IC szankciók csökkentése/törlése

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Persze azért azt is tegyük hozzá hogy aki börtönbe kerül nem véletlenül került oda, szóval kell az a faktor hogy szívás legyen teljes mértékben ha valaki oda kerül. Ezért kell visszatartó erőnek lenni a börtönidőnek, hogy ne vállaljon senki feleslegesen kockázatot vagy okosabban és megfontoltabban végezze az alvilági tevékenységét.
Miért kellene 5 órát afkolnom - pontosabban körbe körbe sétálnom - ha én pl. fegyvereket akarok árusítani a "rossz" oldalon, nem pedig igazoltatni embereket meg rendőrködni?

Ezzel csak az a gond, hogy megint vissza ternenek azon játékos rétegek, akik jó sportnak tartják a börtönben való ölést, illetve animba verést nulla indokkal.
Amikor én admin voltam, azért annyira sok ilyen ügy nem volt, nem egy napi szintű dolog.
De még ha az is, kimegy egy admin kill log alapján és 5 perc alatt adminjail lesz az IC jailből.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
444
5 225
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Persze azért azt is tegyük hozzá hogy aki börtönbe kerül nem véletlenül került oda, szóval kell az a faktor hogy szívás legyen teljes mértékben ha valaki oda kerül. Ezért kell visszatartó erőnek lenni a börtönidőnek, hogy ne vállaljon senki feleslegesen kockázatot vagy okosabban és megfontoltabban végezze az alvilági tevékenységét.
Ez szimplán azt sugározza a laikusok felé, hogy ti IC/OOC is felsőbbrendűek vagytok ezáltal fel vagytok hatalmazva arra hogy beosszátok az én/mi időnket. Ezt engedjük el szerintem. Bűnhődni kell valami úton módon, de a -300k, +1 figyu, lőszer elvétel, drog elvétel, széttört az autó/szétlőtték az autót a mostani rendszerben eléggé nagy bűntetés még az IC jail mellé. -> Mondom ezt úgy hogy nem lövöldözöm, illetve nem ülök jailbe így 3. félként látom ezeket a dolgokat csak.

Az offline időben telik az időt nem látom én spec jó megoldásnak, erre a dologra legalábbis. Pontosabban alapból hozzátéve, úgy oké. Amikor pont lecsuknak és elmegyek otthonról, el kell mennem ezt és azt csinálni, leafkolok 20 percet, kiafkolok, lekickelnek és lemegy 10 perc alatt 5 percem például, ez így szép és jó dolog.
De ez nem megoldás arra a problémára amire a ,,topic" készült. Nem lelépni akar a szerverről senki hogy ,,hát úgyis telik úgyis akkor fifázok, csgozok, valorantozok, lolozok" és majd visszamegyek 10 óra múlva az 5 órás jailem miatt.
Abból az apropóból, hogy nem véletlenül azt a játékot játsza az adott ember, nem lelépni akar, hanem hamarabb szabadulni.
Itt jött ki a V3 fegyház jó systeme, hogy afkban is telt az idő ott. Ezáltal már ,,barátibb" volt, de ez script ezt nem tudják befolyásolni sajnos, csak és kizárólag a vezetőségi tagok akiknek szavuk van az érkező scripteket figyelembe véve.

Én emögötti problémának inkább a szimpla rosszindulatúságot látom, fene tudja milyen indokból.
Van minimum meg maximum idő, de a minimumot jópár ember magasról leszarja(bocs a fogalmazásért), alapból a maximum időről indul. Ahol alapból már van 30 perc eltérés. REMJ példa. -> 60 és 90 opció van. Legálisan adhatnának 30 perc enyhítést, ha nem a maxot teszik rád instant amint megtudják a ,,vádat".

Talán a legkézenfekvőbb megoldás amúgy az lenne, ha az összes ötletet egybe tudnánk gyúrni.
1. Vitoék megadták a lehetőséget, hogy alapból minimum maximum időt figyelembe véve, tudj még többet enyhíteni pici tagként is ha nem vagy nagy beosztásban.
2. Lenne Brandon által lévő dimenzió, amibe átraknak és vannak lehetőségeid.
3. V3 végén felhoztak olyan ötletet, hogy lehessen ,,dolgozni" IC jailben. -> Pár percet X legyártott dolog után letudnál szedni az idődből. -> Munkák, takaríthatnád a cellákat, összeszedhetnéd a szemetet abban a dimenzióban a börtön helységeiben, NPC mellett beálhantál apróbb minigamek által csinálni kaját az ebédlőben és ilyen apróbb dolgok.
4. Telhetne offline is az idő / szimplán teljen AFK közben is és onnan ne lehessen kickelni 20 perc után sem, úgysem zavar senkit és csak ki akar jutni IC jailből minél előbb.

