Bíróság

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Browniee

🍪Süti forever🍪
Támogató
2019. 09. 18.
588
887
Mátraszentimre
V4 karakter
Chloe Armelle
LV karakter
Laura Brown
V2 karakter
Camilla Roberts
Fórumon menne a tárgyalás, a tervek szerint az előállítás végeztével szabadon bocsátanák az embert, ha nem áll fenn ezt kizáró ok.
Ehhez hozzátenném @RageX -nek válaszolva, hogy korábban leírta a szerző, hogy csak akkor kellene tárgyalás, ha az előállított személy igényli.
Ezen felül zárójelben megjegyzem, hogy az alkotó magyar jogszabályok szerinti bíróságot kíván létrehozni (legalábbis az ötlet erről szól), tehát nincs szó esküdtszékről. A tárgyaláson csak a bíró, a vádlott, az ügyvéd esetlegesen és az ügyész venne részt.
 

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 932
4 396
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Sziasztok azok az emberek, akik minden érdemi témánál ott vannak fórumon, szia-hello!

Csak jöttem tiszteletemet tenni, illetve annyival kiegészíteni hogy volt már only fórumos bíróság, de mivel Ingame szereplőként nem volt jelen egyáltalán, így abban az esetben 1-1.5 hónap alatt elbukott. Illetve a tárgyalások is hosszaúk voltak. Szerintem mindenképp ragaszkodni kellene az IG eljáráshoz.

Már csak azért is, mert mennyivel feelingesebb egy ilyen helyen lefolytatni egy tárgyalást, mint fórumon pötyögni. Teljesen más a feeling, illetve a fórummal ellentétben ott nem tudja visszavonni, lehetnek elszólások, pontatlan megfogalmazások a perbeszédben, amikkel a másik fél élhet. Meg persze mégkomolyabb hely is van, a VH-n modellezve.

Ha arra kelne Thommas, hogy bíróságot akar, minden adott lenne hozzá és 1-2 napon belül lehetne az első tárgyalás, max nem alszik aki megkapja addig. Egy F3 kell (ami az új srciptel gyerekjáték elvileg), aztán a kigondolás részlet kérdése. Több helyen túlzottan belementetek a részletekbe (gondolok itt a 1-2 HSZ pár felvetésére), de a kérdés, hogy akarjuk-e. A megvalósítást onnan már könnyű, mert alakítja a gyakorlat majd.

Ezen felül pár konkrétabb dolgot pedig privátban már leírtam, illetve más, a témával foglakozó ötlet(ek) alá is.

EDIT: Itt egy tárgyalás v3-ról. Bár ez hadbíróság és az igen csak más téma, de a mennyiségi értékekből is lehet látni, hogy lenne aki csinálja.
 

Browniee

🍪Süti forever🍪
Támogató
2019. 09. 18.
588
887
Mátraszentimre
V4 karakter
Chloe Armelle
LV karakter
Laura Brown
V2 karakter
Camilla Roberts
Csak jöttem tiszteletemet tenni, illetve annyival kiegészíteni hogy volt már only fórumos bíróság, de mivel Ingame szereplőként nem volt jelen egyáltalán, így abban az esetben 1-1.5 hónap alatt elbukott. Illetve a tárgyalások is hosszaúk voltak. Szerintem mindenképp ragaszkodni kellene az IG eljáráshoz.
Itt szerintem azért volt hangsúlyozva, hogy fórumon oldjuk meg, mivel szervezés szempontjából lényegesen könnyebb lenne. Viszont igazad van, ezt IG sokkal jobban lehetne kivitelezni, pláne ha abból indulunk ki, hogy olyan ember akar tárgyalást, aki IG is jelen tud lenni.
A többi részre reagálva valóban leginkább a közösségen múlik, hogy ez létre tud e jönni. Ebből a szempontból pozitívan értékelem, hogy egy ilyen komolyabb kidolgozású ötlet létrejött, illetve a melett sem tudok elmenni, hogy te jó véleménnyel vagy a dologról.
 
