Kincskeresők védelme

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

MarcoPolo

Újonc
2021. 01. 01.
17
75
V4 karakter
Hjortur Bjarnason
Sziasztok!

Én úgy gondolom valamilyen módon, bizonyos határok közé kéne terelni a kincskereső kirablásának lehetőségét.
Ugyanis én nem érzem fairnek azt a helyzetet pl, hogy valaki megveszi a detektorát, elmegy keresni. Tegyük fel nem a legjobb az értékes tárgyakra a találati szerencséje így 2-3 óra alatt talál 4-5 dolgot. 3 órát sétál pl a tengerparton meg ahol keres, hogy ez meglegyen, erre megjelenik 2db 10 perce belépett játékost és csak azért mert fegyvere van elvehet mindent. De probléma nélkül elvehetik pl az aranyrudait is, miközben 9999$•ig lehet rabolni a pénzt. Nincs meg a balance.

Tehát erre kellene kidolgozni valami szabályt én úgy gondolom hogy a kincskeresőnek ne kelljen állandóan attól rettegnie na most kirabolnak és megy 2-3 óra keresés a kukába? Az ő idejüket is így tiszteletben kellene tartani hogy erre áldozták még is csak.
Pár ötlet hogy bizonyos frakciótagok rabolhatnak, vagy bizonyos időben, de akár ha kirabol, az értéktárgy értékének X százalékát fizesse ki a kincskeresőnek így nem lesz teljesen veszteséges a kereső vagy legyen védett munka/hobby.
De szerintem egyszerűen az is lehetne ha a kincskereső berakta az autójába az értékes holmit, onnan ne vetethessék már ki. Csak kincskeresés közben rabolhassanak ki.

Köszönöm hogy elolvassátok. Remélem nem lehurrogtok hanem további hasznos ötleteiteket dolgozzátok bele mert szerintem szükség van rá.✌️
 

MarcoPolo

Újonc
2021. 01. 01.
17
75
V4 karakter
Hjortur Bjarnason
Tudom, hogy LV nem V3, de én még egyszer sem hallottam azt, hogy bárcsak lehetne LV-n is rabolni. :)

Szerintem nem egy olyan hatalmas rp lehetőség ez, hogy ne lehetne itt is egyszerűen csak betiltani.
véleményem szerint ez semmilyen komoly rp-t nem vonz ez a lehetőség, itt konkrétan csak megkárosítják azokat akik órákat fektetnek a keresésbe. Nekem ez a véleményem.
 

xixoo

Lelkes fórumhasználó
2021. 08. 19.
329
3 047
18
www.elmenykepek.hu
V4 karakter
Sidonio Mazzini🔪🍬
Cső! Szerintem a rablással semmi probléma nincs. Az hogy több óra munkát tesznek tönkre 2 perc alatt és minden 3. player rabol, az nem a szabály, hanem a playerek "hibája" hisz ők csak ebben látják az RP-t és a pénz hajtja őket. Nem frakcióhoz kell kötni, szimplán pár kisebb safe zone-t kellene alakítani, ahol biztonságban tudnak a playerek detektorozni. Viszont ezek mint írtam kisebb területek lennének, ezáltal nem csak ott detektoroznának így nem szorulna ki az illegál sem. Ha csak frakciók rabolhatnának megint csak az f3 nélküli játékosok szorulnának burokba e téren is. Másik megoldás pedig az, amit te is írtál hogy csak egy X százalékot vehetnek el. Az ötlet magában nem rossz.
 
Utoljára szerkesztve:

Warlord22

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
532
1 911
28
V4 karakter
Fabio Luchese
LV karakter
Brandon Artmenson
V2 karakter
Táplis Béla
Én az LV-s szabályzatból hoznék be két dolgot. Az egyik hogy tilos kinyittatni az adott playerrel az autóját. Ezt tartanám a legfontosabbnak. A második pedig hogy csak a szigeten lehet rabolni detektorozókat.

Igazából nem azzal van a baj hogy rabolnak, ennyi rizikó kell. Hanem az a jelenség hogy rabolnak > bejelentés > üldözik a rablókat > meghalnak > 15-20p múlva megint rabolnak. Elég sokszor tapasztaltam már ezt.
 