De mindennek az alapja az, hogy ne kicseszni akarjunk a másikkal, amit pedig nem Vitoék, nem Thommasék és fejlesztők fognak megváltoztatni a fejekben. Mivel mondjuk ki, az bűnözőknek szüksége van a rendőrökre, még a rendőröknek pedig a bűnözőkre a szerveren. Amennyiben olyan dolog történik persze amire mind a két oldalnak kihatása van.
 

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Az offline időben telik az időt nem látom én spec jó megoldásnak, erre a dologra legalábbis. Pontosabban alapból hozzátéve, úgy oké. Amikor pont lecsuknak és elmegyek otthonról, el kell mennem ezt és azt csinálni, leafkolok 20 percet, kiafkolok, lekickelnek és lemegy 10 perc alatt 5 percem például, ez így szép és jó dolog.
De ez nem megoldás arra a problémára amire a ,,topic" készült. Nem lelépni akar a szerverről senki hogy ,,hát úgyis telik úgyis akkor fifázok, csgozok, valorantozok, lolozok" és majd visszamegyek 10 óra múlva az 5 órás jailem miatt.
Abból az apropóból, hogy nem véletlenül azt a játékot játsza az adott ember, nem lelépni akar, hanem hamarabb szabadulni.
Itt jött ki a V3 fegyház jó systeme, hogy afkban is telt az idő ott. Ezáltal már ,,barátibb" volt, de ez script ezt nem tudják befolyásolni sajnos, csak és kizárólag a vezetőségi tagok akiknek szavuk van az érkező scripteket figyelembe véve.

3. V3 végén felhoztak olyan ötletet, hogy lehessen ,,dolgozni" IC jailben. -> Pár percet X legyártott dolog után letudnál szedni az idődből. -> Munkák, takaríthatnád a cellákat, összeszedhetnéd a szemetet abban a dimenzióban a börtön helységeiben, NPC mellett beálhantál apróbb minigamek által csinálni kaját az ebédlőben és ilyen apróbb dolgok.
4. Telhetne offline is az idő / szimplán teljen AFK közben is és onnan ne lehessen kickelni 20 perc után sem, úgysem zavar senkit és csak ki akar jutni IC jailből minél előbb.
Én azért nem nagyon tudom támogatni a régi AFK visszahozatalát csak börtönbe, mert attól függetlenül annak még mindig nincs értelme (saját bevallásod alapján nálad ilyen nincs, nálunk sajnos elég sok volt) hogy konkrétan (v3) azért mész pl. csak fel egy nap a szerverre, hogy leafkold a börtönödet hogy másnap tudjatok játszani...

1. Vitoék megadták a lehetőséget, hogy alapból minimum maximum időt figyelembe véve, tudj még többet enyhíteni pici tagként is ha nem vagy nagy beosztásban.
Őszintén szólva, ahogy most elolvasgattam a BTK-t, szerintem bőven elég, ha csak a minimum idők maradnának bent, legalább nem lenne probléma azzal, hogy ott miért minimum lett, amott miért maximum, ígyis (szerintem) egy kicsit már túl bonyolult a BTK. (nyilván 1000x egyszerűbb mint IRL, de azért...)


Azzal egyet tudnék érteni, hogy lehetne gyártani pl. dolgokat, és azzal lemenne a börtön idő, erre akár konkrét szám is van:
- Kaptál 300 percet, a börtönben van pár activity (bányászat, gyártás; egyhelyben állsz és nyomod a gombokat; kicsit unalmas, de jobb mint körbe körbe sétálni) ez a pár activity mondjuk 30 másodpercig tart mindig, és minden ilyen után 5 percet levisz a bűntetésedből. Ez jelen esetben azt jelenti, hogy 30 percet kell ezt csinálnod folyamatosan, és kijutsz a 300 perces bűntetésből. Szerintem ez jobb lenne mint a mostani rendszer. És ezt össze lehetne kötni azzal amit felettem írtak, hogy lenne egy fegyház, csak külön dimenzióban mint "interior". Nem tudom ezek mennyire megvalósíthatóak/jó ötletek amiket páran írtunk @Vito , de jobb mint egy cellában forgolódni...
 
