Vontatósok/lefoglalósok.. szabályzat szigorítása

doms

Fórum Mester
2019. 07. 19.
1 562
2 534
LV karakter
kip hart
Azért leállósáv, mert műszakilag sérült autókat lehet otthagyni, amik nem képesek a tovább haladásra.
Ez RL is pont így van. Nem tudom miért kéne bármire 10 percet várogatni.
Mi az elképzelésed vele? Várunk melletted majd odaszaladsz és elhajtasz mi meg mosolyogva integetünk neked?
A szabálytalan parkolást továbbra sem perctől számolja senki, pont úgy, ahogy RL sem.

Itt van pár videó arról, hogy IRL hogy működik az autó lefoglalás, érdemes megnézni.

 
  • Vicces
Reactions: HuoTheOne

HuoTheOne

Barangoló
2019. 01. 10.
82
278
29
Cyprus
V4 karakter
Jurgen Vans
LV karakter
Hugo Cabret
V2 karakter
Nincs
Azért leállósáv, mert műszakilag sérült autókat lehet otthagyni, amik nem képesek a tovább haladásra.
Ez RL is pont így van. Nem tudom miért kéne bármire 10 percet várogatni.
Mi az elképzelésed vele? Várunk melletted majd odaszaladsz és elhajtasz mi meg mosolyogva integetünk neked?
A szabálytalan parkolást továbbra sem perctől számolja senki, pont úgy, ahogy RL sem.

Itt van pár videó arról, hogy IRL hogy működik az autó lefoglalás, érdemes megnézni.

A videok amiket te belinkeltel koze sincs a parkolas felugyelethez... Teljesen mas temakor. REPO tehat Reposession. Ezek az autokat azert viszik el hazak, garazsok elol mert a tulaj nem fizette a havi torleszto reszletet es a bank birosagi uton vissza vette a gepkocsit.. Igy ezeket barhonnan elszallithatjak, teljesen mindegy hogy legalisan vagy illegalisan parkol ugyanis nem azt nezi.. Hogy jon a REPO a Parkolasi felugyelethez? Ha ilyen es ehhez hasonlo videok alapjan tanulnak nalatok, akkor nem csoda hogy itt tart ez az egesz... Nem azt tanuljak ami a feladatuk.. Ja es megsugom a REPO fiuk altalaban magan emberek, magan cegek, nem felugyelet vagy hatosagi szerv.

A leallosavot barmi egyek indokkal lehet hasznalni, nem kizarolag muszakilag hibas gepkocsik allhatnak meg ott. Ha valaki fotozni szeretne, esetleg WC-re menni, megallhat, termeszetesen hosszabb ideig nem szabad ott hagyni a gepkocsit ez termeszetes. Minek varakozni? Leallosavba altalaba az ember nem poenbol all meg, valami van.. akar problema, akar a fentiek, igy igen, ilyen esetben KOTELEZO volna minimum 10 percet varnia, ha nem tortenik semmi es nem erkezik vissza a gepkocsi tulajdonosa, viheto.. ertelem szeruen ha valaki a belvarosban a patkan parkol, ott nem kell 10 perc mert illegalisan parkolt, de egy leallosav azert mar mint egy belvarosi jarda...
 
Utoljára szerkesztve:

doms

Fórum Mester
2019. 07. 19.
1 562
2 534
LV karakter
kip hart
A videok amiket te belinkeltel koze sincs a parkolas felugyelethez... Teljesen mas temakor. REPO tehat Reposession. Ezek az autokat azert viszik el hazak, garazsok elol mert a tulaj nem fizette a havi torleszto reszletet es a bank birosagi uton vissza vette a gepkocsit.. Igy ezeket barhonnan elszallithatjak, teljesen mindegy hogy legalisan vagy illegalisan parkol ugyanis nem azt nezi.. Hogy jon a REPO a Parkolasi felugyelethez? Ha ilyen es ehhez hasonlo videok alapjan tanulnak nalatok, akkor nem csoda hogy itt tart ez az egesz... Nem azt tanuljak ami a feladatuk.. Ja es megsugom a REPO fiuk altalaban magan emberek, magan cegek, nem felugyelet vagy hatosagi szerv.

