IC szankciók csökkentése/törlése

Kojo

Barangoló
2019. 01. 12.
135
188
V4 karakter
Kazim Tharek
Sziasztok! Napokban kaptam egy 300perces ic jail-t ami a fele nem volt bizonyítható rám mégis leültem. Ami zavar hogy jelenlegi AFK rendszerrel nem telik az idő így gép elé vagy kötelezve. Nem gondolnám hogy a karaktered szerepe vagy történése miatt te gép elé legyél kötelezve! Persze érthető hogy valamilyen szinten szükség van erre mivel, mivel is lehetne szabályozni ezt, viszont én úgy gondolom hogy 300 perceket ültetni valakivel azért, mert elkapják ezzel-azzal szerintem az nem okés..
Ötletem pedig az lenne hogy a karaktered szerepe/történése miatt ne legyél gép elé kötelezve ha jail-t kapsz. (Magyarán legyen minimális időre csökkentve vagy teljen az idő akkor is ha nem vagy gépnél)


Megjegyzés: Megkérek mindenkit aki hozzászól, hogy csak megfelelő stílusban szóljanak hozzá.
 

leviiiii

fumo friday
2020. 05. 24.
757
3 879
Mosonmagyaróvár
V4 karakter
selita vidini
LV karakter
cino tani
V2 karakter
krisztián lovász
Kb 2 évvel ezelőtt lett csökkentve a jailek maximális időtartama 10 óráról 5 órára, ergó ezen nem fognak változtatni egy jó darabig.
Vito-ék kb pár hete pedig a BTK-ban szereplő egyes vádaknak az idejét csökkentették, valamint ha nincs piruszod, és nem olyan súlyos amit elkövettél, akkor a büntetés idejét tudják csökkenteni kihallgatásnál a rendőrök.
Részletesebben itt olvashatsz erről: https://scpd.hu/szabalyzasok
 

Kojo

Barangoló
2019. 01. 12.
135
188
V4 karakter
Kazim Tharek
Kb 2 évvel ezelőtt lett csökkentve a jailek maximális időtartama 10 óráról 5 órára, ergó ezen nem fognak változtatni egy jó darabig.
Vito-ék kb pár hete pedig a BTK-ban szereplő egyes vádaknak az idejét csökkentették, valamint ha nincs piruszod, és nem olyan súlyos amit elkövettél, akkor a büntetés idejét tudják csökkenteni kihallgatásnál a rendőrök.
Részletesebben itt olvashatsz erről: https://scpd.hu/szabalyzasok
Szerintem akkor se lehet például valakit: 200-300percig a gép előtt kötelezni csak azért hogy újra tudjon játszani. Legjobb megoldás hogy AFK közben is menjen az idő.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
950
3 563
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Az 5 óra még mindig irreális szerintem, egyes adminjail-ek kevésbé büntetnek. Az üdvözlendő, hogy annak idején ezt a csökkentést sikerült elérni, azonban ez önmagában nem érv az ellen, hogy ezt esetlegesen tovább kelljen csökkenteni. Pozitívumként említeném, hogy ki lettek dolgozva erre ajánlások, hogy milyen körülményekre hány % enyhítést ajánlott adni. De itt ugye említetted, hogy tudják csökkenteni. Ez azt jelenti, hogy lehetőségük van az ajánlás alapján eljárni, azonban az semmilyen kötelezettséget nem jelent számukra. Tehát nincs garancia, hogy fogják is csökkenteni. Szerintem jó lenne kötelezővé tenni az enyhítő és súlyosbító körülmények vizsgálatát. Továbbá vannak az ajánlásban olyan esetek, amiket egy tiszthelyettes vagy zászlós, ha akarna se tudna követni, hisz nem biztosított számukra elegendő enyhítési százalék. Erre nem tudom mi lenne a megoldás, esetleg úgy lehetne bátran növelni az enyhítési jogkörüket, ha az enyhítést kötelező lenne feltüntetni a jelentésekben, indokolással.
 

