Új Rendvédelmi felhívás, Civil fegyvertartási szabályzás. (Aug. 03.)

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
793
2 412
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
bjorn.ekdhal ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
Nem is tudtam, hogy a tábornokok egyben jogászok, kriminológusok, fegyverszakértők és szakpolitikusok. Ha ez neked hozzáértés, áldásom rá.
nemtom minek akarsz te is rohamsisakban ülni a személyi számítógép előtt és mindent 1/1 a való életre alapozni. menj el akkor jogászt kriminológust fegyverszakértőt rpzni és ha jól csinálod biztos kikérik a véleményed.
edit. nem véletlen azok határozzák meg akik.
 

bm29

Barangoló
2020. 05. 21.
128
799
V4 karakter
kjell björklund
LV karakter
nemeth tamas
V2 karakter
skonc david
Egyszer az a baj h tul szigoruak a szabalyok, es ez egy rp szero nem irl, maskor meg jogaszokkal kene torvenyt hozatni. Ezert nincs beleszolasa a civileknek a dolgokba, mert mindenkinek teljesen mas elkepzelese van arrol h mi jo mi nem
 

Xper

Újonc
Támogató
2019. 03. 07.
53
139
28
V4 karakter
Lebron Ivory Banks
LV karakter
Fernandez Las Flores
Egyszer az a baj h tul szigoruak a szabalyok, es ez egy rp szero nem irl, maskor meg jogaszokkal kene torvenyt hozatni. Ezert nincs beleszolasa a civileknek a dolgokba, mert mindenkinek teljesen mas elkepzelese van arrol h mi jo mi nem
Ezt a civilezést nagyon nem értem. Olyanról hallottál már hogy van aki 2013 óta aktív éveiben 6 frakciónak volt Leadere/Tulajdonosa ezen idő alatt? De mostmár inkább civil egyéb okok miatt? Miért ne lehetne egy civilnek semmibe beleszólása? Mert ő civil? Tényleg nem értem.
 

bm29

Barangoló
2020. 05. 21.
128
799
V4 karakter
kjell björklund
LV karakter
nemeth tamas
V2 karakter
skonc david
@TommenV2 -nek valaszoltam, olvasd el mit irt aztan en mit irtam, sajnos ennel jobban nem tudom leirni. Viszont arra vagyok kivancsi, hogy hogyan kivitelezned ezt? Forumon ha szavazhatna mindenki, nem jo, mert sok embernek nincs forum fiokja. A szerveren se csinalhatod, mert nem mindig van fent mindenki, most csak azert nem szavazhat vagy alkothat velemenyt mert pont nincs fent a szerveren? Mindenbe belelehet kotni, csak van, amibe nem erdemes..
 
  • Tetszik
Reactions: FreaK.

tommen.

2+2=5
2019. 01. 10.
1 073
3 880
18
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
LV karakter
Alyshia Kenrose Valrath
A rendvédelemben nem lehetnek eltérő véleményen emberek? Egyáltalán mi a gond azzal, ha ütköznek az álláspontok? Szerintem a végén pont így lehet konszenzusra jutni, hogy párbeszédet folytatnak a felek, és elmondják az aggályaikat, ellenjavaslataikat. Így akár jobb is kisülhet az eredeti ötletből.

nemtom minek akarsz te is rohamsisakban ülni a személyi számítógép előtt és mindent 1/1 a való életre alapozni. menj el akkor jogászt kriminológust fegyverszakértőt rpzni és ha jól csinálod biztos kikérik a véleményed.
edit. nem véletlen azok határozzák meg akik.
Köszönöm szépen a javaslatodat, biztosíthatlak róla, hogy fontolóra veszem. Ahhoz nekem se fér kétségem, hogy az ilyen döntéseket nem véletlen azok hozzák akik. De arra kíváncsi vagyok, hogy te mit értesz nem véletlen alatt, ugyanis ez számomra nem elég konkrét sajnos.

@bm29

A korábbi hozzászólásomban, amire reflektáltál, leírtam, hogy én nem is említettem ilyet, hogy mindenről mindenki szavazzon. Továbbá említettem a népképviselet szót, amivel ugye a nép közvetetten érvényesíti akaratát.
 

Xper

Újonc
Támogató
2019. 03. 07.
53
139
28
V4 karakter
Lebron Ivory Banks
LV karakter
Fernandez Las Flores
@TommenV2 -nek valaszoltam, olvasd el mit irt aztan en mit irtam, sajnos ennel jobban nem tudom leirni. Viszont arra vagyok kivancsi, hogy hogyan kivitelezned ezt? Forumon ha szavazhatna mindenki, nem jo, mert sok embernek nincs forum fiokja. A szerveren se csinalhatod, mert nem mindig van fent mindenki, most csak azert nem szavazhat vagy alkothat velemenyt mert pont nincs fent a szerveren? Mindenbe belelehet kotni, csak van, amibe nem erdemes..
Szerintem valami komprumisszumot kellene kötni az egészben, első kommenjével TommenV2 nagyon jól fogalmazott. És igen nekem sincs rá ötletem mi lenne a legjobb megoldás, én úgy gondolom ezek a megoldások nem feltétlen egészségesek.
 

bm29

Barangoló
2020. 05. 21.
128
799
V4 karakter
kjell björklund
LV karakter
nemeth tamas
V2 karakter
skonc david
Így akár jobb is kisülhet az eredeti ötletből.
Egyebkent ezzel en is egyetertek, de peldaul ilyen helyzetekben, mas szerintem, hogyha olyanok dontenek akik ebbe regota bele latnak es sok tapasztalatuk van mar(gondolok itt most pl a rendvedelmi leaderekre), mint azok akiknek keves vagy esetleg semmilyen legalis multjuk nincsen. Nyilvan, van civil aki sokat lehuzott a rendvedelemben, de most nem ott van, tudom. De a tobbseg azert tudjuk, hogy nem tapasztalt ilyen teren.
 
  • Tetszik
Reactions: FreaK. és tommen.

Rmark002

Újonc
2020. 02. 02.
9
37
V4 karakter
Justin Roberts
Hú, durva volt ilyen sorokat végigolvasni, ilyen mértékkel támadni a másikat aki egy normális témát hozott létre. Mint fentebb is látni, lehet normális hangnemben és stílusban is kommentet , véleményt nyilvánítani, nem ilyen mértékű rosszindulatból és támadásból mint itt egy két ember megfogalmazta. A téma létrehozója érti a történetet, de mivel a vásárlás azelőtt történt meg mielőtt ki lett hírdetve ez az "új rendvédelmi felhívás", ez keltette a felháborodását amit meg is értek.Ha ő így szeretné a szerepjátékát alakítani, és fontos számára,az hogy milyen kiegészítőket aggat a karakterére, ha már igénybe vesz egy olyan szollgáltatást mint "pp"- had használja arra amire csak akarja , ha a fegyverével szeretne jampizni, had "jampizzon".
Én nem tudom, még sose láttam civil munkást, fegyverrel az oldalán csomagszállítózni.- Ellenben szolgálaton kívüli rendőrt már láttam én is hangtompítós colttal az oldalán, és hasonló fegyverekkel. A rendvédelemben magyarul mindent szabad? A civilekek meg semmit se? Vagy milyen alapon van ez az egész? ?Mert az tök reális hogy mozgó járműből traffizgatunk, illetve többszöri alkalommal belefutottam abba, hogy 25-el belettem mérve rendőr álltal, 30-.as táblánál. Az sem ritha hogy Blueberryben egymás után 3x is megállít a rendőr, mert elmaradt a stopptábla, vagy mert olyan kedve van,. de azért rávágjuk az emberre a 80-ezres csekket. Az akkor rp-nek számít, de olyan rp-vel nem szeretnénk a továbbiakban foglalkozni hogy valakinél fegyvert látnak, és bejelentés érkezik rá. EZ egy rp-szerver, akkor tessék rpzni, és ne arra hivatkozni,hogy túl sok a bejelentés ezzel kapcsolatosan. Ami meg szomorú,hogy elment a srác bejelenteni a lézeres fegyverét, ami elvileg nálla se lehetne, átadta a fegyverét a hadnagynak, majd még pénzt is elkértek érte , arra a fegyverre ami nálla se lehetne , nem, hogy érvényes engedéllyel együtt... Ennek kellene a szekunder szégyenérzetnek lennie. Nem azért kellene idekommentelni,hogy több legyen a hsz., hanem érdemben felhasználható és elgondolkodtató kommentekkel kellene telebombázni az ilyen topikokat.
 

agoston

yvl
2020. 09. 15.
455
3 707
V4 karakter
Vivienne Holloway
az egész topic egy személyes sérelemből született meg, szerintem ez sokat elmond vele kapcsolatban
azzal hogy látszólagos fegyvert hordasz magadon csak a feszültséget generálod, akár csak tudat alatt is, szerintem az nem ad okot egy irreális dologra, hogy te azért fizettél, senki nem tartott neked sem fegyvert a fejedhez hogy elkölts 72ezer ppt fegyverekre

teljesen ésszerű döntés hogy a rendvédelem felől hogy behozták a szabályzást, márcsak ha a realitásra alapozunk, sehol nem rohangálnak emberek fegyverekkel az oldalukon, mellesleg az open carry egy létező dolog, nem csak a szerver szüleménye
 

Xper

Újonc
Támogató
2019. 03. 07.
53
139
28
V4 karakter
Lebron Ivory Banks
LV karakter
Fernandez Las Flores
az egész topic egy személyes sérelemből született meg, szerintem ez sokat elmond vele kapcsolatban
azzal hogy látszólagos fegyvert hordasz magadon csak a feszültséget generálod, akár csak tudat alatt is, szerintem az nem ad okot egy irreális dologra, hogy te azért fizettél, senki nem tartott neked sem fegyvert a fejedhez hogy elkölts 72ezer ppt fegyverekre

teljesen ésszerű döntés hogy a rendvédelem felől hogy behozták a szabályzást, márcsak ha a realitásra alapozunk, sehol nem rohangálnak emberek fegyverekkel az oldalukon, mellesleg az open carry egy létező dolog, nem csak a szerver szüleménye
10 évig hordhattak emberek fegyvert látható helyen, most beraktak rengeteg új skines fegyvert amit lehet hordani, nem gondolom hogy csak nekem a személyes sérelmem ez, igen sok pp elment arra azért hogy hordjam, nem hiszem hogy én vagyok az egyedüli ember aki vett azért hogy magán lássa. Én vagyok az egyedüli ember aki ennek hangot is adott, hangot adott a nem tetszésének és szeretne egy kompromisszumot.
 
  • Tetszik
Reactions: Desert

Miss Lacky

Írnok deák
2020. 06. 19.
627
2 549
V4 karakter
🇦🇲 Liana Shakaryan
LV karakter
🇺🇸 Anna Lawrence
V2 karakter
🇺🇸 Andrews Charlotte
Ellenben szolgálaton kívüli rendőrt már láttam én is hangtompítós colttal az oldalán, és hasonló fegyverekkel.
Vezérkari tagoknak engedélyezve van a fegyverviselés civilben.
illetve többszöri alkalommal belefutottam abba, hogy 25-el belettem mérve rendőr álltal, 30-.as táblánál.
Megkapod SMS-ben a felvételt, van IC bizonyítékod. Ha úgy gondolod, nem annyival mértek be, amennyi a sebességhatár, próbáld elrendezni IC a rendőrrel, vagy nézd le a járőrautó rendszámát, aztán nyiss felülvizsgálati kérelmet. Kb. két percbe telik. Ha neked volt igazad, kártérítést is kapsz.
Az sem ritha hogy Blueberryben egymás után 3x is megállít a rendőr, mert elmaradt a stopptábla, vagy mert olyan kedve van,. de azért rávágjuk az emberre a 80-ezres csekket.
Nem nehéz észrevenni szerintem. Egészen sokat autóztam forgalmas helyeken is, de eddig még egyszer sem futottam bele ebbe. A rendőr nem tud elbújni a bokorba vagy a föld alá. Ha elég lassan mész, hamar kapcsolsz és tudsz lassítani.
Ugyanez érvényes a sebességmérésre is. Pár nap után kitapasztalod, hol állnak. Ha a másik fejével gondolkodsz, nem nehéz kitalálni, hol érdemes mérni.
 

agoston

yvl
2020. 09. 15.
455
3 707
V4 karakter
Vivienne Holloway
10 évig hordhattak emberek fegyvert látható helyen, most beraktak rengeteg új skines fegyvert amit lehet hordani, nem gondolom hogy csak nekem a személyes sérelmem ez, igen sok pp elment arra azért hogy hordjam, nem hiszem hogy én vagyok az egyedüli ember aki vett azért hogy magán lássa. Én vagyok az egyedüli ember aki ennek hangot is adott, hangot adott a nem tetszésének és szeretne egy kompromisszumot.
az hogy eddig nem lehetett elrejteni nem azt jelenti hogy az a jó, felesleges tovább ragozni, egy személyes sérelemre alapul, holott értelemszerű, hogy a nyitott fegyverviselés nonszensz, pánik és feszültségkeltő
ha olyan vágyaid vannak hogy pink meg baby blue fegyverekkel rohangálj, tudtommal v2n ez megengedett, és nem fognak problémázni belőle :)

mellesleg amit mondasz, az sem helyén való. az előző verzióban is csak coltot hordhattál legálisan, az meg nem látszott. v4 előtt is ugyan úgy hordhattad a skines fegyvert, mint most, ugyan azokkal a kompromisszumokkal, következményekkel mint a v4ben. semmi nem változott ilyen téren
 
Utoljára szerkesztve:

Geriii

este temetés, reggel szülinap
2019. 01. 12.
782
4 075
19
Győr
V4 karakter
Chase Luchese
Egyébként ha ez nem tetszik csináljatok egy IC tüntetést, ne fórumon legyen már egy IC törvény miatt felháborodás. Nyilván gondolom IC nincs akkora kereslet rá, mert ott valamiért senkit nem érdekel. Menjetek ki, toborozzatok 50 embert és tüntessetek az RSZSZ/Rendőrség HQ előtt. IC meghozott döntésre, nem OOC kell megoldást találni.
 

Maxii

i heard you were looking for me ☀️
Veterán Globális Moderátor
v4
2019. 01. 09.
823
1 579
21
Szentendre
soundcloud.com
V4 karakter
Maximilian de Martel 🌴
LV karakter
Ashley Flores
Egyébként ha ez nem tetszik csináljatok egy IC tüntetést, ne fórumon legyen már egy IC törvény miatt felháborodás.
Mert a tüntetés majd biztos megváltja az egész világot és nem megy át egy jó NonRP partiba....

Ezzel zárnám is a témát mert alapból nem ezért indítottam hogy ilyen kommenteket kapjak, de úgy érzem ez nem az én bizonyítványom.
Erre a hozzászólásra reflektálva zárom le a témát. Úgy gondolom, hogy mindenki megfelelően kifejtette a véleményét, és a topic már nem arról szól, ami miatt létre lett hozva.
 

Vito

ha eljön az idő, immunissá válunk 💁
SzuperAdmin
v4
2019. 01. 10.
9 970
22 506
Szombathely
V4 karakter
Vito_de_Martel
Én értem,hogy mi az alap probléma.
Viszont úgy gondolom,hogy egy kicsit a tapasztalatlanság is beszél pár emberből,hiszen v3ban nem volt arra nagyon lehetőség,hogy azok a fegyverek - amik alapvetően legálisan hordhatóak engedéllyel - azok látszódjanak bárkinek az oldalán is.
V4 elkezdése óta azért mint látjátok,viszonylag későn léptük ezt meg,ez pedig tanulópénz volt arra,hogy sajnos nem fog tudni működni így a szerveren az élet.
Tény,hogy az ember ragaszkodik egy idő után a dolgaihoz és ha már van,akkor használja is,de (!!!) egy ilyen tematikájú szerveren ez illuzióromboló. Tiltva nem lett semmi,csak következménye van,azt pedig nektek is megkell érteni - hiába pedálóztok,hogy a rendvédelem nem akar ilyen RPben részt venni,de amúgy a ticketelés meg minden egyéb megy - de sehol sem lenne elfogadható,hogy mindenki az oldalán fegyvert visel és semmi korlátozás nincsen.

