IC szankciók csökkentése/törlése

Setaj

Újonc
2023. 08. 09.
19
79
V4 karakter
Kaiden Foley
Ezt az OOC vagyok büntetve dolgot valaki elmagyarázná? Az IC karaktered azt teszi amit te OOC ember szeretné, hogy tegyél. Nem él önálló életet szóval ha a hibájából börtönbe kerűl az a te hibát szóval nem értem ezt a logikai menetet.
Van egy IC karaktered amit irányítasz játék reményében. Legyen ez a karakter akár civil, akár bandatag, akár maffiás/cartelltag stb amit ugye te alakítasz ki, amit te szeretnél játszani. Van egy félresikerült ügyleted, mondjuk a te hibádból. Nem voltál elég alapos stb, ez tök jó. Karaktered rács mögé kerül és 30 év börtönt kap(Ami neked 300p) Bezárják a karaktered, majd elkezdődik a 300P AFK ezáltal már te is büntetve vagy OOC azért mert oda kell ragasztanod magad a gép elé 5 órára, hogy 20 percenként 1.5 percig ugrándozz, hogy le menjen rólad az AFK jelző. 5 óra amit amúgy minden mással is tölthetnél, amíg a "karaktered bűnhődik" de nem fogsz, hisz Te hibáztál IC akkor OOC is ülj mert a szerepedet próbáltad játszani. Logikus, nem?
Játék, a karaktert kell büntetni és nem az embert..
 

Kojo

Barangoló
2019. 01. 12.
135
188
V4 karakter
Kazim Tharek
Legjobb ötletnek az gondolnám, ha maradnak a jelenlegi büntetési idők akkor ha nem vagy fent a szerveren akkor is pörögjön a jail.. Illetve ha online vagy akkor 2x szorzóval teljen a büntetésed.
Olyat ne is írjon ide valaki hogy ha Illegált választod akkor vállald a következményeket.. mert hátast dobok.
 

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Legjobb ötletnek az gondolnám, ha maradnak a jelenlegi büntetési idők akkor ha nem vagy fent a szerveren akkor is pörögjön a jail..
Ez jó lenne, lehetőleg kisebb szorzó nélkül. 5 óra jail offlineban is lehetne 5 óra... bár nekem még mindig az idő a gondom.
Olyat ne is írjon ide valaki hogy ha Illegált választod akkor vállald a következményeket.. mert hátast dobok.
Akkor én is...
 
  • Tetszik
Reactions: westmode és Jerry

zolix.

Barangoló
2021. 02. 13.
119
426
V4 karakter
Leif Diya.
A rendőr is kockáztasson. Ha meg hal akkor 2 óra halàlt neki. Egyből rájön milyen szar amikor 5 órát kell afkolnod mert ,,élvezni akartad a karaktered alakítàsàt”.
foleg ugy hogy ne adj isten lovoldozes alakul ki, akkor meg szandekosan (persze itt is tisztelet a kedves honfitarsaimnak) labra van love, meg animba teve, ahol az uj felszedes script szerint semmit sem tudsz tenni.
 

TrockenSocken

BigJoe
2019. 01. 10.
232
1 644
dahoam
V4 karakter
Mario Badalamenti
LV karakter
Jonathan Azzini
szerintem a fegyhaznak az a baja, hogy oda rúg, ahol a legjobban fáj. egy kezdő játékost éppen eléggé elrettenti az illegáltól a beteg mód draga ticket és hogy elveszik a cuccait, még fegyházba is teszik és raadasul le sem afkolhatja, őszintén nem csodálom, hogy nem mennek a kezdők illegálba.
Illegálnál pedig teljesen mindegy mekkora a szankció, úgyis folytatni fogja miután szabadul, mert ez a karaktere lényege. Szóval nekik meg ezért felesleges az 5 óra.
A rendvédelem akkor csökkent, ha havert visz be, vagy ha kivételesen tetszik neki a pali akit elkaptak, ez tény. Erre nem lehet alapozni.
Igazából akinek ez fáj az az illegál, mert ha beviszik a karaktered akkor nem az “illegális élettől” megy el az ember kedve, hanem a szervertől. Mert végre feljött játszani a haverokkal és már viszik.

Nem a jail miatt nincs új illegálos, hanem azért, mert nincs elég munkanèlküli frakció leader, aki reggeltöl estig foglalkozik a tagjaival. Kellene valami elfoglaltság, amit a tagok napközben tudnak csinàlni, erre amúgy a fejlesztési kérelemben ötlet is lett írva (pl drogfutár, darkweb futár, stb).

