Kommunitit elősegítő ötlet.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

SigH

Újonc
Támogató
2020. 05. 07.
59
89
V4 karakter
Joan Perez
LV karakter
Malia De Luna
Sziasztok.
A mai este egy már ideje létező problémába futottam bele. Hallottam róla, de nem akartam elhinni, hogy az Adminok és az egész közösség ezt tétlenül nézi, hogy ez mint valós alapokon nyugvó szerepjáték működik. Előre szólok, hogy ha valamelyik maffiába tartozol és most a te egyszerű megélhetésedet vágom át keresztben és azért jöttél ide, hogy nevetős reactold akkor előre is bocsánat ez a topik nem neked szól hanem mindenki másnak, na de miről is van szó?
Probléma + Miért nyílt a topik?
Ugyebár bejött a kincskereső event ami most sok embernek elég jó pénzszerzési forma lett amit meg is értek, kb. 1 óra alatt 250ezret minimum össze tudsz vele ásni. Ennek hatására megjelentek azok az emberek akik eddig a "gyere elviszlek oda ahova akarod" módszerrel akartak embereket kipakolni, csak azok nagy része ilyen alsó-közép katos kocsikkal nyomták mert az M5-G65 közösségnek nem volt igénye arra a 9999dolcsira meg a telefonra amit mindenki hord. Most viszont a könnyű pénzszerzési lehetőség végett ezek az emberek megszaporodtak amivel nincsen probléma. Etikailag persze megkérdőjelezhető, hogy aki 3 órát végig sétált az erdőben oda jön valaki Sniper-el vagy egy AK47-el (akinek ha van pénze fegyverre feltehetőleg van neki még) és kipakolja, de nem ez a topik lényege hanem az, hogy ezt hogyan teszik. Angel Pine környékén, ahol szerintem San Andreas mapján a legkeményebb az út, képesek végig száguldani 250+-al az M5-ös BMW-vel azért, hogy azt a pénzt elvegyék másoktól amit ők kamattal valszeg megkersnek. Szerintem ha a legnagyobb gangsterekre, maffiozókra, drogbárókra gondolok (Al Capone, Pablo Escobar etc.) egyik sem ment bele ilyen pitiáner dolgokba. Ezt a redneck-ekből előbb ki tudom nézni, hogy ilyet tesznek. Lényeg a lényeg, hogy sem a jármű sem a szituáció ahogy csinálják nem RP-s. Mindezek mellett jött a rendvédelmisek válaszreakciója ami szintén nem gondolom, hogy realitás talaján van. Összegezve: Az, hogy a milliomosok szórakozása a szerveren az, hogy random csóróktól elveszik a telefont meg a pénzüket (és ha van kincs akkor azt is) csak azért, hogy másokat megkárosítsanak meg legyen egy kis PD dara YT-ra szerintem inkább rombolja a közösséget mint építi és úgy gondolom ezeknek keretet kéne adni.
Megoldás
Én szerintem a megoldás az egészen egyszerű lenne. Vannak nagyon puritán fegyverek és járművek a szerveren. Nyugodtan raboljanak ugyan úgy ahogy eddig, de akkor már legalább legyen valami korlát megszabva, hogy ezen az autó kategórán felül (közép kat.) ne lehessen kirabolni senkit az erdőben és legyen ugyan ez a fegyverekre is. Nem gondolnám, hogy egy mezei emberkirabláshoz egy egész M4-es SPAZ-os fegyverarzenál kéne. Mind a 9999$-hoz meg a 800dolcsis telefonhoz meg ugye a sokat érő kincshez. A rendvédelmis válaszreakció is számomra értelmezhetetlen, hogy a kombi audival rohangásznak körbe körbe az erdőbe. Értem én, hogy miért, de vannak azért terepjárók is, miért kell nekik is a non-ra nonnal válaszolni? Mondjuk azért mert a ZL1-es Camaro-t a terepjárójukkal vagy Hummer-el nem érik utól amit meg is értek (Igyekszem változatos jármű és fegyver arzenállal operálni mert ezek mind használatosak arra fele).
Ha valaki megkérdőjelezné azt a kérdést, hogy nem lehet egy BMW-vel Offroad-ozni akkor ajánlom neki ezt a videót:
(lényeg a lényeg, azon kívül, hogy egyhelyben pörög a kerék semmi (EZEN AZ AIRRIDE SEM SEGÍTENE)
A Camaro-ról sajnos nem találtam videót mert azt még IRL sem csinálta meg senki (vagy legalábbis videót nem csinált róla).
P.S
Remélem azért nem csak vicceskedő illegál frakciósokkal lesz tele a topik hanem tényleg lesznek olyan emberek akik ha nem is értenek velem egyet legalább megpróbálnak meggyőzni arról, hogy ez milyen szegmensben lehet valóság, vagy miért jó ez bárkinek..? Mert azon kívül, hogy a kezdőktől a maradék kedvet is elveszik és csak az a közösség marad a szerveren egy idő után akik már 16 óta nyomják az nem jó. Ezért mondom azt, hogy ez masszívan egy közösség romboló hatással bír. Lehet több volt az általánosítás, de igyekeztem viccesebbre fogni nehogy az jöjjön le, hogy mérgemből írtam a topikot mert elvettek tőlem 10ezer dolcsit. Én is voltam az érem mindkét oldalán. Köszönöm ha idáig eljutottál és elmondod véleményed. Lent a kommentek közötti vitában tali :)
 

