Óvadék, IC JAIL

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

GedY

Patton
2019. 01. 10.
101
147
V4 karakter
Will_Patton
LV karakter
Nivera_Hiromitsu
Helló, ez a téma azért született, mert a szerverre örülnék, ha bekerülnének ezek a funkciók, ezekhez script sem szükséges.

Óvadék:
Ez által, több RP születhetne, illetve a szerverről kilehetne vinni rengeteg pénzt, mivel így is rengeteg embernek van több száz milliós vagyona, legalább ez is hozzátenne.

IC JAIL:
Szerintem elég nagy kicseszés a másikkal, mikor valakit egy IC dolog miatt például 5 órára beraknak, egy súlyosabb DM sem ér ennyit adminJail-ben, bár admin válogatja.
Szóval, jó lenne ha lelenne egy picit csökkenteni, vagy pedig a fent említett óvadék bekerülésre vezetne, mert fájó mikor Vasárnap az ember 5 órát kell álldogáljon egy cellában, és mozognia.
 

lounz.

‎‎‎‎‎‎‎‎ㅤ
SzerverAdmin
v4
2019. 01. 10.
1 349
4 130
V4 karakter
Mesa Varela
nem látom értelmét az óvadéknak amikor mindenki kb 300+ milliós vagyonnal futkározik.. magyarul mindenki csak kiveszi magát jailből mert a pénz ugye nem számít, 5 óra afkolás után megint összeszedte azt a pénzt. ez hol jó? ez hogyan gondolkodtatná el a játékosokat, hogy megéri-e menekülni vagy lövöldözni ekkora jail fejében? kiveszik magukat jailből és lövöldöznek tovább mintha semmi se történt volna? túl egyszerű lenne ez a játék ha a pénz oldana meg mindent főleg ekkora vagyonokkal.

ha meg ennyire nem tetszik, hogy csak 5 órát ülsz azért cserébe, hogy agyonlőttél 10 rendőrt meg városokon/falukon át menekültél akkor ne menekülj vagy lövöldözz. vállalni kell a következményeket. szerintem ígyis kedvező az 5 óra ekkora tettekhez képest, de persze ezt emberi körülményekhez is kell hasonlítani, hisz nincs mindenkinek 5+ órája, hogy jailt üljön. de ez már megint csak a következmények vállalása, nem kerülsz ilyen szituációba ha nem lövöldözöl. ha lövöldözni/menekülni volt időd, akkor erre is legyen időd.

a szerver szabályzat megszegését pedig ne keverjük az ICvel, só és cukor a kettő.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
446
5 225
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Óvadék maximum olyan rendszerben működne ahol pár százalékot tudnál levenni a büntetésedből, nem pedig skippelni az egészet. Ezzel valamennyire bevételt adna a frakcióknak, ellenben kapsz érte te is valamit.
Ha mégis behoznák azt hogy ki tudod vásárolni magad a jail alól teljes mértékben, akkor viszont kellene rá egy szabálypont hogy aki fegyveresen elkövetett dolgokért lett volna lecsukva, az addig nem vehet részt rablásban/lövöldözésben ameddig ő jailben ülne hivatalosan.

Ez a te választottad az illegál oldalt, ha lövöldözöl legyen is időd levárni az időt amit érte kapsz, ezzel pedig "fogadd el a büntetést is" rész már akkor is olyan véleményformálás volt ami a vicc katerógiával egyenlő, a 10 óráról 5 órára váltós topic alatt. Még mindig az illegális oldalon tartózkodó emberek miatt van értelme, kicsit durvábban fogalmazva létjogosultsága a rendvédelmi oldalnak, mivel ha nincs illegál oldal, nincs értelme rendvédelmi oldalon lenni, nincs kivel játszanod. Igazoltathatnád a 62. autót 1 órán belül és kocsikázhatnál fel-alá, ami pedig mindenki tudja.. unalmas az első másfél hétután.

De lebutítva, mind a kettő oldal a másik miatt létezik a szerveren, mindenféle mellébeszélés nélkül.
Ha nincs aki lövöldözik, nincs értelme a lövöldözésre/menekülő emberekre reagáló frakcióknak.
Ha nincs aki lövöldözik, nincs értelme az alosztályoknak se amik ezzel foglalkoznak.
Ha nincs aki lövöldözik, nincs értelme a legtöbb nyomozásnak, mivel a legtöbbjük a kereskedelem mellett a lövöldözésből, fegyverekből indul ki.
Ha nincs aki lövöldözik, nincs akció, nincs adrenalin ami miatt az emberek még ha nem is vallják be, játszák a játékot.

Az már alapból nem a legjobb hozzáállás, ha az alapján bírálunk egy ötletet miszerint "mi lenne ha", "fölösleges, hát mindenki tele van pénzzel" és ezek egyéb variációi.
MInden ötlet jó a maga módján, azért van a közösség hogy a tapasztalataikkal együtt megtalálják a legjobb végkimenetelt, ami a többség de legfőképpen a szerver érdeke. Legalábbis szerintem ez lenne az ötletek topic részleg lényege.

Én örültem, amikor a felezés legalább összejött a topic alapján, viszont az tény és való hogy a balansz sosem lesz meg a dologban.
Mindig is ott lesz az a "de hát..
de hát, én okirathamisításra is 45 percet ülök, még ő jobb eseten csak meghal és 10 percet fog afkolni.
de hát, neki annyi illegál oldalról ha fegyver van nála hogy kihajol és agyonlő 2 másodperc alatt, aztán én meg afkolhatom a 10 percet.
aztán pedig még sorolhatnánk reggelig az oda-vissza érveket.

Én a 3 órás max jail időnek örültem volna a legjobban, valamiért az tűnik a legköztesebb megoldásnak. Nem túl sok, de nem is túl kevés. Ezen felül a pénzen amin mindenki pörög a szerveren emeltem volna nagyobbat, mivel az úgy néz ki nagyobb elrettentő erő a dolgoktól, mint az idő.
 

Eric

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
328
994
24
Beacon Hill🌄
V4 karakter
Eric Zawadzki
Az óvadék szerintem is elengedhető, viszont az IC jail idő még mindig rengeteg.
Ha azt vesszük, a jail téged mint játékost büntet, nem pedig a karakteredet.
Pár komoly szerverszabályzat megszegésért (DM,PG,MG) 60-120-180 perc AJ-t kap az ember. De ha én IC elmegyek rabolgatni egy M4-el és végül elkapnak, akkor elveszik a milliós nagyságrendű fegyvert, megvágnak pár százezer dollárra, majd végül beraknak 5 óra afkolásra. Hát hol van ez egyensúlyban? Sehol. Egy játékról beszélünk.. nem is értem, hogy miért járnak az emberek illegálkodni, ilyen megtorlások mellett.
 
Utoljára szerkesztve:

Sergey

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
690
1 700
V4 karakter
Semyon Stepanov
LV karakter
-
V2 karakter
Nincs
Gyilkosság esetében nincs óvadék amennyire jól tudom. Kábítószer terjesztés/birtoklás, fegyverbirtoklás (ha nem lőtt a rendvédelemre) ilyesnik.
 

Idej

Újonc
2022. 09. 04.
69
562
V4 karakter
Gard Lauve
Az óvadék az csak bizonyos esetekben jelentkezhetne amikor még nem történt nagyobb bűncselekmény, mint pl. okirathamisítás, csalás, testi erőszak, de ez az óvadék több száz ezres lenne, ezért amikor odaadod a rendvédelemnek az eltárolja valahova/eltünteti, hogy ezzel is menjen ki pénz a szerverről, és ne legyen hiperinfláció. Ha ez esetleg nem tudna megvalósulni, vagy valami akkor pedig ez egy kicsit merészebb ötlet de az lenne, hogy amikor a karaktered fegyházban van, akkor kapna egy "másik" karaktert, más névvel amit ő adott meg és tudna azon csinálni sok mindent, ami nem a törvény ellen van ezeket 3 óra plusz jail után kapná meg az illető, és így élvezetesebb is lenne, hogy nem kellene 5 órákat afkolni egy helyben, mert illegálozol. Igen jöhetnek a rendvédelmisek, hogy ha illegálos vagy ezt el kell viselni, nem. Ha minden illegálos jailt kap, és már tele lesz vele a hócipője akkor nyilván nem fog jailt ülni több órát, csak mert ő illegálos, mint már egy fenti játékos is leírta, hogyha nincs illegál, akkor a rendvédelemnek sincs értelme, hiszen nincs miért rendvédelmisnek lenni.Senki se azért jár fel a szerverre, hogy több órát afkoljon, az ötletem fölött, már egy másik játékostársam leírta, hogy amennyi időre jailben vagy, addig tudnál akármit csinálni, kivéve illegálozni, hiszen senkinek se kellemes több órát leafkolni, és még idegörlő is lehet, hogy pont egy rossz emberbe kötöttél bele, és pakk kattant a bilincs.
 

aBalazs

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 10.
723
783
19
Majosháza
V4 karakter
Sophie La Royali
V2 karakter
Nicolas La Royali
Elég lenne csak a súlyos vádaknak a pénzbüntetését megsokszorozni (pl. REM,RUM,IFB,ILB,GYHSZSZ, stb..)
 
  • Vicces
  • Imádom
Reactions: asmoky és .Adesz

Dtakacs882

Barangoló
2020. 12. 17.
91
36
23
V4 karakter
Denizhan Parlar
Szerintem ez azért nem lenne jó ötlet mivel nagyot kedvezne az illegálosoknak, kevésbé lenne "tétje" a büntetéseknek mivel elég sok pénz forog a szerveren így mindenki ezt a módszert választaná.
 

GedY

Patton
2019. 01. 10.
101
147
V4 karakter
Will_Patton
LV karakter
Nivera_Hiromitsu
Szerintem ez azért nem lenne jó ötlet mivel nagyot kedvezne az illegálosoknak, kevésbé lenne "tétje" a büntetéseknek mivel elég sok pénz forog a szerveren így mindenki ezt a módszert választaná.


Akkor csökkenteni kellene a jail tartalmát, és mellé a bírság összegét megnövelni szint következtében... Mert ez így eléggé nagy kicseszés, 5 óra jail afk, nagyon megéri lövöldözni, még ha okosan csinálod akkor is.
 

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
778
2 366
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
sven.sparre ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
Legyen csak kockázat a lövöldözésben, nem kell ide óvadék meg ic jail csökkentés.
Ez már egy csökkentett változat, eddig 10 óra volt a fegyház maximum, azért ez az 5 (+2 opcionális) nem annyira vészes, egy éjszaka alatt megvagy vele.
Én is ültem párszor amikor nem adta ki, de ez az óvadék jelen állapotban óriási hülyeség lenne.
Egyébként meg, biztos van olyan rendvédelmis, (eskü nem magamra célzok) aki enyhít amennyit csak tud, vagy esetleg kis okosságokban is benne van a szabályzat keretein belül. Kreativitás, ennyi kell és semmi több.
 

GedY

Patton
2019. 01. 10.
101
147
V4 karakter
Will_Patton
LV karakter
Nivera_Hiromitsu
Legyen kockázat persze, csak kapsz 5 óra jailt, meg 100 ezres csekkekket, az ember kedvét elveszi, hadd RP-zünk már úgy ahogy szeretnénk, értem én, hogy a See általában a rendvédelmet pártolta, minden admin ugrott mindig a rendvédelem segítségére, az illegál meg levolt tojva,....

Ha már csökkenteni sem akarjuk, akkor legyen lehetőség, valami emberi és jól fizető munkát végezni a jailen belül, nem afkolgatni akar az ember, és 20 percenként mozogni, hogy ne vágjon ki.

Az óvadékkal való tekintetben, meg akkor max jail time csökkentés, ha nem is teljes release. Pl 5 órát kapsz, ha van óvadék, akkor -2 óra esetleg, vagy valami.
Mert annak, hogy beraknak 5 órát majd afkolsz, sok értelme nincs
 
  • Tetszik
Reactions: kixter és Sergey

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
778
2 366
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
sven.sparre ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
Mit RPzel egy lövöldözésben? /me lő?
Vagy /me tekeri a kormányt és menekül?
Nem igazán értem azt sem, hogy az illegál le volt szarva. Voltam egy ideig a jobbik rossz oldalon, és mégis tudtam normálisan aüt intézni, ha rendvédelem ellen akkor az ellen. Ne meséljük már bele ezeket...
Jól fizető munka? Amikor bent volt a BVI akkor volt foglalkozva a rabokkal, nagyon vevők voltak rá. (nem)
 

GedY

Patton
2019. 01. 10.
101
147
V4 karakter
Will_Patton
LV karakter
Nivera_Hiromitsu
Ezt admin és ember válogatja, hogy kinek milyen tapasztalatai voltak ezzel kapcsolatban, de nekem eddig negatív, mellesleg igen, kellene valami benti tevékenység, de akkor már mindjárt 3 dolognál tartunk, amit belehetne hozni. Ha szeretsz 4-5 órákat afkolgatni egy helyben, majd 20 percenként megnyomni a w-t, hogy ne rakjon ki a szerver akkor hajrá. RP szerverről beszélünk, és nem AFK szerverről, persze kell a büntetés, ez tény és való, csak a mértékével van baj, illetve arról, hogy a legtöbb rendvédelmis gatya, (tisztelet a kivételnek), bevágják az embert egyből, még RP-zni se nagyon akarnak, kihallgatás az 1 perc, és már raknak is be 5 órára, de még a cella ajtókat se nyitják ki, hogy bírj valamit csinálni, esetleg rabokkal RP-zni. Szólni meg nem tudsz erről senkinek
 
  • Tetszik
Reactions: Idej

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
778
2 366
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
sven.sparre ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
Tudod mi a baj, ha ki van nyitva az ajtó?
RP-znek a rabok, mutatom:
[Output] : [SeeMTA - Rendőrség]: Figyelem! Az egyik biztonsági kamera (Fegyház #1) emberölést észlelt! Elkövető: ismeretlen
[Output] : [SeeMTA - Rendőrség]: Figyelem! Az egyik biztonsági kamera (Fegyház #1) emberölést észlelt! Elkövető: ismeretlen
[Output] : [SeeMTA - Rendőrség]: Figyelem! Az egyik biztonsági kamera (Fegyház #1) emberölést észlelt! Elkövető: ismeretlen
Vágom, hogy nem mindenki ilyen, de ha már egy ember csinálja is pörög a chat ezzel a hülyeséggel.
 

GameKapocs

Zöldfülű
Támogató
2022. 10. 25.
192
954
V4 karakter
Lucio "Zombie" Sullivan
ez nehogy már a mi/vezetőség problémája legyen, hogy nem tudsz kreatív lenni és rpzni magadtól... nem is értem mit kéne betenni a fegyházba, hogy hajlandó legyél rpzni. bőven megvan a lehetőség rpzni úgy ahogy vagy.
Voltál már a rács másik oldalán? Most nem azt mondom, amikor valaki civil maffiásként ledarálja a fél rendvédelmet, hanem amikor illegálosként az embert elkapják droggal is repül a 4-5 óra jail. Az ember nem AFKolni jár fel, kell IC jail mértéke legyen de semmi szín alatt nem 5 óra. Nagyon maximum 2-3 óra, megmondom miért. A börtönben az esetek 99%-ban nem lehet normálisan RP-zni. Mindenki leafkolja vagy ha nem is akkor funol és órdibál. Ha igazad lenne és lehetne RPzni a fegyházban is akkor tényleg nem lenne kibírhatatlan az 5 óra, de mivel a fegyencek nagyrésze amatőr civilek akik nem is akarnak valós keretek között RP-zni, fegyőr sincs aki ellenőrizze a rabokat, kiengedje az udvarra stb értelmetlen. Ha megölnek is 10 perc amíg respawnolsz, ami szerintem kegyetlen alacsony, ha azt vesszük az IC jail azért ilyen nagy, hogy elrémisztje a játékosokat az illegál élettől. Illegálosnak lenni ugyan olyan RP, mint legálosnak lenni, csak aki illegált választ a másik úton ment le. Senki nem a pénz miatt illegáloz, hanem az RP miatt. Bőven többet keres egy vaskalapos bindRP-s autószerelő, mint az aki szabadságát és életét kockáztatja illegálosként a pénzért. Akik meg az ATM és lövölde miatt vannak illegálban semmivel sem jobbak a darahappy rendvédelmisekkel szemben.

És IGEN! A vezetőség hibája, hogy a játékosok nem tudnak legtöbbször normálisan RP-zni, mert nem teremti meg a lehetőséget hozzá. Lehetne állandó személyzetet tartani a fegyháznál akik vezetnék az RP-t ott, mint IRL nem csak bedobni valakit 5 órára és szevasz. Minden illegálos karakterre jut 5 rendvédelmis túlerő, bőven elférne egy alosztály akik a fegyházzal foglalkoznak. A fél admingárda és a vezetőség szerintem kívétel nélkül mind a rendvédelmemben van, akkor már hogyne lenne az ottani hiba? Sokkal nehezebb random civil Jóskának megmagyarázni, hogy miért ne fogjon neki verekedni a fegyházban, minthogy egy olyan környezetet létesíteni, ahol következménye van a dolognak IC, nem csak a 300 perc extra fegyház DM miatt.

Meg azt, hogy nagy a vagyon ezért ne lehetne ezt a rendszert behozni, mert isten ments valaki kiveszi magát a jailből miután ledarált egy osztagot is félreértés. Nem kell mindenre lehetőséget adni az óvadékra, viszont pitiáner dolgokra simán lehetne: drogkereskedés kicsiben, verekedés stb.

Nagyon de nagyon rendvédelem orientált v3, és ezt nem is észlelik sokan, mivel a rendvédelem tagjai. Vagy a halál idő is legyen arányosan 1 óra akkor, vagy az IC jailnek sincs jelenlegi formályában semmi de semmi értelme. Ez teljesen abszúrd, hogy legtöbben inkább megöletik a karakterüket és leüljék a 10 perc cigiszünetet, mint a fegyházba menjen afkolni. Eddig 4x-5x voltam fegyházban, pitiáner dolgok miatt, nem ilyen bankrablás hülyeségek miatt és egyszer sem, hangsúlyozom egyszer sem volt senki életképes RP-re bent, mert konkrétan semmi nem állítja meg őket, hogy táncikáljanak a rácsokon stb.

Will Jackshon ordítja: Azt a többi ?
Will Jackshon ordítja: MEGJAVULOK IGÉREEEEEE,
Luis D Carter ordítja: szopjál le
Will Jackshon ordítja: Most nem köszi majd talán késöbb
Will Jackshon ordítja: Mennyi van neked még vissza ?
Ennyit a fegyházRPről.
 

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
778
2 366
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
sven.sparre ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
És IGEN! A vezetőség hibája, hogy a játékosok nem tudnak legtöbbször normálisan RP-zni, mert nem teremti meg a lehetőséget hozzá. Lehetne állandó személyzetet tartani a fegyháznál akik vezetnék az RP-t ott, mint IRL nem csak bedobni valakit 5 órára és szevasz.
Ja, tartsunk ott x mennyiségű embert akik meg azért afkolnak mert várják a rabokat, logikus.
Nem véletlen került ki a BVI sem, pedig az arra volt hogy foglalkoztassa a rabokat.
Amíg egy lőtt sérülést el tudnak húzni az emberek 10 percig, addig nincs miről beszélni. Az esetek több mint 80%-ban meghal az illegálos így, vagy úgy.
Nagyon de nagyon rendvédelem orientált v3, és ezt nem is észlelik sokan
Ebben egyet tudok érteni, viszont nem hinném, hogy nem észlelnék sokan mert nyilvánvaló, viszont úgy gondolom hogy jelenleg nem elég kreatív az illegál ahhoz, hogy ugyanúgy legyenek kezelve mint a rendvédelm.
IC jailnek sincs jelenlegi formályában semmi de semmi értelme.
A probléma ott van, hogy az IC jail valójában OOC szankció, mert semmi nyoma nincs ic annak ha jailbe kerülsz, sőt hozzáteszem (tisztelet a kivételnek) sokan már csak azért nem is enyhítenek, hogy kibasszanak a másikkal ooc, nyilvánvaló okokból.

hangsúlyozom egyszer sem volt senki életképes RP-re bent, mert konkrétan semmi nem állítja meg őket, hogy táncikáljanak a rácsokon stb.
Nyilván senki nem állítja meg őket, de senki nem is mondja hogy ne RPzzen. Saját döntése, hogy egy RP szerveren inkább funol... Ez el is mond mindent.
Az biztos, hogy kell majd egy balance az IC jail dologra, mert tényleg hiába IC kapod és nem látszik az ucpn, ugyanúgy ooc szankció. Nem azt mondom, hogy legyen eltörölve, mert most is van néhány K/D player aki csak azért lövöldözik mert ki van bannolva CSből, de kell valami megoldás erre.
 

lounz.

‎‎‎‎‎‎‎‎ㅤ
SzerverAdmin
v4
2019. 01. 10.
1 349
4 130
V4 karakter
Mesa Varela
Voltál már a rács másik oldalán?

voltam, nem is egyszer. sőt, egész seemta karrierem alatt illegáloztam leginkább, most is az illegál felé hajlok inkább.

És IGEN! A vezetőség hibája, hogy a játékosok nem tudnak legtöbbször normálisan RP-zni, mert nem teremti meg a lehetőséget hozzá.

hogy lenne a vezetőség hibája az, hogy egy jó pár játékos nem tud a fenekén megülni és normálisan viselkedni? lecsukják őket és agyilag teljesen elmennek otthonról vagy nem tudom. ezt csakis azoknak az embereknek köszönheted akik nem normális módon viselkednek a fegyházon belül.

viszont pitiáner dolgokra simán lehetne: drogkereskedés kicsiben, verekedés stb.

ezzel egyet értek, viszont ezekért alapból nem 5 órát fogsz ülni, hanem kevesebbet. a srác a topic létrehozásával a maximális prison büntetésre célzott, ezt ő maga is leírta. aki maximális prison büntetést ül az nem kis dolgokat követett el nagy valószínűséggel.

Will Jackshon ordítja: Azt a többi ?
Will Jackshon ordítja: MEGJAVULOK IGÉREEEEEE,
Luis D Carter ordítja: szopjál le
Will Jackshon ordítja: Most nem köszi majd talán késöbb
Will Jackshon ordítja: Mennyi van neked még vissza ?
Ennyit a fegyházRPről.

az ilyen játékosok ki vannak rakva a szerverről általam is, más adminok által is. de egyébként az ilyen emberek mindig meg fognak jelenni fegyházban mert azt hiszik, hogy funolni lettek betéve.

Nagyon de nagyon rendvédelem orientált v3

v4re tele lesznek az illegálosok is lehetőségekkel gondolom, sok minden változtatva lesz. (hopefully)
 

Banditorinho

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
797
3 210
23
Salzburg
V4 karakter
Tolja_Popov
LV karakter
Pablo_Sancho
Az óvadéknak sok ertelme nincsen minden elso ember rohogve fizetné azt ki…
Ez az ic jailes dolog viszont nem rossz otlet hogy csökkentve legyen mert irreálisan sok időt szoktak adni (meg ha csak 60perc is az is 1óra…)
 
  • Tetszik
Reactions: cracksmoker3000
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.