Vontatósok/lefoglalósok.. szabályzat szigorítása

Spakly

Újonc
2024. 03. 12.
15
40
LV karakter
Edward Helena
Sziasztok! Mai napi témát azért nyitottam meg, mert kicsit soknak érzem a vontatósdi és lefoglalósdi témat..!

Tehát a problémám:

Leparkolok valahova tegyük fel, erdő allja.. 2 perc sem telt el, és már jön egy parkoló ügyeletes, és amikor mondod hogy itt vagy és egy ATM-hez ugrottál el, akkor őt nem érdekli, és felpakolja a kocsid, és ott hagy...

Értem én, persze pénzt akartok szerezni, de konkrétan ott állnak lesben, arra indulva hogy "ahh hol van egy illegálisan leparkolt autó" és ahogy megvan, már mennek is és viszik be.

Úgy gondolom hogy meg lehetne nekik adni egy időzónát hogy pl.: 10 percet minimum várjanak ott... és akkor pl.: ki kell csak fizetni, a másik, ott van a police, ott van a másik ötletem, ha rendőrségi frakcióban vagy, és rányomsz a jobb clickel az autóra lehessen csekket írni, mert a való életben is lehet ha belegondolunk.

Nem felháborodás, csak kicsit már néha sok ami itt megy ebben a körben!


A másik... ilyen hogy DM az hogy megölöd, mert látta a kocsid vagy rendszámod!

Ha jól belegondolsz, bármikor elmehet a rendőrhöz ott van a személyleírás, esetleg akár a rendszámot is láthatta, tehát ezt megkéne változtatni..! Előre köszi, és nem a szidalmazásokat kérem a commentbe hanem a komoly megfontolt emberi commenteket! Köszi!
 

Kisnyavi

Barangoló
2023. 05. 18.
135
36
18
LV karakter
serafin mancebo
szia, erről már volt többször is ötlet nyitva, hasonló probléma miatt. Normálisan kell parkolni, tudni kell hol szabad és hol nem. Ha pl. Fort Carsonba vagy hal leadó körül akkor láthatod is hogy nem szabad ott parkolni, mivel ki is van táblázva. Nem bántó szándékkal írtam ezt, csumi ✌️
 

notkrisz

Írnok deák
2019. 04. 16.
575
1 673
V4 karakter
Wang Jin
LV karakter
Omar Cortes
V2 karakter
nincs
bincoba szinte lehetetlen bemenni, ha nem a plázánál vagy anélkül, hogy ne jönne a packer
 

Radir.

Újonc
2021. 01. 31.
39
207
Purgatórium
V4 karakter
Kian Carver
LV karakter
Darrell Brooks
A szélvédőre csekk rakós történet az jó lenne, mert még mindig megbüntetnek de nem kell fél órát szopni azzal, hogy kiváltod a kocsit, elviszed szerelni ha esetleg az aktuális parkolóőr úgy gondolta, hogy nem árt a kocsidnak pár horpadás, vagy esetleg az autó előtt afkolsz és áthúzzák/átmennek rajtad hogy elvigyék. ( Többször megtörtént esetek. )
 

notkrisz

Írnok deák
2019. 04. 16.
575
1 673
V4 karakter
Wang Jin
LV karakter
Omar Cortes
V2 karakter
nincs
Támogatom! Szerintem tiltsuk be a rendőrséget is, mert lesben állnak a stop táblánál, meg trafiznak. Csúnya rossz rendvédelem. 💀💀
Nem is érted miről van szó, 99%-ban negatív élménye van az átlag játékosnak a parkolófelügyelet tagjaival, legtöbben nem rpznek, egyből vontatnak. Ha meg "kényszerítve" vannak az rpre egyből jön az adminügyezés, hogy nem menekülsz csekk elől
 

