A pénzpiacon át, a szabályzatig és a frakciókig...

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

magajezus

Újonc
2023. 10. 07.
2
42
LV karakter
Bobby Kordes
Szia Borisz.
Azt magyarázza meg nekem valaki, hogy akik itt felháborodva és sok esetben lenézően, megvetően írnak azokról a játékosokról, akik dolgoznak, kereskednek vagy ahogy ti mondjátok grindolnak a szerveren, miért foglalkoztok velük? Miért bánt ez titeket, hogy vannak olyanok akik ezért játszanak és ezt élvezik, nekik ez a kikapcsolódás? Ártanak nektek? Irigyek vagytok rájuk? Nekik is ugyan úgy bele kell rakni a munkát, hogy ezt elérjék, nem az ölükbe hullik. Esetleg ti ezt elítélitek? Rendben, de akkor minek foglalkoztok velük? Én még egy embert sem láttam a másik oldalról idejönni és csesztetni titeket, hogy ti mivel foglalkoztok vagy épp mivel nem. Adjuk meg szerintem a lehetőséget mindenkinek arra, hogy azért jöjjön fel és azt csináljon amit akar vagy ami jól esik neki. Gipsz Géza mikor hazajön a melóból hulla fáradtan és leül játszani miért várjuk el, hogy azt csinálja ami a ti elvárásaitoknak megfelelő? Miért nem farmozhat vagy detektorozhat nyugodtan magába ha neki az tetszik?
Hallottál már arról, hogy roleplay? Hogy segítsek, még szokták emlegetni RP-nek is.
Nem, nem ítéljük el, viszont ártanak nekünk és elszomorító, hogy emiatt járnak fel egy RP szerverre, ami mai napra már csak "aranybánya, zsebfosztó" és társai nevére hallgat. Ha Gipsz Géza és a többi, Jakab István is például hétvégente, mikor meló sincs, akkor is az a kifogása, hogy lefárasztotta a munka, ezért inkább farmozik? Nincs ami motiválja az embereket az RP-re.

Mivel is ártanak? Hogy egy Glock-ot nem tudsz venni 30.000$-ért, úgy mint régen, mert ő felvásárolta őket, és 200.000$-ban adogatja tovább. Annyi pénzt vagy 1 hét megállás nélküli urmatranssal megkeresed(miközben te RPzni szeretnél, és ne gyere azzal, hogy fegyver nélkül nem lehet RPzni, mert bármilyen szituáció megkövetelheti), vagy fellősz egy ezüstöt, aztán talán tudod abból finanszírozni. Nyilván ebbe nem akartok belemenni mélyebben, mert megint csak az jönne le mindenkinek, hogy a pénzért van csinálva az egész rendszer.
Ahogy itt láttam már megfejtettétek, hogy a szerver 80%-a az RP-re vágyik és nem érdekli a pénz, nem érdekli a vagyon de nagyon zavarja, hogy nincs RP.
Ha ti vagytok a 80% akkor ez miért jelent problémát? Az erős többség úgy érzem, hogy ki kellene szorítsa a gyenge 20%ot. Vagy ha ez nem megy akkor ezekszerint lehet, hogy mégsem így vannak az arányok?
De teljesen mindegy, hogy milyen arányok vannak. Aki meg akarja találni magának a szórakozást az meg is fogja. A lehetőség adott mindenre. Vagyon nélkül is tudtok csinálni mindent a szerveren. Ahhoz, hogy egy király klub rp szülessen nem kellenek a milliók. Ahhoz, hogy frakcióba csatlakozzatok szintén nem kellenek a milliók. A legtöbben itt azt hangoztatják, hogy őket nem érdekli a vagyon csak az rp, mégis egyfolytában a pénzről írtok. De miért?
Valamit nagyon benéztél kisbarát.
image.png
image.png
image.png
Azért szól a pénzről, mert aki az idejét egy fárasztó meló után is nem farmozással, detektorozással, munkával vagy kaszinózással tölti, az úgy kapcsolódik ki(hogy megismertessem veled), hogy RPzik. Leül a gép elé, nézi a chatet, interakcióba lép más játékossal pár billentyű lenyomásával, boldogan és hasznosan tölti az időt. Mert mondjuk meló után nem melózni szeretne egy játékbanxddddd
Viszont elengedhetetlen a pénz, akár egy jól megszervezett akcióhoz, akár egy illegális frakció részéről(rablás, shootout, ATM fúrás, aranybank).
Levezetem neked.

Kell egy négy személyes autó, gyors legyen, legyen az terepjáró mondjuk, reális is legyen.
⬇️
Miből tud választani a jóember?
⬇️
Ami mindenkinek egyből az eszébe ugrik erről a 3 dologról, az a Jeep SRT8. Mennyibe is kerül? 2.000.000$ fölött? Talán már 4 is?
⬇️
Jó downgradelünk. Mi legyen? Mert a budget max 200.000$, a haverod minuszban a 150.000$-es tickettől, de ő még mindig kőkeményen a blokkon áll, színesíti a környéket, szívja a bluntot, jobb kézzel emeli a szájához és írja is jelenleg a sort, hogy nagyokat pöfékel.
⬇️
Ford Econolinera esett a választás, mert bele akarsz illeni a képbe. Esetleg még kövi élményképhez is jól jöhet, mikor házat mentek kipakolni. Beleraksz talán 1 versenyt, mert arra maradt még, megcsinálsz rajta minden műszaki, stb. De amint kiérsz szerelőtelepről már egy Gipsz Jakab féle tag belédrobbant hátulról az új RS4-esével, és száguldott tovább, mert már kiszolgáltatott helyzetben van, nehogy le kelljen vennie az ujjait a WASD gombokról, az ütközést sem kell RPzni.
Mid maradt? Egy széttört Econolineod, és 1.000$-od arra, hogy kaját tudjál venni a karakterednek, nehogy éhen haljon.

Ha nem jöttél volna rá, hogy miért sírunk, akkor azért, mert az F3-masokkal, se az RPzni vágyókkal nincs foglalkozva, és előrébb segítve, bármivel is hogy motiválja őket arra, hogy folytassák továbbra is, amit csinálnak.