  • Tetszik
Reactions: Ivano

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 932
4 396
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Szívesen dolgoztam anno együtt az Ulpi féle ügyészséggel is és hiányolom a kompetens bíróságot, kiváltképp az ügyészi vonalat, hiszen ahhoz volt a legtöbb közünk rendvédelemként. Emlékszem pár razziára még vittünk is ügyészt magunkal, ami nagyobb volumenű ügy volt legalábbis.

Első lépésnek a dolog felé szerintem elég lenne az is, hogy a Be-be beírjuk, hogy az előállításban töltött idő levonásra kerüljön a végső büntetésből. Ezzel is arra bíztatva a játékosokat, hogy ne "speedrunnolják", hanem maradjanak szerepben, hívjanak esetleg ügyvédet, próbálják az ártatlanságukat bizonyítani, mert ha nem sikerül, nem buknak vele. Nem nonszensz elképzelés, IRL is figyelembe van véve, bár ott nyilván nem percek/órák esetében.
 

Boldi88

Barangoló
2023. 06. 20.
111
606
V4 karakter
Artyom Egorov
Sokat gondolkodtunk azon hogy fórumon vagy IG legyen a tárgyalás, viszont összességében sokkal több érvet láttunk az előbbi mellet

Míg sokkal feelingesebb egy IG a városházán tartott tárgyalás, addig nem szabad figyelmen kívül hagyni azt hogy ahol legalább 2 játékos van, ott legalább 100 gond lesz tíz percen belül. Nem egyszerű egy olyan időpontegyeztetése, ahol minden ember egyidőben, egyszerre egy helyen tud lenni. Nyilván kilátásba helyezhető néhány hátrány, és mindjárt nagyobb kedvvel jelenik meg mindenki. Csak az nem biztos hogy jó irányba vezet.
Valaki ki fog fagyni, valakinek el fog menni az áram, valakinek ki kell vinnie a kutyát sétáltatni, valakinek szól anyu hogy megfőtt a leves, valakinek szól apu hogy füvet kéne nyírni. Ha meg egy ember beafkol, akkor a többi is beafkol mert várni kell. Ha me várni kell, akkor csak nőni fognak a problémák számai.

Természetesen ezzel együtt el is esik mindenki az olyan kis - általad is említett - dolgoktól minthogy elszólás, rossz szavak vagy definíciók használata, egyéb non-verbális kommunikáció. Viszont ezek olyan dolgok, amiket egy írott szövegnél is ki lehet használni.

További ellenérv volt az IG tárgyalásra a szerver saját hülyeségei. Karakterlimit, így ha valaki egy nagyon komolyan összeszedett kérvényt nyújt be, az lehet akár több mint fél óra is mire leírja a nevetséges korlátozással; ki nem kapcsolható értesítések, meg egyéb megkerülhetetlen dolgok.

Szerintünk sokkal célravezetőbb ha mindenkinek több ideje lenne kitalálni mit akar, így összességében egy valóban működésében összeszedettségre utazó bíróság jön létre, viszont cserébe egy valósabb kép alapján fog eljárni.
 

Virtyo

Barangoló
2019. 04. 21.
149
1 270
V4 karakter
nil ayerbe
Mindjárt elolvasom mind, és ide is írok valamit.
Aki ilyet összebír szedni azt meg is tisztelem ezzel a civilizációs normarendszerrel, mert már a válaszok megfogalmazása és azok kifejtése nívós és átlagon felüli értelmi szintre utal, s vall.
Editelem majd a hozzászólást.


