Kommunitit elősegítő ötlet.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

godberi

Aktív fórumozó
Támogató
2020. 12. 25.
256
394
19
Kisvárda
V4 karakter
👑Ayden Cartier👑
LV karakter
Denzel Cartier
V2 karakter
❌
Az lenne a legjobb megoldás ne lehessen elvenni a kincseket,Elég nagy érvágás 3 órát keresel azért hogy majd kipakoljanak, lehet jönni azzal legyen közelben jármű lerakni cuccot stb, de ha elég messze mész tőle nem kivitelezhető.
"de ha elég messze mész tőle nem kivitelezhető"
Erre a mondatrészre válaszolva,nagyon egyszerű taktika van rá.Egy adott területű helyet végignézel, tegyük fel van nálad egy arany óra/gázmaszk,spuri kocsihoz vissza lerakod a dolgokat,majd előrébb állsz.Az update óta minden nap detektorozom,de nem láttam olyat aki még a kocsit is kipakolta volna,mert borzasztó magas a kockázata. Nem kell megvárni míg lesz nálad félmilliónyi érték, hanem fogod,kocsiba le, és mész tovább. A másik alternatíva,ha a kocsit is pakolnák,az átfésült terület után átrakod egy "tárolós" kocsiba (pl golf1~2500$), ami egy forgalmas helyen áll,és máris nyugodtabb az élet,azt az 5 perc kocsikázást már megéri,hogy biztonságban vannak a tárgyaid.
 
  • Tetszik
Reactions: ChairMan

rileksz

Újonc
2019. 01. 13.
15
30
Miskolc
V4 karakter
Dominic Powey
Sziasztok!

Amit így hozzáfűznék a témához, bár nem csak a rablásokhoz tartozik, hanem majdnem minden szituációban jelen van. Észrevettem, hogy OOC rettentő gonoszak és ellenségesek egymással a játékosok. Ha például egy rendvédelem-illegál összetűzésről beszélünk, vagy szimplán rabló-áldozat dologról. Többnyire úgy tekintenek rá a játékosok, ha IC egymás ellen vagyunk, akkor OOC is. Ami szerintem már-már átmegy abba az irányba, hogy próbálják elrontani a másik játékát. Szoktam néha-néha keresőzni én is, nyilván ki is rabolnak. Úgy vagyok vele, vigyék csak nyugodtan, annyira nem érdekel a pénz, csak unalomból csinálom. Viszont! A minap volt, hogy egy órán belül négyszer kiraboltak, ebből a négy rablásból háromszor ugyan azok a srácok voltak. Akkor már engem is elkezdett idegesíteni, hogy most komolyan? Ez már tényleg nem szép. A másik opció, nem elég hogy kirabolnak, de kivisznek a világ végére. Az én esetemben a Chilliad tetejére vittek fel többször is, aztán sétálj le. Mit ne mondjak, kellemes. Nem csodálkozom, hogy sok embernek elveszik a kedvét. Illetve még egy kis szessön: Autós üldözés, sikátorban elkaptak, lelőttek minket. Tiszta sor. Megérdemeltük. Aztán mennénk vissza a kocsiért, ami még épp hogy csak TK előtt állt pár %-al. És mit látunk? Az NNI-s kocsi lekézizve, hogy még véletlenül se tudd elvinni a kocsidat az előző rp szituból. Na szerintem ezen kéne változtatni. Hogy ne arra menjen ki a dolog, hogy mások játékélményét elrontsuk.
 

.Hunor

Ex SCKK Főleader
2020. 01. 27.
684
482
V4 karakter
Orion Shane
V2 karakter
Clyton Jack
Én is gonoszságnak tartom, hogy valakit fel visznek Chilliad tetejére, elveszik a telefont és a rádiót is. Akikkel én találkoztam, mind kedvesek voltak, nekem ilyenben szerencsére annyira nem volt részem.
Egyébként Chilliadon van egy kis faház, aminek a hátánál van egy telefonfülke (legalábbis ha jól emlékszek). Avval érdemes lehet taxit hívni, bár akkor se kellemes móka.
 

