál bűnszervezet rp-k legyenek a szerveren.
 

Clyde

-
Rendszergazda
v4
v2
LV
2019. 01. 06.
47
866
Budapest
V4 karakter
Clyde Shelton
LV karakter
Clyde Shelton
V2 karakter
Clyde Shelton
Az a gond igazságok s féligazságok hangoznak el részedről, az a baj, nem kezdtem el jobban kifejteni ezt az egészet.
Ez messze a legfontosabb dolog lenne ahhoz, hogy jó illegál bűnszervezet rp-k legyenek a szerveren.
amire válaszoltál az rendben is volna, valóban erre lenne szükség, nem mellesleg jelenleg is zajlik egy ilyen ügy IC.
Azért nincs, mert a szervezett bűnözés nem tartja rpnek ezt, hogy atm és bank (nem is az, nem is ezt a célt szolgálják), és nem rp miatt megy oda, hanem funból és vagy mert kötelező. Az emberrablás, atm, bank, túszejtés a piti bűnszervezeteknek való rp, kérdés, hogy ki akar ilyet rpzni, főleg ilyen erős rendvédelem mellett (én biztos nem).
ebben egyet kell értenem maximálisan, de ez visszavezethető a vagyon felhalmozására.
Amit az illegál kért elsősorban az normális szervezett bűnözői rp-hez való scriptek. Ha azt akarjuk, hogy az illegál csak rpzzen, akkor vagy kapnia kell pénzt, mondjuk hetente a számlájára, vagy mindent ingyen kell adni neki a szerveren.
És pontosan ez a legeslegnagyobb probléma amire rávilágítottál, annó is mérvadó volt a vagyon de nem ennyire, tizedannyi script volt legálnak és illegálnak, az emberi psziché igen érdekes, mert relatíve egy számot növelsz, csilivili autókat veszel ezzel megmutatva státuszod kifelé, mindenki azért küzd ki legyen az alfa.

Sajnos a soraid alapján ugyanebbe a hibába estél, vagyon vagyon vagyon... RPzünk ha lesz belőle pénz, pedig valljuk be lehet része de nem szabadna feltételnek lennie.
Tényleg ez lenne a nívó? Mert ha ennyire lesarkítjuk akkor ugyanoda jutunk ki, alátámasztva azt amit eddig is elmondtam

Vagyon... vagyon... vagyon.

Másrészt a vezetőség szereti azt képzelni az illegálról, hogy mindegyik egy terrorista bűnszervezet
ezt pedig kikérem mindannyiunk nevében.
A merikában is egy adott szervezet akár megyénként mással foglalkozik, mert nem mindegy, hogy adott helyen mivel tud pénzt keresni.
A legérdekesebb rész, hogy a rendvédelemnek el kell fogadni az amerikai virtust, a rendőrség meg ugyebár... még csak hajazni sem hajazhat rá. :)
ki akar ilyet rpzni, főleg ilyen erős rendvédelem mellett
akkor nem tudom mikor voltál utoljára a szerveren mert bizony az új drogrendszer terminátorokat képez. 1 emberre majdnem 4-5 rendvédelmis kell.

Igazoltad a felvetésem ha lesz pénz lesz RP, egyébként a rendvédelem még mindig erős középkategória fizetés terén.
Annó V1-ben pedig kapitányként házam sem volt, sőt egy peugeot 406-ossal járkáltam.

