Orvosi vizsgálat

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
687
1 147
20
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
IRL is egy nyűg és IRL sincs semmi értelme

Mérnek egy vérnyomást meg adnak egy szaloncukrot csengess be pár ezrest aztán mehetsz haza
Már ha mérnek, sok olyan eset van - köztük az enyém is így zajlott - bementem háziorvoshoz, hogy kéne alkalmassági és írt egyet.
 
  • Tetszik
Reactions: Benz és aDaw

Űrdongó

Zöldfülű
Támogató
2019. 01. 12.
187
38
30
Szlovákia - Párkány
V4 karakter
Adam Overwalk
ez kb az első egy-két alkalommal lenne izgalmas, utána mindenkinek egy újabb nyűg lenne amit 3 havonta megkell csinálni. ugyanúgy, mint rendvédelmi szervnél az orvosi. az is kötelező, de mindenki unja és sok értelme valljuk be nincs. senki nem fog olyat rpzni ezeken a vizsgálatokon, ami magára nézve hátrányt jelentene, mert miért csinálna ilyet. illetve nekem az kérdőjel még, hogy ez hol valósulna meg? kórháznál nem mindig vannak mentősök, ezért kihívni őket meg szerintem nem a legjobb megoldás. kimegy szirénázva, hogy utána kiderüljön, hogy egy orvosi vizsgálatot kell elvégeznie, ami 5 perc monoton rp, közbe valaki lehet meghal, mert ő volt az utolsó egység. valamint ami szerintem inkább a legnagyobb probléma, hogy ezt akkor belekéne valahogy írni a scriptbe, hogy alkalmassági nélkül ne szerezhesse meg a jogsit senki. akinek eddig volt érvényes jogsija, annak is kéne ilyet csinálni? mert ha igen, azok kemény hetek lennének az omsznek. de ez már nyílván csak részletkérdés, nem ez a fő része a dolognak.

Sziasztok. Támogatom az ötletet! Viszont elolvastam itt a kommenteket és több mindenen megakadt a szemem hogy micsoda??? Gyerekek ez egy rp lehetőség és nem nyűg...A való életben ha elkell menned orvoshoz akkor lehet nyűg de ha akarsz jogsit akkor elmész! Ne nyűgként tessék felfogni!! Roleplay - Szerepjáték szerveren vagyunk! Ahol úgy élünk mint való életbe!! Én nagyon adnám ha lenne ez is sőt még tovább is gondoltam de az most nem ide!..Ha nektek egy ilyen rp lehetőség nyűg akkor nincs mit keresned rp szerveren!..Bocsánat ha kicsit durván fogalmazok! Előre is elnézést kérek. Valamint ilyenhez nem vonulna ki mentő hanem igenis a korházba lenne lehetőség erre mivel való életbe se megy ki mentő ilyen dolog végett..Nem kötekedni meg nem veszekedni akarok csak leírtam a véleményem.

Itt épp egy OMSZes kötelezne egy újabb monoton, felesleges RP-re. Ha lenne bármi értelme, akkor esetleg. De bm29 jól leírta, hogy ezzel csak másokkal lenne kibaszva, sor állna kórháznál az első napokban, nem lenne elérhető mentős, mindenki tökéletesen lenne és még akkor ezzel elvettél mennyi időt az emberektől.

Meglehetne ezt csinálni hogy amikor lejár a jogsid akkor kell újat menni csináltatni! És akkor nem volna sor az első napokba...Amúgy meg álltunk már sorba autó kiváltás végett stb stb...Monoton akkor mondj fel nem kell mentősnek lenni..Én nem értem ezt menj be egy tv gyárba aztán állj be a sor mellé ahol lemegy napi 1000-1500 tv a soron..az monoton..Nem az egész OMSZnek kellene csinálni hanem annak aki ki van erre jelölve.
Amikor a Honvédségben szanitéc voltam, feladatom volt az újonnan a frakcióba felvett tagok orvosi vizsgálatának elvégzése. Vagy 40-50 ilyet biztosan csináltam (volt az több is valószínűleg), és kijelenthetem, a legtöbben a hátuk közepére kívánták ezt a 20-30 perces procedúrát (pláne, mikor névváltás miatt meg lett ismételve). Nagyon kevesen voltak, akik meglátták benne a kreatív RP lehetőségét.

Ha ez kötelezővé lenne téve a teljes játékosállományra nézve, aránytalan terhet róna az OMSZ-re, emellett a többség halálra is unná. Ezen okokból kifolyólag teljes mértékben feleslegesnek tartom a bevezetését.

Hátuk közepére kívánták az egészet?? De ez nem így működik..Nekem is ha munkába elegem van morgok és nem akarom de megkell csinálnom mert a munkahelyem és pénzt keresek..Nem fogom magam ezért kirugatni..Ez a való élet srácok ébredjünk fel roleplay szerveren vagyunk..


Végszónak még nagyon sokat írhatnák de nem fogok mindenkire válaszolni..Gondolkodjunk el egy kicsit ...Bocsánat a helyesírási hibákért szlovákiai magyar vagyok és nem megy tökéletesen a magyar!Szép napot mindenkinek.
 

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
687
1 147
20
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
Hátuk közepére kívánták az egészet?? De ez nem így működik..Nekem is ha munkába elegem van morgok és nem akarom de megkell csinálnom mert a munkahelyem és pénzt keresek..Nem fogom magam ezért kirugatni..Ez a való élet srácok ébredjünk fel roleplay szerveren vagyunk..
Aki munka után feljön SeeMTA-ra játszani nem szeretne itt is dolgozni a szó szoros értelmében. Persze, IRL a munkában lehet morogni, de ne kelljen már az elvileg kikapcsolódásnak szánt tevékenységben is robotolni. Attól hogy roleplay nem mindenki ugyanazt szeretné csinálni mint való életben. Pont ezért jönnek egy RP szerverre, hogy ebből ki lehessen szakadni. És az most nem ide tartozik hogy valaki csak egy alteregot vesz e fel, vagy ténylegesen karaktert alakít. A lényeg ugyanaz
 

Miss Lacky

Írnok deák
2020. 06. 19.
626
2 533
V4 karakter
🇬🇪 Liana Melua
LV karakter
🇺🇸 Anna Lawrence
V2 karakter
🇺🇸 Andrews Charlotte
Ha nektek egy ilyen rp lehetőség nyűg akkor nincs mit keresned rp szerveren!..
Hmm. Szóval akkor legyenek a szerverek gyárak, az IC alacsonyabb végzettséggel rendelkező játékosok pedig álljanak a gép mellett egész nap és gyártsák azt az egy-kétféle terméket, amit. Ha a játékidőd 60%-át nem munkával töltöd, szereptévesztés, NonRP. Most csak a logikára próbáltam rávilágítani.

Az OMSZ így is emberhiánnyal küzd. Nyilván nem 2 ember fogja az összes játékost megvizsgálni. Ha ez kötelezővé lenne téve, még többen hagynák ott a frakciót. Kilóméteres sorok kígyóznának a kórház előtt.
Hátuk közepére kívánták az egészet?? De ez nem így működik..Nekem is ha munkába elegem van morgok és nem akarom de megkell csinálnom mert a munkahelyem és pénzt keresek..Nem fogom magam ezért kirugatni..Ez a való élet srácok ébredjünk fel roleplay szerveren vagyunk..
Akkor most nincs keresnivalója a szerveren annak, aki nem vevő egy ilyen RP-re?
Megjegyzem, én szívesen csináltam (a Honvédség szanitéc állományának parancsnokhelyetteseként is rendszeresen végeztem, holott ilyen pozícióban nem ez volt az elsődleges feladatom), bár nyilvánvalóan nem a kedvenc tevékenységem volt.

Viszont ha egész héten, minden nap szinte kizárólag ezzel kellene foglalkoznom a szabadidőmben (hogy emlékeztesselek, a jogosítványt nem csak megújítani kell, hanem bevonják bizonyos vétségek, bűncselekmények elkövetése esetén, valamint ez egy magas prioritású tevékenység, lévén a legális frakciók elsődleges feladata a játékosok szolgálata olyan módon, ahogy ez az adott szervezet profiljába illik), ilyen fél órás vizsgálatokat végeznem (mert bárhogy katalizálom a folyamatot, legfeljebb 15-20 percre lehet csökkenteni az időt), tízezreket költhetnék relaxációs terápiára, masszázsra stb. A szerveren pedig van legalább 2000 játékos, akik heti szinten legalább egyszer feljárnak, csúcsidőben az átlagos playerszám 600 körül alakul.

A bevont jogosítványok számáról napi-heti-havi beosztásban sajnos nincs statisztikám, de ha szükséges, ilyet is összeállítok, csak értsd meg valahogy, erre nincsen erőforrás sehol, plusz sok ember játékélményét rombolná le...
 

bm29

Barangoló
2020. 05. 21.
128
798
V4 karakter
kjell björklund
LV karakter
nemeth tamas
V2 karakter
skonc david
Gyerekek nektek hanyszor kell leirni ugyanazt? En tenyleg senkit nem akarok megbantani… De Doki itt is, es a masik ilyen topic alatt is teljesen jol leirta, hogy ez miert nem mukodokepes, kb 20 masik emberrel egyutt. Ha neki nem hisztek, akkor nincs is ertelme beszelgetni. Ha nem tudjatok, hogy miert kene neki hinni, akkor szinten ertelmetlen a tovabbi tarsalgas. Ilyet meg, hogy valaki azt irja, hogy robotoljunk a szamitogep elott is, meg hagyd ott az omszt ha unalmas egesz nap korhaznal allni…
 

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
778
2 366
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
sven.sparre ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
Gyerekek ez egy rp lehetőség és nem nyűg...A való életben ha elkell menned orvoshoz akkor lehet nyűg de ha akarsz jogsit akkor elmész!
Szia! Nem tudom az elmúlt 1 hétben hányszor írtam le, de megteszem megint. :cool:
Ez egy SZEREPJÁTÉK szerver, nem a való élet.

Monoton akkor mondj fel nem kell mentősnek lenni..Én nem értem ezt menj be egy tv gyárba aztán állj be a sor mellé ahol lemegy napi 1000-1500 tv a soron..az monoton..
Hűha.
De ez nem így működik..Nekem is ha munkába elegem van morgok és nem akarom de megkell csinálnom mert a munkahelyem és pénzt keresek..Nem fogom magam ezért kirugatni..Ez a való élet srácok ébredjünk fel roleplay szerveren vagyunk..
És őszintén hogy jön ide az, hogy neked eleged van a VALÓ ÉLETBEN a melóból? Sajnálom tényleg, de semmi köze egy JÁTÉKNAK a melódhoz.
Nem azért lép fel ide senki, hogy dolgozzon a tényleges munka után. Azért, hogy kikapcsolódjon.

Kicsit tegyétek rendbe a gondolatokat, mert az, hogy ennyire nem tudtok elvonatkoztatni az IC és az OOC között, az súlyos dolgokat vonhat maga után.
 

Űrdongó

Zöldfülű
Támogató
2019. 01. 12.
187
38
30
Szlovákia - Párkány
V4 karakter
Adam Overwalk
Az összesre csak annyit reagálok hogy ez csak az én véleményem volt mint ahogy leírtam..mindenki döntse el mit szeretne mit hogy csinál és akar..Én csak egy pár kommentet kiragattam és kommenteltem..Viszont nekem tetszik az ötlet és Támogatom mint ahogy azt leírtam..A vezetőség úgy is eldönti hogy van-e értelme vagy nincs..További szép napot nektek és jó játékot.
 

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Az összesre csak annyit reagálok hogy ez csak az én véleményem volt mint ahogy leírtam..mindenki döntse el mit szeretne mit hogy csinál és akar..Én csak egy pár kommentet kiragattam és kommenteltem..Viszont nekem tetszik az ötlet és Támogatom mint ahogy azt leírtam..A vezetőség úgy is eldönti hogy van-e értelme vagy nincs..További szép napot nektek és jó játékot.
Szóval az emberhiányban szenvedő (talán 20 fő kb, nem tudom javítsatok ki ha nem) frakcióban legyen napi pl 5 ember aki napi 1000 ember jogsiját csinálja meg?
Doki leírta mi a legnagyobb gond az ötlettel.
 

Vito

ha eljön az idő, immunissá válunk 💁
SzuperAdmin
v4
2019. 01. 10.
9 533
22 010
Szombathely
V4 karakter
Vito_de_Martel
Mindenki nézőpontját végignéztük már, de a lényeget senki nem figyelte, a mentős aki ott fog ülni és több száz ilyet végigírogatni és ledokumentálni az a játékban vagy IRL fogja előbb felkötni magát? Az ötlet támogatói szinte teljesen nem veszik figyelembe azt hogy a másik oldalt is egy játékos ül aki KIKAPCSOLÓDNI jár fel a szerverre, nem azért hogy több 100 másik játékos abszolút felesleges bindjeit nézegesse a négy fal közé zárva. Míg neked ez -a felettem hozzászólók szerint- havonta maximum pár perc, akkor ez a frakciónak aki ezt intézi a játékosbázis alapján hány ezer perc lehet? Arról nem is beszélve hány ember kellene ennek a kivitelezéséhez az amúgy is 2-3 éve minimális taglétszámmal futó frakcióból?

Nem vesztek ilyen alap dolgokat figyelembe, főleg hogy jelenleg is a szerelőmunka mellett a legmonotonabb a mentőzés és úgy akartok még a frakció nyakába plusz tevékenységet akasztani hogy azt se tudjátok milyen a játékosok nagy részével "RP"-zni ha sérült. Leírni nem fogom, de ha bárki meg szeretné tapasztalni kérdés és mindenféle következmény nélkül beveszem F3-ba, adok neki egy mentőt és megnézzük mikor ég ki teljesen.
Ezekkel a sorokkal én lezárom a topicot.
Nyílván,ha az OMSZ érez magában affinitást,akkor pár újdonságot behoz majd legyen szó bármilyen rendszerről.
Jelenleg nem gondolom,hogy amúgy erős lenne bármilyen vezetés ahhoz,hogy a közösségben ezt még bevállalja úgy,hogy az OMSZ foglalkozik leginkább az összes játékosréteggel és leginkább a kezdőkkel.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.