doms

Fórum Mester
2019. 07. 19.
1 562
2 534
LV karakter
kip hart
2 perc sem telt el, és már jön egy parkoló ügyeletes, és amikor mondod hogy itt vagy és egy ATM-hez ugrottál el, akkor őt nem érdekli, és felpakolja a kocsid, és ott hagy...
A szabálytalanságot nem perctől számoljuk, pont ahogy IRL sem. Hiába állsz meg a buszmegállóban, amíg beugrasz egy gyrosért, ugyanúgy megbüntetnek RL is.
"ahh hol van egy illegálisan leparkolt autó" és ahogy megvan, már mennek is és viszik be.
Nem illegális, hanem szabálytalan és ez a dolgunk egyébként.
10 percet minimum várjanak ott
Remélem ezt te sem gondoltad komolyan.
bincoba szinte lehetetlen bemenni, ha nem a plázánál vagy anélkül, hogy ne jönne a packer
Ebben semmi szabálytalanság nincs, ha szabályosan állsz meg.
Csak úgy elviszik a kocsikat szó nélkül.
RL megkérdezik vagy értesítenek, ha elszállítják a kocsid, megbüntetnek, kerékbilincset raknak?
A szélvédőre csekk rakós történet az jó lenne
Kértük FK fejlesztésbe, de nem kaptuk meg, következőnél ismét kérjük.
nem árt a kocsidnak pár horpadás, vagy esetleg az autó előtt afkolsz és áthúzzák/átmennek rajtad hogy elvigyék. ( Többször megtörtént esetek. )
Hívj admint, tegyél panaszt, ha ilyen történik.
legtöbben nem rpznek, egyből vontatnak.
Mit kéne RP-zni a /s kurva anyád-ra?
Ha meg "kényszerítve" vannak az rpre egyből jön az adminügyezés, hogy nem menekülsz csekk elől
Az nem RP, hogy elmenekülsz a csekk elől, azért van adminügyezés belőle, mert szerveszabályt szegsz.
sörétessel a hátukon járkálnak
Erről ha van bizonyítékod akkor küldd el kérlek és intézem, bár nem értem, hogy ez az esemény idején miért nem lett megoldva.
szabályosan parkoló autót akarják elvontatni
Ha úgy véled, hogy szabályosan parkoló autódat vittük el akkor panaszt kell írni, ami netto 3 perc és ha jogos megtérítjük minden esetben a kiváltást.


A Frakció fórumán csináltunk egy Javaslattétel részt azért, hogy ha valamilyen módosítási javaslata lenne a szerver playereinek akkor megfontoljuk és lehetőség szerint változtassunk rajta.
Már kb. a 30. topichoz írom le ugyan azokat állandóan, úgy gondoltuk megcsináljuk ezt, hogy hivatalosabb módon lehessen velünk kommunikálni ötletekről és ne a topicokba menjenek ezek a felesleges körök, de konkrétan egy ember sem vette a fáradságot, hogy megírjon egy kidolgozott, érvelt topicot.
Aki itt félmondatokban szidja a frakciót és amikor lenne lehetősége arra, hogy érvekkel alátámassza véleményét akkor semmit sem csinál azt nem feltétlen tudom komolyan venni.
 
Utoljára szerkesztve:

igenazajimre

Írnok deák
2023. 10. 21.
579
1 086
Budapest Airport
V4 karakter
Mayur Lee
LV karakter
Mayur Lee
V2 karakter
Sergely Ruzinow
Az a kedvencem mikor szemed előtt viszik el kocsid és megkérdezed: azt hová viszed
"Lefoglalom"

De ja, tényleg elég zavaró. A másik, hogy látják, hogy egy helyen van kb 3 szabálytalanul parkoló kocsi, egyet lefoglal, majd rohan telepre és vissza hogy a másik 2t is elvigye, a packer meg kb letarol mindenkit az útról
 

notkrisz

Írnok deák
2019. 04. 16.
575
1 673
V4 karakter
Wang Jin
LV karakter
Omar Cortes
V2 karakter
nincs
Az nem RP, hogy elmenekülsz a csekk elől, azért van adminügyezés belőle, mert szerveszabályt szegsz.
Ki mondta, hogy menekülök? Bejönnek egy bandaterületbe ahol mellesleg jól kivehető, hogy egy rosszabb környék és már vontatják az autókat. Ha fegyver nélkül próbálsz rpzni akkor megkapod azt, hogy "én csak a munkámat végzem" magukra zárják az ajtót és következő dolog amit látsz, hogy lefoglalták az autódat
 

Morozno

Írnok deák
2020. 01. 03.
666
2 763
Zalaegerszeg
LV karakter
Jett Nichols
Ha úgy véled, hogy szabályosan parkoló autódat vittük el akkor panaszt kell írni, ami netto 3 perc és ha jogos megtérítjük minden esetben a kiváltást.
Ha nem lettem volna, akkor el is lett volna víve. De ha már itt annyira mondjátok, hogy nem reális csekk elől menekülni, mert ugye minden ember ugyanúgy gondolkozik, ugyanabba az anyagi helyzetben van, akkor random, szabályosan parkoló autókat nagyon reális elvontatni egy közalkalmazottnak minden RP-s háttér nélkül, ugye?
MTE2Nzk0Ng.png

a pár sor, amit sikerült kiszednem a parkolási rend éber őreiből
Szóval az volt a probléma, hogy igazából szabályosan parkolok, de nekik máshol jobban tetszene. (y)


