Óvadék, IC JAIL

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Kamii

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 17.
390
762
V4 karakter
Deverina Ina Kaamil
LV karakter
Deverina Ina Kaamil
V2 karakter
Kamilla McCarthy
Egyébként, ahogy látom sokan azt hiszik, hogy az illegál az csak lövöldözésből áll, ezért aki lövöldözik szívja is meg, viszont én meg barátom is sose lövöldöztünk emberekre, vagy rendőrök ellen, még is nem egyszer ültünk 300percet. Akár egy okriat hamisítás, drog birtoklás, ifb ami sok esetben lehet egy boxer is. Szóval ez a "gonosz lovoldozok bunhodjenek ha funolni akarnak" kicsit téves gondolkozás, hisz van olyan illegál élet amibe nem kell lövöldözni.
 

RageX

See Game System
Támogató
2019. 05. 27.
542
993
24
V4 karakter
Ladislav Dubrovsky
LV karakter
Garrett Bradford
V2 karakter
Naomi Redfield
Én sem tudom támogatni ezt az óvadékos ötletet. Egyébként meg inkább azon kellene szerintem gondolkodni, hogy hogyan lehetne feldobni a fegyház/börtön életet illetve RP-t. Mert nem rosszból, de jóval több potenciál van benne, mint amilyen szinten jelenleg fut az egész.

Az óvadék csak méginkább lehúzná az egészet, emiatt nem tudom támogatni.
 

Hagen

hüppmozdony
2019. 06. 19.
439
701
22
Budapest VIII.
V4 karakter
Cerko Palinho
LV karakter
Cody Clemente
Én sem tudom támogatni ezt az óvadékos ötletet. Egyébként meg inkább azon kellene szerintem gondolkodni, hogy hogyan lehetne feldobni a fegyház/börtön életet illetve RP-t. Mert nem rosszból, de jóval több potenciál van benne, mint amilyen szinten jelenleg fut az egész.

Az óvadék csak méginkább lehúzná az egészet, emiatt nem tudom támogatni.
Potenciál az sok van, szerintem ezen a linken csomó olyan kép van amikkel anno próbálkoztunk a BVI-ben. A rabfoglalkoztatástól kezdve (különböző munkák, külső helyszíni RP-k, rabfoglalkoztatás, látogatás, stb) megpróbáltunk mindent, de sajnos nem volt működőképes. Ezt lehetne hosszasan taglalni, hogy miért nem, de a tapasztalat az volt, hogy aki bekerült lehetőségeihez képest a lehető leggyorsabban kikerüljön a fegyházból, ami az esetek sajnos nagy többségében annyiból állt, hogy le afkolta azt az X száz percet, amennyit kapott. A lehetőség persze adott, csak a tapasztalat azt mutatja, hogy a legtöbb játékos sajnos nem vevő rá.
 
  • Tetszik
Reactions: RageX és Kamii

GedY

Patton
2019. 01. 10.
101
147
V4 karakter
Will_Patton
LV karakter
Nivera_Hiromitsu
Ha az óvadékosra nem is vagytok vevők, az IC jail csökkentés én szerintem egyet lehet érteni, az 5 óra rengeteg, a szervernek sem tesz jót ha valaki 5 óráig afkol, a helyett lehet rpzne, ezzel is akár akciót generálva, ami a játékosokat arra ösztönözné, hogy fent maradjon, mert én általában ha 5 óra jailt kapok lelépek egyből, mert elveszi az ember kedvét, persze még mellé bírság is van, akkor inkább legyen nagyobb bírság kevesebb jail, vagy valamit kitalálni, mert igen büntetni kell az illegált, de nem ilyen formában, hogy 5 óra instant jail, majd a PD megy is
 

