Rablásnál kocsi kinyittatása (szabályzat bővítése)

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

TheWuki

Zöldfülű
2019. 08. 08.
171
406
Isaszeg
V4 karakter
Rousseau Wyatt
Szerintem felesleges erre egy új szabályt behozni. Így is borzasztóan kevés mozgás teret biztosít a szabályzat az illegálnak. A forgalmas hely részében van igazság, de hogyha valaki az erdő közepén parkol, ne számítson sok jóra. Így is sokan teljesen figyelmen kívül hagyják biztonságukat a szerveren.
(+Lábjegyzetnek itt hagyom a saját véleményem. A detektorozók 99 százaléka egy do-t nem képes leírni. !!!TISZTELET A KIVÉTELNEK!!! A szabályzat már így is indokolatlan mennyiségben védi őket, hiszen sokkal könnyebb a régi játékosokat a játékban tartani, mint a többségében újakat, akik detektoroznak, ezért nagyon védve vannak, hogy maradjanak a szerveren. Ezen kívül a rendvédelem is egyre csak erősödik, mind számban, mind script és szabályzat terén. Szóval nem kell több illegál gyilkoló szabály.)
 

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
115
485
V4 karakter
Teal© C Jackson
Olvasd el a témát, nem új szabályról van szó, hanem inkább információról. A /do írása amúgy a másik fronton is érvényes, de ez nem ide tartozik.
 

Desert

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 18.
304
332
23
V4 karakter
Dimitrij Sokolova
Uhh három oldalas Topic, na jónak kezdtem neki.
Gondoltam az első odlal fele után hozzá szólok, lehet már fel lett dobva, el lett ásva a dolog réges rég,egy pár gonolat megosztás hátha valaki ugyan így érez,meg pár hozzá szólás némelyik kommenthez. Aki végig olvasta az első oldalt érteni fogja szerintem mi hova megy.

Jártam már én is úgy hogy kiraboltak, egy lakókocsis parkban és a kocsim is kinyittatták, ezzel nem is volt bajom, szerintem a probléma a helyekkel van. Nyilván forgalmas helyen nem igazán kéne, vagyis RP be bele fér, de így rpbe a forgalmas helyen való rablás is kissebb rpkkel hogy mondjuk kést nyomok a veséjéhez valakinek, vagy mondjuk a coltom takargatva a hátához nyomom, végig kísérem egy eldugodtabb utca részre és kirabolom ott. Nyilván ez is lehetne kiskapu talán.
De ha már kocsit nyittatnak ki, akkor jó lenne egy normálisabb megfigyelés rp,nyilván kell hozzá persze előrp mert ez így működik. De ha már ilyen nagyszabású(esetleges nagy loot forrás lásd antikok példáúl) rablásra van lehetőség akkor egy komolyabb feltérképezés, adott játékos megfigyelése, hol a kocsi hol nincs, vajon mi lehet benne vagy mi nem, megéri e a kockázatot vagy nem éri meg. Mert ennyi erővel 1 gramm kokainnal is elindulhatok a városba és ha a pd rám talán menekülhetek hiszen itt sem ott sem mértem fel a rizikó nagyságát.
-Ez egy kis rablásnak indult az erdő széllén, de a városban lévő boráját pakoltatom ki a srácnak,egy parkolóba(ami valszeg lehet forgalmas is, mivel városon belül van.)-[Ez akkor forgalmas helyen való rablás?]
-Elindultam járkálni a városban,kocsikázni, szórakozni kicsit mert fun amikor a drogok hatással vannak rám,mi baj lehet...Aztán a rendőr utánam fordul és 1 gramm kokain miatt el kell kezdenem menekülni ha be pánikolok és nem akarok börtönviselt lenni(mondjuk a karakterem erkölcsi bizonyítványa miatt).-[Akkor ez szándékos menekülés?]
Ehhez még egy utolsó gondolat: Az írónak egy dologban ilyenkor simán lehet igaza, ez a széf kulcs is, csak egy Item mint a kocsi kulcs. Ennyi erővel azt is fel nyittathatják velünk,tudom elvileg nem lehetne, de ha már a kocsit is akkor a széffel se legyenek problémák. Kulcsal nyílik, nem számzáras.