Hihetetlen tudom.
Nem mondhatjuk azt adott esetben a komplett illegálnak, hogy "minek nektek script, rpzzeket, régen is rpztetek"
Te sem gondolhatod komolyan, hogy az illegálnak nem fog érkezni semmi sem a jövőben.
Régen bőven elég volt mindent lerpzni, de könyörgöm, 2023 van
Igen... Sajnos én 2011-ben kezdtem az RP-t, ég és föld, pedig ott is volt pénz, volt autó, s volt ingatlan is.
 

leviiiii

fumo friday
2020. 05. 24.
757
3 879
Mosonmagyaróvár
V4 karakter
selita vidini
LV karakter
cino tani
V2 karakter
krisztián lovász
Sziasztok. Elmondanám az én véleményem is a dolgokról, mivel van egy - két dolog, mely a hozzászólásokban nem említettek.
Első sorban annyit elmondanék, hogy 3 év játéka alatt 2 évet aktív illegállkodással töltöttem, amiben csináltam jó és rossz dolgokat, amikre nem vagyok büszke.
Legtöbb akció az illegál részéről banális hibákon csúszik el, nyomaikat nem rejtik, leplezni nem leplezik magukat, mennek és majd lesz valami/valahogy leafkolja a perceket halálban, s kezdődik előlről, lásd fegyveresekkel tömött autók, eldriftel a rendőr mellett 200-al, vagy a v3 -as no műszaki-val felhívja figyelmét ami ugye ellenőrzést vont maga után, semmi álca semmi odafigyelés.
Mindenki mindent fegyverrel, erővel embererőforrással kíván megoldani. Amikor odajutunk, hogy kinek milyen a kocsija mennyi pénze van, akkor valahol az RP a karaktertörténet háttérbe kerül.
Tapasztalataim alapján azon illegális tagok, akik az RP helyett a lövöldözést választják az alábbi miatt teszik:
1. Egy jót akarnak szórakozni és lőni.
2. Ki vannak teljesen égve az illegál RP közösségtől

A második pont az, ami miatt régebben én és mostanság az ismerőseim is inkább egy aranybankot vagy ATM-et választ, mint egy jól összeállított illegális RP-t.
Mi miatt is lehetséges ez?
Az első és legfontosabb indok erre, hogy elege van sok embernek abból, hogy mindenki egy normálisan megtervezett és végrehajtott RP-re a másik fél egyből elkezd OOC problémázni, vagy azonnal hív admint. Az utóbbi a legidegesítőbb, mivel ezek akár órákig is eltarthatnak, főleg ha az egész ügy áttér TS-re. Ettől az emberrek többségének ki van a töke és inkább hagyja a francba az egészet és lő egy jót feszültség levezetésre, hiszen minek tököljön órákat, akár egy nagyobb társasággal együtt egy jó RP megtervezésére, ha mindig admin ügy keletkezik az egészből.

Ez az egyik. A másik pedig, amikor egyes társaságok, legyen szó akár illegális frakció tagokról vagy civilekről elkezdenek egy adott illegális frakciót beefelni, mert szerintük nem RP-nek jól, rosszak az élményképek fórumon vagy szerintük teljesen irreális az, amit csinálnak. Ebből az egészből végül a két fél között OOC egy rivalizálás történik meg, amiből az lesz a vége, hogy egymás buliját teszik tönkre vagy mindenféle mondvacsinált dologra kezdenek egymás között lövöldözni. Innentől pedig egy egyszerű játékos, aki illegálba akar menni felteszi magába a kérdést: Kell ez nekem?
Hozzáteszem én is csináltam ilyeneket még 1-2 éve, ezért is tudok az egészről így őszintén beszélni.
Szóval sokan legáltól illegálig vándorolnak nem találva a helyüket, havonta írják a névváltást, mert nem tudják eldönteni ők kicsodák (vagy a közösség utálja ki őket).
Ez leginkább abból következik be, hogy mind illegálban, mint legálban vannak klikkek és csoportok, akikkel vagy jóba vagy vagy utálnak. Nincs köztes aranyút.
Lehet te semmi rosszat nem tettél, de ha a baráti köröd utálja a másik felet, akkor autómatikusan te is utálva leszel, nagyon ritka az, hogy lehet kompromisszumot kötni a másik féllel is, vagy meglehet beszélni velük a dolgot.
 