Hagen

hüppmozdony
2019. 06. 19.
439
701
22
Budapest VIII.
V4 karakter
Cerko Palinho
LV karakter
Cody Clemente
Ha az óvadékosra nem is vagytok vevők, az IC jail csökkentés én szerintem egyet lehet érteni, az 5 óra rengeteg, a szervernek sem tesz jót ha valaki 5 óráig afkol, a helyett lehet rpzne, ezzel is akár akciót generálva, ami a játékosokat arra ösztönözné, hogy fent maradjon, mert én általában ha 5 óra jailt kapok lelépek egyből, mert elveszi az ember kedvét, persze még mellé bírság is van, akkor inkább legyen nagyobb bírság kevesebb jail, vagy valamit kitalálni, mert igen büntetni kell az illegált, de nem ilyen formában, hogy 5 óra instant jail, majd a PD megy is
Szerintem ez is kedvező a régi 10 óra helyett. Főleg most, hogy megszaporodtak a rablások a detektorozásnak köszönhetően. Valahogy gátat kell szabni, mert a vége az lesz, hogy boldog-boldogtalan bűnözőt fog alakítani tudatában annak, hogy elenyésző következményei vannak a tevékenységeinek.
 

GedY

Patton
2019. 01. 10.
101
147
V4 karakter
Will_Patton
LV karakter
Nivera_Hiromitsu
2-3 óra nem elég? Szerintem de. Abból is lehet tanulni, és barátibb, és max egy 50 ezerrel több lenne a birság

Persze nagyobb szinten az az 50 ezer az semmi
 
  • Tetszik
Reactions: .Hunor

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Az szerintem se nagyon normális, hogy egy IC REM,RUM,IFB jail több, mint egy OOC DM jail. Nehezebb lenne megoldani, de talán az is egy megoldás lehetne, hogy sokkal kevesebb a max. idő (2-3 óra) de egy ideig nem illegálkodhatsz (nem CSH-ra/füstölő motor csekkre gondolok itt pl., hanem egy menekülésre vagy rablásra), esetleg ezek megszegésével kapnál több időt.
Pl. Kapsz 3 óra max idővel 180 percet REMJ,RUM,IFBE,ITBE-re, és utána pl x óráig nem illegálkodhatsz, ha igen, akkor 180 helyett pl. 2x annyi lenne a maximum kiszabható bűntetésed.
Így kevesebb a jail time, de ugyanúgy meggondolják, hogy megéri-e illegálkodni.
És igen, ha ez "stackelődik", akkor egyre nagyobb lenne a jail time, de aki 2 nap alatt 5x akar darálni, az így járt.
 
  • Tetszik
Reactions: Idej

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
v4re tele lesznek az illegálosok is lehetőségekkel gondolom, sok minden változtatva lesz. (hopefully)
Azzal is lehetne valamit kezdeni szerintem, hogy bármit mondasz, ha bevisznek kihallgatni, onnan sehogy nem kerülsz ki szabadlábon.
Lehet valakinek sikerült, én még nem találkoztam olyannal.
Múltkor REMJ,RUM,IFBE,ITBE okkal kaptam 300 percet + 90.000$ bírságot.
Level kb 5-ös haverom aki beült mellém, kapott vagy 2-3 órát azzal az indokkal, hogy bűnrészes volt, amikor végig magyaráztam nekik én is meg ő is, hogy fuvarozni akartam csak, nem is ismerjük egymást... szerintem ha IRL valaki mögött ülsz aki menekülne, nem kapnál bűnrészességért börtönt, bár az IRL más, de ha realisztikusan nézzük ők honnan gondolták hogy ismerjük egymást? Mert egy kocsiban ültünk? Mert a kezdetektől fogva szóltam, hogy ő csak utas volt, nem tehet semmiről, én menekültem... (nyilván nem így volt, de ezt ők IC nem tudhatták sehonnan, akkor még egy családba se voltunk, nem is szólítottam nevén se meg semmi)
 

matyi9999

Újonc
2022. 05. 20.
62
397
V4 karakter
Enrico Barzini
Óvadék helyett mondjuk lehetne független ügyészség és bíróság, részletesebb btk, jogvédő szervezetek, amik a rendvédelemmel is betartatják a törvényt.
Ezek hiányában nem ártana magasabb szintű jogi tudás a rendvédelem alkalmazottainak.
Tudom van lehetőség panaszra, hogyha jogszerűtlennek találtunk egy intézkedést, amit természetes, hogy a rendőrség vagy az illetékes szerv vizsgál ki.
Mindenki képzeljen el egy mérleget, a mérleg egyik oldalán a panasztevő a másik oldalon pedig a panaszra tett személy (rendőr, tek, nni akármi...)
Azt, hogy merre fog billenni ez a képzeletbeli mérleg mindenki maga döntse el, az eddigi tapasztalatai alapján.

Valamint ha ne adj isten egy ilyen panasz jogos lesz, mi lesz a következménye?
Kapsz egy másfél vagy háromszoros kártérítést. 100ezer dollár pénzbírságnál ez maximum 300 ezer dollár, de ugye 100 ezer volt a büntetés, tehát maximum 200 ezer dollár kártérítést kapsz.
Cserébe X órát elvettek az életedből az előállítással és kihallgatással, X órát leültél jogtalanul, + még X óra a feljelentéssel való foglalkozással, ügyvéd felkeresése stb...

Sokkal komolyabban kellene venni ezt szerintem.

És, hogy valami pozitívat is írjak.
Tudom, hogy vannak olyan rendvédelmis személyek akik korrektek és nem a lecsukásra hajtanak, hálistennek már volt szerencsém egyszer kétszer ilyen személyekhez.
Innen is köszönet mégegyszer amikor elkaptak egy silenced colttal, de elengedtek amiért megadtam magam a túlerőben lévő rendőrökkel szemben.
 

GedY

Patton
2019. 01. 10.
101
147
V4 karakter
Will_Patton
LV karakter
Nivera_Hiromitsu
Jó lenne kedves Matyi igen.
Biztos vannak a szerveren korrupt / segítőkész rendőrők, de a legtöbb csak arra megy, hogy lecsukja az illetőt, és mindenbe belekössön, mert ő mindenre kiakar térni, mindent átakar vizsgálni tetőtől talpig, Ha a szerveren nincs illegál,. akkor rendvédelem se nagyon, ez a kettő szorosan összekapcsolódik.

Átkellene reformálni az egészet, és nem észtelenül kiosztani több órás jailt, hogy majd leafkolja az ember, mellesleg úgy, hogy a cellák mindig zárva, semmit se tudsz bent csinálni... Lehet olyan is, hogy dolgozol bent, és csökken a jailtime, vagy akármi. Vagy szinthez mérten többet bírságolni.
De ez, hogy ilyen apróságokért órákra basszuk be az embereket értelme nincs, értem én, hogy van fent 400-500 játékos, és ha 1 lelép mérgében nem változik semmi, de lehet épp az az 1 játékos akart volna jó rp-ket kreálni, csak az ilyen rendvédelem elveszi a kedvét. ( Volt már rá példa )

Szervernek se jó, ha afkoljuk a jailt, nincs értelme, csak úgy fent vagyunk, játékos szám növelőnek. Esküszöm inkább menekülni kell, és lövöldözni, mert ha meghalsz, megmarad a fegyvered, és nem kapsz semmit. De ha te jófiút játszol, és megállsz, ahogy én tettem, kapod az órás jailt, semmi enyhítést nem kapunk, 0 óvadék, 0 enyhítés. Rossz az egész, nem kell köntörfalazni, meg védeni a rendvédelmet, én régebb óta itt vagyok, tudom, hogy némelyik admin is inkább a rendvédelem mellé áll, őket pártolja, kellene egy jó balansz, megfelelő büntetéssel, átgondolva, és biztos vagyok benne, hogy jobb lenne a színvonal a szerveren.

Mert mostmár megtudom érteni az embereket miért menekülnek és lövöldöznek.... Mert vagy lelövik az összes rendőrt és elmenekülnek, vagy pedig meghalnak és nem kapnak semmit, csak várnak 10 percet, az 5 óra helyett, azért van különbség, vagy csak szimplán akciót akarnak nyilván.
 

Allwright

Újonc
Támogató
2020. 02. 05.
59
32
20
Debrecen
V4 karakter
Allwright Cavataio
LV karakter
Leonard Wayne
V2 karakter
Ludwig Allwright
Sziasztok. Véleményem szerint nem az óvadék nem javítana ezen a helyzeten.
Viszont szerintem, és sok ember szerint mindenképpen át kellene gondolni a börtönidő mégtékét a rendvédelemnek .Szürreálisan sok.
Összegezve, a börtönidőt csökkenteni, a pénz bírság simán mehetne feljebb, akár 2x vagy 3x Ez azt eredményezné hogy sokkal sokkal szabálykövetőbbek lennének az emebrek.
 
  • Tetszik
Reactions: Idej

Hagen

hüppmozdony
2019. 06. 19.
439
701
22
Budapest VIII.
V4 karakter
Cerko Palinho
LV karakter
Cody Clemente
Óvadék helyett mondjuk lehetne független ügyészség és bíróság, részletesebb btk, jogvédő szervezetek, amik a rendvédelemmel is betartatják a törvényt.
Ezek hiányában nem ártana magasabb szintű jogi tudás a rendvédelem alkalmazottainak.
Tudom van lehetőség panaszra, hogyha jogszerűtlennek találtunk egy intézkedést, amit természetes, hogy a rendőrség vagy az illetékes szerv vizsgál ki.
Mindenki képzeljen el egy mérleget, a mérleg egyik oldalán a panasztevő a másik oldalon pedig a panaszra tett személy (rendőr, tek, nni akármi...)
Azt, hogy merre fog billenni ez a képzeletbeli mérleg mindenki maga döntse el, az eddigi tapasztalatai alapján.

Valamint ha ne adj isten egy ilyen panasz jogos lesz, mi lesz a következménye?
Kapsz egy másfél vagy háromszoros kártérítést. 100ezer dollár pénzbírságnál ez maximum 300 ezer dollár, de ugye 100 ezer volt a büntetés, tehát maximum 200 ezer dollár kártérítést kapsz.
Cserébe X órát elvettek az életedből az előállítással és kihallgatással, X órát leültél jogtalanul, + még X óra a feljelentéssel való foglalkozással, ügyvéd felkeresése stb...

Sokkal komolyabban kellene venni ezt szerintem.

És, hogy valami pozitívat is írjak.
Tudom, hogy vannak olyan rendvédelmis személyek akik korrektek és nem a lecsukásra hajtanak, hálistennek már volt szerencsém egyszer kétszer ilyen személyekhez.
Innen is köszönet mégegyszer amikor elkaptak egy silenced colttal, de elengedtek amiért megadtam magam a túlerőben lévő rendőrökkel szemben.
Abszolút tudok azonosulni a véleményeddel, csak tudomásul kell venni, hogy nem elvárható egy átlag játékostól, hogy tisztában legyen alapvető jogi fogalmakkal. Csak hogy egy példát hozzak, az IC Btk-ban a bűncselekmény elkövetésének a kísérlete úgynevezett “szélhámosság”-nak minősül, amit a jogtudomány esetleg a sajtóból ismer, de jogszabályból vagy könyvből egészen biztosan nem.
Tehát azt gondolom, hogy nem elvárható egy átlag játékostól, hogy tudja pl melyek a bűncselekmény fogalmi elemei, kik a tettesek (főleg akkor, amikor mindenkit jailbe tesznek ha egy kocsiban vagyok egy bcs-t elkövető játékossal, stb..reggelig sorolhatnám a példákat.)Azt gondolom a mostani Btk-ra ráférne egy ráncfelvarrás, de abszolút közérthető egy átlagos játékos számára.
 
  • Tetszik
Reactions: matyi9999

matyi9999

Újonc
2022. 05. 20.
62
397
V4 karakter
Enrico Barzini
Abszolút tudok azonosulni a véleményeddel, csak tudomásul kell venni, hogy nem elvárható egy átlag játékostól, hogy tisztában legyen alapvető jogi fogalmakkal. Csak hogy egy példát hozzak, az IC Btk-ban a bűncselekmény elkövetésének a kísérlete úgynevezett “szélhámosság”-nak minősül, amit a jogtudomány esetleg a sajtóból ismer, de jogszabályból vagy könyvből egészen biztosan nem.
Tehát azt gondolom, hogy nem elvárható egy átlag játékostól, hogy tudja pl melyek a bűncselekmény fogalmi elemei, kik a tettesek (főleg akkor, amikor mindenkit jailbe tesznek ha egy kocsiban vagyok egy bcs-t elkövető játékossal, stb..reggelig sorolhatnám a példákat.)Azt gondolom a mostani Btk-ra ráférne egy ráncfelvarrás, de abszolút közérthető egy átlagos játékos számára.
Miért dönt IC az én jogaim törvényes keretein belül történő korlátozásáról ( Ic jail) egy olyan személy, aki alapvető jogi fogalmakkal és ismeretekkel sem rendelkezik ?
Mert nem tíz húsz percről beszélünk, hogy mindegy legyen, hanem elég gyakran közel 300 percről.
 
  • Tetszik
Reactions: Hagen

Hagen

hüppmozdony
2019. 06. 19.
439
701
22
Budapest VIII.
V4 karakter
Cerko Palinho
LV karakter
Cody Clemente
Miért dönt IC az én jogaim törvényes keretein belül történő korlátozásáról ( Ic jail) egy olyan személy, aki alapvető jogi fogalmakkal és ismeretekkel sem rendelkezik ?
Mert nem tíz húsz percről beszélünk, hogy mindegy legyen, hanem elég gyakran közel 300 percről.
Hangsúlyozom - továbbra is - osztom a véleményedet, de mégegyszer mondom, hogy nem elvárható egy ÁTLAGOS játékostól, aki adott esetben teljesen már területen dolgozik, vagy nem olyan tanulmányokat folytat, vagy esetleg életkorából adódóan nem lehet tisztában bizonyos fogalmakkal.
EDIT: Egyébként évekkel ezelőtt volt bíróság, annak megszűnésének körülmenyiről nincsen információm, de ha valakinek van és megosztaná, azért hálás lennék, mivel véleményem szerint tök jó dolog lehetett.
 

TheWuki

Zöldfülű
2019. 08. 08.
171
406
Isaszeg
V4 karakter
Rousseau Wyatt
Tudtommal RP szerveren vagyunk, nem afk arena vagy idle tycoon játékban. Hogyha valaki tud 1 darab jó okot mondani, hogy mi értelme van az 5 óra börtön időnek, nagyon meglepődnék. Ugyan is RP nézetből nincsen semmi értelme. És nem az az indok érdekel, hogy "jAj De ILlEgáLbA RIzIkÓ" hanem tényleges haszna. Ugyanis az nincsen neki. Ugyan ezt érné el, hogyha a börtön csak egy jelképes 30-60 perces dolog lenne. Talán még a kihallgatások is szinesebbek lennének, hogyha nem azzal a tudattal menne be valaki, hogy most még az 5 óra AFK előtt még egy óra kérdezgetés is van. Hanem talán még valami RP-re is lenne kedve az embernek. A legál hq-n lévő cellákat nem is kéne használni, azért van a BVI, hogy oda legyen bezárva az ember. A pénz büntetés szerintem most egészen jól van megoldva, hiszen nem csak 100 millió vagyonos emberek vannak a szerveren. A fő rizikó így is az, hogy elveszíti az ember az esetekben több milliót érő fegyverét, amit hiába nem lehet craftolni, ha nem ő pp-zte akkor úgy is elveszti.

Röviden, legyen rizikó az illegálban, de az maradjon meg az anyagi oldalon, had ne kelljen már a semmiért afkolni egy fél napot.
 
Utoljára szerkesztve:

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Gondolj bele, 10x kerülsz börtönbe menekülésért meg ilyesmi (pl. ifb) az már 50 óra AFK... azért ez elég erős túlzás.
Lehet azzal jönni, hogy "ja de 10 óra volt" de ez is nagyon sok, respectfully azt se tudom egyáltalán hogy jutott valakinek eszébe hogy 10 óra legyen a max idő.
 

GedY

Patton
2019. 01. 10.
101
147
V4 karakter
Will_Patton
LV karakter
Nivera_Hiromitsu
Meg az a vicces megallsz, de akkor is 5 órát adnak, 0 enyhites.... Persze aki szét dmeli a szervert max kap 2-3orat
 

TheWuki

Zöldfülű
2019. 08. 08.
171
406
Isaszeg
V4 karakter
Rousseau Wyatt
Sok mindenkit látok aki azt mondogatja, hogy legyen az illegálnak is módja arra, hogy "idővel büntessenek", de szerintem felesleges. Senkinek se kellene senkit több óra semmit tevésre kényszeríteni, mivel semmi értelme.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.