Dabe

⁉️
2021. 06. 27.
92
180
22
Gyöngyös
V4 karakter
nael_moreau
Szerintem már a rablások nagyrésze nem a tárgyakra/ pénzre megy, hanem, hogy indokkal lehessen menekülni, vagy lőni. Nyilván ez csak amit én tudok, mert nem is detektorozok, meg nem is rablok.

A másik része pedig, igazából ez még mindig egy hobby foglalkozás. Nem teljesen értem miért kellene levédetni. Oké, hogy sok idő megy kárba, ha kirabolnak, meg rendben van, hogy nem annyira fair, hogy kinyittatják adminal vagy annélkül az autót, de azért ne lehetetlenítsük már el az Illegált. Ha csak megnézed azt, hogy a civil, aki kereskedik, meg detektorozik semmibe nézi azt a karaktert, aminek rendes dev-je van, meg éppen egy komolyabb szervezet tagja, akkor kérdem én miért legyenek védve a civilek, akik nem szervezet tagjai?? Nem lehet már szinte így sem semmit se kezdeni velük, mert a rendvédelem reagál, az admin meg stoppolja az rp-t, mert DM vagy akármi.

Nem, az autó kinyitáson kívül szerintem semmi baj nincs ezzel a rendszerrel, ahogy most van. Az, hogy xy player nem normális módon csinálja, az nem idok mindenki szívatására. Forgalmas helyen továbbra sem szabad rabolni, az a védett zónátok, nem kell több..
 

MarcoPolo

Újonc
2021. 01. 01.
17
75
V4 karakter
Hjortur Bjarnason
Szerintem már a rablások nagyrésze nem a tárgyakra/ pénzre megy, hanem, hogy indokkal lehessen menekülni, vagy lőni. Nyilván ez csak amit én tudok, mert nem is detektorozok, meg nem is rablok.

A másik része pedig, igazából ez még mindig egy hobby foglalkozás. Nem teljesen értem miért kellene levédetni. Oké, hogy sok idő megy kárba, ha kirabolnak, meg rendben van, hogy nem annyira fair, hogy kinyittatják adminal vagy annélkül az autót, de azért ne lehetetlenítsük már el az Illegált. Ha csak megnézed azt, hogy a civil, aki kereskedik, meg detektorozik semmibe nézi azt a karaktert, aminek rendes dev-je van, meg éppen egy komolyabb szervezet tagja, akkor kérdem én miért legyenek védve a civilek, akik nem szervezet tagjai?? Nem lehet már szinte így sem semmit se kezdeni velük, mert a rendvédelem reagál, az admin meg stoppolja az rp-t, mert DM vagy akármi.

Nem, az autó kinyitáson kívül szerintem semmi baj nincs ezzel a rendszerrel, ahogy most van. Az, hogy xy player nem normális módon csinálja, az nem idok mindenki szívatására. Forgalmas helyen továbbra sem szabad rabolni, az a védett zónátok, nem kell több..
Hát nézd szerintem itt az egyik fontos szempont hogy az ember ideje. Igen is védetté kellene tenni, ahogy írtad is Xy nem normálisan csinálja akkor a többi is szivatva legyen. Nagyon sokan nem normálisan csinálják, másrész ha találnál pl fél millió értékben kincset, akkor azt nehogy már hipp hopp mert csak fegyvere van elvigye. Az illegálnak meg ne ez legyen már az RP ahogyan fogalmaztál "hobbistáktól" elvegye az értéket. Az illegál RPzen a másik illegállal, foglalkozzon droggal stb. Mivel az illegálok frakciókban vannak sokkal mélyebb RP lehetőségeik vannak annál hogy a detekotos hobbistákat rabolgassák. Valószínüleg a frakcióban lévők azért is vannak abban mert van idejük bőven RPzni. Akinek nincs és egyedül vagy egy két társával játszik egy héten pl 2x 3x, had élvezze ezt a részét ha ezt választják.
Az a kedvencem amikor a detektort is elveszik. Nem a legjobb üzlet politika de ez már az ő bajuk.
 
