Kulcsmásolás és kulcskarika item

TrockenSocken

BigJoe
2019. 01. 10.
232
1 644
dahoam
V4 karakter
Mario Badalamenti
LV karakter
Jonathan Azzini
Amúgy simán beleférne, ha kicsit máshogy néznénk a dolgokat. Egyrészt irl is van egy kocsihoz 2-3 kulcs, házhoz meg amennyit akarsz. És onnantól, hogy odaadod valakinek már csak rajta múlik mit kezd vele.

Úgy tudnàm elkèpzelni, hogy limitáltan, tehát kocsihoz mondjuk 3, hàzhoz 5 kulcs másolható maximum. Bàrmikor tudod ch2őzni, de persze ez pénzbe kerül. Amikor eladod a kocsit vagy házat, akkor pedig automatikusan ch2 menne mindenre. És akkor onnantól ic ügy, hogy kinek adtad oda.

Egyrészt nem az FA dolga lenne, szóval nekik is jobb. Másrészt mivel eladásnál automatàn megy a ch2 így visszaélést sem szülne szerintem, mert nem marad kulcs olyannál, akinél nem kéne hogy legyen.

Összessègèben én ebben a formàban simàn el tudnàm kèpzelni és szükség is lenne rà szerintem.
 

PENCZ

dalolászó táncos mikulás
2019. 01. 09.
1 470
5 034
Tatabánya
V4 karakter
Ricky Mariani
Több éve igy van megoldva. Régebben amikor véletlen valamelyik autóhoz kettő kulcs volt, akkor elég nagy káosz alakult ki. Négy-öt kulccsal mindenki adná boldog-boldogtalannak, aki egy hét után már be is fejezte a barátkozást az adott illetővel és a kocsi kulcsot be is húzza tőle. Ingatlanokhoz hasonlót lehetne kitalállni, mint a farm jogos dolog, hogy tudsz hozzáférést adni nyitáshoz-záráshoz.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
908
3 360
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Több éve igy van megoldva. Régebben amikor véletlen valamelyik autóhoz kettő kulcs volt, akkor elég nagy káosz alakult ki. Négy-öt kulccsal mindenki adná boldog-boldogtalannak, aki egy hét után már be is fejezte a barátkozást az adott illetővel és a kocsi kulcsot be is húzza tőle. Ingatlanokhoz hasonlót lehetne kitalállni, mint a farm jogos dolog, hogy tudsz hozzáférést adni nyitáshoz-záráshoz.

Akkor nem kell boldog-boldogtalannak odaadni. Ha meg megtörtént a baj, akkor mi tart vissza attól, hogy IC rendezd a káoszt a rendőrséggel, vagy magadtól? Nem értem komolyan, már minden piti dolgot egyből OOC akarunk lekezelni.
 

lorii

222
SzerverAdmin
v4
2023. 04. 22.
376
419
Budapest
V4 karakter
Lorenzo Nease
Akkor nem kell boldog-boldogtalannak odaadni. Ha meg megtörtént a baj, akkor mi tart vissza attól, hogy IC rendezd a káoszt a rendőrséggel, vagy magadtól? Nem értem komolyan, már minden piti dolgot egyből OOC akarunk lekezelni.
Teljes mértékben igazad van, erre van a rendőrség. Bár azzal nem értek egyet a fentebbiekkel, hogy 5-6 kulcsot lehessen, szerintem az túlzás, meg az autókhoz sok értelme nincs szerintem, 1-2 RP szituációban jól jön a pótkulcs, de ingatlanokhoz kifejezetten jól jönne.
 

bogi24

Újonc
2019. 01. 11.
35
13
V4 karakter
Raul Torres
LV karakter
--
V2 karakter
-
Szerintem hasznos dolog lenne a kulcsmásoló én teljesen Támogatom az ötletet.
 

I3ucky

Barangoló
2022. 09. 06.
98
48
Szeged
V4 karakter
Bucky Friedhofen
Hali. A sokasággal ellentétben én veled értek egyet Tommen. Az szerintem az én dolgom hogy kinek adok kulcsot, ha annyira kretén vagyok hogy minden második ember kap az a saját bajom.
Ugyan ez a házhoz, vagy a garázshoz. Mi is volt hogy 5en használtunk egy garázst amit ha a tulaj véletlen megszokásból bezárt akkor hát barátom kakukk van.

Viszont ehhez az autós kulcsmásolós témához kapcsolódik egy másik ötlet rész ahol viszont tényleg azt kéne hogy max 1 kulcs másolódjon. Van ahol úgy volt megoldva hogy az autó nem ahhoz mérten volt fent a szerveren hogy a HOME tulaja fent volt e, hanem hogy a kocsi kulcs kinél volt (igen lehetett 2 embernél is mert volt másolás)és ezzel tökéletesen működhetett a bérbe és vagy kölcsön adás.

Bármelyik lenne megvalósítva, mind kettő jó ötlet lenne, hozzá kapcsolva a CH2-t is.

Ezen felül pedig a tartó is hasznos, talán arra van jelenleg a legtöbb esély. (Ha jól tudom V2n is bent van)
 
  • Tetszik
Reactions: tommenxd

LucasLV

Írnok deák
Támogató
2020. 05. 25.
583
897
21
Győr
V4 karakter
Lucas Saliven
LV karakter
Lucas Saliven
V2 karakter
Lucas Saliven
Hali. A sokasággal ellentétben én veled értek egyet Tommen. Az szerintem az én dolgom hogy kinek adok kulcsot, ha annyira kretén vagyok hogy minden második ember kap az a saját bajom.
Ugyan ez a házhoz, vagy a garázshoz. Mi is volt hogy 5en használtunk egy garázst amit ha a tulaj véletlen megszokásból bezárt akkor hát barátom kakukk van.

Viszont ehhez az autós kulcsmásolós témához kapcsolódik egy másik ötlet rész ahol viszont tényleg azt kéne hogy max 1 kulcs másolódjon. Van ahol úgy volt megoldva hogy az autó nem ahhoz mérten volt fent a szerveren hogy a HOME tulaja fent volt e, hanem hogy a kocsi kulcs kinél volt (igen lehetett 2 embernél is mert volt másolás)és ezzel tökéletesen működhetett a bérbe és vagy kölcsön adás.

Bármelyik lenne megvalósítva, mind kettő jó ötlet lenne, hozzá kapcsolva a CH2-t is.

Ezen felül pedig a tartó is hasznos, talán arra van jelenleg a legtöbb esély. (Ha jól tudom V2n is bent van)
Bent van még anno írtam topicot és bekerült oda.
 
  • Tetszik
Reactions: I3ucky

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 930
4 364
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Szerintem elférne. De nem kell cifrázni, tuningban az extráknál lenne +2 dolog:
- Kulcs másolás ($)
- Zár cseréje (PP / very sok $)
Ha meg "kavarodás"... Ne adj kulcsot olyannak, akiben nem bízol. Ahogy IRL se teszed. Legalább felpörgetné a v4-ben kevésbé kihasznált protect rendszert.

Persze járműveknél. Intinél nem éreztem szükségét még a több kulcsnak, de mivel az egyedi intik relative régebbi (v3 közepe) rendszer, gondolom úgy is kap egy v4-es ráncfelvarrást idővel, aztán ott majd kitalálnak valamit, ha szükségét érzik.