Oké, mindet elovastam.
@Boldi88
Keresd fel a szerveren lévő rendvédelmi szervezetek vezetőit, tárgyald meg velük.
Vázold, hogy ehhez nem kell script, csak akaraterő és egy esély, hogy adjanak rá időt, hogy menni fog - e próbaüzemben.
Miután áttárgyaltad mindenkivel kérj például egy discord csatlakozásit az összes rendvédelmi szerv szerverére, kérj magadra egy See City Törvényszék rangot, továbbá egy szobát ahova be is látsz, hogy tudjanak írni ha valaki biróságra vinné az ügyet.
Hangsúlyozom, ehhez nem kell script, bőven elég ehhez egy alfórum a non - script frakciókhoz See City Törvényszék címmel.
Amennyiben InGame szeretnénk rendezni a tágyalásokat javaslom erre a Városházát, hisz nem véletlenül lett erre egy bírósági terem bemappolva.
Személyes véleményem alapján a fórumon történő tárgyalásoknak semmi értelme, - szerepjáték szerveren vagyunk - senki se olvassa el azokat amelyek ezekbe a topicokba bekerülnének (élményképeket se olvassa el senki, csak ne nézzen ki szarul), mert unalmas, az átlag felhasználó ezekre rá se néz, s így értelme se lenne.
Legyen a szerver büntetőtörvénykönyvében megfogalmazva az ( ezt beszéljétek át ), hogy mikor lehet bírósági tárgyalást kérvényezni a panaszos ügyére , - hisz valljuk be, egy ember megverése lényegtelen, szerepjáték szempontból se ad hozzá ; vagy a csomagtartóban nem volt Eü. doboz, ; vagy megbüntették REM/RUM-ra - tehát ezekre semmiképpen se legyen egy bírósági tárgyalás létrehozva, értelmetlen.
Továbbá rhymest tudom idézni, - ez egy tény, amely tagadhatatlan - a szerver írás-olvasó-értelmező képessége gyenge, ez egyrészt ered a fiatal életkor miatt, továbbá az alacsony iskolai oktatás és nevelés miatt, én is inkább itt játszom, ahelyett, hogy Ferenczi-Monostori latin nyelvkönyvét olvasgatnám, ami egyébként ki van nyomtatva otthon, - vagy jobb esetben olvasnék Faludy verseket, Kant filozófiát, hallgatnék Gustav Mahlert, vagy Göethe Faustját.
Végszóként aki ebben részt venne ( és ezt komolyan is venné) az egy szűk réteg lenne, maximum 15-35 fő.
Erre tényleg megéri csinálni bármit is?
Nem lenne jobb, ha inkább autókat tuningolánk a szerveren?
Nem lenne jobb, ha illegálosként csak csak az aranybankot tudnánk rabolni, és mondjuk a karakterfejlődést leszarnánk, hisz az nem is fontos?
Nem lehetséges, hogy olyan tagokat kéne felvenni néhány gumibotos szervezetbe aki legalább egy magyar nyelvű középszintű érettségit ki tud tölteni 80%-ra?
 
Utoljára szerkesztve:

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 932
4 396
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Random infó:

A Kormányom alatt volt KSH és akkor azt mondták, hogy hülye vagyok ("felesleges"), de 2017-es adat, 155 játékos válaszainak alapján az átlag korosztály 15,4 év volt. (Természetesen IC kérdőív volt, az OOC kérdésekre nem volt kötelező válaszolni, így ez a pont valamellyest kevesebb válaszra épül)

Azért írom ezt, mert felmerült a játékosok kora, ami 2017-ben ennyi volt. Hozzáteszem szerintem mára már ez az érték nagyban nőtt, mert az NNI-ben az átlag egy olyan 20-21. Nagyjából a 2000-es korosztály játszott akkor, szerintem ez az érték még mindig él (2000-2005). Azonban a 17'-es adat esetén is ebben a korban már a tananyag része Magyar órán a hivatalos irat szerkesztése, tudomásom szerint. Nyilván nem bírósági szinten, hanem általánosságban. De a lényeg, az hogy tudjon maga mellett érvelni, vagy legalább a rendőri tájékoztatásra annyit röfögni, hogy "ügyvéd", szerintem bőven belefér.
 

Virtyo

Barangoló
2019. 04. 21.
149
1 270
V4 karakter
nil ayerbe
Random infó:

A Kormányom alatt volt KSH és akkor azt mondták, hogy hülye vagyok ("felesleges"), de 2017-es adat, 155 játékos válaszainak alapján az átlag korosztály 15,4 év volt. (Természetesen IC kérdőív volt, az OOC kérdésekre nem volt kötelező válaszolni, így ez a pont valamellyest kevesebb válaszra épül)