Utoljára szerkesztve:

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
444
5 225
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Én azért nem nagyon tudom támogatni a régi AFK visszahozatalát csak börtönbe, mert attól függetlenül annak még mindig nincs értelme (saját bevallásod alapján nálad ilyen nincs, nálunk sajnos elég sok volt) hogy konkrétan (v3) azért mész pl. csak fel egy nap a szerverre, hogy leafkold a börtönödet hogy másnap tudjatok játszani...
A börtönben lévő, AFK alatti idő lemenetelt arra értettem, mint kiegésztő dolog a többi mellé. Nem csak és kizárólag azt, ezért is írtam hogy a ,,sok" ötlet egybegyúrása lenne a legjárhatóbb opció.
Szoktam jailben ülni, de mivel nincs benne lövöldözés, menekülés így az én jailjeim bőven baráti időkkel vannak. Na meg ha mégis, van opcióm csak ,,bűnrészességre" kimagyarázni például, ami már csak a fele az elkövetett dolgoknak, az pedig egy filmnézés alatt letelik úgy hogy figyelek rá még a mostani rendszerben is.

Viszont a scriptet igénylő dolgok sajna nem Vitoékon múlnak, ők maximum mondani(?) tudják hogy ezek kellenének. Aztán vagy bekerül előbb vagy utóbb, vagy nem.

Én maximum annyit tudnék tanácsolni, hogy ha egy elkövetett IC szabályszegés amit már alapból magukban foglalják a RUM (Rendőri utasítás megszegése) BTK pontot, ne kapják meg külön a RUM ,,büntetést" is. (+45 perc)
image.png


Itt értelemszerűen 55 - 55.1 - 55.2 és utána már 56 a RUM, de..
az ,,Álljon meg, tegye fel a kezét" -> Menekülsz, elkövetted a RUM indokot, tehát már REMJ a dolog, ami nekem magába foglalja az utasítás megszegését.

Ha nincs külön a RUM hozzáadva úgy például egy REMJ + RBF + ITBK BTK pontok lennének egy rablón, aki menekült. Aztán lehet csak fegyver van nálad, lőszer nincs is. Szóval még az ITBK is lecsúszhat belőle.
45 perc - ITBK
90(60) perc - RBF
90(60) perc - REMJ
225(165) percek lennének.
Zárójelben a minimum adható, még előtte a maximálisan adhatók vannak. Még ha a +RUM is hozzá van téve mint +45 perc akkor már..
270(210) percek a számok.

De sok kicsi sokra megy alapon, ha csak 10-20 percekkel számolunk is, sokat tud számítani. + ugye az enyhítés, amit adott dolgok megkaphatnak, plusz maga az óvadék lehetősége ami alapból jelen van.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: Jam

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
A börtönben lévő, AFK alatti idő lemenetelt arra értettem, mint kiegésztő dolog a többi mellé. Nem csak és kizárólag azt, ezért is írtam hogy a ,,sok" ötlet egybegyúrása lenne a legjárhatóbb opció.
Így már más, ha ezek mellé meg lenne ott változtatva az afk, sokkal jobb lenne. (Nyilván adminjail más, ha oda bekerülsz ne legyen könnyebb az afk)
Én maximum annyit tudnék tanácsolni, hogy ha egy elkövetett IC szabályszegés amit már alapból magukban foglalják a RUM (Rendőri utasítás megszegése) BTK pontot, ne kapják meg külön a RUM ,,büntetést" is. (+45 perc)
Pont ezt akartam én is írni, teljesen felesleges a +RUM-ot rá"halmozni".
 
  • Tetszik
Reactions: rhymes

Buntii

Barangoló
2020. 12. 21.
137
453
V4 karakter
Casey_Olson 🇨🇦
LV karakter
Reno_Dorsey 🇺🇸
... és olyat ne kérjetek ( és elborult koponya kell ehhez ), hogy mindenre legyen bizonyiték vezetve.... nem fogunk 5000000 soros doksikat vezetni, ja és hogy ne legyen visszaélés belőle, ezért még oda is csináljunk hülyebiztos módszereket,jogrendszert meg hasonlóak. Nem, felejtések el....
Nem, félreértesz! Nem kell "mindenre" bizonyítékot vezetni, az emberileg kivitelezhetetlen lenne, hogy folyton tényleg mindenről legyen minden, ilyet nem is kér senki, és soha nem is fog mert azért mégis csak emberek vagyunk, DE!