Geriii

este temetés, reggel szülinap
2019. 01. 12.
776
4 073
19
Győr
V4 karakter
Chase Luchese
akkor nem tudom mikor voltál utoljára a szerveren mert bizony az új drogrendszer terminátorokat képez. 1 emberre majdnem 4-5 rendvédelmis kell.
Az egy dolog, hogy tűzharcban erősebbek vagyunk, viszont másban? Megértem a te részedet is, hogy "használjuk az eszünket és bújjunk el", de egyrészt nem elvárható egy átlagos playertől, hogy vérprofi bűnöző legyen. Másrészt hozzá kell tenni, hogy komolyabb megtorlást nem tud előkészíteni az illegál, van egy rendszám és onnan mindent tudnak rólunk. Nem fogom tovább fejtegetni, azt hiszem az elmúlt 4 hónapban eleget mondtam erről a témáról, de süket fülekre talált, mintha a falnak íródnának ezek a topicok.

2. Ki vannak teljesen égve az illegál RP közösségtől

Ebben egyet tudok érteni.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
950
3 563
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
amire válaszoltál az rendben is volna, valóban erre lenne szükség, nem mellesleg jelenleg is zajlik egy ilyen ügy IC.
Az a gond, hogy csak egy. Erről kéne szólnia az összesnek. Ezt mondjuk nem fognám a rendvédelemre, igazán lehetne az illegális szervek vezetőiben (kivétel persze, akik jelenleg se élnek ezzel) annyi akaraterő, hogy bojkottálják az egész lövés témát, ezzel éreztetve, hogy ők nem erre gondoltak fejlesztés alatt. Nem tudom eldönteni, hogy ez -e a gond, vagy szimplán mégis kérnek ebből és köszönik szépen, nekik jó ez így, a napi több puff-puff rablás. Ha az utóbbi, akkor viszont megfontolandó a vezetői kompetenciájuk felülvizsgálata, már amennyiben szeretnénk, hogy ez a non-stop lövés dolog redukálódjon. Akinek nem inge ne vegye ezt magára persze.

Sajnos a soraid alapján ugyanebbe a hibába estél, vagyon vagyon vagyon... RPzünk ha lesz belőle pénz, pedig valljuk be lehet része de nem szabadna feltételnek lennie.
Tényleg ez lenne a nívó? Mert ha ennyire lesarkítjuk akkor ugyanoda jutunk ki, alátámasztva azt amit eddig is elmondtam

Azért egy illegálosnak (remélhetőleg) nem azért kellene a vagyon, mint egy kereskedőnek. Érthető szerintem az elvárás, hogy legyen is belőle pénz, hisz máshogy nem tartható fent a dolog. Miből fizeted ki azokat akik neked bedolgoznak? Miből fizeted le a hatóságot? Mit forgatsz vissza, hogy még több eredményt érhess el (mármint újabb szituációk terén)? Nem azért kell a pénz, hogy legyen, hanem mert ez hajtja a világot, a szerveren is. Most, hogy ez jó vagy rossz, ne menjünk bele. Annyira szeretnék ezzel rávilágítani, hogy a pénz egyfajta hatalmat képez, nehéz enélkül érvényesülni. Egy érdekérvényesítési eszköz. Ha szeretnél egy autót - azaz az érdeked ezt kívánja -, adsz valakinek pénzt és lesz autód - érvényesült az érdeked/akaratod. Ha nincs pénzed (vagy ingóságod/ingatlanod, ami pénzben mérhető bizonyos értéknek felel meg) nem lesz autód. Ha eltüntetnénk a szerverről a pénzt, és mindenki, csak lekérhetne egy kedvére levő járművet, tárgyat ingyen, akkor az illegálnak se kellene a pénz. Természetesen a pénz kivétele rontana a szerepjáték imázsán, mert a pénz is fontos része. Másrészt, nem is illik egy keresztapa szerepébe a szegénység és a nélkülözés, alapesetben.