  • Tetszik
Reactions: R3pt1L3

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
396
1 013
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Szia! Ez már a 3. ötlet ezzel kapcsolatban.
Az elsőt Borisz zárta le de már a másodikat sem találom szóval az is biztosan le lett zárva.

Borisz kifejtette, hogy jónak érzik ezt most így, kicsit kedvezve a dolog illegál részével is. Nem hiszem hogy pár hét alatt változott volna ez a dolog.

Amekkora nyereség van a dologban lennie kell benne rizikónak is. Egyébként meg egy multiplayer RP szerver, ne akarjunk már mindenből single player módot csinálni. Ha beleszámolod, hogy kirabolnak 1-2 alkalommal akkor is messze ez a legjövedelmezőbb kereseti forma, és (mint mindenben) kockázat nélkül nincs megtérülés
 

Ducar

Újonc
2022. 12. 18.
0
6
V4 karakter
Dresto Escobarto
Jelenleg én is detektor közbeni rablás végett töltöm a PG büntim és az az igazság hogy eléggé kihasznált a szitu, jelenleg ez a bárki bármikor kirabolhat nem túl opcionális egy városi rp-hez, én nagyon sok mindent megértek, kevés játékos nem kivitelezhető teljes rendvédelem stb, de ennyi erővel mindenkiek arzenállal kell közlekednie, csak azért hogy értekeit örizhesse, mert most detektorozás közben beszélünk, de egyébként is bármikor fegyvert foghatnak rád, holott AJ-ben jelzik is hogy sűrűn lakott területen nem rabolható civil(mégpedig SF tenger partja(ahol sürű lakó övezet van).). Tehát 200000$ arany tömb nem össze egyeztethető majd félperces rpvel hiszen jó esetben fél óra rosszabbra 3-4 órába kerül(ahogy más is).
 

justcody

trónon a király, vígan dúl a lakoma
Globális Moderátor
v4
2021. 08. 19.
807
2 122
V4 karakter
Cody_Bishop 🦆 🇯🇲
Nem hiszem, hogy lesz behozva bármi szabályozás erre, nem egy új dolog a keresőzés és ha akartak volna ilyet már megtették volna. Amúgy sem ez az első ilyen topic és valószínűleg az utolsó sem. Valahol megértem a problémát, hisz én is rengeteget detektoroztam de ilyen tragikusan sose láttam ezt a dolgot. Valljuk be, ostobaság 3-4 órányi lootot magadnál tartanod, vagy akár a közelben lévő kocsidban. 2 jármű slottal rendelkezik minimum mindenki, tehát simán lenne hova "menteni" az antikot.

Csak hogy legyen egy példa is. Blueberry farmoknál leparkolsz egy autót, és felmész a hegyre keresőzni egy másik járművel. Ha találsz valami értékeset akkor nem tartod magadnál, várva hogy valaki kipakoljon, hanem elviszed a másik járművedbe ami farmoknál áll. Senki nem fog odamenni, fegyverrel kényszeríteni, hogy már pedig nyissad ki azt a kocsit. Akinek ez a pár perc plusz kitérő nem ér ennyit azzal nem lehet már mit kezdeni, nagyon kényelemsnek kell ehhez lenni. Nem kell 16 millióért Subarut venni, elég egy Golf 1, 2500$ kereskedésben. És nem, nem lesz lefoglalva ha szabályosan parkol és van rajta műszaki.

Nem szerver oldalról kell elvárni a változást, ha ilyen apróságokkal ki lehet cselezni a rablókat.
 
