See-city fejlesztése, Rp lehetőségek bővítés és az élet fellendítése.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Ranzer

tart még a küzdelem
2019. 01. 10.
869
5 581
V4 karakter
ladislav kucera
ne haragudjál meg, de most ezt te még komolyan is gondoltad amit leírtál ide?
hogymit-n%C3%A9meth-szil%C3%A1rd.gif
mi az, hogy lényegtelen ki mit rpzik? ez egy szerepjáték szerver szóval igen is fontos, hogy ki milyen karaktert alakít. (az már egy másik kérdés, hogy egyáltalán karakternek nevezhető az amit alakít.) ha magyar a többség, akkor miért nincsenek magyar nevek? (vagy legalábbis nagyon kevés) elég szomorú dolog, hogy nem vevők a politikai erőkre. (nyilván amit nem elégszer szeretnék hangsúlyozni, hogy orbán viktorozásnak meg putyinozásnak és társainak sehol sincs helye, de ezért kitiltás is jár(hat). én itt (csak) a minőségi politikai pártokról, roleplayről beszélek) egy jogállam úgy maradhat életben, hogy vannak politikai pártok és ők a hazájukért dolgoznak, politizálnak. az rszsz egy pár létszámból álló kisközösség akik x időnként üléseznek és döntenek pár dologról (nincs birtokomba, hogy mikről döntenek meg milyen rendszerességgel üléseznek, viszont amit a szerver lát az egészből, hogy az rszsz elrendelte a fokozott ellenőrzést meg a teljes légtérzárat, stb..)

köszönöm kommented

(bocs, félreértettem - módosítottam is a hszt)
 
Utoljára szerkesztve:

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 932
4 397
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Lényegében igen.
A közlönyben megtalálható See City alkotmánya, ami kimondja, hogy:
(3) Amennyiben a Kormányzat valamely szervezeti egysége nem tesz eleget az Alkotmányban előírt működési feltételeknek, úgy azon jogok gyakorlása az RSZSZ alá kerül.
(4) A teljes kormányzat feloszlása esetén az Alkotmány és a sarkalatos törvények végrehajtásáról az RSZSZ gondoskodik.
b) A (4) bekezdés esetén az RSZSZ feladata a lehetőségekhez mérten új kormány felállítása, a Köztársasági Elnök megbízása.
Itt van az a 3 fő részlet belőle, ami alapján a hatalom átkerült az RSZSZ-re.

Az RSZSZ relative /gyakran/ üllésezik, mivel papírforma szerint ugyan azok a szabályok mentén hozhat törvényt, mint az OGY hozhatna.
AZONBAN! Amit már kevesebben tudnak, hogy bár nem kimondottan, hanem indirekt módon kialakultak az RSZSZ-nél is frakciók, kivehető hogy vannak képviselők akik eddig igazából kivétel nélkül együtt szavaztak (NNI-ARMY), vagy mivel Clydenak is mint afféle "házelnöknek" ezeken a szavazásokon dupla szavazati joga van, így természetesen pl a Clyde-PD is. Érdekesség továbbá, hogy a NAV és a TEK szavazatát a billegővel lehetne jellemezni, így ha olyan szavazás van amivel pl a Honvédség nem ért egyet (akkor az NNI többnyire velük szavaz, mert ők sem. hasonló értékrend), akkor az üllés előtt általában elmennek meggyőzni hogy figyelj már, ez nem oké, szavazz ellene.

Így történt pl Clyde diktátorrá választálásál is. Az NNI-ARMY nem támogatta, a NAV és TEK fel lett keresve, átbeszélve és mint kiderült ők sem. El lett utasítva a módosítás.

Azonban volt egy második körös szavazás rá 2 hétre, mikor Clyde újra benyújtotta, abban a 2 hétben a billegőket (TEK, NAV) próbálta megggyőzni és tadamm, a szavazáson meglett neki a 2/3-os többség és most VÁLASZTOTT diktátorként tevékenykedik.
Rendben, ez nem olyan politikai RP amire gondolsz/gondoltunk de azért nyoma van, még így kormány nélkül is. Bár ez a játékosok felé nem igen látszik.

A magyar legál oldalhoz pedig szerintem ragaszkodni jó, mert aki benne rp-zik (akár tisztségviselő, stb) az akarva akaratlanul is bizonyos mértékig bele fog látni az IRL jogszabályokba is miközben a see-hez keres anyagokat, lehetőségeket, ötleteket. Velem is így történt, és biztosra veszem hogy még számos más emberrel, csak nem biztos hogy ebbe így még belegondoltak.
 

Clyde

-
Rendszergazda
v4
v2
LV
2019. 01. 06.
47
866
Budapest
V4 karakter
Clyde Shelton
LV karakter
Clyde Shelton
V2 karakter
Clyde Shelton
Megint téma lett az amerikai / magyar, ahogy annó Thommas fogalmazott, ez egy vegyesvágott ez már a szerver elindulása óta így van (V1), ettől pedig az ami.
A HUF USD átváltás annakidején pedig a forint elinflálódása miatt történt, ráadásul az árfolyammal lehetett egy kis többlet pénzt kivezetni a szerveről (v2).

De ez már történelem.
Az RSZSZ pedig egy V1-es téma, és annak is igen nagy történelme van. (Ezt most nem fejteném ki mert egy órákig írhatnám)


Ivano: "Rendben, ez nem olyan politikai RP amire gondolsz/gondoltunk de azért nyoma van, még így kormány nélkül is. Bár ez a játékosok felé nem igen látszik."
És valóban, nem látszik kifelé annyira, akkor lenne baj ha ez másképp lenne, igaz egy jelenlegi joghézag miatt valóban "diktátor" szerepem van, de az ezzel kapcsolatos intézkedések kizárólag gyors reagálású súlyos esetekre vonatkoznak, minden másban ahol a döntés ráérhet az RSZSZ vezérkara dönt.

De ahogy eddig is serverwide (IC) problémákra reflektáltunk.
 

Hagen

hüppmozdony
2019. 06. 19.
439
701
22
Budapest VIII.
V4 karakter
Cerko Palinho
LV karakter
Cody Clemente
Alapvetően maga az ötlet nem rossz, viszont ezek a dolgok (kormány, bíróság, egyéb közigazgatási szervek) behozatala már ott problémákba ütközne, hogy a játékosok döntő többségének fogalma sincs arról, hogy hogyan működik egy jogállamban a közigazgatás, az igazságszolgáltatás, stb. Ez sajnos nálad is tökéletesen kirajzolódott, hogy néhány alapvető dologgal, fogalommal nem vagy tisztában. Hogy csak pár példát hozzak, és hogy ne az legyen, hogy lenéznék, vagy alábecsülnék bárkit is, vagy kötekedni lenne kedvem, ezért pár dolgot helyre igazítanék, és remélem hasznát fogod még venni a jövőben.
Vegyük példaként magyarországot, így talán egyszerűbb lesz átlátni a dolgokat.
Legyen Seecity-nek elnöke, aki rendezi a város dolgait többek között adóság, közrend
Az miniszterelnöknek, jelen esetben Orbán Viktornak azon kívül, hogy megalakítja a kormányt a megválasztása után, sem hatásköre, sem illetékessége nincs. Különböző minisztériumok alá tartoznak azok a szervek, akik a közrendért, illetve az “adózásért” felel. Név szerint a belügy és a pénzügy minisztériumok.

Igazságszolgáltatás
Ez is abszolút független a kormánytól, a kormányfőtől meg plána. Semmilyen beleszólása nincs, és alkotmányjogilag aggályos is lenne, ha ez nem így valósulna meg.
Nálunk nincs esküdtszék, hanem bíró (egyszemélyben) vagy bírói tanács (3 személyben) hozza meg az ügydöntő határozatot az ügyészség által vádolt, vádiratban szereplő bűncselekmény(ek) vonatkozásában.

Igen, meg lehetne ezeket az ötleteket valósítani, viszont tudomásul kell venni ugyanakkor azt is, hogy a játékosok nagy része még nem rendelkezik azzal a tudással, ami lehetővé tenné - vagy életkori, vagy tanulmányi státuszuk miatt -, hogy ilyen volumenű rp-k legyenek a szerveren.
Sajnos találkoztam már olyan esettel is IG, hogy egy kihallgatás során fogalmuk nem volt sem az adott frakció tagjainak, sem pedig magasabb (tiszt, főtiszt, leader) rendfokozatú, beosztású embereknek arról, hogy van a szerveren egy RSZSZ által jóváhagyott, hatályos büntetőeljárásról szóló törvény is, amire hivatkozni szerettem volna.

Viszint szerintem is jó dolog lenne egy kormány, ami kicsit inkább egy iskolai diákönkormányzatra emlékeztetne, de elsősorban a játékélmény a lényeg, azt pedig nagyon jól fel lehetne dobni ilyen-olyan programokkal.

Tehát még egyszer hangsúlyozom, hogy jó az ötlet és senkit nem állt szándékomban megsérteni ezzel a pár sorral (ha sikerült akkor elnézést), de ennyire komplex rp-re véleményem szerint nem nagyon van lehetőség.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
959
3 575
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Én teljes mellszélességgel kiállok egy "állam" frakció alakítása mellett (hisz nem csak kormányról van szó, az a végrehajtó hatalom). Én alapvetően nem tudom hova tenni ezt a már nem is apolitikus, inkább "politika fób" megközelítést. A politika szó a görög polisz (város, városállam) szóból ered, jelentése közélet. Mindenki aki abban aktívan részt vesz, az politizál. Ezzel nincs is gond, nem kell véres rongyként tekinteni rá, nem bűnös gondolat. Mondok jobbat, aki itt leírta a véleményét, az is politizált, hisz a szerverközösség életében meghatározó dologgal foglalkozott. Nyilván az ellenkező vélemények ütköztetése okoz megosztást, de ez bizonyára jelenleg is megfigyelhető, a kormányt helyettesítő szervezeti egységeknél. Én rendvédelmisként azt tartom rendkívül aggályosnak, hogy a rendvédelem a törvényhozó, a végrehajtó és az igazságszolgáltató hatalmat egyszerre gyakorolja, ami eleve problémás, de a rendvédelem, mint olyan, alapból a minisztériumok alatt működő szervezetekből tevődik össze. Reálisnak semmiképp nem mondható, emellett talán az se a legjobb, hogy ha valaki törvényhozó szeretne lenni, az végigmászhat egy rendőri szerv rendfokozatainak létráján és majd eléri a tényleges érdeklődési körét. A kormány választás alapú kijelölése szerintem nem működne, hisz nem állna elegendő idő egy adott kormány rendelkezésére a projektjeik és elképzeléseik megvalósításához, vagy ha mégis, akkor rövidesen jönne egy új és mehet a levesbe, kezdhetjük előről. Ettől függetlenül a törvényhozásban mindenképp célszerű lenne több képviseletet is bevonni. Ami még problémás lehet, az a konzerváció, amit a jelenleg a szerveren állami szférában (rendvédelem, egészségügy, közösségi közlekedés) tevékenykedő játékosok valószínűsíthetően tanúsíthatnak majd, egy ilyen drasztikus változás miatt, hisz ők nem ehhez vannak szokva es szocializálva. Ettől függetlenül én úgy látom, hogy ez szükséges, és a megfelelő hozzáértéssel ez csak jót hozhat számunkra. Szerintem szükséges egy egységesítés, egy szerv ami az állami területű frakciókat összefogja, hogy azok egységes elvek alapján, a nép számára átláthatóan, a nép érdekeit szolgálva működjenek. (Nem mondom, hogy jelenleg ne lenne korrekt a vezetés, de szerintem mindig van hely a fejlődéshez.)

Még az identitásra kanyarodva, mindenképp magyar államigazgatásképp érdemes most is felfogni a közszférát, hisz a rendvédelmi szervek és a mentőszolgálat is gyökeresen erre épülnek.
 

miniQ

Zöldfülű
2019. 01. 12.
213
217
24
Németország
V4 karakter
Jack Martons 🇩🇪
LV karakter
Jack Martons 🇩🇪
V2 karakter
-
2-3 évvel ezelőtt még személyesen konzultáltam TeamSpeak 3 on szerver vezetőséggel az lett megbeszélve,hogy írjunk egy topikot teljes történetről stb , meg is csináltuk részletesen, emberek tetszését elnyerte a dolog de vezetőség nem reagált dologra így nem is lett belőle semmi. Úgy gondolom ha megadták volna esélyt a dologra még mainapig működne a kormány részemről.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
446
5 225
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Sajnos, vagy nem sajnos, nyilván döntse ezt el mindenki saját maga a kormányban mint frakcióban nagyon sok RP lehetőség rejlik. Az már más kérdés, hogy ezt ki mennyire szeretné kihasználni. Itt pedig nem a Kormányban, "Állam" frakcióban tevékenykedő emberekre célzok elsősorban.