Buntii

Barangoló
2020. 12. 21.
137
453
V4 karakter
Casey_Olson 🇨🇦
LV karakter
Reno_Dorsey 🇺🇸
Ez az egyik megoldás, amit Tommen írt itt felettem.

Vagy a másik, hogy ténylegesen AFK közben, vagy offline is teljen az IC jail, hogy ne kelljen vissza tabolgatni folyamatosan. Egyszerű és nagyszerű megoldás lenne, sehol máshol nem kéne bevezetni, de így legalább benne lenne az, hogy IC "bűnhődsz" a tetteidért, OOC meg azt csinálsz amit akarsz kvázi, PL nézel egy filmet / sorozatot amíg telik a jailed. Nyilván ezzel egyvonalban az adminjail-re ez ne vonatkozzon, hisz az egy OOC büntetési forma, amiért szabályt szegtél.
 
Utoljára szerkesztve:

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Hát az időzítés nem túl jó, most volt egy kisebb "update" ezeken a dolgokon tudtommal.
VISZONT
Tudom, tudom régen is így volt, mindig is így volt stb stb... de az OOC bűntetésnek semmi értelme, főleg nem ennyi. És igaz, régen 10 óra volt, de 5 óra? Ne vicceljünk már. Oké, lehet kapsz enyhítést, mondjuk 30%-ot, az 210 perc, az még mindig rohadtul sok. Nyilván soha nem lesz legál/illegál balance, most lett a v4-el egy kis erősítés illegálnak, de ha a rendőrt megölik vagy valami lesz vele nem kell 3-4-5 órát afkolnia, azért ez tényleg eléggé unfair.
Kicsit bonyolultabb ötlet, de talán lehetne valami olyasmi, hogy real éveket kapna a karakter (pl 35 év egy gyilkosságért; nyilván nem beszélhetünk ilyenkor életfogytiglanról, mivel alapból kicsit irreális hogy 5 évet leülsz 1 óra alatt, de jobb mint az hogy 2 óra alatt kijöttél az életfogytigról) és ez a priuszon is látszódna vagy valami ilyesmi, ami akár beleszámíthat illegál fknál vagy valami. DE ezt nem kéne leülni, mondjuk fix 1 órát kéne vagy max. 2-t.
Visszatérve mondandóm elejére, tudom, hogy mindig is így volt, de OOC bűntetést akkor kapjál ha OOC szabályt szegtél meg (=AJ), ez eléggé túlzás ígyis...

Kösz ha elolvastad.
 

Sporty

Barangoló
2021. 12. 04.
92
86
V4 karakter
Harrison Fawkes
Az 5 óra még mindig irreális szerintem, egyes adminjail-ek kevésbé büntetnek. Az üdvözlendő, hogy annak idején ezt a csökkentést sikerült elérni, azonban ez önmagában nem érv az ellen, hogy ezt esetlegesen tovább kelljen csökkenteni. Pozitívumként említeném, hogy ki lettek dolgozva erre ajánlások, hogy milyen körülményekre hány % enyhítést ajánlott adni. De itt ugye említetted, hogy tudják csökkenteni. Ez azt jelenti, hogy lehetőségük van az ajánlás alapján eljárni, azonban az semmilyen kötelezettséget nem jelent számukra. Tehát nincs garancia, hogy fogják is csökkenteni. Szerintem jó lenne kötelezővé tenni az enyhítő és súlyosbító körülmények vizsgálatát. Továbbá vannak az ajánlásban olyan esetek, amiket egy tiszthelyettes vagy zászlós, ha akarna se tudna követni, hisz nem biztosított számukra elegendő enyhítési százalék. Erre nem tudom mi lenne a megoldás, esetleg úgy lehetne bátran növelni az enyhítési jogkörüket, ha az enyhítést kötelező lenne feltüntetni a jelentésekben, indokolással.
Kb. a súlyosabb esetek többségénél a meglévő vádak mellé néha csapódik egy rendőrgyilkosság vagy ilyesmi finomság. Ott milyen enyhítő körülményt javasolnál? Értem hogy nem mindig van ilyen vádpont, de ahhoz hogy 300 perces jailt kapj valami olyan huncutságot kell elkövetned amikhez nem nagyon lehet mindig enyhítést hozzárakni.

