ic jail

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

milann2nel

Barangoló
2021. 04. 02.
143
426
V4 karakter
Gaio Harris
LV karakter
Kaleem Parks
A jail nem fair rendszer, még én volt rendvédelmi tagként is látom. Az a probléma, hogy ez egy valamilyen szinten eszköz arra, hogy az illegált / nem illegálos játékosok szüneteljenek, így a többi frakció, és player is tud aranybankot rabolni, fúrni, satöbbi. Ez a rendszer nem azért létezik hogy én most kicsesszek veletek, hanem hogy legyen egy bizonyos idő arra, hogy az emberek respawnoljanak tőlünk, kicsit járőrözzenek, mivel volt olyan hogy a fél mapot kifúrta az illegál. (Valószínűleg nem egy frakció). Azt kell látnotok, hogy amíg van x+y számú illegál frakció, nem számolva az NS-eket, addig van három rendvédelmi testület, amelyiknek az egyik limitált a tevékenységi köre. És egy SDs, PDs rohadt hamar kiég miután akcióról akcióra jár. Okkal van ez így ahogy van, én támogatnám, hogy legyen egy fegyház, ha RP szituációk alakulnának ki. De jól tudjuk hogy nem alakul ki RP szituáció, mikor egy közlekedési balesetből is dara lesz. Ezekután gondoljunk bele abba hogy mi lenne ebből a fegyházból? Rakjunk egybe 20-25 játékost akiben ég a tesztoszteron, és ragel mert elkapják őt. Hozzáteszem teljesen jogosan. Emlékszem olyan fegyverkereskedőre aki nagyon szépen kontrollálta a dühét, és csak IC adta ki. De lássuk be, ez nem a szerver többségét jelenti. Egy kihallgatás, bárminemű intézkedés abszolút fröcsögést vállt ki a rendfenntartó személyek ellen. De még szívesen hallgatnám a fröcsögést mert az RP, de nem, mert /me-k helyett a szerveren lövedékek ropognak. Szóval ha ezen változtatunk, kitalálunk egyedi ötleteket illegál részről, akkor a letartóztató tiszt is engedékenyebb lesz. (Lehet játszani azzal hogy miért rakod be, nem ellenőrzik, kevesebbért soha nem fognak szólni.) Tehát konklúzió: okkal van ez a rendszer, akkor lesz változás, ha illegál részről is látunk hajlandóságot.
Konkrétan 10 ember ellen vagytok 100-an legalabb, allitsatok fel egy rendszert mert jelenleg egyesével jöttök meghalni minden akcióra és úgy nyilván kiég egy kettő ember.
 

Officer Gerzsony

Aktív fórumozó
2021. 08. 20.
254
559
Törökbálint
www.youtube.com
V4 karakter
Andrew R Styles
LV karakter
Gwen Brooks
V2 karakter
Daniel Styles
Számoljunk egy picit. IRL, az LAPD azt írja elő, hogy legalább tízszeres ember fölényben kell lenni egy halálos erővel rendelkező gyanúsított esetén, mert akkor van esélye a rendfenntartóknak biztonságosan eljárni. Ha 10 ember egy bankot letart, ez alapján 100-an kéne reagálnunk. nem vagyunk túlerőben, főleg nem ezzel a drog rampage rendszerrel. Tölts el egy hetet egy rendvédelmi frakcióban, látni fogod miért égnek ki az emberek a 65-ik anyázó gyanúsított után. És ha lenne is 100 emberünk, senkinek nem lesz kedve egy idő után akciókra járni mert egy idő után mintha cops n robbers szerver lenne 15 perc + duty kihagyásokkal.
 

tibesz

sziasztok
2019. 03. 02.
755
3 655
LV karakter
Shakur King
Ez a rendszer nem azért létezik hogy én most kicsesszek veletek, hanem hogy legyen egy bizonyos idő arra, hogy az emberek respawnoljanak tőlünk, kicsit járőrözzenek, mivel volt olyan hogy a fél mapot kifúrta az illegál.
4-5 órás jail ideje alatt le is lép az az ember, nem csak újra lespawnol
Tehát konklúzió: okkal van ez a rendszer, akkor lesz változás, ha illegál részről is látunk hajlandóságot
mi mindig nyitottak voltunk beszélni, de mivel csak olyan dolgok vannak, hogy:
- kikerült az a rendszer, hogyha illegál f3-ban voltál, kaptál enyhítést időben
- terrorizmus vádra bebasznak a legnagyobb időre (ami márcsak azért is vicces, mert terroristát tilos rpzni a szerveren, de azért benne van a penal codeban lmao)
- nem 1x van az, hogy a lábon pattog a golyó
- menekítésnél, vagy bármi egyébb dolognál, ha megdöglik, egyből admint hív (mert az azelőtti 25 adminügy után nem esik le neki, hogy valszeg nem fogunk MG-zni, és csak az egymás idejét húzzuk)
legyen egy fegyház, ha RP szituációk alakulnának ki.
fegyházban is csak afkoltak, meg funoltak régen

