Rablásnál kocsi kinyittatása (szabályzat bővítése)

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
115
485
V4 karakter
Teal© C Jackson
Nem kiakadásról van szó, ez a topic a közösség érdekébe indult, ezt taglalom 4 kommenten keresztül.

Se nem a rablás, se nem erről a lehetőség megtárgyalásáról nincs szó, azokról voltak topicok, kisebb nagyobb sikerrel, ettől függetlenül ha valaki erről ír kommentet, azt is szivesen elolvasom, és nem hurrogom le mert mindenki véleménye számít, ebből lesz valami.
 
  • Tetszik
Reactions: aScount

Wanted

Pötyögtető
2019. 01. 12.
408
3 830
V4 karakter
jens bergh
LV karakter
Vincze Daniel
V2 karakter
Bodor Szabolcs
Nem kell grindeolós game-et csinálni, épp ezért nem értem miért grinde-olják sokán a rablást, lassan egyesek fő tevékenysége amúgy....
Tipikus semmiből valamit percek alatt.
oks akkor ne kereskedjen senki mert grindolja a penzt es ne keresozzon senki, mert azzal is csak a penzt grindolja 😡

Az meg hogy semmibol valamit, kell hozza fegyver es auto, ami nem semmi, na meg egy kis esz, ha nem akarod hogy 1p mulva elkapjanak.

Lehet keresozni okosan es nem rabolnak ki, nem kell sirni, mert kipakoltak.
 

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
115
485
V4 karakter
Teal© C Jackson
Én ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogyha van íratlan szabály, azt fair lenne leírni a szabályzatba, mivel "a szabályzat nem ismerete nem mentesít a büntetés alól" és ha esetleg valaki nem ismer egy-egy szabálypontot, könnyen olyan szituációban találhatja magát, ami saját maga kárára lehet (itt értem azt, hogy szankcionálhatják érte). Viszont ezzel a szabályponttal én is most találkozok először, pedig legalább 5-6 éve biztos játszok az SGS szerverein.

Na emberek, erről van szó, köszönöm a kommented.
 

Wanted

Pötyögtető
2019. 01. 12.
408
3 830
V4 karakter
jens bergh
LV karakter
Vincze Daniel
V2 karakter
Bodor Szabolcs
"a szabályzat nem ismerete nem mentesít a büntetés alól" és ha esetleg valaki nem ismer egy-egy szabálypontot, könnyen olyan szituációban találhatja magát, ami saját maga kárára lehet
a szerver hibaja hogy 5-6 eve afkolsz es nem keveredsz ilyen szituacioba vagy a tied? Ha meg nem tudod hogy mivan rakerdezel az embernel aki rabol, elmondja hogy lehet, ha nem hiszel neki adminsegedtol megkerdezed es o is elmondja ezt, nem ertem miert akartok vilagot megvaltani egy olyan szituacional ami adja magat, teboly.
 
  • Tetszik
Reactions: Macseek és kisoreg

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
115
485
V4 karakter
Teal© C Jackson
oks akkor ne kereskedjen senki mert grindolja a penzt es ne keresozzon senki, mert azzal is csak a penzt grindolja 😡

Az meg hogy semmibol valamit, kell hozza fegyver es auto, ami nem semmi, na meg egy kis esz, ha nem akarod hogy 1p mulva elkapjanak.

Lehet keresozni okosan es nem rabolnak ki, nem kell sirni, mert kipakoltak.
Akkor tudsz keresőzni okosan ha tisztában vagy a szabályzattal és a lehetőségekkel, itt pont arról van szó.

Hidd el ha azért sírnék hogy kipakoltak, akkor azt nem az ötletes topicba tenném ilyen módon,



Amúgy lebontom a dolgot, mert kicsit megy át személyeskedésbe a dolog:

Fáj hogy kipakoltak és elvették 4 órányi baszakodásomat?
Igen, persze játék, időtöltés, de akkor sem a kellemes fajta, úgymond meló a játékon belül is.

Vissza tudod/tudja valaki adni a befektetett időmet, és munkámat?
Hát kurvára nem.

