Forgalmas helyekkel probléma.

StevenHawks

Újonc
2022. 09. 07.
23
9
29
Sárospatak
V4 karakter
Steven Hawks
LV karakter
Steven Hawks
V2 karakter
Steven Hawks
Sziasztok!

Sokat gondolkozva és sok PK-t olvasva döntöttem úgy, hogy ezt a szöveget megírom. A lényeg az, hogy az utóbbi időben azt vettem észre, hogy nagyon megszaporodott a forgalmas- nem forgalmas helyről való rablás. Szerintem lassan kéne egy olyan szabályt vagy ahhoz hasonlót létrehozni, hogy pontosan mikor, hol és mi minősül forgalmas helynek. Eseteket nem akarok említeni, de a panaszkönyvek között magas száman emiatt vannak felháborodások. Szóval szükség lenne arra, hogy leszögezni, mi teljes mértékben forgalmas és mi csak időhöz- órához van kötve, hogy forgalmas-e vagy nem. Ez elkerülne sok félreértést játékos és játékos között, illetve admin és játékos között. Persze illegálisoknak más a menete.

Előre is köszönöm, hogy elolvastad.

Minden tiszteletem!
Kellemes napot és játékot mindenkinek.
 
  • Tetszik
Reactions: Lole

StevenHawks

Újonc
2022. 09. 07.
23
9
29
Sárospatak
V4 karakter
Steven Hawks
LV karakter
Steven Hawks
V2 karakter
Steven Hawks
forgalmas hely = hiába nincs ott kutya se, IRL az egy olyan hely lenne ahol sokan vannak. Pl kórház előtt hiába nincs senki, nem rabolsz onnan mivel alapesetben az tele lenne emberrel.
Ahogy út közepén illetve út mellett, autópálya mellett is forgalmas IRL, de mégis rabolnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Rcky és Waty

igenazajimre

Írnok deák
2023. 10. 21.
579
1 086
Budapest Airport
V4 karakter
Mayur Lee
LV karakter
Mayur Lee
V2 karakter
Sergely Ruzinow
Ahogy út közepén illetve út mellett, autópálya mellett is forgalmas IRL, de mégis rabolnak.
engem mikor egy autópálya mellett raboltak ki és admint hívtam került kiosztásra szankció, mivel az admin is azt mondta, hogy az egy forgalmas helynek számít.
 

csakegyjatekos

Barangoló
2021. 02. 11.
106
222
V4 karakter
Vin Asten
V2 karakter
-
A forgalmas/nem forgalmas helyről való rablás mindig azzal van megmagyarázva, hogy szituáció függő.
Szerintem is nagy problémát okoz ennek meghatározása a szerveren, hiszen nincs pontosan leírva a szabályzatba, hogy mi számít annak és mi nem.

Pl.: forgalmas hely egy bevásárlóközpont vagy autópálya, még akkor is, ha nincs ott senki rajtad kívül.
Pl.: forgalmas hely egy tök elhagyatott hely az erdőben, ha körülötted rengetegen vannak.
Pl.: nem forgalmas hely egy lakónegyed, este 10-kor, ahol amúgy sok a ház de éppen nincs kint senki.

Tehát eléggé nehéz meghatározni és megosztja mindenki véleményét, ezért szerintem is jó lenne erre egy külön szabálypontot létrehozni.
 

StevenHawks

Újonc
2022. 09. 07.
23
9
29
Sárospatak
V4 karakter
Steven Hawks
LV karakter
Steven Hawks
V2 karakter
Steven Hawks
engem mikor egy autópálya mellett raboltak ki és admint hívtam került kiosztásra szankció, mivel az admin is azt mondta, hogy az egy forgalmas helynek számít.
Én a fordítottját tapasztaltam meg, raboltak ki autópálya mellett és mégse számított forgalmas helynek (és nem 100+ méterre voltam autópályától, hanem konkrétan az út mellett). Ezért látom szükségét annak, hogy egy kicsit konkrétabban rávilágítson szabályzat az ilyenek. Persze, korház, pláza stb forgalmas hely, de láttam már rablást, kifosztást zacis előtt is nap közben, hiába sok az ember. Ezért láttam okát annak, hogy a forgalmas/ nem forgalmas helyekkel kapcsolatos szabályzatot kicsit jobban átvilágítani. Régebben ha jól emlékszek a benzinkút is forgalmas helynek számított (lehet rosszul emlékszek), de az utóbbi frissítés (ami a benzinkutak rablására irányult) ezt egy kicsit felborította.
 