azt kéne realizálni, hogy egy JÁTÉKRÓL beszélünk, ahol több jailt kapsz, mint amennyit játszottál aznap
és akkor ülj a gép előtt x órát, amit a szabadidődből kell feláldoznod rá (meg hát arról ne is beszéljünk, hogy vannak olyan emberek, akik pl MTA mellett nem is tudnak mást csinálni a gépen)
humoros nemdebár
 

rozsdas rakollo

Barangoló
2021. 06. 09.
134
858
Dunaújváros
V4 karakter
varga bence akos
LV karakter
william wentworth
V2 karakter
-
nem vagyunk túlerőben, főleg nem ezzel a drog rampage rendszerrel.
f60f0bdd5e0eefcf5892cd9924172cb7.png
 

asmoky

fallen angel
2019. 01. 10.
3 404
7 909
21
V4 karakter
Patrick Steele
LV karakter
Patrick Mendoza
Látom, megint visszakanyarodtunk egy olyan témára ebben a topicban, ami abszolute de nem releváns. Miért kell a rampage-el jönni, illetve azzal, hogy emiatt hamar ki lehet égni? Mi, akik ellen most vagytok, ti a rendvédelem tagjai, pár hónappal ezelőtt még a PD állományában voltunk, és ugyan úgy mentünk az ATM / Bankrablók ellen. Igen, akkor is volt már rampage. Miért lehet az, hogy mi 5-6-an le tudtunk lőni szinte mindenkit? Miért volt az, hogy nem azt hoztuk fel, hogyha meghaltunk, hogy mert a rampage? Most is a bankrablások során lelövünk fejenként 4 -5 embert, van aki többet. Ez a mi hibánk? Kérdem csupán. Leírtunk nem egyszer a gondot, jeleztük a leaderek felé is amikor beszélgettünk velük. Nemesen és egyszerűen szervezetlenük hatoltok be, hat különböző hullámban. Csodálkoztok, hogy le vagytok lőve amikor pixelre pontosan ugyan azokon a spotokon gugoltok minden egyes alkalommal az M110-el és várjátok, hogy kidujam a fejem, vagy éppen a lábam? Ameddig ti megkapjátok mindenből a legnagyobb sebzésűt, és közel a legjobbat addig nekünk van egy rampage bar, ami valamicskét véd. ( Kettő darab sniper találat és el is tünt. ) Van pajzsotok még, az is használható mivel használtam én is. Miért nem hozzátok ki szinte soha? Miért csak M4 és golyóálló mellény kombinációban jöttök ki folyton?

Szeretnék értelmesen reagláni pár hozzászólásodra @Gerzson
Ez a rendszer nem azért létezik hogy én most kicsesszek veletek, hanem hogy legyen egy bizonyos idő arra, hogy az emberek respawnoljanak tőlünk, kicsit járőrözzenek, mivel volt olyan hogy a fél mapot kifúrta az illegál.
Erre a mondatra reagálnék. Nem kötelező senkinek sem kijárni egy darab lövöldözésre sem. Voltak az MPD-ben mindig is passzív karakterek, akik nagyon ritkán, vagy éppen sosem jöttek ki egy lövöldözésre, ATM vagy éppen bankrablásra. Nálunk megfigyelhető az a tendencia, hogyha valaki nem villogva zúz felénk, hanem csak cruise-ol, vagy éppen igazoltat, békénhagyjuk. Az, hogy valaki az adott rablási szituáció helyszínén köröz s pörög, az megint egy másik tészta. Sokan azzal védekeznek tőletek, a rendvédelemből, hogy de csak arra mentem pont. Az -az arra mentem pont megtörtént öt percen belül háromszor. Ilyen esetben ne csodálkozzatok, ha valaki rátok fordul és ledurran a fejetek. Nálam, jellemző példa, hogyha IC tud normálisan reagálni a rendvédelmi tag, miután szóltam neki, felfegyverezve, hogy lépjen le gyalog, és elveszek tőle minden kommunikációra alkalmas eszközt amivel tudna kapcsolatot létesíteni a többiekkel akkor hagyom, had sétáljon el. Igen, ha nyitott egy RP-re az ember, és tud normálisan reagálni akkor mi sem azért vagyunk, hogy kibasszunk vele és az ideét raboljuk.