Érdekel ez bárkit is?
Nem, mindenki járt már szarul, engem sem érdekel különösebben mert nem az életem múlik rajta.

Rólam van szó a topicban?
Hát baromira nem.

Avagy a topic nem a problémámból, hanem a tapasztalataimból indult, a közösség segítése érdekébe, akit ez zavar, az inkább mondja ki bátran, mert akkor legalább tudjuk hogy kivel állunk szembe.
 

Seelöwe

Barangoló
Támogató
2021. 11. 14.
116
153
19
Dunaújváros
guns.lol
V4 karakter
🇩🇪 Mario Gantzmann
a szerver hibaja hogy 5-6 eve afkolsz es nem keveredsz ilyen szituacioba vagy a tied? Ha meg nem tudod hogy mivan rakerdezel az embernel aki rabol, elmondja hogy lehet, ha nem hiszel neki adminsegedtol megkerdezed es o is elmondja ezt, nem ertem miert akartok vilagot megvaltani egy olyan szituacional ami adja magat, teboly.
Arcodból kicsit visszavehetsz, idáig kulturáltan szóltam hozzád akkor Én is elvárom ugyanezt Tőled! Nyilván odafigyelek arra, hogy ne legyek kirabolva, de úgy látom ebben Te nem vagy annyira jó, mint Én.
Amit irtam kommentet pedig légyszives ismételgesd magadban addig, amig fel nem fogod, hogy mit akartam mondani, mert Én szabályzatot nem akarok módositani, de viszont úgy gondolom, hogyha vannak szabályok a szerveren, akkor mindegyik szabálypont legyen rögzitve a szabályzatban, ne úgy kelljen rájönni akkor, ha mondjuk valaki véletlenül megszegett egy "iratlan szabálypontot".
 
  • Tetszik
Reactions: .Hunor

Kamii

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 17.
390
762
V4 karakter
Deverina Ina Kaamil
LV karakter
Deverina Ina Kaamil
V2 karakter
Kamilla McCarthy
Több esetben is, nem gondolnák de a rablók több időt rááldoznak mint aki detektorozott.
Egy előrp lebonyolítása alsóhangon 30perc illetve ha olyan a rablás, hogy várakozni kell(nem 1 ilyen lehet) van hogy 1 órát vagy többet várunk, plusz a rablás lebonyolítása is egy fél óra olykor a "rinyálás" miatt, admint hív, megvárjuk stb. Már is 2-3óra is lehet egy ilyen.
Ha matekozunk, kicsit az illető aki detektorozik 2órát példaként és talál 7antikot, azt 3ember simán megtalálja 2x is annyi idő alatt és ott van az az eset amikor igazábó nem is ő kereste hanem csak vette..
 
  • Tetszik
Reactions: Macseek

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
115
485
V4 karakter
Teal© C Jackson
a szerver hibaja hogy 5-6 eve afkolsz es nem keveredsz ilyen szituacioba vagy a tied? Ha meg nem tudod hogy mivan rakerdezel az embernel aki rabol, elmondja hogy lehet, ha nem hiszel neki adminsegedtol megkerdezed es o is elmondja ezt, nem ertem miert akartok vilagot megvaltani egy olyan szituacional ami adja magat, teboly.
Mióta nyomod a szerveren? 1-2 éve? Itt arról van szó, hogy eddig ez tabu dolog volt, és immáron nem az, a szerver nagyobb százaléka nem tud a dologról, ezen próbálok változtatni, ha nem tetszik akkor legyél szíves kultúráltan közölni, meg leszel hallgatva akkor is, ha van érved hogy miért nem lehet 3 szóval kiegészíteni a szabályzatot, akkor miért nem azt mondod? Az a téboly, hogy mindenképp bele akarsz kötni másokba, híred és stílusod legendás, és nem cáfoltad meg önmagad.

Teljesen kifordítjátok az egész témát, számítottam rá de azért ez már kicsit komédia.

Az ötletre a kommentek között még nem találtam olyant amire azt mondom hogy nem értek vele egyet de van benne valami. Gáz.