Az etikus megoldás szerintem az lenne, ha a fegyházba érve beírják a parancsot és a játèkos visszakerül a városházára, vagy esetleg 10 perc blackout után a fegyház elé. Vagy egy élő, lehetőségekkel teli fegyház, ahol munkával csökkenthető a büntetés, van szökés, szórakozási lehetőség, ahol korruptak az őrök, van látogatás, letehetik rád az óvadèkot gyilkosságon kívül bármire, es ahol dönthetsz úgy, hogy leafkolod a jailt, mert ilyen körülmények között érthető, hogy senki nem tudja skippelni az 5 órát.
 

RageX

See Game System
Támogató
2019. 05. 27.
542
993
24
V4 karakter
Ladislav Dubrovsky
LV karakter
Garrett Bradford
V2 karakter
Naomi Redfield
Rab oldalról sajnos valóban nem hozott az óvadék mellett túl sok pozitív változást a v4. Remélhetőleg egy update javít rajta (pl: lassabban, de offline is teleik az idő)...

Ezt támogatnám, valamint az IC jailnél az AFK idő mondjuk 20 percenként vagy akár 30 percenként jelentkezne, nem pedig 10 percenként. Ez is javítana szerintem valamit.
 
  • Fire
  • Tetszik
Reactions: LucasLV és Ivano

Kökény

Aktív fórumozó
Támogató
2020. 12. 29.
245
544
23
Budapest
V4 karakter
🇨🇴 Ferran Gaviria 🇨🇴
LV karakter
🇲🇽Kreso Kamarena🇲🇽
V2 karakter
Ferran Gaviria
Talán ott kezdődik a probléma, hogy elfelejtik sokan, hogy ez még mindig egy JÁTÉK. Ezért nem sok mindenkinek van kedve szabadidejében egy ketrecben unatkozni seemta-n. Lehetne az, hogy kb. max 120 perc fegyházat kaphatnak a játékosok. A probléma az, hogy ennek az egész ötletnek nincsen értelme, mert a szerver vezetősége úgymond "pártot fog" a rendvédelemmel (rengeteg admin rendvédelmis is amúgy) és így nyílván nem fognak engedni soha semmiből, mert nekik nem érné meg az ő esélyeiket rontani. Mostmár csak a DARA ami a rendvédelmet és az illegált is érdekli szóval kár is beszélni bármiről ameddig rendesen nem állnak hozzá dolgokhoz a "fejesek".
 

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 932
4 396
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
A rendőr is kockáztasson. Ha meg hal akkor 2 óra halàlt neki. Egyből rájön milyen szar amikor 5 órát kell afkolnod mert ,,élvezni akartad a karaktered alakítàsàt”.
Gyere tedd alám, ha így lenne 2 hónapja, akkor se jöttem volna rá :ROFLMAO: Pedig az új AFK rendszer miatt már nem is afkolok nagyon, mert egy áruszállító többet keres, mint a kamatom :"D

Amúgy ha a halálnak lenne súlya (mindkét oldalról) úgy király lenne, ha már úgy is elő van készítve elvileg a script rá.
 

Jerry

A nép hangja
Very Important Person
2019. 01. 08.
3 910
4 524
31
Mulholland 🌆
V4 karakter
Quinto Montanez 🇲🇽
Gyere tedd alám, ha így lenne 2 hónapja, akkor se jöttem volna rá :ROFLMAO: Pedig az új AFK rendszer miatt már nem is afkolok nagyon, mert egy áruszállító többet keres, mint a kamatom :"D

Amúgy ha a halálnak lenne súlya (mindkét oldalról) úgy király lenne, ha már úgy is elő van készítve elvileg a script rá.
De az illegal nem halhat meg! Fel kell szedni, ki kell szedni 20 golyót, aztán szív és tüdő csere. Aztán mehet a 300perc.
 

jaden

morior invictus
2021. 03. 29.
190
411
Budapest
V4 karakter
travis_burton
LV karakter
jaymore_parks
V2 karakter
-
De az illegal nem halhat meg! Fel kell szedni, ki kell szedni 20 golyót, aztán szív és tüdő csere. Aztán mehet a 300perc.
Az én esetembe azt is túlélhettem, hogy rám borult egy komplett helikopter úgy, hogy animba voltam közbe. Azért, mert a játék fizikája megengedi és nem damagel annyit a helikopter, ha kontaktot létesítenétek együtt.
 

aRoDzser

Zöldfülű
2019. 02. 07.
209
1 393
V4 karakter
Esau_Tzon
LV karakter
Tony_Hines
V2 karakter
Raul_Gael
Persze azért azt is tegyük hozzá hogy aki börtönbe kerül nem véletlenül került oda, szóval kell az a faktor hogy szívás legyen teljes mértékben ha valaki oda kerül. Ezért kell visszatartó erőnek lenni a börtönidőnek, hogy ne vállaljon senki feleslegesen kockázatot vagy okosabban és megfontoltabban végezze az alvilági tevékenységét.
Tiszta sor, amit te leírtál. De mindenki nézzen egy picikét magába, ha az illegál nem szervezne "csúnya" illegál darákat, ami tegyük fel egy bankrablásból alakul ki, mit csinálnál honvédségén belül? Oké, jönnétek azzal lehetne kiképzést szervezni stb. De lenne aki azt "élvezné" is, mindennap?!!
 

