Bíróság

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Miss Lacky

Írnok deák
2020. 06. 19.
626
2 533
V4 karakter
🇬🇪 Liana Melua
LV karakter
🇺🇸 Anna Lawrence
V2 karakter
🇺🇸 Andrews Charlotte
- Kikerültük volna a bírósági rendszer legnagyobb nehézségeit? A nehézségek akkor fognak kijönni ha már a frakció zöld utat kapott és nekünk megoldást kell találnunk a problémákra. Erre pedig annyit tudok mondani, hogy a csapat készen áll erre a feladatra is, hiszen ha nem így lenne nem indítottuk volna el ezt az egész “kezdeményezést” és nem öltünk volna bele ennyi időt az elméletbe.
Nyilván nem az én dolgom eldönteni, de szerintem alkalmatlanok lennétek egy ilyen pozícióra (mielőtt sikerülne ide kilyukadni, nem arról van szó, hogy én alkalmasabb lennék, dehogy is...). Hiányzik a szerveren szerzett rendvédelmi tapasztalat. Ha több hónapot eltöltöttetek volna a Rendőrségben tiszti rendfokozaton, jobban belelátnátok a dolgokba, megismernétek a másik fél helyzetét.
- Az értő olvasást (amit 1. osztálytól tanítanak) alkalmazva te is rájöhettél, hogy valódi megoldást adtunk a tárgyalási várakozásra a fórumon keresztül. Kérlek továbbiakban se várd azt, hogy hibátlan legyen egy rendszer, mert olyan nem létezik, hogy valami tökéletes.
Ezt a stílust szerintem nem érdemeltem ki, de eltekintek tőle. Igen, megoldást adtatok úgy, hogy az előállított személyek 3/4-ét egyenesen kizártátok a rendszerből... Szerintem érthetően megfogalmaztam, hogy ez az elsődleges problémám.
- A bíróság legitimálását a Seecity alaptörvényébe (továbbiakban: atv. ) foglalták. Ezt mindenki egységesen elfogadta még az RSZSZ is, ami annyit jelent, hogy amíg nem nyújt be egy atv. módosítást ezzel kapcsolatban, az atv. felruházása által Seecityben működnie kell a Bíróságnak és az összes hatalmi ágat nem lehet egy kézbe összepontosítani, hiszen az nem nevezhető jogállamnak, mivel jogállam egyik fő tulajdonsága pont az, hogy a hatalmi ágak elkülönülnek.

- Szerinted az elfogadható, hogy egy jogállamban egy helyre összpontosulnak a hatalmi ágak? Az atv.-ben pontosan leírásra került, hogy milyen kötelezettségei vannak az RSZSZ-nek, aminek jelenleg nem tesznek eleget, hiszen két év alatt egy köztársasági elnököt nem sikerült összekukázni, illetve egy kormányt nem sikerült összehozni. Igazából maradhat az RSZSZ “hatalmába” a törvényhozás, de elkülőnítésre kell hogy kerüljön a végrehajtástól. Ennek a legegyszerűbb módja, hogy 3 független embert kell kiemelni a szerverről akiknek erre a kompetenciák megvannak és ők látnák el a “kormány” szerepét.
A kormány azért került megszűntetésre, mert bizonyos időszakokban alkalmatlanok irányították, a vezetőség türelme pedig véges, ami teljesen érthető.
Ha ennyire képben vagy a témában, gondolom tisztában vagy azzal, hogy a való életben is a demokratikus jogállami rendszernek régóta ismert és felrótt hátránya a lassú, körülményes intézkedés, döntéshozatal, valamint választott tisztségek esetében a választási folyamat során megjelenő csalás, korrupció. Mivel egy játékról van szó, ahol korlátozott időt töltenek el az emberek, értelemszerűen nem lehet lemásolni az IRL rendszert.
Személy szerint látnék potenciált egy kormányban (amit megfelelő, arra alkalmas emberek vezetnek), de azt, hogy a vezetőség nem adna még egy esélyt a rendszernek, teljesen megértem.
 

Daniel26

Újonc
2019. 07. 25.
21
68
Magyarország
V4 karakter
Grigorij Egorov
LV karakter
Daniel R Santiagos
Szép napokat mindenkinek!

Több problémát is megfogalmaztatok felénk ( amit figyelembe is veszünk és próbálunk ötletelni, hogy hogyan is lehetne ezeket megoldani ) , viszont sajnos elmaradt hogy nem írtatok rá megoldást, hogy hogyan is tudnánk ezt orvosolni a meglátásotok szerint. Szeretnélek titeket megkérni arra, illetve a leendő hozzászólókat, hogy amennyiben problémát foglalmazol / fogalmaztok meg, lehetőleg úgy tegyétek meg, hogy hozzá írjátok azt is, hogy hogyan lehetne ezt szerintetek orvosolni, kiküszöbölni. Ez nem egy új probléma itt a fórumon, hiszen több ilyen hsz-t, topicot és miegymást láttam, hogy a problémát megfogalmazzuk és utána mossuk a kezeinket, hogy én megtettem amit megkövetelt a haza és a többit oldjátok meg. Félreértés elkerülése végett nem azért írom ezt, mert mi ne tudnánk adott esetben megoldani ( bár olyan is lehet), véleményem szerint több szem többet lát és lehet ti olyan megoldást / ötletet tudtok nyújtani ami nekünk eszünkbe se jutott volna, így kérlek titeket, ha problémát fogalmaztok meg a lehetséges megoldást is fogalmazzátok “hozzá”. Azért mertem ilyet leírni / megfogalmazni ide, mert egy értelmesebb réteg találta meg ezen ötletünket ( mint ez a hozzászólásokból is kiderült) és ezzel a réteggel hátha megoldást tudunk találni a legtöbb problémára.