Kérlek mesélj nekem arról, hogy Mezei Péter(ő kivételesen sulizik és nem dolgozik, mellette jó gyerek, üti a billentyűt, régen is játszott, mondjuk recovery előtt. bandatag volt) most kezdi újra a szervert. Nem akar dolgozni, mert egy játékban nem fog dolgozni. Pénze nincs, mert sulizik, így is alig él meg a havi 8.000Ft-os ösztöndíjból. De azon töri a fejét, hogy itt milyen ösztöndíjat kap, hogy folytassa azt, amit régen abbahagyott?

A másik rendszeresen visszatérő pont, hogy régen mi volt. Régen itt voltak playerek, régen ezt csinálták, régen azt csinálták. Azt sajnos el kell fogadni, hogy ahogy változnak az idők úgy változnak a trendek. És a trendeket ti, játékosok alakítjátok és rajtatok múlik. Ha a szerver többsége valamit máshogy csinál mint régen, ahhoz a kisebb rétegnek kell alkalmazkodni és nem azokat szidni akik változtattak. Nyilván ha nem tetszik az új trend (pl zacis) akkor nem kell odamenni. De semmiképp sem az a megoldás, hogy fröcsögünk a másikra.
Akik mára ki vannak tiltva régiek legalább a színvonalat tartották, ha el is buktak valamin. Színesebbé tették a napokat, de ami most van felülkerekedhetetlen szégyen terén. Igazad van, azt a trendet is mi formáltuk úgy, hogy Gipsz Jakabnak az ütközést se kell RPznie, hanem siethet a teheneket megöntözni. Ez az eredményünk.
Szerintetek lesz eredménye?
Ha rajtatok múlik, akkor nem lesz eredménye.
Mellékesen eléggé megcsökkent az aktív playerek száma V3 óta, nem hinném, hogy bennünk lenne a hiba.


Bocsánatot szeretnék kérni előre is a lekezelő stílusért, vállalom érte a felelősséget, ha valakit megbántok vele, de ha szerinted is: Borisz állítása úgy szól, hogy playerek 80%-a ezért harcol, és RPzni szeretne, akkor kiállok emellett ilyen stílusban, legyen min elgondolkoznia(legalább ez a stílus nyomot hagy benne), és legyenek jobbak a körülmények, ne a repedező mennyezettel kelljen foglalkoznunk.

További szép hétvégét, és remélem Gipsz Jakabnak nem kell majd naponta 25 órában dolgoznia.
 

pogchamp

Újonc
2020. 03. 14.
70
481
LV karakter
Nolton Stormire
Ha vállalod a véleményedért a felelősséget akkor miért multiról írtál?
Nekem sem tetszik az irány, viszont a szerver egy kft. tulajdona, aminek az alkalmazottak megélhetését kell megtermelnie, ezért for-profit alapon fog működni, nem azért, hogy minden játékosi kört kiszolgáljon. Persze lehetne az aranyközépútra törekedni, de ebbe ne menjünk bele. A játékosszám akkor is folyamatosan csökkent volna, ha nem jött volna be a V4.
Ha annyira nem fűlik a fogatok a melóhoz, akkor menjetek el közösen pecázni, közben lehet dumálni, filmet nézni, podcastet hallgatni, nem kell megszakadni közben. Nekem sem tetszik, de sajnos a pénzkeresés kötelező elem játékhoz, ha valaki ennek nem szeretne behódolni, akkor tessék más szabadidős tevékenység után kutatni.
 

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
612
935
19
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
Ha vállalod a véleményedért a felelősséget akkor miért multiról írtál?
Biztos, hogy multiaccount és úgy is rájönnek, hogy ki volt az, és a szankcióját meg fogja kapni, így nem teljesen értem, hogy Neked mint sima játékosnak, ezt miért kellett kiemelni.
Nekem sem tetszik az irány, viszont a szerver egy kft. tulajdona, aminek az alkalmazottak megélhetését kell megtermelnie, ezért for-profit alapon fog működni, nem azért, hogy minden játékosi kört kiszolgáljon.
Egyértelmű, minden cég profitorientált, ez tagadhatatlan, viszont lehet azt is jól és rosszul csinálni.
Lehet azt csinálni, mint amit jelenleg a SeeMTA képvisel, hogy teljes mértékben elengedik a kormányt, és full "PÉNZ🤑" módban gondolkodnak, vagy lehetne úgy is csinálni, hogy nemcsak időnként MEGHALLGATJÁK az igényeket, hanem el is gondolkoznak azokon.

A szerveren az RP leépülése folyamatos volt, ebben igaza van Borisznak. Viszont a V4 adott rá egy akkora löketet, amekkorát még nem láttunk.
Tud most már lenni olyan játékos, akinek NEM KELL egy darab /me-t /do-t használnia a szerveren, és tud úgy játszani.. [Persze, ha ki nem rabolják]
Elmegy áruszállítózni, vesz detektort, megy antikozni / horgászni. Utána már kereskedés, és automata bindek. Utazás közben nekimegy valakinek? Lényegtelen, hát
,,Láttuk, hogy mindenki már csak /do koccanást RP-zik, ezért eltöröltük."
elvet követik.

Nekem sem tetszik, de sajnos a pénzkeresés kötelező elem játékhoz, ha valaki ennek nem szeretne behódolni, akkor tessék más szabadidős tevékenység után kutatni.
Elnézést a kifejezésért, de ez is zseniális magyar mentalitás, mint ami Borisz válaszában is fellelhető.
Ha valami szar, ne próbáljunk meg rajta változtatni, hanem dugjuk a fejünket a homokba, vagy pedig csináljunk mást ( 😂😂).