  • Tetszik
Reactions: sunyem

MarcoPolo

Újonc
2021. 01. 01.
17
75
V4 karakter
Hjortur Bjarnason
Na most én is detektoroztam egy órát! De gyakorlatilag ahol én próbálkoztam, szinte futószalag szerűen jöttek a rablók. kb 5-6 percenként. egyszer elcipeltek máshova hogy ott pakoljanak ki, de megállás nélkül jöttek. Ez nem RP ha annak szánjuk.
Justcody. Itt nem csak az hogy magadnál tartod a lootot. A kocsidba rakod onnan is kivetetik. Tehát nem tudom szabály szerint olyan helyre rakni hogy onnan ne vehessék el.
Szerintem így szabályok nélkül ez egyenlőre kész "káosz". Minden jött ment aki szerez egy fegyvert, odarak egy olyan rpt hogy "átkutat" és viszi a cuccod annak nem tudom mi értelme van.
És igen. Ha én órákat sétálgatok akkor igen jó lenne ha nem tudnának mindent elvenni.. jó ez a kincskeresés, de így még közel sem tökéletes.
Benz: nem ez nem így van hogy nagy nyereség legyen rizikó is. Konkrétan ebben a helyzetben a kincskereső egy rabszolga aki kitermeli a kincseket a rablónak (kalóznak). Ha szerencsém van akkor el tudom vinni. mert ezt elég nehéz akkor amikor a szerveren sokan vannak. Hajnalban nyílván más de akkor azért nem kelek fel kincsetkeresni hogy nehogy kiraboljanak :D

És ahogyan írtam, az illegálnak ne ez legyen a fő profilja már :D Az illegálnak ott van egy halom rp lehetőség frakción belül, frakciókkal, drogok, a sziget stb.
De az hogy beülünk az autóba kiraboljuk a kis manust ez nem fair..
 

Dabe

⁉️
2021. 06. 27.
92
180
22
Gyöngyös
V4 karakter
nael_moreau
Nem ez az Illegál fő profilja... Ha ez lenne, akkor nem 5-6 percenként vinnének el, hanem kis se pakolnának, már ott várna a másik csapat. Szerintem nem kell ennyire drasztikusnak leírni a helyzetet. Hogyha ez hobby, akkor nem vagy kötelezve, hogy ezt csináld, vannak munkák... Azért mert ez fizet a legjobban és könnyű meggazdagodni, nem feltétlen kell rajta mégjobban egyszerűsíteni. Van rá megoldás, leírtak sokan jó megoldásokat, kicsit máshogyan kell hozzá állni a dologhoz.
 

JayWww

Újonc
2022. 12. 14.
11
5
V4 karakter
Brian Waterford
Na most én is detektoroztam egy órát! De gyakorlatilag ahol én próbálkoztam, szinte futószalag szerűen jöttek a rablók. kb 5-6 percenként. egyszer elcipeltek máshova hogy ott pakoljanak ki, de megállás nélkül jöttek. Ez nem RP ha annak szánjuk.
Justcody. Itt nem csak az hogy magadnál tartod a lootot. A kocsidba rakod onnan is kivetetik. Tehát nem tudom szabály szerint olyan helyre rakni hogy onnan ne vehessék el.
Szerintem így szabályok nélkül ez egyenlőre kész "káosz". Minden jött ment aki szerez egy fegyvert, odarak egy olyan rpt hogy "átkutat" és viszi a cuccod annak nem tudom mi értelme van.
És igen. Ha én órákat sétálgatok akkor igen jó lenne ha nem tudnának mindent elvenni.. jó ez a kincskeresés, de így még közel sem tökéletes.
Benz: nem ez nem így van hogy nagy nyereség legyen rizikó is. Konkrétan ebben a helyzetben a kincskereső egy rabszolga aki kitermeli a kincseket a rablónak (kalóznak). Ha szerencsém van akkor el tudom vinni. mert ezt elég nehéz akkor amikor a szerveren sokan vannak. Hajnalban nyílván más de akkor azért nem kelek fel kincsetkeresni hogy nehogy kiraboljanak :D

És ahogyan írtam, az illegálnak ne ez legyen a fő profilja már :D Az illegálnak ott van egy halom rp lehetőség frakción belül, frakciókkal, drogok, a sziget stb.
De az hogy beülünk az autóba kiraboljuk a kis manust ez nem fair..
Legtetszetősebb hozzászólás. LV-n tökéletesen működik a tilos rabolni detektor cuccot szabály. Szerintem itt sem halnának éhen az illegál tagjai.
 