Én értem,hogy külső szemmel azt gondoljátok,hogy ezzel is a rendvédelem felül akar kerekedni,de azt nem is látjátok,hogy ez inkább negatív hatással van a komplett egészre,mint pozitív. Ugyanis emiatt kb elég sokan kihasználnák azt,hogy nincs engedélye,megnőne az,hogy mindenkinek az oldalán is fegyver van --> emiatt pedig lekövetkeztethető,hogy a lövöldözések száma bőven megnövekszik. Ez hozza majd magával azt,hogy egy idő után megelégeljük és mindenkin akin fegyvert látunk azt úgy fogjuk leigazoltatni,hogy kimegy rá mindenki is.. Ez gondolom alapvetően nem hiányzik senkinek sem,legalábbis én kurvára utálnám,ha ez megtörténne. Szeretném viszont kiemelni,hogy amúgy azzal,hogy ezt megléptük,kicsit magunk ellen is elkövettünk egy merényletet,mert azért bőven lenne olyan ember is,akinek nincs engedélye,hordja az oldalán viszont nem lövöldözni kezd,hanem megadja magát.. nekünk ez nem kevés PLUSZ bevétel lenne,de nem erre megyünk,hanem arra,hogy realisztikusabb legyen minden. Ehhez pedig ez szükséges.


Személyes véleményem pár hozzászólásra,aztán mindenki döntse el,hogy kinek,mit,hogyan:

Topic alatt nagyon sok negatív dolog jött fel,ami megint a Rendvédelemre,rendőrségre lett hányva,de gyerekek,had kérdezzem meg,hányszor kerestétek fel a főleadereket,leadereket ezekkel a problémákkal? Konkrét esetekkel? Ja,hogy nem nagyon? Akkor nem tudom,hogy mit várunk... nem mutogatni szeretnék,de elég számtalan esetet tudok mondani,ami után globálisan változtattunk,mert valaki megfelelő bizonyítékokkal jelezte,hogy ez nem ok.

Számtalan alkalom van arra is,hogy ha valaki összeszed egy packot,hogy min változtatna - mit törölne,mit adna hozzá,akkor ezt átgondoljuk és köztes megoldást keresünk. Külső szemmel ismét nagyon frankó amúgy erről bármit is mondani és terjeszteni a hülyeséget,de nektek csak annyit mondok,hogy BÁRMIKOR amikor megkérdeztük a másik oldalt is - mondjuk az illegált - hogy akkor mondjátok,hogy mit akartok.. sosem kaptuk meg azt,amit utána a topicokban sérelmeznek. Amíg a kommunikáció a béka segge alatt van,szerintem ne véleményezzünk semmit. Egy idő után pedig az ember nem fog már kérdezni,mert megunja azt,hogy nyitni akar,fogadó fél viszont inkább annyiban hagyja - feltéve,hogy mit ugrál egy rendvédelmis. és nem,a topicok nyitása,meg az ooc pörgetése az nem jelzés..

Olyant is felhoztatok,pedig ez nem a témához kapcsolódik és sajnálom,hogy a topic létrehozójának olyanra is reflektálni kellett,amit nem sérelmezett,ami amúgy a való életben is működik... ezeket nem értem,hogy miért negatívnak vesszük,hát pont a cél az,hogy minél valósághűbb legyen minden,nem? (persze megfelelő kereteken belül)

Röviden tehát,marad a korlátozás.
Köszönöm azoknak,akik normálisan ütköztették a véleményüket. Továbbra is várjuk az esetleges ötleteket,mi nem látunk most mást.
Pénzt visszaigényelheted (topic kreáló) bármelyik rendőrtiszttől, MI (!!!) is hibáztunk most,emiatt elnézésed kérünk. Ha nem érsz el senkit,nyugodtan zargass valakit Teamspeaken is.​
 
Utoljára szerkesztve:
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.