Egyébként ugyanitt Aranyóra és karperec eladó, meg egy Ford F150 Raptor
 

pogchamp

Újonc
2020. 03. 14.
70
481
LV karakter
Nolton Stormire
Hát figyelj, most jöhetnék azzal, hogy te meg én hol voltunk amikor én már V1-ben RP-ztem, szóval ne firtassuk kinek mennyire fáj az RP közösség leépülése.
Akik a homokba dugják a fejüket azok a (részben jogosan) folyamatosan háborgók. Változtatni kéne -> látszik, hogy nem lesz változás mert nem vevő rá a vezetőség -> ugyan azt fújják. Ilyenkor már nem lehet mást mondani, minthogy vagy adaptálódtok és úgy játszotok, ahogy azt a szerver felépítése megköveteli vagy nem játszotok.
Nézőponttól függően sajnos/nem sajnos ezek a topicok mindig a hangos kisebbséget képviselik. Az elmúlt években született már számtalan "RP/felfogás megreformálás" topic, amik alatt az NS közösségünkkel részletesen taglaltuk, hogy mi hogyan vonjuk/vontuk be a kereskedőnek és RP képtelen civileknek titulált játékosokat az RP-kbe, de valami csoda folytán sosem indultak olyan topicok, amelyek fikarcnyit is merítettek volna abból, amiket mi leírtunk, csak az elégedetlenkedés folytatódott.
Elhiheted, hogy semminek nem örülnék jobban, minthogy 700 RP képes és RP-re vágyó játékos fent legyen egyidőben, de az elmúlt évek mintája alapján nem ez a tulajdonosi kör célja, így ismét csak azt tudom mondani, hogyha valaki nem ért egyet az iránnyal, akkor ne ezzel töltse az idejét, mert csak bosszankodást okoz.
 

RIVALE

Barangoló
2022. 08. 30.
87
882
V4 karakter
Emma Moreno
LV karakter
Dave Larsen
A topic alapvetően 6-7-8 ötlettel indult, amelyet a kommentelők tovább bővítettek.
Merem megkockáztatni, hogy már legalább 15 felvetés kering körülöttünk, amelyből meríteni lehetne.

A téma nem emelt ki játékos réteget, maximum a felfogás kérdését feszegette.
Azt, hogy a másikra mutogatunk ti kezdtétek el, kedves ,,Ha nem tetszik nem kell itt játszani" identitással rendelkező felebarátaim.

Ha a téma célja továbbra is több volt ennél. De több mindannyiunknál. LV legyen végre újra LV.
Felfogásban, fejlesztésekben, közösségben és az összetartásban, amely erre a szerverre igen erősen jellemző.
Ugyan ki ne szeretné, hogy a rég nem látott barátja visszatérjen? Hogy az ismerősökkel újra egy frakcióban játszhasson? Azt, hogy végre tovább élvezhesse a sajátos, a mi ízlésünkre formált szerverünket?!
Mert ezt a V4-et akárhogyan kóstolgattuk, kijelentettük hogy köszönjük nem esszük meg. Mi nem ezt rendeltük és nem ízlik amit kaptunk.
S az sem érdekel bennünket, hogy a szomszéd asztalnál Vénégy Főszerver Ferenc jóízűen falatozik, hiszen nem egy az ízlésünk.

Egyetlen egy vonalon mozgunk jelenleg, amely konkrétan a téma mellékhatása. Nem jó. Itt tartom a lámpát, szóval ne a sötét erdőbe menjetek tovább kérlek, hanem a fény felé, mert az ösvény itt van, amely a célunkig vezet.
( Már ha nem akarjuk, hogy holnapra egy topic moderátor lezárja a tematikát. )

Szabályzat, frakciók/NS frakciók, autók, piac, esetleges új szervezet, szabadidős tevékenységek, egyensúlyozás a fejlesztésekben és a különböző játékos rétegek között... Ha valaki beleolvas, ezekről volt szó.

Ezt pedig mi hoztuk össze, közösen. Ha még nem mondta nektek senki, megérdemeltek egy vállveregetést. Ismét megmutattuk, hogy hegyeket tudunk mozgatni és még az ,,alvó Istent" is felkelteni közös erővel.

Így kérem azokat akik frissen jöttek, csemegézzenek a korábbi hozzászólásokból is, régi harcosok és téma követők, mi pedig maradjunk az eredeti vonalon.

Már epekedem a kíváncsiságtól, hogy mi lészen ennek a vége. Viszont én már így is azt mondom, sokat elértünk. Legalábbis annál biztosan többet, mint amennyit én reméltem vagy amire számítottam. Köszönöm nektek!

Szép estét kívánok mindannyiótoknak!
 

Boss69

Aktív fórumozó
2019. 01. 10.
227
403
Las Venturas
LV karakter
Cyrus Phoenix
Na hello ahogy olvasgattam kb @Padawan180 al vagyok egy véleményen.

Mint nyitás óta jelenlévő játékos már nekem is hozzá kell böfögnöm valamit.. ÉS én nem a Hardcore RP-s emberek közé tartozom, most ezt félre ne értsétek nekem is megvan kis Mr. Phoenix akit próbálok stilusosan alakítani civilként de PL.: frakcióba 2 vagy hány éve voltam utoljára stb...

Nem az a baj hogy valaki rp-zik, vagy grindol vagy afkol vagy akármi senkivel az égvilágon nincsen semmi baj... A valódi baj azzal van hogy V4-re extrém modon pay2win lett az egész játék, és ez borította a gazdaságot. Mivel borul a gazdaság ugye jönnek a fentebb említett problémák hogy mindenki zacisnál van, CSAKIS dolgozik, város kihalt (mondjuk ma rászántam magam felnéztem 10 percre de viszonylag sok ember volt városban) és ami a legfájóbb hogy jelen pillanatban LV elvesztette a varázsát. (Nem segitett hogy V4-re egy csomó apró de jópofa funkció ment a kukába pl.: brute camper stb)

Én megértem hogy változnak az idők, meg régi játékosként nyilván fura látni a helyzetet, de ez a szándékos infláció generálás vagy minek mondjam nagyon rossz ötlet volt szerintem. Nem csak azért mert LV egy nagyon stabil gazdasággal rendelkezett, ami úgy ahogy volt ment a kukába (pedig én is és szerintem sokan mások is ezért játszottak itt többek között) hanem azért is mert nem gondolom hogy a potenciális új játékosoknak ér annyit egy GTA SA szerver (ami még mindig fantasztikusan van programozva) hogy akár pénzt/nagyon sok időt áldozzon arra, hogy valami szórakoztatót elérjen (pl egy autot). Szerintem nem járok messze a valóságtól, elég csak IG PP hirdetéseket nézni alig alig adnak PP-t tapasztalatom szerint, valamint launcherben a főszerveren is mindig ilyen 400 játékost látok bár itt lehet csak én nézem rosszkor.

