A See$ inflációja, avagy miért jó ez?

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 934
4 475
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
A kulcs az, hogy mekkora a termelés és mennyi ehhez képest a behozott pénz mértéke. Ez a 2 fő pillér van. :D
IG nincs jegybank, így nincsen semmiféle monetáris politika, valamint ha már politika.. Akkor nincs kormány se, olyan meg soha nem is volt, aminek komolyabb ráhatása lenne a pénzügyekre. Sajnos scriptileg korlátolt és így semmiféle gazdaságpolitikai lépésre nem (volt) képes jóformán.
A pénzösszeg max-al azt érnéd el, hogy tárgyiasítják a vagyonukat az emberek, eltérő javakat vesznek belőle.. B lehetőség pedig hogy mindenki eléri azt az összeget és olyanok leszünk mint a kommunizmusban, hogy mindenki egyenlő kb anyagilag.
A max pénz plafon elméleti gondolatnak szép lenne, de gyakorlati haszna sajnos nincs. Összetettebb megoldás kell.
 

Bugeye

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 11.
419
1 928
23
Ózd
V4 karakter
Niko Sheffield
LV karakter
Anthony Scott
Egyébként érdekesnek tartom, hogy ugye folyamatosan mennek fel az árak a szerveren és láttam olyan kommentet(lehet itt, lehet máshol, nem tudom), hogy erről a játékosok tehetnek, ők irányítják az árat. Ezen egy kicsit elgondolkodtam..

Nem egyszer láttam már olyat, hogy egy nagyobb rangú admin pl. a 10 milliós házát árulta 30-ért.. Vagy olyat, hogy valaki túl olcsón adott el kocsit és ezért örökre kitiltották.. Vagy mégjobb példa az, hogy az interior igénylés árak is emelve lettek, illetve még a tüzijáték ára is.. Biztos, hogy a játékosok a hibásak?

Miért kell kitiltani azért valakit, ha az 5 milliós autóját 2-ért akarja eladni, mert pl. éppen annyi pénzre van szüksége sürgősen? Miért kell a tüzijáték árát növelni? Tavaly 100$ volt tudtommal, most 1000.. (bocs, ha rosszul tudom, több, mint 1 hónapja nem voltam fent)
 

Warler

Barangoló
2019. 01. 10.
76
32
V4 karakter
Jhon Brulls
LV karakter
Jason Torreto
Egyébként érdekesnek tartom, hogy ugye folyamatosan mennek fel az árak a szerveren és láttam olyan kommentet(lehet itt, lehet máshol, nem tudom), hogy erről a játékosok tehetnek, ők irányítják az árat. Ezen egy kicsit elgondolkodtam..

Nem egyszer láttam már olyat, hogy egy nagyobb rangú admin pl. a 10 milliós házát árulta 30-ért.. Vagy olyat, hogy valaki túl olcsón adott el kocsit és ezért örökre kitiltották.. Vagy mégjobb példa az, hogy az interior igénylés árak is emelve lettek, illetve még a tüzijáték ára is.. Biztos, hogy a játékosok a hibásak?

Miért kell kitiltani azért valakit, ha az 5 milliós autóját 2-ért akarja eladni, mert pl. éppen annyi pénzre van szüksége sürgősen? Miért kell a tüzijáték árát növelni? Tavaly 100$ volt tudtommal, most 1000.. (bocs, ha rosszul tudom, több, mint 1 hónapja nem voltam fent)

Erről nem is hallottam hogy valakit azért tiltanak ki mert túl olcsón ad valamit,érdekes.Reménykedjünk abban hogy a V4 bekerülésével megváltoznak majd az árak.
 
