Rablásnál kocsi kinyittatása (szabályzat bővítése)

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
115
485
V4 karakter
Teal© C Jackson
A mai napon szembesültem azzal, hogy rp-vel elvehetik a kulcsot, és kinyithatják a messzebb, forgalmas helyen álló autót is. Én személy szerint 8 év játék után ma szembesültem ezzel először. Körbe kérdeztem pár ismerősömet akik szintén úgy tudták hogy csak a rendvédelem nyittathatja ki ilyen módon a kocsit.

Nem lenne rossz ha ezt a pontot valamilyen formában rögzítenénk a szerverszabályzatba, mivel az eddigi szabályok nem olyan irányba mutattak hogy erre lehetőség lett volna.

Szerintem ez mindenképp sok játékosnak új információ, illetve gondolom hogy pár adminügyet is egyértelműsítene.

SZERK: Az én véleményem az hogy amúgy ez már a rabláson belül se tartozik az etikus kategóriába, de ez magánvélemény. Várom a ti véleményeteket is, szerintem szükség volt erre a topicra.
 
Utoljára szerkesztve:

Danesz

❄️?
Támogató
2019. 01. 10.
911
7 879
22
Hatvan
V4 karakter
Jamel Dorsey
Szerintem ha valaki nagyon szeretné, hogy ne vegyék el a cuccait, az meg tudja oldani. Nem tudom hogy jön a becsület ahhoz, hogy valakit egy játékon belül kiraboljak. (egy olyan játékban, ahol karaktereket kell alakítani, és az enyém ilyen.) Nem rosszindulatból szóltam hozzá, szerintem bőven kell ennyi egyensúly ebbe a kincskereső rendszerbe, hisz a mostani updattel még több pénz van benne. Alternatív megoldás lenne, ha nem lehetne kinyitni a kocsit, pénzből viszont legalább ötször ennyit el lehetne venni, mert aki a pénzért rabol az !4! töltényre valót vehet el.
 

.Hunor

Ex SCKK Főleader
2020. 01. 27.
684
480
V4 karakter
Orion Shane
V2 karakter
Clyton Jack
En ugy gondolom, ha valaki elore megszervez egy rablast ahol a kocsidat nyittatja ki (amit forgalmas helyen parkolsz, mert mashol nincs ertelme), akkor azert a hatalmas rizikoert cserebe vehesse el a cuccaid.
Az egyszeruseg kedveert egy szituaciot hozok fel. Angel Pinetol 2 perc futasra keresgelsz, elkezdenek rabolni. Minden halad, kesobbiekben pedig raternek, hogy merre van a jarmuved, amit a jelen szituacioba AP-ban tartasz. Elvisznek oda, hogy kinyisd a kocsid, viszont szamukra ezek halalos pillanatok lehetnek, mivel rengeteg lehetoseged van arra, hogy lebuktasd oket vagy jeleket sugarozz a kulvilag fele arrol, hogy teged kirabolnak.
 
  • Tetszik
Reactions: BrutalFlayer

dexteer

Újonc
Támogató
2021. 09. 23.
8
13
V4 karakter
Kalderral Riccardo.
ez igy van rendjen.

vegulis, rp- vel van a sajat gepjarmuved kinyitas, szerverszabalyzatban szerepel, hogy nem vehetik el (a kulcsot).
igyhat, rp szabalyt nem sertik, ha kirablaskor erre is szert tesznek, mar csak rp szempontjabol is.
 

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
115
485
V4 karakter
Teal© C Jackson
Félre értitek a témát, eddig erre nem volt lehetőség (legalábbis nem csak én nem tudok róla, az 100), most van, és senki nem tud róla, érthető módon. Tényként van kezelve a dolog, hogy lehetőség van rá, az hogy kinek tetszik kinek nem az egy dolog, szerintem túlzás, ennyi erővel beleférhetne hogy más széfét pakoltassam ki, az is csak egy kulcs meg egy inventory, mivel másabb mint egy kocsi ennyi erővel...

Amúgy akkor én is felteszek nektek egy kérdést, találok egy jó itemet, majd szépen le rp-zem hogy elásom, tehát akkor úgymond hiába látnátok nálam, rp szerint nincs, a földet nem fogjátok feltúrni mert nem tudjátok hogy hova rejtettem. Ezt ti elfogadnátok, vagy ez is olyan amire azt mondanátok, hogy nem fér bele az rp keretei közé? Egyelőre elméleti kérdés, de ha RP akkor én is tudok megkerülni dolgokat....

SZERK: az elvehető pénzmennyiséggel valóban nem értek egyet én sem, mivel nem kötelező 100.000-rekkel rohangálni mindenhova...
 

TNMTRoli

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 06. 17.
337
595
V4 karakter
William S David
LV karakter
Kayla Wilson
Szerintem teljes mértékben belefér az, hogy kinyitják az autódat. Ha nem lehetne, nem lenne értelme rabolni, és bele is illik az rp-be, mivel van értelme, gondolhatják hogy nem gyalog mentél ki a városból és van autód valahol. A fémkereső egy nagyon hatékony pénzkeresési módszer, és kell ez a rizikófaktor bele, hogy fair legyen. Ha nem szeretnéd hogy mindent elvegyenek, akkor add le egyből az értékes dolgaid, vagy rakd le egy másik kocsiba, és ne teli inventoryval járkálj.

találok egy jó itemet, majd szépen le rp-zem hogy elásom
Akkor minek ástad ki? Ez pl. pont azért nem férne bele az rp-be mert semmi értelme. A széf pedig teljesen más mint az autó, az azért premium item mert másnak nincs hozzáférése, rendvédelem sem nyithatja ki.

Erre nincs szabály írva és nem is lesz, a szabályzatba nem lehet beleírni mindent minden esetről.
 

Kamii

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 17.
390
762
V4 karakter
Deverina Ina Kaamil
LV karakter
Deverina Ina Kaamil
V2 karakter
Kamilla McCarthy
Óvatosnak kell lenni, sajnos ez ilyen. Így is a legtöbb helyen már 3percenként halad el egy rendvédelmis autó az erdőbe.
Szerk:
És teal, a kereskedés is egy átverés, azon nyereskednek, hogy valaki tudatlan, csak ezt nem úgy érzik. Tehát ilyen szempontból az se etikailag szép.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
444
5 225
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Ugyan az az apró kiskapu ez a belepróbálják a kocsiba a kulcsot és neked ki kell nyitni azt ...
.. mint hogy rabolni például nem lehet illegál hirdetésből, de átverni igen.
.. mint hogy iratokat se rabolhatsz, mégis elveheted RPvel megnézni hogy "kit kapj el" ha felköp például, vagy csak tudni akarod hogy kit fenyegetsz meg.

Szabályzat kiskapui ezek csak, semmi több.
 

Stricimobil2100

Zöldfülű
Támogató
2021. 04. 12.
159
263
V4 karakter
Curtis Lacruse
LV karakter
Bashar Lowe
Tényleg az a legnagyobb bajod, hogy kinyitjak a csomagtartodat? Engem jobban zavar, hogy nincs fps, crashelek,es minden egyeb. Honapok ota nem tudok huzamosabb ideig leulni a gep ele anelkul, hogy valami elvenne a kedvemet. Legalabb rablas rp-t lehet a valosaghoz huen csinalni.
 
  • Tetszik
Reactions: Macseek

Hagen

hüppmozdony
2019. 06. 19.
439
701
22
Budapest VIII.
V4 karakter
Cerko Palinho
LV karakter
Cody Clemente
Azzal tudok azonosulni, hogy ráférne egy update a szerver szabályzatára, mivel már elég régen volt utoljára módosítva, és azóta sokminden változott. Viszont a rablást tekintve az elkövetők lehetőségei igencsak korlátozottak. 9999$ a maximum, amit veszíthet egy játékos kp. Ezen kívül skines fegyvert, PP-s, eventes itemet nem lehet elvenni, így nagyon szűkül a lehetőségek tárháza. Gondolom nem sok játékos mászkál fegyverrel, a csomagtartójában.
 
  • Tetszik
Reactions: Kamii

Vehulles

Barangoló
2019. 01. 10.
75
314
22
Moscow
V4 karakter
Alexandr Senaviev🇷🇺
LV karakter
❌
V2 karakter
❌
Én abszolút nem támogatom. Túlzott indoklást nem érdemel úgy gondolom de egy egyszerű példa, betévedsz egy rosszabb környékre irl akkor se fogják nem elvenni a cuccaidat empátiából, ez a játék meg irl-re épül. Okosan kell detektorozni és nincs baj😇
 
2019. 05. 30.
57
232
Szlovakia
V4 karakter
KorpasBendeguz
Bar mar engem nem igazan erint a dolog mert nem ugy nez ki hogy visszaternek a szerverre aktivan jatszani de hozzafuznem a velemenyem!
Egy bizonyos hatarnak meg kell lennie a rablasnal is,most nincs szinte semmi,barmit megtehetnek ami nem jo (9999$,eventes,pps)
A penzosszeg viszont tenyleg keves,meg lehetne emelni 50-100 ezerre is,ha mar kockaztat valaki legyen mar belole valami neki is.
Szep napot es jo jatekot mindenkinek!
Udvozlettel Korpas!
 
  • Tetszik
Reactions: Aura és Vehulles

BrutalFlayer

Barangoló
2019. 01. 12.
104
74
V4 karakter
Jasper Geller
A mai napon szembesültem azzal, hogy rp-vel elvehetik a kulcsot, és kinyithatják a messzebb, forgalmas helyen álló autót is. Én személy szerint 8 év játék után ma szembesültem ezzel először. Körbe kérdeztem pár ismerősömet akik szintén úgy tudták hogy csak a rendvédelem nyittathatja ki ilyen módon a kocsit.

Nem lenne rossz ha ezt a pontot valamilyen formában rögzítenénk a szerverszabályzatba, mivel az eddigi szabályok nem olyan irányba mutattak hogy erre lehetőség lett volna.

Szerintem ez mindenképp sok játékosnak új információ, illetve gondolom hogy pár adminügyet is egyértelműsítene.

SZERK: Az én véleményem az hogy amúgy ez már a rabláson belül se tartozik az etikus kategóriába, de ez magánvélemény. Várom a ti véleményeteket is, szerintem szükség volt erre a topicra.
Kicsit ez vicces szerintem hogy aki 4 milliókért lakberendez az 600k értékű antik miatt ekkora cirkuszt csinál s közbe OOC szólogat be hogy ez minket minősít amit csinálunk s hogy ő azért mennyit szenvedett, LVL 80-al lehetne megfontoltabb az ember hogy mondjuk 2-3 antik után elmegy máshova elteszi nem minde abba a kocsiba van tárolva amivel kimegy az erdő szélére
 

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
115
485
V4 karakter
Teal© C Jackson
Értelmezési gondok akadtak, a szerver nagyobb százaléka nem tud a dologról, itt ennyiről van szó, se többről se kevesebbről. Ez tény. A szerver szabályzat kimondja hogy nem elvehető a kulcs, nem tér ki arra hogy rp-vel megoldható. Igen nem minden felvehető a szerverszabályzatba, de mivel kritikus és megosztó a helyzet a rablásokkal kapcsolatban, szerintem ennek van létjogosultsága.

Szerintem mivel sokan nem is tudnak róla, jelenleg ez egy olyan kiskapu amit sokan kihasználnak.

Nem kell grindeolós game-et csinálni, épp ezért nem értem miért grinde-olják sokán a rablást, lassan egyesek fő tevékenysége amúgy....
Tipikus semmiből valamit percek alatt.

Aki meg magára ismert, annak azt mondanám hogy nem ellenetek megy a téma. A kommentetek meg csak megint engem erősít....

Amúgy érdekes módon LV-n nem rabolhatóak ezek a tárgyak ha jól tudom, annak mi az oka?


SZERK: amúgy egyértelműsítem a topicot azoknak, akik nem értették a lényeget, vagy nagyon ki akarják forgatni az egészet: a téma nem magam miatt indult, mert én már szembesültem a dologgal, azokról van szó akik amúgy normális emberek, és a szabályzatból nézik meg hogy mivel találkozhatnak, az hogy nálam nagyobb lvl-el rendelkező játékosok se tudják ennek a lehetőségét, az mindent elárul, akinek ez nem tiszta, annak nem tudok mást mondani.
 
Utoljára szerkesztve:

BrutalFlayer

Barangoló
2019. 01. 12.
104
74
V4 karakter
Jasper Geller
Értelmezési gondok akadtak, a szerver nagyobb százaléka nem tud a dologról, itt ennyiről van szó, se többről se kevesebbről. Ez tény. A szerver szabályzat kimondja hogy nem elvehető a kulcs, nem tér ki arra hogy rp-vel megoldható. Igen nem minden felvehető a szerverszabályzatba, de mivel kritikus és megosztó a helyzet a rablásokkal kapcsolatban, szerintem ennek van létjogosultsága.

Szerintem mivel sokan nem is tudnak róla, jelenleg ez egy olyan kiskapu amit sokan kihasználnak.

Nem kell grindeolós game-et csinálni, épp ezért nem értem miért grinde-olják sokán a rablást, lassan egyesek fő tevékenysége amúgy....
Tipikus semmiből valamit percek alatt.

Aki meg magára ismert, annak azt mondanám hogy nem ellenetek megy a téma. A kommentetek meg csak megint engem erősít....

Amúgy érdekes módon LV-n nem rabolhatóak ezek a tárgyak ha jól tudom, annak mi az oka?
Mással is megtörtént ez biztos, nem értem miért kell ezen így kiakadni, lehetőség ez az illegálosoknak, több mód is van arra hogy ha valaki nem akarok kockáztatni akkor megoldja hogy ne történjen meg ez vele
 

Seelöwe

Barangoló
Támogató
2021. 11. 14.
116
153
19
Dunaújváros
guns.lol
V4 karakter
🇩🇪 Mario Gantzmann
Én ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogyha van íratlan szabály, azt fair lenne leírni a szabályzatba, mivel "a szabályzat nem ismerete nem mentesít a büntetés alól" és ha esetleg valaki nem ismer egy-egy szabálypontot, könnyen olyan szituációban találhatja magát, ami saját maga kárára lehet (itt értem azt, hogy szankcionálhatják érte). Viszont ezzel a szabályponttal én is most találkozok először, pedig legalább 5-6 éve biztos játszok az SGS szerverein.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.