Szomorú, mert mindezt úgy írom, hogy nyitás óta kisebb nagyobb megszakításokkal játszom, V4 előtti másfél évben nagyon függtem a gamet, de a V4 jövetele után 2 héttel egyszerűen elment a kedvem szinte egyik pillanatról a másikra amit aztán álmomban sem gondoltam volna xd Egész nyáron kb 5x léptem fel ebből egyszer házat jelentettem, maradék időben meg a paintjob rendszerben alkottam, de semmi több. Nekem csalódás lett a V4, sokkal jobb és átgondoltabb újdonságokra számítottam. Ez az autotuning/irányítás rendszer sima V3-ba jött volna világhírű lehetett volna ez a játék xd
 

kona

𝗮𝗹𝘁𝗲𝗿𝗲𝗱.
2019. 01. 10.
284
243
győr.
LV karakter
kahoni.kona
Valószínűleg ebből a topicból sem lesz semmi, mint az összes eddigi nem tetszést kifejező topicból sem, de azért megér egy próbát. 😎

Lassan annyira egy szinten van már a két szerver gazdaságilag (feltételezem direkt), hogy össze is vonhatják a kettőt amúgy, semmit nem tapasztalnának a játékosok a pályaváltozáson kívül. A fent említett PP csomag trükközések is jó pofák, csak nem a játékosoknak, teljesen megértem, hogy valamiből fizetni kell a fejlesztők szerverbe fektetett munkáját, illetve ehhez tartozó dolgokat, de szerintem meg lehetett volna oldani egy mindkét félnek kedvezőbb módon.
Konkrétan vannak dolgok, amik drágábbak az LV szerverén, mint V4-en, szerintem elég sokat elárul ez az egy mondat arról, hogy mennyire rossz a helyzet, mivel maximum egy hónap alatt borult fel az egész gazdasága a szervernek.

Rengeteg mindent ígértek, aminek a felét sem kaptuk meg, sem a frakciók, sem a civilek.
És ha meg is fogjuk idővel, akkor arra annyira sokat kell majd várni, hogy mindenkinek elfogy a türelme, és elmegy a kedve, aki komolyan gondolta ezt a V4 dolgot az elején.
Vagy, annyira low effort módban kapjuk meg a hiányzó dolgokat, mint a ballistic shieldet(pajzs) a rendvédelem. (Csak, hogy legyen frakcióból is egy példa.)
A pajzs, amit úgy tart a karakter, hogy simán le lehet lőni a fejét, mivel kilóg a pajzs fölé.
A pajzs, amivel semmi mást nem tud csinálni emberünk a sétáláson kívül, tehát lényegében kaptunk egy mozgó szekrényajtót (😊)
Inkább kinevetnek, mintsem komolyan vegyék azok, akik ellen használva van, ezért nem is használjuk.
Remélhetőleg ettől azért jobb dolgokkal lesznek előre segítve a frakciók a jövőben.

A jelenlegi helyzeten valószínűleg csak egy nagyon mély, egészen az alapokig hatoló újragondolás segítene. A vezetőségnek V4 előtt kellett volna gondolkoznia és akkor talán nem történt volna ekkora baj. (amit ők még mindig nem látnak)
Vagy esetleg úgy lecserélni a V3 modot, hogy azt idővel ne a szerver közössége szenvedje meg, hosszútávon pedig ne Ti, akik játékosok nélkül be is zárhatjátok a szervert egészen nyugodtan.
De úgy néz ki, hogy idő kell még nektek ahhoz, hogy megértsétek mennyire fontosak nektek a játékosok.

V4 elején rengetegen voltak fent a szerveren egyidejűleg, és tényleg szuper volt a szerver, rengeteg kihagyás után nekem is újra megjött a kedvem játszani, és naponta 4-5 órákat eltöltöttem a szerveren, hiszen volt élet, jó volt látni, hogy mindenhol emberek vannak, szó szerint nyüzsgött a város, tudtál beszélgetni és RP-zni, szinte bárkivel.
A szerver egy olyan arcát láttam az első néhány hét alatt, amit még azelőtt soha.

A vezetőség sajnos csak arra nem gondolt, hogy mi lesz akkor, ha az emberek már felfedeznek, kipróbáltak mindent, és rájönnek, hogy amúgy lényegében kevesebbet kaptak, mint amit a V3 nyújtott nekik.

Nagyon remélem, hogy legalább néhány hozzászólás eljut hozzájuk, mivel rengeteg hasznos dolog van ebben a topicban, amiből tudnának építkezni.
 
Utoljára szerkesztve:

stargazermartin

Aktív fórumozó
2019. 01. 10.
283
2 032
22
V4 karakter
zayn hanemiya (羽宮)
LV karakter
mac holloway
Olyan szinten neglektálva van a roleplay a szerveren minden szinten, hogy kezdünk lassan egy MMORPG vonal felé húzni. Legalább a mikrotranzakciók egyeznek. Egy játékos teljesen jól el tud tevékenykedni anélkül, hogy bármilyen roleplay szituációba kéne keverednie ami elég komikus. Sajnos ez a hiba nem teljes mértékben megoldható, mert egy felcsatlakozó playerbe nem fogod beleverni, hogy ő milyen módon közelítse meg a játékmódot, mert épp csak ő kocsikázni akar meg szép autókat venni és matricázni és akinek meg van affinitása az nem fog találni lehetőséget. Ez a probléma, a szerver erre nagyobb felületet biztosít, mint egy szervezett szerepjátékos társaság részére. Nincsenek szűrve ilyen téren a tagok, mert a playerszámot az is ugyan úgy tartja aki éveken át visz egy frakciót, meg az is aki csak autókat vesz. Nem mondom, hogy régen értékelve volt, de egy kicsit nagyobb hangsúly volt azért azon, hogy ez egy roleplay szerver.
 

B4Ly

Barangoló
2019. 12. 31.
117
914
V4 karakter
Ewan Hayes
LV karakter
Woods Cunningham
Sziasztok.

