Börtön/fegyház RP-sebbé tétele

Csoki1331

Újonc
2023. 09. 28.
35
113
V4 karakter
Bobbie Watkinson
Szerintem abba sokan egyetértünk hogy ha elkap a rendvédelem és lecsuknak akkor az OOC szenvedésen kívül semmi mással nem jár. Sok embernek van ezzel problémája és tényleg nem fair, hogy amit szerverszabályok megszegése nélkül IC követtél el annak OOC következménye az, hogy órákig bámulod a képernyőt a cellák között. Sokan kérték már, hogy mégrövidebb legyen a börtön idő de én mást találtam ki.

Az jutott eszembe, hogy azt az időt amit mindenképp le kell tölteni az embereknek a hűvösön azt RP-sebbé tegyük és akár egy külön rendvédelmi frakció is kezelhetné a helyet különböző pozíciókon mint pl.:
- Börtönőr.
- Menzás.
- Mesterlövészek.
- Portás stb. stb.

(Csak V4-en kezdtem el játszani és ha jól tudom V3-on már volt egy fegyház féleség, egy külön lésesítmény a raboknak ahol tudtak egymással beszélgetni a foglyok. Ezt is vissza lehetne hozni valamilyen formában.)

Valamint van pár ötlet a raboknak, például kisebb scriptelt munkák amikből minimális összegeket lehetne keresni a rácsok között, erre is itt van pár példa:
- Mosoda.
- Barkács műhely.
- Kert gondozás.

Az ötlet még csak kezdetleges, épphogy csak most jutott eszembe szóval ha valaki még ki tudná egésziteni saját ötleteivel arra kíváncsi vagyok.
 

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
760
2 306
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
sven.sparre ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
Többször is volt már bent fegyház, nem volt működőképes.
Cella dm, box, afk.
Ennyiből állt a dolog.
És ha megnézed a túloldalt is, miért menne el bárki is menzásnak vagy őrnek? Heti 1000 percet afkoljon, mert ami RP lenne ott, az nagyon csekély volna.
Nem lesz visszahozva, ez több mint valószínű.

nem fair, hogy amit szerverszabályok megszegése nélkül IC követtél el annak OOC következménye
Ezen pedig már V3 végén elkezdtek dolgozni, volt topic és volt lehetőség írni ötleteket is.
 

Csoki1331

Újonc
2023. 09. 28.
35
113
V4 karakter
Bobbie Watkinson
Többször is volt már bent fegyház, nem volt működőképes.
Cella dm, box, afk
Szerintem nem kéne befolyásoló tényezőnek lennie a szabálytalankodók cselekedeteinek a szabályosan RP-ző emberek igényeire.
Meg ha szerinted folyamat ez ment akkor a börtönőrnek ne lenne feladata? Oké a menzás hülyeség mert azt NPC-vel is meg lehet oldani de mondtam hogy még kezdetleges az ötlet. Meg az hogy valami egyszer-kétszer nem működött az szerintem nem azt jelenti, hogy fel is kell adni mert a jelenlegi rendszer is borzalmas mert most is csak afkolsz, itt meg legalább meglenne a lehetőség hogy ne afkolj ha már órákat kell bent tölteni. Na meg a "börtön melók" amiket említettem segítenének kicsit abba hogy visszaszedj valamennyi pénzt a 300 ezres büntetésedből.
 

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
760
2 306
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
sven.sparre ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
Egy szóval nem mondtam, hogy a jelenlegi rendszer jó, mert nem az.
Én láttam hogy "működött" a fegyház, te meg mint említetted, nem.
Ha működőképes lett volna, nem veszik ki, vagy elvállalta volna valaki hogy vezessen egy olyan frakciót. Nem véletlen nincs már bent.
 
  • Tetszik
Reactions: wayne. és sCoolby

Csoki1331

Újonc
2023. 09. 28.
35
113
V4 karakter
Bobbie Watkinson
Egy szóval nem mondtam, hogy a jelenlegi rendszer jó, mert nem az.
Én láttam hogy "működött" a fegyház, te meg mint említetted, nem.
Ha működőképes lett volna, nem veszik ki, vagy elvállalta volna valaki hogy vezessen egy olyan frakciót. Nem véletlen nincs már bent.
Nem azt mondtam, hogy teljes mértékben ugyanazt kell visszahozni ami volt, hanem a fellépő akadályokra kitalálni valamit, amúgyse a rendszerrel volt a baj hanem a játékosokkal ami nem a scriptelt fegyházat hanem csak a közösséget minősíti. Szigorúan kell akkor venni a börtön szabályokat, osztogatni a bannokat és akkor talán viselkednek majd a playerek és a "normális" szabálykövető playerek dolgát meg lehetne könnyíteni azzal, hogy nem afkoltatjuk őket 5 órán keresztül mert illegál karaktert játszanak és elkapta őket a rendvédelem.
 
  • Tetszik
Reactions: Aporr

I am Attila

Barangoló
2020. 09. 09.
83
95
Székelyudvarhely
V4 karakter
Seppo Jaasko
LV karakter
Lisa Aberman
V2 karakter
Morgan Louis
Nekem személy szerint v3 ban a fegyház annyival jobban tetszett, hogy hajnali 3 kor ugy hagytam a seet 11 kor meglestem és kint is voltam, az hogy 20 perc utánni afkkal az ic jail idő sem telik az már annyira nem fun. Ha lehetne olyat hogy telik az ido ha afkolsz ha nem, akkor már sokat dobna.
 