Amikor az embert el akarják dugni öt órára, amit ott KELL töltenie a gép előtt, külömben soha nem telik azért legalább egy klip legyen már arról, hogy tényleg lőtt-e az illető (PL .: gykh, ekhszsz miatt), vagy valami és ne csak rámondásra vegyük el ezt az időt az életéből. Tehát itt a maximum büntetésekről van szó, hogy azokhoz kötni valamit, hogy ugyan miért kapott annyit amennyit. Nyilván arról, ha PL. fegyver volt nála minek bizonyíték, ott az inventory-ban, stb.

e.: Az is érdekes tud lenni, mikor rajtad van egy körözés, de nincs nálad semmi, tiszta vagy mint a friss ágynemű, nem tud senki rád bizonyítani semmit, és akkor is kattan a bilincs, mert az MDC-ben az szerepel, hogy te egy galád bűnöző vagy. Szerintem ezen is lehetne faragni.

A másik dolog, nem tudom erre van-e, vagy lesz szabályzat, vagy csak úgy egyáltalán a kihallgatók ilyenek, de csomószor azt venni észre, hogy meg se adják az esélyt arra, hogy megmagyarázd a történteket, esetleg az MDC-vel / vádakkal ellenkezőt állíts, kicsit vitázz az üggyel és ezzel együtt a büntetéssel, rád van kényszerítve az, hogy márpedig TE EZT Elkövetted, kész pont. Többször futottam bele abba, hogy még a vádakat se közölte velem az öt jelenlévőből egy se, és csak akkor tudtam meg mivel állok szemben, mikor már ott ültem bent, a cellában.

Nyilván benne van az illegál életben, hogy lekapcsolnak, és börtönbe kerülsz, tiszta sor. De azért nem hiszem azt, hogy fair dolog lenne, hogy a legál részről semmi követelmény nincs afelől, hogy ha akar akkor dugjon be max időre. Ennek ellenében az illegálnak mindenről kell klip, bizonyíték, RP, indok ésatöbbi, hogy ne kapjon a cselekményeiért (ooc) szankciót. Gondolok itt SK, PG, társai. Elég furcsa azt látni hogy nekünk csh kiadatásra is bizonyíték kell, 45percért, és a fele így is el van könyvelve "szinkron"-nak, meg "lag"-nak. Míg a másik oldal nem rendelkezik semmivel 5 órára lecsukásnál.
 
Utoljára szerkesztve:

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Ahogy az úr mondja.
 
  • Fire
Reactions: Buntii

seven trumpets

Dirty Deeds Done Dirt Cheap
2019. 09. 11.
490
3 728
V4 karakter
Omiros Pavlas
LV karakter
Landry Armstrong
Persze azért azt is tegyük hozzá hogy aki börtönbe kerül nem véletlenül került oda, szóval kell az a faktor hogy szívás legyen teljes mértékben ha valaki oda kerül. Ezért kell visszatartó erőnek lenni a börtönidőnek, hogy ne vállaljon senki feleslegesen kockázatot vagy okosabban és megfontoltabban végezze az alvilági tevékenységét.
igen nagyon élvezném az öt órát ha hazajövök munkából vagy suliból és ezzel telik el a napom másik fele hallod papa feküdj már be a jailbe egy 5 órát
 

Jerry

A nép hangja
Very Important Person
2019. 01. 08.
3 910
4 524
31
Mulholland 🌆
V4 karakter
Quinto Montanez 🇲🇽
Könnyen mondja a másik oldal, hogy ez benne a rizikó, illegàlis élet, lehet lecsuknak, stbstb. Nem a sarki tescot rabolom ki, ez csak egy játék, amiért az a jutalmam hogy 5 órán keresztül fussak eg helybe vagy körbe körbe.




  • Vagy lehessen afkolni jailben
  • Vagy legyen olyan helyen a büntetés letöltése, ahol lehet rpzni, játszani hiszen ezért vagy fent, ha kell biztosítsa ezt a rendvédelem.
  • Vagy Ha nem afkolsz akkor teljen gyorsabban az idő
Azt értse meg a rendvédelem, hogy mi is azért vagyunk fent hogy játszunk, élvezzük azt a fent töltött időt, és ne azért hogy a négy fal között fussak körbe-körbe. Mindig azt hallgatom, hogy aki illegàlt választ az kockáztat, hogy elkapják. Ha valaki rendőrnek, katonának áll, kérdem én ők mit kockáztatnak? Korházba felveszik őket és megy tovabb…
 
Utoljára szerkesztve:

Geriii

este temetés, reggel szülinap
2019. 01. 12.
776
4 073
19
Győr
V4 karakter
Chase Luchese
Persze azért azt is tegyük hozzá hogy aki börtönbe kerül nem véletlenül került oda, szóval kell az a faktor hogy szívás legyen teljes mértékben ha valaki oda kerül. Ezért kell visszatartó erőnek lenni a börtönidőnek, hogy ne vállaljon senki feleslegesen kockázatot vagy okosabban és megfontoltabban végezze az alvilági tevékenységét.
Az a baj Fábió, hogy ez nem jó. Ne OOC szivassák a játékosokat, legyen szívás, de ne kelljen 5 órát afkolni úgy hogy közben az AFK-ot is elég nehéz eltűntetni. Én azt gondolom, hogy (tekintve, hogy az illegál egyébként semmit nem kapott, és lehetetlen megkerülni a rendvédelmet) nem kellenek ilyen nagy büntetések, vagy legyen lehetőség előbb szabadulni valamilyen módszerrel (akár script a menekülésre, akár egy minigame ami x időt levesz - jó magatartás- ) és én továbbra is remélem, hogy abban a pár updateben ami jön majd nem csak civil meg legál scriptek vannak.
 

hdhunx

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2020. 09. 25.
352
229
20
LV karakter
Howard McKenzie
Nem, félreértesz! Nem kell "mindenre" bizonyítékot vezetni, az emberileg kivitelezhetetlen lenne, hogy folyton tényleg mindenről legyen minden, ilyet nem is kér senki, és soha nem is fog mert azért mégis csak emberek vagyunk, DE!

Amikor az embert el akarják dugni öt órára, amit ott KELL töltenie a gép előtt, külömben soha nem telik azért legalább egy klip legyen már arról, hogy tényleg lőtt-e az illető (PL .: gykh, ekhszsz miatt), vagy valami és ne csak rámondásra vegyük el ezt az időt az életéből. Tehát itt a maximum büntetésekről van szó, hogy azokhoz kötni valamit, hogy ugyan miért kapott annyit amennyit. Nyilván arról, ha PL. fegyver volt nála minek bizonyíték, ott az inventory-ban, stb.

e.: Az is érdekes tud lenni, mikor rajtad van egy körözés, de nincs nálad semmi, tiszta vagy mint a friss ágynemű, nem tud senki rád bizonyítani semmit, és akkor is kattan a bilincs, mert az MDC-ben az szerepel, hogy te egy galád bűnöző vagy. Szerintem ezen is lehetne faragni.

A másik dolog, nem tudom erre van-e, vagy lesz szabályzat, vagy csak úgy egyáltalán a kihallgatók ilyenek, de csomószor azt venni észre, hogy meg se adják az esélyt arra, hogy megmagyarázd a történteket, esetleg az MDC-vel / vádakkal ellenkezőt állíts, kicsit vitázz az üggyel és ezzel együtt a büntetéssel, rád van kényszerítve az, hogy márpedig TE EZT Elkövetted, kész pont. Többször futottam bele abba, hogy még a vádakat se közölte velem az öt jelenlévőből egy se, és csak akkor tudtam meg mivel állok szemben, mikor már ott ültem bent, a cellában.

Nyilván benne van az illegál életben, hogy lekapcsolnak, és börtönbe kerülsz, tiszta sor. De azért nem hiszem azt, hogy fair dolog lenne, hogy a legál részről semmi követelmény nincs afelől, hogy ha akar akkor dugjon be max időre. Ennek ellenében az illegálnak mindenről kell klip, bizonyíték, RP, indok ésatöbbi, hogy ne kapjon a cselekményeiért (ooc) szankciót. Gondolok itt SK, PG, társai. Elég furcsa azt látni hogy nekünk csh kiadatásra is bizonyíték kell, 45percért, és a fele így is el van könyvelve "szinkron"-nak, meg "lag"-nak. Míg a másik oldal nem rendelkezik semmivel 5 órára lecsukásnál.
Velem olyan is volt igaz még v3 idején de nem egyszer randomra csuktak le mert pár rosszakaró tetet körözést az autóra vagy szimplán szerinte vicces dolog csak "just for fun" körözést tenni más autójára és hiába nem volt semmi bizonyiték csattant a bilincs mert" ön vezete akkor az autót"címszóval Szóval ezt az ötletet Teljes mértékben támogatni tudom.
 