wolfo

Újonc
2020. 05. 14.
19
59
V4 karakter
gael arias
LV karakter
awen moyle
Ezzel az egésszel az a probléma, hogy ahány admin, annyi féle szabályzat. Példának tökéletes a nem régen írott Laca PK, határ mellől kiraboltak egy srácot, ő azt mondta hogy nem forgalmas olyankor az a hely, más admin meg azt vallja hogy forgalmas. Tényleg kéne erre valami írott szabály, esetlegesen admin meetingen átbeszélni hogy mégis mi számít annak és mi nem. Nem lenne belőle ennyi kavarodás, pár felesleges kört megspórolna.
 

Setaj

Újonc
2023. 08. 09.
19
77
V4 karakter
Kaiden Foley
Én rablásnál ezt az IRL-t elengedném. IRL 2mp alatt betukmálnak a kocsiba és teljesen 8, hogy benzinkút, bevásárló, pláza, autópálya stb... visznek és nem kérdezik meg azt, hogy na ez forgalmas-e.. De ugyan ez egy kirablás, városban egy sötétebb sikátorban simán be tudnak találni egy szarabb környéken, hiába belváros. Én itt az MTA-ra szűkíteném azt, hogy mi számít forgalmasnak és mi nem, nem pedig azt, hogy alap esetben IRL mi számít forgalmasnak. Mivel itt a játékosok nagyon nagy része a "mozgó bázis" így értelemszerűen arra szűkíteném, ahol/ami tényleg forgalmas. PL : déli benyakút forgalmas, határ környéke forgalmas, bank forgalmas, pláza, kórház vagy nagyobb helyek mind forgalmasak. Ami meg kevésbé forgalmas környék az meg a fogd és vidd kategória. Mert amúgy ez a mi forgalmas mi nem, ahány admin annyi szituáció és annyi elképzelés, ami szerintem nem forgalmas, szerinte az, és/vagy fordítva.

Egy szó mint száz, én magára az MTA mapra szűkíteném azt, hogy mi forgalmas és mi nem, nem pedig IRL alaposan, mégha a játék egy IRL-re alapuló.
 

StevenHawks

Újonc
2022. 09. 07.
23
9
29
Sárospatak
V4 karakter
Steven Hawks
LV karakter
Steven Hawks
V2 karakter
Steven Hawks
Én nem bánnám, ha az lenne, hogy legyen a map/gps úgy leszerkeztve, hágy látszodjon hol forgalmas, hol nem.
 

Paper

besten.
2020. 01. 24.
381
938
Vienna
V4 karakter
Liam.Friedhofen
Én nem bánnám, ha az lenne, hogy legyen a map/gps úgy leszerkeztve, hágy látszodjon hol forgalmas, hol nem.
nem HL felesleges, szabalyzatba oda van rakva egyértelműen és olvashatóan szerintem, hogy mi ok és mi nem. Teljesen jo ez ugy ahogy van, ha meg nem vagy biztos akkor szépen írsz egy reportot és megkérdezed nem bonyolult 🤗😉😉
 
  • Tetszik
Reactions: LucasLV és Boboss

Shawn Claybrooks

Pötyögtető
2020. 04. 02.
484
1 499
V4 karakter
Shawn Claybrooks
Szerintem felesleges amúgy az ilyen forgalmas helyeken való rablásokat szankcionálni. Maximum a VH, Kórház, és hasonló területeken tiltanám be, mint tiltott zóna, bár sztem ez is kihagyható lenne. Ha valaki ott akar rabolni, akkor el lesz kapva, infó lesz róla elég hamar és könnyen, és lebukik. Nem egyszer volt, hogy megfúrták pl kórház ATM-et, nem egyszer volt, hogy kórházba jött egy illegális frakció konkrétan egy műtőbe fegyverrel, hogy kiszabadítsa a társát. Ez miért engedett akkor? Ugyanaz a szituáció, fegyverrel való illegális interakció vàllalva a felelősséget, hogy könnyen elkapható legyen, mert jártasabb terület. Jelen esetben a rablás nem engedèlyezett, az utóbbi kettő pedig igen? Nekem mindegy melyik, nincs problémám egyikkel sem, de jó lenne, ha lenne konkrétum, mert ahogy látom sok fejtörést okoz ez a téma.
 