Azért írom ezt, mert felmerült a játékosok kora, ami 2017-ben ennyi volt. Hozzáteszem szerintem mára már ez az érték nagyban nőtt, mert az NNI-ben az átlag egy olyan 20-21. Nagyjából a 2000-es korosztály játszott akkor, szerintem ez az érték még mindig él (2000-2005). Azonban a 17'-es adat esetén is ebben a korban már a tananyag része Magyar órán a hivatalos irat szerkesztése, tudomásom szerint. Nyilván nem bírósági szinten, hanem általánosságban. De a lényeg, az hogy tudjon maga mellett érvelni, vagy legalább a rendőri tájékoztatásra annyit röfögni, hogy "ügyvéd", szerintem bőven belefér.
Válaszként mondom.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetmeen voltam tanárképzésben 2 félévet, azóta átmentem a BGE-re, mert tanárnak lenni itthon sajnos siralmas.
A magyarországi gyerekek átlaga alkalmatlan arra, hogy megértsen egy jogi szöveget, vagy érvelni tudjon.
Az ELTE-vel voltunk iskolalátogatásokon, ami ott volt tapasztalás az egy életre elég is volt.
Viszont nem csak a tanulók szarok, hanem az egyetemen lévő hallgatók is / tanárok.
30%-a hallgatóknak alkalmatlan arra, hogy tanárok legyenek, mert nincs meg a tudások, se a pedagógiai képességük.
Példa; angol ZH-t írtunk. Egy szemináriumi csoportban voltunk 16-an kb.
A ZH-k ellenőrzésénél 8-an.
8 emberből a fele megbukott azon a ZH-n, azaz elégtelent kapott, viszont a tárgyból nem bukott meg, így átmentek.
És ezek egyetemisták, ráadásul tanárszakosak, tehát amilyen szakjuk volt abból jobb esetben jobbak is voltak, de ennél a ZH-nál nem látszodott. Ráadásul ezek Magyarország legjobb gimnáziumaiból jöttek, nem a See MTA-ról.
Értsük meg, hogy az átlagos játékosnak gyengék a kompetenciáik.
Értsük meg, kérlek.
 

Daniel26

Újonc
2019. 07. 25.
21
68
Magyarország
V4 karakter
Grigorij Egorov
LV karakter
Daniel R Santiagos
Tiszteletem mindenkinek és szép napszakot!

Elsőnek szeretném megköszönni, hogy én is meglettem említve itt mint ennek a “projektnek” a létrehozója, de nem ez lenne a fő csapásvonal ami miatt írok. Sajnos többen tényként kezelitek az itt leírtakat, mintha ezeken nem lehetne bármikor változtatni.
Miről is szól amit mi itt összefoglaltunk? Arról, hogy egy elképzelt irányt írtunk le a papírra, hogy hogyan is lehetne a bíróság, hogyan is müködhetne ami azt jelenti, hogy ez egy tervezet. Általánosságban elmondható, hogy a tervek legtöbbször módosulnak, hiszen elméletben teljes más mint a valós gyakorlatban, ezt tapasztalatból mondhatom, hiszen a jelenlegi munkahelyemen is rengeteg tervezet kerül az asztalra és a végrehajtásába kerülnek elő a problémák, hibák, gondok. Ezzel arra szeretnék célozni, hogy gyakorlati hibák kijavíthatók és csak akkor tudjuk meg mi a valós hiba, ha már dolgozunk benne, hiszen mindenre nem lehet felkészülni, de itt mégis azt várjátok, hogy mindenre tudjuk a választ. A legtöbb “hiba”, “probléma” mind gyakorlati probléma amit CSAK gyakorlatban lehet orvosolni nem itt papír formájába, ez is alátámasztja a fentebb megállapított tényt. Most térjünk át arra amiért “jöttem”.




Szerintem a legfőbb probléma az egész ötlettel, hogy telibe kikerültétek a bírósági rendszer legnagyobb nehézségeit...

- Kikerültük volna a bírósági rendszer legnagyobb nehézségeit? A nehézségek akkor fognak kijönni ha már a frakció zöld utat kapott és nekünk megoldást kell találnunk a problémákra. Erre pedig annyit tudok mondani, hogy a csapat készen áll erre a feladatra is, hiszen ha nem így lenne nem indítottuk volna el ezt az egész “kezdeményezést” és nem öltünk volna bele ennyi időt az elméletbe.