  • Tetszik
Reactions: Jerry

Jerry

A nép hangja
Very Important Person
2019. 01. 08.
3 910
4 524
31
Mulholland 🌆
V4 karakter
Quinto Montanez 🇲🇽
Az a baj Fábió, hogy ez nem jó. Ne OOC szivassák a játékosokat, legyen szívás, de ne kelljen 5 órát afkolni úgy hogy közben az AFK-ot is elég nehéz eltűntetni. Én azt gondolom, hogy (tekintve, hogy az illegál egyébként semmit nem kapott, és lehetetlen megkerülni a rendvédelmet) nem kellenek ilyen nagy büntetések, vagy legyen lehetőség előbb szabadulni valamilyen módszerrel (akár script a menekülésre, akár egy minigame ami x időt levesz - jó magatartás- ) és én továbbra is remélem, hogy abban a pár updateben ami jön majd nem csak civil meg legál scriptek vannak.
Ez a menekülős is jó amúgy. Külön dinenzió, mint a halàl. Aki ügyes tudjon kijutni.
 
  • Tetszik
Reactions: Geriii

Setaj

Újonc
2023. 08. 09.
19
79
V4 karakter
Kaiden Foley
  • Vagy legyen olyan helyen a büntetés letöltése, ahol lehet rpzni, játszani hiszen ezért vagy fent, ha kell biztosítsa ezt a rendvédelem.
Ez oké, csak nem hiszem, hogy bárki ott fog ülni melletted 300 percig és RP-ztetni..Mert ezt a másik fél is pontosan tudja, hogy 5 óra, ami nekik azzal telik, hogy akármit csinálhat te meg aki ott rohad a 4 fal között élvezheted azt, hogy 20 percenként 1.5 percig kell futkároznod, hogy az AFK jelződ lekerüljön és teljen az időd.

Könnyen mondja a másik oldal, hogy ez benne a rizikó, illegàlis élet, lehet lecsuknak, stbstb
Aki ezt írja, az vagy nem volt illegálos, vagy nem látja a fától az erdőt ill. nem is akarja látni. DE nyugodt szívvel be lehet ülni azok mellé akiket beraknak időtől független, akár 60 akár 120 akár 300 percre és végig lehet vele tolni. Utána valahogy senki sem mosolyogva jönne ki, hogy hmmmmmm de jó volt ez a 300 percet végig állni, amíg más minden mást is csinált.

Én tökre megértem, hogy elrettentés a cél, csak tudjunk már mérlegelni egy IC jail meg egy AdminJail között. Néha többet ül egy ember azért mert rendőrre lőtt(a szerepe miatt) mint az aki PG-zik vagy NONRP-zik egyet. Arról nem beszélve, hogy néha olyan vádakat is rádobnak ami alapvetően fölösleges. Pl: IFB-t találnak nálad mert lövöldöztél, akkor a lőszert is amit nálad találnak rád akasztják, mint csekk mint idő formában.

  • Vagy lehessen afkolni jailben
Vagy offként is pörögjön, ha már nem tudsz lenni, vagy alapvetően ne érzékeljen AFK-nak ott a rendszer. Max ne kapj kamatot, arra az időre amíg ott vagy. Mivel arról már volt szó, hogy eddig ez a "legbarátibb" IC jail idő és nem nagyon lesz enyhítve.

Ez szimplán azt sugározza a laikusok felé, hogy ti IC/OOC is felsőbbrendűek vagytok ezáltal fel vagytok hatalmazva arra hogy beosszátok az én/mi időnket. Ezt engedjük el szerintem. Bűnhődni kell valami úton módon, de a -300k, +1 figyu, lőszer elvétel, drog elvétel, széttört az autó/szétlőtték az autót a mostani rendszerben eléggé nagy bűntetés még az IC jail mellé. -> Mondom ezt úgy hogy nem lövöldözöm, illetve nem ülök jailbe így 3. félként látom ezeket a dolgokat csak.
Alapvetően @Buntii barát mindent leírt erről. Rendvédelmisek semmit, de semmit nem kockáztatnak. (Én ilyen téren simán engedném azt, hogy F3-ba lévő tagok ha megvan a megfelelő túlerő stb, simán elvegyék a Rendvédelmistől az adott fegyvert/fegyvereket(leszámítva a sokkolót jelvényt gumibot) Amíg az illegál feldobja magát, onnantól simán mehet az egész egy 300-1 milla közötti lehúzásra és ez csak 1 ember. (1 milla óvadékkal 300p 300k-nál az óvadék 900k)
Nem minden Rendvédelmis érzi magát felsőbbnek vagy többnek, de rengetegen vannak köztük akik igen, aki bármit megtehet, hozzászólsz sokkolóval mászik az arcodba, vagy már a legkisebb szarért is visz/ticket.(Pl nem indexelsz, és már valaki erre is veri 1 ticketet...ahelyett, hogy azt mondaná, oké elnézem legközelebb figyelj oda.), Rengeten olyan van aki kicsit sem hagyja, hogy megmagyarázd a szitut, vagy máshogy tűntesd fel mint ahogy volt. Vagy esetlegesen próbáld magad kisegíteni, hogy ne 300-at kapj hanem csak 200-at. Részemről pár kivétel van akinél láttam erre hajlást, de amúgy elég karcsú ezeknek az embereknek a száma.
 

