See-city fejlesztése, Rp lehetőségek bővítés és az élet fellendítése.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Lyo

Újonc
2019. 04. 22.
46
63
V4 karakter
Lyonell_Stones
LV karakter
Leopold_Kensington
V2 karakter
Nincs
Sziasztok! Lyo vagyok. Nem kevés tapasztalat után bátorkodtam megnyitni ezt az eléggé komplex topic-ot.
Úgy gondolom, hogy itt az ideje fejleszteni az rp lehetőségek számát, és a közéletet Seecity-ben.

Rengetegen vannak civilek akik nem frakciók tagjai ezt az ötlet rendszert először is hozzájuk intézném.

- Kormány visszavezetése
- A bolt rendszerek átgondolása (Ebbe bele tartoznak a sima boltok, benzinkutak, stb...)

A Kormány rendszere:


Nos ez egy komplexebb és összetettebb rendszer lenne, és rengetek új lehetőséget teremtene. Legyen Seecity-nek elnöke, aki rendezi a város dolgait többek között adóság, közrend.

Kivitelezése: Legyen egy egyszerű script, hogy hetente az országnak a havi kiadása egy random összeg Ezzel az ötlettel a szerveren lévő inflációt is csökkentenénk.

- IC emberek kezére adni a szerepeket: Kormányfő, Alelnök, Biztonsági szolgálat.

- IC hagyományok a kormánynál: Közbeszéd az elnöktől, Parlamenti szavazás

Parlament és annak kivitelezése:

- A parlament helyszíne :
OTE4NDQ4.png

-
ezen a helyszínen a jelölt elnököt megszavazzák rp keretein belül és fel avatják

A kormány rp lehetőségei/feladatai:

- Adóságok rendezése, Választások levezénylése, Dísszemle, Bíróság irányítása.

Bíróság:

Ez szerintem elég egyszerűen kivitelezhető, nem kell hozzá más mint IC tanuk, tanuk padja, egy bíró, és ügyvéd
- Ha IC egy ember nagyobb bűnt követ el, akkor bíróság elé kell vinni és ott egy 30-60 perces rp keretein belül ítéletet hozni.
- Szerintem egy nap 1-2 nagyobb bűnelkövetés előfordul, ergo lesz mint rpzni bőven a bíróságon.
- A bíróság a kormány F3 Scriptjében legyen, fix fizetéssel.
- Persze megeshet, hogy az adott játékos nem akarja bíróságra vinni ügyét, ez esetben azonnal elitélendő és csakis ebben az esetben fizessen ki egy nagy büntetési összeget.
- Bíróság megtagadása büntetései : Súlyos pénzbírság 250.000 dollár, Halmozott szabadság vesztés +30 perc azaz plusz 30 nap börtön. (Ezzel kompenzáljuk a bírósági rp kikerülését.

Ügyvédek, Esküdtszék, Biró:
-
Ezek szintén a kormány F3-Scriptjéhez tartozzanak, fix óránkénti fizetéssel.
- Ezeket az IC szerepeket jelentkezéses alapon, esetleg IC beajánlásos alapon osztanánk ki. (Rengetek rp lehetőség + Fix fizetés)

- A kormányfőnek IC jogában áll egyszer egyszer egy karatkernek kegyelmet adni, jogában áll IC felűlbírálni egy ítéletet, HA a kormányfő végig jelen volt az ügy levezetése alatt.
- Az OOC az elnök a haverom megúszom a börit elkerülése végett, egy karakter egyszer kaphat csak kegyelmet.



