A See$ inflációja, avagy miért jó ez?

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 934
4 475
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Csőőő!
Régebben már hozzászóltam ehhez ITT, de megint írok. (Az előzőt is érdemes elolvasni, voltak jó ötletek benne.)

Jóformán normál értelemben lényegtelen, hogy 10$-od, vagy 100$-od van. Az a fő szempont, hogy mihez képest van pénzed. Erre mondok is egy példát: Ha a szerver átlag vagyona 1.000.000$ és neked 1.500.000$-od van, akkor te egy marha gazdag ember vagy aki mindent meg tud venni, hiszen a legdrágább kocsik is 80-100.000$-ba mennek. Ha viszont a szerver átlag vagyona 10.000.000$ és neked 15.000.000$-od van, akkor szintén ugyan ez a helyzet, azzal az eltéréssel, hogy a kocsik nem 80-100.000$-ba mennek, hanem 800-1.000.000$-ba. Magyarul az arányok a lényegesek. Ha csak egy ember vagyonát nézzük és nincs mihhez viszonyítani, akkor azzal nem megyünk semmire.
Éppen ezért lehetséges megoldás az, hogy:
- A kamat maximumot kivenni
- A szerver AKTÍV játékosállományának a 20.000 játszott percet meghaladt részének vagyoni átlagát nézni($), majd ehhez mérten beállítani a szerver összes anyagi értékét, árát, költségét. Szóval a munkákat, autóker árakat, piros lámpákat, trafikat, BTK-t, farmokat, rákászatot, nagyker árakat, illegál NPCket, ATM-eket.. tényleg mindent.
Ha ezt a rendszert bevezetnénk, akkor úgymond inflációkövetővé válna az egész. Ezt alátámasztom:
Mondjuk legyen a mostani átlag százalékban meghatározva 100%. Viszont.. Kivettük a kamat maximumot, így a kamat (és a munkák) végett több lesz a pénz a szerveren, magasabb az átlag.
Így már nem 100%-osak lesznek az árak ÉS A BEVÉTEL, hanem pl 101%. Így az arányokat megtartanánk, szóval lehet hogy már gazdagabb XY ember, de mások pont annyival keresnének többet, így XY is annyival többet kell hogy költsön. A gazdagok akaratlanul is felehúznák magukkal együtt az egész gazdasági rendszert.

A mai nap még kiteszek egy alternatívát szerver ötletekhez (nem ezt), ami akár fel is tudná váltani a kamat rendszert és a gazdagabb rétegnek (mint pl Én) nem csak egy helyben kellene állni, hanem inkább "céget vezetni", ami profitot termel.
Ez a fenti meg egy relative hírtelen jött ötlet, nem gondoltam át minden egyes ok-okozatot, így jöhet rá hideg-meleg. Köszi hogy végigolvastad.
 

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
125
543
V4 karakter
Teal© C Jackson
Vöröscsillag, sarló és kalapács. De ott sem ment ez igazán. A jelenlegi társadalmi rétegeket nem lehetne összeegyeztetni ilyesformán, túl sok az értéktárgy, amelyeknek van ritkasága is. Van egy támogatói pontunk is, stb... Nem beszélve arról hogy magyarországon is a keresetedhez van mérve sok minden, nem ahhoz a bizonyos mért átlagkeresethez.
 

Criminal

Újonc
Támogató
2020. 06. 18.
30
58
28
V4 karakter
Santiago Espiga
LV karakter
Jeremy Avellano
Magát a témát támogatom egyébként és tényleg durva ahogy nem is olyan régen még milyen olcsó volt egy autó most meg, ha nincs kb 5 milliód semmi értelmeset nem tudsz venni. (nagyon sarkítva). Viszont azt se felejtsük el az adónöveléssel trafik emelésével stb, alapból megoldás lehet, viszont vannak kisebb vagyonnal rendelkező vagy kezdő játékosok. Gipsz Jakab buszozik 2 órát össze szed 40-50 ezer dollárt majd belefut egy trafiba és szereltesse is meg a kocsiját a szerelőtelepen ahol megemelkedtek az árak, szerencsétlennek még a kedve is elmegy. Magát az ötletet támogatom, viszont ebben nagy részben mi játékosok is hozzá járulunk. Veszek egy BMW E60-at 9.5-be persze hogy 10.5 alatt nem adom el xy megveszi ő is profitáli akar már 11 sikerül eladnia és igy tovább. Itt nekünk is oda kéne szerintem figyelni, de megoldásokat is lehet rá keresni.
 