SigH

Újonc
Támogató
2020. 05. 07.
59
89
V4 karakter
Joan Perez
LV karakter
Malia De Luna
Én hiába vagyok a szerepemhez mérten Desertel, vagy épp Colt45/USP fegyverrel, ha rám az első aki jön már alapból MP5el nyomja, rosszabb esetben pedig M4 van nála.
Hiába megyek én a szerepemhez mérten, aki egy csóróbb karakter egy Passattal, ha az első kocsi ami rajtam lesz jobban gyorsul, illetve még a végsebessége is 100al több mint az enyémnek.
IRL ha gyomron szúrsz valakit valszeg pisztolyt fognak rádfogni nem 1v1 késpárbaj lesz közted és a rendőrök között.
Hiába próbálok én gyors lenni a rablással hogy haladjak és ne bukjak le, hiába próbálok csak az RP szitura menni és nem elvenni semmit, ha egyből az OOC kérdések hadát kapom. Ezt így lehet? Ez nem forgalmas hely? - ezen felül pedig akik életükben nem RPztek le még egy szimpla automata /me kívül semmit a szerveren, érdekes módon a gyors rablásom közben egyből külön sorba RPzik mindent, novella hosszúságban. Legyen az ember a talpán, aki ezek után azt meri mondani hogy "gyors" pénzszerzési mód ez az illegál oldalnak.
Az első fele jogos viszont az illegálosok is egyszerűen megoldják: szard le az OOC chatet és mond adminnak, hogy neked alapból ki van nyomva. Oda vissza megy ez a labda adogatva. Felteszi az áldozat az OOC kérdéseit és az esetek nagytöbbségében figyelmen kívül van hagyva (nem mondom, hogy nem jogosan). Ha meg nem reagál akkor Admin, lecsatlakozik 8+év szóval ha húzni akarja az időt (amit IRL is szoktak az emberek ha van rá módjuk és tudják, hogy PD lehet a közelben vagy valami segítség) akkor miért ne tehetnék ezt meg RP formájában? Nem fogja leírni, hogy /do húzza az időt mert azért az baromság lenne. Szóval, de továbbra is fent tartom, hogy 300-400ezret egyik melóval sem kapsz kb 10p befektetett idővel.
Az pedig hogy milyen autókkal rabolnak alapból, ne haragudj meg, de butaság. Ha egyszerűen, a Camaro - M5 - és társai autóknak van olyan handlingje amik használhatóak, akkor nem fog senki Ladával rabolni például, csak azért mert az jobban beleillik a "szituba" hogy nem a milliós autókat töröd szarrá a parton. Rég nem ott tartunk már, hogy azalapján választ az ember autót, ami az aktuális karakteréhezz társul. Ott tartunk, miszerint azt az autót használja mindenki, aminek valamirevaló handlingje van és egy átlagos kanyarnál nem borul fel, illetve fel tudja venni a rendvédelem álltal használt autókkal a "harcot" hogy ESÉLYE legyen megnekülni még akkor is amikor 6 darab frakció van a háta mögött, előtte, még érkezik.
Megint a végletek. Senki, de senki nem beszélt Ladáról. Aki ezzel a baromsággal jön az inkább ne is kommenteljen, de tényleg. Az előbb elmondtam, hogy nem a végletekkel kell egyből példálózni. Én azt a véglet megszüntetésének az ötletét ajánlom a közösségnek, hogy a dagonyába ne lehessen olyan szuperautókkal nyomatni a rablást aminek a kasznia és a talaj közé a cipőm nem fér be és ráadásként azt, hogy egy random civil kirablásához ne legyen már nagyobb fegyverarzenál mint a bankrabláshoz.
Az IC kezdeményezés megvolt a rablókra válaszul, kiemelem megint, az !!IC!! - nem OOC, amit ti szeretnétek.
Legtöbb embernek amúgy a sokasággal, illetve a kivitelezéssel van problémája, amit amúgy nem is értek. Attól mert nem hozzák le a híradóban hogy hány rablás van napi rendszerességgel, ha nem tudsz róla akkor az egyenlő azzal hogy csak és annyi van amiről tudsz? Így egyáltalán nem érthető azért a "sírás" (már bocs) hogy mennyi rablás van napi szinten, aztán ez az illegálosok elfoglaltsága.
Nem beef meg semmi, de azért sírok. Én nem sírok mivel van pénzem, de köszi. Itt csak azok sírnak (édes ístenem, ha nem akarsz beefelni akkor legalább tényleg így legyen) akik hasonló igazságtalanságot éreznek mint amikor hosszas problémázás volt azzal kapcsolatban, hogy az IC jail miért ilyen baromi hosszú mikor az ember játszani szeretne. Akkor az illegálosok sírtak? Nem, teljesen jogosnak tartottam, bár utána volt egy kis kihagyásom, szóval nem tudom mi lett annak az ügynek a vége (IC-OOC jailbe sem voltam egyaránt az elmúlt jópár időben, szóval még csak tapasztalni sem tudtam). Ez a híradós példa amit felhoztál jó lenne ha a topik a gyakoriságára hívná fel a figyelmet.
Leegyszerűsítem: Szuperautó földes úton nem --> Kevésbé profitáló business --> Kevesebb rablás. Ennyire egyszerű a képlet. És még csak ilyen hatalmas szabályt sem kéne behozni. Nekem van egy 300perces öngyilkosság nevű OOC jailem. Annak a story-a az, hogy full fullos 760-al felmentem az erdőbe és véletlen lezúgtam a vízbe. A bíráló admin azon volt a legjobban fent akadva, hogy én egy 760-al, hogy gondolom, hogy földesen akarok elmenekülni a rendőrök elől. Valahol akkor mégis benne van az Adminok tudatában is, hogy ez valahogy nem realisztikus aminek én örülök, mégha a 300percemnek nem is örültem.
Nem teljesen mindegy, hogy Ladával vagy egy Demonnal pakolnak ki? Nem tök mindegy mivel visznek el A és B pont között oda ahol majd kipakolnak?
Ameddig MP5 és M4 kombóval lévő rendőrök ellen leszel a szerveren, felejtsd el hogy USP/Colt/Deagle fegyverrel rabolgatnak.
Nem, nem mindegy. Az egyikkel fent leírtam, hogy 20p alatt körbe kocsikázod a mapot és ennyi idő alatt kb. pont bejelentést tenni, de addigra vagy a világ másik felén lévő garázsban dekkolnak, HQ-ba vannak vagy már mindenki elment mást játszani. A vegyverre már reagáltam, nem szeretnék mégegyszer.
Ameddig a Rendvédelem járműi többet mennek mint mondjuk egy E500, egy Passat, egy Jeep Wrangler, illetve még a handlingjük is jó, addig felejtsd el hogy nem Demon-Camaro-M5-G65-Ranget használjanak válaszul. Minden az !!IC!! kialakult dologhoz igazodik.
Igen a valóságban is nem a szegények rabolnak ki más embereket hanem a milliárdosok fogják magukat és a Camaroból kipattanva oda jön kiveszi a telót a zsebemből papám aranyóráját és elmenekül. Ezt mind a Kékestetőn azért mert a rendőrség beújitott pár Skoda Octavia RS-re. Reagál a világ önmagára.
Ameddig !!EGY DARAB RABLÓRA!! 6 darab rendvédelmi frakció megy rá, felejtsd el hogy balanszolt lesz a játékmenet.
Nah ez a a mondat az ami egy másik topikot megérné, de azt már had ne én csináljam. Ez a rendszer régen is rossz volt de mostmár egyre katasztrófálisabb végleteket ölt. Az, hogy ha van egy autós üldözés, körözést raknak a kocsira és mindenki aki fent van a szerveren rárepül arra az egy pici pöttyre a térképen azért, hogy le tudja kattintani a másikat az szerintem is nagyon unfair. Értem mi a problémád (remélem te is, hogy nem a másik véglettel kell gondolkozni, mert a megoldásomban hiába lehetne azzal is te is és én is tudom, hogy senki sem azzal nyomatná hanem mondjuk a Raptorral mert az terepre van) és nekem is hasonló a problémám, de nem lehet az egyiket nerf-elni aztán meg rá a másikat hanem egyszerre kéne az egészet, de én nem felelek az illegálosokért. Nem vagyok már egy ideje egyik maffia tagja sem így ezeket a problémákat nem érzem magaménak. Én a civil élet problémáját érzem magaménak mivel egy Papot RP-zek, miséket csinálok ha fent vagyok, nem gyárban kattintgatom a fejeseket.
HA lekorlátoznák hogy mennyit rabolhatsz, miből mennyit vehetsz el, mivel rabolhatsz, milyen autóval mehetsz csak azt érnék el hogy egy kötött játékmenetű singleplayer játékkal játszol, aminek megvan az eleje - közepe - vége előre írva.
Jelen pillanatban is szinte script a rablás. Biztos tudod a szempontokat, de aki nem tudja leírom gyorsan.
1. Hírdetésből soha.
2. Mikor éledt újra.
3. Szint.. 9999% rabolható max összeg + item (ami nem PP vagy event item)
4. Nem ölheted meg kivéve ha van rá nyomós indokod.
Pontosan tudod, hogy kik az áldozataid, azt is, hogy mennyi lesz pénzben a max zsákmány (az itemeket nem, de a 0%-os gyógyszerét meg kajáját nem veszed el senkitől) és hogy mit kezdesz vele. Eleje - vége - közepe. Ebbe már csak annyi lenne a plusz, hogy a Mátrába nem viszed fel és nem mész bee egy M5-ös BMW-vel ami szerintem továbbra sem egy akkora hatalmas probléma.