Mind a kettő ki indul valamiből ami nem tűnik problémásnak, de a rendőrös példánál már lehet szándékos üldöztetés lenne belőle.
A másiknál érzékeltetném hogy egy városon kívüli non forgalmas helyből ennyi erővel forgalmas helyen való rablást hajtunk végre.
Remélem azért át jön mire is célzok ezzel az egésszel és igen engem is zavarna ha mondjuk Montgomery határán megfognak, a falu végbe majd LS ben a gazdabolt melletti Burger shot parkolójában pakoltatnák velem tovább ki a kocsimat.
Nem azzal van a gondja szerintem az írónak hogy kirabolják a kocsiát, hanem azzal hogy hogy, milyen körülmények és viszonyok között teszik.
Persze van rizikó benne, azt írta az egyik válaszoló hogy sok féle képpen le tudod buktatni ha rabolnak, mondjuk forgalmas helyen.
Szeretnék erre egy kontra kérédst feltenni kedves válaszoló @Roxon ha nem probléma.
Civil vagy, fegyverrel fenyítettek,fenyítenek. Még ha nincs is nála forgalmas helyen vagy csak azt rpzi hogy a kabátja alatt van vagy a zsebébe vagy takargatja.
Nem fogsz felszólalni hogy jaj rabolnak, jezéseket miket szeretnél tovább adni a külvilág felé? Érdekelne ha ezt meg osztanád velünk, tudjuk legyünk kreatívak de pár dolgot kizárnék.
-Kiabálsz? Rabolnak!!-Ja az életem félem nem akarok golyót kapni ha forgalmas hely ha nem, mivel a karaktered fosni fog hiszen számára nincs szabály hogy forgalmas hely, hiszen irl sincsen példáúl szóval félni fog.
-Segély kérő hívást indítasz telefonról? Ha el veszik példáúl rablás elején hogy?
-Jó akkor karjelzéssel,grimasszal vagy ötletem sincs hogy próbálsz jelezni.-Ha valami gyanús a rabló személynek szerintem nem fog szarakodni és az elsütőbillentyű kattanni fog.
Az ember ic, játékos félti az életét egy sakk-matt helyzetben sajnos sakk matt van. De kérlek fejtsd ki a véleményed ezzel kapcsolatban,hogy jeleznél a külvilág felé, hasznos lenne szerintem sok játékos számára, neked öt perc nekünk meg legalább utakat nyit meg a kreativitás világában.

Az elvehető pénzösszeggel egyet értve ez ritka kevés, nagyon kevés 10 ezer. Emelni kéne nem ötszörösre, hanem mondjuk úgy a tízszeresére.
Gondolom nem árulok el nagy titkot ha már 82 es szintű vagyok,valszeg egy kis vagyonnal is büszkélkedhetek. Mikor ezt írom kpban 6 millióm áll.... Tehát come on! Emeljünk kicsit ezen a rabolható összeg limiten, mert sajnos az illegálnak így tényleg pénze semmiből nem lesz.(Jó atm rablás,bank rablás.)

-Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki végig olvasta és valamit le szűrt belőle, igyekszem ezt a topicot figyelni ha válasz érkezik a részemre jelőlj csak meg, igyekszem válaszolni. Remélem sikerült más nézőpontot vinnem az egészbe,bár valószínüleg nem sikerült pedig próbálkoztam.
Legyetek jók és jó játékot minden kedves Játékos társamnak.-
UI:Elnézést ha valami már meg lett válaszolva vagy bármi,csak hírtelen ezek jutottak eszembe a topicot meglátva.

-Kai Perico-
 
Utoljára szerkesztve:

.Hunor

Ex SCKK Főleader
2020. 01. 27.
684
480
V4 karakter
Orion Shane
V2 karakter
Clyton Jack
Mikor megírtam a kommentet, elég szűken beleképzeltem magam egy szituációba, ahol lehetőség adott volt, hogy a karakterem sajátossága miatt úgy cselekedjen/ fejezze ki magát, hogy a szituációban egy külsős személlyel kontaktálni tudjon.
Belegondolva viszont, megoldható (a rablók szemszögéből), hogy olyan helyzetbe se tudj kerülni, ahol erre lehetőséged lenne. Átolvasva a dolgokat, ebben is igazat tudok adni (a kellemetlenségében, és, hogy ez egy jó érv a lehetőség ellen).
Montgomery határán megfognak, a falu végbe majd LS ben a gazdabolt melletti Burger shot parkolójában pakoltatnák velem tovább ki a kocsimat.
 
  • Tetszik
Reactions: Desert

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Az elvehető pénzösszeggel egyet értve ez ritka kevés, nagyon kevés 10 ezer. Emelni kéne nem ötszörösre, hanem mondjuk úgy a tízszeresére.
Gondolom nem árulok el nagy titkot ha már 82 es szintű vagyok,valszeg egy kis vagyonnal is büszkélkedhetek. Mikor ezt írom kpban 6 millióm áll.... Tehát come on! Emeljünk kicsit ezen a rabolható összeg limiten, mert sajnos az illegálnak így tényleg pénze semmiből nem lesz.(Jó atm rablás,bank rablás.)
Csá, egyáltalán nem értek egyet. Épphogy level 4-es playertől épp elég, hogy elveszik az 5-6 antikját ami akár 500 ezret is megérhet, és még vegyenek el tőle 100 ezret? Oké, neked 6 milliód van állításod szerint, de sokkal több illegálos van aki 100 ezret kamatozik, viszont a kezdőkről ez nem mondható el...
 

Danesz

❄️?
Támogató
2019. 01. 10.
911
7 879
22
Hatvan
V4 karakter
Jamel Dorsey
sokkal több illegálos van aki 100 ezret kamatozik, viszont a kezdőkről ez nem mondható el...
És a 100 ezret kamatozó illegálosnak milyen lehetősége volt amikor kezdő volt? 20 perces áruszállító körért kapott kettő ezer dollárt, ha nem törte össze a kocsit. Nem 3 perc ásással 50 ezreket. Ahogy időhöz mérten sokkal több pénzt lehet keresni mint mondjuk öt éve, úgy arányosan többet is lehessen elvenni.
 

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
És a 100 ezret kamatozó illegálosnak milyen lehetősége volt amikor kezdő volt? 20 perces áruszállító körért kapott kettő ezer dollárt, ha nem törte össze a kocsit. Nem 3 perc ásással 50 ezreket. Ahogy időhöz mérten sokkal több pénzt lehet keresni mint mondjuk öt éve, úgy arányosan többet is lehessen elvenni.
A megkeresett pénzt be lehet rakni a bankba, viszont az itemeket nem tudja egy kezdő elrakni sehova, csak ha vesz egy ladát és berakja egy műhely garázsba. (de ugyebár forgalmas helyekre konkrétan el is visznek hogy kikeressék az itemjeidet) Szóval én nem ahhoz mérten emelném akkor az összeget, hanem pl aszerint, hogy most egy áruszállító 20 ezret kap kb., azaz 4x többet keres, 40 ezer még egész érthető, de 100 ezer egyáltalán nem. A kocsi kinyittatásnak értelmét nem látom személy szerint, de ez van, akkor el kell rejteni ha mást nem lehet tenni.

Ehhez még egy utolsó gondolat: Az írónak egy dologban ilyenkor simán lehet igaza, ez a széf kulcs is, csak egy Item mint a kocsi kulcs. Ennyi erővel azt is fel nyittathatják velünk,tudom elvileg nem lehetne, de ha már a kocsit is akkor a széffel se legyenek problémák. Kulcsal nyílik, nem számzáras.
Ha a széfet ki lehetne nyittatni, akkor semmi értelme nem lenne, annyit ér akkor mint egy econoline a garázsodba.
 
  • Tetszik
Reactions: Padawan180

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
115
485
V4 karakter
Teal© C Jackson
LV-n nem lehet rabolni ezeket a cuccokat, nem véletlen, ez ilyen egyszerű lenne amúgy. Ha nem az rp-re fognák egyesek a rablást akkor kiderül hogy szomszéd tehene is... effektus-, vagy kárörvendésből teszik az egészet, nincs mit erről beszélni igazából... mégcsak nem is megérős a téma...
 

Korton

Barangoló
SzerverAdmin
v4
2021. 06. 04.
140
295
Kovászna
V4 karakter
Millie Brauer
LV karakter
Matthew Johnson
Ez teljesen nórmális dolog!Irl is lehetséges az ilyen dolog.Ne szabad semmit tartani a csomiba értéket és kész!
 
  • Vicces
Reactions: Horsepriest972

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
115
485
V4 karakter
Teal© C Jackson
Sőt, tudok jobbat, ne is legyen semmilyen értékünk. Se kocsi, se pénz, se ház, és megvan oldva minden.
 

Desert

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 18.
304
332
23
V4 karakter
Dimitrij Sokolova
@Teal C Jackson Ne sarkosítsd le barátom, figyelj nyílván vannak fair, unfair dolgok.
Mivel ahogy látom mindenkinek már a véleménye sőt már a kezdő játékosok keresete is bele lett véve. Ami amúgy röhelyes hiába ITEM ha eladja ugyan úgy pénzt kap belőle és teheti a bankba. @ben aihara ,vagy tévedek? El lehessek venni 100 ezret szerintem nem nagyon fájdalmas, húsz perc se kell és vissza szedi antikokból.
Régen tényleg nehezebb volt a dolgunk nekünk régebbi játékosoknak mikor még nem találtál 5 perc séta után,3 kiásott gödör után egy 60 ezres antikot és adtad le.
Vagy nem 20 ezret fizetett a meló, emlékszem még V2 ben jó volt a waltonnal bányászni, majd bele haltam mire lett egy 750 em versenyes.
Egyébként itt látszik meg,nincsen közép réteg. Vannak szegények és gazdagok, miben mérjük ezt már emberek? Akinek van egy venomos s1000 re az szegény,akinek egy rs6 a van de nincs kpja annak már van pénze,de a 100-200-300 millióhoz képest szegény,sőőt a 100-200-300 milliós is a Milliárdos vagyonhoz csont kevés.
Szerintem még a 100 ezer reális is lenne ahhoz képest, hogy mennyi idő megkeresnie a mostani játékos báznisnak azt a 100 ezret. Mellesleg, talán jobban meg is lenne becsülve a pénz és talán én se mászkálnék milliókkal.
Ha van mit elvenni az ember félteni fogja és jobban oda figyel majd rá, lehet ez egy tanulságnak is jó lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Danesz

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
115
485
V4 karakter
Teal© C Jackson
A pénz elvételnek több értelme lenne, mert az úgymond nem kötelező hogy legyen nálad. Van egy lehetőség ami jól keres, a tévhittel ellentétben nem keres túl jól amúgy, egyszerűen kell valami amivel bent lehet tartani a játékosokat, ha úgymond nincs pénzszerzési lehetősége egy kezdő játékosnak IS akkor nem fog itt maradni... (amúgy korábban is raboltak, akkor sem a pénzért, és most sem feltétlen...) ahogy korábban írtam, most egy normál autó 10-14 millió, korábban 3 misi volt, ezért van a nagyobb kereseti összeg hogy egyáltalán valami értelme legyen. De látom egyeseknek fáj hogy valaki a befektetett melójáért kap is valamit, nehogy véletlenül összetudjon szedni bárki bármit, mert akkor nem csak neki lesz béjemwéje hanem a 15. szintű játékosnak is. Egyeseknek kevesebbet kéne azzal törődni, hogy kinek mije van, baromira megy sokak részéről a sárgulás, pláne nem értem hogy mire fel, hiszen rengeteg fiatal srác van, korainak érzem még. Azt kéne amúgy felfogni hogy játszani nem azért jönnek fel hogy itt is játssza mindenki a csórót, mi értelme lenne ugyan azt csinálni mint irl?

SZERK: amúgy nem lesarkítás sajnos, bárcsak tényleg egy szűk rétegre vonatkozna a dolog...

A kivétel meg tudja hogy nem vonatkozik rá... ha létezik még olyan.
 
Utoljára szerkesztve:

Zane

General Cortez ™
Fő Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
1 052
5 765
Budapest
V4 karakter
Zane Cortez
db7e254fc9e5f1a4fcdd958f71569a25.png
Kedves témaindító,
↳A szerver és a fórum verziója is hivatalosan átállt a V4-es verzióra. 🥳

↳Ez azt jelenti, hogy mind a játékszerver, mind a fórum nagy változásokon ment át. Teljesen új arculatot kapott, és erre az új arculatra szeretnénk mihamarabb átállni.

↳Mivel a szerver lényegében egy teljesen újraírt modot kapott, teljesen új ötletekkel és megvalósításokkal ezért a mostani témákat lezárjuk.


↳Amennyiben olyan ötleted volt ami még az új verzió ellenére is aktuális lehet kérlek, hogy nyisd újra a V4-re szabva, sajnos nincs kapacitás most minden témát egyesével szétválogatni hiszen több száz van belőle, de garantálom, hogy a jövőben ezekre az ötletekre sokkal több figyelmet fogunk fordítani 😊


Sok sikert kívánunk az ötletek készítéséhez! 🤩

Megértésed köszönjük,
SeeGame Vezetőség
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.