Erről ha van bizonyítékod akkor küldd el kérlek és intézem, bár nem értem, hogy ez az esemény idején miért nem lett megoldva.
Fun fact: Full civilbe idejön, leparkol a BMW-vel tök szabályosan ugyebár, felteszi a jelvényét, és sörétessel a hátán el kezd okoskodni.
MTE2Nzk1MA.png
 

Teaspoon

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2021. 03. 30.
348
989
V4 karakter
Viktoria Bierhals
LV karakter
Kendall Miller
V3-on parkfelügyeletes voltam. Mi csak a tényleg rondán parkoló autókat hordtuk el, vagy azokat amik útban voltak vagy nagyon retardált helyre lettek letéve. Ha picit kilógott, vagy látja az ember, hogy törekednek a szép parkolásra, de most így sikerült, akkor nem zavartuk.

Zöld területre nem szabad parkolni, tudtommal az út szélére lerakhatjátok a verdát, ha az erdőbe be akartok menni.

Jelenleg LV-n Én is azt tapasztalom, hogy néha még azt is elviszik, ami teljesen szabályosan parkol, például 2 napja a motoromat, amit a garázsom melletti zsákutcába raktam be, a kerítés és a garázs fala közé.
 

doms

Fórum Mester
2019. 07. 19.
1 562
2 534
LV karakter
kip hart
hogy nem reális csekk elől menekülni, mert ugye minden ember ugyanúgy gondolkozik, ugyanabba az anyagi helyzetben van
Továbbra sem mi találtuk ki a "csekk elől tilos menekülni szabályt", hanem szerverszabály, ami azt is leírja, hogy ha szabálytalanságot tapasztalunk akkor kötelesek vagyunk admint hívni.
Szóval az volt a probléma, hogy igazából szabályosan parkolok, de nekik máshol jobban tetszene.
Valóban hibáztunk, de csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit, ezért elnézésed kérjük, megtérítem az árát, keress fel. (Frank már nincs az FK-ban ilyen és ehhez hasonló dolgok miatt.)

A kép az elég durva és bőséggel szankciót ért volna, nem értem miért nem történt ez meg. Gabriel több hónapja elment tőlünk és Jesse-ben tevékenykedik utolsó tudomásom szerint.

Ha nem írtok panaszkönyvet nem tudom megróni az embereket, ha nem hívsz admint egy ilyen söréteses esetre vagy nem küldöd el legalább nekem akkor nem tudunk változtatni, mivel nincs tudomásunk róla.

Azért adunk lehetőséget Panasz és Javaslattételre, hogy megtudjuk a hibáinkat és ha valamelyik kolléga nem helyesen jár el azt minden körülmény között szankciónáljuk akár frakción belül, akár AJ/BANN-nal.


Az a kedvencem mikor szemed előtt viszik el kocsid és megkérdezed: azt hová viszed
"Lefoglalom"
Mit kéne csinálnia? Ez a dolga.
A másik, hogy látják, hogy egy helyen van kb 3 szabálytalanul parkoló kocsi, egyet lefoglal, majd rohan telepre és vissza hogy a másik 2t is elvigye
Ez a dolga a frakciónak.
Bejönnek egy bandaterületbe ahol mellesleg jól kivehető, hogy egy rosszabb környék és már vontatják az autókat.Bejönnek egy bandaterületbe ahol mellesleg jól kivehető, hogy egy rosszabb környék és már vontatják az autókat.
Ez tiltott minden tagunknak, ki van emelve több helyen is a szabályzatunkban, hogy ez tilos.
2 napja a motoromat, amit a garázsom melletti zsákutcába raktam be, a kerítés és a garázs fala közé.
Tegyél panaszt, visszakapod az árát, mi pedig megróvásban részesítjük a tagot.
 
