Orvosi vizsgálat

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
950
3 563
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Ötletem egyszerű, a vezetői engedély megszerzéséhez az Országos Mentőszolgálat munkatársa által vizsgálaton kellene megjelenni és megfelelni. Természetesen egy jelképes összegért cserébe, a lényeg a szerepjáték lenne, hogy legyen valami különb interakció. Ezzel kitolható lenne a vezetői engedélyek érvényessége három hónapra, azonban minden megújítás előtt szükséges lenne beszerezni egy friss alkalmassági papírt. Várom a véleményeket.
 

DriftV2

Írnok deák
Támogató
2022. 01. 07.
622
339
20
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
Jó ötletnek tartom, a realitásba az orvosi vizsgálat megléte is beletartozik. Mondjuk, hogy egy személy elmegy a korházba, az orvos Rp-sen megméri, megvizsgálja és kiadna egy ilyen bizonylatot, hogy vezetői vizsgára alkalmas, és mondjuk 2 hónaponként ezt meglehetne újítani. Nem tudom, hogy @TommenV2 ez lenne az elképzelésed? Ha igen, nekem nagyon tetszik.
 

bm29

Barangoló
2020. 05. 21.
128
798
V4 karakter
kjell björklund
LV karakter
nemeth tamas
V2 karakter
skonc david
ez kb az első egy-két alkalommal lenne izgalmas, utána mindenkinek egy újabb nyűg lenne amit 3 havonta megkell csinálni. ugyanúgy, mint rendvédelmi szervnél az orvosi. az is kötelező, de mindenki unja és sok értelme valljuk be nincs. senki nem fog olyat rpzni ezeken a vizsgálatokon, ami magára nézve hátrányt jelentene, mert miért csinálna ilyet. illetve nekem az kérdőjel még, hogy ez hol valósulna meg? kórháznál nem mindig vannak mentősök, ezért kihívni őket meg szerintem nem a legjobb megoldás. kimegy szirénázva, hogy utána kiderüljön, hogy egy orvosi vizsgálatot kell elvégeznie, ami 5 perc monoton rp, közbe valaki lehet meghal, mert ő volt az utolsó egység. valamint ami szerintem inkább a legnagyobb probléma, hogy ezt akkor belekéne valahogy írni a scriptbe, hogy alkalmassági nélkül ne szerezhesse meg a jogsit senki. akinek eddig volt érvényes jogsija, annak is kéne ilyet csinálni? mert ha igen, azok kemény hetek lennének az omsznek. de ez már nyílván csak részletkérdés, nem ez a fő része a dolognak.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
950
3 563
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Szerintem nem érdemes kínként felfogni egy RP szerveren, hogy a francba, RP-re kötelez a rendszer és nem, csak az okmányirodás droidhoz kell odasprintelnem. Nálunk például orvosi vizsgálat sincs, mindenképp örülnék, ha lenne. Az meg a feleken múlik, hogy mennyire színesítik a dolgot. Lehetnének erre megszabott időpontok, vagy nekem igazából tök mindegy, ahogy ők jónak látják. A tömegek elkerülésére azt lehetne bevezetni, hogy "kisebb" csoportokban veszítsék érvényüket az engedélyek, és kötelezze a rendszer az alkalmassági csináltatására. Lehet, hogy te még úgy újítod meg, hogy már bent van az update, de neked még pont nem kell orvosi.

Az elképzelés célja végülis nem az alkalmatlan minősítések sorozatos osztogatása, hanem, hogy legalább ennyi szerepjáték kötelezően jusson a játékos életébe. Kétségkívül, senki nem akarja megbuktatni magát. Aztán benne van, hogy olyan trükkösen kérdez a mentős a reakciókra, meg a többire, hogy akarva akaratlanul is a számára hátrányos választ adja meg.
 

Wanted

Pötyögtető
2019. 01. 12.
408
3 830
V4 karakter
jens bergh
LV karakter
Vincze Daniel
V2 karakter
Bodor Szabolcs
Szerintem nem érdemes kínként felfogni egy RP szerveren, hogy a francba, RP-re kötelez a rendszer
Itt épp egy OMSZes kötelezne egy újabb monoton, felesleges RP-re. Ha lenne bármi értelme, akkor esetleg. De bm29 jól leírta, hogy ezzel csak másokkal lenne kibaszva, sor állna kórháznál az első napokban, nem lenne elérhető mentős, mindenki tökéletesen lenne és még akkor ezzel elvettél mennyi időt az emberektől.
 

Miss Lacky

Írnok deák
2020. 06. 19.
626
2 533
V4 karakter
🇬🇪 Liana Melua
LV karakter
🇺🇸 Anna Lawrence
V2 karakter
🇺🇸 Andrews Charlotte
Amikor a Honvédségben szanitéc voltam, feladatom volt az újonnan a frakcióba felvett tagok orvosi vizsgálatának elvégzése. Vagy 40-50 ilyet biztosan csináltam (volt az több is valószínűleg), és kijelenthetem, a legtöbben a hátuk közepére kívánták ezt a 20-30 perces procedúrát (pláne, mikor névváltás miatt meg lett ismételve). Nagyon kevesen voltak, akik meglátták benne a kreatív RP lehetőségét.

Ha ez kötelezővé lenne téve a teljes játékosállományra nézve, aránytalan terhet róna az OMSZ-re, emellett a többség halálra is unná. Ezen okokból kifolyólag teljes mértékben feleslegesnek tartom a bevezetését.
 
Utoljára szerkesztve:

GedY

Patton
2019. 01. 10.
101
147
V4 karakter
Will_Patton
LV karakter
Nivera_Hiromitsu
Fent leirtak alapján részemről is felesleges ez az ötlet, idő után monoton, várakozni kell, non is lehet ebből, illetve biztos van nagyobb elfoglaltság mint egy ilyen ötlet megvalósítása.
Ne haragudj, de ezt így nem pártolom
 

Warlord22

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
527
1 899
28
V4 karakter
Fabio Luchese
LV karakter
Brandon Artmenson
V2 karakter
Táplis Béla
Ha valaki szeretne ilyen jellegű RP-t igazából felkereshet egy mentőst ilyen RP céljából. Én is múltkor rp-ztem a repülési engedélyem meghosszabbításához az orvosi vizsgálatot, igaz ezt házon belül.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
950
3 563
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Itt épp egy OMSZes kötelezne egy újabb monoton, felesleges RP-re. Ha lenne bármi értelme, akkor esetleg. De bm29 jól leírta, hogy ezzel csak másokkal lenne kibaszva, sor állna kórháznál az első napokban, nem lenne elérhető mentős, mindenki tökéletesen lenne és még akkor ezzel elvettél mennyi időt az emberektől.
Pont feletted írtam le, hogy egy RP szerveren nem kéne senkinek azon felháborodnia, hogy RP-re van kötelezve. Nincs értelme a szerepjátéknak? Kivel lenne "kibaszva"? "Elvettem" az időt a lövöldözésből, detektorral nordic walkingozásból, meg az egyéb hasonló prioritást élvező szerepjátékban aztán nagyon dús cselekményekből. Arra is reflektáltam már, hogy hogyan lehet elérni, hogy ne mindenki legyen rendben. Nyilván nem egy "/do Talál problémát a vizsgálat során? /do Nem." lenne a folyamat. Azzal viszont tudok azonosulni, ha mindenki passzívan állna hozzá, akkor feleslegesen venne el időt, igazad van. Na, ugyan nem a vizsgálat alanyaitól, hanem a mentősöktől, akiknek lenne jobb dolguk is, mint a leszarom, csináld má' hozzáállásúakkal RP-zni (próbálni).

Fent leirtak alapján részemről is felesleges ez az ötlet, idő után monoton, várakozni kell, non is lehet ebből, illetve biztos van nagyobb elfoglaltság mint egy ilyen ötlet megvalósítása.
Ne haragudj, de ezt így nem pártolom
Nem tudom miféle non keletkezhet egy vizsgálatból, ami egy bármilyen másik RP szituációból nem keletkezhet, így ezt nem tartom kockázatosnak.

Szerintem konstatálható, hogy a közösség valamennyi része, az RP-hez viszonyított hozzáállása miatt nem érett meg arra, hogy ilyen drasztikus változás bekövetkezhessen, ők megelégszenek a kormányablakos Mariskához futkározással.

Mindazoknak, akik leírták és ütköztették véleményüket köszönöm szépen. Úgy gondolom, hogy nem muszáj eltenni a témát, hátha később javuló tendenciát mutat az RP-hez viszonyulás, és nyitottabbak lennének a játékosok egy ilyen szituációra.
 

bm29

Barangoló
2020. 05. 21.
128
798
V4 karakter
kjell björklund
LV karakter
nemeth tamas
V2 karakter
skonc david
zerepjátékban aztán nagyon dús cselekményekből
ugyanannyira lenne rp dús ez a vizsgálat, mint a többi felsorolt történés. mivel annyira nem tudsz mit változtatni egy orvosi vizsgálaton alkalomról alkalomra, ez élőben is ugyanígy megy, egy monoton, előre begyakorolt sablon szerint mész végig a dolgokon, és ha egy teljesen átlagos vizsgálatról van szó, pl ami a jogsihoz kell, az 10 perc alatt megvan. én személy szerint megvagyok anélkül a mély szerepjáték nélkül, hogy leolvasom a számokat 3 méterről egy kis tábláról, illetve leírok egy random vérnyomás számot /do-ban. akinek erre igénye van, az nyugodtan tényleg, keressen fel egy mentőst, aki saját idejében ezt megcsinálja, és addig is dúsítja magának a szerepjátékot.
 

westmode

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 10.
374
356
23
V4 karakter
Abraxas Shahrivar
LV karakter
Wyees Ware
Ehhez nem feltétlen kell rendszer módosítás. Ha te azt akarod, hogy mielőtt megújítod a jogsid akarsz egy orvosi alkalmasságit, szíved joga, menj be és RPzz egyet róla. De csak ezért nem köteleznék erre mindenkit.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
950
3 563
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Ehhez nem feltétlen kell rendszer módosítás. Ha te azt akarod, hogy mielőtt megújítod a jogsid akarsz egy orvosi alkalmasságit, szíved joga, menj be és RPzz egyet róla. De csak ezért nem köteleznék erre mindenkit.
Nem az volt az ötletem, hogy én hadd csinálhassam ezt. Most is meg tudom tenni minden további nélkül. A kötelezést meg már kitárgyaltuk, leírtam a szerintem sajnálatos tényállást.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: aDaw és Browniee

Wanted

Pötyögtető
2019. 01. 12.
408
3 830
V4 karakter
jens bergh
LV karakter
Vincze Daniel
V2 karakter
Bodor Szabolcs
Szerintem egyebként az a sajnálatos tényállás, hogy a szerepjáték abban nyílvánul meg nálad, hogy script kelljen kötelezzen arra, hogy megcsináld amit te szeretnél. Ha ez NEKED ennyire fontos lenne, már havonta jártál volna a kórházhoz ezt megvalósítani. Megtetted? Kétlem.

RP-zni script és kötelezettség nélkül is lehet, hajrá "statuálj példát" erre, hátha valakinek megjön hozzá a kedve. Vagy a tiéd megy el három ilyen után, kiderül.
Nincs értelme a szerepjátéknak? Kivel lenne "kibaszva"? "Elvettem" az időt a lövöldözésből, detektorral nordic walkingozásból, meg az egyéb hasonló prioritást élvező szerepjátékban aztán nagyon dús cselekményekből.
A tartalmas szerepjátéknak pedig igenis van értelme, csakhogy sem a te ötleted, sem a felsoroltak nem azok. Attól vennél el (órákat) aki éppenséggel tényleg szerep épít, tartalmasan tölti ki idejét.

Az meg, hogy valaki lövöldözik és rossz, egyszerűen nevetséges gondolat, nem véletlen csinálják, mert élvezetes mindkét félnek. A detektor pedig szimpla grind, SENKI se sorolja szerepjátekozás alá.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
444
5 224
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
IRL kérdések az autósiskolában, IRL kreszszabályok a szerveren. Simán hozzá lehetne tenni egy apró alkalmassági részt, amit ki kell kérned magadról és utána tudnád kiváltani a jogsit. Nem hinném hogy olyan megterhelő lenne meg ,,nyűg". V4 bejövetelekor leraktam a jogsit, azóta megvan. Nem olyan durva 1x végigmenni a procedúrán.

Az meg hogy ,,sablon meg monoton".. hát oldjátok meg hogy ne az legyen. Ti alakítjátok a karaktereiteket, ti mondjátok meg romlott-e a szemetek, romlott-e a reakcióidőtök és társai. Ha alkalmasságiig volt eltörve 67600x a kezetek, az se olyan lesz mint előtte. A lábatok ugyan csak nem amivel a gázt nyomjátok, bla-bla. A ti döntésetek hogy a ,,sablon" utat járjátok-e végig vagy karakterben gondolkodtok és ,,fejlesztitek-e" illetve hát logikusan ,,rontotok-e" rajta az idő múlása miatt.

Nekem is sablon és monoton lenne papíron, mégsem így tekintek rá hogy ,,nyűg".
 

bm29

Barangoló
2020. 05. 21.
128
798
V4 karakter
kjell björklund
LV karakter
nemeth tamas
V2 karakter
skonc david
ha már mi oldjuk meg, akkor én várom tőled is, hogy mutasd meg mi lenne a követendő példa. nyilván a te karakteredben is volt pár golyó, akkor rpzd le a hegeket, hogy újrakell építeni az izmaidat, ha esetleg áthatolt rajta a golyó, vagy esetleg teljesen kuka valamelyik karod. csinálhatjuk így is, és ráeröltethetjük mindenkire, hogy rpzzen romlandó állapotot, de mi értelme lenne? Ez egy ördögi kör. Ha már szar a szemed, akkor rpzzünk szemészetet is, meg legyen szemműtét. Ha 127856134x tört a kezed, járjál vele orvoshoz rendszeresen, nézesd meg, csináljál rendszeresen gyógytornát vele. Ha rosszul lépsz, szakadjon el egy szalag a lábadban, kelljen műteni. Végtelen részletességgel lehet ezeket az orvosi dolgokat rpzni, de semmit nem ad hozzá a szerepjátékhoz. Ugyanakkora kibaszás, ha a mentős direkt rávezet arra, hogy valamid rossz legyen (szem, vérnyomás, hallás, stb.) mint az IC jail, ami miatt elég sokan problémáznak, hogy akaratodon kívül van elvileg a karaktereddel kibaszva, gyakorlatilag meg veled, aki a gép előtt ül, és azért, mert a mentősnek éppen most ahhoz van kedve, hogy neked rossz legyen a szemed, akkor úgy fog rpzni, hogy nem látsz rendesen. Akkor állítson ki róla papírt, és ne dolgozhass mindenhol, meg ne mehess minden frakcióba, mert keresztbeálló szemekkel csak nem kéne ugye fegyvert fogni. Vagy ha nincs kibaszva, akkor meg teljesen irreális, hogy te rossz szemmel meg kattogó izületekkel mész lövöldözni üldözgetni meg mindenféle akciót csinálsz, legyen ez most legál vagy illegál oldal, tökmindegy. De akkor már legyen teljesen reális a jogsi, elvégre ez egy roleplay szerver, akkor kelljen egy hús-vér emberrel végigvezetni minimum 30 órát, aztán a vizsgabiztossal egy órát vezetni, és csak utána kaphasd meg a jogsit. Na, ugye, hogy teljesen nonszensz.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
444
5 224
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Itt bocs a megfogalmazásért, egy szaros alkalmasságiról van szó, amit ha nem vagy balfasz és nem veteted el/vonatod be 1 hét alatt, havonta 1x kell megtenned amikor újítanád a jogsid. Durván megterhelő lehetne gondolom, ahogy leírd hogy 0,003%al romlott a szemed illetve 0,0000000009%al romlott a reakcióidőd, de ettől függetlenül alkalmas vagy arra hogy megkapd a papírt egy szimpla, APRÓ interakcióval a játékostársaddal amit jobb helyeken szerepjátéknak neveznek.

Senki nem mondta azt hogy azt RPzd hogy ha a fűszál a bokádhoz ér akkor kiráz a hideg mert csikis vagy, meg hogy hadirokkantat kelljen RPzned ha eltaláltak 3x egy bevetésen, itt egy alkalmasságiról van szó amit a te saját magad által nyújtott játékkal tudnál kiküszöbölni hogy ne kelljen havonta 10x megtenni. De ha ez megeröltető, akkor nem tudom mi a nem megeröltető.

De igen, vannak még olyan játékosok is ha a karaktere építése megköveteli leRPzni azt hogy tolószékes 2 hétig és egyéb ilyen dolgok.. Az már más kérdés hogy az az ember nem dicsekszik vele, meg nem hozza mindenki előtt nyilvánosságra egy fórum topicba.

Nem, egyáltalán nem nonszensz, csak kevered a szezonz a fazonnal és totál nem az ötlethet kapcsolódó dolgokkal példálózol.
 

bm29

Barangoló
2020. 05. 21.
128
798
V4 karakter
kjell björklund
LV karakter
nemeth tamas
V2 karakter
skonc david
oké, ha szeretnéd, most is megteheted, hogy mielőtt jogsizol vagy megújitod megkérsz egy mentőst, hogy csináljon neked egy ilyet, és azt rpzel amit akarsz.
de kérdem én, miért kell erőltetni? hogy a te szavaiddal éljek, egy szaros alkalmasságiért kampányoltok úgy, mintha ez változtatna meg valamit az emberek fejében, és hirtelen mindenkinek visszajönne a kedve az rphez. Az ütközés rp se véletlen lett kivéve. Ez se tetszik sokaknak, és itt ugyanúgy lehetne szinesíteni az rpt mindenféle sérüléssel, mint ezen az alkalmasságin, de senkinek nincs kedve négyszáznegyvenhatodik alkalommal beírni azt, hogy beveri a fejét de hálisten az öv még időben megfogta, és nem szaltózott ki a szélvédőn. Mert egy közúti ütközésnél nem fogsz kirepülni, ahogy egy 3-4 havonta történő jogsihosszabbításnál se lesz jelentősen rosszabb (alapesetben) semmilyen érzékszerved. tehát ugyanazt a 10 sort fogod beírni, mint hónapokkal ezelőtt. Nem megterhelő, nem fájdalmas, mégis csak fölöslegesen veszi el az időt, és semmi, de konkrétan semmi pluszt nem kapsz. Az meg lehet az én egyéni problémám, és sajnálom ha így van, de én nem arra az rpre vágyom, hogy amit amúgy már 10x megcsináltam a frakcióban orvosi néven, azt mostmár civilben is megkelljen. Nem zárkózom el az újításoktól, sem az rptől, de ha már valami újat hozunk be, akkor annak legyen is értelme. Az ilyen időkitöltő, a karakteredhez pluszt hozzá nem adó rpk számomra nem túl izgalmasak.

fűszál a bokádhoz ér akkor kiráz a hideg mert csikis vagy, meg hogy hadirokkantat kelljen RPzned ha eltaláltak 3x
ezt meg nem tudom hol olvastad, mert én ilyet nem írtam, konkrétan arra reflektáltam amit te írtál előtte. Csak ha már a jogsi legyen reális, legyenek az esetleges sérülések is amiket ott felfedeznek a mentősök. Az csak még több interakció a játékostársaimmal, nem kell konkrétan szemészet a szerverre, egy orvos ugyanúgy megvizsgálhatja, és elvégezheti a műtétet. Elvégre, a szerepjáték a cél, szerintem senkit nem fog zavarni, ha nem egy optikus csinálja ezeket a dolgokat. Szülés rpt is sokan nyomnak, aztán konkrét szülészet nincs a szerveren. Lehet nyitok is egy ötletet, hogy legyen szemészet a szerveren. Meg szűrővizsgálatok. Szerintem tőled olvastam, hogy a szerepjátéknak csak mi szabunk határt, hát akkor eszerint járjunk el.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
444
5 224
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
ha elolvasod, egy szóval sem eröltettem vagy kampányoltam mellette hogy mindenáron kell és máris legyen betéve mert mindenképpen szükséges. véleményt fogalmaztam hogy nem értem miért van ennyire mindenki ellene, mivel egy ,,jó" dolog is lehetne, plusz mondtam hogy aki monotonnak gondolja az magára vessen mivel tud érte tenni hogy ne a monoton, sablon részt vigye végig minden adandó alkalommal a saját karaktere ,,fejlesztésével" logikusan amennyiben akarja, de még mindig nem kötelező jellegű a dolog. le is fizetheted az orvost hogy adjon papírt vizsgálat nélkül bla-bla és társai egy minimális rpt azért már-már generált, még ha nem is sokat. maga az ötlet inkább arra irányul, hogy több interakció legyen az adott emberek között a szerveren, mint azért hogy minden adandó alkalommal tömérdek mennyiségű rpt adjon mivel az a fejekben dől el ígyis-úgyis.

ahhoz viszont még mindig tartom magam, hogy oké hogy nem ad hozzá a szerveren uralkodó helyzethez ami a fejekben van és nem ez lesz a világmegváltó ötlet a szerveren, viszont elvenni se vesz el azzal a durva 5-10 perccel semmit senki játékidejéből 1, 2, akár 3 vagy 4 havonta szükséges jogsihosszabításhoz szükséges papírkészítés és egy apró interakció a mentősökkel akik kiállítják ezt például.

a váltás bekerülése kicsit hasonló ehhez az elvhez. az is bekerült mégse ad hozzá semmit, ámbár el sem vesz végülis semmit a kialakult szituból.

de csak az átláthatóság miatt: én sem kampányolok hogy legyen, ámbár nem vagyok ellene ha bekerülne mert nem azon az 5-10 percen fog múlni amit 1-2-3-4 vagy akármennyi hónap után 1 alkalommal meg kellene csináltatnom hogy kiváltsam a jogsimat, ennyi.
 

RageX

See Game System
Támogató
2019. 05. 27.
542
993
24
V4 karakter
Ladislav Dubrovsky
LV karakter
Garrett Bradford
V2 karakter
Naomi Redfield
@TommenV2 volt már egy ilyen ötletem még V3-on, elég rendesen le lettem oltva pár ember részéről, végül a topic lezárásra került, mivel be kellett látnom, hogy sajnos az itteni játékosok nagy része nem hajlandó illetve nem is nyit a reális és mélyebb szintű RP iránt. Szóval javaslom te is engedd el.

 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.