  • Tetszik
Reactions: Bugeye

Bugeye

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 11.
419
1 928
23
Ózd
V4 karakter
Niko Sheffield
LV karakter
Anthony Scott
Erről nem is hallottam hogy valakit azért tiltanak ki mert túl olcsón ad valamit,érdekes.Reménykedjünk abban hogy a V4 bekerülésével megváltoznak majd az árak.
Őszintén engem ez a dolog annyira már nem érint. Akinek nincs meg a 100 milliója, mint pl. nekem sem, annak semmi esélye a szerveren komolyabb dolgot venni. Ez a kedvemet teljes mértékben elvette a szervertől. November 3-án voltam fent utoljára és egyáltalán nem érzem a hiányát. 65-ös szintű voltam, ha jól emlékszem, szerintem az egy jó ideig úgy is fog maradni.
 

Eric

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
346
1 054
24
Beacon Hill🌄
V4 karakter
Eric Zawadzki
Az a baj, hogy sokatok így látja. Pedig ebben a helyzetben sokkal könnyebb pénzhez jutni/meggazdagodni. Ha drasztikusan csökkentik a kamatokat, esetleg elvesznek a pénzből, akkor a szegényebb réteg sosem fog előrébb jutni.
 

Tyleer

Barangoló
2020. 02. 02.
121
298
V4 karakter
Tyler Leopold
Egyébként pénz nélkül is tudsz RP-zni. De, ha esetleg annyira számít a pénz, akkor lépj be egy szerelő frakcióba és 3 hónap alatt 100 millión leszel a jelenlegi árak alapján. Persze ez aktivitás kérdése.

Aki tesz érte, annak lesz pénze. Aki nem, annak meg nem lesz. Ez ilyen egyszerű. De még egyszer mondom, Role Play-ezni lehet pénz nélkül is.
 

Bugeye

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 11.
419
1 928
23
Ózd
V4 karakter
Niko Sheffield
LV karakter
Anthony Scott
Egyébként pénz nélkül is tudsz RP-zni. De, ha esetleg annyira számít a pénz, akkor lépj be egy szerelő frakcióba és 3 hónap alatt 100 millión leszel a jelenlegi árak alapján. Persze ez aktivitás kérdése.

Aki tesz érte, annak lesz pénze. Aki nem, annak meg nem lesz. Ez ilyen egyszerű. De még egyszer mondom, Role Play-ezni lehet pénz nélkül is.
Ez egy játék, ahol örül az ember, ha olyan dolgokat megkaphat a karaktere, ami a való életben nincs meg, pl. egy Ferrari (nekem nagy álmom a 458-as).
Fokozza a játékélményt, ha menő cuccaid lehetnek. Viszont ha nincs semmid vagy másokhoz képest túl szegény vagy, egy idő után elmegy a kedved az egésztől szerintem, mivel a pénznek, értékeknek nagy szerepük van.

Tisztában vagyok azzal, hogy a szerelő frakció jól adja a pénzt, de sajnos a szabályokat nem tudom elfogadni.. Példaként azt, hogy minden nap fent kell lenni. Úgy kezelik, mintha IRL munkahely lenne. 65-ös szintűként mindenki csodálkozni szokott rajta, amikor azt mondom, hogy én soha nem voltam frakcióban.
 
  • Tetszik
Reactions: azöreg

Eric

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
346
1 054
24
Beacon Hill🌄
V4 karakter
Eric Zawadzki
Én 2013 óta aktív vagyok a szerveren. Rengeteg frakcióban voltam már. Voltam Leader, voltam Alleader. Mégis csak most nyáron értem el a 100 milliót. Sőt.. mondom máshogy. Kb egy éve volt az első alkalom, hogy 30 millió legyen a kezemben. Előtte mindig csak arra volt pénzem, hogy tudjak venni 1-2 jó autót, aztán ennyi. A számla üres volt mellette.
Engem is sokszor zavart, hogy olyanok vernek kenterbe vagyon ügyileg, akiknél több évvel régebben kezdtem a játékot. De sosem éreztem azt, hogy emiatt abba kéne hagynom vagy emiatt rossz lenne bármi is a szerveren.
 
  • Tetszik
Reactions: Warler és Bugeye

Tyleer

Barangoló
2020. 02. 02.
121
298
V4 karakter
Tyler Leopold
Igazad van. Fokozza a játékélményt pár jó autó, ez így van. De mégsem jelenti azt, hogy ilyen dolog miatt hagyd ott a játékot.

