Forgalmas helyekkel probléma.

Márk44

Írnok deák
2022. 09. 13.
570
152
18
V4 karakter
Aristo Hill
Lehetne egy térkép,ahol látszódna,hogy mi hol meddig forgalmas hely,és akkor nem lenne ebből probléma. Minden adminnak más és más a forgalmas hely,szóval így egyáltalán nem lehet kiigazodni.
 
  • Tetszik
Reactions: Nándika

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
306
845
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Lehetne egy térkép,ahol látszódna,hogy mi hol meddig forgalmas hely,és akkor nem lenne ebből probléma. Minden adminnak más és más a forgalmas hely,szóval így egyáltalán nem lehet kiigazodni.
Meg lehetne egy sablon a rablás előtti elő rp-ről is amit csak kikell másolni és biztosan nem lesz kevés
Meg lehetne egy sablon motozásra hogy biztos ne legyen felszines
Meg lehetne térkép a menekülési útról is ahol biztos nem mész trafiba és rendőrtől forgalmas helyre

Pont ez a legjobb része az RP szervernek hogy nem egy tollbamondás meg egy csőjáték az egész hanem teljesen szabadon vagy
Ez amit írtál nem egy jó irány mert ha ezt egyszer elkezdjük akkor 1000+ oldalas jegyzék kell majd mindenről
 
  • Tetszik
  • Fire
Reactions: mira és Adamsz

Paulittvan

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 01. 10.
233
315
22
Pécs
V4 karakter
🇫🇷Leo Poux🇫🇷
Szerintem magától adja, hogy mi FGH és mi nem, ha nem tudod eldönteni magadtól, akkor hanyagold a tevékenységet és nem keveredsz slamasztikába..🤷👍
 
  • Tetszik
Reactions: Szidee

Márk44

Írnok deák
2022. 09. 13.
570
152
18
V4 karakter
Aristo Hill
Szerintem magától adja, hogy mi FGH és mi nem, ha nem tudod eldönteni magadtól, akkor hanyagold a tevékenységet és nem keveredsz slamasztikába..🤷👍
Ez egyáltalán nem igaz. Mint már említettem minden adminnak más a forgalmas hely,szóval ha én eljutok oda,hogy elkezdek rabolni,akkor az adminom fog múlni,hogy az e. Nyilván vannak egyértemű helyek,de rengetek kétértelmű hely is van.
 

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
306
845
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Ez egyáltalán nem igaz. Mint már említettem minden adminnak más a forgalmas hely,szóval ha én eljutok oda,hogy elkezdek rabolni,akkor az adminom fog múlni,hogy az e. Nyilván vannak egyértemű helyek,de rengetek kétértelmű hely is van.
Csak azt nem értem hogyha tudod hogy vannak egyértelmű helyek és ismersz is ilyet akkor miért nem ott rabolsz?
Menj a biztosra, főleg ha a kocsiban vagy heliben van mert elviszed akkor már kb ugyanmindegy ha mész még 2 kanyart
 

StevenHawks

Újonc
2022. 09. 07.
23
9
29
Sárospatak
V4 karakter
Steven Hawks
LV karakter
Steven Hawks
V2 karakter
Steven Hawks
Ahogy látom megy az oda- vissza szólás. Illegálos a topicra teljesen másképpen reagál mint egy civil.

1. A topicot azért írtam, mert ahogy többen is kijelentették, rengeteg adminügy után ott áll vagy bukik a rablás rp, hogy most FH vagy NFH történt a rablás és az admin dönt a legtöbbször azon, hogy mi minősül annak. Ebben pedig gyarkan a különböző admin döntések eltérnek (lásd a megannyi nyitott pk-t). Nem adminokat akarok minősíteni, távol áll tőlem, hanem csak annyit kérnék én is, hogy egymás között tárgyalják le, hogy mettől meddig minősül valami FH-nek és mettől meddig NFH.

2. Ami nekem személy szerint kegyetlen idegesítő és tenyérbemászó rablás, az amikor "segítséget" kérnek, hogy A-ból B-be elvigyed. Persze, hogy az ember segít, mert miért ne, IC-n is és IRL-n is jól esik segíteni máson. De ami az utóbbi időben elszaporodott, ez a "vigyél el kérlek, majd az autóban fegyvert fogok rád és kirabollak" módszer számomra közösség és élményromboló. Lehet valaki röhög a markában, mert milyen jó, hogy még egy balekkel kitoltam és kiraboltam, de másik oldalról a játékos azt éli meg, hogy "de jó, segíteni akartam, erre fel ezt csinálja, akkor ezután minek is segítsek másnak". Ebből következik legtöbbször az, hogy mindenhol egy egyszerű kis RP oda csúszik, hogy egy rossz mondat után fegyver elő és ledaráljuk egymást meg megannyi más szituáció. Szóval az ilyen szitukat is át kéne gondolni, mert ez a helyzet csak egyoldalú "RP", ami csak negativitást szül.