Warlord22

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
527
1 899
28
V4 karakter
Fabio Luchese
LV karakter
Brandon Artmenson
V2 karakter
Táplis Béla
Tiszta sor, amit te leírtál. De mindenki nézzen egy picikét magába, ha az illegál nem szervezne "csúnya" illegál darákat, ami tegyük fel egy bankrablásból alakul ki, mit csinálnál honvédségén belül? Oké, jönnétek azzal lehetne kiképzést szervezni stb. De lenne aki azt "élvezné" is, mindennap?!!
Múlthéten kiléptem a frakcióból szóval mostmár civil vagyok szóval igazából már semmit se csinálok. Viszont amikor tag voltam se nagyon jártam ki, ha nem volt elég kopteres beálltam légi felderíteni vagy repülőzni ha volt kint illegálos heli aztán ennyi max. Az én tevékenységem már ha volt időm feljárni 90%-ban roleplay volt. Whiskey-t ittam és szivart szívtam az irodámban, meg behívtam a pilótáimat pofavizitre és ennyi. Na jó néha ki jártam motorozni is chillesbe. Én sose mondtam hogy a csúnya illegál darál. Úgy voltam vele csinálják, engem nem érdekel mert megtehetem hogy nem foglalkozok vele. Tény hogy az RP-ket unnák, de kérdezem én.. annakidején miért működött ez? Valahogy a több éves főleaderségem során mindig volt igény rá hogy az emberek katonai rp-t végezzenek, hozzáteszem azért akcióra is volt igény és meg is kapták amikor volt.

Na de fentebbi soroknak nincs köze a témához, csupán reflektáltam a hozzászólásra. Viszont a témánál maradva, mivel kezd kicsit off lenni a dolog itt megoldás kell hogy az 5 órás börtön ne a 2x2 négyzetméteres cellában legyen hanem egy kicsit "tágabb" helyen ahol lehet másokkal is interakcióba lépni.

Reflektálnék arra is, mivel sokan idézték a megjegyzésemet a témával kapcsolatban, tisztáznám ezt a részét is. Amikor azt mondtam hogy aki illegálozik vállalja a következményét, nem úgy értettem hogy akit elkapnak beszopja a méteres brét és rohadjon 5 órát egy cellában. Én sem tudnám elviselni. Arra próbáltam reflektálni hogy igen, legyen az 5 órás bünti.. szóval legyen súlya annak ha valaki valamit csinál, de tudja azt tartalmasan eltölteni akár egy komplexen megszervezett börtöndimenzióval vagy egy teljesen újragondolt fegyházzal. VISZONT!!!!!!!!!!!! érezze azt hogy nem annyira jó az, szóval legyen meg a bezártság érzés is. Szóval kicsit ilyen tegyünk is valamit de érezzük is azt hogy innen nincs nagyon kiút. Pont ez a lényege a fegyháznak. Kicsit sajnálom hogy a múltban füstbe ment minden terv ezzel kapcsolatban és nem lehetett stabil frakciót létrehozni ennek céljából. Talán lehetne adni neki egy újabb esélyt, működhetne.. talán nem. Majd kiderül a jövőben. V4-el jöttek be olyan dolgok amik lehetővé tennének egy komplex fegyház rendszert szóval a lehetőség adott csak meg kell valósítani.

Ötleteket írjatok, vagy gondoljátok tovább az akár már leírt ötleteket. Vito elég lelkes szokott lenni az ügyben és SA-ként van is annyi befolyása hogy tudjon változást elérni.

Összegezve:
Legyen egy fegyház rendszer, normális vezetőséggel ellátott börtönőr frakció által üzemeltetve kik akár foglalkoznak is a rabokkal, ezáltal az 5 órás idő tartalmasan telik.

Ha ez esetleg nem működik jöhet a börtön dimenzió ahol minigamek, munkák, egyéb dolgok lehetnének amivel csökkenthető a börtönidő.