A leallosavot barmi egyek indokkal lehet hasznalni, nem kizarolag muszakilag hibas gepkocsik allhatnak meg ott. Ha valaki fotozni szeretne, esetleg WC-re menni, megallhat, termeszetesen hosszabb ideig nem szabad ott hagyni a gepkocsit ez termeszetes. Minek varakozni? Leallosavba altalaba az ember nem poenbol all meg, valami van.. akar problema, akar a fentiek, igy igen, ilyen esetben KOTELEZO volna minimum 10 percet varnia, ha nem tortenik semmi es nem erkezik vissza a gepkocsi tulajdonosa, viheto.. ertelem szeruen ha valaki a belvarosban a patkan parkol, ott nem kell 10 perc mert illegalisan parkolt, de egy leallosav azert mar mint egy belvarosi jarda...
Tisztában vagyok vele, hogy milyen videókat küldtem és azt is tudom, hogy a kettő nem feltétlen ugyan az, csupán a szemléltetés volt a célja.
Megnézném amikor a leállósávban megállsz az autópályán fotózkodni meg WC-re menni. :D

Le van írva a szabályzatunk, ahhoz kell igazodni, egyáltalán nem bonyolult, csak meg kéne érni hozzá és értelmezni azt a 10 mondatot az embereknek.

Köszöntem a figyelmet.
 

rajna

Panda 🐼
Globális Moderátor
LV
2019. 02. 03.
643
816
18
Budapest
V4 karakter
Marcus Crescenzo
LV karakter
Christopher Crescenzo
V2 karakter
Simon Marshall
Nem értem a sok felesleges hisztit azért, ami megy, mert a Parkolásfelügyelet csinálja a feladatát. Attól függően, hogy erdőalján állsz meg, tényleg elfogják vinni az autódat, mert szabályt szegsz. Attól függetlenül, hogy ATM-hez mész vagy bármi másért a BTK szerint ugyanúgy tilosban parkolást hajtasz végre. Ha nem a PE akkor a rendőr fog büntetni, de az egy sokkal nagyobb csekk lesz.

A legjobb tudomásom szerint a PE-nél van lehetőség helyszíni csekkre is(?), abban az esetben, ha ott vagy a járművednél és mennél tovább. Azt tudom, hogy @doms kollega nagyon rugalmas és megpróbálja a legjobban járható utat találni, mint az FK, mint a játékosok számára. Az, hogy nektek semmi nem tetszik az nem az ő hibája.

Kip anno bevezette azt, hogy FC-ben tilos megállni, tudom mekkora felháborodást keltett ez. Érdekes idővel ki is lett vezetve.

Azt veszem észre, ha PE bármit is csinál, semmi se jó. Mindenből csak a hiszti megy. Az, hogyha meg azért viszik el a járműved, mert nem tudsz szabályosan parkolni, arra annyit tudok mondani, hogy meg kell tanulni parkolni. Próbálkozz, egyszer sikerülni fog.

Nem értem, hogy miért kell egy frakció feladatát ellehetetleníteni ilyen ötletekkel, mikor teljesen jól működik az, ha alapjaiban a koncepciót nézzük. Kemény munka van a vezetőség részéről abban, hogy minden nagyon jól működjön.

Ha meg valami problémád van vagy ötleted lenne, akkor ajánlanám neked a: panaszkönyv/javaslattétel részt. Ha nem írsz hatalmas nagy hülyeséget senki se fog melegebb éghajlatra elküldeni.

üdv,
rajna
 

LucasLV

Írnok deák
Támogató
2020. 05. 25.
579
888
21
Győr
V4 karakter
Lucas Saliven
LV karakter
Lucas Saliven
V2 karakter
Lucas Saliven
Nem értem a sok felesleges hisztit azért, ami megy, mert a Parkolásfelügyelet csinálja a feladatát. Attól függően, hogy erdőalján állsz meg, tényleg elfogják vinni az autódat, mert szabályt szegsz. Attól függetlenül, hogy ATM-hez mész vagy bármi másért a BTK szerint ugyanúgy tilosban parkolást hajtasz végre. Ha nem a PE akkor a rendőr fog büntetni, de az egy sokkal nagyobb csekk lesz.