Paulittvan

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 01. 10.
279
484
22
Pécs
V4 karakter
Tonci Stipo
Nem figyeltek oda eléggé..😀
Régen sokat játszottam "vakondosat" volt is belőle hasznom raboltak is ki, de soha nem vettek el tőlem antikot. Telefon, rádiót illetve szotyira való 10k-t igen, de az járulékos veszteség.
 

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
396
1 013
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Jelenleg én is detektor közbeni rablás végett töltöm a PG büntim és az az igazság hogy eléggé kihasznált a szitu, jelenleg ez a bárki bármikor kirabolhat nem túl opcionális egy városi rp-hez, én nagyon sok mindent megértek, kevés játékos nem kivitelezhető teljes rendvédelem stb, de ennyi erővel mindenkiek arzenállal kell közlekednie, csak azért hogy értekeit örizhesse, mert most detektorozás közben beszélünk, de egyébként is bármikor fegyvert foghatnak rád, holott AJ-ben jelzik is hogy sűrűn lakott területen nem rabolható civil(mégpedig SF tenger partja(ahol sürű lakó övezet van).). Tehát 200000$ arany tömb nem össze egyeztethető majd félperces rpvel hiszen jó esetben fél óra rosszabbra 3-4 órába kerül(ahogy más is).
A való életben sem véd semmi a rablók ellen, bármilyen meglepő ott is bármikor kirabolhatnak/meglophatnak. Egyébként ez nagyon helyszín és időpont függő, ha mindig ott ásol ahol mindenki más mindig akkor ott persze, hogy sok rabló lesz. De elég nagy a map és vannak rajta olyan részek ahol nem járnak annyira a rablók, egy kis önálló ötlet és megoldható ez is. Mióta bejött a rendszer engem egyszer raboltak ki összesen akkor is csak pár ezer dollár volt nálam, pedig napi szinten szoktam detektorozni.

Aki meg az erdőben egyedül mászkál egy 200 ezer dolláros (76 millió forint) tárggyal azt mindig veszély fogja fenyegetni
 
  • Tetszik
Reactions: Baron és xixoo

Hallow

Újonc
2021. 06. 21.
14
45
V4 karakter
Kamil Leandré
LV karakter
-
V2 karakter
-
Nem tudom hogy vagytok vele, én napi 2-3 órát detekterozok úgy, hogy még soha senki nem rabolt ki. Kell keresni olyan helyet, ahol nem tudnak könnyen elrabolni. Fatelepnél meg Angel Pine-nál ne számíts arra, hogy nyugodtan fogsz tudni detektorozni. Rengeteg olyan hely van amit egyáltalán nem tudnak az emberek, de ugyanúgy jön az antik mint máshol.

Van egy jó mondás: Segíts magadon, és az isten is megsegít.
 
  • Tetszik
Reactions: gerkhan11

MarcoPolo

Újonc
2021. 01. 01.
17
75
V4 karakter
Hjortur Bjarnason
A való életben sem véd semmi a rablók ellen, bármilyen meglepő ott is bármikor kirabolhatnak/meglophatnak. Egyébként ez nagyon helyszín és időpont függő, ha mindig ott ásol ahol mindenki más mindig akkor ott persze, hogy sok rabló lesz. De elég nagy a map és vannak rajta olyan részek ahol nem járnak annyira a rablók, egy kis önálló ötlet és megoldható ez is. Mióta bejött a rendszer engem egyszer raboltak ki összesen akkor is csak pár ezer dollár volt nálam, pedig napi szinten szoktam detektorozni.

Aki meg az erdőben egyedül mászkál egy 200 ezer dolláros (76 millió forint) tárggyal azt mindig veszély fogja fenyegetni
a való életben nincs annyi fegyveres a környezetemben mint itt. nyugodtan kimehetnék bárhova detektorral :) teljes egészében nem lehet összehasonlítani a való élettel. Mert ez egy játék.