3. A másik elszaporodott rablási módszer, ez a " nosense helyeken, ahova IRL gyakorlatilag terepjáróval nem tudsz felmenni, oda sportautóval felcsatratunk, fegyvert tartok rá autóból a másikra, beparancsolom a verdába, elviszem, kirablom". Ha nem nézzük a terepet, akkor még jóval RP-nek mondanám, mint a fentit. De az ilyen rablásokban pedig már odáig fajul a helyzet, hogy majdnem a határ kapu mellől rabolnak el, vagy útszéléről (forgalmas útszélről) miközben vontatót vársz mert lerobbantál stb. Rengeteg szitu, de itt sincs letisztázva mindenki előtt, hogy most az ilyesmit is hol lehet és hol nem megtenni.

4. Végül pedig, a kedvencem a helikopteres rablás. Megannyi rablást, elrablást láttam, ami abból állt, hogy heli leszáll akár az út közepére (Forgalmas út, nem pedig földút), már ugranak ki és rabolnak. De a heli rablás legtöbbször bárhol lezavarják, és helivel úgy érkezik az ember leszállásnál, hogy amellett a zuhanás lassított felvétel. De félretéve a nem rp szerű helikopter közlekedést, maga a helis rablás, már ahogy láttam, hogy nyitott egy pár PK ablakot. Ezt se ártana kicsit jobban átrágni, hogy ok autóval meg hajóval kalózkodni, de helivel hol és hogyan kéne ilyesmit levezetni (nem teljes rp-t leírni, hanem elmagyarázni, mondjuk egy szabály alpontjaként, mert a PK-ban nem mindenki nézi meg).

Bárki is elolvassa ezt a teljes szöveget, előre is köszönöm szépen a türelmed.
 

Bugeye

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 11.
377
1 765
22
Los Santos
V4 karakter
Niko Sheffield
Ahogy látom megy az oda- vissza szólás. Illegálos a topicra teljesen másképpen reagál mint egy civil.

1. A topicot azért írtam, mert ahogy többen is kijelentették, rengeteg adminügy után ott áll vagy bukik a rablás rp, hogy most FH vagy NFH történt a rablás és az admin dönt a legtöbbször azon, hogy mi minősül annak. Ebben pedig gyarkan a különböző admin döntések eltérnek (lásd a megannyi nyitott pk-t). Nem adminokat akarok minősíteni, távol áll tőlem, hanem csak annyit kérnék én is, hogy egymás között tárgyalják le, hogy mettől meddig minősül valami FH-nek és mettől meddig NFH.

2. Ami nekem személy szerint kegyetlen idegesítő és tenyérbemászó rablás, az amikor "segítséget" kérnek, hogy A-ból B-be elvigyed. Persze, hogy az ember segít, mert miért ne, IC-n is és IRL-n is jól esik segíteni máson. De ami az utóbbi időben elszaporodott, ez a "vigyél el kérlek, majd az autóban fegyvert fogok rád és kirabollak" módszer számomra közösség és élményromboló. Lehet valaki röhög a markában, mert milyen jó, hogy még egy balekkel kitoltam és kiraboltam, de másik oldalról a játékos azt éli meg, hogy "de jó, segíteni akartam, erre fel ezt csinálja, akkor ezután minek is segítsek másnak". Ebből következik legtöbbször az, hogy mindenhol egy egyszerű kis RP oda csúszik, hogy egy rossz mondat után fegyver elő és ledaráljuk egymást meg megannyi más szituáció. Szóval az ilyen szitukat is át kéne gondolni, mert ez a helyzet csak egyoldalú "RP", ami csak negativitást szül.

3. A másik elszaporodott rablási módszer, ez a " nosense helyeken, ahova IRL gyakorlatilag terepjáróval nem tudsz felmenni, oda sportautóval felcsatratunk, fegyvert tartok rá autóból a másikra, beparancsolom a verdába, elviszem, kirablom". Ha nem nézzük a terepet, akkor még jóval RP-nek mondanám, mint a fentit. De az ilyen rablásokban pedig már odáig fajul a helyzet, hogy majdnem a határ kapu mellől rabolnak el, vagy útszéléről (forgalmas útszélről) miközben vontatót vársz mert lerobbantál stb. Rengeteg szitu, de itt sincs letisztázva mindenki előtt, hogy most az ilyesmit is hol lehet és hol nem megtenni.