Élő példa a 2017 nyarán(?) kiötletelt "munkaprogram" amit az állam valósított (volna) meg. Ki lett rakva fórumra az opció, ami a kezdőket, a rosszabb helyzetben lévő játékosokat segítette volna. Szimplán arra kérték az embert, hogy egy ROLEPLAY tematikán futó szerveren, tegyél le RP-t, hogy segítsünk a készpénz minuszodból kiszedni. (Ez volt az aktuális "cél" hogy felhívják rá a figyelmet.) Fel volt dobva fórumra az ötlet, fel lett keresve rá (nyilván) támogatókkal mögötte (az már más kérdés, hogy ez anno a "maffiák" fejei voltak) az aktuális Kormány hogy meg szeretnék ezt valósítani, amibe készségesen álltak rendelkezésre, mivel látták a mögöttes tartalmat. (Az RP volt a cél, nem a gazdagodás meg a csili vili autók.)

Mindenki sztárolta, azta.. milyen csodás kezdeményezés, végre a Kormány az RPre használja a frakciót, milyen jó ötletekkel áll elő. Én is szívesen mennék ilyen RPkre, nagyon szívesen keresnék pénzt a ROLEPLAY szóval, amire való a szerver ugyebár.

> Ki lett hirdetve, fórumon lehetett "munkaprogramba" jelentkezni, jött 50-60 jelentkezés, amiből összesen megjelent a "nagyon jó ötlet, biztos el fogok menni ilyen munkára, én is minuszban vagyok jó lenne kijönni belőle úgy hogy közben szerepjátékozom" mondatot mondattal operáló 150-200 emberből, (nyilván a fórumon támogatók nem írtak egyből ténylegesen jelentkezést rá, ezáltal 150-200 emberből 50-60 tényleges jelentkezés lett.) maximum 30 ember, akiket tényleg érdekelt, szerették volna csinálni.
>> Ebből adódóan pedig a 150 redukálódott 50 jelentkezésre, amiből megjelent 30 ember.. legalábbis az első alkalmon persze. Az aktuális munkák voltak rá használva, hogy segítsék a játékosokat ebben. Nem, nem elküldték őket dolgozni, félreértés ne essen. Szerepjátékra volt használva az áruszállítós autó, a busz (akoriban még volt a szerveren fűnyíró is lerakva) -> Ezekből adódóan pedig, az aktuális boltokat üzemeltető játékosok is be volak vonva ebbe a dologba. Áruszállítósok mentek lerakodni (RPVEL!!) a boltokhoz, árut rendezgettek, még a buszosok pedig járták a várost felügyelettel hogy nagyobb mozgás legyen a városban, ezen felül pedig a megbízhatóbb rétegnek (azt hiszem, de nem rémlik pontosan hogy végül lett-e használva a fűnyíró.) fűnyírót adtak, hogy eljárkáljanak a többi játékoshoz dolgozni, azért hogy rövid idő alatt ugyan.. napi fél/egy órát kellett fordítani rá, kiszedjenek akár ilyen 40-50.000$-s minuszból téged. Ami 2017 körül annyit tett, hogy egy áruszállító kör 3000$-t adott, az pedig volt 20-30 perc. Számoljatok utána mennyi segítség is lehetett az akkor.
>>> Az első nap lement rendesen, aztán pedig redukálódott lefelé az a bizonyos 30 ember, olyan 20 emberre.. aztán így tovább.

Nem volt értelme onnantól folytatni, ÉRTEKLŐDÉS hiányában. Sajnos pedig ez mindenkinél jelen van. Elgondolás szinten, minden nagyon csodálatos, de amikor csinálni kell 1-2 alkalom után monotonná válik, aztán csinálja inkább más.. neki erre nincs "ideje."