Azt magyarázza meg nekem valaki, hogy akik itt felháborodva és sok esetben lenézően, megvetően írnak azokról a játékosokról, akik dolgoznak, kereskednek vagy ahogy ti mondjátok grindolnak a szerveren, miért foglalkoztok velük? Miért bánt ez titeket, hogy vannak olyanok akik ezért játszanak és ezt élvezik, nekik ez a kikapcsolódás? Ártanak nektek? Irigyek vagytok rájuk? Nekik is ugyan úgy bele kell rakni a munkát, hogy ezt elérjék, nem az ölükbe hullik. Esetleg ti ezt elítélitek? Rendben, de akkor minek foglalkoztok velük? Én még egy embert sem láttam a másik oldalról idejönni és csesztetni titeket, hogy ti mivel foglalkoztok vagy épp mivel nem. Adjuk meg szerintem a lehetőséget mindenkinek arra, hogy azért jöjjön fel és azt csináljon amit akar vagy ami jól esik neki. Gipsz Géza mikor hazajön a melóból hulla fáradtan és leül játszani miért várjuk el, hogy azt csinálja ami a ti elvárásaitoknak megfelelő? Miért nem farmozhat vagy detektorozhat nyugodtan magába ha neki az tetszik?

Ahogy itt láttam már megfejtettétek, hogy a szerver 80%-a az RP-re vágyik és nem érdekli a pénz, nem érdekli a vagyon de nagyon zavarja, hogy nincs RP.
Ha ti vagytok a 80% akkor ez miért jelent problémát? Az erős többség úgy érzem, hogy ki kellene szorítsa a gyenge 20%ot. Vagy ha ez nem megy akkor ezekszerint lehet, hogy mégsem így vannak az arányok?
De teljesen mindegy, hogy milyen arányok vannak. Aki meg akarja találni magának a szórakozást az meg is fogja. A lehetőség adott mindenre. Vagyon nélkül is tudtok csinálni mindent a szerveren. Ahhoz, hogy egy király klub rp szülessen nem kellenek a milliók. Ahhoz, hogy frakcióba csatlakozzatok szintén nem kellenek a milliók. A legtöbben itt azt hangoztatják, hogy őket nem érdekli a vagyon csak az rp, mégis egyfolytában a pénzről írtok. De miért?

A másik rendszeresen visszatérő pont, hogy régen mi volt. Régen itt voltak playerek, régen ezt csinálták, régen azt csinálták. Azt sajnos el kell fogadni, hogy ahogy változnak az idők úgy változnak a trendek. És a trendeket ti, játékosok alakítjátok és rajtatok múlik. Ha a szerver többsége valamit máshogy csinál mint régen, ahhoz a kisebb rétegnek kell alkalmazkodni és nem azokat szidni akik változtattak. Nyilván ha nem tetszik az új trend (pl zacis) akkor nem kell odamenni. De semmiképp sem az a megoldás, hogy fröcsögünk a másikra.

Amit én itt látok és ezt most minden bántás nélkül írom, hogy sokan a múltban ragadtatok és azt szeretnétek, hogy az az időszak legyen a szerveren mikor TI a legjobban éreztétek magatokat. Ez lehet, hogy valakinek fél évvel ezelőtti időszak, valakinek pedig 3 évvel ezelőtti időszak. De abba is gondoljatok bele, hogy sokaknak meg pont ez a legszebb időszak a játékos pályafutása során. Sajnos ez ilyen, ahogy változnak az idők, változtok ti is, változik a szerver is, változik a közösség is és változnak a közösség igényei is. Ezt el kell fogadni, aki ezt nem tudja megugrani az folyamatosan csak rossz tapasztalatokat fog szerezni és fölöslegesen hergeli csak magát. Alkalmazkodni kell. Aki pedig nem tud alkalmazkodni az legalább emelt fővel fogadja el a helyzetet és ne a másik basztatása menjen. Ez nyilván nem azt jelenti, hogy nem lehet véleményt mondani vagy nem lehet ötleteket adni a szerverrel kapcsolatban. De ebben a topicban sajnos nem ezt látom. Hanem legtöbb esetben a siránkozást és a nagyobbnál-nagyobb baromságokat (tisztelet a kivételnek). Az ötletek jók ha vannak, sőt kellenek is. Kellenek a vélemények is. Csak nem mindegy milyen formában. A topic közepén polgárháborús állapotokat közelítettetek meg, lázadásra és sztrájkra buzdítottatok. Ennek mi értelme? Szerintetek lesz eredménye?

Végszóként mindenkit nyugalomra intenék, várjátok meg mit hoz a jövő, próbáljátok meg élvezni a játékot hisz azért vagyunk itt. Tartsátok tiszteletben a másikat és fogadjátok el őket. Lesz még a szerveren változás nem is kevés, folyamatosan fognak bejönni az újdonságok és a jobbnál jobb lehetőségek. Próbáljátok meg azokat kihasználni.

Félve remélem, hogy célba fog érni ez a kis üzenet és sikerül megragadni a lényeget belőle. Mi minden esetre folyamatosan azon dolgozunk, hogy nektek játékosoknak a legjobb élményt nyújtsuk, még ha ez nem is nyeri el mindenki tetszését. Hála égnek a visszajelzések és a számok minket igazolnak.

Csodaszép napot nektek.
Én megint csak az NS frakciók ügyében szólalnék fel első sorban, hiszen ez volt számomra és még jó pár barát számára az egyik legnagyobb érvágás, hogy a V4 óta konkrétan ellehetetlenítve voltunk-vagyunk.
Nem azokkal a játékosokkal van gond akik nem az RP-re hajtanak, hanem azzal hogy a szerveren már NS-ként sem igazán lehet érvényesülni. Igen, igazad van abban hogyha valaki frakciózni akar menjen egy Scriptelt-be, de mi van azokkal a baráti társaságokkal akik NS-ként alkotnának egy MC-t, utcai bandát vagy bármi mást amihez kedvük van? A fő probléma hogy míg régen mondjuk egy 5 fős NS-ből legalább egy tagot ha OOC rangba felvettek, akkor az NS úgymond ,,önellátó" lett. A HQ és a jármű kérdés legyen a legnagyobb gond, arra a csapat összedobja a pénzt és kész.
De ahhoz hogy élvezhető és reális szituációkat teremtsen egy bűnszervezet ahhoz kellenek a fegyverek és azok a bizonyos kábítószerek is. Most erre úgy van lehetőség hogy spanolj le egy F3-assal, majd ő megcsinálja neked vagy eladja, de akárhogyan nézzük jobb volt amikor régen még valamilyen úton módon az NS tagjai tudták maguknak előállítani ezeket.
Szóval megint csak annyit szeretnék ezzel kinyögni hogy valamennyi engedményt kaphatnának az NS-k. Több szót úgy érzem felesleges erről már írnom.