4. Végül pedig, a kedvencem a helikopteres rablás. Megannyi rablást, elrablást láttam, ami abból állt, hogy heli leszáll akár az út közepére (Forgalmas út, nem pedig földút), már ugranak ki és rabolnak. De a heli rablás legtöbbször bárhol lezavarják, és helivel úgy érkezik az ember leszállásnál, hogy amellett a zuhanás lassított felvétel. De félretéve a nem rp szerű helikopter közlekedést, maga a helis rablás, már ahogy láttam, hogy nyitott egy pár PK ablakot. Ezt se ártana kicsit jobban átrágni, hogy ok autóval meg hajóval kalózkodni, de helivel hol és hogyan kéne ilyesmit levezetni (nem teljes rp-t leírni, hanem elmagyarázni, mondjuk egy szabály alpontjaként, mert a PK-ban nem mindenki nézi meg).

Bárki is elolvassa ezt a teljes szöveget, előre is köszönöm szépen a türelmed.
Számomra évek óta idegesítő és érthetetlen 2 dolog, amit leírtál. Egyik a sportautóval fel a hegyre(ráadásul nem is lassan), másik pedig a helikopterrel úgy szállnak le, hogy IRL azonnal szétszakadna az egész helikopter olyan földbe csapódástól. Ja meg még egy harmadik, hogy autóknak fenntartott parkolóhelyre szállnak le vagy az út közepére. És ezt adminok nem büntetik egyáltalán, ami szerintem eléggé szomorú.
 

dorell

Zöldfülű
2021. 02. 14.
153
606
Én nem bánnám, ha az lenne, hogy legyen a map/gps úgy leszerkeztve, hágy látszodjon hol forgalmas, hol nem.
Aztán az összes ember azon a ponton fog detektorozni/horgászni, amit a map forgalmasnak jelöl. Vegyük el a nem frakcióba vágyó személyektől ezt a fajta illegális módszert akiknek nincs idejük és vagy lehetőségük a szerveren így maximum egy baráti társasággal csak ezt tehetik meg V4 bejövetele óta.

kicsi gondolkodással meglehet mondani mi számít forgalmasnak és mi nem
Ezzel csak egy a gond. Hiába vannak neked egy adminügyön jó meglátásaid, vagy logikus érveid mit miért, hol, mikor csináltál, ha képtelen vagy meggyőzni azt aki az ügyet elvállalta. (Nem épp rablásos téma, de a HSZ-edhez kapcsolódóan tökéletes story) Homályosan, de emlékszem talán december/november környékén volt egy ügy, amikor is két személy (talán) VH előtt rántott fegyvert egy személyre késő este, mert valami balhé történt, ezért hogy kifejezék dominanciájukat fegyvert vettek elő és sikátorba tessékelték. Erre az illető hívta az admint, aki mindkettőt jailbe vágta, mivel "NONRP" volt, pedig még ki is fejtették, hogy nem kirabolni akarják, se semmi, szimplán megfenyegetni. Ezt követően pk-t tettek ellene amit megnyertek vele szembe, mivel a bíráló F.A látta az rp kivitelezését, nem pedig találomra az átlagos "Húzzál a sikátorba faszkalap, vagy itt döglesz meg!" féle rp volt, hanem teljesen normális levezetés a szituációra. Plusz a részükről pedig az volt, hogy előtte fórumon volt egy karaktertörténetük, amivel bizonyítani tudták, hogy szerepükhöz méltóak, nem pedig Ho ho horgászokból lett vajda maffiák.