godberi

Aktív fórumozó
Támogató
2020. 12. 25.
256
394
19
Kisvárda
V4 karakter
👑Ayden Cartier👑
LV karakter
Denzel Cartier
V2 karakter
❌
Szia! Aktív játékosa vagyok a szervernek, tehát naprakész infókat tudok adni a rablásokról,mivel álltam az érme mindkét oldalán.Egy minimális odafigyeléssel el lehet kerülni azt,hogy egy telefon-rádión kívül bármit el tudjanak tőled venni.Ha tudod hogy mész detektorozni,a nálad lévő pénzt felrakod atm,hagysz magadnál maximum 1000 dollárt, és ennyi, sőt még a rádió-telefon sem szükséges mert ha kirabolnak úgyis elveszik ezeket,ergó értelmetlen hogy nálad legyen.A kincseket pedig amit keresel egész egyszerűen fogod,kocsiba elrakod és a probléma megoldva.Tény,hallottam olyat aki a kocsit is kinyittatta de nem hinném hogy ezt a kockázatot vállalja bárki is,hogy eltököljön akár több percet is ezzel,illetve az ehhez szükséges rpvel. Szerintem egy kis + löketet adott ez mind a civil,mind az illegál,mind a rendvédelmi frakciók részére,amivel véleményem szerint semmi gond nincs. Napokban rabolgattam pár haverommal én is, és az emberek 80%a rájött arra,hogy tegye nem megérőssé ezeket a rablásokat.
 
  • Tetszik
Reactions: bence852 és Keep.

SigH

Újonc
Támogató
2020. 05. 07.
59
89
V4 karakter
Joan Perez
LV karakter
Malia De Luna
Szia! Aktív játékosa vagyok a szervernek, tehát naprakész infókat tudok adni a rablásokról,mivel álltam az érme mindkét oldalán.Egy minimális odafigyeléssel el lehet kerülni azt,hogy egy telefon-rádión kívül bármit el tudjanak tőled venni.Ha tudod hogy mész detektorozni,a nálad lévő pénzt felrakod atm,hagysz magadnál maximum 1000 dollárt, és ennyi, sőt még a rádió-telefon sem szükséges mert ha kirabolnak úgyis elveszik ezeket,ergó értelmetlen hogy nálad legyen.A kincseket pedig amit keresel egész egyszerűen fogod,kocsiba elrakod és a probléma megoldva.Tény,hallottam olyat aki a kocsit is kinyittatta de nem hinném hogy ezt a kockázatot vállalja bárki is,hogy eltököljön akár több percet is ezzel,illetve az ehhez szükséges rpvel. Szerintem egy kis + löketet adott ez mind a civil,mind az illegál,mind a rendvédelmi frakciók részére,amivel véleményem szerint semmi gond nincs. Napokban rabolgattam pár haverommal én is, és az emberek 80%a rájött arra,hogy tegye nem megérőssé ezeket a rablásokat.
Ez minden rablási formulára igaz. Nekem a módjával van bajom ahogy ezt elvégzik. Ha egy cross mocival csinálják meg egy shotgun-al (ilyenhez mar volt szerencsém) akkor azt mondom fair. Oda adom a cuccom isten veletek, de sajnos nem ez van többségben.
 
  • Tetszik
Reactions: godberi

godberi

Aktív fórumozó
Támogató
2020. 12. 25.
256
394
19
Kisvárda
V4 karakter
👑Ayden Cartier👑
LV karakter
Denzel Cartier
V2 karakter
❌
Igazából ezeket a szituációkat lehetne fokozni,mert nagyon sok minden a szerveren nem a valóságra hagyatkozik,gondolok itt arra,hogy irl nem megy egy b6os passat szerintem 260 km/h-val,egy rendvédelmis opel 309el stb stb. Van véleményem szerint egy szint,amit tartani kell ahhoz,hogy roleplay legyen a roleplay,de ez mégis csak egy játék, ahová az emberek szórakozni, időt eltölteni járnak fel.
 

SigH

Újonc
Támogató
2020. 05. 07.
59
89
V4 karakter
Joan Perez
LV karakter
Malia De Luna
Oké, de az a szerencsétlen aki farmolni jár fel teszem azt 3 óra hosszát hogy legyen pénze és valaki jön 2sor Bind fegyver elővétellel 1 motozas rp-vel és a kipakolással ami összesen talán 5 sor nagyon max elvettek az életéből 3 órát. As i said nem védeni akarom egyik oldalt sem csak szerintem egy keretet kéne adni, hogy egyenlő erőviszonyok legyenek. Dolgozzanak meg ők is azért a pénzért. Egy venomos m5-el bárki el tud menekülni (mondjuk a jelenlegi rendszerben ahol 1 autóra jut 6 egység már nem feltétlen igaz, de az egy egészen másik topik). Minden szabály köré van megszabva. Hányas szintűt, halálától követően mikor, hol, hogyan, milyét és abból mennyit vihetsz el. Folyamatosan tartják a balance-t csak itt még nem sikerült eljutni egy pontra ahol balanszolva lenne a rablás. Erre szolgál ez a topik. /telo/
 

godberi

Aktív fórumozó
Támogató
2020. 12. 25.
256
394
19
Kisvárda
V4 karakter
👑Ayden Cartier👑
LV karakter
Denzel Cartier
V2 karakter
❌
Igazad van abban,hogy egy határt kellene meghúzni,hogy milyen értékben rabolhatsz antik/arany tárgyakat,mert bőven 9999 dollár felett van az értéke konkrétan bármelyik antiknak.
Viszont már ahogy elnézem kezd visszább csökkenni a rablások száma (személyes tapasztalat) mert rájöttek,hogy igazából több a kár mint a haszon egy ilyen történetnél.
 

.Hunor

Ex SCKK Főleader
2020. 01. 27.
684
482
V4 karakter
Orion Shane
V2 karakter
Clyton Jack
Szeva!
A rendvédelmi szervek nem véletlenül figyelnek fel jobban az elhagyatott területekre, pont a rablások miatt. Viszont az update beérkezte óta (hallottak alapján, én nem keresőztem rengeteget) csökkent a rablások száma. Kevesebben csinálják már és rizikósabb is kirabolni az embereket.
A rablás az antik tárgyakért megy, mintsem a 9.999$-os limitért. A telefont gondolom azért veszik el, hogy kevesebb esély legyen arra, hogy bejelentésre kerüljenek.

A rablás módja terén érthető, hogy minél gyorsabban van lerendezve a folyamat, mivel nincs sok idő arra, hogy valakit kiraboljanak, sietni kell. (Ez továbbra sem jelenti, hogy igénytelenül kell )
A járművek részre sok mindent nem tudok reagálni, esetleg az előttem hozzászóló "még is csak egy játék" véleményével tudok azonosulni.

Írtad, hogy 5 sor rp-vel elvettek 3 órát. A 3 óra közben volt esélye az elszenvedett félnek lepakolnia a holmiait, eladni is azt. Úgy gondolom elkerülhető az, hogy valakinek a több órás melója a semmibe vesszen.

Megeshet, hogy én látom jelenleg rosszul a helyzetet, de nem gondolnám, hogy szükség lenne bárminemű szigorításra/ korlátozásra.

Volt egy topic, nem tudom láttad e, érdemes lehet átolvasni.
KATT
 

Sergey

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
699
1 753
V4 karakter
Dwight Dwyer
LV karakter
-
V2 karakter
Nincs
Halihó mindenkinek!
Illegálosként is egyetértek veled.
Találkoztam pár extrém esettel én is, pl mikor helikopterrel és M4 el jönnek kirabolni valakit Las Colinas környékén. Akinek tellik helikopterre biztos baromira rá van szorulva ezekre a rablásokra.
Nem mondom, olykor mi is szoktunk rabolgatni, de csak az rp kedvéért. Pl mikor épp egy csóróbb karaktert rpzünk és gyorsan kell a pénz, részletesen próbálunk rpzni azzal akit olykor elkapunk, ilyenkor nem a kiszúrásra megyünk rá, hanem az rpre. Ha egy olyan embert fogunk ki aki nem siránkozik, hanem vevő a dologra olykor még egy kis pénzt is adunk neki és visszavisszük oda ahonnan elhoztuk.
Ez a detektorozás egész jó cucc, de a szabályokat szerintem újra kellene gondolni. Nem nagyon lehet kihasználni se a legális se az illegális kincskeresési lehetőségét, ha Kalányos Robinhood 2 percenként kipakolja az embert.
 

godberi

Aktív fórumozó
Támogató
2020. 12. 25.
256
394
19
Kisvárda
V4 karakter
👑Ayden Cartier👑
LV karakter
Denzel Cartier
V2 karakter
❌
Szabályokra vonatkozólag esetleg a kirabolható emberek számát lehetne,vagy az elrabolt értékek számát,de ezt senki nem fogja tudni nyomon követni sajnos.
 

SigH

Újonc
Támogató
2020. 05. 07.
59
89
V4 karakter
Joan Perez
LV karakter
Malia De Luna
Ezért mondtam azt, hogy ne az legyen szabályozva amire már van egy csomó szabály hanem a módja a cselekvésnek. Lyukas kerékkel sem közlekedhetsz városban, RP nélkül kocsit sem tolhatsz el (elvileg, erre már szerintem lassan 5 éve nem figyel senki) és van egy csomó elvi szabály ami mind arra megy, hogy a "realizmust" emeljük. Ezért nem értek egyet azza, hogy ez egy játék mert kinek játék az ha bevágnak 5 órára a böribe valamilyen IC szabálysértésért. Ha egy csomó mindenre rá mondjuk, hogy játék ami a saját érdekeinket szolgálja és arra meg nem ami kevésbé akkor nem lesz meg a balance amire szerintem törekedni kéne. Örülök, hogy Sergey mint illegálos is támogatja az ötletet. Valahogy azzal jöttetek, hogy kevés a kirablás. Tegnap este vagy 6 esetről tudok csak Angel Pine környékén. Lehet az estével van probléma mert akkor kevés a rendvédelmis és ezért portyáznak akkor, nem tudom.
 
  • Tetszik
Reactions: TrockenSocken

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
396
1 013
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Szia! Hajszál pontosan ugyanilyen topicot nyitott valaki amit már sajnos nem tudok linkelni, mert Borisz lezárta.

Borisz elmondta, hogy most jelenleg ezt jól érzik így és nem lesz a rablásokon változtatva.
Eddig nehezebb volt illegális tevékenységeket folytatni most egy kicsit a másik oldalnak kedvez a dolog.

Meglepne ha nem zárnák ezt a topicot is hamarosan.
 
  • Tetszik
Reactions: Adriano és godberi

SigH

Újonc
Támogató
2020. 05. 07.
59
89
V4 karakter
Joan Perez
LV karakter
Malia De Luna
Szia! Hajszál pontosan ugyanilyen topicot nyitott valaki amit már sajnos nem tudok linkelni, mert Borisz lezárta.

Borisz elmondta, hogy most jelenleg ezt jól érzik így és nem lesz a rablásokon változtatva.
Eddig nehezebb volt illegális tevékenységeket folytatni most egy kicsit a másik oldalnak kedvez a dolog.

Meglepne ha nem zárnák ezt a topicot is hamarosan.
Sajnálnám ha tényleg így lenne mert akkor ez azt jelentené, hogy elég egy oldalú a dolog. Frakció előnyben, civil élet meg akkor senkit nem érdekel.
 
  • Tetszik
Reactions: Thomas Faraday

Zotya1

Barangoló
2019. 04. 09.
119
439
See City utcáin
V4 karakter
Fiarre de Rosa
Szia! Nem teljesen értem a mondani valód második felét... Idézem. : de akkor már legalább legyen valami korlát megszabva, hogy ezen az autó kategórián felül (közép kat.) ne lehessen kirabolni senkit az erdőben és legyen ugyan ez a fegyverekre is.
Most ha kicsit tovább gondolod ezt a menetet, akkor megint ott vagyunk ahol a part szakad, 1000$ért vesz bárki egy Ladát és akkor már megvan védve a rablás alól?
Akkor megint kb csak ott tartunk, hogy SEHOL.
 
  • Tetszik
Reactions: Kristof0723

LucasLV

Írnok deák
Támogató
2020. 05. 25.
649
1 007
21
Győr
LV karakter
Lucas Saliven
V2 karakter
Lucas Saliven
Az lenne a legjobb megoldás ne lehessen elvenni a kincseket,Elég nagy érvágás 3 órát keresel azért hogy majd kipakoljanak, lehet jönni azzal legyen közelben jármű lerakni cuccot stb, de ha elég messze mész tőle nem kivitelezhető.
 

Zotya1

Barangoló
2019. 04. 09.
119
439
See City utcáin
V4 karakter
Fiarre de Rosa
Az lenne a legjobb megoldás ne lehessen elvenni a kincseket,Elég nagy érvágás 3 órát keresel azért hogy majd kipakoljanak, lehet jönni azzal legyen közelben jármű lerakni cuccot stb, de ha elég messze mész tőle nem kivitelezhető.
Nyugalom! Lefog csengeni ez az egész. Egyébként ha most hetente 1x kirabolnak, tény szar, de nem kell egyből eret vágni. Nézd a oldalát. Eddig bent se volt egy ilyen opció. Mit is rejt ez a pár sor? Eddig 2 opciód volt ami a hét minden napján bármelyik pillanatban tudtál csinálni, ez most kibővült 3ra. Nos Egy szónak is száz a vége. Ha nem tetszik, hogy kirabolnak akkor neked kb. semmi nem változott ezzel az egy updattel.
 
  • Tetszik
Reactions: hernyo

Weetch

Újonc
2021. 07. 15.
44
119
V4 karakter
Kevin Max
Szerintem már nem olyan nagy probléma ez, mint amikor még friss volt a fémkeresőzés.

Elég sokszor raboltak már ki engem is, illetve én is raboltam már ki embereket, de tapasztalatom szerint egyre kevésbé éri meg rabolni.
Egyrészt az emberek rájöttek, hogy hogyan tudják minimalizálni a rablások során keletkezett károkat, a legtöbb embernél vagy nincs semmi, vagy legfeljebb néhány kevésbé értékes tárgy. Másrészt pedig a rendőrségtől is egy-két egység szinte folyamatosan járja a frekventáltabb helyeket, ahol szoktak fémkeresőzni az emberek, így elég nagy a lebukás veszélye, arról nem is beszélve, hogy néhány rablás után szinte fixen be van jelentve a kocsi.

Amit tudok tanácsolni, hogy ne legyen nálatok sok minden, az értékesebb tárgyakat rakjátok le a csomagtartóba, illetve az autóval olyan helyen próbáljatok parkolni, ami viszonylag forgalmasabb, ne közvetlenül amellett a hely mellett, ahol fémkeresőztök. Csak az legyen nálatok, ami valóban szükséges. Nyilván így mindig sétálni kell pár percet az autóhoz meg vissza, de szerintem még így is bőven megéri fémkeresőzni, aki pedig nem szeretne ezzel vesződni, az vállalja a kockázatot, hogy bizony elvehetik tőle amit talált.
 

Darki

Barangoló
2022. 01. 09.
132
887
V4 karakter
@bosko.cizek
LV karakter
@zyrell.dorsey
Csövi!

Én azt mondom, hogy ne menj el keresőzni, ha nem tudod elfogadni a tényt, hogy fenn áll a rablás veszélye. A rablások száma az elmúlt két hétben jelentősen csökkent, maximum 3-4 bejelentés jön rablásról egy nap, ezek mellett találkozunk még kettővel akit rablás előtt tetten érünk. Köszönhető ez a fokozott ellenőrzésnek, a bel- és külvárosok hemzsegnek nagykaliberes kommandósokkal, civil ruhában lévő nyomozókkal, rend- és pénzügyőr kollégákkal.

Továbbra sem OOC megoldást kell találni a dolgokra, mindent meglehet oldani IC is, ügyeljetek a karaktereitekre, keresőzzetek eldugottabb helyeket, hátha nem találnak rátok, vagy van lehetőségetek legálisan magatoknál tartani egy Colt-45 kispisztolyt mellé harmincöt lőszerrel, éljetek a lehetőséggel emberek! Ügyeljetek a karakteretekre és neki az értékeire, ha picit szemfülesek vagytok megelőzhető a veszély nagyon könnyen.
 
  • Tetszik
Reactions: leviiiii

SigH

Újonc
Támogató
2020. 05. 07.
59
89
V4 karakter
Joan Perez
LV karakter
Malia De Luna
Most ha kicsit tovább gondolod ezt a menetet, akkor megint ott vagyunk ahol a part szakad, 1000$ért vesz bárki egy Ladát és akkor már megvan védve a rablás alól?
Akkor megint kb csak ott tartunk, hogy SEHOL.
Átfogalmazom az ott tett kijelentésemet. Van a szerveren elég sok terepre tervezett gép ami ha nincs rajta vonóhorog szinte nem nagyon van értelme max akkor ha a nagy gépek szerelmese vagy, de az kissebb rétek mint azok akiknek a sportkocsik jönnek be. Ezzel arra akarok célozni, hogy több értelme lenne akkor azok használatának illegál szinten és nem lenne földtől elrugaszkodottabb mint a ZL1-el a retekben méteres árkokon átgázolás. Nem azt mondom, hogy egy Lada jobb megoldás 1000$-ért mert ez már a másik véglet. Azt mondom, hogy ne szuperautókkal rohangásszanak erdőben és végkép ne helikopterrel vagy M4-el és egyéb irreális eszközökkel raboljanak ki embereket.
Darki:
A rablások száma az elmúlt két hétben jelentősen csökkent, maximum 3-4 bejelentés jön rablásról egy nap
Ugyebár írtam is a topikban, hogy az ember telefonját elveszik. Anélkül nem tud bejelentést tenni. Ott van az erdő közepén vissza megy a kocsihoz elmegy a legközelebbi boltba ahol tud magának venni telefont és bejelenti az esetet. Ez idő alatt eltelik kb. 15p + míg reagál rá a PD az még minimum 5p azaz 20p eltellik ez idő intervallum alatt. 20p alatt olyan járművel amiket használnak a retekbe ez idő alatt körbe mész a mapon vagy ha kedved van le is csatlakozol és ha nem rp-zted le, hogy megfigyeli a rendszámtáblát akkor igazából még MG miatt be is jail-elhetnek (volt már rá példa).

vagy van lehetőségetek legálisan magatoknál tartani egy Colt-45 kispisztolyt mellé harmincöt lőszerrel, éljetek a lehetőséggel emberek!

Ha tartasz magadnál LEGÁLISAN fegyvert és rád fogják az AK-t M4-et Snipert (amikkel haverjaim mostanában találkoztak) akkor meg PG ha elő rántod a fegyvert. Buktál egy engedélyt, 200ezres pisztolyt meg az ammot ami már nem tudom mennyibe megy. Ez mindenhogyan veszett fejsze nyele. Lehet, hogy a rendvédelem próbál ellene tenni valamit, de őszintén. Aki talál legalább 250-300ezres értéket az valszeg nem marad tovább ott. Elmennek garázs, várnak aztán leadják/eladják vagy vissza mennek talán, de nagy zsákmány esetén úgysem mennének vissza. Így amit mondtam az embernek úgysem lesz már kedve bejelentést tenni mert
1. Nem kapod vissza a cuccod
2. Felesleges időt vesz el az amúgyis elvett idődből
3. Annyira ideges leszel, hogy nem maradsz fent tovább a szerveren mert miért?

Lehet utána 2-3 napig fel sem lépsz ezért mondom, hogy ez a kommunitit elég toxikussá teszi. Sajnálom azokat a srácokat akiket egy unbalance dolog miatt több óra hosszú farmolás végett így ott hagynak.

Szeretném megkérni az Admint vagy aki éppen olvassa a topikot, hogy ne zárja le anélkül, hogy normális konszenzus születne a dologról.
 
  • Tetszik
Reactions: LucasLV és Darki

.Hunor

Ex SCKK Főleader
2020. 01. 27.
684
482
V4 karakter
Orion Shane
V2 karakter
Clyton Jack
Tesztként elkezdtem kincskeresözni montgomery környékén.
Szinte azonnal rámrontott egy fehér e500 (bár már látták, hogy elkezdtem keresőzni, csak az út szélén voltam).
Hárman voltak, ásókkal és base-ball ütőkkel. Ki tudtam futni az út szélére, és mivel sokáig tartott az akció idő közben megjelent a tek, a háromból kettő személyt be is vittek.

Tegyük fel, fegyveresek. Mit tudok veszteni?
9.999$-t, telefont, rádiót, antik tárgyakat, fegyvert és a hozzájáruló dolgokat (lőszer, engedély.)

1) Az a ~10.000$ nem ér szinte senkinek semmit, a telefon és a rádió kellemetlen, mert ki vagy pakolva. Nem tudsz taxit hívni, és bejelentést se tudsz tenni. A rádió hiányával nem tudsz segítséget hívni. Az antik tárggyal pedig sok pénzt vesztek.​

2) A megoldás, hogy az autót olyan helyen kell tárolni, ahol kicsit forgalmasabb az élet. Ha szükséges, hogy 2-3 percet kelljen futnod, akkor is megéri. (Persze az erdő közepén nehezebb ilyen helyet találni.)​
3) Az autóba érdemes lehet lepakolni a cuccaidat, venni több telefont és rádiót. Ha ki akarják pakoltatni a kocsid, már is kényes helyzetben vannak, mivel nagy az esélye, hogy lebukásra kerüljenek. Az meg már csak a ráadás, hogy a csomagtartóban van telefon, és rádió is.​
4) Az antik tárgyakkal pedig szinte instant visszamenni a kocsihoz, eladni/lepakolni azt.​
5) A pg-s részhez nem fűzök hozzá semmit sem, sose lövöldöztem a szerón, így hamisat nem szeretnék állítani.​

Ha haveroddal tolod, mégegyszerűbb az egész, miközben te keresed a tárgyakat, figyeli a környéket és fedez.
Vannak rizikói a dolognak, ezeket be kell vállalni, azonban ha valaki szeretné, a sikeres rablások esélyét elég alacsonyra lehet csökkenteni.

A járművekről továbbra sincsen semmi extra véleményem.

Edit: Kiraboltak stukival is, instant beraktak a kocsiban, félrevittek, elvették a telómat és mentek tovább, nem szivattak, de a kocsim is max 2 percre volt tőlem, ha lett volna tárgyam simán lepakolom.
 
Utoljára szerkesztve:

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
503
5 519
Miskolc
V4 karakter
kwamie.burch
LV karakter
adelina.greek
Akármennyire is fájó pont számodra, sosem lesz meg az a balansz amire te vágysz.
Kéretik nem beefként kezelni, szimplán példálózok.
Én hiába vagyok a szerepemhez mérten Desertel, vagy épp Colt45/USP fegyverrel, ha rám az első aki jön már alapból MP5el nyomja, rosszabb esetben pedig M4 van nála.
Hiába megyek én a szerepemhez mérten, aki egy csóróbb karakter egy Passattal, ha az első kocsi ami rajtam lesz jobban gyorsul, illetve még a végsebessége is 100al több mint az enyémnek.
Hiába próbálok én gyors lenni a rablással hogy haladjak és ne bukjak le, hiába próbálok csak az RP szitura menni és nem elvenni semmit, ha egyből az OOC kérdések hadát kapom. Ezt így lehet? Ez nem forgalmas hely? - ezen felül pedig akik életükben nem RPztek le még egy szimpla automata /me kívül semmit a szerveren, érdekes módon a gyors rablásom közben egyből külön sorba RPzik mindent, novella hosszúságban. Legyen az ember a talpán, aki ezek után azt meri mondani hogy "gyors" pénzszerzési mód ez az illegál oldalnak.

Az pedig hogy milyen autókkal rabolnak alapból, ne haragudj meg, de butaság. Ha egyszerűen, a Camaro - M5 - és társai autóknak van olyan handlingje amik használhatóak, akkor nem fog senki Ladával rabolni például, csak azért mert az jobban beleillik a "szituba" hogy nem a milliós autókat töröd szarrá a parton. Rég nem ott tartunk már, hogy azalapján választ az ember autót, ami az aktuális karakteréhezz társul. Ott tartunk, miszerint azt az autót használja mindenki, aminek valamirevaló handlingje van és egy átlagos kanyarnál nem borul fel, illetve fel tudja venni a rendvédelem álltal használt autókkal a "harcot" hogy ESÉLYE legyen megnekülni még akkor is amikor 6 darab frakció van a háta mögött, előtte, még érkezik.

Az IC kezdeményezés megvolt a rablókra válaszul, kiemelem megint, az !!IC!! - nem OOC, amit ti szeretnétek.
Legtöbb embernek amúgy a sokasággal, illetve a kivitelezéssel van problémája, amit amúgy nem is értek. Attól mert nem hozzák le a híradóban hogy hány rablás van napi rendszerességgel, ha nem tudsz róla akkor az egyenlő azzal hogy csak és annyi van amiről tudsz? Így egyáltalán nem érthető azért a "sírás" (már bocs) hogy mennyi rablás van napi szinten, aztán ez az illegálosok elfoglaltsága.
Nem teljesen mindegy, hogy Ladával vagy egy Demonnal pakolnak ki? Nem tök mindegy mivel visznek el A és B pont között oda ahol majd kipakolnak?
Ameddig MP5 és M4 kombóval lévő rendőrök ellen leszel a szerveren, felejtsd el hogy USP/Colt/Deagle fegyverrel rabolgatnak.
Ameddig a Rendvédelem járműi többet mennek mint mondjuk egy E500, egy Passat, egy Jeep Wrangler, illetve még a handlingjük is jó, addig felejtsd el hogy nem Demon-Camaro-M5-G65-Ranget használjanak válaszul. Minden az !!IC!! kialakult dologhoz igazodik.
Ameddig !!EGY DARAB RABLÓRA!! 6 darab rendvédelmi frakció megy rá, felejtsd el hogy balanszolt lesz a játékmenet.
HA lekorlátoznák hogy mennyit rabolhatsz, miből mennyit vehetsz el, mivel rabolhatsz, milyen autóval mehetsz csak azt érnék el hogy egy kötött játékmenetű singleplayer játékkal játszol, aminek megvan az eleje - közepe - vége előre írva. Esélyed se lenne elmenekülni, esélyed se lenne a !!SZEREPEDHEZ!! mérten birtokold fegyverrel kihúzni magad a szituációból, mert még neked van 7 töltényed egy Deagleben, addig a Rendvédelemből kiérkező embereknek a tárjában 30 töltényről indul a dolog, illetve legtöbb esetben még csak nem is egyedül ülnek a kocsiba, hanem minimum ketten. Ami már 60 töltény, a te 7 darabodhoz képest. Akkor pedig még figyelembe se vetted a többi kiérkező egységet, aki a csodálatos lövöldözés közben benyomott backupra reagálva vérszemet kap és már nyomja is az amúgy ugyan olyan Camaroval - Demonnal - M5el, mint ami amúgy a te szerepedhez SE illik elvileg.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.