  • Tetszik
Reactions: uncut gem

T1ss

Barangoló
Támogató
2019. 02. 22.
118
206
LV karakter
🎖️Weston Miller🎖️
Nem is érted miről van szó, 99%-ban negatív élménye van az átlag játékosnak a parkolófelügyelet tagjaival, legtöbben nem rpznek, egyből vontatnak. Ha meg "kényszerítve" vannak az rpre egyből jön az adminügyezés, hogy nem menekülsz csekk elől
A parkolásfelügyelet Managere-ként biztosan nem tudom miről van szó.. Ilyen százalékokkal való dobálózást hagyjuk inkább. Nem hiszem hogy foglalkozik valaki a szerveren ilyen mértékű közvéleménykutatással, ha mégis megszem a kalapom.
 
  • Tetszik
Reactions: doms

notkrisz

Írnok deák
2019. 04. 16.
575
1 673
V4 karakter
Wang Jin
LV karakter
Omar Cortes
V2 karakter
nincs
nem kell literálisan venni azt amit írtam, teljesen átsuhant a fejed fölött a lényeg
 
  • Fire
Reactions: szabigger

Termi

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 20.
339
484
18
LV karakter
Javier Bonachera
Ugyanezek a tapasztalatok, írtam már ötletet is erre anno, Fort Carson olyan mint valami szigorúan őrzött katonai létesítmény, még a kórház körülis kint van a megállni tilos tábla, a farmoktól, középületektől is elviszik a kocsit/helikoptert, stb. Már az annyit segítene, ha a PF az tényleg úgy működne ahogy a való életben egy PF.
 
  • Imádom
Reactions: Spakly

doms

Fórum Mester
2019. 07. 19.
1 562
2 534
LV karakter
kip hart
Ugyanezek a tapasztalatok, írtam már ötletet is erre anno, Fort Carson olyan mint valami szigorúan őrzött katonai létesítmény, még a kórház körülis kint van a megállni tilos tábla, a farmoktól, középületektől is elviszik a kocsit/helikoptert, stb. Már az annyit segítene, ha a PF az tényleg úgy működne ahogy a való életben egy PF.
Ha egy kicsit is tájékozott lennél tudnád, hogy lassan egy hónapja meg lehet állni FC-ben és mehet a pecagang békésen lógatni a botot.
 

Celo

Újonc
2021. 12. 19.
71
146
Bulgária
V4 karakter
-
LV karakter
Mirza Hatic 🇧🇬
V2 karakter
-
Igazából. a frakció vezetőjének kellene őket kicsit szabályozni! Azt vettem észre, hogy ha RP szituációt próbálnál kialakítani velük a csekk vagy a vontatás elkerülése végett (PL: Mikor IRL pont akkor érsz ki a kocsihoz amikor az Őr büntetést írna.. Vannak esetek mikor elnézik) ezeket a szituációkat lehetne így is felfogni nem pedig a minden áron elszállítani a járműveket. Persze az illegális területekről vagy ahol éppen egy balhé van két illegális frakció között is oda jön minden félelem nélkül miközben az élete veszélyben foroghat , ezekre vállat vonva teszi tovább a dolgát.
Persze ugye te illegálként nem ölheted meg mert nem szabad.. Régen emlékeim szerint volt náluk fegyver és ha a civil ellenkezett vagy kicsit hevesebben lépett fel akkor rá lett fogva a felügyeletes álltal.
Röviden frakción belül kell őket kicsit szabályozni!
 

HuoTheOne

Barangoló
2019. 01. 10.
82
278
29
Cyprus
V4 karakter
Jurgen Vans
LV karakter
Hugo Cabret
V2 karakter
Nincs
Teljes mertekben tamogatom! Undorito amit muvelnek, leallo savban 2 percre lehettem a motoromtol, mire vissza ertem mar csak az uzenet jott hogy lefoglaltak, tehat 30 masodperc sem lehetett es mar jottek is erte... Leallo savbol miota viszunk el barmit is anelkul hogy meggyozodnek arrol hogy a tulajdonos a kornyeken van-e. Erre legalabb 10 percet varnia kellett volna, de ugye nem varnak mert magasrol szarnak az egeszre, csak minel tobb kocsit gyujtson be hisz abbol van neki a penze.. Ez az egesz parkolas felugyelet egy teljesen uj rancfelvarrast igenyel, normalis IRL szabalyokkal mint minden mas frakcio. Mindent megtehetnek, mindenhonnan vontathatnak, nincsenek szabalyok mennyit kell varnia, vagy ha van is nem tartjak be, gozuk sincs mi egy leallo sav es mire hasznalhato.. En kiszednem az egeszet es inkabb csekkeket osztogassanak minthogy az ember 2 percre otthadja normalisan leallosavba es elviszik..