többen is kijelentették, rengeteg adminügy után ott áll vagy bukik a rablás rp, hogy most FH vagy NFH történt a rablás és az admin dönt a legtöbbször azon, hogy mi minősül annak.
Persze, hisz "ő a tapasztaltabb" neki kell pontot tenni az ügy végére, habár a legtöbb esetben fix egymást közt kikérik a másik tanácsát, ha nem 100% biztosak a döntésükben. Eggyel fentebb lévő idézett HSZ-t tudnám ideírni, kiegészítva a reagálásommal. Amíg csak várod az admin válaszát és vagy kérdését, nem pedig önállóan írod le a saját meglátásaidat az üggyel kapcsolatban, akkor nagyvalószínüséggel szarul is fogsz kijönni, ellentétben akkor, ha folyamatosan addig-addig írod le a te szemszögedet, amíg az admin nem azt fogja gondolni, hogy "Heh, van értelme amit ír és nem csak találomra leír valamit". Persze azért nem árt, ha mielőtt valami óriási baromságot írnál le, te magadnak tennéd fel a lehetséges kérdéseket, ezzel is segítenéd magad a "szar" helyzetből.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
416
4 995
Miskolc
V4 karakter
rufus.larkyn
LV karakter
adelina.greek
Alapból minden szituáció más és más.
Jelen helyzetben, leginkább attól függ hogy milyen bírálatot kapsz, hogy éppen egy olyan admin jön-e, aki megfelelő reális gondolkodással rendelkezik-e erre a dologra és nem csőlátással bírál, vagy van-e megfelelő múltja, tapasztalata ilyen helyzetekből adódóan.
Ameddig nem értik meg azt, hogy az adott rablás elindításának a pillanatát és az alap felépítést kell megvizsgálni, addig felesleges bármiről is társalogni.
Ha engem elrabolnak kórház mellől úgy hogy 3 oldalról takarnak az épületek, a maradék 1 oldalt pedig eltakarja az autóval, nem fog érdekelni raboljanak ki/el onnan. Szituációt és annak körülményeit, velejáróit kell figyelni, nem az adott helyet, ennyire egyszerű.

Én alapból a rablásos dolog, ami kialakult kérdés nélkül RP tagadásnak mondanám attól aféltől, aki instant az adminért nyúl és addig nem hajlandó semmibe kapcsolódni, ameddig az admin nem validálja azt adöntést hogy forgalmas, avagy sem. Ezáltal akár forgalmas, akár nem már 10/9 ember 1-1 állással indul, 1-1 hiba itt és ott. Tehát vagy mind a két fél, üli a büntetését vagy egyik sem.

A legtöbb ilyen ügyet át kell vinni fórumra, hogy "mindenki" láthassa annak a végkimenetelét és jogos, ésszerű érvekkel kell elbírálni a panaszkönyvet amit láthatnak az emberek és beivódik akár a másik hibája alapján ez a játékosokba. Akár korlátozva adott adminszinttel ellátott emberekre ezeknek az elbírálását, akik tapasztaltak. Szimplán a felesleges körök lejátszódása elkerülése érdekében. Hiába jogtalan a jail ha jogos az admin panaszkönyv amit a helyzetből adódóan tettél, ha leülted addigra mire elbírálták az adott admin bírálatát, ha éppen tapasztalatlan, te azt az időt már bebuktad ígyis, úgyis leülted a "jogtalan" bebörtönzésed idejét. Más idejével meg ne játszunk már, amit a szerveren lévő játékra akar fordítani. Pörgő OOC chat, elsikló lényeges sorok, felesleges beef, felesleges odaszólogatás.
(Mondjuk alapból nem értem, hogy miért nem eröltetjük a fórumot a kétesebb panaszok elbírálása érdekében, hogy a játékosok a hibáikból - akár máséból - tanuljanak.)

De, nem hinném hogy lesz erre konkrét szabályozás sosem, térkép meg főleg. Amennyi admin, amennyi szituáció, annyi bírálat körülbelül.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: StevenHawks

Miss Lacky

Írnok deák
2020. 06. 19.
617
2 490
V4 karakter
🇬🇪 Liana Melua
LV karakter
🇺🇸 Anna Lawrence
V2 karakter
🇺🇸 Andrews Charlotte
Szerintem nem lehet erre egységes szabályzatot bevezetni, hiszen a rablás apropója befolyásolja, ki, mikor, honnan, hogyan vihető el, ebben a tekintetben pedig minden szituáció egyedi.

Például, ha a cél kizárólag pénzszerzés, nagyon szigorú a szabályzat, helyesen. Távol kell lenni az aszfaltozott utaktól, CP-s helyektől, stb. A lehető legkisebb kockázatot kell vállalni, hiszen itt csak anyagiakról van szó.

Amennyiben egy konkrét személy elrablása a cél, jellemzően kifaggatás, megkínzás, vagy CK céljából egy NS vagy illegális frakció részéről, természetesen lazább a szabályozás.
Azonban itt is függ attól, hogy mennyire nyomós az indok (nem mindegy, hogy csak felfújt egy graffitit vagy kivégzett egy magasabb rangú frakciótagot), milyen pozíciót tölt be az adott személy (pl. egy bűnszervezet feje), szélsőséges esetben ha egyáltalán nincs más opció, mert egyszerűen máshol nem bukkan fel az illető, forgalmas helyről is elrabolható.
 
  • Tetszik
Reactions: Browniee és Negan.