Dabe? Örüljünk hogy nem állnak sorban az illegálok a tengerparton? :D ne viccelj.
Felfogás az egész. Láttam én is pl gt5 rp szervereken ilyen helyzeteket ahol teljesen más szinten, felfogással csinálták ezeket. Kiraboltak, de a cucc árának a felét vagy majdnem az egészet odaadták hogy te se járj rosszul mert ők az rp miatt csinálják mert kell nekik az a tárgy, de nem akartak kiszipolyozni. Itt lenullázzák az állandó rablásokkal az embert.

Keressek másik helyet. Ugyan miért? Itt maga a menete a dolgoknak és a felfogás nem megfelelő. Persze el lehet bujdokolni hogy ne találkozzak senkivel de az meg miért jó? Meg ez a rablóknak milyen RP? Annyit írnak hogy átkutat és kész. Nem az RP nekik a lényeg hanem a pénz..
Az hogy órákat járkálunk hogy találjunk ezt azt és csak úgy elvehetik minden nélkül. Szerintem az is nagy segítség lenne ha legalább annyi ha már nem lenne védett meló, az is jó lenne ha bepakoltad ne vetethessék ki onnan..
Dehát nyilván ezt nem én fogom eldönteni hogy mi legyen ezzel de szerintem az emberek többsége a véleményem mellet van.
Jwww is jó gondolatot ír. A legálnak nagy hiányérzete lenne ha nem rabolhatnák ki szerencsétlen detektorosokat? Nincs más banda vagy "illegál" RPjük? Biztosan van. nem?
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: Ducar

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
396
1 013
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Felfogás kérdése? Szerinted az a jó felfogás egy RP szerveren hogy minden korlátozva meg tiltva van?
Soha életembe nem raboltam ki senkit, nem ezért védem ennyire a dolgot de szerintem már önmagában az, hogy van 200.000 nálam a "pénztárcámban" de csak 9999 dollárt lehet elvenni is illúzió romboló, az meg plána ha semmit nem lehetne elvenni

Te is a pénzért csinálod akkor miért baj hogy a rablókat is a pénz érdekli nem pedig az RP?
 

MarcoPolo

Újonc
2021. 01. 01.
17
75
V4 karakter
Hjortur Bjarnason
Felfogás kérdése? Szerinted az a jó felfogás egy RP szerveren hogy minden korlátozva meg tiltva van?
Soha életembe nem raboltam ki senkit, nem ezért védem ennyire a dolgot de szerintem már önmagában az, hogy van 200.000 nálam a "pénztárcámban" de csak 9999 dollárt lehet elvenni is illúzió romboló, az meg plána ha semmit nem lehetne elvenni

Te is a pénzért csinálod akkor miért baj hogy a rablókat is a pénz érdekli nem pedig az RP?
Igen felfogás kérdése. Szerinted az nem lenne játékos barátabb hozzáállás ha pl ellopnak tőlem egy aranyrudat de a rabló ad nekem 100ezret? Máris nem élné meg a kincskereső azt a 3 órát elcseszett 3 órának.
És igen szabályokat kell alkotni mert anarchia lenne. És igen,mert én 3-4 órát sétálok érte. A rabló meg lehet belép, kirabol sorba 5 embert és kész. Én személy szerint nem a pénzért hanem azért hogy kipróbáljam ezt a melót is. Engem a pénz nem mozgat, van elég, legalábbis annyi hogy el legyek. Nem is sajnálom elkölteni drága taxira stb. azért van, nem mókuskodom össze, mit csináljak még többel.
Gondolom az illegálos emberkének sem tetszene, meg az illegálnak sem ha pl egy emberke megy fegyvert craftolni, én a barátommal odamegyek egy olyan fegyverrel amire ti nem vagy nagyon nehezen tudtok szert tenni így ki vagy szolgáltatva és elveszik az összes fegyvert amit összeraktál. És ezt napi szinten megtennék. (ezt a részét nem tudom pontosan hogy működik, ne ebbe köss bele a lényeget érteni fogd :D )
De most komolyan. Szerinted ez így egy az egyben tökéletesen jó hogy bármit bármikor elvehetnek? amibe a másik órákat öl?
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: Imi és Ducar
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.