Utoljára szerkesztve:

Csoki1331

Újonc
2023. 09. 28.
35
113
V4 karakter
Bobbie Watkinson
Meg mindenki tudja, hogy megvan az a jelenség (teljesen jogosan) a playerek között, hogy inkább szeretnénk meghalni egy akció közbe minthogy elkapjanak. Ha meghalsz akkor 15 perc és nyomhatod tovább úgy, hogy megmarad minden cuccod. De ha elkapnak akkor legrosszabb esetbe 300 perc +300k büntetés + elbukod az összes illegál cuccod ami nálad van (fegyverek, drogok, lőszerek).
És ez se egy jó irány, hogy ic egy lövöldözés közbe a rendőrökkel inkább halálvágyad van minthogy elkapjanak.
 

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
230
387
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Hát igazából már eléggé halott a topic, de kb mindenről volt benne szó.
Csak megjegyzés volt.
 
  • Imádom
Reactions: Csoki1331

Setaj

Újonc
2023. 08. 09.
19
77
V4 karakter
Kaiden Foley
Lerágott csontok egyike ez is, @Vito illetve a többiek többször leírták már, hogy ami most van BTK perc alaposan az-az eddigi legenyhébb BTK. (es most van rengeteg lehetőség az előbbi szabadulásra, óvadék, enyhíthet akár a rendőr aki bezár akár egy nagyobb tiszt stb) szóval az időhöz nem nagyon fognak az elkövetkezendő időkben hozzányúlni, ha csak nem történik valami atomdrasztikus dolog. Amivel amúgy amblokk nincs semmi baj, ha el lehetne valamivel ütni azt az 5 órát. Szerintem ide maga a börtön és mint object abszolút fölösleges. Egyszerűen nincs rá igény, régen lehet volt mint "újdonság" meg ÚRISTEN FEGYHÁZBA megyek, de ez a végére megfáradt és csak a FUN meg az AFK party történt ott. (Annyival volt másabb, hogy legalább ott AFK képernyő mellett is telt az IC jailed)


Ebben a topicban az idő mellett rengeteg ötlet van arra, hogy mivel lehetne színesíteni ezt, de azóta ez a topic is a kukának lett vágva, hisz se előrelépés nem történt, de ötletek sem kerülnek oda, mivel a kutyát se érdekli az, hogy te IC dolog miatt fogsz 5 órát ülni.(Sajna bajna a gép előtt pislogni 5 órát, ha akarsz ha nem) Erre mondták azt, hogy vagy nem illegálkodsz, vagy kerülöd a bajt/lövöldözést és az egyéb hasonló tevékenységet.

Szó mint szó @aDaw leírt a legelején mindent, ott a másik topic, van időd olvasd végig, dobj oda egy új ötletet, aztán a remény hal meg utoljára.
 
  • Imádom
Reactions: Csoki1331

igenazajimre

Írnok deák
2023. 10. 21.
579
1 086
Budapest Airport
V4 karakter
Mayur Lee
LV karakter
Mayur Lee
V2 karakter
Sergely Ruzinow
Nekem elég lenne ha az ic jailt le lehetne afkolni, nem értem egy ic ügy miatt miért szegeznek oda van hogy 420 percre is a gép elé.
 
  • Tetszik
Reactions: I am Attila

I am Attila

Barangoló
2020. 09. 09.
83
95
Székelyudvarhely
V4 karakter
Seppo Jaasko
LV karakter
Lisa Aberman
V2 karakter
Morgan Louis
Nekem elég lenne ha az ic jailt le lehetne afkolni, nem értem egy ic ügy miatt miért szegeznek oda van hogy 420 percre is a gép elé.
Nekem is az ic jailel ez a bajom ha hajnalba kapok nem tudom otthagyni,mert ha ott is vagyok 20 perc mulva mar nem telik az idő
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
411
4 939
Miskolc
V4 karakter
rufus.larkyn
LV karakter
adelina.greek
miert lehet kapni 420 percet?
image.png

Ezen felül itt van jó pár dologról leírás. -> Itt. (Katt.)
 

Kamii

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 17.
390
760
V4 karakter
Deverina Ina Kaamil
LV karakter
Deverina Ina Kaamil
V2 karakter
Kamilla McCarthy
Bizony, és mivel kedve szerint eldöntheti a rendőr, hogy maxot ad vagy annyit amennyit kéne, így nyilván kifogja élni az uralkodási vagyát és rád rakja a maxos időt hisz "megvan a joga", úgy rossz ez ahogy van, nem feltétlen az idővel van a baj, hanem ahogy eltelik. De mivel a szerver nagy része belértve az adminteam rendvédelmi tag és nem TUD jailbe kerülni így sose fogják megérteni, és ebből születnek a " jó van ez így" kommentek. Hozzátenném, hogy én személyszerint nagyon durván ritkán ültem ic jailt, tehát nem sír a szám, hanem ezek tények és kész, aki ezt nem vallja be az szimplan fásult gondolkozásu.