A Bolt rendszer újítása:

Elég rég óta kevés az IC munka a civilek számára erre találtam ki ezt a fajta rendszert.
Lényegében ugyanúgy működne mint az eddig bevált Kórház rendszer teszem azt ameddig van fent mentős addig nem működik az NPC amikor már nincs akkor működésbe lép.
Nos úgy gondolom ezt a boltokba is át tudnánk vinni.
- Élelmiszer boltok:
OTE4NDcz.png

- Minden bolt tulajdonos IC felfogadhat magának IC embereket akik kiszolgálják a vendégeket. (Rengetek új rp lehetőséget teremtve ezzel.)
A működési elve igazából annyi, hogy amíg a boltos vagy az üzletvezető bent van addig nem működik az NPC addig IC kell rendeznetek a vásárlást.
- Az aktív játékos a boltban az eredeti ár maximum 500% kérheti el itemenként. pl: NPC-nél a gyógyszer 500 dollár akkor te IC elkérhetsz 2500 dollárt MAXIMUM!
- A dolgozók kötelesek leadni egy heti minimum összeget, ennek megtagadása BAN!
-
Természetesen ki lehet őket rabolni, MAXIMUM 15.000 dollárt lehet elvenni egy bolti alkalmazottól.
- Megölni/Elrabolni Nagyon indokolt esetben! (Nem akarom, hogy rámhívja a zsarukat, kevés indok)

Nos hát ez lenne a See-city és a közemberek számára az ötlet csomagom remélem találtok benne jó ötleteket is, mindenkinek jó játékot kívánok! - Lyo
 
Utoljára szerkesztve:

Miss Lacky

Írnok deák
2020. 06. 19.
626
2 534
V4 karakter
🇦🇲 Liana Shakaryan
LV karakter
🇺🇸 Anna Lawrence
V2 karakter
🇺🇸 Andrews Charlotte
Szia!

A kormányról néhány évvel ezelőtt volt egy hosszabb fejtegetés (https://forum.see-game.com/threads/kormany-letjogosultsaga-kutatas-oetlet-boerze.134131/), ahol meglátásom szerint a legtöbb érintett fél hozzászólt. Úgy gondolom, a kormánnyal kapcsolatban ott felhozott ellenérvek, problémák még most is aktuálisak.
Ettől függetlenül szívesen látnék egy jól működő kormányt a szerveren (volt korábban ilyen), de ez a kérdés legfelül fog eldőlni.

A boltokkal kapcsolatban:
A rendszer átalakításra fog kerülni V4-ben valamilyen módon, nem véletlen kerülnek törlésre az NPC-k. De ez a legkisebb probléma szerintem az ötleteddel.

Bolt rablás. Hát nem is tudom... Tekintve, hogy jelenleg a legkisebb üzletben is van már kamera, nem igazán van értelme ilyesmivel próbálkozni, arról nem is beszélve, hogy a rizikóhoz képest nagyon alacsony a profit lehetősége. Ilyen bűncselekmények jellemzően csak alacsonyabb közbiztonságú környékeken fordulnak elő, az elkövetőket pedig elég könnyű azonosítani és kézre keríteni (ahogy ez a valóságban is legtöbbször megtörténik). Aki manapság boltot próbál rabolni, inkább a kilátástalan anyagi helyzetéből keres gyors kiutat, a kockázatokkal nem foglalkozik.
Mondanom sem kell, rengeteg NonRP származna ebből a tevékenységből.

Önmagában az ötleted nem rossz, de szerintem a boltoknál jelenleg is vannak sokkal alkalmasabb helyzetek RP kialakítására. Mondjuk egy étterem esetében, melynek jelenleg is van kultúrája a szerveren, hisz több is működött/működik. És hatványozottan nagyobb tér van interakciók kialakítására, míg egy boltban csak a vonalkódokat kellene lehúzni, felpakolni a kasszaszalagra stb.

Úgy gondolom, most is lehet civilként érvényesülni, ha szerepjátékot keresel. Legális cégek, valamint illegális frakciók is rendszeresen alkalmaznak civileket különböző munkakörökben. Azaz, ha a szerveren csúcsidőben vagy fent, amikor a legtöbben játszanak (hétköznap délután és este, avagy hétvégén délelőtt 10-11 után), minimális kreativitással is egy órán belül lehet valamilyen munkát találni.
 