Tölts el egy hetet egy rendvédelmi frakcióban, látni fogod miért égnek ki az emberek a 65-ik anyázó gyanúsított után.
Hidd el, töltöttem ( töltöttünk ). Most ezeket a sorokat is úgy írtam neked. Tudom pontosan milyen a mentalitás, és azt is tudom, hogy milyen amikor lehet egy emberrel normálisan RP-zni. Nem véletlen anyázik mindenki. Régen járt az illegális frakciónak az enyhítés a fegyházban pénz és idő terén. Ez eltűnt V4-re. Simán vissza lehetne hozni és megint más lenne az emberek hozzáállása. Viszont ameddig nem tudunk olyan nemű változásokról, hogy nem lehet a kórházból embert kiszabadítani, vagy esetleg mit jelent a belátható idő egyes emberek szerint addig mi sem tudunk mindenhez mosolyogva hozzáállni. Sok dologról az illegál nincsen értesítve, sok dolgot úgy tudunk meg, hogy szól nekünk egy MPD, vagy éppen SD tag, akivel jó viszonyt ápolunk, hogy hé van ez meg van az ami mostantól van érvényben. Szerinted ez milyen szinten korrekt felénk? A kórházas dologról az adminok lettek csak tájékoztatva, utána jutott el hozzánk egy playeren keresztül mivel nem lett kiírva admin felhívásban IG sehova. Ha ezeket az apró dolgokat nem kapjuk meg akkor hogyan játszunk mi is korrekten? Ez főként a mi játékmenetünkön változtat, nem a tieteken. Régen volt erre egy egyszerű megoldás, ha ilyen változások történtek akkor az adott Fő/SzuperAdmin egy forum csoport üzenetben értesítette a leadereket akik érintettek ebben a témában és ésszerűen ki lett tárgyalva.

És ha lenne is 100 emberünk, senkinek nem lesz kedve egy idő után akciókra járni mert egy idő után mintha cops n robbers szerver lenne 15 perc + duty kihagyásokkal.
Erre ugyan azt tudom írni, mint a respawnra. Mindig van valahol egy plusz ember aki lelőne minket. Háztetőkön falloztok, majd amikor jön a pénzszállító felpattantok és a kocsit lövitek tropára. Ez az egyetlen dolog amivel eddig néhányszor sikerült megállítani minket.

Térjünk ki kicsit a drogrendszerre. Jelenlegi állásban nagyon sok drog van a szerveren, pontosabban nagyon sok fajta. Ha én olyat akarok használni, amivel a staminám kevésbé fogy, nem hányom össze magam a vizuális effekttől és relatív sokáig is tart a rampage bar, tehát nem kell folyamat magamba pumpálnom akkor le tudom szűketni három darabra. Három darab a jelenleg bent lévő hét darabbal szemben. Ezt a drogot nekem ki kell termesztenem, hogy tudjam használni, vagy valakitől csillagászati áron be kell szereznem. Szerintem még mindig jobban kijöttök ti egy ilyen szituációban mint mi. Nagyon sokan úgy képzelik el a rampage bar-t, hogy megnyomod a jobb klikket az itemen és már tele is van, nem, nem így van. Egy tele rampage barhoz mi átlagosan 1,5 - 2 itemnyi drogot használunk el. Ti ezt egyetlen egy lövéssel ki tudjátok nullázni. Ezek mellé, pedig a rampage bar folyamatosan megy le, ha nem töltöd után. Egy idő után pedig teljesen el is fogy. A dolog lényege az, hogy nem végtelen, mint sok ember gondolja, nem olyan mint egy HP csík, hogy csak interakció során megy le.

Most az eredeti témához kanyarodva.
A topic eredeti témája pedig a jail idő csökkentése. Ide csupán annyit fűznék hozzá, hogy a V3-ban bevált, illegál kap enyhítést módszer teljesen elférne. Gondoljatok bele, sokkal többen működnének együtt és sokkal kevesebb "szájkarate" is lenne a dolgokban. Nyílván lehet azzal jönni, hogy aki bevállalta az illegált az ezt is. Nem, kérlek szépen jelenleg adminjail szinttel ér fel az IC jail, elveszi az időt a szerver lényegétől, a játéktól. Ti, kik azt osztjátok, hogy ez így teljesen jó, töltsetek el legalább három, négy órát egy 5x5-ös boxban, semmi interakcióval. Nyílván sok playernek nem lenne vele gondja mert ez a napi rutinja, csak Ő lehet, hogy a farmjában, festőműhelyben, vagy valami más típusú ingatlanjában tölti ezt az időt.