Nagyon sok lehetőség van benne, viszont ahhoz olyan Kormány/Állam frakciót kell létrehozni, ami mindenkitől független, viszont mégis van szava. Azt a szót pedig nem arra használja, hogy NEKI jó legyen, hanem a többi játékosnak, frakciónak, ezen felül pedig logikusan NEKED aki a gép előtt ül és játsza a játékot.
Régen is égető probléma volt, hogy próbáltak ugyan RP-t kezdeményezni mindenkivel, de volt egy, vagy éppen több frakció akik elviselték ugyan hogy jött az adott kirendeltség utána nézni dolgoknak, satöbbi. De szép szóval mondva is leszarták, mondván hogy ez így van jól ahogy ők csinálják, nekik ne magyarázzon bele semmibe, főleg ne olyan aki nem is az aktuális frakció tagja valami úton módon.

Volt már nagyon sok próbálkozás az évek alatt, de érdeklődés hiányában eléggé befuccsolt mindegyik. Aztán a különböző vezetők alatt ki kitartóbb, ki hamarabb de a végén valahogy mindenki feladta. Legtöbb esetben pedig jogosan, mivel töri magát, próbál mindent megtenni hogy másoknak jó legyen, RP-t kezdeményez mindenkivel, mindenkinek próbált RP-t biztosítani, de legtöbb esetben "ki ha nem én, én majd tudom nekem/nekünk a frakciómban mi hogy fog menni meg működni" verzióval állt "mindenki" hozzá ahhoz a bizonyos Kormány/Államhoz.
>> BVI is úgy indult először tudtommal, ami az elején olyat ment hogy mekkora, de mekkora királyság, végre lesz értelme ha börtönbe kerülök, aztán 1-2 hét után maradt az AFK mert csak a kezdeti lendület volt meg. Nem is a Kormány/Államtól, hanem magától a játékosoktól. 2 hét után mindenki úgy volt vele, hogy jó jó.. én szivesen RPzek meg minden, de nekem nincs hasznom belőle.. ennyi erővel simán AFK felirattal a fejem felett is le tudom ülni a börtönt, addig meg nézek filmet, nézek sorozatot vagy szimplán elmegyek mással játszani és 20 percenként mozgatok egy egeret.

- Bíróság megtagadása büntetései : Súlyos pénzbírság 250.000 dollár, Halmozott szabadság vesztés +30 perc azaz plusz 30 nap börtön. (Ezzel kompenzáljuk a bírósági rp kikerülését.
Ezt pedig szerintem engedjük is el. Alapból nagyon sok ígyis az idő amit a játékosok a börtönökben tartózkodnak ahhoz mérten hogy egy játékkal játszunk.
Ha ezt még növeljük is akkor meg kész téboly lesz az egész újfent, mint amikor még 10 (vagy éppen több) volt a letöltendő órák száma.
> Maximum akkor lenne kivitelezhető, ha viszont egy 4-5 órás, vagy végülis bármilyen BÜNTETÉSSEL visznek be, akkor az a másfél, vagy éppen 2 óra amit a bíróságon töltenél, plusz maga a kihallgatásra szánt idő (persze, ezt mindenki saját maga tudja hogy kinek mennyi ideje van rá) alapból kerüljön le a letöltendő börtönbüntetésből, aztán még kaphasson időbeli, nem pedig százalékos enyhítést, mondván hogy ő RP-t preferálta, nem pedig a AFK-t. Így máris barátibb, hogy egy 5 órás afkot, felserél 2 és fél óra RPre, amit alapból levonnak, de ezen felül pedig még enyhítést is kaphatna, adott mondjuk -30 percet, ami máris csak 2 óra afkot hozna magával, nem pedig 5 darab órát.

Én támogatnám, csak (sajnos) mindenkinek van egy ismerőse, akinek meg van egy ismerőse aki ráír, hogy az xy ismerősét máshogy vegyétek már mint egy random buszozó civilt és ne az legyen már mint olyanokkal akiket alapból rühelltek IC alapján OOC.
Kár ezt tagadni, hogy ez nem így van. Egyszerűbb beismerni, mint elhesegetni hogy nem, ez nem így van.
>> Ha nem így lenne, mindneki dobálózna ide-oda az alap enyhítésekkel, ami viszont nem történik meg csak tíz esetből ötször.
 