Lyo

Újonc
2019. 04. 22.
46
63
V4 karakter
Lyonell_Stones
LV karakter
Leopold_Kensington
V2 karakter
Nincs
Természetesen elfogadom válaszod.
A boltos kirablásának azért ilyen alacsony az ára, hogy ne legyen az, hogy 0-24 kiraboljuk szerencsétlen boltost és, hogy a leadandóját ne 0-zuk le.
 
  • Tetszik
Reactions: Néma

Kőváriii

Zöldfülű
Támogató
2019. 04. 27.
154
117
Bora-Bora
V4 karakter
Lars B Hallstein
LV karakter
Lion Keenway
V2 karakter
Layla Scarlett
Boltos ötlet az nagyon, de nagyon gagyi, már bocsi a kifejezésért. Nem hiszem, hogy játékosoktól van arra igény, és kapacítás, hogy órákat egy boltban álljon, hisz nem valami nagy forgalomnak örvendenek, egyes boltok, és általában csak berohan az illető, majd vásárlás után megy tovább. RP szituációnak jó lenne, csak szerintem nem lenne alkalmazott, mivel a szerveren töltött idejét a bolt elvenné, úgy, hogy csak áll egy helyben és afkol, néha pedig kiszolgál. Illetve ha már az RP szitukat akarjuk bővíteni, akkor a
- A dolgozók kötelesek leadni egy heti minimum összeget, ennek megtagadása BAN!
Ezt intézhetné a PD vagy a NAV, és nekik is egy plusz RP.


Kormányoshoz nem tudok hozzászólni, hisz nem voltam játékos amikor még működött, így nem tudom előnyeit-hátrányait.
 
  • Tetszik
Reactions: Néma és Sporty

Miss Lacky

Írnok deák
2020. 06. 19.
626
2 534
V4 karakter
🇦🇲 Liana Shakaryan
LV karakter
🇺🇸 Anna Lawrence
V2 karakter
🇺🇸 Andrews Charlotte
Ha többet lehetne elvenni, akkor se lenne más a helyzet. Tekintve, hogy a realitást elnézve sem kecsegtet nagy profittal egy ilyen akció.

Nagyon-nagyon kevés helyzetben tudnám elképzelni, hogy valósághű legyen egy ilyen rablás.
Mondjuk egy 16-18 éves gettós néger bemegy pillangókéssel a sarki kisboltba, mivel füvet akar venni, de nincs rá pénze.
Vagy egy vidéki nehézfiű összeáll egy-két haverjával és az adrenalin kedvéért, minimális hasznot remélve kirámolnak egy környékbeli üzletet (persze olyan fegyverekkel, ami ehhez RP-s, leginkább sörétes puska/vadászpuska (country sniper)).

A szerveren persze ez nem így valósulna meg. Jellemzően a rendvédelemmel való akció generálásáért mennének el az emberek boltot rabolni, hasonló lenne az ATM fúráshoz.
(Jelenleg is vannak rablások a szerveren bőven (lásd detektorozók), ami bőven elegendő, persze a fémkeresők rablása nem egy nagy RP tevékenység, de ellensúlyozza a detektorozás magas profitját, ezáltal ily módon egyensúlyt teremt.)
 

Lyo

Újonc
2019. 04. 22.
46
63
V4 karakter
Lyonell_Stones
LV karakter
Leopold_Kensington
V2 karakter
Nincs
A boltos rendszer működését nagyjából a szerelők munkájához hasonlítottam és kb úgy képzeltem a kivitelezését.
Aki pénzt szeretne szerezni, az hidd el végig bent lesz a boltban, de köszi az észrevétel szerkeszteni fogom a boltos által elkérhető összegeket item fajtától függően.
 

Teaspoon

Pötyögtető
Támogató
2021. 03. 30.
408
1 096
V4 karakter
Viktoria Bierhals
LV karakter
Kendall Miller
Hát, igazából a boltos ötlet szerintem nem a lejobb, de kormányzatos / ügyvédes dolog meg már most működik nonscript alapon, például @Ivano ügyvéd irodája.
 