Megfogalmazott soraim nem offenzívek, nem uszítások, csupán a saját gondolataim. Természetesen kinek nem inge, nem veszi fel.
( Helyesírási hibákat tartalmazhat az írás. )
 

Jhnny

UPAMECA, nem hallom
FőAdmin
LV
2019. 01. 10.
1 469
2 188
LV karakter
luke.terrell
Hali,

Kezdeném ott, amiért létrejött a topic, azaz az IC jail idő csökkentése. Szerintem is ráférne a Penal Code-ra egy kis frissítés, amit közösen megbeszélünk illegál-legál leaderekkel, mert a szerveren együtt játszunk, és nem egymás ellen. Erre szerintem az ünnepek után sor is kerül, továbbá észrevettem, hogy sokan a terrorizmus váddal jöttök, lesz szólva az MPD tagjainak, hogy ATM rablásra, és társaikra ne adjanak terrorizmust, mert nonszensz.

@asmoky által felhozott ötlet az, hogy az illegál F3-al rendelkező személyek kevesebb jail időt kapjanak, ahhoz annyit fűznék hozzá, hogy megvalósítható, ha normálisan meg tudjuk beszélni.

A rampage rendszerre kitérve, nem unalmas már századjára is emlegetni a dolgot ?

Akinek bármilyen kérdése, kérése van, az nyugodtan írjon rám discordon (.dzsony00) vagy pedig itt a fórumon privátban, és szívesen válaszolok rá.
 

benec

Pötyögtető
2019. 01. 10.
407
2 656
20
V4 karakter
Hazrat Barat
LV karakter
Kale Hart
V2 karakter
Berc Bence
sziasztok, nagyon örülök, hogy a témát kellő komolysággal megközelítve tudtok vitázni a topikom alatt, illetve hogy egy főadmin is állást foglalt

a rendszer nem azért létezik hogy én most kicsesszek veletek
erre annyit tudnék írni, hogy addig, ameddig becsuktok engem 5 vagy akár 7 órára a börtönbe, ahol ráadásul bizonyos időközönként nekem interaktálnom is kell a játékkal, hogy teljen az idő az egy nettó kibaszás

figyelj, nekem egy szar pcm van, nem nagyon tudok közben mást játszani, gyakorlatilag fölöslegesen rotyog a gép 5 órát, mivel játszani nem tudok, (tanulni szoktam közben amúgy:D) arról nem is beszélve, hogy a szabadidőmből áldozok időt egy nagy büdös semmire úgy, hogy még mindig egy játékról beszélgetünk, ahova kikapcsolódni jön az ember, de ezt már sokan leírták és remélem, hogy aki ilyen téren nem látott rá erre, annak valamilyen formában értelmet nyer ez az egész hercehurca, ami amúgy több éve megy

lvn nem tudok személyes példát hozni sajnos, viszont mikor a főszerveren voltunk nyomozók igyekeztünk minél kevesebb időre berakni valakit, elvégre ki vagyok én, hogy elvegyek más szabadidejéből több órát?

@youknowwhooim -neked miért fájdalmas az, ha végre próbáljuk enyhíteni a rendvédelem/illegál közti viszályt?
adrenalinfüggő sztem szereti a feszkót :DD
 

Celo

Újonc
2021. 12. 19.
71
146
Bulgária
V4 karakter
-
LV karakter
Mirza Hatic 🇧🇬
V2 karakter
-
@asmoky által felhozott ötlet az, hogy az illegál F3-al rendelkező személyek kevesebb jail időt kapjanak, ahhoz annyit fűznék hozzá, hogy megvalósítható, ha normálisan meg tudjuk beszélni.
Ezzel teljes mértékben egyet tudok érteni! Támogatom @asmoky ötletét és ezzel együtt az IC jail csökkentését!
 
  • Tetszik
Reactions: hokes és gépkocsi

asmoky

fallen angel
2019. 01. 10.
3 404
7 909
21
V4 karakter
Patrick Steele
LV karakter
Patrick Mendoza
Ez egyébként megvalósult már, @Jhnny jelezte felénk. Mostantól ha illegális frakcióban van az adott player, és normálisan viszonyul a rendvédelmi szerv tagjához akkor a börtönidőből 35% engedményt kap. A pénzbírságból nem, amit én valamilyen szinten személy szerint meg is értek.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.