Hagen

hüppmozdony
2019. 06. 19.
439
701
22
Budapest VIII.
V4 karakter
Cerko Palinho
LV karakter
Cody Clemente
BVI is úgy indult először tudtommal, ami az elején olyat ment hogy mekkora, de mekkora királyság, végre lesz értelme ha börtönbe kerülök, aztán 1-2 hét után maradt az AFK mert csak a kezdeti lendület volt meg.
Igazából ezt annyitban cáfolnám, hogy rendszeresen szerveztem/szerveztünk ilyen-olyan RP-ket a fogvatartottak számára (farm munka, parketta gyár, kapcsolattartó RP, házi versenyek, takarítás, közös RP a honvédekkel, tűzoltókkal, stb), napi szinten többet is. Talán még az archív topicok között megtatalálhatóak ezeknek az RP-knek az élményképeik. A legelszomorítóbb azonban az volt, hogy főleg a tapasztaltabb, magasabb szintű játékosoknál volt megfigyelhető (tisztelet a kivételnek, mert volt bőven!!!), hogy abszolut nem érdekli őket semmilyen RP, csak teljen le az az X száz perc és folytathassa, amit elkezdett. Napi szinten előfordult, hogy 20:00 közeledtével lelépkedett jónéhány játékos, mert előre tudattuk velük, hogy RP lesz, majd ha vége volt vissza jöttek és AFK-oltak tovább. Ebben a formában, ilyen keretek között nincsen értelme BV intézetet üzemeltetni önálló frakcióként.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
446
5 225
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Előttetek ha jól emlékszem, szimplán a Kormány/Állam frakcióban tevékenykedő adott réteg foglalkozott a börtönőr résszel, mint amikor külön voltak testőrök és társai. Ranghoz volt kötve.

Nem követtem teljesen végig az eféle frakciókat, viszont arra emlékszem hogy az illegál frakcióknak (Jerry, Széf, szabesz - Abramowitz.) volt Orosz konzulátus "jelvénye" amivel ott lehettek adott döntések meghozásán, talán hozzá is szólhattak. Ott pedig mintha hallottam volna ilyen dologra utaló beszélgetéseket, amikor ötleteltek róla akár mind a hárman közösen, akár csak ketten.)
 

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 932
4 397
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Szerintem az én felépítésemre gondolsz, vagy talán Ulpiéra. Utóbbinál nem tudom hogy voltak-e oroszok, de arra emlékszem hogy tőlem kaptak talán nagykövetségre lehetőséget meg pár közbeszerzést is (főleg RP, megcsinálsz ezt-azt a Kormánynak pénzért. Lőlő effektus, gondoltuk fasza rp lehetőség).

A programok érdeklődés vesztésével pedig tökéletesen egyetértek és meg is erősíthetem. Ahányszor volt közmunka program, vagy rendezvényszervező mint külön kinevezett ember aki pörgeti a dolgokat, annyiszor lett "unalmas" a játékos rétegnek 1, max 2 hét alatt. Sokkal nagyobbat szól, ha relative spontán, vagy max 1-2 napos előkészülettel kitalál valamit az ember és aztán 1-1.5 hónapot hanyagolja, vagy csak mást talál ki.

Bv-ről meg csak annyit, hogy az első v4 trailerben a BVI helyén nincs semmi mikor a seering-et mutatják, a második pedig LV-n van felvéve, így szintén nem látszik. Lehet csak az illuminati rend, de lehet hogy kitaláltak valamit rá.