A legérdekesebb rész, hogy a rendvédelemnek el kell fogadni az amerikai virtust, a rendőrség meg ugyebár... még csak hajazni sem hajazhat rá. :)

Ennek ellenére van Police Department (PD), Metropolitan Division, NATO ABC (légiforgalmat leszámítva), amerikai rendőrségi fóniák és Special Purpose Sniper Unit. Biztos folytatódhatna még a lista. Félreérts ne essék, nem mondom, hogy ezek rossz, bűnös dolgok. De azért, ezek eléggé magyartalan dolgok, szóval az nem teljességében igaz, hogy ne hajazhatna rá a rendvédelem, hisz jelenleg is hajaz.

Tapasztalataim alapján azon illegális tagok, akik az RP helyett a lövöldözést választják az alábbi miatt teszik:
1. Egy jót akarnak szórakozni és lőni.
2. Ki vannak teljesen égve az illegál RP közösségtől

De a lövést muszáj itt? Van erre megannyi ilyen játék, imádok én is lőni, de RP szerveren teljesen átszellemülök, mert ide nem ezért jön az ember. Szerintem ennyi önkontroll elvárható lenne, a többi játékosra való tekintettel.

A második pont az, ami miatt régebben én és mostanság az ismerőseim is inkább egy aranybankot vagy ATM-et választ, mint egy jól összeállított illegális RP-t.
Mi miatt is lehetséges ez?
Az első és legfontosabb indok erre, hogy elege van sok embernek abból, hogy mindenki egy normálisan megtervezett és végrehajtott RP-re a másik fél egyből elkezd OOC problémázni, vagy azonnal hív admint. Az utóbbi a legidegesítőbb, mivel ezek akár órákig is eltarthatnak, főleg ha az egész ügy áttér TS-re. Ettől az emberrek többségének ki van a töke és inkább hagyja a francba az egészet és lő egy jót feszültség levezetésre, hiszen minek tököljön órákat, akár egy nagyobb társasággal együtt egy jó RP megtervezésére, ha mindig admin ügy keletkezik az egészből.

Rengeteg dolog korlátozásra került az évek során, amikkel rengeteg lehetőség elveszett. Ez nem feltétlen hiba, mert ahogy több fejlesztés kerül be, úgy keletkezik többféle konfliktusforrás is. Azok meg precedenst teremtenek, és idővel leszabályozzák az ilyen dolgokat. Ezeknek időszakos felülvizsgálata azonban szerintem nem ártana, a közösség véleményének a vizsgálatával együttesen persze. Én személyesen úgy érzem, túl sok dolog lett elterelve az adminisztrátori ügyintézés irányába, annak ellenére, hogy azokat IC is simán kezelni lehetne.

Ez az egyik. A másik pedig, amikor egyes társaságok, legyen szó akár illegális frakció tagokról vagy civilekről elkezdenek egy adott illegális frakciót beefelni, mert szerintük nem RP-nek jól, rosszak az élményképek fórumon vagy szerintük teljesen irreális az, amit csinálnak.

Igen, én is tapasztaltam már, hogy történtek ilyenek, ahol egyesek úgy vélték, hogy ők kakilták a spanyol viaszt, majd ők eldöntik mi a jóféle élménykép meg RP. Aztán, a szerveren meg a saját véleményük szerves ellentétét képviselték saját maguk is.

Ez az iszonyú klikkesedés valóban jelen van, testvériesen utáljuk a Bélát, mert a Géza azt mondta, hogy... és a Gézával én jóba vagyok. Aztán ott vannak a grande familiák, amik java ártalmatlan ilyen tekintetben, és csak egy baráti közösség, bár szerény vélemény szerint nem valami reális ez se.

Szóval sokan legáltól illegálig vándorolnak nem találva a helyüket, havonta írják a névváltást, mert nem tudják eldönteni ők kicsodák (vagy a közösség utálja ki őket).

Szerintem azzal nincs gond, ha nevet vált az ember. Ők legalább nagy eséllyel karaktert RP-znek és nem magukat. Lecserélik, ha egy új szálba kezdenek, vagy mondjuk illegálba mennek szerelőből. Az se baj, ha váltanak, mert lehet úgy érzik, azt a vonalat sikerült kimaxolni, kipróbálna valami másfélét.
 

Kojo

Barangoló
2019. 01. 12.
135
188
V4 karakter
Kazim Tharek
Látható, hogy az alapokkal van baj, jóllehet szórakozni játszani járunk ide fel, de egy RP szerver sokkalta több annál mint vagyon és lövölde, de sajnos erre kezdünk redukálódni.
Legtöbb akció az illegál részéről banális hibákon csúszik el, nyomaikat nem rejtik, leplezni nem leplezik magukat, mennek és majd lesz valami/valahogy leafkolja a perceket halálban, s kezdődik előlről, lásd fegyveresekkel tömött autók, eldriftel a rendőr mellett 200-al, vagy a v3 -as no műszaki-val felhívja figyelmét ami ugye ellenőrzést vont maga után, semmi álca semmi odafigyelés.
Mindenki mindent fegyverrel, erővel embererőforrással kíván megoldani. Amikor odajutunk, hogy kinek milyen a kocsija mennyi pénze van, akkor valahol az RP a karaktertörténet háttérbe kerül.
Ezzel az üldöztetéses témát annyival egészíteném ki, szerintem a rendvédelemnek sincs ellenére semmi.. Ők is keresik az indokot az akcióra Egy példa: Járjuk az erdőket skodával hátha valaki rabol vagy éppen menekül.
Az már más tészta mikor mindenki e46al "Drékcsepét" utánozta.
 

Warlord22

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
527
1 899
28
V4 karakter
Fabio Luchese
LV karakter
Brandon Artmenson
V2 karakter
Táplis Béla
Ennek ellenére van Police Department (PD), Metropolitan Division, NATO ABC (légiforgalmat leszámítva), amerikai rendőrségi fóniák és Special Purpose Sniper Unit. Biztos folytatódhatna még a lista. Félreérts ne essék, nem mondom, hogy ezek rossz, bűnös dolgok. De azért, ezek eléggé magyartalan dolgok, szóval az nem teljességében igaz, hogy ne hajazhatna rá a rendvédelem, hisz jelenleg is hajaz.
Attól még hogy angol neve van valaminek nem feltétlenül lesz amerikai, nem csak amerikában az angol a hivatalos nyelv. Az meg hogy a honvédség a NATO ABC-t használja szerintem egyértelmű, főleg a katonai repülésnél ahol a légiharcban is egységes fóniák vannak. Az meg pláne hogy a Honvédség frakció háttértörténete alapján NATO tagállamnak van See City besorolva. Amúgy a rendőrségnek nem Police Department a hivatalos neve, simán csak Rendőrség a neve.
 
Utoljára szerkesztve:

Buntii

Barangoló
2020. 12. 21.
137
453
V4 karakter
Casey_Olson 🇨🇦
LV karakter
Reno_Dorsey 🇺🇸
...1 szónak is 100 a vége ez egy örök és feloldhatatlan probléma, az a gordiuszi csomó itt és most 2023-ban ami kibogozhatatlan.
Itt illegálnak és a legálnak is gyökeresen megkellene változni, de egyszerűen OOC okokból mára már lehetetlen küldetésnek tartom, mert nagyon kevesen maradtak azokból a rétegekből mindkét oldalon, akik valódi tanítóivá válhatnának, mert már ők is mondhatnánk kivannak égve, mind legál mind illegál oldalon.

A természet törekszik az egyensúlyra, a közösségek akik egymással érintkeznek úgyszintén, alakítjuk formáljuk egymást...
Az a baj, hogy ez is igaz. Meg a dolgok nagyrésze amiket írtál, szintén de itt a hozzáállás a probléma, a két oldalnak egymással szemben.