VIPERA

Pötyögtető
2019. 01. 10.
450
1 984
24
V4 karakter
Portik Tamás
LV karakter
Hüseyin Cantürk
V2 karakter
Robert Mcreary
Emlékszem a régi szép időkre mikor miniszterelnökként jelvényeket árusítottam és abból vettem magamnak egy Audi R8-at ami akkor volt 3,3 millió. Most már lassan 10 millió alatt nem találok. Ha játszanék most a szerveren akkor nagyon csöves lennék.
Tényleg az árakkal nagyon elszaladt a ló. Ezzel valamit kezdeni kell. A topic írójával maximálisan egyetértek.
 

Noel.

Szeretem a 🍒-t.
2019. 05. 18.
440
1 059
V4 karakter
Kayden Reed
Csak azt látná be valaki, hogy ha (mondjuk) a 100 ezres kamatot pl levennék 10 ezer hozadékra. Akkor sem mennél többre a jelenlegi (Akár) kis vagyododdal, mivel ha neked kevesebb a vagyonod, akkor a kamatod is kevesebb lesz. Ezáltal, a szereltetés, esetlegesen csekkek is jobban fájnának neked is (Mint nekünk is).. Itt már akinek VAN pénze, annak LESZ is pénze. És aki pedig ezen akad fel, hogy kinek mennyi a kamatja, ott már rész rossz az egész. Az autók ára-szereltetés ára-pp/s itemek ára kb egyenesen arányos a jelenlegi "pénz összeg/fő"-vel. Ha a 10 millió lenne a max, akkor Egy R8 nem 12 millió lenne, hanem mondjuk 3-4. De akinek nincs 10 milliója akkor, neki meg az lenne a problémája, hogy "Mi az már, hogy 10 millió a max, és miért nem mondjuk 1?" Akkor van értelme ennek az egésznek?

Emellett, azért átgondolandó hogy sajnos elég sok ember kereskedik. 1-2 százezer dollárért eladja az ember a sajátját.. Az árak is azért nőnek, mert Ha egy autó 100.000$, és te megveszed 90.000$-ért, akkor ha te eladod 100.000$-os áron, az NEM nagy profit. Ezért elakarod adni mondjuk 110.000$-os áron. LESZ olyan, aki megveszi. Nyilván valóan. Ezt valaki látja hírdetésben, vagy hallja AKK-n. Akkor már ő is 110.000$-ban fogja adni. És ezért, az a 100.000$-os ÁTLAG ár, 110.000$-os ÁTLAG ár lesz.. És persze, utánna ugyan ez lesz, csak nem 110.000$ lesz a vége, hanem mondjuk 120-130.000$.

Change my mind!
 
  • Tetszik
Reactions: SL4Y3R

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
125
543
V4 karakter
Teal© C Jackson
Miért ne mennél vele valamire? Ergo ha kevesebb pénz lesz a semmiből, nem tudják majd szórni a lóvét annyira. Avagy nem fogjuk tuni eladni a kocsikat 15 millióért, hanem csak 10-ért, mert nem lesz ember aki azt mondja hogy 1 hétvége alatt megkamatozik 2 milliót, ez ilyen egyszerű. Tehát a pénzed, a jelenlegi (csak készpénzed) többet érhet majd. Az igaz hogy ez elmélet, közel sem biztos hogy így menne a dolog.