Utoljára szerkesztve:

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 932
4 397
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Csőőő!

Mint minden topichoz, melyben szerepel a "Kormány" kifejezés, úgy ide is hozzászólok :ROFLMAO:

Érdemes lehet elolvasni a régebbi dolgokat, ott bőven ki van fejtve az egész. Az általad kiválasztott helyszín sajnos nem a legjobb, hiszen a legutóbbi SGS TikTok videóban láthatóan van ott modellezés, az új bank lesz ott. Talán pont az, amit rabolni lehet (lásd még korábbi tiktok videó).

A v4 videókból azonban kivehető, hogy az új városháza modellezés bőven ki tudna szolgálni egy bíróságot (van tárgyaló, stb benne), így valószínű a kormány nagy részét be lehetne rendezni ott, csak a noki faktor sajnos ott igen magas, hiszen VH.

A többi részt más topicokban kifejtettem, nem szeretném újra leírni, bizonyára megtalálod ha keresed. Ide ennyivel egészítettem ki, mert ezek voltak az újak a Kormányos részében az ötletednek.

A boltokról meg annyit, hogy új biznisz rendszer lesz v4-ben (lásd: NPC bejelentés), így ahhoz nem kommentálnék, míg nem látom mit hoznak urmáék.
 

Bugeye

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 11.
411
1 874
V4 karakter
Niko Sheffield
LV karakter
Anthony Scott
Helló. A boltos dolgot elég jó ötletnek látom, egy próbát mindenképp megérne szerintem.

A kormányos ötletnél már nem így látom a dolgot, de lehet csak én értettem félre valamit.


"Rengetegen vannak civilek akik nem frakciók tagjai ezt az ötlet rendszert először is hozzájuk intézném." --> Ennek a mondatnak az ötlet alapján nem látom semmi értelmét. Az ötlet kifejtésében végig arról van szó, hogy a kormány egy F3-as frakció legyen. Emiatt én nem tudom összekötni ezt a dolgot a civilekkel, amiről a mondat szól.

Én pont egy olyan játékos vagyok, hogy LVL 1 óta soha nem voltam frakcióban, most vagyok 77-es. Hogy mi az oka ennek? Szimplán annyi, hogy a frakciók kb. IRL munkahelyként vannak kezelve(kötelező napi aktivitás, a frakciótagoknak kötelező munkaidő - csak dolgozni járnak fel, nem játszani), nekem az IRL életem mellett nem fér bele az, hogy minden egyes nap feljárjak dolgozni egy játékszerverre, ahol egyébként játszani kéne, nem ekkora szigort tartani a frakciókban. Csak hogy egy példát mondjak, hogy nekem mi lenne a jó: régi SA:MP-os korszak, amikor pl. egy rendőr akkor állt szolgálatba és addig, ameddig kedve tartotta.

Ha létre lenne hozva a kormány, mint F3-as frakció, akkor szerintem teljesen ugyanaz a fraki lenne, mint akármelyik. Kötelező napi aktivitás, stb... A jelenleg civilként játszó játékosok közül ha nem felelnek meg a frakciók, akkor a kormány sem lesz jó.
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Néma és Lyo

rileksz

Újonc
2019. 01. 13.
15
30
Miskolc
V4 karakter
Dominic Powey
Szia!
Kivitelezése: Legyen egy egyszerű script, hogy hetente az országnak a havi kiadása egy random összeg Ezzel az ötlettel a szerveren lévő inflációt is csökkentenénk.
Itt mire gondolsz pontosan? Rendben, legyen kiadás. Ezt ki fizetné ki? Nem értem miként csökkentené az inflációt. Gondolom itt fenntartási költségekre gondolsz. Teszem azt útkarbantartás, a város tisztán tartása. Mindenféle mondvacsinált kiadás. Oké.

