renshin - carl

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

renshin

Barangoló
2019. 01. 29.
133
489
V4 karakter
Ryunosuke Ochida
1cf152a23a6401c9124c4e3215a30327.png



Neved:
renshin


Panaszra tett moderátor neve:
carl


Panasz oka:
Jogtalan büntetőpont


Bizonyítékok (kép, log, videó stb..):
https://forum.see-game.com/threads/vagcsoportos-autoknal-kormolas.126871/#post-628154


Egyéb megjegyzés:
Heló-heló. Nem szerettem volna nyitni panaszt, de nem is akarom hagyni, hogy konkrét indok nélkül kapjak büntetőpontot.
A megjegyzésem teljes mértékben a témához kapcsolódik. Az "ötlet"-hez amihez hozzászóltam, ahoz tartozik és oda kapcsolodik a megjegyzés. Tudom a megjegyzés kissé kemény kifejezés, és senkit sem akartam vele megbántani. A kommentemet egy metafora jellegben írtam. "peticiót irok hogy nevezzék át SeeMTA v3 - FUN/DM/FREEROAM/TUNING -re a szervert." , amiben cenzuráltan kigúnyoltam azt, hogy mennyire értelmetlen és haszontalan az ötlet, és mennyire nem kell a szeverre. Szerintem ez a komment nem lehet off-topic, van értelme is bár cenzurált és burkolt, szóval egyáltalán nem egy OFF komment. Íronia: Az irónia olyan közlésmód, amelyben a kimondott jelentést felülírja, a közlés módja által hordozott jelentéstartalmat.
 

caяl

i do my lil' dancy-dance
2019. 01. 10.
591
1 940
V4 karakter
Oier_Uribe
Sziasztok!

Kedves @renshin!

Látom, nem teljesen érted a büntetőpontok miértjét, így most engedd meg, hogy pár sorban reflektáljak az általad leírtakra.
Kezdjük ott, hogy szerencsédre nem magamtól találtam rá erre a csodálatos irományra, melyet természetesen muszáj volt odabiggyeszteni a témához, miközben mindketten (sőt, azt hiszem az összes fórum felhasználó) jól tudjuk, hogy ez a felesleges hozzászólás semennyire nem lendített előre semmit, nem vezet konklúzióhoz. Az emberek ezen a fórumon általában azzal a célzattal írnak valahova, mert vagy olyan ötletük van, amellyel jobbá tehetnek valakit/valamit, vagy érdekük fűződik egy adott hozzászólás közzétételéhez (lásd: frakció topicok).
Saját, és a közösség megítélése alapján is teljes mértékben felesleges volt ez a komment, illetve volt aki kivetni valót talált benne, feszültség keltőnek ítélte. Én úgy gondolom, ha feszültség keltő nem is volt, felesleges annál inkább.
Nem gondolom, hogy ezen platformnak, pont egy ötletekkel foglalkozó része bármennyire is ironikus megjegyzéseket várna. Még egyszer szeretném kihangsúlyozni, hogy nem a véleményeddel van baj, hanem annak elcsépelt, gyerekes megfogalmazásával. Ha valamit csinálunk, akkor azt csináljuk vagy jól, vagy sehogy. Ebben az esetben is ezt érzem. Vagy írj oda, de akkor normálisan megfogalmazva, egy átlag fórum felhasználó számára is érthető, és értékelhető hozzászólást ossz meg a közösséggel, vagy ha ez nem megy, akkor inkább ne is írj semmit.

Azt azért még megjegyezném, hogy így is a kisebb büntetési tételt adtam, mondván, hogy hátha tanulsz a büntetésből, de mostanra már be kell lássam, hogy Te egy igazi lázadó típus vagy, aki ilyen esetben felkeresés nélkül inkább a panaszkönyv lehetőségéhez folyamodik, megfutamodva akár egy fórum privát üzenet, akár egy TeamSpeak beszélgetés elől.