SZERK: előző kommentre írnám, hogy amúgy amit írtál az igaz, mondjuk a téma nem is erről szól, de beszélgessünk róla. Nos én megkérdőjelezném az idő ráfordítás dolgot, de elfogadom a nézőpontod, mondjuk én tényként mondanám, hogy amúgy ha a legtöbb brigádot nézzük, szerintem az előrp kb semmiből sem áll, pár soron kívül (tisztelet a kivételnek). Amúgy én merem mondani hogy az előrp lényege az lenne hogy legyen értelme magában a rablásnak, de hát azért bazi sok esetben megkérdőjelezhető ez az egész, de ez mindegy. Amúgy persze a detektorozás megéri, még ha egyik alakalommal 0, a másik alakalommal profit, a kérdés igazából hogy miért mindig ez az indok egy bizonyos oldal felől, elég egyszerű receptnek hangzik, vegyük ki a miért csinálom a dolgot az egyenletből, és verjem rá a másik munkájára hogy ja hát ez kockázatos, nehogymár még jól járj a munkádért cserébe. Ez nyilván nem ilyen fekete fehér, és kifordítottam a dolgot. Senkire nem céloztam, de úgy gondolom hogy van benne egy kis létjogosultság.

Mindenki érezte már az érzést, amikor mondjuk egy cs-meccs közbe bizonyíthatóan csal a másik fél, eléggé kiszolgáltatott nem? Azért mondom nem a lehetőséget akarom kiaknázni, tény hogy van, aki él vele él, aki szenvedi az meg szenvedi, ez van.

Mellesleg amúgy volt egy érdekes szituáció, kirabolt egy pár emberke, majd jött a másik csoport, találkoztak és kidarálták egymást, pár túlélő maradt. Aznap konkrétan 3x raboltak ki, mert ugye event van, és kezdődik a harácsolás. Én az eventet szerettem volna élvezni, így nehéz.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: aScount és .Hunor

BrutalFlayer

Barangoló
2019. 01. 12.
104
74
V4 karakter
Jasper Geller
Mióta nyomod a szerveren? 1-2 éve? Itt arról van szó, hogy eddig ez tabu dolog volt, és immáron nem az, a szerver nagyobb százaléka nem tud a dologról, ezen próbálok változtatni, ha nem tetszik akkor legyél szíves kultúráltan közölni, meg leszel hallgatva akkor is, ha van érved hogy miért nem lehet 3 szóval kiegészíteni a szabályzatot, akkor miért nem azt mondod? Az a téboly, hogy mindenképp bele akarsz kötni másokba, híred és stílusod legendás, és nem cáfoltad meg önmagad.

Teljesen kifordítjátok az egész témát, számítottam rá de azért ez már kicsit komédia.

Az ötletre a kommentek között még nem találtam olyant amire azt mondom hogy nem értek vele egyet de van benne valami. Gáz.
Ha nem találkoztál vele akkor honnan veszed hogy ez tabu? Nagy igazságtalanságnak érzed mert most veled történt meg a dolog. Nem új szabály ez s persze hogy ha az RP megengedi van lehetőség ilyenre, eddig 50ből 50szer mindig megmondta minden admin is.
 
  • Tetszik
Reactions: Macseek és Wanted

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
115
485
V4 karakter
Teal© C Jackson
Ja, ha 50-ből 50x erősítették meg az adminok, akkor jó sok ügyetek lehetett, meg megint csak megerősítés hogy sokan nem tudnak a dologról... nem kell kiforgatni a dolgot (SZERK2: ennyi erővel én is kitudnám most rendesen forgatni a szitut), szerinted én mit nyernék vele ha bekerülne a szabályzatba (a válasz amúgy az, hogy semmit)? A kérdés az hogy TE mit veszítenél vele, mert szerintem ezért is kommentelsz ide....

SZERK: ha valaki körültekintő akar lenni, akkor a szabályzatból tud tájékozódni, ha ott van kiskapu, azt be kell foltozni, erre irányul a dolog.

Amúgy meg a kommentek nagy része azoktól jön akik épp rabolnak, mi a szartól féltek (a kérdés költői)? Egy szabályzat bővítésről van szó, amiről nem is én döntök, lehet le leszek baszva a vezetőség részéről is hogy mi a szart akarok, attól függetlenül én a közösséget akarom tájékoztatni, nem pedig bomlasztani.
 
Utoljára szerkesztve:

Osas

Újonc
2019. 04. 29.
73
238
V4 karakter
Fedir Belous
Minden tisztelettel, de ennek az ötletnek semmi értelme. Egy valós rablásnál is megfosztanák az embert minden értékétől, egy autóban főleg több dologra akadhat valaki, mint magánál a személynél. Az összes elvehető dolgok limitjére vonatkozó szabály az tilt, azaz egyfajta határt szab a rabláshoz, hogy védje a playert, szembemenve a valósággal, ahol az alsógatyád is elvehetik ha kedvük tartja. Tehát ebből kiindulva semmi értelme nincs beleírni valamit a szabályzatba, ami teljesen nyilvánvaló, hogy egy rablásnál megtörténik IRL is. Az pedig, hogy valaki a kocsiját felnyithatatlan páncélszekrénynek gondolja az egyéni probléma.
 
  • Tetszik
Reactions: Macseek és Danesz

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
115
485
V4 karakter
Teal© C Jackson
A probléma az hogy nem nyilvánvaló, mert fele szerver nem tud erről. A kocsi kinyittatásról mindenki tudott amennyiben a közelébe vagy, olyan területen ahol nem volt forgalom. Arról kevesen, hogy rp-vel gyakorlatilag a "garázsban tárolt" autódat is ki lehet pakolni, kis túlzással (senki ne vegye ezt komolyan, abszolút túlzás kategória). Rablásnál sok minden megtörténhet, és érdekes módon csomó minden bele is van írva a szabályzatba, hogy ne csinálják, mivel kibaszás lenne az elszenvedőjének. IRL megtörténhet, igen, normális player megtenné a másikkal, nem? Bele kellett írni tehát a szabályzatba? Sajnos igen.

Kérdezd meg pár haverodat akik 80x szintűek, én megtettem, senkinek se volt nyilvánvaló. RP-vel amúgy rengeteg mindent meg lehetne tenni, mégse engedélyezett, anno pl hiába szálltál fel egy platós autóra, rp-vel, ugyan úgy kaptad a lebaszást hogy autón nem utazol. Megtehetted volna irl? Igen. Egyértelmű lett volna hogy lehetséges? Hát igen az, kivéve hogy nem engedték.

Csomó szerverszabályzat van ami amúgy nincs leírva, pedig jó lenne, igen ez nem egy tiltás ebben egyetértek de ez egy alattomos kiskapu, mert ha ezt 4 évvel ezelőtt eljátszottam volna egy rp-vel, akkor azt mondták volna hogy ilyen nincs, benne van a szabályzatba hogy a kulcs nem elvehető.

SZERK: amúgy ha úgy nézem sok kivéve pont van a szabályzatba, nem hiszem hogy nem férne el ez, ráadásul amúgy ha olvastál már bármilyen szabályzatot (pl iskolai házirend...), hát általában egy normál embernek egyértelmű dolgokat szoktak leírni benne, mert ugye egy szabályzat nem csak tiltásokról szólhat, hanem tájékoztathat is.

SZERK2: nem biztos hogy jó példa amúgy, de amikor hirtelen bekerült a hajózós ládás update, és lett cápa is, akkor pár napra rá egyből megjelent egy szerverszabályzat, hogy nem lehet megetetni cápával az elraboltakat/kiraboltakat. Na most ha ezt bele kellett írni, mert amúgy ez a napnál is világosabb volt hogy ilyent nem lehet... de hát bekerült. Nem akarok többet példálózni, valószínű nem te vagy az emberem akit meg kell győzzek, én próbálok másoknak segíteni, ilyen módon, ha sikerül sikerül, ha nem nem, de én legalább megpróbálok valamit elérni, tudod én vagyok az az ember aki általában segít az animban lévő embereken, nem pedig elhajt mellettük.

De értem az álláspontodat, amolyan jogászos, ami nem tiltott azt lehet... mindenesetre köszi a véleményed, elgondolkodtató.

SZERK3: közbe kigondoltam egy kis elméleti játékot, nem lehet megtenni, de amolyan dolog amit amúgy nem tilt semmi. Tehát tegyük fel: van nálad 20 db ajándék, mint event item. Ezt a szabályzat leszögezi hogy nem elvehetőek. Én épp rabollak. Felszólítalak hogy figyelj, nyisd ki a 20db itemet, ha sima item jön ki, elveszem, ha nem, akkor nyilván nem tudom. A szabályzatban le van védve az item, tehát tudjuk hogy nem elvehető, egyértelműnek tűnik hogy ha le van védve akkor ki sem nyittathatom veled, de a szabályzat nem taglalja, akkor mivel nincs tiltva benne megcsinálhatom, nem? Szerintem nem.
Nyilván lehet ebbe kivetni valót találni, azért is neveztem játéknak, de itt az elgondolásmenetet akartam közvetíteni, azaz hogy a védett itemet eddig nem úgy kezeltük hogy rp-ben ily módon szerepet játszana.
 
Utoljára szerkesztve:

BrutalFlayer

Barangoló
2019. 01. 12.
104
74
V4 karakter
Jasper Geller
A probléma az hogy nem nyilvánvaló, mert fele szerver nem tud erről. A kocsi kinyittatásról mindenki tudott amennyiben a közelébe vagy, olyan területen ahol nem volt forgalom. Arról kevesen, hogy rp-vel gyakorlatilag a "garázsban tárolt" autódat is ki lehet pakolni, kis túlzással (senki ne vegye ezt komolyan, abszolút túlzás kategória). Rablásnál sok minden megtörténhet, és érdekes módon csomó minden bele is van írva a szabályzatba, hogy ne csinálják, mivel kibaszás lenne az elszenvedőjének. IRL megtörténhet, igen, normális player megtenné a másikkal, nem? Bele kellett írni tehát a szabályzatba? Sajnos igen.

Kérdezd meg pár haverodat akik 80x szintűek, én megtettem, senkinek se volt nyilvánvaló. RP-vel amúgy rengeteg mindent meg lehetne tenni, mégse engedélyezett, anno pl hiába szálltál fel egy platós autóra, rp-vel, ugyan úgy kaptad a lebaszást hogy autón nem utazol. Megtehetted volna irl? Igen. Egyértelmű lett volna hogy lehetséges? Hát igen az, kivéve hogy nem engedték.

Csomó szerverszabályzat van ami amúgy nincs leírva, pedig jó lenne, igen ez nem egy tiltás ebben egyetértek de ez egy alattomos kiskapu, mert ha ezt 4 évvel ezelőtt eljátszottam volna egy rp-vel, akkor azt mondták volna hogy ilyen nincs, benne van a szabályzatba hogy a kulcs nem elvehető.

SZERK: amúgy ha úgy nézem sok kivéve pont van a szabályzatba, nem hiszem hogy nem férne el ez, ráadásul amúgy ha olvastál már bármilyen szabályzatot (pl iskolai házirend...), hát általában egy normál embernek egyértelmű dolgokat szoktak leírni benne, mert ugye egy szabályzat nem csak tiltásokról szólhat, hanem tájékoztathat is.

SZERK2: nem biztos hogy jó példa amúgy, de amikor hirtelen bekerült a hajózós ládás update, és lett cápa is, akkor pár napra rá egyből megjelent egy szerverszabályzat, hogy nem lehet megetetni cápával az elraboltakat/kiraboltakat. Na most ha ezt bele kellett írni, mert amúgy ez a napnál is világosabb volt hogy ilyent nem lehet... de hát bekerült. Nem akarok többet példálózni, valószínű nem te vagy az emberem akit meg kell győzzek, én próbálok másoknak segíteni, ilyen módon, ha sikerül sikerül, ha nem nem, de én legalább megpróbálok valamit elérni, tudod én vagyok az az ember aki általában segít az animban lévő embereken, nem pedig elhajt mellettük.

De értem az álláspontodat, amolyan jogászos, ami nem tiltott azt lehet... mindenesetre köszi a véleményed, elgondolkodtató.

SZERK3: közbe kigondoltam egy kis elméleti játékot, nem lehet megtenni, de amolyan dolog amit amúgy nem tilt semmi. Tehát tegyük fel: van nálad 20 db ajándék, mint event item. Ezt a szabályzat leszögezi hogy nem elvehetőek. Én épp rabollak. Felszólítalak hogy figyelj, nyisd ki a 20db itemet, ha sima item jön ki, elveszem, ha nem, akkor nyilván nem tudom. A szabályzatban le van védve az item, tehát tudjuk hogy nem elvehető, egyértelműnek tűnik hogy ha le van védve akkor ki sem nyittathatom veled, de a szabályzat nem taglalja, akkor mivel nincs tiltva benne megcsinálhatom, nem? Szerintem nem.
Nyilván lehet ebbe kivetni valót találni, azért is neveztem játéknak, de itt az elgondolásmenetet akartam közvetíteni, azaz hogy a védett itemet eddig nem úgy kezeltük hogy rp-ben ily módon szerepet játszana.
Első felébe leírod ebben a hozzászólásban hogy bele van írva a szabályzatba hogy mit nem szabad, ez nincs ezt szabad, megmondta sok admin is.
 
2019. 05. 30.
57
232
Szlovakia
V4 karakter
KorpasBendeguz
Hagyjatok mar azt az ,,IRL,, hivatkozast allandoan. IRL egy kisvarosban nem szaguldozik minden masodik ember 300 km/h sebesseggel es nem minden masodik ember rablo,mafiozo,bandas!Ez egy jatek,olyan amilyen,ez van ezt kell szeretni.Mig jatszottam volt olyan hogy 5 perc alatt haromszor raboltak ki megis itt vagyok,elek es virulok.Kezeket fel,rogton motozas,add es mar mentek is,nem sok rp-t generaltak felem de nem is erdekelt.Igen,frusztralo volt,orakig kerestem mire a sok szemet utan talaltam valamit de ez van,el kellett fogadni.
En ertem Jeckson topicja lenyeget mert meg akarom erteni mirol van szo es lenyegeben csak informaciot oszt meg a tobbi jatekossal hogy bizony ezt is meg lehet csinalni a szeron jo ha tudjatok bar a szabalyzatban nincs benne.
Sajnos a sok,felesleges hsz ami lenyegeben mar inkabb szemelyeskedesbe fuladt elvitte a temat mas iranyba es lenyeget vesztette.
Hagyd annyiba Jackson,nem erdemes!Ahogy te is,tanul majd mas is sajat hibajan!
 

BrutalFlayer

Barangoló
2019. 01. 12.
104
74
V4 karakter
Jasper Geller
Hagyjatok mar azt az ,,IRL,, hivatkozast allandoan. IRL egy kisvarosban nem szaguldozik minden masodik ember 300 km/h sebesseggel es nem minden masodik ember rablo,mafiozo,bandas!Ez egy jatek,olyan amilyen,ez van ezt kell szeretni.Mig jatszottam volt olyan hogy 5 perc alatt haromszor raboltak ki megis itt vagyok,elek es virulok.Kezeket fel,rogton motozas,add es mar mentek is,nem sok rp-t generaltak felem de nem is erdekelt.Igen,frusztralo volt,orakig kerestem mire a sok szemet utan talaltam valamit de ez van,el kellett fogadni.
En ertem Jeckson topicja lenyeget mert meg akarom erteni mirol van szo es lenyegeben csak informaciot oszt meg a tobbi jatekossal hogy bizony ezt is meg lehet csinalni a szeron jo ha tudjatok bar a szabalyzatban nincs benne.
Sajnos a sok,felesleges hsz ami lenyegeben mar inkabb szemelyeskedesbe fuladt elvitte a temat mas iranyba es lenyeget vesztette.
Hagyd annyiba Jackson,nem erdemes!Ahogy te is,tanul majd mas is sajat hibajan!
Felhívni a figyelmet erre hogy ez is megtörténhet pozitív is lenne ha nem egyből az lenne a topic címe hogy

szabályzat bővítése​

igy persze hogy mindenkinek az jön le aki olvassa hogy kirabolták s emiatt felmérgelődve irja ezt hogy ne tudják megcsinálni ezt vele többet.
 

Padawan180

Aktív fórumozó
2019. 01. 23.
250
558
V4 karakter
Nsubuga Nelson Obata
LV karakter
Mubarak Gyasi
V2 karakter
-
Viszonylag egyszerű felvetés, és tök rossz látni a kommenteket, hogy ennyire egymasnak feszül a két tábor képviselője… Szerintem a srac annyit szeretne csak, hogy írják be a szabályba, slusszkulcs nem huzathato át magadra rablás során, azonban rp-vel el lehet venni, amíg kiszeded a csomagtartó cuccait. Egy szabály sosem lehet túl érthető, ezt én is tamogatom. A többi meg csak ide keveredett téma, ami megint egy másik történet.
 

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
115
485
V4 karakter
Teal© C Jackson
Köszi, erről van szó.

Igazából felhívnám az ellenkezők figyelmét, minél nagyobb ez a topic, annál több emberhez jut el, avagy annál többen fognak róla tudni, tehát az én célom így-vagy úgy, de megvalósul(t).

A téma címébe nem tudom beírni hogy miről van szó teljesen. Egy újságcikk címéből sem jön le az egész cikk tartalma... nem is értem miért kérdés ez. A probléma megint értelmezés és kifordítás, a téma címe abban az esetbe úgy szólna hogy autó kicsomagtartózásának TILTÁSA.

Amúgy többször felmerült hogy mi egyértelmű, mi nem... Bárcsak mindenkinek minden egyértelmű lenne, szebb világot élnénk.

Sorolhatnák itt példákat az én szakmámból is, pl egy gépbe nem nyúlkálunk csak úgy bele, a potenciálkülönbség végett. Nekem egyértelmű, hát hogyne, neked az?

SZERK: amúgy olvasgatva a régebbi, ilyesmikkel (ugye mivel bele lett keverve az egész rablásos téma) kapcsolatos topikok kommentjeit, megfogalmazódott bennem egy kérdés, hogy miért mindig azok a leghangosabbak akik a rablás pártján vannak - foggal körömmel, egyrészt a stílust valahogy mindig sikerül úgy eltalálni hogy kellően sértő legyen bárki számára nézve, másrészt én feltételezem hogyha itt ez a gyűlölködés megy egyesek részéről, akkor a rablásnak sem az a bizonyos általában megnevezett indoka van mint amit szeretnek egyesek fitogtatni, hogy rp, meg kellett a pénz, hanem inkább a másokkal való kibaszás vezérli.
Ez nem célzás, meg újjal mutogatás, de azért szerintem igencsak egy érdekes téma lehetne (pl miből adódik ez az egész, dögöljön meg a szomszéd tehene effektus?). Nyilván tisztelet a kivételnek, hiszen akadnak szép számmal. Erről nem is akarok beszélgetni mert felesleges, csak elgondolkodtató dolognak írtam be, hátha más számára is gondolatébresztő. :)
 
Utoljára szerkesztve:

RageX

See Game System
Támogató
2019. 05. 27.
542
993
24
V4 karakter
Ladislav Dubrovsky
LV karakter
Garrett Bradford
V2 karakter
Naomi Redfield
En ugy gondolom, ha valaki elore megszervez egy rablast ahol a kocsidat nyittatja ki (amit forgalmas helyen parkolsz, mert mashol nincs ertelme), akkor azert a hatalmas rizikoert cserebe vehesse el a cuccaid.
Az egyszeruseg kedveert egy szituaciot hozok fel. Angel Pinetol 2 perc futasra keresgelsz, elkezdenek rabolni. Minden halad, kesobbiekben pedig raternek, hogy merre van a jarmuved, amit a jelen szituacioba AP-ban tartasz. Elvisznek oda, hogy kinyisd a kocsid, viszont szamukra ezek halalos pillanatok lehetnek, mivel rengeteg lehetoseged van arra, hogy lebuktasd oket vagy jeleket sugarozz a kulvilag fele arrol, hogy teged kirabolnak.

Arra gondolsz amikor az illegál üldözésnél berohan gyárba, vagy kiszáll és inkább agyonlöveti magát (mindkettő egyremegy mert még olyan sem volt, hogy gyárból valakit élve hoztak volna ki a rendőrök) a cucc + pénz meg nála marad? Ez aztán nagy kockázat. Szabályzat bővítésről beszélünk? Akkor kezdjük azzal, hogy IRL biztos nem csinálná meg senki, hogy a 7-8 rendőrkocsira kiugrik a kocsiból és úgy kezd el durrogtatni mint a bádogos segge. Inkább ezen kellene változtatni, mert így semmilyen rizikót nem vállal, megússza a pénz- illetve börtönbüntetést is.
 

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
115
485
V4 karakter
Teal© C Jackson
Hát ezen amúgy is lehetne vitatkozni, hiába dobom fel és kapja őket el a rendőrség, akkor sem kerül hozzám vissza semmi, ő meg valószínű jobban jár ha kirabol egyszerre 8-10 embert... ráadásul nem is beszéltünk még itt járműről se... Senki nem beszél amúgy az aranybankos témáról, az a valódi lehetőség, az tényleg roleplay, tényleg igényel tervezést, azt amúgy bezzeg senki se pedzegeti hogy miért nem azt csinálják... számomra egy sima civil kirablása érdekesnek tűnik egy ilyen lehetőség mellett.

Én úgy gondolom gyökeresen ezen nem tudunk változtatni, erőlködésbe meg nem érdemes belemenni, mivel mindig lesznek olyanok akik meg tudják magyarázni a megmagyarázhatatlant is. Nonszensz hogy sok esetbe amikor IRL-ről van szó, akkor ez egy játék, ha játékról van szó akkor fordítva, most akkor?!

Nem hiszem hogy csak én érzem úgy, hogy nagyon sok a rosszakaró, pedig pont nem erről kéne szólnia a dolognak. Én úgy gondolom, hogy azért mostanában ezeket a témákat azért átnézi a vezetőség is. Na most szerintem ha ilyen irányba megy a dolog akkor nem ez lenne az első eset hogy egy idő után meg lenne elégelve az hogy olyan alakok űzik ezeket a dolgokat akik a kibaszás miatt csinálják elsősorban. Bizonyítani senkire se tudom, és nem is akarom, de azért van egy pár komment (és nem főként ebből a topicból) amiből azért ez könnyen leszűrhető, aki mást mond az nem akarja ezt látni. Szóval nekem ez a véleményem, nem kívánom meg nem cél, de 8 év alatt azért jócskán változtak a dolgok.

Ezt sem sértésként és célozgatásként szánom.
 

xXPossEmoxX

Újonc
2019. 06. 17.
36
40
23
V4 karakter
John Poirier
LV karakter
John Poirier
V2 karakter
Nincs.
Velem is történt hasonló eset, viszont a kocsi kulcsomat nem vették el a rablók. Hanem én kinyitottam a kocsim, és a csomagtartóból elloptak egy fegyveralkatrészt, épp az volt benne ami úgymond értékes. Lezajlott az rp szituáció és mindenki ment a dolgára. Egyébként én nem tudtam a posztod elolvasása utánig, hogy ilyen létezik. Bármint hogy elveszik a kocsi kulcsot, stb. Szerintem is korrekt dolog lenne, ha a szabályzatban szerepelne ilyesfajta pont. Ártani semmiképp nem ártana sőt, inkább hasznos lenne. De ez az én saját véleményem. Én támogatom az ötleted, semmi kivetnivalót nem látok benne.
 
  • Tetszik
Reactions: Padawan180
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.