Példának állítom mindenki elé @bm29 hsz-t, aki megfogalmazott egy problémát és egy lehetséges megoldást is.

neked pedig @Boldi88 tényleg csak egy tanácsom van, hogy játssz még a szerveren. szerezz tapasztalatot, menj el minél több frakcióba és beszélgess az emberekkel, fedezz fel, próbálj meg minél több dolgot megtudni arról, hogy errefele hogyan működnek a dolgok, és utána gondold át az ilyesmi ötleteket. mert most még nagyon nincs elég tapasztalatod ahhoz, hogy ilyen volumenű ötleteket jól kitudj dolgozni. nem azt mondom, hogy rossz az ötlet. csak nem tudod vagy nem akarod megérteni, hogy miért kivitelezhetetlen.

Kérlek vedd figyelembe a hozzászólás írása közben ezen "üzenetemet"!

További jó játékot és jó ötletelést kívánok mindenkinek.
 

apolitikus

Újonc
2023. 06. 14.
40
256
V4 karakter
Lanzo Keitel
Úgy gondolom felesleges túl bürokratizálni az egész bírósági rendszert ha bevezetik, mivel nincs hagyománya a szerveren, továbbá komplikált egy hétköznapi játékossal megértetni, mivel sokan IRL sem tudják, hogy hogyan működik a bírói hatalom és annak struktúrái.
Ahogyan a szerveren működik jelenleg az igazságszolgáltatás, az nagyjából a despotikus, diktatórikus rendszerekre jellemző, statáriális... Hogy mi is ez? --> Kimegy a rendőr, elkap, majd elítél. Magyarán az erőszakszervezet, mint a rendőrség él az ítélettel, akinek ez nem dolga, mivel ő neki a végrehajtásban kellene részt vennie és nem az ítélethozatalban, tankönyvi minta szerint. (nyilván ez a legegyszerűbb módja, hogy működtessük ezt az egészet a szerveren, nincs is ezzel baj.)
Alapvetően a szerveren felruházunk szimpla járőröket bírói feladattal, amivel nincs is gond mindaddig, amíg tisztában vannak alapvető jogokkal és olyan elemekkel, amelyek befolyásolhatják az ítéletet. Akkor szokott probléma és idegeskedés lenni, ha az eljáró rendvédelmis nincsen tisztában az alapvető tényezőkkel, hajszolja a saját igazát, direkt le akar csukni és jól meg is akar bűntetni, te pedig "elkövetőként" nagyjából semmi panaszt nem tudsz tenni azonnal, sőt még utána sem és IC semmilyen foganatja nem lesz a sérelmednek. Kijössz a börtönből és mész tovább, mintha mi sem történt volna.

Szó mi szó, a fentebb hozzászólásokban említett "Kormány" frakciónak lehetne több értelme, amely ellenőrizhetné a rendvédelmi frakciókat, azon leadereket és állományban lévő embereket, ezzel kis balanszot létrehozva és a következetességet emelve a rendvédelmi berkekben, hogy ne szülessenek egyoldalú ítéletek. (és egyéb más visszaélések)
Természetesen egyéb ezer más feltételeibe felesleges belemennem, mert estig gépelhetném a koncepciókat a kormány fk-val kapcsolatban.
 

Miss Lacky

Írnok deák
2020. 06. 19.
626
2 533
V4 karakter
🇬🇪 Liana Melua
LV karakter
🇺🇸 Anna Lawrence
V2 karakter
🇺🇸 Andrews Charlotte
Szó mi szó, a fentebb hozzászólásokban említett "Kormány" frakciónak lehetne több értelme...
Ebben maximálisan egyet tudok érteni, azonban kétlem, hogy a vezetőség adna még egy lehetőséget a kormánynak.

Mivel a kormányzó pártot és a köztársasági elnök/miniszterelnök személyét választják, tekintve, hogy a játékosbázis átlagéletkora relaítív alacsony, hatványozottan megvan a kockázata, hogy arra alkalmatlan személy kerül hatalomra (ahogy ez meg is történt a korábbiakban). Nem beszélve az elcsalt választásokról (volt ilyen is). Szükséges megemlíteni a mentelmi joggal és az elnöki kegyelemmel való visszaéléseket is, mint probléma.

Amikor a kormány BVI része visszakerülhetett hosszas huzavona után, egy idő elteltével deaktiválni kellett különböző problémák miatt. Ennek fényében annak a valószínűsége, hogy a szerveren valaha újra kormány lesz, gyakorlatilag a 0-hoz közelít, lévén mint írtam, az utolsó utáni lehetőséget is eljátszották, a vezetőség pedig értelemszerűen nem fektetne több erőforrást a projektbe, amely korábbi tevékenységével bizonyos vezetők alatt jelentősen rombolta a felhasználói bázis játékélményét.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.