Harmadik megoldás pedig az hogy offline is teljen az idő, bizonyos szorzókkal megspékelve. Ilyenkor nincs rákényszerítve az ember hogy gép előtt legyen, szóval ez is játszhat.
 
Utoljára szerkesztve:

Setaj

Újonc
2023. 08. 09.
19
79
V4 karakter
Kaiden Foley
Talán ott kezdődik a probléma, hogy elfelejtik sokan, hogy ez még mindig egy JÁTÉK. Ezért nem sok mindenkinek van kedve szabadidejében egy ketrecben unatkozni seemta-n. Lehetne az, hogy kb. max 120 perc fegyházat kaphatnak a játékosok. A probléma az, hogy ennek az egész ötletnek nincsen értelme, mert a szerver vezetősége úgymond "pártot fog" a rendvédelemmel (rengeteg admin rendvédelmis is amúgy) és így nyílván nem fognak engedni soha semmiből, mert nekik nem érné meg az ő esélyeiket rontani. Mostmár csak a DARA ami a rendvédelmet és az illegált is érdekli szóval kár is beszélni bármiről ameddig rendesen nem állnak hozzá dolgokhoz a "fejesek".
Ez se rossz, hogy max 120Perc legyen vagy a nagyon plafon a 180 de ahhoz már nagy fejes kellene aki rábólint. Én speciál azért nem kerülném ki a 4 fal közötti ülést, hisz akkor tényleg elszabadulna mindenképpen a pokol olyan téren, hogy bárki megcsinálhat bármit, egy ticket és szalad mindenki tova.

Ezt támogatnám, valamint az IC jailnél az AFK idő mondjuk 20 percenként vagy akár 30 percenként jelentkezne, nem pedig 10 percenként. Ez is javítana szerintem valamit.
Így is 20 percenként dobja be, hogy 1.5 percig mozogj, hogy ne jelezze azt az AFK-t. Pont ez lenne az ötlet lényege, hogy vagy ne legyen rád hatással az, hogy te IC jailben AFK-zol, mert játszottál és lett egy "hibád" ami miatt oda kerültél.

szerintem a fegyhaznak az a baja, hogy oda rúg, ahol a legjobban fáj. egy kezdő játékost éppen eléggé elrettenti az illegáltól a beteg mód draga ticket és hogy elveszik a cuccait, még fegyházba is teszik és raadasul le sem afkolhatja, őszintén nem csodálom, hogy nem mennek a kezdők illegálba.
Illegálnál pedig teljesen mindegy mekkora a szankció, úgyis folytatni fogja miután szabadul, mert ez a karaktere lényege. Szóval nekik meg ezért felesleges az 5 óra.
A rendvédelem akkor csökkent, ha havert visz be, vagy ha kivételesen tetszik neki a pali akit elkaptak, ez tény. Erre nem lehet alapozni.
Igazából akinek ez fáj az az illegál, mert ha beviszik a karaktered akkor nem az “illegális élettől” megy el az ember kedve, hanem a szervertől. Mert végre feljött játszani a haverokkal és már viszik.
Ezzel @TrockenSocken sok mindent elmondott, nem az a baj, hogy büntetést kapsz, hanem az életről is lelőnek azzal az 5 órával, hisz játszani szeretnél nem 5 órán át a 4 falat bámulni. Ezért nem is szól már másról sokszor az RP kimenetele mint dara, mert senki sem hajlamos semmi másra. Ha úgy darálnak ki, akkor ticket és mész 5 óra AFK, ha nem akkor 15p pihi és folytatódik tovább.

Fegyház nem lenne rossz, de előbb utóbb megunnák a rendvédelmisek mint anno és mindenki szarna rá, aztán ott AFK-zhatnál x órát. Én ezért tartanám azt jónak, ha OFF is pörögne a jail időd és csak is AZ IC. Avagy ne legyen IC jailen AFK jelző viszont kamatot stb se kapjál.
 
  • Tetszik
Reactions: LucasLV

Warlord22

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
527
1 899
28
V4 karakter
Fabio Luchese
LV karakter
Brandon Artmenson
V2 karakter
Táplis Béla
Fegyház nem lenne rossz, de előbb utóbb megunnák a rendvédelmisek mint anno és mindenki szarna rá, aztán ott AFK-zhatnál x órát. Én ezért tartanám azt jónak, ha OFF is pörögne a jail időd és csak is AZ IC. Avagy ne legyen IC jailen AFK jelző viszont kamatot stb se kapjál.
Ezért is mondtam hogy egy komplexen és jól megszervezett fegyház rendszerre gondoltam. Ahol lennének szervezett programok, moziestek, boxversenyek is akár, látogatási lehetőség a raboknak. Hogy aki be kerül annak tartalmasan teljen az ideje. Börtönőrök által szervezett takarítás az udvaron, ezzel is idő csökkentést lehetne elérni akár. Vagy a fegyházigazgató jómagatartásért akár felezheti is a büntetést az adott rabnál. Erre biztos lenne igény és megbízható vezetőséggel működhet is. Itt a rendvédelemnek semmi köze nem lenne az egészhez, ők maximum beszállítják a rabot és ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: DreeN és Jalapeno