-Amikor az az alap felvetés, hogy a Rendőrség példájánál maradva, neked szabály szinten, kötelező hetente (minimum) két emberrel kib*sznod (jelentések), és akkor se a minimumot, hanem a maximumot közelítjük a büntetési határoknál, nem tudom mit várunk. Sajnos nagyon kevés kivétellel, de az a másik irányába a hozzáállás, hogy mekkora köcsög a másik, basszunk ki vele minnél jobban.

-Az Új MDC rendszer ellen lehetetlen védekezni, maszkot húzhatsz, csinálhatsz bármit, felismer a rendszer, és gond nélkül rád "bizonyít" bármit. A legál oldal az esetek 80%-ában meg se adja az esélyt egy fair kihallgatásra, csak vacogva kattan a bilincs, és irány a dutyi, érvek és ellenérvek meg repülnek ki az ablakon.

-Másik nagyon jó példa erre a pénzszállító esete, amikor neked el van várva az, hogy szerkessz egy fuvarlevelet, tanulj meg photoshoppolni, annak reményében hogy TALÁN kegyes lesz veled a másik, és nem vágja rá csuklóból hogy ez hamisítvány. Mivel ugye a script úgy lett megírva, hogy a PSZ hangár bármit csinálsz, riasztást ad le, és minden PSZ ilyenkor "gyanússá" válik.

-Teljesen jó koncepció lenne például, hogy meg lett engedve például az ügyvéd RP, de miután senki nem űzi, és a legál meg se próbál biztosítani ilyen lehetőségeket, ez is csak egy üres ígéret, amikor meg ne adj isten találsz egyet, Ő se igazán ért hozzá, sőt néhány esetben még ront is a helyzeteden.

-Nyilván erre meg ott a másik oldal, az illegál, akik meg úgy állnak hozzá az előzőből kiindulva, hogy ha a legál ekkora g*ci velem, akkor én miért legyek jófej vele, és pörögjön a dara. Ilyenkor jutunk el oda, hogy ha már egy colt van az embernél, meg se fordul a fejében hogy eldugja vagy bármi, inkább használja csak be ne kerüljön a börtönbe újra. Az esetek nagy százalékában az a tendencia, ha az illegál meg is próbálja le RP-zni, hogy PL az ülés alá, kesztyűtartóba, bárhova eldugja a fegyverét, akkor meg ki van MG-zve, hogy "hoppá! akkor nézzünk be oda is! (mindenféle előzetes indok nélkül)" és megint ott tartunk, hogy hogyan tudunk a másikkal a lehető leginkább kib*szni.

-Senki nem fog ilyen feltételek mellett úgy hozzáállni a legálhoz, hogy akkor Ő nem az ellenségem, és nem fogom az első adandó alkalommal pofán lőni, mert (sajnos) az a tendencia, hogy a legál arra van ráállva, hogy téged márpedig dutyiba kell tenni méghozzá se óvadék, se enyhítés. Tisztelet a kivételnek.
 

xixoo

Aktív fórumozó
2021. 08. 19.
282
2 598
17
www.elmenykepek.hu
V4 karakter
Sidonio Mazzini🔪💵
LV karakter
Drake Palmer🤔
V2 karakter
Oshita Kazuo👽
Én régebben pontosan a fentebb írt okok miatt hagytam ott az illegált, és folytattam egy új karakterrel a /karrierem/.