SZERK: Amúgy meg akárki akármit mond, az én elképzelésem az hogy eredetileg a kamat nem jövdelemképpen lett kitalálva, hanem önfenntartásra. Erről kéne most is szólnia.
 

Noel.

Szeretem a 🍒-t.
2019. 05. 18.
440
1 059
V4 karakter
Kayden Reed
Nem érhet többet, mivel mint mondtam, ARÁNYLAG egyenesen arányosak a tárgyak árai az úgynevezett "Pénz összeg/Fő"-vel. Ami annyit jelent magyarul, hogy ugyan annyi idő lenne megszerezni, csak nem 10 milliót payelek rá valakire, hanem mondjuk 4-et.

Edit:

És szerintem, neked nem azzal van a gondod, hogy mi mennyiben kerül, hanem az odáig jutó út..
Legalábbis, ez a mondatod, nekem ezt sugalja:
"Ergo ha kevesebb pénz lesz a semmiből"
 

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
125
543
V4 karakter
Teal© C Jackson
Nekem nem feltétlen árt a mostani helyzet sem, illetve sajnos ez befolyásolja a játékbeli gazdaságot, irl se nyomnak le a semmibe xy magyar forintot, mert igencsak elnyomná a mostan sem túl jó értékét.
 
  • Tetszik
Reactions: Noel.

notkrisz

Írnok deák
2019. 04. 16.
584
1 776
V4 karakter
Wang Jin
LV karakter
Omar Cortes
V2 karakter
nincs
Egyszerű a /terv/. Átváltás mondjuk SeeMárkára és a kamat megszüntetése
 

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 934
4 475
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
IRL nem a "jegybankból" kapod a fizut, hanem a céged hasznából ahol dolgozol. Azt szépen elköltöd, így a fizetésed másik cég profitja lesz, amiből más ember kapja meg a fizut. vagyis vagy egy afféle körforgás. Ettől ugye az a különleges eset lehet más, ha hitelt veszel fel / a céged. De ugye azt is visszafizeted, szóval azzal ne foglalkozzunk.
Ellentétben a szerveren nincs meg ez a körforgás, folyamatosan jön be a szerverre a pénz a munkákból/kamatból. Ezt nem lehet megszüntetni, csak lassítani. A kamatot meg nem fogják kivenni, mivel akkor a régebbi játékosok (akik évek alatt érték el), itt fogják hagyni a szervert. Vagyis egy részük.
Fentebb írtam egy inflációkövető megoldást, azt tudnám csak elképzelni. A kamat kivétele nem opció. Valószínűsítem hogy a SEERPG-n nem lesz majd, vagy csak kevesebb mint LV-n is van. Abból nem lesz felháborodás, hiszen nem egy meglévő dolgot vesznek el. Itt viszont sok negatív hatása is lenne és hosszú távon az sem oldaná meg. 2-3 év múlva ugyan úgy előjönne, hiszen exponenciálisan növekedik, de a görbe elején még nem volt annyira kivehető. valószínű el fog érni egy max értéket (kb ahol most van) és itt beáll az egész. Hiszen a max kamat 100.000$ így az infláció mikor eléri ezt a kamatmaximumot, úgy lényegesen lassulni fog a drágulás, majd lényegében le is áll. DE akkor már minden bukta lesz, mivel mindenkinek (vagy legalábbis a többségnek) ugyan annyi kp-ja lesz.
Így ismételem magam: A fentebb leírt ötletem szerintem működne. Vagy egy alternatív kamat rendszert is leírtam a gépemre (ami a témaindító topikban is van említve), de az túl összetettre sikerült sajnos így nem is tettem ki inkább ötletekbe. :/
 

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
125
543
V4 karakter
Teal© C Jackson
Nem vagyok gazdaságis, de azért nem szenvedek rövidlátásban, az a megoldás amit vázoltál, szerintem egyrészt kivitelezhetetlen, másrészt annyira drasztikus lépés lenne, aminek beláthatatlan következményei lennének. Kíváncsiságból megnézném ahogy minden playernek felméred a vagyonát, mert ugye nem csak banki egyenleg van, rengeteg tárgyba fektetett összeg is létezik. (Nekem a vagyonom autókban van, mert én azokat szeretem, de szerintem nem vagyok egyedül)