telo
 

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Kb. a súlyosabb esetek többségénél a meglévő vádak mellé néha csapódik egy rendőrgyilkosság vagy ilyesmi finomság. Ott milyen enyhítő körülményt javasolnál? Értem hogy nem mindig van ilyen vádpont, de ahhoz hogy 300 perces jailt kapj valami olyan huncutságot kell elkövetned amikhez nem nagyon lehet mindig enyhítést hozzárakni.

telo
Ott valóban elég fura lenne az enyhítés, de 300 perc? Főleg az új afk rendszerrel? Azért...
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
950
3 563
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Kb. a súlyosabb esetek többségénél a meglévő vádak mellé néha csapódik egy rendőrgyilkosság vagy ilyesmi finomság. Ott milyen enyhítő körülményt javasolnál? Értem hogy nem mindig van ilyen vádpont, de ahhoz hogy 300 perces jailt kapj valami olyan huncutságot kell elkövetned amikhez nem nagyon lehet mindig enyhítést hozzárakni.

telo

Mondasz valamit, nyilván az ilyen cselekmény RL is vérlázító dolog. De úgy gondolom a most megadott enyhítő körülmények eléggé általánosak ahhoz, hogy egy rendőrgyilkosságra is rá lehessen aggatni, pl. ha feladja magát. Csak nem sokan fogják alkalmazni ilyen esetben, mert nem kötelező.
 

Buntii

Barangoló
2020. 12. 21.
137
453
V4 karakter
Casey_Olson 🇨🇦
LV karakter
Reno_Dorsey 🇺🇸
A másik story, amiről meg senki nem beszél, hogy egy CSH-hoz, ami egy 75 perces enyhítés és óvadék nélküli Jail, KÖTELEZŐ a videós bizonyíték, ellenben egy 5 ÓRÁS börtönhöz, ahol le csekkelnek rólad többszáz ezreket kérdés nélkül, semmit nem kérnek el, mert az "MDC azt mondta" és mész a dutyiba.

Ezen is lehetne változtatni.
 
Utoljára szerkesztve:

Kojo

Barangoló
2019. 01. 12.
135
188
V4 karakter
Kazim Tharek
A másik story, amiről meg senki nem beszél, hogy egy CSH-hoz, ami egy 75 perces enyhítés és óvadék nélküli Jail, KÖTELEZŐ a videós bizonyíték, ellenben egy 5 ÓRÁS börtönhöz, ahol le csekkelnek rólad többszáz ezreket kérdés nélkül, semmit nem kérnek el, mert az "MDC azt mondta" és mész a dutyiba.

Ezen is lehetne változtatni.
Nagyon jó ötlet, sokszor nem is bizonyítható valami csak feltételezés van de kapod a szankciót meg a csekket. (Volt olyan eljárás is ahol csak kézenfekvő bizonyítékkal ítéltek el. Viszont ezt csak 2x tapasztaltam és csak a rendőrségnél.)
 

zolix.

Barangoló
2021. 02. 13.
119
426
V4 karakter
Leif Diya.
Sziasztok, olvasva a topicot gondoltam megosztom én is a véleményem. Nekem sem igazán járható ez az út, amin jelenleg tartunk. Persze illegálozol, vállalod érte a felelősséget, meg is kapod érte a büntetést. (csekk, figyu stb.) Viszont ez a 300 perc, főleg ha valami olyannal fognak meg, ahogy említettétek is, hogy GYKH vagy ehhez hasonlók akkor nem igazán van erre esély. 8-12 óra munka után, nekem sem igazán van se kedvem, se időm azt az 5 órát full a gép előtt tölteni, főleg úgy hogy a jelenlegi AFK rendszerrel, ha egy kicsit is például egy sorozatba vagy filmbe belegabalyodsz, 6-6.5 órára is kicsúszhat. Az szerintem megfelelő lehet, hogy ugyanúgy mint V3-ban, teljen a börtönidő 20p feletti AFK közben is.
 

