Kommunitit elősegítő ötlet.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
794
2 417
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
bjorn.ekdhal ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
Egy jármű kulcsa vagy éppen abba való beszállás nem a script-hez kötött dolog. Egy egyszerű szabálymódosítással simán végbe lehet vinni, hogy alacsonyabb rangúak is tudják használni az adott járművet. 210-et megy de mondjuk egy Ford Focus RS nem éppen (ami jelzem szintén közép kat).
Vágom, hogy nem scripthez van kötve, de nem véletlen van így az adott fk szabályzata. Rengetegszer volt az, hogy odaadta xy a kulcsot egy újoncnak aki még nem vágta a handlinget stb, és csak a rendvédelmi frakciók közötti feszültség nőtt (--> üldözésekkor 25 egység követi egymást, ütköznek, stb...).
Vagy mire akartok itt kilyukadni? Arra talán, hogy a valóságban is nem az AKK maffiának vagy éppen a motoros clubbnak van a legnagyobb fegyverarzenálja és ezért ez kicseszés? Jó. Elfogadom, legyen így.
Értem én, hogy valóság ez, valóság az, de valljuk be, ilyen téren elég nehéz a valóság talaján maradni érthető okokból. Arra akarunk kilyukadni egyébként, hogyha kimegyünk egy usp-vel mondjuk és jön ránk 5 egység a rendőrségtől és a kommandótól, akkor semmi esély, viszont ha van nálunk is egy nagykaliberű fegyver akkor a túlélési esélyünk nő. Hogy miért? Egész egyszerű.: Megelőző csapás, jobbkéz.


Ezek aztán hatalmas előRP-k.
Őszintén, mit kéne még?
Rablás indoka, helyszíne, módja, és a veszélyeztetés. Ezek kellenek egy ilyen kis szituációhoz. Nyilván egy aranybankot nem 10 sorban fog előrpzni az ember, de itt mit csináljon? Nem tudom, hogy voltál-e már illegál frakcióban, vagy bármiféle illegális tevékenységhez volt-e közöd, avagy lőttél, üldöztek, raboltál stb. Amennyiben voltál, akkor megérted, ha pedig még nem, akkor nem is fogod megérteni amíg nem látsz bele mélyebben. Nem annyit csinál az illegál, hogy "hm menjünk rabolni" "ok", és mennek ki. Ez csak egy lehetőség a sok közül. Bár, nem tudom Te hol tudsz még normális szerepjátékokat kialakítani a szerveren, hiszen egy ideje már eltűnőben van ez a réteg, de örülök ha találsz ilyen lehetőségeket.

Csak és kizárólag azzal van a baj, hogy egy csomó játékos kedvét elveszik ezzel.
Erre igazából annyit tudnék reflektálni, amit az első hozzászólásomban is írtam, a forgalmas helyes dolog. Amúgy pedig sajnos ez sajnos benne van, de ne csak azt nézd, hogy a csúnya illegálos elveszi a random civil kedvét egy 3 perces rp-vel, meg egy 40 ezres totemmel. Nem kell átvinni ooc-ra az ic eseményeket és máris nincs baj. Kirabolnak akkor kirabolnak. Nekem ha elveszik az m4-em a rendvédelmisek akkor is "elveszik a kedvem a játéktól", dehát nincs mit tenni. Ez van.

Forgalmas hely sem nagyon számít már a rablóknak.
Ha tényleg forgalmas a hely, admint kell rá hívni.

Elviszik a világ végére és utána hiába kéred meg OOC, hogy vigyenek vissza válasz nélkül vagy egy xd-vel ott hagynak és akkor így legyen kedve bárkinek is játszani.
Persze, ezt én sem támogatom mert teljesen értelmetlen dolog. Én a társaságommal sosem csinálunk ilyet, mert nem kibaszni akarunk az adott playerrel. Mindig lesz aki ilyet csinál, ez ellen tenni nem-igen lehet.
 

RageX

See Game System
Támogató
2019. 05. 27.
567
1 059
24
V4 karakter
Ladislav Dubrovsky
LV karakter
Garrett Bradford
V2 karakter
Naomi Redfield
Már jó ideje itt van a topic, és fontolgattam, hogy érdemes e írni alá. Mielőtt félre értenéd, nem azért, mert nem értek veled egyett, vagy az állásponttal amit képviselsz. Nemrég adtam el a cégem illetve minden hozzátartozó vagyonom, amivel 75-80 millió dollárra tettem szert. Legjobb ismereteim szerint még közel sem vagyok a gazdag átlaghoz, mert ez is apró pénznek számít a szerveren, ami már nagyon-nagyon szomorú szerintem. Dicséretre méltó az @SigH, hogy megpróbálsz legalább kiállni azokért a kezdő, vagy épp nem kezdő, de nem is multimilliárdos játékosokért, akik nem kevés energiát és időt fektetnek bele a tisztességes megélhetésbe. Persze, játékszerveren vagyunk, ahová kikapcsolódni járunk fel, de ez a rablás/lopás szerintem egy nagyon kényes téma, mert ha belegondolunk, valahol károsítjuk a másik játékost, amivel akarva akaratlanul, de csökkentjük a játékélményét. És akkor itt meg is állnék, mert az a szomorú igazság, hogy változás ezen a téren nem lesz. Egyszerűen olyan közösségi érdekekről/értékekről beszélünk, ami felül ír minden erkölcsi illetve etikai szempontot, és a vagyon, a Pénz, ahogy a való életben is fontosabb, mint az emberek és az érzéseik. Ezért nem kell mutogatni senkire, se hibáztatni a másikat, mindössze el kell fogadni, hogy ilyenek vagyunk, így működik a világ. Ami biztos, hogy ezzel a topiccal, ezzel a véleményeddel Te és a hozzád hasonló játékosok bizonyítják, hogy érdemes még mindig feljárni a SeeMTA szerverére, mert ilyen társaság teszi igazán élvezhetővé és szórakoztatóvá ezt a játékot - nem az X billió dollár, vagy a még több kocsi gyűjtemény, aminek a felét még csak vezetni se vezette a tulaja. Mellékesen megemlíteném, hogy például a Luchese alapítványt működtető csapat is ezen önzetlenségből alakult, hogy a különböző rendvédelmi szervezetekben dolgozó játékosok viszonylag aprócska fizetésüket kiegészítsék valamivel, és itt nem az összeg a lényeg, hanem a gesztus, hogy értékelik a munkájukat, a belé fektetett engergiájukat és, hogy igenis megérdemlik ezt a kis többletet, mert ezeket a munkákat sosem a pénzért, hanem az élményért és a társaságért - a szerver közösségért - választották.

Le a kalappal előttetek srácok, Pacsi ;)
 
  • Imádom
Reactions: SigH

LucasLV

Írnok deák
Támogató
2020. 05. 25.
649
1 007
21
Győr
LV karakter
Lucas Saliven
V2 karakter
Lucas Saliven
Már jó ideje itt van a topic, és fontolgattam, hogy érdemes e írni alá. Mielőtt félre értenéd, nem azért, mert nem értek veled egyett, vagy az állásponttal amit képviselsz. Nemrég adtam el a cégem illetve minden hozzátartozó vagyonom, amivel 75-80 millió dollárra tettem szert. Legjobb ismereteim szerint még közel sem vagyok a gazdag átlaghoz, mert ez is apró pénznek számít a szerveren, ami már nagyon-nagyon szomorú szerintem. Dicséretre méltó az @SigH, hogy megpróbálsz legalább kiállni azokért a kezdő, vagy épp nem kezdő, de nem is multimilliárdos játékosokért, akik nem kevés energiát és időt fektetnek bele a tisztességes megélhetésbe. Persze, játékszerveren vagyunk, ahová kikapcsolódni járunk fel, de ez a rablás/lopás szerintem egy nagyon kényes téma, mert ha belegondolunk, valahol károsítjuk a másik játékost, amivel akarva akaratlanul, de csökkentjük a játékélményét. És akkor itt meg is állnék, mert az a szomorú igazság, hogy változás ezen a téren nem lesz. Egyszerűen olyan közösségi érdekekről/értékekről beszélünk, ami felül ír minden erkölcsi illetve etikai szempontot, és a vagyon, a Pénz, ahogy a való életben is fontosabb, mint az emberek és az érzéseik. Ezért nem kell mutogatni senkire, se hibáztatni a másikat, mindössze el kell fogadni, hogy ilyenek vagyunk, így működik a világ. Ami biztos, hogy ezzel a topiccal, ezzel a véleményeddel Te és a hozzád hasonló játékosok bizonyítják, hogy érdemes még mindig feljárni a SeeMTA szerverére, mert ilyen társaság teszi igazán élvezhetővé és szórakoztatóvá ezt a játékot - nem az X billió dollár, vagy a még több kocsi gyűjtemény, aminek a felét még csak vezetni se vezette a tulaja. Mellékesen megemlíteném, hogy például a Luchese alapítványt működtető csapat is ezen önzetlenségből alakult, hogy a különböző rendvédelmi szervezetekben dolgozó játékosok viszonylag aprócska fizetésüket kiegészítsék valamivel, és itt nem az összeg a lényeg, hanem a gesztus, hogy értékelik a munkájukat, a belé fektetett engergiájukat és, hogy igenis megérdemlik ezt a kis többletet, mert ezeket a munkákat sosem a pénzért, hanem az élményért és a társaságért - a szerver közösségért - választották.

Le a kalappal előttetek srácok, Pacsi ;)
Nagyon szépen megfogalmazott hozzászolás első ilyen amit látok.
 
  • Tetszik
Reactions: FR0314 és SigH

Padawan180

Aktív fórumozó
2019. 01. 23.
289
657
V4 karakter
Nsubuga Nelson Obata
LV karakter
Mubarak Gyasi
V2 karakter
-
Engem csak az zavar, hogy semmi rp nincs benne… oda robban elem 3 srac egy kocsival, kiugranak, fegyver rám fog, /me atmotozza , /do hol a tarcaja? , /me kiveszi a pénzt és elhajtanak… nem sajnalom azt a 10est, de legyen már benne valami kreativitás is, és ne akarjon már boldog boldogtalan rabolni. Civilként nem így leszel gengszter hogy haverokkal raboltok, annyira semmi köze a valósághoz :D (valamelyik nap kiraboltak bandasok, semmit nem vettek el tolem csak rpsen az aranyoramat a kezemrol, de nagyjából masfel óra volt, és át tudtam élni a dolgot, mert nagyon jól csináltak… adtam is nekik egy kis kesst halam jeléül mert élveztem. Majd visszamentem és egy 20 percen belül jött két civil egy bmwben, és 3 sorral kettő perc alatt elvettek tolem egy tizest..:D na szerintem ez az ami nem igazán van rendben)
 

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
794
2 417
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
bjorn.ekdhal ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
Legyünk őszinték.
- A civilek akik rabolnak, azért csinálják civilként és "semmi rp-vel", mert nincs kedvük frakcióba menni, kötelezettségeket végrehajtani.
- Nem elvárható senkitől sem, hogy 1-2 órán keresztül rp-zzen egy rablást.

Hidd el, van akinek ténylegesen kell a pénz, (--> antik genyók) és nincs kedve ahhoz, hogy kimenjen és detektorozzon. Inkább felveszi a kalit, kimegy és elveszi.
Az, hogy rendben van-e avagy sem, arra jó válasz nincsen. Amennyiben az illegál oldalon állsz, egyértelműen rendben van (amúgy is, miért ne lenne). Akkor pedig mikor te vagy az áldozat, nincs rendben. Természetes emberi reakció.
Arra kitérve amit itt írtál:
annyira semmi köze a valósághoz
Egy játékszerveren vagyunk, (tudom, tudom valóságra alapul, irl szimulátor stb.. (nem)) nem elvárható mindenkitől, hogy elmenjen dolgozni vagy kereskedjen. Valamivel el kell ütni az időt, jól kell érezni magad. Ha pedig civil vagy, illegálozni akarsz de nem akarsz fkba menni, akkor a lehetőségek igen megcsappannak.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: Rey és mateerl

5mlpropi

Újonc
2021. 05. 26.
22
40
V4 karakter
Abu Al Mostrach
LV karakter
Abu Al Mostrach
hát öcsém neked lehetne nagyobb bajod is a világon mint hogy csorogjon a nyálad mert valaki m5 el járkál az erdőben, eddigse szóltak érte ez után se fognak.
 
  • Vicces
Reactions: Macseek
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.