Másrészt, ha valakinek hatalmas kamatot adsz, akkor mi értelme a kivonásnak? Akkor nem fogy a pénz, nem lesz belőle kevesebb... Pont az a baj most is hogy több a pénz, ezért drágulnak a dolgok, mert nincs értéke, hát van milliónyi mindenkinél... Ha kinyomsz most 500 milliárd forintot, és valahova elkerül, és úgymond bekerül a körforgásba, akkor azért nem lenne jótékony hatása, nem?

És jól leírtad, itt nincs meg a körforgás, pont ez a baj... a semmiből lesz a sok lóvé.

A probléma az hogyha valahol megáll a drágulás, akkor abban az esetben a kezdő játékosok az életbe nem jutnának semmihez, ezért kéne kicsit visszafordítani a dolgot, ha meg ugye azt mondod hogy emeljük meg a munkák fizetését, akkor megint elbillen a dolog.

De amúgy nem tudom miben lenne felháborodás ha nem kamatoznának az emberek 100.000-ret óránként, hanem mondjuk csak felét... hát, a kamat nem a vagyonszerzésre lett kitalálva, ahogy már 100x meg lett mondva hogy tilos a kamatért feljárni a szerverre. Biztos sok embernek fájna persze, de aki játszani jön fel, annak elég az 50.000-res kamat is szerintem.

Lehet én értem félre a dolgot, de többszöri olvasásra sem jött le más.
 

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 934
4 475
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Egy így igaz, hogy nem a kamatért kell feljárni.. De a kamatból nem mindenki csak saját kocsikat/házakat/tárgyakat vesz, hanem egy bizonyos % visszaforgatja azt a szerverbe, vagyis RP-re használja. Ennek tekinthetőek pl az illegál frakik beszerzései (új fk kocsi, inti/fegyver, stb), vagy akár a fórumon/IG vezetett NS frakciók.
Nekem is van pl egy NS frakim, kereken 10 szponzorral belepumpáltunk a "szegényebb" legál fraki réteg megsegítsére 132 347 844 $-t pontosan. Szóval ez igazából mind RP-re lett fordítva. Ezen kívül van még NS ötletem, pl az újságomat is be akarom indítani újra, viszont ahhoz is kell embereket felvenni ami szintén pénz. A legtöbb NS fraki a kamatból tartja fent magát, aki foglalkoztat embereket is. Mert pl egy újság/klub/bármilyen project nem fogja visszahozni a bevételekkel a kiadását, bármilyen jól is megy.
Ezeknek a szervezeteknek is nagy érvágás lenne (mint pl nekem), mivel feleződne az RP-s ügyletekre fordítható pénz.

Ebből kiindulva akár lehetne személyhez kötni a kamatot. Szóval ha ténylegesen látszik valakin, hogy nem csak afkol egész nap és reálisan használja fel azt a 100.000$-t, akkor meghagyni.. Viszont ha 0-24 AFK-ol és veszi a Ferrarikat sorban a garázsába, akkor esetleg felezni. Így legalább jó irányba terelődne a gazdagabb réteg is.
 

Camel

Újonc
2019. 12. 16.
55
132
22
V4 karakter
Zeljko Milosevic
LV karakter
Dragan Picasso
legszomorítóbb pedig az, hogy ha nem pp-zel vagy nincs valami epic lehetőséged, akkor szimpla alap munkával soha a büdös életbe nem fogsz annyi pénzt szerezni hogy akár egy nem limites de venomos kocsit vegyél. limites kocsit meg a kis fingás pénzből nem fogsz szerezni.
 