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
689
1 155
20
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
Összegezve:
Legyen egy fegyház rendszer, normális vezetőséggel ellátott börtönőr frakció által üzemeltetve kik akár foglalkoznak is a rabokkal, ezáltal az 5 órás idő tartalmasan telik.

Ha ez esetleg nem működik jöhet a börtön dimenzió ahol minigamek, munkák, egyéb dolgok lehetnének amivel csökkenthető a börtönidő.
Szerintem a BVI, mint frakció többször meg lett próbálva, és soha nem működött, így marad az új börtönscript. Az viszont, nem mostanában fog bejönni sajnos a szerverre, így alternatívaként lehetne az, hogy csökkenteni az időt, míg megjelenik a script (!! persze, csak ha elfogadják).
 

Warlord22

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
527
1 899
28
V4 karakter
Fabio Luchese
LV karakter
Brandon Artmenson
V2 karakter
Táplis Béla
Szerintem a BVI, mint frakció többször meg lett próbálva, és soha nem működött, így marad az új börtönscript. Az viszont, nem mostanában fog bejönni sajnos a szerverre, így alternatívaként lehetne az, hogy csökkenteni az időt, míg megjelenik a script (!! persze, csak ha elfogadják).
Erre nagyon egyszerű a válasz. A BVI azért nem működött mert arra alkalmatlan emberek vezették. Szomorú tény, de ott haveri alapon kerültek mindig a vezetők kinevezésre. És ezt bárki cáfolni szeretné akkor nincs igaza, ezek kész tények.
 

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi

Kicsit megpróbálom összefoglalni a saját gondolataimat (és párat a tietekből), csak hogy egyszerűbb legyen, már így is 3 oldalas a topic amit nem hiszem hogy pl. Vitonak sok kedve van végigolvasni (meg úgy bárkinek is)​

"Aktív" rendvédelem a börtönben:​

- Se a rendvédelem, se az illegál/civil bűnözők nagyrésze nem lenne vevő a BVI-s dolgokra. Az a hajó már nagyon nagyon rég elment, szerintem nincs szükség rá. (Én speciel mennék én még akkor nem játszottam amikor volt BVI, de 95% nem érez így szerintem)​

Börtönidő:​

- Én főként amellett állok ki amit pl. @Kökény mondott, max 120 perc, a "durva" bűntetés (ami most 420) az meg +60, azaz 180 legyen. Nyilván ehhez át kell dolgozni a BTK-t, de a mostani erős túlzás - esetleg akkor maradhatna, ha a következő dolgokból valósulnának meg dolgok: (lent)

Ehhez kiegészítésként szerintem vagy felesleges a minimum percbüntetés, vagy vegyék figyelembe, nem vagyok egy nagy bűnöző de én mindig maxot kaptam mindenből...​

Idő múlása:​

- Jó lenne, ha a régi, vagy egyszerűsített AFK rendszer lenne a börtönben​

- Vagy esetleg offline telne az idő, pl. 0.25x szorzóval, 2 órát leülsz 8 óra alatt - de nem kell fent lenned - szóval szerintem ez fair.​

Börtön:​

- Lehetne pár egyszerű foglalkozás, bányászat, börtön takarítása, esetleg "kajaosztás" (lennének bent NPC rabok, nekik kell kaját osztani mint munka, a tolókocsi kb. úgy működhetne mint a pakolós meló) - edit: ezek akár börtönidőt vinnének le, akár pénzt kapsz (nyilván nagyon nagyon keveset, kajára valót pl.) <- ez a legkevésbé fontos rész, csak hát az a mostani doboz nem túl jó...​

- Lehetne egy külön börtön dimenzió, esetleg belsőleg a fegyház lenne ugyanúgy, szerintem fasza interior volt, a kinti rész is ki lehetne nyitva, de mivel külön dimenzió nem lehet menekíteni. (Legál FK nélkül eléggé unfair lenne)​

Szóljatok, ha valamit kihagytam, vagy nem értetek egyet. Csak mindenki tartsa észben, hogy ez egy játék.​

Csáo.​

 
Utoljára szerkesztve: