ic jail

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

nokyy

Újonc
2021. 12. 31.
38
38
V4 karakter
hassan bakir
LV karakter
yves verlaine
V2 karakter
-
a szerver és a valóság eltérésétől eltekintve, szerintem ez a hivatalos pdf sokat mutat, hogy mit kéne megváltoztatni a témával kapcsolatban (kalifornia állam, ettől függetlenül szerintem még releváns)
ctrl+f, keress rá a no bail-re. a szerveren alig lehet pár dologra óvadékot kérni, míg a való életben konkrétan nukleáris/biológiai fegyverhasználatra is kapsz (Use of Weapon of Mass Destruction).

Sokszor csak annyit látok, hogy campelik a stop táblákat az emberek és rögtön jön a nínó majd a csekk és már megy is vissza az ember a spotra.
ez a jelenség valószínűleg annak tudható be, hogy sd-ben valamilyen szinten a tickethez van kötve a fizetés, ergó grindolnak az emberek
 

gdotontop.

Újonc
2023. 06. 08.
21
79
LV karakter
Chad Mcpherson
Nincsen súlya a börtönbüntetésnek IC mivel nincsen rp lehetőség benne, plusz nem fogja érdekelni a szerver 99%-át hogy ki a karaktered meg mit csinált.
Az egyetlen valid ok arra, hogy hét órás pihenőt üljön valaki az az, hogy ne rosszalkodjon egy nap kétszer. Ez az indok viszont elég is arra, hogy hét órás jaileket üljenek az emberek, mivel nincsen hiány akcióból így sem. Ez a realitás dolog egy nagyon mély rabbit hole, töprenghet rajta akárki, akár megoldást is találhat rá, de a nap végén úgysem a realitáshoz van és nem is lesz mérve a szerver, nem heavy roleplay. Már az indok is hülyeség amiért valaki hét órás jailt kaphat.

Ettől függetlenül az lenne a minimum, hogy afkolható az IC jail persze.
 

weloveyoudagi

Barangoló
2023. 06. 12.
138
639
Madarász
V4 karakter
joey.pisani
LV karakter
tencutius.christian
Ettől függetlenül az lenne a minimum, hogy afkolható az IC jail persze.
az a bizonyos ic jail ami már egy ooc büntetésnek felel meg... ne végezz ilyen tevékenységet, ha nem tudod elviselni a következményeit, bla-bla.. üres rizsa, sajnos a szerveren nem számít semmit az, hogy milyen karaktert alakítasz, milyen múltja van, hiszen nagyon kevés ember fog (és innen is tisztelet minden karaktert alakítónak) fog megijedni tőle, mert ő börtönben volt, esetleg gyilkos vagy bármi.

az egyetlen szerencsém nekem, és mindenkinek másnak is, hogy a rendvédelmi frakciótagok nagy része korrekten viszonyul hozzánk, és ha mi is hasonlóan állunk hozzájuk megkímélnek minket a szenvedéstől.

egyetértek azzal, hogy az ic jail afkolható kell legyen, interakcióhiány és amiatt, hogy nem egy adminjail ami egy ooc büntetés. és nem, nem ülök folyton börtönben és azért sír a szám, húsz percnél többet nem voltam lecsukva még.

vagy legyen afkolható, vagy legyen a hét óráról (???) csökkentve kettő, maximum háromra!
 

notpet

Zöldfülű
2023. 10. 21.
162
478
LV karakter
Brian Kaur
Szerencsére nem voltam még börtönben és rendvédelmis sem vagyok, ennék fejében írnék egy felvetést.

Mivel többen is írták hogy a börtön rp nem a legjobb, nem lehetne ezt valahogy feldobni? Én személy szerint arra gondolok, hogy a rendvédelmen belül egy részleget létrehozni vagy külön frakciót ami ezzel tevékenykedne, lenne 10-15 tagja ennek az a részlegnek/frakciónak, így lehetőség volna rp-re. Például lehetne bent bandák szervezetek vagy civilek közti konfliktus amire a "börtönőrség" reagálna, vagy akár kivinni őket dolgozni, ahol több rp lehetőség is adódna hiszen mindig valami más lenne, mellesleg ilyenkor illegális frakcióknak lehetősége volna kiszabadítani a tagjaikat, vagy nagyobb frakciók akár nagyobb rp keretein belül nevesebb embereket akár ki is szabadíthatnának a börtönből. Erről mi a véleményetek? Mennyire lenne megvalósítható vagy igény?
Volt, amikor volt bent úgynevezett fegyház szerepjáték. Csak észre kellett venni, hogy a börtönbe zárt játékosok nagyon max tíz százaléka használta ki azt, hogy ott szerepjátékozzon, míg a büntetését tölti. Ezért lenne alternatíva, ha lehetne közben afkolni, nem is végig de legalább egy dupla időt, mert jelenleg tényleg semmivel nem különb, mint egy adminjail.
 
  • Tetszik
Reactions: Mappa

llorinc

Újonc
2023. 07. 18.
55
259
www.youtube.com
V4 karakter
gabriel_cassara
LV karakter
besi_cana
meg ha fegyhaz behozatala nem is lenne megoldhato, szerintem raferne egy kis csokkentes a letoltendo idokbol, ami pc-ben szerepel. foleg ez a terrorizmus, amit nem is ertek. szerintem egyeltalan nem jo, hogy 7 orat kell ulni annak, aki illegal f3-ban van, mert ki akarja hasznalni a scriptjet, es a neki keszult scriptekbol uzsipenzt szerezni. nem mindenkinek van annyi ideje hogy napi 5 orat fent legyen. na most ha valaki kap egy 420perces (7 oras) jailt, az lehet hogy 3 napig uli a jailt, es nem tud jatszani. elvegre mindenki azert jar fel, hogy jol erezze magat, szorakozzon, kikapcsolodjon. eleg nagy kedvrombolo alapbol mar az is, hogy elkapasnal sok penzt buknak, drogok, fegyverek, loszereket buknak (vagy akar figyelmeztetest pl egy 10 millios fegyverre), plusz ugyebar ha leulted, utana elmenni kivaltani a lefoglalt kocsit, ami tk-ra van love, vontatot hivni, elvinni megszereltrtni, stb stb. erre meg rajon a 7 oras jail, amitol nehany ember agya felrobban, es inkabb fel se jon 1 hetig.

Edit: Sokesetben rosszabb es tobb ido az IC jail, mint egy adminjail. Adminjailnel fent van az UCP-den, es kesz. IC jailnel mindent elbuksz, amit eddig osszegrindoltal, + kozel 5x annyi idot le kell ulj egy ATM rablas miatt IC jailbe, mintha pl 90 perces PG vagy egy NonRP jailt kapnal.
 
Utoljára szerkesztve:

benec

Pötyögtető
2019. 01. 10.
407
2 656
20
V4 karakter
Hazrat Barat
LV karakter
Kale Hart
V2 karakter
Berc Bence
Volt, amikor volt bent úgynevezett fegyház szerepjáték.
ez egy olyan fenomén, amiről mindenki beszél, de senki se látta

anno ha nagy nehezen valahogy mégis fegyházba kerültem (akkor még nem a kislábujjadat célozták:D) sose láttam ott szerepjátékot, eleve ha nem egy börtöntöltelék karaktert alakítasz nem is illik bele a szerepedbe, hogy te ott rpzzél
én azért nem szívesen járatnám a gépemet 10 meg 14 órákat ha nem muszáj, meg amúgy is akkora egy szar hogy robloxozni tudok közbe kb
 

aMarc

éhgyomorra mentos
2019. 09. 17.
343
1 952
21
Győr
LV karakter
Collin_Tanner
ez egy olyan fenomén, amiről mindenki beszél, de senki se látta

anno ha nagy nehezen valahogy mégis fegyházba kerültem (akkor még nem a kislábujjadat célozták:D) sose láttam ott szerepjátékot, eleve ha nem egy börtöntöltelék karaktert alakítasz nem is illik bele a szerepedbe, hogy te ott rpzzél

én azért nem szívesen járatnám a gépemet 10 meg 14 órákat ha nem muszáj, meg amúgy is akkora egy szar hogy robloxozni tudok közbe kb

szerintem is
 

notpet

Zöldfülű
2023. 10. 21.
162
478
LV karakter
Brian Kaur
ez egy olyan fenomén, amiről mindenki beszél, de senki se látta

anno ha nagy nehezen valahogy mégis fegyházba kerültem (akkor még nem a kislábujjadat célozták:D) sose láttam ott szerepjátékot, eleve ha nem egy börtöntöltelék karaktert alakítasz nem is illik bele a szerepedbe, hogy te ott rpzzél

én azért nem szívesen járatnám a gépemet 10 meg 14 órákat ha nem muszáj, meg amúgy is akkora egy szar hogy robloxozni tudok közbe kb
a dupla időt arra értettem, hogy többet tudj afkolni. :)
 
  • Vicces
Reactions: aMarc

notkrisz

Írnok deák
2019. 04. 16.
575
1 673
V4 karakter
Wang Jin
LV karakter
Omar Cortes
V2 karakter
nincs
Az a legnagyobb baj, ha paraszt ésszel gondolunk bele, akkor egy lövöldözés során "megérősebb" OOC büntetést kapni minthogy IC jailt, mivel amíg az adminjailek nagyrésze nem üti a kétszáz percet, illetve természetesen nem buksz semmit, addig az "IC" (tökugyanaz amúgy jelenleg) jailel 300 perc, vagy több,
illetve -fegyverek -300k. Kicsit átkéne gondolni azt is, hogy nem öt óra kellene legyen a maximum mert röhejes :D
 

Jose

Újonc
2022. 11. 24.
54
371
25
Novi Sad, Serbia.
V4 karakter
🚫
LV karakter
Filip Armstrong 🇺🇸
V2 karakter
🚫
Szerintem az lenne a legreálisabb ha lenne fegyház a szerveren és akkor az emberek nem afkolnának 5 órát hanem mondjuk lehetne rpzni a fegyházban, új embereket megismerni ez az illegális frakcióknak is kedvező lenne szerintem.
 

szabooka

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 11.
387
630
21
V4 karakter
jeffrey.welch
LV karakter
roscoe.rieff
olvasd mar vissza az elozo hsz-eket bratyesz es akkor valaszt kapsz erre
Szerintem az lenne a legreálisabb ha lenne fegyház a szerveren és akkor az emberek nem afkolnának 5 órát hanem mondjuk lehetne rpzni a fegyházban, új embereket megismerni ez az illegális frakcióknak is kedvező lenne szerintem.
 

gRy

Újonc
2019. 12. 25.
29
100
Kéthely
V4 karakter
Jesus Maldonado
LV karakter
Timoteo Rafael Fonseca
Èn megèrtem hogy az bűnözőket valamilyen formában meg kell büntetni ès teljesen egyet is èrtek vele, különben nem lenne egyik fèlnek sem èrtelme. Azt mèrlegelje szerintem mindenki hogy elèg durván hangzik hogy egy illegálos (Nem civil mafia hanem aktív f3 tag!) nem kap fizetèst, jóval több mint egy millió dollárt belefektet abba hogy legyen fegyvere, kevlárja, lőszere bőven, drogja a rampage miatt ès egy rosszul elsült balhè után nem elèg hogy ezeket a tárgyakat elbukja mèg meg is verik több százezer dollárra, ès nyílván órákat kell afkolni a böribe. Mèg akkor is ha alap esetben ezeket az itemeket csak az rp miatt szerezte be ès amúgy havi 1-2 alkalommal adódik úgy hogy nincs más megoldás. Szerintem ez hatalmas ár. Nèzzük meg másik oldalt, a rendvèdelmet. Nem tudom mennyit keres egy PD-s de a 0 dollárnál biztosan jóval többet, minden olyan item amièrt az illegál perkál ők megkapják dutyban ingyen. Ha rosszul sül el egy balhè max meghalnak, de bukni semmit nem buknak. Van ember a szerver aki szerint ez fair? Itt nem civilekre gondolok akik eljárnak rabolgatni, hanem RP-s frakció tagokra akik egyengetik az útját a karakterüknek. Persze "nem muszály bűnözőt RP-zni" de ha nincs bűnöző a szerveren semmi èrtelme a rendvèdelemnek, nem igaz?

Nekem az lenne a javaslatom ezzel kapcsolatban hogy a börtön rendszer úgy működjön hogy 90 percnèl több ideig tartó büntetèsnèl (mivel a büntetès a karakterè) lehessen nèvváltással szabadon távozni, így èletfogytiglanig tartó büntetèst is lehetne osztani olyan bűncselekmènyre ami indokolja, ezzel megadva a rendvèdelemnek a ck lehetősègèt.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: benec és gépkocsi

gépkocsi

Írnok deák
2021. 12. 18.
607
702
V4 karakter
Parker Steinbach
LV karakter
Alfonz Wyne
V2 karakter
Alfonz Wyne
Èn megèrtem hogy az bűnözőket valamilyen formában meg kell büntetni ès teljesen egyet is èrtek vele, különben nem lenne egyik fèlnek sem èrtelme. Azt mèrlegelje szerintem mindenki hogy elèg durván hangzik hogy egy illegálos (Nem civil mafia hanem aktív f3 tag!) nem kap fizetèst, jóval több mint egy millió dollárt belefektet abba hogy legyen fegyvere, kevlárja, lőszere bőven, drogja a rampage miatt ès egy rosszul elsült balhè után nem elèg hogy ezeket a tárgyakat elbukja mèg meg is verik több százezer dollárra, ès nyílván órákat kell afkolni a böribe. Mèg akkor is ha alap esetben ezeket az itemeket csak az rp miatt szerezte be ès amúgy havi 1-2 alkalommal adódik úgy hogy nincs más megoldás. Szerintem ez hatalmas ár. Nèzzük meg másik oldalt, a rendvèdelmet. Nem tudom mennyit keres egy PD-s de a 0 dollárnál biztosan jóval többet, minden olyan item amièrt az illegál perkál ők megkapják dutyban ingyen. Ha rosszul sül el egy balhè max meghalnak, de bukni semmit nem buknak. Van ember a szerver aki szerint ez fair? Itt nem civilekre gondolok akik eljárnak rabolgatni, hanem RP-s frakció tagokra akik egyengetik az útját a karakterüknek. Persze "nem muszály bűnözőt RP-zni" de ha nincs bűnöző a szerveren semmi èrtelme a rendvèdelemnek, nem igaz?

Nekem az lenne a javaslatom ezzel kapcsolatban hogy a börtön rendszer úgy működjön hogy 90 percnèl több ideig tartó büntetèsnèl (mivel a büntetès a karakterè) lehessen nèvváltással szabadon távozni, így èletfogytiglanig tartó büntetèst is lehetne osztani olyan bűncselekmènyre ami indokolja, ezzel megadva a rendvèdelemnek a ck lehetősègèt.
Összességében nem annyira rössz ötlet, kivéve a vége.. Ezzel hatalmas nagy visszaélés lenne, mert OOC konfliktusból adódóan is ráadnák az életfogytiglant. Senkinek sincs kedve hetente új névváltást(karaktert) kérelmezni. A 90 perces korlát az bőven oké lenne, ha az illegál csinálja az AKCIÓT a RENDVÉDELEMNEK, akkor ne adjanak már neki több órás jailt. Ezzel bárkinek eltudják venni a kedvét az illegáltól, ha mondjuk napi 2x eljátsszák ugyan ezt a rendvédelmisek. Köszi, ennyit szerettem volna hozzáfűzni, helló! 🤠
 
  • Tetszik
Reactions: benec

Slim

Írnok deák
2019. 01. 11.
645
945
Fort Carson
V4 karakter
Stan Webb
LV karakter
Rustin Wallace
Úgy érzem, mintha sokan nem is a szerveren játszanának. Az elmúlt időszakhoz képest (szerencsére) visszacsökkentek valamennyire az ATM / Aranybank rablások száma, de.. egy kezemen meg tudnám számolni hány ATM / Aranybank rablót kaptunk el és börtönöztünk be az SD-s korszakom kezdete óta.

Az esetek 99%-ban meghal az illegálos vagy az egész rendvédelem kiesik, kb soha nincs előallítás.

Ha úgy döntetek, hogy ilyen tevékenységbe fogtok, akkor legyen annak súlya. Semmi értelme nem lenne, ha 90p után úgyis szabadultok, aztán még aznap megfúrtok egy pár gépet. Az meg nonszensz, hogy az illegálnak nem éri meg.. annyi pénzt lehet kihozni és hoztok is ki egy ilyen napi akcióból, hogy nem tudjátok milyen matricát rakjatok a 36. autótokra.
 

milann2nel

Barangoló
2021. 04. 02.
143
426
V4 karakter
Gaio Harris
LV karakter
Kaleem Parks
Úgy érzem, mintha sokan nem is a szerveren játszanának. Az elmúlt időszakhoz képest (szerencsére) visszacsökkentek valamennyire az ATM / Aranybank rablások száma, de.. egy kezemen meg tudnám számolni hány ATM / Aranybank rablót kaptunk el és börtönöztünk be az SD-s korszakom kezdete óta.