Jerry

A nép hangja
Very Important Person
2019. 01. 08.
3 910
4 524
31
Mulholland 🌆
V4 karakter
Quinto Montanez 🇲🇽
Ez oké, csak nem hiszem, hogy bárki ott fog ülni melletted 300 percig és RP-ztetni..Mert ezt a másik fél is pontosan tudja, hogy 5 óra, ami nekik azzal telik, hogy akármit csinálhat te meg aki ott rohad a 4 fal között élvezheted azt, hogy 20 percenként 1.5 percig kell futkároznod, hogy az AFK jelződ lekerüljön és teljen az időd.


Aki ezt írja, az vagy nem volt illegálos, vagy nem látja a fától az erdőt ill. nem is akarja látni. DE nyugodt szívvel be lehet ülni azok mellé akiket beraknak időtől független, akár 60 akár 120 akár 300 percre és végig lehet vele tolni. Utána valahogy senki sem mosolyogva jönne ki, hogy hmmmmmm de jó volt ez a 300 percet végig állni, amíg más minden mást is csinált.

Én tökre megértem, hogy elrettentés a cél, csak tudjunk már mérlegelni egy IC jail meg egy AdminJail között. Néha többet ül egy ember azért mert rendőrre lőtt(a szerepe miatt) mint az aki PG-zik vagy NONRP-zik egyet. Arról nem beszélve, hogy néha olyan vádakat is rádobnak ami alapvetően fölösleges. Pl: IFB-t találnak nálad mert lövöldöztél, akkor a lőszert is amit nálad találnak rád akasztják, mint csekk mint idő formában.


Vagy offként is pörögjön, ha már nem tudsz lenni, vagy alapvetően ne érzékeljen AFK-nak ott a rendszer. Max ne kapj kamatot, arra az időre amíg ott vagy. Mivel arról már volt szó, hogy eddig ez a "legbarátibb" IC jail idő és nem nagyon lesz enyhítve.


Alapvetően @Buntii barát mindent leírt erről. Rendvédelmisek semmit, de semmit nem kockáztatnak. (Én ilyen téren simán engedném azt, hogy F3-ba lévő tagok ha megvan a megfelelő túlerő stb, simán elvegyék a Rendvédelmistől az adott fegyvert/fegyvereket(leszámítva a sokkolót jelvényt gumibot) Amíg az illegál feldobja magát, onnantól simán mehet az egész egy 300-1 milla közötti lehúzásra és ez csak 1 ember. (1 milla óvadékkal 300p 300k-nál az óvadék 900k)
Nem minden Rendvédelmis érzi magát felsőbbnek vagy többnek, de rengetegen vannak köztük akik igen, aki bármit megtehet, hozzászólsz sokkolóval mászik az arcodba, vagy már a legkisebb szarért is visz/ticket.(Pl nem indexelsz, és már valaki erre is veri 1 ticketet...ahelyett, hogy azt mondaná, oké elnézem legközelebb figyelj oda.), Rengeten olyan van aki kicsit sem hagyja, hogy megmagyarázd a szitut, vagy máshogy tűntesd fel mint ahogy volt. Vagy esetlegesen próbáld magad kisegíteni, hogy ne 300-at kapj hanem csak 200-at. Részemről pár kivétel van akinél láttam erre hajlást, de amúgy elég karcsú ezeknek az embereknek a száma.
Nem véletlen hogy egyre kevesebb az illegálos. Abszolút nem éri meg szerintem. Max annak aki napi 10 órat tud a gép előtt ülni…
 

zolix.