EDIT1:
De találtam ilyen logokat is az egyik régi Kormányból, mikor Alma volt a főleader, szóval olasz tuti volt. Az oroszt nem találtam, pedig velük biztos RP-ztem anno, egyszerű volt mert a Missionary Hill alatt volt a HQ-juk (mostani kiváltó), a Kormány meg fent a hegyen. 20 sec volt az út, ha akartunk valamit :"D
[2015-08-29 22:14:10] [Output] : ==============[Önkormányzati felhívás]==============
[2015-08-29 22:14:10] [Output] : >>> Az Olasz-Nagykövetség munkaközvetítő központja bizonyos állásokra felvételt hirdet. Jelentkezni a weboldalon lehet ((Fórum-Moreno Crime Group-Olasz Nagykövetség))
[2015-08-29 22:03:44] [Output] : Vito Messina D Cortez mondja: [ITA]Uraim azt a megtiszteltesé ért hogy hazánk nagykövete lettem

EDIT2:
Felvetettem illetékesnél, hogy az őrizetbe vételtől kezdődő minden eltelt 30 perc levonásra kerüljön a végső időből, így hatályát vesztené az "amúgy is üllök 300-at" szituáció. Talán az ügyvédes sztorinak (NS frakik) is teret engedne, többen hívnák őket ( |bármi| >= 0 ).
 
Utoljára szerkesztve:

Guzuh

Barangoló
2019. 04. 18.
76
29
Budapest
V4 karakter
Paco Carillo
LV karakter
Leroy Blackwood
V2 karakter
Jacob Foster
Sziasztok! Nem nagyon szoktam írni ötletekhez, de mivel a Kormányról van szó és @Ivano is írt ide (hatalmas pacsi, nagyon sokat teszel a szerver életében) így úgy éreztem most kivételt teszek.

Egy tényleges kormány jót tenne a szervernek szerintem is, én személy szerint 4 éve játszom a szerveren és szerintem pont lemaradtam a kormány dologról. A legnagyobb gond amit Ivano írt, az az,hogy hiába csinálunk választásokat, a pártok, az ellenzék a választások után eltűnik egyhamar.

A pártok eltűnésére: Ahogy olvastam ez egy vegyesfelvágott szerver. Mivel tanultam politológiát az egyetemen, jelen tudásom alapján úgy tudom Magyarországon egy párt 900 milliót felvehet kampányra és ha nem éri el az 5%-ot akkor vissza kell fizetnie. Szerintem ebből a példából kéne meríteni, hasraütésre, mondjuk egy párt felvehet 1 millió támogatást kampányra, illetve amennyiben eléri az 5%-ot köteles résztvenni a parlamentben, amennyiben nem, szankciónálni kell.

Ahogy Ivano írta a legjobb akkor volt, mikor csak LS-SF vezetéséről kellett dönteni, és egy párt csak egy helyen indulhatott. Ezt jónak tartom, viszont szerintem itt is ezt úgy kéne megoldani, hogy külön legyenek az önkormányzati és a parlamenti választások, és szerintem az előbbivel kéne kezdeni,hogy az emberek megismerjék melyik párt milyen, mit képvisel, addig meg ideiglenes kormány ami pártatlan.

Ezekkel kiegészítve, a Kormányos koncepciót támogatom, mint ötletet, hatalmas RP-t lehetne belőle csinálni, akárcsak a választásokból és a kampányokból is. A boltos ötletet nem támogatom, mivel v4-re megváltozik teljesen a boltrendszer.
 

Zane

General Cortez ™
Fő Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
1 053
5 786
Budapest
V4 karakter
Zane Cortez
db7e254fc9e5f1a4fcdd958f71569a25.png
Kedves témaindító,
↳A szerver és a fórum verziója is hivatalosan átállt a V4-es verzióra. 🥳

↳Ez azt jelenti, hogy mind a játékszerver, mind a fórum nagy változásokon ment át. Teljesen új arculatot kapott, és erre az új arculatra szeretnénk mihamarabb átállni.

↳Mivel a szerver lényegében egy teljesen újraírt modot kapott, teljesen új ötletekkel és megvalósításokkal ezért a mostani témákat lezárjuk.


↳Amennyiben olyan ötleted volt ami még az új verzió ellenére is aktuális lehet kérlek, hogy nyisd újra a V4-re szabva, sajnos nincs kapacitás most minden témát egyesével szétválogatni hiszen több száz van belőle, de garantálom, hogy a jövőben ezekre az ötletekre sokkal több figyelmet fogunk fordítani 😊


Sok sikert kívánunk az ötletek készítéséhez! 🤩

Megértésed köszönjük,
SeeGame Vezetőség
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.