floatin

Pötyögtető
2019. 08. 25.
524
4 038
Pécs
V4 karakter
Remy Moussaoui
LV karakter
Tommasso Ferri
Szerintem felesleges amúgy az ilyen forgalmas helyeken való rablásokat szankcionálni. Maximum a VH, Kórház, és hasonló területeken tiltanám be, mint tiltott zóna, bár sztem ez is kihagyható lenne. Ha valaki ott akar rabolni, akkor el lesz kapva, infó lesz róla elég hamar és könnyen, és lebukik.
Pontosan, tele van kamerázva minden sarok, stb
 
  • Tetszik
Reactions: Lole

LucasLV

Írnok deák
Támogató
2020. 05. 25.
583
896
21
Győr
V4 karakter
Lucas Saliven
LV karakter
Lucas Saliven
V2 karakter
Lucas Saliven
Itt az a gond ha el is törlik, sok ember inkább kilépne rp alól mint hogy X összeget meg a cuccait elvegyèk. Nem rossz a mostani csak jobban át kéne gondolni.
 

Szidee

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 01. 27.
285
376
20
V4 karakter
Riley Diaz
szépen írsz egy reportot és megkérdezed nem bonyolult
Pont ezért nyílt ez az ötlet, mert mindenki mást mond, a map viszont valóban felesleges lenne.

Szimplán az adminoknak kellene egymással letisztázni, hogy ne legyen miatta félreértés. A játékosoknak szerintem egyértelműnek kellene legyen, nyilván ahol IRL rengetegen fordulnak meg az forgalmas.

Az eltörlésnek meg egyáltalán nem lenne értelme, mindenki reszketve menne bárhova is, mert bármikor kirabolható lenne.
 

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
306
845
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Ez már kb a tizedik ilyen topic amit minden egy fő vagy szuperadmin zár le

Ugyanaz kb mint az íratlan szabályok, egy kicsi gondolkodással meglehet mondani mi számít forgalmasnak és mi nem
 

wolfo

Újonc
2020. 05. 14.
19
59
V4 karakter
gael arias
LV karakter
awen moyle
Persze, kis gondolkodással meg lehet mondani mi forgalmas és mi nem, itt szerintem a játékosok nagy részének azzal van baja, hogy néhány admin sincs tisztában azzal, hogy mégis mi forgalmas és mi nem, elég megnézni hány darab panaszkönyv született. Véleményem szerint annyival meg lehet oldani, hogy az adminok átbeszélik mi számít annak (mikor, hol, mennyien lehetnek etc-) és eszerint cselekednek, nem kell ide safezone meg társai, felesleges.
 
  • Tetszik
Reactions: StevenHawks

Bugeye

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 11.
377
1 765
22
Los Santos
V4 karakter
Niko Sheffield
Ha el lenne törölve a forgalmas helyen való rabláshoz lévő szabály, akkor létrejönne itt is a GTA 5 "RP". 1x kipróbáltam az egyik leghíresebb szervert, lespawnoltam a kezdőhelyen, már rögtön raboltak is el. Jó játékélmény, mondhatom. Meg abban sincs semmi realitás, hogy a város legforgalmasabb helyén nyugodtan rabolgatnak.

Forgalmas helyen való rablás szerintem: Minden olyan hely, amit jelöl valamivel a térkép, illetve olyan területek, ahol igaziból sokan lennének.

Rabláshoz alkalmas helyek szerintem: Földutak, erdős területek, mezők --> Nyilván nem úgy, ha egy forgalmas hely mellett van rögtön, hanem úgy, ha a környékén nincs semmi.​

Aki rabolni akar ne csak abba gondoljon bele, hogy az ő javára mi lenne a jó. Abba is bele kéne gondolni, hogy aki nem szokott rabolni, annak mi jó. Kell egy köztes megoldás, ami szerintem most meg is van ezzel, hogy van forgalmas helyen való rabláshoz szabály.

Ha bárhol lehetne rabolni, akkor soha sehova nem vihetnék magammal semmit, mivel úgysincs értelme? Mit tudnék csinálni a szerveren? Nem azért megyek fel, hogy a saját munkával megszerzett dolgaimat átadjam másnak.