"...Szerintem pont az ilyen esetekben lenne a legnagyobb szerepe, azonban nyilvánvalóan nem megvalósítható a tárgyalás, mivel ahogy a korábbi gyakorlat is mutatta, nincs a nap minden időszakában elérhető ügyész és bíró, ezáltal órákat kellene várakozni előzetesben, lévén mindenkinek van IRL élete is. Az emberek többségének nincs ehhez türelme, inkább leafkolja az IC jailt.
Ennek okán az ötlet ezen része teljes mértékben felesleges lenne meglátásom szerint. "

- A tárgyalás IG nem valósítható meg minden percben ez tény, nem is várható el a játékosoktól, hogy 0-24 szolgálatba legyenek vagy a játékosok pl.: 20:00 után ne kövessenek el szabálysértést vagy bűncselekményt. A problémára megoldást kínáltunk a fórum használatával, hiszen fórumon gyorsabban lehet reagálni bármire és nem vagy köteles 0-24 a gép előtt lenni, hanem bárhonnan tudsz válaszolni vagy lebonyolítani egy tárgyalást is akár illetve nem kell várakozni az előzetesben.

"Mivel nincs kormány, mi alapján legitimálnád ezt a szervezetet? "

- A bíróság legitimálását a Seecity alaptörvényébe (továbbiakban: atv. ) foglalták. Ezt mindenki egységesen elfogadta még az RSZSZ is, ami annyit jelent, hogy amíg nem nyújt be egy atv. módosítást ezzel kapcsolatban, az atv. felruházása által Seecityben működnie kell a Bíróságnak és az összes hatalmi ágat nem lehet egy kézbe összepontosítani, hiszen az nem nevezhető jogállamnak, mivel jogállam egyik fő tulajdonsága pont az, hogy a hatalmi ágak elkülönülnek.

"Összegezve, a fő problémák:
... a törvényhozás és a végrehajtás összefolyik, ezáltal a bíróság az RSZSZ által hozott törvények, határozatok betartását ellenőrizhetné a maguk a szervek által kezdeményezett ügyekben, a rendvédelmi szervek pontosan ugyanezt teszik egy eljárás során. "

- Szerinted az elfogadható, hogy egy jogállamban egy helyre összpontosulnak a hatalmi ágak? Az atv.-ben pontosan leírásra került, hogy milyen kötelezettségei vannak az RSZSZ-nek, aminek jelenleg nem tesznek eleget, hiszen két év alatt egy köztársasági elnököt nem sikerült összekukázni, illetve egy kormányt nem sikerült összehozni. Igazából maradhat az RSZSZ “hatalmába” a törvényhozás, de elkülőnítésre kell hogy kerüljön a végrehajtástól. Ennek a legegyszerűbb módja, hogy 3 független embert kell kiemelni a szerverről akiknek erre a kompetenciák megvannak és ők látnák el a “kormány” szerepét.

“ ...A legnagyobb akadályokra, mint a tárgyalásra való várakozás, meg sem próbál valódi megoldást adni, inkább kizárja az előállított játékosok nagy részét a rendszerből."

- Az értő olvasást (amit 1. osztálytól tanítanak) alkalmazva te is rájöhettél, hogy valódi megoldást adtunk a tárgyalási várakozásra a fórumon keresztül. Kérlek továbbiakban se várd azt, hogy hibátlan legyen egy rendszer, mert olyan nem létezik, hogy valami tökéletes. Sosem lesz mindenkinek jó, mindig lesz egy elszenvedő fél és ez így van a rendjén. Úgy véled, hogy most nem lennének kizárva az előállított játékosok a rendszerből ? Konkrétan nincs olyan, hogy előállítás, hanem megy látszólagos kihallgatás amibe igazából elmondhatod a bajod, de ha igazad van akkor sem lesz igazad, mert azt mondja a rendőr, hogy mit papol ez nekem és húzza az időm ezért a maximális időt szabom ki neki mert szemét volt, hogy húzta ezzel az időm és nem mehetek darálni. Így működik egy diktatúra ami “jogállam”.