A legjobb tudomásom szerint a PE-nél van lehetőség helyszíni csekkre is(?), abban az esetben, ha ott vagy a járművednél és mennél tovább. Azt tudom, hogy @doms kollega nagyon rugalmas és megpróbálja a legjobban járható utat találni, mint az FK, mint a játékosok számára. Az, hogy nektek semmi nem tetszik az nem az ő hibája.

Kip anno bevezette azt, hogy FC-ben tilos megállni, tudom mekkora felháborodást keltett ez. Érdekes idővel ki is lett vezetve.

Azt veszem észre, ha PE bármit is csinál, semmi se jó. Mindenből csak a hiszti megy. Az, hogyha meg azért viszik el a járműved, mert nem tudsz szabályosan parkolni, arra annyit tudok mondani, hogy meg kell tanulni parkolni. Próbálkozz, egyszer sikerülni fog.

Nem értem, hogy miért kell egy frakció feladatát ellehetetleníteni ilyen ötletekkel, mikor teljesen jól működik az, ha alapjaiban a koncepciót nézzük. Kemény munka van a vezetőség részéről abban, hogy minden nagyon jól működjön.

Ha meg valami problémád van vagy ötleted lenne, akkor ajánlanám neked a: panaszkönyv/javaslattétel részt. Ha nem írsz hatalmas nagy hülyeséget senki se fog melegebb éghajlatra elküldeni.

üdv,
rajna
Spoiler: Nincs lehetőség helyszíni bírságra már viszik is.
 

LucasLV

Írnok deák
Támogató
2020. 05. 25.
579
888
21
Győr
V4 karakter
Lucas Saliven
LV karakter
Lucas Saliven
V2 karakter
Lucas Saliven
Mindig van lehetőség rá. :)
Figyelj akárhányszor le akarták foglalni az autóm, próbáltam korrekt módon elrendezni, csekket is fizettem volna. De hát *nincs ilyen opció* és már vitték is.
 

HuoTheOne

Barangoló
2019. 01. 10.
82
278
29
Cyprus
V4 karakter
Jurgen Vans
LV karakter
Hugo Cabret
V2 karakter
Nincs
Nem értem a sok felesleges hisztit azért, ami megy, mert a Parkolásfelügyelet csinálja a feladatát. Attól függően, hogy erdőalján állsz meg, tényleg elfogják vinni az autódat, mert szabályt szegsz. Attól függetlenül, hogy ATM-hez mész vagy bármi másért a BTK szerint ugyanúgy tilosban parkolást hajtasz végre. Ha nem a PE akkor a rendőr fog büntetni, de az egy sokkal nagyobb csekk lesz.

A legjobb tudomásom szerint a PE-nél van lehetőség helyszíni csekkre is(?), abban az esetben, ha ott vagy a járművednél és mennél tovább. Azt tudom, hogy @doms kollega nagyon rugalmas és megpróbálja a legjobban járható utat találni, mint az FK, mint a játékosok számára. Az, hogy nektek semmi nem tetszik az nem az ő hibája.

Kip anno bevezette azt, hogy FC-ben tilos megállni, tudom mekkora felháborodást keltett ez. Érdekes idővel ki is lett vezetve.

Azt veszem észre, ha PE bármit is csinál, semmi se jó. Mindenből csak a hiszti megy. Az, hogyha meg azért viszik el a járműved, mert nem tudsz szabályosan parkolni, arra annyit tudok mondani, hogy meg kell tanulni parkolni. Próbálkozz, egyszer sikerülni fog.

Nem értem, hogy miért kell egy frakció feladatát ellehetetleníteni ilyen ötletekkel, mikor teljesen jól működik az, ha alapjaiban a koncepciót nézzük. Kemény munka van a vezetőség részéről abban, hogy minden nagyon jól működjön.

Ha meg valami problémád van vagy ötleted lenne, akkor ajánlanám neked a: panaszkönyv/javaslattétel részt. Ha nem írsz hatalmas nagy hülyeséget senki se fog melegebb éghajlatra elküldeni.

üdv,
rajna
Itt nem a frakcio megvalositasa vagy a rendszer a problema.. mukodik persze.. de hogyan.. Sokan nem szeretik a rendvedelmis frakciokat, megsem jonnek javaslatok meg otletek hogy ne legyenek annyira szigoruak meg ne rakjanak bortonbe mert raboltal.. Rendvedelemnel is mar van lehetoseg ugyvedet fogadni, vagy kirendelnek egyet, van lehetoseget.. parkolasnal nincs.. ahogy meglatjak viszik.. teljesen mindegy hogy ott a tulaj vagy sem.. Es mert a frakcio egyik magasabb beosztotja ad csekket, de a maradek kitudja mennyi tag nem..
 