Nem voltál még frakcióban nagy szint ellenére? Próbáld ki! Hidd el, sokkal több kedved lesz feljönni a szerverre. És nem csak több kedved lesz, hanem jobban is fogod magad érezni és rengeteg jó impulzus fog érni. Így aztán lesz is kedved játszani és nem lesz gond, hogy egy frakcióba kötelező fent lenni minden nap.
 
  • Tetszik
Reactions: Bugeye

Bugeye

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 11.
419
1 928
23
Ózd
V4 karakter
Niko Sheffield
LV karakter
Anthony Scott
Igazad van. Fokozza a játékélményt pár jó autó, ez így van. De mégsem jelenti azt, hogy ilyen dolog miatt hagyd ott a játékot.

Nem voltál még frakcióban nagy szint ellenére? Próbáld ki! Hidd el, sokkal több kedved lesz feljönni a szerverre. És nem csak több kedved lesz, hanem jobban is fogod magad érezni és rengeteg jó impulzus fog érni. Így aztán lesz is kedved játszani és nem lesz gond, hogy egy frakcióba kötelező fent lenni minden nap.
De sajnos én nem tudok meg nem is akarok minden nap gép előtt lenni
 

bajnok10

Barangoló
Támogató
2019. 10. 06.
112
1 321
V4 karakter
Adonis Robustelli
Belefektetett idő és energia nélkül viszont nem fog menni a gazdagodás.
Tényleg most a legkönnyebb felmenni 100 millióra.
 
2019. 02. 23.
11
71
V4 karakter
Aurelio Moreno
Szerintem ez nem kifejezetten arról szól hogy ki hogyan tud meggazdagodni, hogy ki hogyan irigy másokra. A téma puszta oka az, hogy ez valójában senkinek nem jó, mivel egyre több lesz a nulla a régebbi játékosok pénze már semmit nem ér és ez nem a "gazdagság" miatt fontos, ha csak chillezni szeretnél a szerveren, akkor is kell költened pénzt...
 

Eric

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
346
1 054
24
Beacon Hill🌄
V4 karakter
Eric Zawadzki
Ezt azért ide csatolnám. Hátha vannak olyanok, akiknek ez új.

384-BF31-F-E52-F-43-C4-926-C-B9-E54571-F671.png
 
  • Tetszik
Reactions: Pityke és Panti

bajnok10

Barangoló
Támogató
2019. 10. 06.
112
1 321
V4 karakter
Adonis Robustelli
A legtöbb egyénnek már sikerült elfogadnia ezt a dolgot, ne hozzuk fel újra a témát.
Le is lehetne zárni, mert csak az ismételgetés megy már 300+ üzenet óta.
 
  • Vicces
Reactions: Warler

Camel

Újonc
2019. 12. 16.
55
132
22
V4 karakter
Zeljko Milosevic
LV karakter
Dragan Picasso
mért ne lenne semmi értelme? tegyünk rá magasról hogy mi van a szerveren? szerintem nagyon elveszi az ember kedvét a munkától IG ha meglát egy olyan hirdetést amiben 10, 20 millió dollárért hírdetnek valamit. soha nem fog senki összeszedni annyi pénzt ig munkával sehogy. igenis fontos, hogy figyeljünk erre, hisz emberek hagyják ott a szervert mert nem élvezi, azt h semmi pénze nincs. inkább elkezdenek lv-n játszani. nagyon jó h új munkákat beraknak de a fun factoron kívül semmi értelme, mert a munkád nem ér semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: Pityke és Its lit

Pablo Jake.

Újonc
2021. 01. 24.
14
66
V4 karakter
Vlagyimir Alexovics
A benzin 100$/Liter, Ha igy folytatodik akkor a enni való és a inni való 2000-3000$ lesz darabja. max 1 év en balül.
 
  • Vicces
Reactions: bajnok10
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.