“Mind szép és jó hogy ti ezt itt megtárgyaljátok, de srácok/lányok.. valljuk be, hogy túlságosan is komplex a felépítése mindennek egy játékhoz mérten. “

- Ebbe semmi komplex dolog nincs szimplán elkell rajta gondolkozni. Ha ez megterhelő valakinek akkor értékelje azt, hogy hol tart és hová fog kerülni, mennyire hasznos a társadalom tagjaként.

“Nem mellesleg fiatal játékosközösségünk van, fele ember azt sem tudja néha még korából adódóan hogy merre van néha arccal előre, nem hogy egy eféle roleplay szituációt végigvigyen. A helyesírás, a normális fogalmazókészséggel, az érveléssel a háromnegyede a szervernek köszönőviszonyba sincsen. Nem hogy egy bíróságon elmondja bárkinek hogy mit sérelmez, hogy mivel van a gondja, mi történt pontosan és egyéb részletekbemenő dolgok. Igen, nektek mint bíróknak se tudja az megfogalmazni a gondolatait, sérelmeit aki a rendőröknek sem tudja.
NEM tudja beleélni senki magát, mivel nem ért hozzá semennyire sem. 10 embernek például, akinek van elég gógyija (bocs a megfogalmazásért) az megoldja ezt saját maga, a kibeszélés részét hogy őt elengedjék így vagy úgy. A többiek pedig eddig sem voltak kompatibilisek az ilyesféle szituációkkal, ezután sem lesznek.”

- Értem a problémád és szerinted erre az a megoldás, hogy akkor ne legyen ? Szerintem inkább az lenne a megoldás ha létrehoznánk és megtanítanánk neki, hogy ez így működik és tessék oda figyelni (amit később az életben is tud hasznosítani) … Nem elkell engedni egy dolgot, azért mert nem értik sokan vagy nincsen meg a kellő kompetenciái, ezek mind fejleszthetőek és fejleszteni is kell az nem megoldás, hogy becsukjuk a szemünket és mintha ott se lenne, ahogyan ezt egy átlagos magyar teszi egy baleset helyszínén. Erről szól a közösségi szerepvállalás és a bíróság is ennek a részét képzi.

“A kezdeményezés jó lenne, de a közösség sem áll készen erre az egészre, és valószinűleg sosem fog készenállni mondván hogy ez egy játék és nem ezért lép fel a szerverre.”

- Te készen tudsz állni egy olyan dologra, amire igazából nem készültél fel? Nem. Erre a megoldás az, hogy hozzászoksz, alkalmazkodsz. Az embernek van egy olyan remek tulajdonsága, hogy remekül tud alkalmazkodni, hiszen ha ez nem lenne akkor kihaltunk volna már, így nem kell ettől félteni az embereket, közösséget és miegyébet.

“Én is, aki általában az rp-t preferálom minden esetben is azt mondom hogy nem lenne időm ilyesmire pedig a dolgaim által amit nem nagyon osztanék meg, abból van nekem dögivel. “

- Hidd el ha valami kötelező lenne és nem választható tudnál rá időt szakítani.

“Túlságosan ,,komolyan" veszitek. Fogalmazzatok meg egy normális érvelést, ok-okozat elvvel felépítve Vitoék számára hogy miért érdemes kedvezni nekik a játékosoknak azzal hogy lentebb viszik a börtönidőket, amit boldogan levár boldog boldogtalan az ingame hibájáért a rácsok mögött, és nem hagy rossz szájízd benne hogy ,,afkolásra" kötelezték.”

- Itt nem erről van szó, hanem a közösségi szerepvállalásról.

“13 óta vagyok jelen a szerveren kisebb nagyobb kihagyásokkal. Nem volt szükség sosem bíróságra, csak ki kellett az embernek nyitni a száját ha valamivel nem ért egyet, normális érvekkel felsorakoztatva. Semmi többre nincs szükség és nem is nagyon volt.”