Barangoló
2021. 02. 13.
119
426
V4 karakter
Leif Diya.
Nem minden Rendvédelmis érzi magát felsőbbnek vagy többnek, de rengetegen vannak köztük akik igen, aki bármit megtehet, hozzászólsz sokkolóval mászik az arcodba, vagy már a legkisebb szarért is visz/ticket.(Pl nem indexelsz, és már valaki erre is veri 1 ticketet...ahelyett, hogy azt mondaná, oké elnézem legközelebb figyelj oda.), Rengeten olyan van aki kicsit sem hagyja, hogy megmagyarázd a szitut, vagy máshogy tűntesd fel mint ahogy volt. Vagy esetlegesen próbáld magad kisegíteni, hogy ne 300-at kapj hanem csak 200-at. Részemről pár kivétel van akinél láttam erre hajlást, de amúgy elég karcsú ezeknek az embereknek a száma.
Igen, ez itt a baj. Nem mindenki, de a legtöbb igen. Főleg az szúr szemet, hogy az emberiség és az empátia nagy részükből hiányzik.
Aki ezt írja, az vagy nem volt illegálos, vagy nem látja a fától az erdőt ill. nem is akarja látni. DE nyugodt szívvel be lehet ülni azok mellé akiket beraknak időtől független, akár 60 akár 120 akár 300 percre és végig lehet vele tolni. Utána valahogy senki sem mosolyogva jönne ki, hogy hmmmmmm de jó volt ez a 300 percet végig állni, amíg más minden mást is csinált.
Nem véletlen hogy egyre kevesebb az illegálos. Abszolút nem éri meg szerintem. Max annak aki napi 10 órat tud a gép előtt ülni…
Ezzel teljes mértékben tudok azonosulni! Nem mindenki itt tölti a SeeMTA-n az életét. Gondolom sokaknak közülünk van magánélete, dolgozik stb, nehogy már azért kelljen ennyit itt ülni mert te egy játékban a "rossz" oldalt választottad.
 
  • Tetszik
Reactions: tommenxd

razypain

Aktív fórumozó
2019. 01. 10.
247
1 371
LV karakter
Damarco Alston
Szerintem erre a megoldás az lehetne hogy aki börtönbe kerül azt át dobná egy "börtön dimenzióba". Ez egy mappolt vagy modellezett börtön interior lehetne és akit cellánál le csuknak azt oda dobja át. Ott lenne kajás npc, étkező, zuhanyzó stb.. ugyanúgy mint a régi fegyházban. Ide akár a rendvédelmisek be is tudnának menni egy adott helyen, @Ivano is volt hogy be ment rabokhoz pl. információért cserébe enyhített a börtönbüntetésükön.

Persze azért azt is tegyük hozzá hogy aki börtönbe kerül nem véletlenül került oda, szóval kell az a faktor hogy szívás legyen teljes mértékben ha valaki oda kerül. Ezért kell visszatartó erőnek lenni a börtönidőnek, hogy ne vállaljon senki feleslegesen kockázatot vagy okosabban és megfontoltabban végezze az alvilági tevékenységét.
De miért cserébe vállal kockázatot egy személy aki csak egy fegyvert hord magánál, mert mondjuk a karaktere helyzete megköveteli? Ezért a gép előtt ülő személyt kell büntetni 5-10órák kiosztásával.
Ameddig játszottam nem láttam olyan rendvédelmist aki ne úgy nézett volna mint egy karácsonyfa, jelenleg sem kell semmilyen kockázatot vállalnotok, így könnyű erről beszélni.
 

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
351
922
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Ezt az OOC vagyok büntetve dolgot valaki elmagyarázná? Az IC karaktered azt teszi amit te OOC ember szeretné, hogy tegyél. Nem él önálló életet szóval ha a hibájából börtönbe kerűl az a te hibát szóval nem értem ezt a logikai menetet.

A legrosszabb, hogy egy bűnöző számára egy börtönnek tömérdek lehetőséget kellene adnia. IC a börtön élet egy külön műfaj, mintha egy teljesen másik világ lenne.

Én már annak is tudnék örülni, ha lenne pár minigame, még ha nem is lesz összenyitva az összes rab.
IRL is megesik a magán cella, de a legtöbben tanulnak, olvasnak, edzenek vagy valamiféle eszközt gyártanak amivel valakit a túlvilágra át lehet segíteni, vagy (és ami a legfontosabb) dolgoznak. Valamilyen összeszerelő minigame amivel még akár pár dollárt is lehet szerezni nagyon könnyítene a lelkemen, ezt még kivitelezni se lenne nehéz, hiszen mindenkinek adott az összeszerelés opció inventoriban