Íme, mit érdemel az, aki feszültséget kelt a fórumon:
oT5cztK.png
Én ehelyett ezzel a büntetéssel kalkuláltam, a valóban nem odaillő megnyilvánulás okán:
i22oeL9.png

Véleményem szerint sokkal jobban jártál az általam kiosztott büntetéssel, mintha 100 büntetőpontot osztott volna ki valamelyik fórum moderátor számodra. Még mindig úgy gondolom, hogy egy ilyen megnyilvánulást nem szabad büntetlenül hagyni. Próbálkozni lehet, hasonló tartalmakat közzétenni szintén lehet, de ez nem azt jelenti, hogy szabad is. Én egy kedves, jóhiszemű embernek tartom magamat, akivel lehet tárgyalni ilyen esetekben. Én a helyedben nem egy PK nyitással kezdtem volna, hanem egy üzenettel/megkereséssel, de ha Te így játszol, hát legyen.


Most pedig a panaszkönyvet bíráló személyhez szólnék;
Nos kedves @Jerry!


Úgy gondolom, hogy az eset kapcsán jogosan jártam el. Az ilyesféle hozzászólások elvesznek, mintsem hogy hozzátesznek a közösségünkhöz. Nem kellett nagy kutatómunka ahhoz sem, hogy kiderítsem, az úriember rendszeresen ír (habár nem mindig sértő, de) negatív hozzászólást teljesen random topicokhoz, gondolom én, vélemény nyilvánítás címszó alatt, amivel nem is lenne baj, de a folyamatos kritizáláson kívül nagyon tanácsot még nem láttam tőle azzal kapcsolatban, hogy az általa kifogásolt XY dolgon, hogyan lehetne érdemben javítani.

Vegyük például egy kissé több, mint egy napja közzétett hozzászólását:
BoLXInw.png

Nem értem, hogy ezek után mi az úr felháborodásának oka.

Várom a bírálatot, illetve a különböző nézőpontok meglátásait @Jerry/@renshin-től.
További szép napot mindenkinek! :D
 

renshin

Barangoló
2019. 01. 29.
133
489
V4 karakter
Ryunosuke Ochida
Kedves carl (sajnos taggelni nem tudlak), nem futamodok meg se TS beszélgetéstől, se egy privát üzenettől, bár lehet hogy az utóbbi sokkal eredményesebb lett volna. Szeretek kritizálni, mivel realista embernek vallom magam, ezt szeretném elsősorban leszögezni, hogy félreértés ne legyen. Azért szoktam minden random topichoz kommentelni (általában az olyanokhoz amelyek teljes mértékben gyermek felfogást, hanyag munkát vagy egyéb megvetendő dolgot tartalmaz), nem szeretnék én itt semmiképp feszültséget kelteni, de máshogy nem tudom lereagálni azt, amit néhány ember ide "vet" a fórumra. Cinikus és ironikus megjegyzésekkel szoktam felkelteni a figyelmet esetleges kommentelőnek, topic írónak, hogy mennyire is el van "tévedve" az illető, mennyire nem tudja felfogni a játék fogalmát, a roleplay szerepét. De itt nem csak a szeverről van szó. Néhány embernek eme felfogása IRL életére is kihatást tesz, gondolkodás módját gyengíti, esetlegesen szégyeníti magát. Inkább megmondom én egy cinikus / ironikus szöveggel, ami burkolt esetlegesen cenzurált tartalmat tárol, egy random játéknak, egy random szerverének fórumján, minthogy az élő világban kapná meg ezt a szeme kőzé.

Végső szóban, a panaszkönyvet visszavonom. Carl korrektül megfogalmaztad, gyönyörűen az indokot, és köszönöm, hogy nem feszültségkeltés okot választottad. Elnézést kérem tőled, hogy PK helyett nem kerestelek fel privátban, ott könnyebben megbeszélhettük volna a helyzetet. A büntetést elfogadom, és nem szükséges felülbirálat @Jerry-től. A cinikus és ironikus megjegyzéseimet random topicokban fogom folytatni, addig amig elérem azt, hogy az a személy aki megírja, képes magában nézni, többször elolvasni azt amit összehord, és változtatni ezen.
 

caяl

i do my lil' dancy-dance
2019. 01. 10.
591
1 940
V4 karakter
Oier_Uribe
Kedves @renshin!

Értékelem, hogy legalább az érme ezen oldalát sikerül tisztán látnod. Ami azonban még mindig szemet szúr nekem, az az, hogy amint leírtad, "Néhány embernek eme felfogása IRL életére is kihatást tesz, gondolkodás módját gyengíti, esetlegesen szégyeníti magát". Ha valakit ilyen embernek ítélsz meg, akkor szerinted mennyire fogja egyáltalán csak érteni is azt, amit ezzel a sajátos, passzív agresszív módszereddel próbálsz közölni, az ebben való érdekeltségéről nem is beszélve? Ha tetszik, ha nem, akkor is lesznek olyan fórum felhasználók, akik nem vevők az észosztásra, főleg nem az ilyen, még csak nem is egyenes vígjátékokra, amelyekkel próbálsz körmérkőzést játszani a többiekkel.
Elárulok egy titkot: csak az fogja érteni, hogy mit próbálsz közölni ezekkel a kis cikkekkel, aki egy adott szinten van. Aki ezt a szintet nem üti meg, azt még foglalkoztatni sem fogja a dolog, nem fogja leszűrni az álca tartalmát. Azonban aki megérti, annak is csak az fog lejönni belőle, hogy "Nah, itt van még egy beefer arc, de jó..". A segítőkész, jó modorú, kulturált, (ám bár nem csak a te esetedben, de) realista véleménynyilvánítás nem itt kezdődik. Én nem vagyok előítéletes, hiszek neked, de amit a legtöbben jelenleg rólad gondolnak, az korántsem pozitív, bármennyire is erre törekszel az általad leírtak alapján. Bőven van még mit tanulnod a kulturált egyenes/cinikus/ironikus véleménynyilvánításról, mert attól, hogy valamit mémelsz, a közlésmódodnak nem kell egyértelműen felháborítónak lennie.
Ha már megnyitottad ezt az ajándékot (PK), akkor azért én még megvárnám @Jerry válaszát, kíváncsi vagyok, hogy Ő mit gondol a témáról.

További szép napot, kellemes délutánt!
 
Utoljára szerkesztve:

Jerry

A nép hangja
Very Important Person
2019. 01. 08.
3 909
4 513
31
Mulholland 🌆
V4 karakter
Quinto Montanez 🇲🇽
Sziasztok!

Nos nem is tudom, hogy hol kezdjem. Carl remekül megindokolta cselekedetét, miszerint kiosztott neked 50 pontott off hozzászólás miatt. Holott erre nagyobb büntetést is adhatott volna. Szerencséd van hogy nem tette, mert akkor most egy hónapig pihenhetnél.
Majd jössz te, és panaszt nyitsz rá, mindezt úgy hogy előtte meg se próbáltad vele megbeszélni. Nem szeretem ha valaki ezt csinálja. Mit szólnál ha most kiosztanám a 100 pontot ami amúgy is járt volna, és azt mondanám, hogy most majd tanulni fogsz belőle? De ne izgulj nem fogom, nem az én stílusom.
De arra kérlek, hogy kicsit csiszolj a modorodon, jól gondold meg hogy hova, mit fogsz írni, és 3x olvasd majd el a kommentjeidet mielőtt elküldöd!
Valamint azt is gondold át, hogy valóban szükséges-e oda írnod.

A panasz jogtalan, de nem azért mert visszavontad, remélem világos, hogy miért.
Zárom/Helyezem.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.