Kikapcsolódás, na igen. Valakinek azt jelenti hogy farmozik, detektorozik, zacinál van. Nincs ezzel baj, miért lenne? Mindenkinek a maga döntése mivel üti el az időt. A másik réteg pedig inkább RP-t akarna a haverokkal, randomokkal egy klubban vagy bárhol máshol.
A gond ott kezdődik hogy a két réteg között akkora szakadék keletkezett az utóbbi időben, ami ha így folytatódik garantáltan visszafordíthatatlan következményeket fog maga után vonni. Azt a bizonyos arany középutat kellene megtalálni, úgy hogy azzal mindenki megbékéljen és egymás b*szogatása helyett inkább csak menjenek el egymás mellett a playerek, anélkül hogy szidalmaznák egymást.

Lehet hogy páran a múltban ragadtunk, ez tény, én sem tagadom hogy jobban kedveltem a V3-as modot. Valakinek ez az időszak, valakinek a régebbi, ez tényleg ízlések és pofonok kérdése. Én személy szerint a V4-el hihetetlenül elégedett vagyok. A vezetés, a skinek, a HUD és a többi bitang jó lett. Semmi jel nem utal arra hogy egy 2004-es játéknak a multija lenne ez igazából, ezért tényleg nagy tisztelet. Látszik benne a rengeteg beletett meló és idő. És jön a szokásos problémák említése. Kikerültek melók, hobbi tevékenységek meg még sok egyéb. Minden bizonnyal a frissítések hozni fognak változásokat, remélem új munkák ( vagy régiek újítva) és hobbik is visszakerülnek.

Igazából sok mindent tudnék írni, de lehet hogy felesleges. Én csak annyit kérnék hogyha esetlegesen jó ötletek látnak napvilágot akkor azok igenis kerüljenek napirendre. Legyen nagyobb kontakt a fejlesztők és a játékosok között. Mindkét fél igazságosan legyen meghallgatva, normális körülmények között. Itt tisztán láthatóan ( már megint) elszabadultak az indulatok. Ennek elkerülése végett talán az efféle,,tárgyalások " jobb ha nem itt kerülnek megrendezésre.

Szóval ja, lehetőleg találunk valami megoldást. Ha nem akkor itt bizony csúnya vége lesz a szervernek.
Illetve aki kommentel ide a topic alá ne állat módjára tegye már meg, köszi! Pacsi!
 

drakeN

>.<
2019. 01. 10.
410
3 075
22
V4 karakter
nevio.scutari
Miért foglalkozunk azokkal a játékosokkal, akik grindolnak?
Pontosan azért, mert mára már a szerver 90%-át ilyen játékosok teszik ki. Gyakorlatilag senkivel sem tudsz interaktálni a szerveren, arra a csöppke kis időre sem, amíg az ütközéseket kellett RP-zni, mert már ugye azt sem kell.. :D
Régen is voltak akik grindoltak, de nem ilyen arányban. Jó pár évvel ezelőtt még láttál embereket szerepjátékozni az utcán, vagy egyáltalán láttál bárkit is bárhol kelni-járni a szerveren.
Fél óra alatt ha négy autó jött velem szembe, sokat mondok azzal is.
A Gipsz Géza féle játékosok vannak többségben és ez az, ami elsősorban kiábrándító tud lenni azoknak, akik nem ebben a körben mozognak és nem is tervznek beállni ebbe a "robot" sorba.

Dobálózhatunk itt a 80-20% aránnyal, de mégis minek? Hiába van itt a topic alatt az a réteg, aki tényleg az RP-re vágyik. Azok az emberek nem fogják ezt elolvasni, rá se rántanak arra a topicra, akik ellen irányul az egész, ergó nem fog ilyen téren változás történni.
Meg a vagyon ha belátjuk, ha nem.. kell. Ahhoz, hogy a karaktered ne haljon éhen, pénz kell. Ahhoz, hogy elinduljon az autód ahhoz meg kell tankolni, pénzbe kerül. Meg kell szereltetni, pénzbe kerül. Csak az a nem mindegy, hogy mi - mennyibe kerül.
Bőven nem volt olyan anyagi helyzetben az LV, hogy ilyen árak mellé felzárkózzunk. És ha már az árak.. sokan leírták én előttem is, de ami mocskos mód kiábrándító, az a PP árak. Értem/értjük, fent kell tartani a szervert, de régen miért volt elég egy fixkártya ami megszerelt mindent? Régen miért volt elég 900 PP egy teljesítménytuningra? Régen alig 6000 PP-ből megoldottál egy autó tuningolást, most a két és félszerese lett.. nem kis árváltozás.
Az az infláció ami itt zajlik, szürreális. Az autó szervízeltetése nem piskóta, főleg ha azt nézzük, hogy meddig kell ott szenvedni, mert gyorssáv már nincs, a script miatt pedig egy csomót vár az ember.
ÉS!!! megeshet, hogy pont az áhított Gipsz Géza miatt történik a baleset, mert éppen siet a farmra, hogy ne haljanak meg a tehenek, te pedig normálisan mész, aztán az ütközés után nézel ki a fejedből, Gipsz Géza már a map másik felén, hisz RP már nem kell..

Jogos a felháborodás itt a topic alatt, de majd ezt is igazolják a számok és a visszajelzések, nem? Itt látszik meg leginkább, hogy milyen szinten tombol az elégedetlenség és a nem tetszésnek a kinyilvánítása a közösség részéről.
Jogos a felháborodás, már csak a scriptek miatt is. Ígérve volt minden, hónapokon - éveken át le voltak tudva annyival a frakciófejlesztések, hogy "ezt nem, ezt sem, majd V4-en" és csak a mappolások és a skinek kerültek be.
Pár dolog megvalósításra került V4-re, igen, de ez még nagyon kevés ahhoz, hogy az emberek elégedettek legyenek.
Pont a közösség szavára kéne adni, hisz lényegében a szervernek a lelkét adják.

Alkalmazkodni kell. Aki pedig nem tud alkalmazkodni az legalább emelt fővel fogadja el a helyzetet és ne a másik basztatására menjen.
Akkor gyakorlatilag aki nem tud alkalmazkodni, nem tudja elfogadni azt, hogy a szerepjátékra alapuló szerveren csak a pénzhajhászat megy, az tartsa magában a véleményét?
Sajnos ez nem így működik. A diskurzus kell, legalább találkoznak a vélemények. Pro és kontra.

Mi is reméljük, hogy célba fog érni az üzenet, bár az esélye nagyon csekély. Az pedig, hogy milyen lényeget fogtok leszűrni a hozzászólásokból, az már csak rajtatok áll.
 
Utoljára szerkesztve:

rozsdas rakollo

Barangoló
2021. 06. 09.
128
844
Dunaújváros
V4 karakter
varga bence akos
LV karakter
william wentworth
V2 karakter
-
Mi is reméljük, hogy célba fog érni az üzenet, bár az esélye nagyon csekély. Az pedig, hogy milyen lényeget fogtok leszűrni a hozzászólásokból, az már csak rajtatok áll...
6 oldalon át írjuk hogy mi a baj de még megkérdezi a vezetőség hogy mi a baj hát ennél többet mit tud tenni a közösség?
 

magajezus

Újonc
2023. 10. 07.
2
42
LV karakter
Bobby Kordes
Ha vállalod a véleményedért a felelősséget akkor miért multiról írtál?
Nekem sem tetszik az irány, viszont a szerver egy kft. tulajdona, aminek az alkalmazottak megélhetését kell megtermelnie, ezért for-profit alapon fog működni, nem azért, hogy minden játékosi kört kiszolgáljon. Persze lehetne az aranyközépútra törekedni, de ebbe ne menjünk bele. A játékosszám akkor is folyamatosan csökkent volna, ha nem jött volna be a V4.
Ha annyira nem fűlik a fogatok a melóhoz, akkor menjetek el közösen pecázni, közben lehet dumálni, filmet nézni, podcastet hallgatni, nem kell megszakadni közben. Nekem sem tetszik, de sajnos a pénzkeresés kötelező elem játékhoz, ha valaki ennek nem szeretne behódolni, akkor tessék más szabadidős tevékenység után kutatni.
neked egyáltalán nem mindegy, hogy ki vagyok, és miről írok? ahelyett, hogy itt remegnél ezen, dobhatnál be pár ötletet, ami előresegíti a topicot.

na de a lényeg.
következő az ötlet. az admin fk-nak generálnának 1-5 darab(függ az aktív frakciók számától) autót, amire pályázni lehet az alapján, hogy te hogyan vezeted az F3-madat, vagy az NS-edet és hogyan teljesítesz egy megadott ídőn belül.
tegyük fel, kirakják, hogy két hét múlva egy jeep srt8-cat "sorsolnak ki", erre te jelentkezel, figyelembe veszik a topicodat a választás során. hogyha te nyerted, akkor 1 hónapig a tiéd, mellé kapsz egy elfogadható pénz mennyiséget, amit abban a hónapban szereltetésére költhetsz. hogyha nem úgy használod, ahogy kéne, mint például lerohadva ott hagyod az út mellett több napig, vagy hülye vagy és farmozol vele, akkor elvehetik tőled, és kétszer is meg fogják gondolni következő autóosztásnál, hogy megkaphatod-e.
úgy osszák ki az autókat, hogy minden héten legyen egy kisorsolás.
ha nem tetszik a felvetés, kitalálunk valami mást, van ezer meg egy ötlet. de úgy gondolom, hogy ebből senkinek se lehet baja. csak annyi, hogy foglalkozni kell az autók kiosztásával, ami nagy valószínűséggel egy főadminra vagy nagyobb rangú személyre esne a teher.
szevasz tavasz.
 

athommas

Barangoló
Tulajdonos
2019. 01. 06.
124
2 433
Üdv, pár szóban reagálnék és utána azért zárom, ugyanis lehet csépelni egy témát reggeltől estig, de önmagában teljesen kontraproduktív történetbe fordul át az egész és nem a részünkről. A fórumot sok hasznos folyamat miatt üzemeltetjük, de nem azért, hogy kis csapatban összeverődve, több esetben extrém alja módon fröcsögésbe menjünk át, legalább a minimális tiszteletet adjuk meg a másiknak, ami itt jó pár embernek nem sikerült.

Az egyik teljesen abszurd téma, az úgynevezett ns frakciók része, hogy mi minden lehetőséget kivettünk a kezükből jó gonosz módon (nem igaz). A korábbi esetekben azért kaptuk a “kritikát” más oldalról, mert senki nem akar frakcióba jelentkezni, ugyanis minden megkötés nélkül - minden alapot félretéve pár “civil” haver is tud mindent csinálni, stb. stb. stb. és gyakorlatilag nincs szükség frakció tagságra az illegális cselekményekhez. Nem csak ezért, de ezen is változtattunk, a játékosnak állást kell foglalnia és ha illegálozni akar, akkor egy frakcióhoz érdemes (még mindig nem kötelező) csatlakozni, hogy jobban tudja csinálni mint “civilként”. Az NS frakció nevében már eleve benne van, hogy “non script” soha nem is volt és nem is lesz hozzá háttér támogatás (forum topicot és egyéb script nélküli dolgokat leszámítva), ezért ez a neve… Egy haveri társaságnak tökéletes, sok egyéb folyamatot lehet így is csinálni, de igen, az éles helyzetekre frakcióba kell lenni, ha ez X társaságoknak probléma, abszolút értjük, ugyanakkor nagyon jól látható, hogy ez a kezdeményezés mire való, ugyanis “furfangos módon a nevébe van rejtve” a válasz. :)

Aztán ezenkívül a gazdaság van “kritikával” illetve, nem értem, hogy miért hasonlítunk össze egy egyik szerver esetén 10+, másik szerver esetén 5-6+ éves folyamatokat. Szerettük volna természetesen kicsit egységessé tenni, de akinek régen volt 1 milliója és az milyen soknak számított, annak, akinek akkor volt 1 milliója azon gazdasági helyzetben, most is lehet arányosan akkora, mint korábban… Nem csak az “árak mentek fel”, minden más folyamat is sokkal gyorsabb és könnyebb pénzszerzést eredményezett az évek alatt, így teljesen szürreális összehasonlítani az 5 évvel ezelőtti árakat a mostani háttérrel… De azt gondolom erre most a valóságban is elég jó, szemmel látható példa van. Erre az elmúlt években többször mondtam - írtam véleményt, feleslegesnek tartom ennek ismétlését.

Az RP romlása rovatra csak tényleg pár szó, mert az elmúlt “tizeniksz” évben annyiszor - minden évben előkerült ez, hogy ebből is lehetne szalont nyitni. Tehát röviden, mindig az a sz*r, ami nem régen volt. Amikor itt nagyon sok, akár most hozzászóló “forradalmár úriember” kezdte ezt az egész játékot és “bezzeg régen milyen jó volt”, szintén volt egy réteg, pl. a 2014-16-ban játszóké, akik szidták az egész újoncok által generált “nem rp-t” mint az állat.
Ez egy teljesen normális folyamat, mindig is lesznek nagyon jó rp-s srácok és mindig is lesznek erre teljesen érdektelen játékosok, hogy ennek az igénye adott esetben csökkenhet, az pedig könnyen előfordulhat, de próbálunk egy olyan világot alkotni, ahol mindenki megtalálja a számítását, ami marha jó lenne, ha az “elit” nem arra mutogatna, aki esetleg nem illik bele az ő elképzelésükbe. Röviden ennyi, szintén reggelig lehetne ragozni, de felesleges, nem kell világot megfejteni ezen témában sem.

A közösségi lehetőségek - egyéb munkák:
A SeeMTA v4 egy teljesen új mod, nem dísznek “szivattuk” magunkat évekig, elég maximalisták vagyunk és vannak olyan folyamatok, amikbe nem érdemes beleszólni, főleg technikai rálátás hiánya miatt. Magunkat pedig úgy érzem nyugodtan szivathatjuk, az pedig, hogy X embereknek ilyen reakciója lett erre, nem lepett meg, nem is fog, ugyanis bármikor korszakváltást csináltunk, az minden volt csak jó nem, jó pár ember szemébe, aztán érdekes módon X idő alatt csak kiderült, hogy mégis így volt jó. Számunkra összehasonlíthatatlan a különbség a korábbi megoldásokkal szemben, ehhez viszont rengeteg munka kellett. A SeeMTA v4 a kiadással nem állt meg, de ha minden ötletünket még megvalósítottuk volna rá, amit mindenképp megcsinálunk, akkor idén SE jelent volna meg, aztán szintén mindenek lennénk csak jók nem… Lásd Horgászat, már megérkezett, érthetően teljesen új, mivel milliószor jobb és interaktívabb - szabadabb - élménydúsabb elemeket szeretnénk. (Ez a korábbi rendszeren jóval de jóval erőforrás igényesebb lett volna ha kivitelezzük)

Félreértés ne essék ha van értelmes javaslat - gondolat - ötlet, arra mint eddig is, ezután is nyitottak vagyunk - elolvassuk, nem egyből azt jelenti, hogy megvalósítjuk, hisz sokan nem látnak át folyamatokat, hogy az éppen mit teremthet, de érdekes módon a szerelők pont az elmúlt napokban jeleztek pár dolgot - összeültünk és módosítottunk több fronton is, hisz az alapokban volt ráció… itt nem nagyon sikerült olyan exakt gondolatot olvasni, az ilyen vagyon tizedelős - “b*szunk ki” mindenkivel is hajmeresztő ötleteket pedig főleg engedjük el… Persze, hogy lesz támogatottsága, aki eddig nem tudta megcsinálni a sorsát in-game, de azért van egy elég jelentős másik oldal is.

Ennek a helye pedig az ötletekbe legyen, nem kell világmegváltó jelleggel fogalmazni se, az, hogy a kocsik ne törjenek és hogy a szerelés legyen újra 2 perc - 2 gombos kattintgatás pedig főleg nem érdekes számunkra. Ha csak ezt az egyet nézzük, ennek a fő értelme az volt, hogy ne mindenki 500-al repkedjen át mindenen, persze most is vannak teljesen szürreálisan közlekedő illetők, nem gondoltuk, hogy egy csapásra megszűnik, de össze se hasonlítható a korábban látottakkal..

Akinek az általunk alkotott folyamat nem megfelelő és teljesen szürreális eszméket megformálva próbál valami egészen negatív folyamatot kezdeményezni, kérjük ne tegye és keresse meg azt a platformot ahol ezt megkapja, ez biztos, hogy nem az lesz, ugyanis nem célunk kib*szni másokkal és nem szeretnénk olyan dolgokat megcsinálni, aminek az ég egy adta világon semmi értelme.

Ahogy írtam feljebb, exakt javaslatokat szívesen látunk minden részről, sőt akár privátban is el lehet nekem küldeni és amikor idő engedi reagálok rá, de minden esetben, egy ilyen javaslat - ötlet előtt körültekintően minden oldalt meg kell vizsgálni. Próbálunk minél szélesebb skálán mozogni de tudjuk, nincs tökéletes boldogság és nem fogunk tudni mindenkinek megfelelni, azonban aki szereti a munkásságunk annak továbbra is gőzerővel tesszük a mindennapokban a dolgunkat. ;)

Ami pedig minket illet, ahogy eddig is, mindenféle fröcsögéstől mentesen (hisz itt azért jelentősen megtalálható az is, de inkább nem reagálnék rá ) szeretnénk tovább tenni a dolgokat, immáron több mint 10 éve, vannak konkrét gondolataink és szeretnénk egy olyan irányba menni továbbra is, ami nem az elavult folyamatokra alapul. Célunk továbbra is egy olyan lehetőség megalkotása, ahol mindenki megtalálja a számítását, az újdonságainkat pedig minél modernebb - interaktívabb megvalósításban megcsinálni.

Végszó főleg az itt masszívan “hangos” uraknak: Ne feszülj be, játsz - kapcsolódj ki, szórakozz, ezért is csináljuk ezt az egészet és ne a hibákat próbáld megkeresni főleg nem mások, vagy egész közösségek degradálásával.

Csüssz - pápá
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.