Rizzo

𝙈𝙞 𝙢𝙖𝙣𝙘𝙝𝙞
2021. 06. 20.
332
1 096
20
Mogyoród
twitter.com
V4 karakter
Moses Richardson
LV karakter
Akel Tekin

Vito

ha eljön az idő, immunissá válunk 💁
SzuperAdmin
v4
2019. 01. 10.
9 533
22 010
Szombathely
V4 karakter
Vito_de_Martel
CSHra amúgy van óvadék az előző heti módositások óta - hisz kértétek - és olyat ne kérjetek ( és elborult koponya kell ehhez ), hogy mindenre legyen bizonyiték vezetve.... nem fogunk 5000000 soros doksikat vezetni, ja és hogy ne legyen visszaélés belőle, ezért még oda is csináljunk hülyebiztos módszereket,jogrendszert meg hasonlóak. Nem, felejtések el.

Szedjétek inkább össze, hogy mit szeretnétek és úgy irjatok a topicba, mert az hogy az 5 óra sok és minden kommentelő leirja, a szerver vezetősége nem fogja tudni, hogy hogyan akarjátok kivitelezni.Tisztelet a kivételnek.
Újranyitottam, mert akkor már legyen egybe.
 

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 932
4 396
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Rab oldalról sajnos valóban nem hozott az óvadék mellett túl sok pozitív változást a v4. Remélhetőleg egy update javít rajta (pl: lassabban, de offline is teleik az idő), azonban mivel már a harmadik BTK csökkentés volt a napokban v4-hez, nem hiszem hogy egy újabb kéne. Ettől a ponttól a lehetőségeket kell bővíteni inkább, nem újra átszabni az időket, hisz alternatíva nélkül fél óra is szívás lehet.
 

leviiiii

fumo friday
2020. 05. 24.
757
3 879
Mosonmagyaróvár
V4 karakter
selita vidini
LV karakter
cino tani
V2 karakter
krisztián lovász
Hali-hali!
Egy rp lehetőségre volna szükségünk. Jelenleg olyan börtönben lenni mint egy admin jail, elvagy különítve mindenkitől és semmi interakciót nem tudsz folytatni másokkal az idő alatt míg le nem jár a büntetésed.
Ezzel csak az a gond, hogy megint vissza ternenek azon játékos rétegek, akik jó sportnak tartják a börtönben való ölést, illetve animba verést nulla indokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: Miss Lacky és Kojo

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
687
1 147
20
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
Ezzel csak az a gond, hogy megint vissza ternenek azon játékos rétegek, akik jó sportnak tartják a börtönben való ölést, illetve animba verést nulla indokkal.
Az adminoknak mindig is írta killogban azt, hogy valakit megöltek kézzel, és az esetek nagy többségében rá is néztek ilyen esetekre. Vagy ha kihívták őket.
Most lehet azt mondani, hogy ez sem jó megoldás, de akkor meg ugyanott vagyunk, hogy semmi sem jó, de amúgy legyen már valami máshogy!
 

Warlord22

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
527
1 899
28
V4 karakter
Fabio Luchese
LV karakter
Brandon Artmenson
V2 karakter
Táplis Béla
Szerintem erre a megoldás az lehetne hogy aki börtönbe kerül azt át dobná egy "börtön dimenzióba". Ez egy mappolt vagy modellezett börtön interior lehetne és akit cellánál le csuknak azt oda dobja át. Ott lenne kajás npc, étkező, zuhanyzó stb.. ugyanúgy mint a régi fegyházban. Ide akár a rendvédelmisek be is tudnának menni egy adott helyen, @Ivano is volt hogy be ment rabokhoz pl. információért cserébe enyhített a börtönbüntetésükön.

Persze azért azt is tegyük hozzá hogy aki börtönbe kerül nem véletlenül került oda, szóval kell az a faktor hogy szívás legyen teljes mértékben ha valaki oda kerül. Ezért kell visszatartó erőnek lenni a börtönidőnek, hogy ne vállaljon senki feleslegesen kockázatot vagy okosabban és megfontoltabban végezze az alvilági tevékenységét.