Maga az IC szankciókkal túl nagy bajom nincs, hisz egy vehemensebb karaktert RP-zek, így nem csodálom ha IC kitolnak velem a rendőrök.
Viszont sajnos sok rendvédelmi személy van, akinek a hozzáállása nem gondolnám hogy a helyén van. Sok kihallgatáson vettem már részt, így nagyjából van erről egy tiszta képem. Az esetek döntő többségében egy monoton RP-nek nevezett dolgon veszel részt. Lesokkolnak, leignorálnak, ha esetleg ezért IC mondasz EGY rossz szót, már egyből megszólalnak hogy "Kolléga! - Mehet rá egy RSZT!" A kihallgatóban pedig semmi lehetőséget nem látnak, felteszik az alap kérdéseket amik gondolom kötelezők viszont mondhatsz rájuk bármit, a végkimenetelen semmit sem változtat(tisztelet a kivételnek). Véleményem szerint ha kicsit próbálná színesebbé tenni a rendvédelem az RP-k ezen részét és nem figyelnék árgus szemmel a chatet hogy pont mibe lehet belekötni, plusz bírságot rátenni az adott személyre, máshogy nézne mindenki a rájuk váró jailre. Legalábbis én így vagyok vele, ha van egy számomra élvezetes RP a jail előtt a rendőrökkel, a legkevésbé sem izgat az hogy leticketeltek nem tudom hány ezerrel, és kaptam x órát.
 

Buntii

Barangoló
2020. 12. 21.
137
453
V4 karakter
Casey_Olson 🇨🇦
LV karakter
Reno_Dorsey 🇺🇸
Ugyan ezt tudom elmondani, mint Xixo. Semmilyen hajlandóságot nem látni a rendvédelmi oldalról arra, hogy EGYÜTT játszuk a játékot, és ne egymás ellen és ez eléggé elszomorító tud lenni. Szerintem részben ezért is született meg a topic, mert a hozzáállását az embernek nem, vagy csak nagyon nehezen tudod megváltoztatni, de ahogy ezt már előttem valaki leírta, ez a börtön szisztéma egy sokkal nagyobb, összetettebb problémának egy kisebb szelete, ami átfogólag érint mind két oldalt. Ezért kéne a változás, hogy ha már mindenképp "rohadjon meg" az illegál, akkor legalább a börtön legyen VAGY élvezhetőbb, VAGY teljen offline az idő, vagy valamilyen megoldás legyen arra, hogy ne legyen súlyosabb büntetés a szerepem betöltése, mint a szerverszabályzat megszegése.
 

jaden

morior invictus
2021. 03. 29.
190
411
Budapest
V4 karakter
travis_burton
LV karakter
jaymore_parks
V2 karakter
-
Sajnos tobbszor is belefutottam abba, hogy a Honvedseg (vagy barmelyik masik szervezet) teszi ki ram/ az automra a korozest, majd a TEK/PD visz be kihallgatni. A kihallgatason eselyed sincs megvedeni magad, mert a korozest kiallito szemely altalaban nem vesz reszt ezen. Az egyik esetben peldaul nem is engem lattak a kocsimnal, hanem a tarsamat, de en lettem eloallitva, en kerultem bortonbe, mert semmi lehetosegem nem volt sajat magamat kihuzni a dologbol, esetlegesen alibit felhozni. Az ilyen esetekben, mar a befele uton bevan pecsetelve a kiskonyvbe, hogy landol a 300 perc IC jail. Magaval a buntetessel nincsen gond, hiszen megis csak buntetteket kovetett el a karakterunk, de amit az elottem hozzaszolo is leirt. “ sulyosabb buntetes a szerepem betoltese, mint a szerverszabalyzat megszegese. “

Ezutan jon a “vallald a kovetkezmenyeket, ha mar illegalos vagy”

Senki nem mondta, hogy en es/vagy barmelyik masik illegalos “tarsam” ne vallalna a kovetkezmenyeket. Mind tisztaban vagyunk azzal, hogy IC jail varhato es nem lehet mindig meguszni. A kovetkezmenyekkel nincsen gond, annak a mertekevel van, de azzal nagyon. Feltetelezem, hogy tobben is vagyunk, akik nem tudnak egy nap 5 orat leafkolni, mert megoltek egy rendvedelmist.

edit: kicsit kiegeszitettem.
 
Utoljára szerkesztve: