A pénzpiacon át, a szabályzatig és a frakciókig...

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

RIVALE

Barangoló
2022. 08. 30.
87
882
V4 karakter
Emma Moreno
LV karakter
Dave Larsen
Sziasztok!

Vártam egy ideje, hogy esetleg más felszólaljon ezen problémák ellen, hiszen többen vannak, akik nálam nagyobb hanggal bírnak ebben a közösségben és több ember is figyelne fel, ha ők véleményeznének. Viszont mivel ilyesmi nem történt, ezért magamra vállalnám a vátesz szerepet, tollat ragadnék és leírnám azon ötleteinket (bátorkodom nem sajátomként hivatkozni ezen felvetésekre, hiszen több barátom is segéd kezet nyújtott az ötletelések és beszélgetések folyamán) amelyek talán segítenének a szerver jelenlegi helyzetén.

Jelenleg ott tartunk, hogy a szerveren jóval kevesebben játszanak. Sokkal kevesebben, mint az elmúlt időszakban bármikor. Valamint RP-zni vágyó delikvenseket sem találni már minden sarkon. Az új ,,RP” gócpontok a zálogház, illetve valamelyik parkoló, ahol autós találkozót lehet tartani.

Véleményem szerint rendkívül éles váltást hozott a V4, sok újdonság jött… viszont ezzel egyidőben rendkívül sok régi, de jó RP lehetőség került ki a szerverről.

Az első és legzavaróbb változást a gazdaság, a pénzpiac hozta el. LV gazdasága teljesen más szabályokon és dinamikán alapult, mint a fő szerveré. Las Venturas nem volt felkészülve arra, hogy napi szinten 175.000 dollárt lehessen kisajtolni egy farmból. Itt 1-2 millió dollár is sokat ért, egy házat, esetleg egy átlagosnál jóval jobb/ritkább autót tudott belőle vásárolni az ember. Mostanra ez teljesen felborult, mindennek az ára a fellegekben jár. Akinek annó pár milliója volt, mostanra örül ha kitudja vele küszöbölni azt, hogy mínuszba menjen, hiszen az adók, szerelés, büntetések ára is sokszorozódott. Jelenleg minden új és régi játékos rá van kényszerítve arra, hogy pénzt keressen. Erre pedig három lehetősége van. Vagy elmegy egy ásóval és egy fémdetektorral szerencsét próbálni, vagy birkákat tart, de pakolhat dobozokat is egy Sprinterbe… jelenleg más lehetőség nincs a szerveren arra, hogy jövedelmed legyen. S valljuk be, ezek a munkák elég hamar megunhatóak és idővel monotonná válnak.

Ha már késő is, de visszább kéne fogni az inflációt. Újra gondolni az egész rendszert, hogy mi mennyi pénzt ad és vesz el. Ezek után a játékosok vagyonára egy osztót rakni. (Ezzel az ötlettel biztosan nem leszek népszerű, de pl mindenki a pénze tizedét kapná meg. S ugyanezzel az egyenlettel lehetne tovább haladni a szerelésekben, a bírságokban, az adókban stb. De a pénznek újra lenne szerepe és jelentősége. Senki nem lenne szegényebb, ellenben a gazdaság stabilabbá válna.)
Fontos lenne mielőbb az új munkák bevezetésére. Jelenleg egyedül az áruszállítás amit kezdőként tudsz végezni. Hamar elmegy tőle az ember kedve, és az a pénz amit lehet keresni két traffipax után eltűnik. A kezdő játékosoknak nincs opció, hogy felvegyék a fonalat, fejlődjenek... Viszont ők lennének a legfontosabbak. Akár a régi munkák közül is kerülhetne vissza pár, amíg nincs jobb ötlet. Például a horgászat, amely sokak kedvence volt, avagy a rákászat.

Másodszorra említeném meg az NS frakciók meggyilkolását, amely nem tudom hogy szándékosan történt-e, de már V3-ban is kerültek be olyan fejlesztések, amelyek a végzet irányába sodorták ezen szervezeteket. A parkolójegy rendszer átdolgozása volt az egyik első és legfájóbb pontja ennek, az NS frakciókban tevékenykedő játékosok innentől kezdve vagy hetente fel PP-ztek X mennyiséget, avagy folyamatosan cserélgették az autóikat, átírással egymás között. Azon játékostársainkat, akiket nem ismertünk annyira jól, viszont érdeklődtek volna az NS iránt gépjármű nélkül hagytuk. Hiszen egy idegenre mégsem írná rá senki a milliókat érő autóit, csak azért hogy az ő karaktere is illeszkedni tudjon a koncepcióhoz. V4-el bekerült az új adórendszer, amellyel ezen frakciók vezetői szívták meg a legjobban. Ha a te neveden volt az NS frakció fél vagyona, akkor több ezer, de lehet hogy több tízezer dollárral lettél szegényebb óránként. Ha pedig nincs egy garázs a birtokodban, avagy csak szimplán nem teheted be az autókat, mert azt a frakcióval használjátok ez a folyamat most is tart. Emellett ha van egy vállalkozásod, akkor azt csillagászati áron jelentsd be az IRS-nél, fizess havi szinten azért hogy RP-t teremts a szerveren… Az illegális NS frakciók tagjai a V4-es LV-s szabályzat értelmében már semmilyen formában nem fordulhatnak elő F3-as panelekben, valamint amely szabályok pedig többet engedtek meg számunkra, mint a civileknek szintén kikerültek a V4 megjelenésével. Így feltenném a kérdést, meddig tűrjük ezt?
Az RP, a szórakozás, a közösség összerántása jegyében készít valaki egy ilyen frakciót. Véleményem szerint a szervernek is érdeke, hogy jelen legyenek az NS-ek és színvonalas RP-ket hozzanak létre. Jól tudom, eddig se voltak támogatva a non script frakciók, de most már morzsákkal kell beérjük a fél karéj kenyér helyett.

Ha minimálisan is, de támogatni az ilyen szervezeteket. Lehetne akár teljesen IC a dolog, akinek cég/vállalkozás van a tulajdonában az tudjon támogatást felvenni. Főleg na még emellé témát is vezet fórumon. Az NS frakciók a játékosokért működnek, viszont jelenleg semmi érdeklődés nincs irántuk. De ez nem is csoda, hiszen több sebből vérzik ez a rendszer. Aki igazolni tudja, hogy valóban RP-re van használva a vállalkozás, a klub, az iroda amit vezet, azt ne húzzuk már le havi többszázezer dollárral.
Az illegális vonulatban pedig bővíteni lehetne a szabályzatot, külön pontot létrehozni arra hogy miket lehet megtenni NS-ként. Nyilván korlátolt keretek között, de most egy NS frakció semmivel sem több, mint egy sima baráti társaság a szerveren.

Már V3-ban is kerültek ki szabadidős tevékenységek a szerverről. Viszont talán V4-kor tűnt el az összes. A kosárlabda, a billiárd stb, nagyon jó RP élményeket nyújtottak régebben. Kapcsolatokat lehetett kiépíteni 1-1 ilyen helyen, néha napján összehozta az embereket. Viszont ezek is emlékek már csupán.

Vissza lehetne hozni ezeket a szerverre. Nem tudom, hogy azért kerültek-e ki, mert fejlesztés alatt állnak vagy végleg, de véleményem szerint sokat kivettek a játékból. Jelenleg semmi olyan tevékenység nincs a szerveren, amelyet pénz nélkül tudna csinálni az ember.

A karakteralkotás szerintem az egyik kulcspontja az RP-nek. Viszont jelenleg az illegális RP rablásokról szóló részét (amely talán az egyetlen tevékenység, amelyet civilek is végezhetnek) már nem lehet csinálni karaktertörténet, avagy egyéb illegális háttér nélkül. Ha gazdag vagy nem rabolhatsz, drágább autóval nem rabolhatsz stb. Viszont detektorozni lehet menni a milliós Bugatti-val és egyéb méreg drága gépjárművekkel. Akkor most, hogyan is van ez?
Itt sokszor volt felemlegetve az IRL, hogy ekkora vagyonnal a valóságban sem kockáztatnál stb… Viszont a valóságban hol látni milliomosokat ásóval a kezükben, fémdetektorral futkorászni? Ha ilyen elvekre alapozva hozunk meg szabálypontokat, akkor miért nincs figyelembe véve mindkét oldal?
S mivel az F3-ak ritkán rabolgatnak, NS-eknél szintén nem mindennapos ez a tevékenység, mondhatni jelenleg nulla kockázattal lehet menni ásózni a nap 24 órájában.

A szabályzat ezen pontjainak átdolgozása, mindkét oldalt figyelembe véve. Hiszen jelenleg ez ilyen formában úgy gondolom vállalhatatlan. Lehet kikerült a ,,civil maffia” de ezzel csak is annak lett jobb, aki a szerveren töltött idejét képes detektorozással és antik tárgyak eladásával tölteni. Plusz az ezzel járó RP is hiánycikk lett úgy gondolom. Még ha ritkán is született vállalható RP ezekből a rablásokból.

A következő pontban említeném a gépjármű parkot. Jelenleg a szerveren megtalálható járművek 1/3-a segíti hozzá a szervert ahhoz, hogy Amerikára hajazzon a látkép. Nem leszek közkedvelt ismét, de én nem egy patikára tuningolható, háromszázzal száguldó Mercedes-t vártam a V4-től, de V3-ban sem nyerte el tetszésemet az Alfa Giulia. Szerintem inkább az amerikai, benzin ,,zabáló” szörnyetegeket kellene előnyben részesíteni, mint egy európai sportautót. Hiszen az összképbe semennyire nem illik.

Hiába csillogó és villogó, hiába dolgoztak sokat a modellerek azon, hogy a V4-es főszerverre bekerüljön egy vadító sportautó valamelyik európai nagycégtől, LV köszöni szépen, de nem kéri. Már, ha még amerikai stílusú szervert szeretnénk. Jelenleg 10 féle BMW, Mercedes és Audi van a szerveren. Ezek helyett jöhetnének mindennapi amerikai autók. (Példákat nem írnék, az autó ötletes topicba rengeteg volt) Nem egy jó ötlet egyre inkább összemosni egy amerikai és egy magyar jogszabályos szervert. Hiszen LV-n ez egyre inkább az RP-ből vesz el. Viszont nagyon örültem, amikor bekerült a Ford Taurus vagy a Chevrolet Tahoe, ilyesmire lenne szükség még.


A rendvédelem a V4-el kapott egy csuda jó MDC rendszert, amely kissé túlozva ugyan, de azt is megtudja mondani, hogy mit reggelizett a karakterünk. Engem kifejezetten zavar az, hogyha a fórumon nem vezetem a karakterem történetét, akkor kénytelen vagyok le RP-zni azt a másik két autót, amely a nevemen van. Sok rendvédelmis veszi a lapot és vevő az RP-re, de eléggé zavaró tud lenni, amikor egy-egy RP szituáció közben igazoltatnak és IC kell kimagyaráznom, hogy miért van a nevemen XY autó, amelynek semmi köze az éppen megformált szerepemhez.

Nem tudom, hogy lett-e esetlegesen feljebbről jelezve a rendvédelemnek, hogy mennyire kell előnyben részesíteni a scriptet és mennyire az RP-t, de jó volna megtalálni az arany középutat. Ehhez nem kell bele nyúlni a scriptbe, csak felfogás kérdése. Bár tudom nem követheti mindenki figyelemmel az összes tagot, meg ahány ház, annyi szokás… De jó volna, ha erre olykor nyitottabbak volnának a rendvédelmisek. (Bár lehet eddig csak én találkoztam mindig a rossz emberrel)


A frakciók közül is sajnos kikerült az FBI, amely véleményem szerint sok RP-t nyújtott a szervernek. Többet, mint egy parkfelügyelet. Valamint az FBI még jobban hozzáadott a szerver amerikai stílusához, illetve nekem jó tapasztalataim voltak velük. Akárhányszor bevittek, elkaptak mindig korrekt RP-ben volt részünk. Nem is értem, hogy hogyan válthatta fel ezt a frakciót egy IRS (ahol szintén jól RP-ző és kedves tagok vannak, de valljuk be összevethetetlen a kettő szervezet) vagy egy parkfelügyelet, amelynek LV-n nem sok dolga van. A fő szerveren 600 játékosnál elhiszem, hogy van értelme. Viszont itt nem gondolom relevánsnak.



Az illegál helyzetébe nem mennék bele, úgy gondolom nem az én porondom és hiteltelen volna beszélnem róla, hiszen jelenleg nem vagyok F3 tagja és időm jó részét is inkább NS frakcióban töltöttem. Viszont reménykedem abba, hogy az ott előjött problémákat valaki, akinek lehet adni a szavára, leírja. Esetlegesen 1-2 ötlettel karöltve.
A topic azért született meg, hogy beszéljünk a felgyülemlett problémákról, s próbáljunk tenni valamit közösen azért, hogy LV továbbra is LV maradjon.
Nem állt szándékomban megsérteni senkit a leírt gondolataimmal.
Szeretnék kulturált keretek között disputázni a szerver megmaradt RP-zni vágyó rétegével, akik érzékelik, vagy éppen nem érzékelik ezeket a problémákat.
Próbáltam a gondolataimat logikusan felépítve összeszedni, viszont kissé hosszúra sikeredett az írás, így nem tudom mennyire sikerült elérni ezt a célt. Sajnos jobb íróra nem várhattam tovább.

Köszönöm, ha elolvastad!
 
Utoljára szerkesztve:

Termi

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 20.
339
484
18
LV karakter
Javier Bonachera
Na végre egy csodálatos ötlet! Pont mostanában terveztem írni én is egy hasonlót, de megelőztél! Emlékszem még amikor 13 éves fejjel elkezdtem a játékot akkor szinte semmit nem tudtam róla, mégis hamar beleszerettem, hiszen remek volt a GTA világában járni mint úgymond egy egyszerű ember. Emlékszem én is anno munkával kezdtem, viszont egyedül hamar meguntam így hát elkezdtem horgászni.... és úgy is alakult ki szinte minden közösség amiben aktív voltam, onnan indultak el az RP helyzetek, kapcsolatok, a másik hely pedig a notórius kaszinó előtti utca volt, ahol a legnagyobb balhék történtek, de ezzel együtt a legnagyobb interakciók is emberek között, és ezeken a lehetőségeket keresztül jutottam el oda, hogy egy időszakban tagja voltam Non scriptelt majd scriptelt illegál frakciónak. Itt a probléma az, hogy alapból nem érzem hogy meglenne az a tartóoszlop ami egy kezdő játékost elindítana azon az úton hogy akár komolyabban vegye az RP-t és csatlakozzon egyáltalán egy frakcióhoz. Például mostmár ha egy RP-zni kezdő feljön a szerverre akkor egyedül fog grindolni, hiszen a horgászat ki lett véve, ami eléggé összetörte a szívem, (habár azt is hozzátenném hogy a horgászat ez előtt se volt már annyira népszerű mivel kevesebbet keresett mint más munka) és vagy megunja, vagy a szerencse rámosolyog és talál olyan embereket akikkel tud rp-zni és karaktert építeni. Sajnos az updatek is már mindig szinte csak a kocsikkal és a grind fejlesztésével foglalkoznak, beletartozik ebbe a V4 is. Egy kifestett kocsi jól tud kinézni, viszont egy játékost nem az fog játékban tartani, és alapjáraton véve nem az a baj, hogy nem mindenki hiperrealisztukus kocsival jár, hiszen nemcsak kereskedő és RPmester létezik, van átmenet, de egyre ritkább, főleg az utóbbi. Hatalmas probléma az is, hogy amikor a V4 kijött abban az időszakban kissé megint aktívabb voltam, de szinte a grindhelyeken kívül a város üres volt, szinte sehol egy lélek pedig fent volt több száz játékos. A szerveren jelenleg 3 illegális frakció van, ami hatalmas visszaesés a régi frakciószémhoz és változatossághoz képest, illetve rengeteg RP-t képviselő közösségépítő ember eltávozott már, mivel vagy úgygondolták hogy a munkájuk nincs eléggé értékelve a szerveren vagy csak simán megunták, a hiányuk pedig nagyon érezhető a légkörben, őszintén szólva én is már inaktív vagyok több mint 3200 játszott óra után, tehát nem én leszek az rp megváltó, hiszen már se kedvem, se időm nincs nagyon játszani. Félreértés ne essék, én szeretem ezt a szervert és épp ezért állok hozzá kritikusan, és egy álmom válna valóra ha viszontlátnám azt az RP színvonalat amikor elkezdtem.
Köszönöm mindenkinek aki elolvassa ezt a litániát!
 

Slim

Írnok deák
2019. 01. 11.
642
939
Fort Carson
V4 karakter
Stan Webb
LV karakter
Rustin Wallace
Nagyon szépen összefoglaltad a problémákat, minden elismerésem.
- Annyit hozzátennék még, hogy én a régi kaszinó rendszert is visszaraknám, a már meglévő helyébe avagy mellé. V3-ban nagyon nagy szerepet kapott a szerencsejáték, teljesen jogosan, hiszen egy Las Vegas-ra alapuló városban játszunk. Négysárkány tömve volt még a hajnali órákban is, de Tuning és egyéb szerencsejátékbarlangokban is fellelhető volt az élet. Ellenben, ha most valaki csúcsidőben bemegy Admiral, Négysárkány, Caligula, Tuning kaszinókban szó szerint egy lélekkel nem fog találkozni. Valószínűleg azért vett 180 fokos fordulatot a dolog, mert a fejlesztések során nem csak a gépeken javítottak, de a ''nyerési százalékok'' is meg lettek piszkálva, úgy, hogy azt nagyon eltolták a vesztés irányába. Javasolnám a régi rendszer visszahozatalát, vagy a jelenlegi rendszer átdolgozását. Ennek köszönhetően sokan áttelepülnének a város belsejébe, és egyből színesebb lenne az összkép. Nem pedig zacis előtt tobzódna mindenki.
 

LucasLV

Írnok deák
Támogató
2020. 05. 25.
577
878
21
Győr
V4 karakter
Lucas Saliven
LV karakter
Lucas Saliven
V2 karakter
Lucas Saliven
Hűha végigolvatam és minden amit leírtál teljes mértékben egyet tudok érteni.2020-ban kezdtem el a szervert elején én is dolgoztam farmoztam stb, aztán egy idő után elkezdtem pecázni ahol megismertem jó *pár* embert innen is csók.Kaszinó egy másik téma régi rendszer sokkal jobb volt szerintem, ott is tudtam rp szituációba keveredni mással és mai napig jóba vagyunk.Szerintem a V4 hatalmas visszalépés a V3-hoz képest. Annyi lehetőség volt rp-zni mással hozzáállás is teljesen más volt SZERINTEM. Annyit várt mindenki a V4 komolyan sok idő volt, mit kaptunk? hát nem azt amire vártunk. Biztos vagyok benne azért jött még ki nyáron hogy *HÁ DE MIKOR JÖN MÁR A V4*. Visszasírom nagyon a régi verziót sok emlék köt hozzá most meg már teljesen elveszett az egész varázs.
 

B4Ly

Barangoló
2019. 12. 31.
117
914
V4 karakter
Ewan Hayes
LV karakter
Woods Cunningham
Ha ezt a topicot nem @RIVALE barátom írta volna, akkor is hagynék itt egy hozzászólást.
A gazdasági kérdésbe én nem folynék bele, ezt mindenki átérzi (talán). Én viszont inkább az RP hiány és az NS-ekért szólalnék fel.
Én személy szerint 2018-ban kezdtem el játszani. Azóta rengeteg idő telt el, de egyszer sem éreztem azt egészen a V4-ig hogy felesleges idő pocséklás frakciózni. Most viszont inkább az az érzésem hogy felmenni sincs értelme, nemhogy NS-t csinálni. Egyszerűen semmi értelme az utóbbi időben fellépni. Nem is olyan régen még ha kimentünk 4 sárkány elé, tuninghoz vagy valamelyik horgász helyre szinte kivétel nélkül úgy tértünk vissza az adott HQ-hoz hogy legalább egy ember jött velünk. Még ha nem is TGF-elni akart, hanem csak RP-zni, szívesen fogadtuk. Vagy volt hogy a játékosok jöttek például klubházhoz csak beszélgetni.
V4 óta erre annyi eset volt hogy egy kezemen meg tudnám számolni. Ha valaki érdeklődött nálunk mostanában TGF iránt az első beszélgetés után általában ment a süllyesztőbe a delikvens. Hogy miért?
NS-ként egy rablás kivételével szinte tényleg semmit nem lehet csinálni. Persze ez nem tetszik a legtöbb játékosnak mert ,,hat rpvel eleg unalmas,inkabb megyek szerelo. De azert koszi".Azzal nincsen baj hogy nem lehet craftolni, ez így van rendjén. De! Az hogy F3-ba nem lehet bekerülni legalább egy NS leadernek sem, az szerintem vállalhatatlan. Ha egy embernek lenne joga legalább drogot készíteni már sokkal színesebbé tenné az NS életét. Fegyvert személy szerint nem érzem szükségesnek, a fegyver boltban megvehető pisztolyok úgy érzem pont megfelelnek azoknak akik nem team deathmatchezni jöttek fel. A különféle narkotikumok valamennyire kellendőek lennének egy-egy RP-re.Így viszont vagy PP -ből szerzel, vagy találsz egy szerencsést aki eladja neked.
Szóval nagyvonalakban én csak annyit szeretnék hogy a régi rendszerhez hasonlóan valamennyi segítséget kapjanak a NonScriptelt frakciók. Illetve amiket az előttem lévők említettek:
-régi hobbikat visszahozni (bár remélem azért nincsenek most mert fejlesztés alatt állnak)
-a szerver ,,amerikaisítása"( tehát tényleg ne legyen már félig magyar a szerver összképe, elvégre ez az USA)
-gazdaság helyreállítása, normalizálása
- élvezetes civil munkák
- kötelező RP visszahozása azoknál az eseteknél mint az ütközés például ( ma már ugye ha frontálisan beléd vágódik John Johnson és a többi hasonszőrű F1-es pilóta tudással megáldott játékos egy anyazás után távozik, de annyit már nem tenne hogy egy kicsi RP-t írjon)

Nos, én még tudnék mit írni, lehet fogok is, de első nekifutásra ennyit elégnek érzek. Még egyszer mondom hogy én tényleg a frakciók és RP szemszögéből nézem a szerver életét, de mára már sajnos egyik dolog öli a másikat...
 

hdhunx

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2020. 09. 25.
323
219
LV karakter
Howard McKenzie
Teljesen eggyet értek veled így vissza emlékezve amikor kezdtem a szervert kb2020 ban mindenfelé lehett látni valakit meg a persze jól megszokott 4d balhék meg a hasonló de most csak BB-i kaszinál talán találni valakit mert az van közel a zacihoz 4d elött ha csúcsidőben 1 vagy max 2 autó van az már jó.

Az áremelkedésre rátérve az a baj hogy lehett számítani valamilyen szinten hisz sok új autó meg pl garázs rendszer így mindenki pp-t vett így elérünk a fő szerver szintjére gazdaságilag ami elég rossz hisz pont azért kezdtem az LV-t mert kissebek az árak és jobban lehet érvényesülni.

Az autópark rá térve én a parkjegyet is ide rakom : Amikor bejött az új parkjegy kb értelmét is vesztette az hogy van egy parkjegyes autód PL raptorod és kölcsön adod a kezdő haverjaidnak hogy könnyebben csinálhassák a beszálítást de miután bejött ez a rendszer az kapásból arra kényyszerített (szerintem) sok játékost hogy saját Autót vegyen farmozni amivel így alapvetően nem lenne baj csak ezzel megugrott a vonohorgos autót keresők száma ami szintén feljebb dobta egy keveset az árukon. A jármű választékra át térve részben egyet értek veled példaként az Gulia-t hoztad fel így egy pár dolgot én is kifejtenék vele kapcsolatban:Hiába jó a modja ha a handling iszonyat lassú de tényleg már egy E60 hoz képest is az F11 ről nem is beszélek hisz az mérfőldekkel jobb értem hogy IRL handling de ahoz képest hogy mennyibe is kerül ebben az árban kb minden autó jobb nála.


A rendvédelmi MDC-s problémáddal is egyet értek hisz ahogy leírtad ami a neveden van mindent látnak a farmot a bérelhető garázst meg minden ezzel eggyüt ugye az összes autót a neveden amivel az a baj hogy PL: egy subaru-val illegálozol és lessz rajta körözés akkor az összes többi autóra is raknak ami a neveden van ezzel kb semmi esélyed sincs a rendvédelem ellen iylen szempontból .Egyébként a V4-es részlegen van egy tök jő ötlet az IC szankciók csökkentése/törlése néven aminél a hozzászolásokat elolvasva sok dolgot lehet megtudni a jelenlegi helyzetről hogy mi is folyik.

a vagyon tizedelésen kivűl kb az összes dologgal eggyet értek amit leírtál nekem is hiányzik a horgászat vagy azt hogy látni hogy valaki a buszos melót csinálja és nem áruszálitózik egész végig remélem a szabadidős tevékenységek vissza jönnek illetve jöhetne egy pár extra munka is ami v3 idelyén nem vot PL kamionos vagy hasonló .
 

Cr4zy

Aktív fórumozó
2023. 01. 03.
291
1 117
19
LV karakter
Monte Avalos
Sziasztok!
Én is hozzá merészkedem szólni az ötlethez, mivel nekünk is sok dolog szúrja a szemünk.

@RIVALE -val és pár sráccal már beszéltünk a dolgokról külön. A legnagyobb gond a NON-Scriptelt frakciókkal vannak. Szinte már semmi értelme nincs egy non-scriptelt frakciót üzemeltetni, ezt sokan látjuk. A lehetőségek csekélyek, csupán élményképre lehet különlegesebb roleplayeket kreálni. Kizárólag túszejtést tudnak szervezni, ami egy idő után unalmassá válik és mindenki tudja, hogy általában mi a vége. Ezen kívül kereskedjen fegyverrel vagy kábítószerrel?? Semmi értelme az egésznek, mivel odáig elfajult a dolog, hogy egy sima playernek több illegális tárgya van, mint egy frakciónak.. A másik nagy gond, hogy minimális figyelmet kapnak ezek a frakciók és ennek megvan a végkimenetele. Odáig jutottunk, hogy van 2 nagyon maximum 3 illegális non-script frakció, ami próbálkozik még fent tartani a roleplayt. Ezek száma évről - évre, hónapról - hónapra egyre kevesebb. Ezeknél a frakcióknál látszik, hogy szeretnék csinálni az egészet, de semmi lehetőségük nincs. Valamelyik magasabb szinten van jóval, mint egy non-scriptelt.. (tisztelet a kivételnek) Ezeknek köszönhetően mind az, amiért ezek a frakciók megszűnnek. Rivalek vették előbb észre a SAI91-el, hogy semmi értelme nincs az egésznek, alig kapott figyelmet az emberektől, mert már nincs igény a roleplayre. Illetve mi is a Chernaya-val kezdünk ott tartani, hogy minek is csináljuk? Csupán az a pár korrekt visszajelzés miatt csináljuk és, hogy valaki vigye még a "magasabb" roleplay szintet. Reméljük lesz valami változtatás, mert nevetséges ameddig süllyedtünk.


A másik legnagyobbik baj a rendvédelemmel van. Egy kezemen, talán kettőn megtudom számolni, hogy hány ember áll le rpzni. Bármivel is érvelhetsz, az MDC,-ből tud rólad mindent, kapsz egy ticketet olykor-olykor a semmiért. Ha tovább húzódik egy feltételezés miatt bevisznek és szó nélkül beraknak 420 percre? Tényleg itt tartunk, ez a szint.. Az F.B.I-al voltak nekem is jó tapasztalataim, ők hajlottak az rp-re és nem a lövöldözés volt az első célú szándék. Az e-féle frakciókat kellene erőltetni a szerveren, ha már "amerikai stílusú" a szerver. Mindig tudta minden illegálos, hogy a rendvédelmis frakciókkal kár is veszekedni, úgyis kiforgatják a szavaid, illetve tele van adminnal. Szintén tisztelet a kivételnek, de a tapasztalataimról beszélek, illetve nem csak velem fordult már elő. Az MDC-n pedig remélem lesz változtatás, mert előbb tudják a nevem, mint a frakció társaim.

Személy szerint nekem tetszik a v4-es mód, látszik is, hogy volt vele munka, viszont rengeteg a hiányosság. Ahogy fentebb leírták, három munkalehetőség van a szerveren, amiből kezdőként pénzt tudsz csinálni. Régen felléptél és volt 5-6 munka, ami közül tudtál választani. Ezek a helyek mindig tömve voltak, volt élet - roleplay, ember. Most meg veszel egy keresőt egy ásóval és egyedül keresgélsz. Hol van az interakció a játékosok közt? Miért kell mindenhez NPC? A rengeteg szabad idős tevékenység hiányzik. Miért egy SEENEMA van előnyben egy horgászattal, billiárddal vagy egy pókerral szemben? Las Venturas városnak szinte már semmi értelme nincs, több embert találsz vidéken, mint a nagy városban. Illetve mindent megtudsz csinálni már ott is, hogy megélj, nem kell azért a városba menned. 4-5 éve még éjjelente is 50-60 ember állt a Four Dragon's kaszinó előtt. Most ez a helyzet van zálogháznál is, csökkentve a számot. Viszont volt és van egy nagy különbség. A kaszinóhoz szórakozni jártak az emberek és roleplayezni. A zálogházhoz pedig kereskedni járnak, mert le kell adni az antik tárgyakat. A legnevetségesebb az, hogy egy lvl 2-es szintű játékosnak felső kategóriás autója/autói vannak.. Nem tudom hol lett elrontva ez az egész, de valahol nagyon. Növény farm, illetve állatfarmnak sincs semmi értelme. Elég lenne átnevezni bárány farmnak az egészet, mert mindenki azt csinálja. Négy évvel ezelőtt fél millió dollárból egy felső-közép kategóriás gépjárművet vettél. Most pedig? Vegyek belőle egy AMC Gremlin-t vagy micsoda? Plusz ráadás, hogy valamelyik autónak közel annyi a szereltetése. Az bárány farmból két hét alatt közel kiszed egy ember kettő millió dollárt.. Hol van megbecsülve a pénz?? Közel egy hónapja nincs autóm, mert nincs annyi pénzem, hogy egy közép kategóriás autóba fektessem a pénzt. Az időm szűkös, mikor van időm játszani, akkor nem az lesz az első, hogy pénzt fogok keresni. Inkább a saját - baráti kör roleplayébe ölöm bele azt a pénzt. Minden mondatnak egy a vége, remélem változtatva lesz az egész koncepción.

A napokban több csalódás ért engem. Többször próbálkozunk valakivel roleplayt kezdeményezni, de 20-ból egyszer ha sikerül egy normális embert kifogni. A héten, egyik este szintén ezt tettük. Mi elkezdtünk az adott illetővel játszani, majd ő annyit írt nekünk, hogy nem süllyed le arra a szinte, hogy ő egy /me-t vagy egy /do-t is leírjon. Itt látszik hová fajult az egész közösség. Annyit tudok mondani erre, hogy Gratulálok ezeknek az embereknek. Azokról nem beszélve, akik még jobban a közösséget bontják. Már nem az van, hogy minden sarkon, utcában találsz erre alkalmas embert. Már az van, hogy az egész szerveren örülsz ha találsz a 200 játékosból 30 darabot. Valahogy a közösséget kellene első sorban újra összekovácsolni, utána lehetnének a stabilizáló updatek, amivel megint egyenes útra kerülne a szerver. Remélem ezekkel az ötletekkel valamit sikerül összehozni, mert a végét járja már a roleplay...
 

Termi

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 20.
339
484
18
LV karakter
Javier Bonachera
Csak érthetetlen, hogy miért nem lett belőle semmi, hiszen szerintem nem csak a játékosok érdeke az, hogy jól működjön a szerveren az RP, mert hosszútávonaz vonzza a játékosokat, és igen vannak olyanok is akik szeretnek rengeteget grindolni, pp-zni, kocsikat szerezni, de szerintem ők se egymaguknak akarnak gyűjtögetni hanem kitűnni akarnak, és nekik is szükségük van játékosokra, így azok nélkül ők is eltűnnek. Emlékszem volt olyan időszak is hogy mindennap 300-400 játékos volt fent még jóval a V4 előtt, na akkor volt valami nagyon jól csinálva, most ilyen szám szünetekbe is teljesen elképzelhetetlen. Azt a pár dolgot már rég átgondoltuk, és most is pont azt tesszük, innentől már csak ezekkel az ötletekkel tudunk segíteni, a többi utána nem rajtunk múlik.
 

uncut gem

Lelkes fórumhasználó
2022. 11. 20.
377
1 955
V4 karakter
Pigerton Roland
LV karakter
Avon Carver
Sajnos rövid/hosszú távon nem az RP vonzza az embereket, hanem a pénzköltés lehetősége. A pp-zés hiánya meg a szerver leállításához vezetne, mivel nem lenne gazdaságos fenntartani azt.
A játékosszám csak eventek alatt volt 300 felett, egyébként az uborkaszezonban nagyon max 300 volt hétvégente.

Azt én sem értem, hogy miért kellett a 2 szervert inflációban felzárkóztatni egymáshoz, amikor LV-nek mindig ez volt a bája, hogy nem kellett éveket dolgozgatnod/farmoznod egy kisebb vagyonért. Most, hogy a playerbase nagy része visszament suliba/dolgozik/visszament V4-re megint csak tolja az inflációt.

A horgász script/kosár script + egyéb rp-t generáló scriptek biztos visszakerülnek majd idővel csak ugye most tér vissza a vezetőség a nyári szünetről.

Parkfelügyelettel kapcsolatban meg: de, van dolga a frakciónak, több mint gondolnád.

Szerintem összességében felületesek az ötleteid, nem nagyon látsz mögé, ezért nem is állnak nagyon biztos talajon ezek a kezdeményezések, mivel még csak 3 hónapja megy a szerver. Messzemenő következtetéseket nem vonnék le ennyi idő távlatából.
 

Paddy

JUICER - DUD
2019. 01. 16.
207
728
V4 karakter
Paddy O Ryder
LV karakter
Lilith Ryder
Mint új admin szólok ehhez hozzá senkit meg nem sértve.

Vegyük csak a player oldalát:
Nem rég kezdtem újra az LV-t. Szerverégés előtt mint illegál IC leader tevékenykedtem egy motoros klubban(!) Most, hogy visszajöttem a V4re, tapasztaltam azt amit leírtál több pontban is.

Civilként milyen lehetőségeid vannak?
  • Áruszállító
  • Detektor
  • Kereskedni
  • Kocsizni
  • Rabolni
  • Farmozni ami mondjuk elvesz fél órát / farm
Ezek mind olyan tevékenységek amik monotonná válnak akár csak pár hétre rá. Amit írtál, hogy 2 darab gócpont található ami a JCS és a zacis. Kissé olyan érzést ad mint a GTA 5 szervereken a "public garázs". MIndenki ott "RPzik" mert ott a kocsija és megszokottá vált, hogy ott vannak az emberek. V3on az AKK volt ilyen gócpont de ott is mindig volt valami történés nem csak a "/s ANTIKOT VESZEK 70%ban" Most ugye a felesleges feszültségkeltést szankciónálják az adminok amivel egyet is értek, ne balhézz just 4 fun. Ennek következtében pedig jóformán csak az antikkal kereskedőket láttam.
Hiányzik a frakciókkal adta RP lehetőségek. Hiányzik az, hogy legyen egy jó PD-s haverom akit megismerek IC. Hiányzik az, hogy az illegál megjelenjen egy adott területen. 2 hónapig voltam civil / szerelő és úgy amblock illegált nem láttam a szerveren.

Mire gondolok illegál alatt?
Pont nem arra, hogy legálba lehessen hirdetni "Airsoftot" és drogokat. Az LVnek pontosan ez volt a szépsége, hogy se Seenion, se legálba nem lehetett illegált hirdetni ezáltal kapcsolatokat kellett kiépítened, hogy te fegyverhez juss.
Mire gondolok illegál alatt? Arra, hogy legyen drog terjesztés, legyen csipkelődés / háború alkalom adtán. Legyen lövöldözés egészséges mértékig, mégis csak amerikában vagyunk. ( és nem, most nem a bank rablásra gondolok) Legyen Korrupció. Ami nekem hiányzik a szerverről az a korrupció adta lehetőségek illegál részről. Nem azt mondom, hogy egy EKHSZSZ-t meglehessen úszni, de most egy pitibb ügyet ne kelljen leülni. Lehessen óvadékot letenni vagy egy rendőrt lefizetni és töröltetni az MDCt.

Ha már MDC.. Amikor próbáltam illegálba TGFelni, egy olyan karaktert szerettem volna alakítani aki úgymond egy "szellem". Ameddig nem ismertem az MDC-t OOC, hogy mire képes azt hittem ez működni is fog... Aztán az első igazoltatásnál vágott pofán a script úgy igazán. Azt is tudják rólunk, hogy mit reggeliztem (ahogy fent említették) Ezt hihetetlen Over Powernek gondolom. Valóban IRL így működik de ezzel megint csak az illegált nyirbáljuk ki. Nincs arra lehetőség, hogy hamis személyivel mozogjak, nincs arra lehetőség, hogy más kocsit vegyek elő egy üldözés után hisz a kamera akkor is bejelez ha csak a határon átmegyek. (Ebbe nem vagyok 100 biztos, ha nem így van akkor sorry, én így tudom.) Ergó ha elkövetek egy EKHSZSZ-t vagy egy REM RUMot akkor ameddig én azt le nem ülöm azt, kapom a Felony Stopot hiába vagyok más kocsival.

Mi az ami hiányzik?
Az RPk. Ha nem megyek a JCS elé vagy a zacishoz nem találok RPt. Jó, néha leigazoltat a PD, néha koccanok és megy a "ki téríti meg a káromat?" ez mind szép is jó de egy hosszas RPt csak akkor tudok tolni ha ezekre a helyekre megyek. Ez köszönhető annak is, hogy kevesebb a player szám na de kisebb is a terület mint V4 arányaiban. V4en akár a benzinkúton, akár a skate parkban de találtam RPt, tudtam hol kell keresni.
Az eventek. Valóban mindenki szeretné vissza a horgászatot. Ez vagy jól sül el vagy rosszul hisz oda is mindenki a pénzért megy. Ha jobban keresek majd vele mint a detektorozással akkor az a része nem lesz kihasználva a civil életnek = nem lesz zacisoknál ember = nem lesznek rablások amivel megint csak az RPkből veszít a szerver. Ha viszont rosszabbul keresek a horgászattal akkor pedig az esetleges eventek kivételével nem lesznek horgászok.
  • Sidenote: emlékszem amikor küldtük ki az FK tagokat horgászni, hogy hol jó a kapás. Ez remélem megmarad :D
Ott a Seering. Egy eszméletlen menő dolog szerintem (a kisebb bukkanók ellenére is) Simán eltudnék képzelni oda a vezetőség által biztosított eventet. Ritka kocsi ideiglenes behozatala pl, versenyek lebonyolítása az adminok segítségével.
Monster Truck Show! Miért ne lehetne egy monster truck showt csinálni? Amerikában vagyunk. Ha egyszer elutazok amcsiba fixen megszeretnék nézni egy ilyen showt élőben. Ebből kifolyólag:
Roncsderby event. Ki ne akarna lezúzni pár kocsit just 4 fun.
Gokart event, nem is kell részleteznem szerintem.

Valóban. Az RP olyan amilyennek mi alakítjuk. No de kérdem én ha a zacisnál 30an, a jessenél szerelőkkel együtt szintén 30an. Redline, PF, SASD, IRS, Taxi, Mentő összesen legyen egy 80an. Detektor 20. Hol a többi ember? Az utakon. Az autókázókkal nem tudok RPzni hosszasan. Megint csak ott tartunk, hogy JCS vagy zaci.

Utóirat: Az irományomban próbáltam szubjektíven fogalmazni. Se egy személy, se egy frakcióra se szerverre, nem térek ki személy szerint vagy nem teszek rá utalást a sorok között, negatív értelemben. Nem célom senkit se megbántani! Ha mégis magadra vetted elnézésedet kérem.
 

RIVALE

Barangoló
2022. 08. 30.
87
882
V4 karakter
Emma Moreno
LV karakter
Dave Larsen
Hatalmas probléma az is, hogy amikor a V4 kijött abban az időszakban kissé megint aktívabb voltam, de szinte a grindhelyeken kívül a város üres volt, szinte sehol egy lélek pedig fent volt több száz játékos. A szerveren jelenleg 3 illegális frakció van, ami hatalmas visszaesés a régi frakciószémhoz és változatossághoz képest, illetve rengeteg RP-t képviselő közösségépítő ember eltávozott már, mivel vagy úgygondolták hogy a munkájuk nincs eléggé értékelve a szerveren vagy csak simán megunták, a hiányuk pedig nagyon érezhető a légkörben, őszintén szólva én is már inaktív vagyok több mint 3200 játszott óra után, tehát nem én leszek az rp megváltó, hiszen már se kedvem, se időm nincs nagyon játszani. Félreértés ne essék, én szeretem ezt a szervert és épp ezért állok hozzá kritikusan, és egy álmom válna valóra ha viszontlátnám azt az RP színvonalat amikor elkezdtem.
Köszönöm mindenkinek aki elolvassa ezt a litániát!
Sajnos valóban nem lelhető fel játékos mostanság a népszerűbb, régebben sok RP-t teremtő helyeken. A frakció próbálkozások pedig egyre fogynak, hiszen mint azt többen leírták, igény sincs erre. Amit a fentebbi soraidban pedzegettél abban található a megoldás is.
De sajnálom, hogy az olyan veterán játékosok tűnnek el a közösségből, mint te. Pusztán azért, mert már nem kapják meg azt, mint egykoron.


Annyit hozzátennék még, hogy én a régi kaszinó rendszert is visszaraknám, a már meglévő helyébe avagy mellé. V3-ban nagyon nagy szerepet kapott a szerencsejáték, teljesen jogosan, hiszen egy Las Vegas-ra alapuló városban játszunk. Négysárkány tömve volt még a hajnali órákban is, de Tuning és egyéb szerencsejátékbarlangokban is fellelhető volt az élet. Ellenben, ha most valaki csúcsidőben bemegy Admiral, Négysárkány, Caligula, Tuning kaszinókban szó szerint egy lélekkel nem fog találkozni. Valószínűleg azért vett 180 fokos fordulatot a dolog, mert a fejlesztések során nem csak a gépeken javítottak, de a ''nyerési százalékok'' is meg lettek piszkálva, úgy, hogy azt nagyon eltolták a vesztés irányába. Javasolnám a régi rendszer visszahozatalát, vagy a jelenlegi rendszer átdolgozását. Ennek köszönhetően sokan áttelepülnének a város belsejébe, és egyből színesebb lenne az összkép. Nem pedig zacis előtt tobzódna mindenki.
Teljesen egyetértek veled! Sajnálatos módon az útobbi időben a játékosok nem nagyon közelítik meg a kaszinókat. Régebben emlékszem elég volt a kaszinó előtti egyik padra leülni, írni pár sor RP-t amikor arra vetődött 1-1 társaság és onnantól fogva órákig dübörgött az RP.
Igazság bőven lehet abban is, hogy változtak a nyerési esélyek. Bár erről sajnos nem tudok nyilatkozni, még csak ki sem próbáltam az új gépeket a kaszinóban... S mivel a szerencsekerék, illetve a póker is kikerült (amelyet személy szerint én nagyon szerettem) nem találok olyan játékot, amely jelenleg lekötné a figyelmemet.
Hűha végigolvatam és minden amit leírtál teljes mértékben egyet tudok érteni.2020-ban kezdtem el a szervert elején én is dolgoztam farmoztam stb, aztán egy idő után elkezdtem pecázni ahol megismertem jó *pár* embert innen is csók.Kaszinó egy másik téma régi rendszer sokkal jobb volt szerintem, ott is tudtam rp szituációba keveredni mással és mai napig jóba vagyunk.Szerintem a V4 hatalmas visszalépés a V3-hoz képest. Annyi lehetőség volt rp-zni mással hozzáállás is teljesen más volt SZERINTEM. Annyit várt mindenki a V4 komolyan sok idő volt, mit kaptunk? hát nem azt amire vártunk. Biztos vagyok benne azért jött még ki nyáron hogy *HÁ DE MIKOR JÖN MÁR A V4*. Visszasírom nagyon a régi verziót sok emlék köt hozzá most meg már teljesen elveszett az egész varázs.
Ezzel is egyetértek. A közösség is változott, ahogy az igények is. Bár ezt a változást elsősorban a V4 hozta el, amely úgy gondolom nem azt a réteget részesíti előnyben, akiknek az RP volt a prioritás. Régebben valóban úgy működött egy játékos életútja, hogy kifarmolta a pénzt egy autóra, utána pedig RP-zett. ( A többség legalábbis ) Hiszen ez LV volt egy sajátos szabályzattal és gazdasággal, amelyben mindenki megtalálta az általa élvezhető RP formátumot. Viszont a V4 egy új gazdaságot, az autó mánia új megközelítését, illetve újfajta szabály rendszert tolt az arcunkba. Becsukhatjuk a szemünket, de ez a probléma attól még sajnos jelen van, ahogy te is érzékelted és leírtad.
Ha ezt a topicot nem @RIVALE barátom írta volna, akkor is hagynék itt egy hozzászólást.
A gazdasági kérdésbe én nem folynék bele, ezt mindenki átérzi (talán). Én viszont inkább az RP hiány és az NS-ekért szólalnék fel.
Én személy szerint 2018-ban kezdtem el játszani. Azóta rengeteg idő telt el, de egyszer sem éreztem azt egészen a V4-ig hogy felesleges idő pocséklás frakciózni. Most viszont inkább az az érzésem hogy felmenni sincs értelme, nemhogy NS-t csinálni. Egyszerűen semmi értelme az utóbbi időben fellépni. Nem is olyan régen még ha kimentünk 4 sárkány elé, tuninghoz vagy valamelyik horgász helyre szinte kivétel nélkül úgy tértünk vissza az adott HQ-hoz hogy legalább egy ember jött velünk. Még ha nem is TGF-elni akart, hanem csak RP-zni, szívesen fogadtuk. Vagy volt hogy a játékosok jöttek például klubházhoz csak beszélgetni.
V4 óta erre annyi eset volt hogy egy kezemen meg tudnám számolni. Ha valaki érdeklődött nálunk mostanában TGF iránt az első beszélgetés után általában ment a süllyesztőbe a delikvens. Hogy miért?
NS-ként egy rablás kivételével szinte tényleg semmit nem lehet csinálni. Persze ez nem tetszik a legtöbb játékosnak mert ,,hat rpvel eleg unalmas,inkabb megyek szerelo. De azert koszi".Azzal nincsen baj hogy nem lehet craftolni, ez így van rendjén. De! Az hogy F3-ba nem lehet bekerülni legalább egy NS leadernek sem, az szerintem vállalhatatlan. Ha egy embernek lenne joga legalább drogot készíteni már sokkal színesebbé tenné az NS életét. Fegyvert személy szerint nem érzem szükségesnek, a fegyver boltban megvehető pisztolyok úgy érzem pont megfelelnek azoknak akik nem team deathmatchezni jöttek fel. A különféle narkotikumok valamennyire kellendőek lennének egy-egy RP-re.Így viszont vagy PP -ből szerzel, vagy találsz egy szerencsést aki eladja neked.
Szóval nagyvonalakban én csak annyit szeretnék hogy a régi rendszerhez hasonlóan valamennyi segítséget kapjanak a NonScriptelt frakciók. Illetve amiket az előttem lévők említettek:
-régi hobbikat visszahozni (bár remélem azért nincsenek most mert fejlesztés alatt állnak)
-a szerver ,,amerikaisítása"( tehát tényleg ne legyen már félig magyar a szerver összképe, elvégre ez az USA)
-gazdaság helyreállítása, normalizálása
- élvezetes civil munkák
- kötelező RP visszahozása azoknál az eseteknél mint az ütközés például ( ma már ugye ha frontálisan beléd vágódik John Johnson és a többi hasonszőrű F1-es pilóta tudással megáldott játékos egy anyazás után távozik, de annyit már nem tenne hogy egy kicsi RP-t írjon)

Nos, én még tudnék mit írni, lehet fogok is, de első nekifutásra ennyit elégnek érzek. Még egyszer mondom hogy én tényleg a frakciók és RP szemszögéből nézem a szerver életét, de mára már sajnos egyik dolog öli a másikat...
B4ly barátom, mi rettentően sokat beszélgettünk erről, főként akkor amikor arra a döntésre jutottunk, hogy abbahagyjuk a közel egy éves, NS frakciós tevékenységünket, amelyre mindketten építettük a karakterünket.(Autók, fegyverek vásárlása. Mondhatni egyikünk karakterének sincs saját vagyona, hiszen mindent egy-egy NS köré építettünk) Reménykedem benne, hogy fog jőni a változás, hiszen jelenleg az NS-ekbe tett idő és energia semennyire nincs értékelve.
Az áremelkedésre rátérve az a baj hogy lehett számítani valamilyen szinten hisz sok új autó meg pl garázs rendszer így mindenki pp-t vett így elérünk a fő szerver szintjére gazdaságilag ami elég rossz hisz pont azért kezdtem az LV-t mert kissebek az árak és jobban lehet érvényesülni.
A gazdaság nem az új autóktól és nem is a PP-től dőlt be, hanem a farm rendszertől amelyből minden játékos ki tud bányászni napi 175.000 dollárt. Ebből a pénzből LV-n régebben egy korrekt autót kaptál és egy hetet vagy több napot kellett dolgoznod érte. Ha valaki több farmot is csinál, az hamar milliomos lesz. A szerver gazdasága véleményem szerint V4-kor ehhez igazodott, ennek nyomán próbáltuk felkapni a fonalat. Hiszen senki nem fogja az autóját 2 millióért eladni, ahogyan V3-ban, ha ez az összeg 2 hét alatt, napi fél óra munkával összeszedhető.
Az autópark rá térve én a parkjegyet is ide rakom : Amikor bejött az új parkjegy kb értelmét is vesztette az hogy van egy parkjegyes autód PL raptorod és kölcsön adod a kezdő haverjaidnak hogy könnyebben csinálhassák a beszálítást de miután bejött ez a rendszer az kapásból arra kényyszerített (szerintem) sok játékost hogy saját Autót vegyen farmozni amivel így alapvetően nem lenne baj csak ezzel megugrott a vonohorgos autót keresők száma ami szintén feljebb dobta egy keveset az árukon. A jármű választékra át térve részben egyet értek veled példaként az Gulia-t hoztad fel így egy pár dolgot én is kifejtenék vele kapcsolatban:Hiába jó a modja ha a handling iszonyat lassú de tényleg már egy E60 hoz képest is az F11 ről nem is beszélek hisz az mérfőldekkel jobb értem hogy IRL handling de ahoz képest hogy mennyibe is kerül ebben az árban kb minden autó jobb nála.


A rendvédelmi MDC-s problémáddal is egyet értek hisz ahogy leírtad ami a neveden van mindent látnak a farmot a bérelhető garázst meg minden ezzel eggyüt ugye az összes autót a neveden amivel az a baj hogy PL: egy subaru-val illegálozol és lessz rajta körözés akkor az összes többi autóra is raknak ami a neveden van ezzel kb semmi esélyed sincs a rendvédelem ellen iylen szempontból .Egyébként a V4-es részlegen van egy tök jő ötlet az IC szankciók csökkentése/törlése néven aminél a hozzászolásokat elolvasva sok dolgot lehet megtudni a jelenlegi helyzetről hogy mi is folyik.

a vagyon tizedelésen kivűl kb az összes dologgal eggyet értek amit leírtál nekem is hiányzik a horgászat vagy azt hogy látni hogy valaki a buszos melót csinálja és nem áruszálitózik egész végig remélem a szabadidős tevékenységek vissza jönnek illetve jöhetne egy pár extra munka is ami v3 idelyén nem vot PL kamionos vagy hasonló .
A parkjegy kivételét elsősorban az NS-ek érezték, de ahogy te is írod, több helyen fel volt lelhető a probléma, amelyet a hiánya okozott. ( Bár továbbra is elérhető volt, de senki sem vásárolta. ) Sajnos az autók tulajdonságaira nem tudok kitérni, nem igen volt lehetőségem tesztelgetni őket, saját részre ritkán vásároltam, de örülök hogy bővül a topic többek különféle tapasztalatával!

A többi ponttal egy hullámhosszon vagyunk ezek szerint! A v4-es topicot is figyelemmel követem, reménykedem benne hogy ott is valamilyen szinten kiélégülnek a játékosok igényei. Két szerver ugyan, de egy közösség vagyunk. Egymásért mindent!
Sziasztok!
Én is hozzá merészkedem szólni az ötlethez, mivel nekünk is sok dolog szúrja a szemünk.

@RIVALE -val és pár sráccal már beszéltünk a dolgokról külön. A legnagyobb gond a NON-Scriptelt frakciókkal vannak. Szinte már semmi értelme nincs egy non-scriptelt frakciót üzemeltetni, ezt sokan látjuk. A lehetőségek csekélyek, csupán élményképre lehet különlegesebb roleplayeket kreálni. Kizárólag túszejtést tudnak szervezni, ami egy idő után unalmassá válik és mindenki tudja, hogy általában mi a vége. Ezen kívül kereskedjen fegyverrel vagy kábítószerrel?? Semmi értelme az egésznek, mivel odáig elfajult a dolog, hogy egy sima playernek több illegális tárgya van, mint egy frakciónak.. A másik nagy gond, hogy minimális figyelmet kapnak ezek a frakciók és ennek megvan a végkimenetele. Odáig jutottunk, hogy van 2 nagyon maximum 3 illegális non-script frakció, ami próbálkozik még fent tartani a roleplayt. Ezek száma évről - évre, hónapról - hónapra egyre kevesebb. Ezeknél a frakcióknál látszik, hogy szeretnék csinálni az egészet, de semmi lehetőségük nincs. Valamelyik magasabb szinten van jóval, mint egy non-scriptelt.. (tisztelet a kivételnek) Ezeknek köszönhetően mind az, amiért ezek a frakciók megszűnnek. Rivalek vették előbb észre a SAI91-el, hogy semmi értelme nincs az egésznek, alig kapott figyelmet az emberektől, mert már nincs igény a roleplayre. Illetve mi is a Chernaya-val kezdünk ott tartani, hogy minek is csináljuk? Csupán az a pár korrekt visszajelzés miatt csináljuk és, hogy valaki vigye még a "magasabb" roleplay szintet. Reméljük lesz valami változtatás, mert nevetséges ameddig süllyedtünk.


A másik legnagyobbik baj a rendvédelemmel van. Egy kezemen, talán kettőn megtudom számolni, hogy hány ember áll le rpzni. Bármivel is érvelhetsz, az MDC,-ből tud rólad mindent, kapsz egy ticketet olykor-olykor a semmiért. Ha tovább húzódik egy feltételezés miatt bevisznek és szó nélkül beraknak 420 percre? Tényleg itt tartunk, ez a szint.. Az F.B.I-al voltak nekem is jó tapasztalataim, ők hajlottak az rp-re és nem a lövöldözés volt az első célú szándék. Az e-féle frakciókat kellene erőltetni a szerveren, ha már "amerikai stílusú" a szerver. Mindig tudta minden illegálos, hogy a rendvédelmis frakciókkal kár is veszekedni, úgyis kiforgatják a szavaid, illetve tele van adminnal. Szintén tisztelet a kivételnek, de a tapasztalataimról beszélek, illetve nem csak velem fordult már elő. Az MDC-n pedig remélem lesz változtatás, mert előbb tudják a nevem, mint a frakció társaim.

Személy szerint nekem tetszik a v4-es mód, látszik is, hogy volt vele munka, viszont rengeteg a hiányosság. Ahogy fentebb leírták, három munkalehetőség van a szerveren, amiből kezdőként pénzt tudsz csinálni. Régen felléptél és volt 5-6 munka, ami közül tudtál választani. Ezek a helyek mindig tömve voltak, volt élet - roleplay, ember. Most meg veszel egy keresőt egy ásóval és egyedül keresgélsz. Hol van az interakció a játékosok közt? Miért kell mindenhez NPC? A rengeteg szabad idős tevékenység hiányzik. Miért egy SEENEMA van előnyben egy horgászattal, billiárddal vagy egy pókerral szemben? Las Venturas városnak szinte már semmi értelme nincs, több embert találsz vidéken, mint a nagy városban. Illetve mindent megtudsz csinálni már ott is, hogy megélj, nem kell azért a városba menned. 4-5 éve még éjjelente is 50-60 ember állt a Four Dragon's kaszinó előtt. Most ez a helyzet van zálogháznál is, csökkentve a számot. Viszont volt és van egy nagy különbség. A kaszinóhoz szórakozni jártak az emberek és roleplayezni. A zálogházhoz pedig kereskedni járnak, mert le kell adni az antik tárgyakat. A legnevetségesebb az, hogy egy lvl 2-es szintű játékosnak felső kategóriás autója/autói vannak.. Nem tudom hol lett elrontva ez az egész, de valahol nagyon. Növény farm, illetve állatfarmnak sincs semmi értelme. Elég lenne átnevezni bárány farmnak az egészet, mert mindenki azt csinálja. Négy évvel ezelőtt fél millió dollárból egy felső-közép kategóriás gépjárművet vettél. Most pedig? Vegyek belőle egy AMC Gremlin-t vagy micsoda? Plusz ráadás, hogy valamelyik autónak közel annyi a szereltetése. Az bárány farmból két hét alatt közel kiszed egy ember kettő millió dollárt.. Hol van megbecsülve a pénz?? Közel egy hónapja nincs autóm, mert nincs annyi pénzem, hogy egy közép kategóriás autóba fektessem a pénzt. Az időm szűkös, mikor van időm játszani, akkor nem az lesz az első, hogy pénzt fogok keresni. Inkább a saját - baráti kör roleplayébe ölöm bele azt a pénzt. Minden mondatnak egy a vége, remélem változtatva lesz az egész koncepción.

A napokban több csalódás ért engem. Többször próbálkozunk valakivel roleplayt kezdeményezni, de 20-ból egyszer ha sikerül egy normális embert kifogni. A héten, egyik este szintén ezt tettük. Mi elkezdtünk az adott illetővel játszani, majd ő annyit írt nekünk, hogy nem süllyed le arra a szinte, hogy ő egy /me-t vagy egy /do-t is leírjon. Itt látszik hová fajult az egész közösség. Annyit tudok mondani erre, hogy Gratulálok ezeknek az embereknek. Azokról nem beszélve, akik még jobban a közösséget bontják. Már nem az van, hogy minden sarkon, utcában találsz erre alkalmas embert. Már az van, hogy az egész szerveren örülsz ha találsz a 200 játékosból 30 darabot. Valahogy a közösséget kellene első sorban újra összekovácsolni, utána lehetnének a stabilizáló updatek, amivel megint egyenes útra kerülne a szerver. Remélem ezekkel az ötletekkel valamit sikerül összehozni, mert a végét járja már a roleplay...
Reménykedem abban Vajaskenyér, hogy erre mástól is kapsz választ, hiszen mi az utóbbi időben renteget beszéltünk róla. Az NS frakciók valóban többet érdemelnének két szép szónál, hiszen sokan tudjuk hogy mennyi mindent kell feláldozni egy ilyen megmozdulás elindításáért. Örülök, hogy ennek többen is hangot adunk, így talán valamilyen szinten korrigálva lesz az itt fennálló hiány.
Lobbyzott már a közösség 2 éve is, nem lett belőle semmi. Lobbyztok most, nem lesz belőle semmi. Lenne értelme átgondolni pár dolgot.
Lehetséges régebben is voltak erre megmozdulások, azonban én nem szívesen nézném azt és tűrném csendben, hogy a szerver ilyen irányba megy jelenleg. Ha az új irányvonal az, amit a V4 hozott akkor kérem jelezzék, mert felhagyunk a reménykedéssel és ennek fényében cselekszünk. Ha a habos sütemény után egy szelet száraz kenyér van a közösség elé vetve, akkor mondjuk ki azt, hogy sok mindent, de ezt bizony nem esszük meg.
Csak érthetetlen, hogy miért nem lett belőle semmi, hiszen szerintem nem csak a játékosok érdeke az, hogy jól működjön a szerveren az RP, mert hosszútávonaz vonzza a játékosokat, és igen vannak olyanok is akik szeretnek rengeteget grindolni, pp-zni, kocsikat szerezni, de szerintem ők se egymaguknak akarnak gyűjtögetni hanem kitűnni akarnak, és nekik is szükségük van játékosokra, így azok nélkül ők is eltűnnek. Emlékszem volt olyan időszak is hogy mindennap 300-400 játékos volt fent még jóval a V4 előtt, na akkor volt valami nagyon jól csinálva, most ilyen szám szünetekbe is teljesen elképzelhetetlen. Azt a pár dolgot már rég átgondoltuk, és most is pont azt tesszük, innentől már csak ezekkel az ötletekkel tudunk segíteni, a többi utána nem rajtunk múlik.
Osztom a gondolatot. Sajnos mostanában a 200-at üti a játékosok száma, illetve többsége nem RP-zni jön fel a szerverre, hanem farmolni. Azokat, akik pedig RP-t keresnek nehéz összeszedni sokszor. Ellentétes karakter, ellentétes frakció koncepció, nem megfelelő időpont stb, megannyi kizáró lehetőség számításba jöhet.
Ha pedig ezek a játékosok eltűnnek, mert nem kapják meg azt amire ők vágynak, ez a hajó bizony elég hamar elsüllyed, mert ahogy felettem is megfogalmaztad már egy előző hozzászólásodban, a kereskedés és az autók iránti őrület nem fogja itt tartani örökké még azokat a játékosokat sem, akik túlnyomórészt ezért kezdtek el játszani a szerveren.
Sajnos rövid/hosszú távon nem az RP vonzza az embereket, hanem a pénzköltés lehetősége. A pp-zés hiánya meg a szerver leállításához vezetne, mivel nem lenne gazdaságos fenntartani azt.
A játékosszám csak eventek alatt volt 300 felett, egyébként az uborkaszezonban nagyon max 300 volt hétvégente.
Igazat adok, hogy sokszor nem voltunk 300 játékos felett, viszont régebben 250 játékosnál is nagyszerű RP-k voltak. Jelenleg pedig ez hiányzik azon embereknek, akik ide kommentelnek, s akikről szól ez a topic.
Azt én sem értem, hogy miért kellett a 2 szervert inflációban felzárkóztatni egymáshoz, amikor LV-nek mindig ez volt a bája, hogy nem kellett éveket dolgozgatnod/farmoznod egy kisebb vagyonért. Most, hogy a playerbase nagy része visszament suliba/dolgozik/visszament V4-re megint csak tolja az inflációt.
Ezek valóban nagy filozófiai kérdések, amelyekre csak találgatjuk a megoldást. Szerintem inkább az érdeklődés és a fent említett, a többiek avagy általam leírt problémák miatt csökkent a játékosok száma. Régebben ilyen időtájt is rentegen voltunk és élt a szerver.
Parkfelügyelettel kapcsolatban meg: de, van dolga a frakciónak, több mint gondolnád.
A parkfelügyeletet kifejtenéd nekem esetleg? Szerintem az új adórendszernek köszönhetően, ha egy játékosnak háromnál több autója van, akkor is bérel egy garázst, mert nem éri meg közterületen tartani.
Szerintem összességében felületesek az ötleteid, nem nagyon látsz mögé, ezért nem is állnak nagyon biztos talajon ezek a kezdeményezések, mivel még csak 3 hónapja megy a szerver. Messzemenő következtetéseket nem vonnék le ennyi idő távlatából.
Az ötletek meglehet felületesek, viszont többségéhez nem kell komoly fejlesztés, több régi dolog is vissza kerülhetne, amelyek miatt nem kellene a fejlesztőknek hónapokat dolgozni. Sőt, van olyan ötlet amelyhez scriptet írni sem szükséges, csak felfogás kérdése, avagy a közösség is simán tehet a probléma ellen. De miért kellenének ennél komolyabb ötletek, ha ez a minimális változás is elég lenne a közösségnek ahhoz, hogy újra szívesen feljárjanak (többen) a szerverre?!

Sajnálatos módon valóban nem látok a dolgok mögé, ugyanis nem vagyok a fejleszői gárda tagja. Viszont lépni kell és valakinek ki kellett hangosan mondani azt, amiről eddig mindenki csak susmorgott. Szerencsére ezt többen meg is tettük. Lehetséges, hogy csak három hónapja megy a szerver az új moddal, viszont ez ideje aktívan játszunk is rajta. Érzékeljük és tapasztaljuk a negatív és pozitív változásokat. Mikor kellene egy ilyesmi topic-nak megszületnie?! Amikor már csak százan leszünk? Vagy amikor a többi NS, avagy nem NS frakció is úgy dönt, hogy inkább átmegy a fő szerverre, mert LV száznyolcvan fokos fordulatott vetett a V4-el?
Vegyük csak a player oldalát:
Nem rég kezdtem újra az LV-t. Szerverégés előtt mint illegál IC leader tevékenykedtem egy motoros klubban(!) Most, hogy visszajöttem a V4re, tapasztaltam azt amit leírtál több pontban is.

Civilként milyen lehetőségeid vannak?
  • Áruszállító
  • Detektor
  • Kereskedni
  • Kocsizni
  • Rabolni
  • Farmozni ami mondjuk elvesz fél órát / farm
Kedves Paddy!
Örülök a kommentednek, úgy gondolom azonos szögből nézzük a szervert jelenleg. Sajnos való igaz, ezek a tevékenységek végezhetőek a szerveren, avagy inkább ezt csinálják szívesen a játékosok. RP-ben már elég kevesen gondolkoznak. Személyes példával is tudok élni, mi az NS frakciónkkal hetekig hirdettünk tagfelvételt mindenféle munkára, dobozok pakolásától kezdve, könyvelő álláson át a pultosig. Egy SMS-t sem kaptunk.
Ezek mind olyan tevékenységek amik monotonná válnak akár csak pár hétre rá. Amit írtál, hogy 2 darab gócpont található ami a JCS és a zacis. Kissé olyan érzést ad mint a GTA 5 szervereken a "public garázs". MIndenki ott "RPzik" mert ott a kocsija és megszokottá vált, hogy ott vannak az emberek. V3on az AKK volt ilyen gócpont de ott is mindig volt valami történés nem csak a "/s ANTIKOT VESZEK 70%ban" Most ugye a felesleges feszültségkeltést szankciónálják az adminok amivel egyet is értek, ne balhézz just 4 fun. Ennek következtében pedig jóformán csak az antikkal kereskedőket láttam.
Hiányzik a frakciókkal adta RP lehetőségek. Hiányzik az, hogy legyen egy jó PD-s haverom akit megismerek IC. Hiányzik az, hogy az illegál megjelenjen egy adott területen. 2 hónapig voltam civil / szerelő és úgy amblock illegált nem láttam a szerveren.

Mire gondolok illegál alatt?
Pont nem arra, hogy legálba lehessen hirdetni "Airsoftot" és drogokat. Az LVnek pontosan ez volt a szépsége, hogy se Seenion, se legálba nem lehetett illegált hirdetni ezáltal kapcsolatokat kellett kiépítened, hogy te fegyverhez juss.
Mire gondolok illegál alatt? Arra, hogy legyen drog terjesztés, legyen csipkelődés / háború alkalom adtán. Legyen lövöldözés egészséges mértékig, mégis csak amerikában vagyunk. ( és nem, most nem a bank rablásra gondolok) Legyen Korrupció. Ami nekem hiányzik a szerverről az a korrupció adta lehetőségek illegál részről. Nem azt mondom, hogy egy EKHSZSZ-t meglehessen úszni, de most egy pitibb ügyet ne kelljen leülni. Lehessen óvadékot letenni vagy egy rendőrt lefizetni és töröltetni az MDCt.

Ha már MDC.. Amikor próbáltam illegálba TGFelni, egy olyan karaktert szerettem volna alakítani aki úgymond egy "szellem". Ameddig nem ismertem az MDC-t OOC, hogy mire képes azt hittem ez működni is fog... Aztán az első igazoltatásnál vágott pofán a script úgy igazán. Azt is tudják rólunk, hogy mit reggeliztem (ahogy fent említették) Ezt hihetetlen Over Powernek gondolom. Valóban IRL így működik de ezzel megint csak az illegált nyirbáljuk ki. Nincs arra lehetőség, hogy hamis személyivel mozogjak, nincs arra lehetőség, hogy más kocsit vegyek elő egy üldözés után hisz a kamera akkor is bejelez ha csak a határon átmegyek. (Ebbe nem vagyok 100 biztos, ha nem így van akkor sorry, én így tudom.) Ergó ha elkövetek egy EKHSZSZ-t vagy egy REM RUMot akkor ameddig én azt le nem ülöm azt, kapom a Felony Stopot hiába vagyok más kocsival.
Ez így igaz. Pedig, ahogy felettem is leírták, s igaz sem volt talán, régebben a kaszinóknál és egyéb RP szempontból fontos helyeken zajott a szerepjáték. De manapság mára ez terület ténylegesen lecsökkent a zálogházra.

Sajnos az illegál ténylegesen elég rossz helyzetben van, elsősorban az NS részéről tudok nyilatkozni, de ezt már felettem páran megtették. Reménykedem abba, hogy az F3-as frakciók egy-egy tagja a kérdésedre jobban fog tudni reflektálni.
A jail pedig valóban kikerülhetetlen az új rendszerrel. Mi maradtunk annál, hogy kizárólag RP-ben illegálozunk, kisebb adócsalások, hamisítások, pénzmosás stb. Viszont erre sajnos nem volt igény. Viszont emlékszem, annó V3-ban az FBI értékelte a hasonló RP-ket, ami megtörtént RP-vel az is terhelő bizonyíték volt 1-1 kihallgatás során. ( Például a hamisítás ) S itt sosem a börtön volt az első. Az elkövetett bűn végett sokszor kaptunk egy több órás kihallgatás RP-t, utána pedig szabadok voltunk. ( Bár nekem Envy Posner-rel is voltak hasonló élményeim, és rendkívül jól esett hogy ennyire szerepjátékhűen folytak le az intézkedések, és nem a másik szivatása volt a cél, hogy órákra a fegyházba dobjuk hanem ténylegesen az RP. )
Mi az ami hiányzik?
Az RPk. Ha nem megyek a JCS elé vagy a zacishoz nem találok RPt. Jó, néha leigazoltat a PD, néha koccanok és megy a "ki téríti meg a káromat?" ez mind szép is jó de egy hosszas RPt csak akkor tudok tolni ha ezekre a helyekre megyek. Ez köszönhető annak is, hogy kevesebb a player szám na de kisebb is a terület mint V4 arányaiban. V4en akár a benzinkúton, akár a skate parkban de találtam RPt, tudtam hol kell keresni.
Az eventek. Valóban mindenki szeretné vissza a horgászatot. Ez vagy jól sül el vagy rosszul hisz oda is mindenki a pénzért megy. Ha jobban keresek majd vele mint a detektorozással akkor az a része nem lesz kihasználva a civil életnek = nem lesz zacisoknál ember = nem lesznek rablások amivel megint csak az RPkből veszít a szerver. Ha viszont rosszabbul keresek a horgászattal akkor pedig az esetleges eventek kivételével nem lesznek horgászok.
  • Sidenote: emlékszem amikor küldtük ki az FK tagokat horgászni, hogy hol jó a kapás. Ez remélem megmarad :D
Ott a Seering. Egy eszméletlen menő dolog szerintem (a kisebb bukkanók ellenére is) Simán eltudnék képzelni oda a vezetőség által biztosított eventet. Ritka kocsi ideiglenes behozatala pl, versenyek lebonyolítása az adminok segítségével.
Monster Truck Show! Miért ne lehetne egy monster truck showt csinálni? Amerikában vagyunk. Ha egyszer elutazok amcsiba fixen megszeretnék nézni egy ilyen showt élőben. Ebből kifolyólag:
Roncsderby event. Ki ne akarna lezúzni pár kocsit just 4 fun.
Gokart event, nem is kell részleteznem szerintem.
Örömmel olvasom, hogy ismét bővült a lista jó pár ötlettel. Való igaz, nagyon hangulatos volna egy Monster Truck esemény, avagy egy roncsderbi. A SeeRing használva volt egyébként, amikor bejött a V4, viszont már hónapok óta nem történt szervezett verseny. Én nagyon egyetértek a leírt gondolataiddal!
Valóban. Az RP olyan amilyennek mi alakítjuk. No de kérdem én ha a zacisnál 30an, a jessenél szerelőkkel együtt szintén 30an. Redline, PF, SASD, IRS, Taxi, Mentő összesen legyen egy 80an. Detektor 20. Hol a többi ember? Az utakon. Az autókázókkal nem tudok RPzni hosszasan. Megint csak ott tartunk, hogy JCS vagy zaci.
Tetszetős a keretes szerkezet, amely az írásodat illeti. Reménykedem benne, hogy azokra a kérdésekre, amelyet én nem tudtam megválaszolni is fogsz kapni érdemleges választ!


Továbbá ne haragudjatok, hogy ennyire összeszedetlenül, egy kommentben válaszoltam mindenkinek, azonban nem áll szándékomban bűntetőpontokat begyűjteni fórumon. Köszönöm mindenkinek az őszinte gondolatokat és véleményt!
 
Utoljára szerkesztve:

Danikaaaa

Barangoló
2021. 05. 17.
143
259
LV karakter
ben cortez
Sziasztok! Mint kívülálló, én 2017-ben kezdtem el a szervert, akkor még teljesen más világ volt, V3-ról elkezdeni az LV-t, mint egy másik világ, a playerek lelkesedése az RP iránt kimagasló volt, és inkább leültél és órákat RP-ztél a többi emberrel, mint hogy vidéki buszos melót told. Illetve iszonyat sokan horgásztak is abba az időbe, ott bányatónál is rengeteg boldog órát eltudtam tölteni, és megismerni jó pár embert. Rengeteg farkciót is megjártam ez idő alatt, boldog ezer percnyi emlék maradt meg a SeeMTA-ról. Azonban a lelkesedés nekem is alább hagyott, mondhatni csak megnéztem az új V4 frissítést. Sajnos nagyon sokan hagyták abba a szervert, régen is volt mélypont, de sikerrel ki is lábalt belőle a szerver, most is ugyan ez van, rengetegen hagyják itt a szervert sajnos. Illetve rengetegen vannak akik amiatt nem lépnek fel a szerverre, mivel rettentően kevés player játszik napi szinten. Így 8 év után engem sem tud már lekötni a játék, havonta, ha max egyszer leülünk 1-2 órát játszani. Nem tudom, hogy mi vezethetett idáig, hogy ennyire nincs "érdeklődés", de van egy olyan érzésem, hogy már soha nem lesz igazi RP-vel dús játékélmény. PS: Aki nem ezen a játékon nőtt fel, átvitt értelembe, még vissza se tér, esetleg hónapok múlva megnézni, hogy végül mi van a szerverrel, de azért remélem nem ez fogja jelenteni a szerver végét.
 

youknowwhooim

Újonc
2019. 02. 21.
66
272
V4 karakter
Carlos Anderson
LV karakter
Kay Frey
V2 karakter
-
Sziasztok! Teljes mértékben egyet tudok érteni mindenkivel. A szervert nagyon leölte ez a sok pénz hirtelen, lassan elérünk itt is a V4-es árakhoz... Ezáltal az RP is eltűnt mivel az emberek feljönnek, elmennek detekotrozni/farmozni 1-2 órát aztán le is lépnek. Amit nagyon remélek hogy mihamarabb bejön a szerverre az nem más mint a horgászás. Mikor elkezdtem a szervert olyan 2018-19 környékén a legjobb RP-k ott voltak. Mindig mentünk a haverokkal és valahogy mindig találtunk embereket akikkel tudtunk bármiféle interakciót kezdeményezni. Igaz, a végére már a horgászat is ki volt halva, csak akkor voltak emberek amikor versenyhalat lehetett fogni bányatónál... Pár ismerőssel jelen pillanatban is próbálunk kicsit RP-t hozni a szerverre, ezért is csináltunk egy NS frakit és próbálunk tényleg minél több embert elérni hogy jöjjenek el a buliba ahol tényleg le lehet állni az emberekkel beszélgetni.. Ha a tegnapi bulinkat nézzük, szerintünk össze tudtunk hozni egy olyan közösséget oda, hogy tényleg mentek az RP-k rendesen, nem csak ezzel a "meh, haladjunk már" hozzáállással. Sajnos így is vannak olyanok akik odajönnek feszültséget kelteni, ez megtörtént most is, mert kb egy 30 perccel a buli kezdés után kimentek elővenni egy Glock-ot, majd mivel a PD-sek pont akkor érkeztek ki mikor elővették és ránk tartották így már meg is történt a lövöldözés... Le is ölte a kedvünket egy picit, de ennek ellenére is akik megmaradtak ez után, azokkal lehetett szépen RP-zni. Remélem az elkövetkező update az minél hamarabb megérkezik és minél tartalmasabb lesz.
 

step.

no caption needed.
2022. 01. 05.
395
1 158
ainterface.hu
V4 karakter
peterson.bailey
LV karakter
isaac.holmes
Ha már késő is, de visszább kéne fogni az inflációt. Újra gondolni az egész rendszert, hogy mi mennyi pénzt ad és vesz el. Ezek után a játékosok vagyonára egy osztót rakni.
Ez azért nem ennyire egyszerű, de meg lehetne próbálni.
Ha minimálisan is, de támogatni az ilyen szervezeteket. Lehetne akár teljesen IC a dolog, akinek cég/vállalkozás van a tulajdonában az tudjon támogatást felvenni.
Ezzel is csak pénz lenne behozva a szerverre, szóval ehelyett biztosan valami más kellene.

A többivel egyet tudok érteni, mivel látszik, hogy már egyáltalán senkit nem érdekel az rp, csak az, hogy az antikot jó áron lehessen eladni.
 

RIVALE

Barangoló
2022. 08. 30.
87
882
V4 karakter
Emma Moreno
LV karakter
Dave Larsen
Ez azért nem ennyire egyszerű, de meg lehetne próbálni.
Úgy gondolom minél előbb volna szükséges lépni, mert minél tovább várunk annál biztosabban sodródunk a V4-es árak felé. S ez a folyamat hetekkel, avagy hónapokkal később visszafordíthatatlan lesz. A V4-es árak lesznek itt is jelen, amely azt jelenti hogy az eddigi drágulási folyamat második fele még hátra van.

Nem mellesleg, aki teszem azt most lépne fel először V4-re, annak mindjárt el is megy a kedve a játéktól, hiszen az akkor nehéz munkával összekuporgatott százezrek a traffipax áldozatává esnek.
Ezzel is csak pénz lenne behozva a szerverre, szóval ehelyett biztosan valami más kellene.
Inkább támogassuk ezt a végletet. Ők azok, akik alkalmadtán eseményeket szerveznek, a pénzt nem saját magukra, hanem a vállalkozásukra/NS frakciójukra költik. Szinesítik a szervert és RP-t hoznak. Én szívesebben látnám azt, hogy a karakteremtől óránként levont adónak egy kisebb része az ilyen szervezetek számláján landol, mint azt hogy Kis Pisti tovább gazdagodik az új rablás szabályzat miatt az antikokon, és ebből a pénzből a harmadik BMW-jét veszi.
Nem is kell nagy összegekre gondolni feltétlen, de ebből a pénzből legalább a vállalkozások bejelentésének egy részét lehetne fedezni vagy kisebb kategóriás autókat vásárolni a szervezet számára. Engem feltétlen az sem zavarna, ha az ebből a pénzből vett gépjárműveket elvennék, ha csődbe megy a szervezet, megunják a tagok stb. De addig is minimális támogatás járna a munkájukért.
 

Paddy

JUICER - DUD
2019. 01. 16.
207
728
V4 karakter
Paddy O Ryder
LV karakter
Lilith Ryder
Én hallottam olyan ötletről is, hogy a PPnek kéne ársapkát szabni. Megkell hagyni én támogatnám ezt az ötletet is. Folyamatosan jövekszik a PPnek az IC ára > növekszik az infláció.
Továbbá a 75.000.000$ig kiterjedő kamatozás miatt szabadultak el az árak ennyire. mindenki elkezdte eladni a kocsiját jóval drágábban mint előtte, hogy meglegyen a max kamat. Ezt egyáltalán nem tudom támogatni. Láttuk jól, hogy V3on mi lett belőle az évek alatt. Ne legyen ez LVn is.
 

notoriousdancso

Teflon Don
2019. 01. 10.
1 050
4 302
V4 karakter
John DiBello
LV karakter
Jude Bonner
Én hallottam olyan ötletről is, hogy a PPnek kéne ársapkát szabni. Megkell hagyni én támogatnám ezt az ötletet is. Folyamatosan jövekszik a PPnek az IC ára > növekszik az infláció.
Továbbá a 75.000.000$ig kiterjedő kamatozás miatt szabadultak el az árak ennyire. mindenki elkezdte eladni a kocsiját jóval drágábban mint előtte, hogy meglegyen a max kamat. Ezt egyáltalán nem tudom támogatni. Láttuk jól, hogy V3on mi lett belőle az évek alatt. Ne legyen ez LVn is.

A probléma ott kezdődik, hogy a Prémium Pont OOC dolog, mert OOC pénzért veszed és ez átkerül az IC gazdaságba. Ennyi. Nyílván az inflációra igen, rátesz a kamat is egy jó nagy lapáttal. Ömlik be a pénz, szabályozhatatlan módon nagyjából.

Ez azért nem ennyire egyszerű, de meg lehetne próbálni.

Az árakat kéne megemelni, de brutálisan, de amíg az IC gazdaság folyamatosan erőszakolva van külső hatások által... Értelmetlen.
 

Padawan180

Aktív fórumozó
2019. 01. 23.
231
525
V4 karakter
Nsubuga Nelson Obata
LV karakter
Mubarak Gyasi
V2 karakter
-
V4 scriptileg, programozó vagy fejlesztő szemmel mesés… viszont utóhatását nézve valami ritka mod kiábrándító. Én kimondom oszinten, 2017ota nyustoltem lv-t, sok mindent beletettem a szerverbe, de egyszeruen meguntam. Fellép az ember, megy két kort a kocsival, szétnéz a városban, próbál találni valamit, és kb semmibe nem botlik bele, egy két üldözést leszámítva. Lv-nek már semmi köze a régi önmagához, ez a leginkább fájó. Egyébként meg ertem én hogy fejlesztés alatt áll sokminden, de a már évek óta mézesmadzagként az orrunk előtt huzogatott v4 többet vitt el, mint hozott. Én elvesztem.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.