  • Imádom
Reactions: LucasLV

doms

Fórum Mester
2019. 07. 19.
1 562
2 534
LV karakter
kip hart
Okés, rendben. Én lezártam részemről.
 

JhonWarlon

Újonc
2022. 02. 10.
39
68
V4 karakter
Jhon Warlon
LV karakter
Jhon Warlon
Na akkor most válaszolok úgy mint egy LVPE dolgozó.
Az a kedvencem mikor szemed előtt viszik el kocsid és megkérdezed: azt hová viszed
"Lefoglalom"
Már nem azért hülye kérdésre hülye válasz. Ha pizzát rendelsz is megkérdezed tőle hogy miért van itt ?
Nem is érted miről van szó, 99%-ban negatív élménye van az átlag játékosnak a parkolófelügyelet tagjaival, legtöbben nem rpznek, egyből vontatnak. Ha meg "kényszerítve" vannak az rpre egyből jön az adminügyezés, hogy nem menekülsz csekk elől
Miért ha elmenekülsz csekk elől mit vársz ? hogy elkezdelek üldözni packerrel ? Szabályzatot olvasd el. Tiltva van.. Illetve "legtöbben nem rpznek" Nem tudom milyen rp-t vártok arra hogy "Mi a k*rva any*dat keresel itt ?" "F*szt akarsz ?" "Mivan kutya ?" "Mégegyszer idetolod a vamzer képed fejbe leszel lőve" és társai... Nem értem miért vagytok azon meglepődve ha levan foglalva a kocsitok mert nem tudtok szabályosan leparkolni.. Illetve azt sem értem mi azon a meglepő hogy a parkolás felügyeletes lefoglalja a szabálytalanul álló kocsidat.

De akkor a Jesse, Redline-ra is írjunk ötletet mert megszereli a kocsitokat pénzért. Vagy nem így működik ?
Spoiler: Nincs lehetőség helyszíni bírságra már viszik is.
Hát nem tudom, a csekk nálam mindig jobb megoldás, legalább nem kell elráncigálni a kocsiját Fort Carsontól a cp-ig. De hogy nincs rá lehetőség, azt egybe nem értem de értem is. Nekem sincs úgy kedvem csekkeket osztogatni hogy admint kell hívjak minden 2. csekkezésre mert amint meghallja hogy "csekk" száll is a kocsiba és megy el...
 

T1ss

Barangoló
Támogató
2019. 02. 22.
118
206
LV karakter
🎖️Weston Miller🎖️
Figyelj akárhányszor le akarták foglalni az autóm, próbáltam korrekt módon elrendezni, csekket is fizettem volna. De hát *nincs ilyen opció* és már vitték is.
A csekkosztás minden PF dolgozó szíve joga. Aki akar az csekket oszt. Aki nem az lefoglalja a kocsit. Ha a parkolóőr úgy dönt hogy csekket ad, akkor úgy dönt. Ha nem nem. Sok esetben maga a játékos kéri hogy inkább foglaljuk le. Nem hiszem hogy bárki hamarabb fizetne ki egy bobcat-re 35.000 dollárt, holott ennek töredékéért kiválthatja.. még a taxit beleszámolva is jobban megéri. Viszont erről minden esetben a kolléga dönt. Ha gondoljátok nagyon szivesen átdolgozzuk a csekkosztást, és akkor kaptok majd egy 210 ezres csekket. (Amit a rendvédelemtől simán megkapsz egy gondatlan vezetésre, és egy sebességtúllépésre. ) Akkor majd az lesz a baj, hogy akkora csekket adunk, hogy inkább foglaljuk le.. Ahogy felettem sokan leírták már, tanulmányozni kell a frakció és a szerver szabályzatát, és aszerint eljárni.. és nem lesz ilyen gond. Ha pedig valaki nem veszi a fáradtságot rá, akkor perkál vagy ugyan annyi időt elveszít mire visszakapná az autóját..
 
  • Tetszik
Reactions: doms és JBeni