Az esetek 99%-ban meghal az illegálos vagy az egész rendvédelem kiesik, kb soha nincs előallítás.

Ha úgy döntetek, hogy ilyen tevékenységbe fogtok, akkor legyen annak súlya. Semmi értelme nem lenne, ha 90p után úgyis szabadultok, aztán még aznap megfúrtok egy pár gépet. Az meg nonszensz, hogy az illegálnak nem éri meg.. annyi pénzt lehet kihozni és hoztok is ki egy ilyen napi akcióból, hogy nem tudjátok milyen matricát rakjatok a 36. autótokra.
Annyira nem érted a téma lényegét, hogy az hihetetlen.
 

Slim

Írnok deák
2019. 01. 11.
645
945
Fort Carson
V4 karakter
Stan Webb
LV karakter
Rustin Wallace
Még szerencse, hogy nem a témára, hanem az előző hozzászólásokra reagáltam.
 

milann2nel

Barangoló
2021. 04. 02.
143
426
V4 karakter
Gaio Harris
LV karakter
Kaleem Parks
Rendben akkor aki szabályt szeg üljön 120 percet míg aki szabályszerűen játszik üljön 420 percet terrorizmusért (?) amit még afkolni sem lehet szóval OOC büntetéssel ér fel, de értem én a másikkal való kibaszás az mindig jó (?) valamiért. Még mindig nem azzal van, hogy ennyit kell ülni hanem, hogy lehessen afkolni akkor.
 

Officer Gerzsony

Aktív fórumozó
2021. 08. 20.
254
559
Törökbálint
www.youtube.com
V4 karakter
Andrew R Styles
LV karakter
Gwen Brooks
V2 karakter
Daniel Styles
A jail nem fair rendszer, még én volt rendvédelmi tagként is látom. Az a probléma, hogy ez egy valamilyen szinten eszköz arra, hogy az illegált / nem illegálos játékosok szüneteljenek, így a többi frakció, és player is tud aranybankot rabolni, fúrni, satöbbi. Ez a rendszer nem azért létezik hogy én most kicsesszek veletek, hanem hogy legyen egy bizonyos idő arra, hogy az emberek respawnoljanak tőlünk, kicsit járőrözzenek, mivel volt olyan hogy a fél mapot kifúrta az illegál. (Valószínűleg nem egy frakció). Azt kell látnotok, hogy amíg van x+y számú illegál frakció, nem számolva az NS-eket, addig van három rendvédelmi testület, amelyiknek az egyik limitált a tevékenységi köre. És egy SDs, PDs rohadt hamar kiég miután akcióról akcióra jár. Okkal van ez így ahogy van, én támogatnám, hogy legyen egy fegyház, ha RP szituációk alakulnának ki. De jól tudjuk hogy nem alakul ki RP szituáció, mikor egy közlekedési balesetből is dara lesz. Ezekután gondoljunk bele abba hogy mi lenne ebből a fegyházból? Rakjunk egybe 20-25 játékost akiben ég a tesztoszteron, és ragel mert elkapják őt. Hozzáteszem teljesen jogosan. Emlékszem olyan fegyverkereskedőre aki nagyon szépen kontrollálta a dühét, és csak IC adta ki. De lássuk be, ez nem a szerver többségét jelenti. Egy kihallgatás, bárminemű intézkedés abszolút fröcsögést vállt ki a rendfenntartó személyek ellen. De még szívesen hallgatnám a fröcsögést mert az RP, de nem, mert /me-k helyett a szerveren lövedékek ropognak. Szóval ha ezen változtatunk, kitalálunk egyedi ötleteket illegál részről, akkor a letartóztató tiszt is engedékenyebb lesz. (Lehet játszani azzal hogy miért rakod be, nem ellenőrzik, kevesebbért soha nem fognak szólni.) Tehát konklúzió: okkal van ez a rendszer, akkor lesz változás, ha illegál részről is látunk hajlandóságot.
 
  • Tetszik
Reactions: youknowwhooim
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.