  • Tetszik
Reactions: Teal C Jackson

Eric

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
346
1 054
24
Beacon Hill🌄
V4 karakter
Eric Zawadzki
Még mindig nem értem azokat, akik azt hiszik hogy 100 millión minden fenékig tejfel és sorra veszi mindenki a méregdrága autókat.
Ahhoz, hogy ezt meg tudd tenni, két hétig napi 10 órában fent kell lenni a szerveren és semmi másra nem szabad költeni. És azért valljuk be, hogy ezt nem sokan teszik meg, szóval az a két hét inkább három vagy négy hét.
A PP-s gondolatmenetet sem értem. A prémium azért van, hogy támogasd a szervert és cserébe előnyhöz juss a többiekkel szemben. Mi ezzel a probléma? Vagy miért kéne ez ellen bármit is csinálni? Thommas csesszen ki magával és hozzon be valamit, hogy ne érje meg PP-zni? Nagy ötlet lenne.
 

Warler

Barangoló
2019. 01. 10.
76
32
V4 karakter
Jhon Brulls
LV karakter
Jason Torreto
az a baj hogy sokan csak a kamat miatt vannak a szerveren ,nem 1x lehet látni hogy sorba kapják a kicket mert csak egy helybe vannak kórház elött.
 

Noel.

Szeretem a 🍒-t.
2019. 05. 18.
440
1 059
V4 karakter
Kayden Reed
Az a helyzet, hogy jelenleg az FK-k is kevés pénzt adnak ahoz,hogy legyen valami változás. IRL a munkádból kapod a pénzt, itt az évek alatt összeszedett pénzedből, és a benne rejlő kamatból. Ha az FK-k egészen versenyképes fizetést tudna adni, "Mondjuk" megfelenzék a kamatot, akkor az úgy egészen arányos lenne. De ez jelenleg nincs. Nem kezdem el magyarázni, hogy hol mennyi a fizetés, de maradjunk annyiba, hogy már-már gyógyszerre nem elég.

Túl sok mindent kellene megváltoztatni, emiatt leginkább a V4 fogja tudni megváltoztatni ezt.
 
  • Tetszik
Reactions: Camel és Warler

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
125
543
V4 karakter
Teal© C Jackson
Ahhoz, hogy ezt meg tudd tenni, két hétig napi 10 órában fent kell lenni a szerveren

Ezt amúgy rengetegen megteszik. Nem tejfel, de azért jóval több az a 100.000 mint az önellátás
(bizonyítja ezt a jócskán megemelkedett szerelési árak, avagy "ha van rá pénzed, fizess paraszt" elv, ami mondjuk nekem igencsak fáj, mert én nem kamatozom 10.000 felett (SZERK: részletkérdés, de megtehetném, mégsem teszem), de megértem a szükségességét, és elfogadtam),
és nem feltétlen azzal van a baj ha valaki összekamatoz magának 1-2 kocsit, engem legalábbis nem zavar, itt azzal van a baj hogy ezt már nagyon sokan megtudják tenni, és erre sokan rájátszanak, ez ilyen egyszerű.

Ivano:
Mellesleg az ötlet hogy valakinek hagyjuk meg a teljes kamatot, másnak felezzük, az nem jó ötlet, a kivételezés csúnya dolog. Jó amúgy amit leírtál hogy befektetted stb, de ja... igazából ennek a megoldása (a problémának) mindenkit érintene, nem kell, és nem is lenne győztes fél, ez ilyen egyszerű.

Várjunk a megoldást, hajrá V4.
 
  • Tetszik
Reactions: Warler

Bugeye

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 11.
419
1 928
23
Ózd
V4 karakter
Niko Sheffield
LV karakter
Anthony Scott
Az egy jó megoldás lenne, ha mindenki számára a maximum birtokolható kp összeg 25 millió lenne mondjuk.. Csinálhatna bármit, 25 milliótól nem menne feljebb a kp-s vagyona.

Egy idő után szépen lassan vissza esnének az árak oda, ahol 1 éve voltak vagy korábban.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.