Ez mégis hogy csökkentené az inflációt?
Ahogy egyre több pénz termelődik a szerveren(példaképp lásd = valaki számára munkáért cserébe pénzt generál a szerver), úgy egyre kevesebbet ér az a pénz. Tehát több pénzbe fog kerülni minden. Ennek mi köze az "ország" kiadásaihoz? Vagy újabb adó bevezetésére gondoltál. Erre válaszolj kérlek.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: Néma

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 932
4 397
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
A szerver Magyarország lenne, ha Orbán nem állította volna meg a migránsokat.

Poént félretéve komolyan mondom, hiszen az államháztartás teljesen Magyar, de az emberek külföldiek mind.
Olyasmi a helyzet, mintha bevándoroltak volna az országba a népek, lásd pl Magyarország lakossága kiment volna külföldre dolgozni és jöttek volna a helyükre a munkák/lehetőségek végett különböző más-más országok polgárai szerencsét próbálni.
Ez megmagyarázná, hogy a Állam miért magyar, de miért vannak "külföldi" lakosok, bűnszervezetek, stb-k.

Ezt tovább víve (alternatíva keresés) ki lehet találni egy szituációt a jelenlegi helyzetre, VAGY pedig hogy San Andreas Magyarország egy gyarmata, ahol a gyarmatosítók alkalmazták saját államformájukat, de a polgárok megmaradtak vegyeskereskedésnek.

De ez az ellentmondás LV-n is megvan, mert magyarul beszélsz és nem írod minden mondatot elé, hogy [ENG], vagy mint egy korábbi YT videóban láttuk, az angol nyelv ott sem megengedett. Persze ott sokkal kisebb az ellentmondás, de attól még létezik.

Az inflációt viszont tényleg nem lehetne a Kormánnyal csökkenteni, a gazdasági rendszer teljes átalakulása nélkül. Azonban ha ez megtörténne, akkor elveszne a játék feeling, hiszen jönnének a 30%-os adók, milliós bírságok, stb, stb. Hiszen ahhoz, hogy a Kormány ki tudjon vonni pénzt, meg kell szereznie valahonnan és az a valahonnan a playerekkel egyenlő.

A kamatot kellene felcserélni valami alternatívára és az nagyban csökkentené. Konkrét példát hosszú lenne leírni, de gondolj bele a GTA V-s bunker témára. Előbb meg kell szerezned a supply-t, aztán jöhet az afk, végül eladod. Aztán megint beszerzed, jön a várakozás, megint eladod és így tovább.
Természetesen RP szerveren máshogy nézne ki a dolgot, de a lényeget emelném ki belőle, hogy előbb elő kell készíteni a bevétel feltételét, akár más játékosok segítségével (vállalkozás rendszer, vagy valami), aztán jöhet a della. A biznisz bevétele meg attól függne, hogy mennyi tőkét kötöttél le. Pl: 100.000.000$-nál úgy lenne kiballanszolva, hogy nagyjából 100k/óra profit.
Kicsit magam ellen beszélek, de valami ilyen mechanika kellene, de szintén a GTA V-s klub sztorihoz is lehetne hasonlítani, a lényeg ugyan az.
 

Ranzer

tart még a küzdelem
2019. 01. 10.
869
5 581
V4 karakter
ladislav kucera
@Ivano konkrétan a multikulturalizmust taglalja az első bekezdésben. ahogy @Idej is írta ezt is fontos eldönteni, mivel oké, hogy magyar rendőrség van, viszont mégse magyarországon játszódik a szerver, bár erre pontos álláspont a mai napig nincsen. elsősorban a roleplayes réteg usának rpzi, tehát amerikai rendőrség, stb... alapnyelv ezáltal az angol, ezért sem írják elé előtaggal, hogy angol mert elég sokat kéne akkor írogatni /feleslegesen/, ezért van az, ha valaki például szlovákul vagy németül beszél akkor van a zárójeles előtag mely jelzi a nyelvet. lvn kicsit egyszerűbb a helyzet ugyanis ott már alapvetően nem magyar rendőrség, mentőszolgálat van így még véletlenül sem lehet félreérteni vagy nem érteni ezt.

politikai pártokra igen nagy szükség lenne a szerveren. tudtommal lvn jelenleg egy üzemelő párt van, viszont v3on egy darab sincs, ami elég szomorú dolog. (reméljük változni fog ez) viszont szép és jó dolog a politikai párt de ez elméleti síkon menne csak, mert gyakorlatban (ha valaki most szeretne csinálni pártot) sok mindent nem tud megváltoztatni, leginkább azokat értem ezalatt ami scripttel be vannak állítva. (adók, stb...) gyakorlatilag a frakciókra tud nyomást gyakorolni. gondolok itt btk módosítási javaslatra és egyéb dolgokra ami felmerül és jelezve van az állampolgárok által a politikai erő felé. itt is, mint elég sok mindennél csak egy valamiben lehet reménykedni ami a v4...

egyébként nem szokásom a szerver ötletekhez írni mert túlnyomó részben nem látom értelmét, de most mégis...
 

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 932
4 397
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Sajnos ahányszor voltak politikai pártok, annyiszor szűntek meg 1-2 hónapon belül (Kormány frakció időszakban).

A legtöbb esetben a választások után eltűnt az ellenzék nagy része, az a maradék (2-3 ember innen-onnan) csatlakozott a legtöbb szavazatot kapotthoz és tadamm, máris egyetlen párt lett, ami meg szintén kis idő múlva teljesen beleolvadt a kormányba.

A legjobb alternatíva talán az volt, mikor nem OGY választások voltak (a Kormány maga fix volt), hanem 2 db önkormányzati. SF és LS. Egy párt csak egyik területen indulhatott, így 2 párt is nyert és megmaradt a politikai verseny, hogy ki a jobb. Ez az OGY választásoknál sajnos mindig eltűnt és a hegylakó filmekhez hasonlóan a végén csak egy maradt.

Ez a rendszer azért is volt jó, mert masszív scriptes háttér nélkül a Kormányt nem ismeri el senki mint frakciót, ezért kell neki egy arc, akit a legál ismer és nem mondja azt neki hogy ..hát igen. Ezért is volt pl Charlie Corteznél, Hattyúnál (FA), Ulpinál (FA), Almánál, vagy v2-ben Kevinéknél (Aurelius family azthiszem).

Ahányszor egy nagyobb (legálos / admin) múltal nem rendelkező játékos kapta meg a Kormányt, úgy azok igen kevés nyomást tudtak gyakorolni lényegében bármire. Szóval erős scriptes háttér kell és/vagy nagy (központosított) költségvetés.

Az LV-s pártot pedig Én is követgetem, jó rég óta nyomják. A fentebbi HSZ-ekkel pedig bőven több pontban értek egyet, mint amennyiben nem, csak kissé bővítettem itt-ott a nézőpontokat az enyéimmel. Bár fórum ötletet rég láttam megvalósulni, tény és való :ROFLMAO:
 

Lyo

Újonc
2019. 04. 22.
46
63
V4 karakter
Lyonell_Stones
LV karakter
Leopold_Kensington
V2 karakter
Nincs
Szia!

Itt mire gondolsz pontosan? Rendben, legyen kiadás. Ezt ki fizetné ki? Nem értem miként csökkentené az inflációt. Gondolom itt fenntartási költségekre gondolsz. Teszem azt útkarbantartás, a város tisztán tartása. Mindenféle mondvacsinált kiadás. Oké.

Ez mégis hogy csökkentené az inflációt?
Ahogy egyre több pénz termelődik a szerveren(példaképp lásd = valaki számára munkáért cserébe pénzt generál a szerver), úgy egyre kevesebbet ér az a pénz. Tehát több pénzbe fog kerülni minden. Ennek mi köze az "ország" kiadásaihoz? Vagy újabb adó bevezetésére gondoltál. Erre válaszolj kérlek.
Igen újjabb adó bevezetésére, amivel a generált pénzek amiket kap xy játékos azt levonja vagyonnal arányosan.
 

rileksz

Újonc
2019. 01. 13.
15
30
Miskolc
V4 karakter
Dominic Powey
Igen újjabb adó bevezetésére, amivel a generált pénzek amiket kap xy játékos azt levonja vagyonnal arányosan.
Adókkal szerintem ezt nem lehet megoldani. Őszintén nem tudom megmondani, hogy mivel lehet. Egyáltalán nem értek az inflációkezeléshez. Meg közben feltettem a kérdést magamnak, hogy mégis mi bajom van nekem az inflációval?
Amúgy semmi. Infláció mindig volt és lesz is. Amikor már nem fog kiférni a kijelzőre az összeg, majd csinálnak megint egy valutaváltást, mint amikor forintról váltottunk dollárra és meg van oldva, már nem is tűnik soknak haha

Egyedül a kezdő játékosok szemszögében tudom ezt rossznak látni. Tegyük fel kezdek egy új karaktert és kéne egy autó/ház/akármi, de rettentő sok pénzbe kerülne. Na az szomorú haverom. De ezt úgyis orvosolják. Mert mindig van egy újabb és újabb munka, ami sokkal jobb mint az előző fejlesztés és nyilván hatványozottan sokkal több pénzt lehet vele keresni, mint az előzővel. Na ez a bevált taktika a szerveren. Időpocsékolás a pénzügyi helyzettel foglalkozni.
Neked legyen sok a zsebedbe, a többi ne érdekeljen.
 
  • Menő
Reactions: LucasLV

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 932
4 397
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Amit az inflációhoz hozzá lehet fűzni, azt itt ennél a topicnál igazából már megtette mindenki.
 

Ranzer

tart még a küzdelem
2019. 01. 10.
869
5 581
V4 karakter
ladislav kucera
üdv, ismét.

a politikai dolgon nem tudok továbbmenni, ismételten fontos kihangsúlyoznom és (nem elégszer) nyomatékosítani, hogy igen is szükség van a szerverre (ill. a szervernek) a politikai erőkre. számtalan lehetőség rejlik benne amely csak is hozzátesz a szerver életéhez ami pedig roleplay lehetőségeket eredményez, nyilván ehhez az kell, hogy hozzáértő kezekbe kerüljön. előnyös az is, hogy ne csak a politikához értsen az ember, hanem a szerepjátékhoz, mert az egyik a másik nélkül vajmi kevés lesz, mondjuk ki.

a topicban szereplő hely, mely rendkívül jó lenne parlamentnek (országháznak) - legalábbis az ötletadó személye szerint. az, hogy hol lenne jó az országház az most mindegy is, mert közel sem vagyunk ott, bőven elég akkor kitalálni azt, amikor már konkrét pártok létre tudnak jönni. (vannak vezetők, képviselők, stb... tehát már megvan a személyzet) mindenesetre erre is (mint másra is) később kitérek az irományomban.

fontos lenne eldönteni, hogy most akkor hol játszódik a szerver, milyen jogszabályok vannak és társai (...) mert most jelen esetben (ezzel kapcsolatban) nincsen konkrétizálva semmi sem, ezáltal mindenki eldönti, hogy minek rpzi. (főképpen ha élményképezik) aki a politikában otthon van, aktívan követi, foglalkozik vele az nagyobb eséllyel a magyart követi és nem a külföldit (amerikait pl) ezért több dolog miatt is (kivételesen (!!) ) kedvezőbb lenne a magyarországi politikai rendszer bevezetése.

véleményem szerint egy párt létrehozásának sincs túl sok értelme, mert nincs ki ellen küzdeni a ,,rivális" pártnak, pártoknak. az, hogy egy random ideológiával rendelkező (nem létező) párt ellen (aki a hatalmon van) küzdeni... hát nem látom túl sok értelmét. a szerveren, hogy működőképes legyen ez a politikai élet, minimum egy darab jobboldali és egy centrista, vagy baloldali pártra lenne szükség melyben jópár, számszerűsítve (minimum (!!) ) hat-nyolc fő tevékenykedik. ha ez a lépés megvan és úgy nagyjából (szerkezetileg) felépítésre került a párt akkor már lehet gondolkodni, hogy hova is kéne az az ingatlan amibe folyna az ülés. ismételten az én szubjektív véleményem szerint nem kell frakció egy interior igényléshez, itt esetleg az érintett személyek értekezhetnek és dönthetnek, hogy hol legyen ez az ingatlan lehelyezve. (igénylés vagy más személytől való vásárlás útján lehet hozzájutni. (ezt mondom biztosra, az esetleges további megoldásokat nem) )

ha már a politikai háttér adott, aktívan és jól működik (mert olyan emberek kezében van akik értenek is hozzá meg akarják is csinálni, illetve a szerverközösség összes, vagy legalább azon tagjai ,,jól" fogadják akiket a roleplay érdekli) akkor már szóbajöhet a bíróság is, ami a topicban felvetésre is került, sőt más topicokban is már említve lett (,,mint kötelező") elem majd a v4re. a bíróság, az ügyészség nyilván nincsen meg ügyvédek, jogi védelmet nyújtó személyek nélkül így azok is nagyobb hátteret és lehetőséget kapnának mint most, ez biztos. az egész jogi rendszerek kiépítésébe, kifejlesztésébe most nem megyek bele, mert elég hosszú lenne ez a monológ is (mint ahogy most is hosszúra sikeredett), de azt mindenki tudja, hogy ez egy szerver és nem NPCkkel játszunk együtt, szóval ez a tárgyalósdi (kicsit.. nagyon) meg van nehezítve, de azonban nem kivitelezhetetlen.

amit @Ivano felvetett a tizenötödik hszben:
A legjobb alternatíva talán az volt, mikor nem OGY választások voltak (a Kormány maga fix volt), hanem 2 db önkormányzati. SF és LS. Egy párt csak egyik területen indulhatott, így 2 párt is nyert és megmaradt a politikai verseny, hogy ki a jobb. Ez az OGY választásoknál sajnos mindig eltűnt és a hegylakó filmekhez hasonlóan a végén csak egy maradt.
ezzel teljes mértékben egyet tudok érteni, mert most ha egy választást elbukik a párt akkor sok embernek elmehet tőle a kedve és abbahagyja, így feloszlik az a párt. viszont kell lennie valami buktatónak is az egészben, tehát ez félig meddig kérdőjeles dolog, nyilván a későbbiekben pontosítást igényel ez is.

most így ennyi jutott eszembe, kérdés esetén ide, vagy püt írjatok.
 

Kamii

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 17.
390
762
V4 karakter
Deverina Ina Kaamil
LV karakter
Deverina Ina Kaamil
V2 karakter
Kamilla McCarthy
Minden rendőrség, BTK(büntető törvény könyv) minden jogszabály ami valahol levan írva mind Magyar és a doksikon is magyar címerek vannak meg minden.
Egyértelmüen magyarország, csak mondhatni, ahogy mondták olyan mint egy gyarmatosított féle sziget ahol $ van seecity.
Az államforma egyértelmüen magyar lényegtelen ki mit rpzik, rpzhet angolt, attól meg magyar lesz a többség mert magyarnak is vallja a legtöbb ember magát ez egyértelmü. Pártrendszert meg már ha jól tudom el lett mondva, hogy nem akarunk sok politikát keverni a játékba. Ha úgy vesszük most clyde a főni hisz ő a rendőrség fejese és a rendőrség egyértelmüen a "legnagyobb hatalmu" fraki az rszsz-be is. El lehet mondani h az rszsz a politikai párt és bár nem hivatalosan de clyde a főni az egésznek mint ic személy mivel neki van a legnagyobb hatalma.

ui: lehet hülyeség amit írok de olvassatok el minden ilyen doksit pl a vallalkozásoknál onkorinál rendorsegnek es kiderul h magyar.
 
Utoljára szerkesztve:
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.