Esélyed se lenne elmenekülni, esélyed se lenne a !!SZEREPEDHEZ!! mérten birtokold fegyverrel kihúzni magad a szituációból, mert még neked van 7 töltényed egy Deagleben, addig a Rendvédelemből kiérkező embereknek a tárjában 30 töltényről indul a dolog, illetve legtöbb esetben még csak nem is egyedül ülnek a kocsiba, hanem minimum ketten. Ami már 60 töltény, a te 7 darabodhoz képest. Akkor pedig még figyelembe se vetted a többi kiérkező egységet, aki a csodálatos lövöldözés közben benyomott backupra reagálva vérszemet kap és már nyomja is az amúgy ugyan olyan Camaroval - Demonnal - M5el, mint ami amúgy a te szerepedhez SE illik elvileg.
Ezt én sem értettem sosem, hogy az NNI-nek miért vannak szolgálati járműként ilyen autók berakva. A Range Rover-nek több értelmét látnám, mert azt még használják is legjobb tudomásom szerint, de, hogy egy Dodge Demon-t nem az 1000%, de az nem az én topikom lesz, a többire meg már fentebb reagáltam.
 
  • Tetszik
Reactions: tommen. és rhymes

Zaziazállat

Barangoló
2021. 01. 17.
81
381
Etelköz vármegye
V4 karakter
Timo Pihlaja
LV karakter
Arthur Calabrese
V2 karakter
Marco De Lorenzo
Szerintem belehetne hozni v3-ra is azt a szabály ami tartalmazza, hogy fémdeketorozással tálat dolgokat tilos elvenni. Az egész helyzet sokszor egy vicc, főleg amikor négyen próbálnak rabolni, m4-el, majd az első random jármű után beijednek és közlik velem, hogy szopjam le magam majd lelépnek. Értem én, hogy kell mindenkinek a dara, nyilván mindenkinek az igényét teljesíteni kell. Viszont sokszor inkább feszültségkeltő az egész, egy ilyen rp alatt mindig érzékelhető, hogy valamelyik fél nem igazán élvezi ezt a helyzetet. Nem hiszem, hogy ezzel kéne kiengesztelni az illegált, hosszú távon valaki ennek ugyan úgy az elszenvedője lesz.
 

SigH

Újonc
Támogató
2020. 05. 07.
59
89
V4 karakter
Joan Perez
LV karakter
Malia De Luna
Én nem örülnék, ha a talált item-et ugyan úgy kezelnénk mint egy PP-s vagy event itemet. Nem magával az illegális cselekménnyel van gond hanem azzal amit te is mondtál, hogy amilyen formában teszik. Eszetlen nagy fegyverarzenál millió dolláros autókkal az erdő közepén. De ezt már sokadjára leírtam.
 

Csikós

Újonc
2019. 01. 12.
52
151
21
Heves megye
V4 karakter
@boros_andras
Az antik tárgyak keresésével viszonylag rövid idő alatt lehet nagy pénzre szert tenni. Ha a fémdetektor helyett a fényezést választod magadénak, vagy éppen egy farmot bérelsz ki / egyéb munkát végzel, azzal hosszabb idő alatt éred el a kívánt összeget.

Az, hogy te detektorozol egy nagyon jó forrás, viszont kockázatos. Az, hogy civil munkát végzel és autókat fényezel, az egy valamivel rosszabb forrás, viszont azt a pénzt senki nem veheti el tőled (kéretik nem kiforgatni).

Nem úgy a jó, hogy van ez is van az is? Valaki bevállalja hogy 3 óra alatt keres $250,000-et, de cserébe azt el is vehetik tőle, vagy elmegy áruszállítózni és pakolhatja a Fantát.
Így is korlátozva van 1000+1 dolog (pl.: $1,000,000-al rohangálsz, abból mégis $10,000-et vehetsz el max.), szerintem ennyivel lehet színesebb, izgalmasabb a játékmenet.

Mondom mindezt civilként..
 

SigH

Újonc
Támogató
2020. 05. 07.
59
89
V4 karakter
Joan Perez
LV karakter
Malia De Luna
Nem úgy a jó, hogy van ez is van az is? Valaki bevállalja hogy 3 óra alatt keres $250,000-et, de cserébe azt el is vehetik tőle, vagy elmegy áruszállítózni és pakolhatja a Fantát.
Így is korlátozva van 1000+1 dolog (pl.: $1,000,000-al rohangálsz, abból mégis $10,000-et vehetsz el max.), szerintem ennyivel lehet színesebb, izgalmasabb a játékmenet.
Kérlek olvasd el újra a topikok. Nem a cselekvéssel hanem annak módjával van probléma. Senki nem kérdőjelezte meg azt, hogy rabolni jó-e vagy sem hanem, hogy ezt hogyan.
 

Csikós

Újonc
2019. 01. 12.
52
151
21
Heves megye
V4 karakter
@boros_andras
Én értem a topicot, viszont a szerveren a rablásnak már régóta ez a módja, sajnos vagy nem sajnos.
Tehát ha nem a cselekedettel van probléma, akkor a meghatározott eszközzel van a gond (M5 feat. M4).
Az a helyzet, hogy ahogyan a YT videót is belinkelted az F90-ről, azzal az IRL-hez hasonlítottad azt, ami a szerveren zajlik. Na most a szerveren viszont nem IRL dolgok zajlanak, csak egy ahhoz hasonlító történet.
Ha akarod körbe futod a map-ot szívinfarktus, kiszáradás nélkül, ha kell akkor $5-ért tankolod a sportkocsidat, amiben annyi benga van hogy hetente egyszer tankolod - és bőven elég.

Ezek mint olyan dolgok, amik "szürreálisak". De mivel a játéknak az alapja sem hagy túlzó mozgásteret, ezért az hogy M5-el vágtatsz át a mocsáron - teljesen elfogadott.
Lehet feldobálni ötleteket, hogy földúton az autó sebessége limitálódjon 50-re mint versenypályán is volt, és akkor ezzel nem lesz akkora probléma. De akkor sem lesz az igazi, talán majd V4-re. Addig lekell nyelni az off-road Porsche-t is.
Az hogy ki milyen fegyverrel rabol, meg igazából szerepfüggő. A civil baseball ütővel, a bandás UZI-val TEC-el, a maffia pedig M4-el fog téged kirámolni. És itt megint csak ki kell emelni, hogy IRL ez nem oké, SeeCity-ben pedig így zajlik. Ilyen illegális lehetőségek vannak, ezekkel kell együtt élni.

Ezek a dolgok nem a fémdetektorral jöttek be, régóta így vannak, csak most gyakoribbak. Majd lecseng.
 
  • Tetszik
Reactions: CukorApu

SigH

Újonc
Támogató
2020. 05. 07.
59
89
V4 karakter
Joan Perez
LV karakter
Malia De Luna
Ha akarod körbe futod a map-ot szívinfarktus, kiszáradás nélkül, ha kell akkor $5-ért tankolod a sportkocsidat, amiben annyi benga van hogy hetente egyszer tankolod - és bőven elég.
Ez teljesen jogos, de amíg az 5$-os benzin meg a kiszáradási bár lassan csökkenése nem okoz senkinek előnyt vagy hátrányt addig ezek amikről írtam elég keményen hátrányt okoznak a játékosok nagy részének.
Ezek mint olyan dolgok, amik "szürreálisak". De mivel a játéknak az alapja sem hagy túlzó mozgásteret, ezért az hogy M5-el vágtatsz át a mocsáron - teljesen elfogadott.
Lehet feldobálni ötleteket, hogy földúton az autó sebessége limitálódjon 50-re mint versenypályán is volt, és akkor ezzel nem lesz akkora probléma. De akkor sem lesz az igazi, talán majd V4-re. Addig lekell nyelni az off-road Porsche-t is.
Remélem ez V4-re tényleg valahogy kompenzálva lesz, de amúgy az 50-re limit sem lenne amúgy hülyeség (csak akkor jönne a driveby és mindenki kocsiból lövöldözne kifele) bizonyos autókra rákorlátozva.
Az hogy ki milyen fegyverrel rabol, meg igazából szerepfüggő. A civil baseball ütővel, a bandás UZI-val TEC-el, a maffia pedig M4-el fog téged kirámolni. És itt megint csak ki kell emelni, hogy IRL ez nem oké, SeeCity-ben pedig így zajlik. Ilyen illegális lehetőségek vannak, ezekkel kell együtt élni.
De ezt is mondtam, ami az egyik félnek jó akkor az elfogadható, de ami a másiknak nem azt már el kell engedni? Ez az unfair.
Ezek a dolgok nem a fémdetektorral jöttek be, régóta így vannak, csak most gyakoribbak. Majd lecseng.
Jelen pillanatban Angel Pine földese a rablók sztrádája. A Range-re még azt mondom oké oké, de most is M5-el Camaroval és Demon-al rohangásztak arra és természetesen kilógott az MP5 mikor egyértelműen nincsenek rászorulva. Ez akkor meg már Fun, nem? Azt meg tíltja a szabályzat. Vagy most akkor ilyenkor mi van? Ezt most gondoltam végig. Ha nincs RP ami miatt ők ténylegesen rá lennének szorulva a pénzre (márpedig látszik, hogy nem) és csak azért rabolnak ki embereket és kockáztatják ezzel a saját testi épségüket (ugye meg a börtönt is) csak azért, hogy kiraboljanak valakit az szerintem keményen FUN....

Ezt mondom, ezzel az egésszel hatalmas problémák vannak. A szabályzat saját magának mond ellent és ez engem zavar, remélem másokat is.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
503
5 519
Miskolc
V4 karakter
kwamie.burch
LV karakter
adelina.greek
Ha nincs RP ami miatt ők ténylegesen rá lennének szorulva a pénzre (márpedig látszik, hogy nem) és csak azért rabolnak ki embereket és kockáztatják ezzel a saját testi épségüket (ugye meg a börtönt is) csak azért, hogy kiraboljanak valakit

Autó:
- Bérlők. -> Elköltöttem a meglévő pénzemet arra hogy legyen egy olyan autóm amivel van esélyem a rendőrség ellen. Ráköltöttem a pénzemet, hogy hosszútávon azzal raboljak, ezáltal védem a saját karakterem hátterét. / Befektettem az eddig elrabolt tárgyakért kapott pénzt az autóba és béreltem egy jobbat.
- Lopott autó. -> RP szerint lopott autó, de scriptileg az enyém. -> RP szerint védem a karakterem hátterét mert "lopott" autóval rabolgatok.
- Ez az autóm van. -> Nem fogok azért másikat venni, mert valakinek szúrja a szemét az hogy én mivel rablok.

Fegyver:
- Valódi pénzt költöttem a játékra, mert az illegál oldalon szeretnék mozogni és rablásból fenntartani a karakteremet. -> Ezáltal mivel az PP-s, tudok gyűjtögetni pénzt a rabolt itemekből, pénzből.
- Van fegyverem, de nincs lőszerem hozzá. -> Rabolgatok a meglévő lőszeremmel, hogy tudjak venni többet és hosszútávon több profitot termeljek.
- Kompenzálom a hátrányomat a rendvédelemmel szembe. -> Nem coltal fogok rohangálni, mert ha szarul alakul a szitu semmire nem megyek vele mp5, m4 és társai ellen.

Ugyan úgy alakíthatok én 100 millión gettóban felnőtt csóró néger gyereket, mint vezérigazgató multimilliárdos karaktert összesen 50000$ vagyonnal. Sosem az határozta meg az adott karakter szerepét hogy mennyit írt a bankszámlája az adott embernek.

Lehetne változtatni azokon amiket említettél, csak senki se fog. Pont az oda-vissza labdák miatt.
Illegál a legálnak. -> Majd akkor rablok a szerepemhez passzoló autóval illetve fegyverrel ha nem MP5 lesz a legkissebb kaliber ami ellen vagyok, illetve nem az első autó ami utánam jön egy Subaru lesz benne nyomozókkal, a 3. autó meg TEK illetve 5 perc után nem 6 darab frakció lesz rajtam 14 egységgel.
Legál az illegálnak. -> Majd akkor megyek Desert Eaglevel ellened rendőrként, ha te is max USP/Coltot fogsz használni, illetve nem Demonnal és Camaroval fogsz menekülni ellenem.
Mind a kettő oldal a labdát dobálja a másiknak, mindegyik a másik "unfair" dolgára reagál, próbálja kompenzálni a hátrányt.

Tény és való hogy leginkább ezt a detektoros rabolgatást a civilek szívják meg, illetve nem túl reális az hogy valaki egy Camaroval megy a tengerpardon. De sajnos ez az a dolog hogy, ha a másik oldal csinálja akkor én is.. visszafelé ugyan ez. Ha ő csinálja, akkor én is. Ha neki nem NonRP, akkor nekem sem az és lehetne reggelig sorolni. Túl sok dolgot kellene megreformálni ahhoz hogy ez megváltozzon.
 

LucasLV

Írnok deák
Támogató
2020. 05. 25.
649
1 007
21
Győr
LV karakter
Lucas Saliven
V2 karakter
Lucas Saliven
Mivel egy ideje nem szólt hozzá senki én megteszem, elég illúzió romboló hogy chillesen keresel majd jön egy fegyveres ràdfogja a fegyvert majd kocsid kérdezi hol van, igen lehet érvelni IC tegyek bejelentèst de mikor elvisz a világ végére majd otthagy nehezen kivitelezhető, lehetne rá egy szabálypont mert már nagyon unalmas.
 

Jhin Cortez

Újonc
2022. 08. 26.
5
3
28
V4 karakter
Sota Davis
Ahogyan én csináltam, ahogyan az én véleményem szerint a legrizikómentesebb volt:
Nem régen kezdtem a játékot de futárként össze szedtem annyi pénzt, hogy tudjak megvenni egy ladát meg egy b6 passatot.
A ladát leparkoltam valahová majd bezártam és a passattal mentem keresőzni. A passatot mindig a főút mentén hagytam bezárva. Tény, hogy sokat kellett sétálni de én mindig azt csináltam, hogy amikor már két antik volt nálam akkor mentem az autóhoz és bepakoltam és mentem vissza keresőzni. Amikor a passatban volt 4-5 antik akkor mentem és átraktam a ladába majd bezártam és mentem vissza keresni a passattal. Nem éreztem biztonságosnak azt ha a karakteremnél 2nél több antik volt, sok séta volt de mindig kocsiba raktam és zártam. Amikor 5nél több antik volt a kocsiban akkor gondolkodás nélkül tűntem el azzal is, mert féltem, hogy nehogy megkaparintsák azt is. Elvileg ha látókörön kívül van az autó akkor nem tudja veled kinyittatni az autót. Bár volt már rá precedens, hogy leszállt mellém a heli, kiszálltak belőle az öltönyös urak és "befelé" rész után helivel vittek a kocsimhoz azzal a szöveggel, hogy a környéken az az egyetlen kocsi és fentről látták és biztos, hogy az enyém. Szarul esett, vannak ilyenek. Kb 50-60 antikot farmoltam eddig és abból kb 3-4 darabot tulajdonítottak el tőlem, nem vészes.
 
  • Tetszik
Reactions: Kristof0723
2021. 10. 03.
3
10
V4 karakter
Thomas Faraday
Ma is 3 órát sétáltam, 3 antikot találtam, betettem a csomiba. Jött két srác G Merci, M4 minden, mintha bankot rabolnának,nem találtak nálam semmit, ki akarták velem nyittatni a csomit, nem engedelmeskedtem, 2 hónap bann, de esküszöm már ezis jobban megéri, minthogy vigye el az az értékeim aki tele van pénzzel. Valamit ezek ellen kéne tenni, mert civilként nemtudsz érvényesülni. Eddig egy jó hobbi volt nekem a detektorozás, de amint lejár a bann felhagyok vele, nem éri így meg.
 
  • Vicces
  • Hűha
Reactions: aDaw és LucasLV

Zaziazállat

Barangoló
2021. 01. 17.
81
381
Etelköz vármegye
V4 karakter
Timo Pihlaja
LV karakter
Arthur Calabrese
V2 karakter
Marco De Lorenzo
Talán a V4-el együtt jön egy új szabályzat is, bár már most is ráférne egy enyhe ráncfelvarrás, a mostani enyhén elavult.
 

Sergey

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
699
1 753
V4 karakter
Dwight Dwyer
LV karakter
-
V2 karakter
Nincs
Mindenki a V4 től várja a megváltást, pedig az nem sokat fog hozzátenni magához az RP hez és a közösséghez. Biztos rengeteg szuper dolog lesz benne megscriptelve, de a mostani probléma ami van az emberek toxic ki ha én nem viselkedése okozza. Az, hogy magyarok vagyunk, azt kutatjuk hol vannak a kibúvók, hogy tehetünk alá a legjobban a másiknak.
Én úgy vettem észre hogy már több a sima scripthasználó, mint a reálisan gondolkodó rps játékos.
 

Zaziazállat

Barangoló
2021. 01. 17.
81
381
Etelköz vármegye
V4 karakter
Timo Pihlaja
LV karakter
Arthur Calabrese
V2 karakter
Marco De Lorenzo
Szerintem nagyon kevesen várják a V4-től a megváltást, nyilván mindenki azt mond vissza amit hall, az pedig az, hogy majd a V4-ben minden jobb lesz és az ötletek 90% meglesz valósítva, ami még lehet így. De azért elég nagy esély van arra, hogy minden marad úgy, ahogyan van. A játékosközegnek kéne hajlania az roleplay felé, a vezetőség csak kiszolgálja azokat az igényeket amiket sokan akarnak és jelent pillanatban a sima scripthasználók vannak többen, így nyilván azok az igények vannak főleg teljesítve.
 
  • Tetszik
Reactions: Sergey

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
794
2 417
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
bjorn.ekdhal ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
Én szerintem a megoldás az egészen egyszerű lenne. Vannak nagyon puritán fegyverek és járművek a szerveren. Nyugodtan raboljanak ugyan úgy ahogy eddig, de akkor már legalább legyen valami korlát megszabva, hogy ezen az autó kategórán felül (közép kat.) ne lehessen kirabolni senkit az erdőben és legyen ugyan ez a fegyverekre is. Nem gondolnám, hogy egy mezei emberkirabláshoz egy egész M4-es SPAZ-os fegyverarzenál kéne. Mind a 9999$-hoz meg a 800dolcsis telefonhoz meg ugye a sokat érő kincshez. A rendvédelmis válaszreakció is számomra értelmezhetetlen, hogy a kombi audival rohangásznak körbe körbe az erdőbe. Értem én, hogy miért, de vannak azért terepjárók is, miért kell nekik is a non-ra nonnal válaszolni? Mondjuk azért mert a ZL1-es Camaro-t a terepjárójukkal vagy Hummer-el nem érik utól amit meg is értek (Igyekszem változatos jármű és fegyver arzenállal operálni mert ezek mind használatosak arra fele).
Csá. Remélem nem gondolod komolyan.
Ha városban rablunk az a baj, ha azon kívül akkor az. Menj el egy forgalmas helyre keresőzni, és nem fognak kirabolni.
A másik meg hogy elmegyünk rabolni egy (tfh) ladával, hát kiröhög a rendvédelem és úgy kap el ahogy akar. Ne hülyéskedj már, komolyan.
Rendvédelem meg ne rs6-tal menjen... Hát mivel?? Ugyan (azt hiszem mindegyik rendvédelmis fk rendelkezik) vannak terepre alkalmas autói a rendvédelemnek, de ahhoz csak egy adott rang felett lehet hozzáférést kapni. Honvédséget tudom felhozni példának. Ott van a Humvee ami egy fos, valljuk be, megy 210-et... Utána pedig rs6 van. Amikor én bent voltam ott, akkor a civil járművekhez (ami között volt a terepre való autó) elég komoly rangot el kellett érni. Tehát, megbukott ez az elmélet (is).
A fegyverre meg hát... Inkább nem írok semmit, csak bemásolom a tökéletes választ.:
Ameddig MP5 és M4 kombóval lévő rendőrök ellen leszel a szerveren, felejtsd el hogy USP/Colt/Deagle fegyverrel rabolgatnak.
Parancsolj, ez leírja azt is, és sokkal szebben mint én fogalmaztam volna.

E.: Ezt most látom...
Jelen pillanatban Angel Pine földese a rablók sztrádája. A Range-re még azt mondom oké oké, de most is M5-el Camaroval és Demon-al rohangásztak arra és természetesen kilógott az MP5 mikor egyértelműen nincsenek rászorulva. Ez akkor meg már Fun, nem? Azt meg tíltja a szabályzat. Vagy most akkor ilyenkor mi van? Ezt most gondoltam végig. Ha nincs RP ami miatt ők ténylegesen rá lennének szorulva a pénzre (márpedig látszik, hogy nem) és csak azért rabolnak ki embereket és kockáztatják ezzel a saját testi épségüket (ugye meg a börtönt is) csak azért, hogy kiraboljanak valakit az szerintem keményen FUN....
Most vagy én vagyok teljesen eltájolva, a másik lehetőséget inkább nem mondom...
FUN? Mi? Te vagy nem olvastad el, vagy félreértelmezed a szerverszabályzat ezen pontját.
Nincsenek rászorulva? Attól, hogy valakinek van egy mp5-je meg egy demonja, attól még nem az övé a világ pénze. Miért ne kéne neki pénz? Ezt a fajta szőrszálhasogatást engedd el, mert semmi helye itt. Megfelelő előrpvel (/jóformán/) azt csinálok amit akarok, és ezt értsd jól. Miért ne mehetnék el rabolgatni ha van egy 10 milliós autóm? Miért lenne ez FUN? FUN? -- Hát nem térek magamhoz.
Semmi fun nincs benne.
 
Utoljára szerkesztve:

SigH

Újonc
Támogató
2020. 05. 07.
59
89
V4 karakter
Joan Perez
LV karakter
Malia De Luna
Csá. Remélem nem gondolod komolyan.
Ha városban rablunk az a baj, ha azon kívül akkor az. Menj el egy forgalmas helyre keresőzni, és nem fognak kirabolni.
A másik meg hogy elmegyünk rabolni egy (tfh) ladával, hát kiröhög a rendvédelem és úgy kap el ahogy akar. Ne hülyéskedj már, komolyan.
Cső. Kezd kicsit önismétlő és repetatív lenni ez a topik. Ismételten a ladás hasonlattal élünk mert amúgy a szerveren a Lada és a Dodge Demon között semmiféle fajta jármű nincsen a repertoárban (vagy mintha egy alsó-közép katos kocsiba nem férne bele a venom). Ha felhozzunk a !szerintem! és egyébként mások számára is élhető felállásból egy ,,szőrszálhasogató" ellenpéldát amivel úgy állítod be az egészet mintha én mindenkit arra kérnék vagy az lenne a topik lényegi része, hogy 1db coltal és egy gyári ladával rabolgassunk akkor persze az állításod teljes mértékben igaz.

Rendvédelem meg ne rs6-tal menjen... Hát mivel?? Ugyan (azt hiszem mindegyik rendvédelmis fk rendelkezik) vannak terepre alkalmas autói a rendvédelemnek, de ahhoz csak egy adott rang felett lehet hozzáférést kapni. Honvédséget tudom felhozni példának. Ott van a Humvee ami egy fos, valljuk be, megy 210-et... Utána pedig rs6 van. Amikor én bent voltam ott, akkor a civil járművekhez (ami között volt a terepre való autó) elég komoly rangot el kellett érni. Tehát, megbukott ez az elmélet (is).
Akkor válaszolok a kérdésedre. Egészen egyszerű amúgy a probléma. Egy jármű kulcsa vagy éppen abba való beszállás nem a script-hez kötött dolog. Egy egyszerű szabálymódosítással simán végbe lehet vinni, hogy alacsonyabb rangúak is tudják használni az adott járművet. 210-et megy de mondjuk egy Ford Focus RS nem éppen (ami jelzem szintén közép kat).
A fegyverre meg hát... Inkább nem írok semmit, csak bemásolom a tökéletes választ.:
Tenném fel erre válaszra a kérdést. Mivel a honvédségnek van vadászgépe ezért ez az illegálosokkal szemben unfair? Vagy mire akartok itt kilyukadni? Arra talán, hogy a valóságban is nem az AKK maffiának vagy éppen a motoros clubbnak van a legnagyobb fegyverarzenálja és ezért ez kicseszés? Jó. Elfogadom, legyen így. Akkor lövöldözzön mindenki mindennel, de továbbra sem gondolom, hogy egy csapat detektorozó embert már lassan egy hadsereg elpusztítására alkalmas fegyverarzenállal kéne kirabolni őket (10percenként), de akkor a topik további részében ezt a kijelentésemet vissza vonom. Főleg, hogy script is van arra melyik frakció mit craftolhat és csak aranybank meg ATM fúrásra használni a "big gun"-okat elég uselessé teszi így a használatukat ami a piacra is hatással lenne (megemelkedett kis kaliberű fegyverárak, olcsóbb nagykaliberű fegyver árak mivel azok tartása/használata kevesebb embert érintene úgy, hogy már van egy pár a piacon). Tessék, meg lehet győzni engem is dolgokról, csak kész érvekkel ok-okozati viszonnyal kell a másik feltett ötletét ledönteni és nem..:
Ezt a fajta szőrszálhasogatást engedd el, mert semmi helye itt.

Hát nem térek magamhoz.
Mert ezzel csak unszinpatikussá teszed magadat és a mondandódat mégha nem is prejoratív értelemben gondoltad amit írtál.Most vagy én vagyok teljesen eltájolva, a másik lehetőséget inkább nem mondom...
FUN? Mi? Te vagy nem olvastad el, vagy félreértelmezed a szerverszabályzat ezen pontját.
Nincsenek rászorulva? Attól, hogy valakinek van egy mp5-je meg egy demonja, attól még nem az övé a világ pénze. Miért ne kéne neki pénz?
Megfelelő előrpvel (/jóformán/) azt csinálok amit akarok, és ezt értsd jól. Miért ne mehetnék el rabolgatni ha van egy 10 milliós autóm? Miért lenne ez FUN? FUN? --
Próbáltam mindenki számára szerintem egészen érthetően megfogalmazni mi is ezzel a gond. Még ki is vágtad tőlem azt a bizonyos mondatot, de a topik nyitásánál is ha jól emlékszem oda írtam:
Ha nincs RP ami miatt ők ténylegesen rá lennének szorulva a pénzre (márpedig látszik, hogy nem) és csak azért rabolnak ki embereket és kockáztatják ezzel a saját testi épségüket (ugye meg a börtönt is) csak azért, hogy kiraboljanak valakit az szerintem keményen FUN...
Te erre leírtad azt amit én is. MEGFELELŐ ELŐRP-VEL ami rendszerint egy Fegyver Bind /me illetve /do-ba és le van gyorsan beszélve, hogy oké akkor a terv az, hogy oda megyünk és kiraboljuk az erdőben az embereket ha meg rendőrt látunk elmegyünk vagy lövünk (majdhogynem egy ilyen RP szituációt hallgattam végig egy lehúzott ablakú Mercedes E250-ből a zacis előtt, de van egy csomó más ehhez hasonló story-m). Ezek aztán hatalmas előRP-k. Ha meg nincsen egy értelmesen kidolgozott előRP csak az, hogy elmegyünk max lesz jó pénzünk meg egy kis dara a PD-vel akkor az nem annak számít amit fent írtam? Én úgy gondolom de. Ezzel van baj? NINCS. Csak és kizárólag azzal van a baj, hogy egy csomó játékos kedvét elveszik ezzel. Forgalmas hely sem nagyon számít már a rablóknak. Út szélén is simán felmutatják az M4-et, hogy ássad ki szépen a cuccodat aztán meg ha nem valami értékes akkor ott hagynak a francba. Zacis mögötti partszakaszon is rabolgatnak el embereket. Elviszik a világ végére és utána hiába kéred meg OOC, hogy vigyenek vissza válasz nélkül vagy egy xd-vel ott hagynak és akkor így legyen kedve bárkinek is játszani. Ne értsd félre ezek nem személyes sértettségek, nem is detektorozok (mikor bejött akkor nyomtam kb 4 órát összesen akkor is 2x kiraboltak és elvették az egyik rövid számos telómat) csak hallgatom haverjaimat, más játékosokat akik aktívan nyomják a szerveren, hogy ez eléggé le tudja rombolni az ember kedvét. Persze akinek már van egy nagyobb vagyona annak nem igazán kell ilyenekkel foglalkoznia az megy és rabolgat, de az új játékosoknak meg könnyen elveszi a kedvét. Márpedig ahhoz, hogy RP-zni tudj frakcióba vagy akárhol máshol ahhoz kell egy nagyobb mennyiségű összeg (vagy legális frakciókhoz egy 10es szint), hogy tudj érvényesülni.



Nem hiszem, hogy lesz változás a közeljövőben, de igyekeztem valamiféle hangot adni annak, hogy ez így nem jó. Egy részének a közösségben szerintem betalált a másik részben (ami adja a nagyobb hangot) nem, bár megértem. Senkinek semmi nem jó, de változtatni nem szeretnénk (A sorozatos illegál-legál fraki szócsata, hogy egy emberre rá megy az összes környező egység, a spike, hogy mikor, hova és hogyan lett lerakva, SK, ForceRP, miért megy annyival az Astra amennyivel (xd), sokkoló range, stb. stb. stb...). A továbbiakban nem szeretnék ehhez a topikhoz hozzá szólni (még erre a választ megvárom és ha lesz még olyan amit talán nem mondtam el, vagy olyan amivel még meg lehet győzni és ezáltal változik a véleményem akkor természetesen fogok).
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.