- Sajnos ez többször nem valósult meg és akárhogy érveltem azt mondta én vagyok a hülye vagy az egyik szemén be, másikon ki. Közben mégis pk-t nyertem az eljárással szemben? Hogy lehet ez? Azt viszont sajnálattal hallom, hogy úgy értékeled nincs szükség a bíróságra, egy ilyen “nagy” szerveren, ami RP - roleplay azaz szerepjáték ami az IRL-t szeretné megtestesíteni, mint “egy új élet” néven, de mégsem tud úgy működni, mint az IRL ( tudom és ekkor jön az, hogy ez csak egy játék és társai, de akkor miért használjuk a magyar rendvédelmi szervek megnevezését, rendfokozatait, felfestését és még sorolhatnám, ilyenkor nem fontos, hogy ez csak egy játék vagy ilyenkor lehet az IRL is így van indokot használni ? )

“Élő példák erre az ügyvédi irodák, az nem egy ekkora dolog mint egy bíróság létrehozása és az sem volt járható út.”

- Persze, hogy nem járható út amíg nem érzi a szerveren lévő játékosok annak ingerét, hogy a közösségért igen is felelősséget kell vállalni.




Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen voltam tanárképzésben 2 félévet, azóta átmentem a BGE-re, mert tanárnak lenni itthon sajnos siralmas.
“A magyarországi gyerekek átlaga alkalmatlan arra, hogy megértsen egy jogi szöveget, vagy érvelni tudjon.”

- Ha tudjuk, hogy alkalmatlan rá valaki akkor miért nem segítünk abban, hogy alkalmas legyen és miért nem tesszük azzá? Ez is teljes mértékben a közösségi szerepvállaláson múlik, ami Magyarországon konkrétan kihalt. Miért egyezzünk bele abba, hogy jó nincs meg a kompetenciád hozzá, ne is adjuk meg neki mert minek? Mivel segíti ez a mentalitás a szerver előrehaladását, illetve a közösség fejlődését ? A válasz az, hogy semmivel sem segíti és ennek a mentalitásnak köszönhetően jutott el oda a szerver ahol jelenleg most van. @Boldi88 remekül megfogalmazta a jelenleg kialakult helyzetet:“ sose lesz más a szerverből mint egy telemodolt cops n robbers “.

“És ezek egyetemisták, ráadásul tanárszakosak, tehát amilyen szakjuk volt abból jobb esetben jobbak is voltak, de ennél a ZH-nál nem látszodott. Ráadásul ezek Magyarország legjobb gimnáziumaiból jöttek, nem a See MTA-ról.
Értsük meg, hogy az átlagos játékosnak gyengék a kompetenciáik.
Értsük meg, kérlek. “

- Fentebb említettem, hogy ezt miért kéne elfogadni, miért kéne nekünk ebbe beleegyezni ? Neked aki az ELTE-n volt tanárképzésben 2 félévet, neked kéne a legjobban tudni, hogy milyen fontos az, hogy felelősséget vállaljunk a közösségünkért amiben élünk, játszunk … stb. Mint egykori leendő tanárnak, nem azzal kéne lobbiznod, hogy ezt azért nem kéne mert nincs meg a kompetenciája, hanem inkább arra kéne buzdítani a játékosokat, hogy ezzel fejleszthetjük a kompetenciájukat amit adott esetben még az IRL-be is kitudnak vinni és megtudnak írni egy hivatalos levelet bármilyen segítség nélkül.A tanárnak ez lenne a felelőssége, “ szerepköre” a társadalomba, hogy olyan kompteneciák elsajátításába segítsen diákjainak ami később hasznukra lesz és ez a bíróság pont egy ilyen kezdeményezés is.
Szerintem nem méltó egy tanárhoz vagy akár leendő tanárhoz az a felfogás mód, hogy akinek gyenge a kompetenciája azzal ne is foglalkozzunk, engedjük el élje a kis világát és legyen boldog, olyan inger nélkül hogy értelmesen gondolkozzon, legyen saját szabad gondolata, tudjon a hazugság és az igazság között különbséget tenni; ilyen felfogás mellett miért csodálkozunk, hogy Magyarországon egyre több a funkcionális analfabéta és még sorolhatnám.
Miért hivatkozunk arra, hogy gyenge a játékosok kompetenciája ? Miért várunk el olyat egy játékostól, hogy erős legyen abba amiről nem is tud, nem is kapott képzését és már mondhatni lassan csak legendákba létezett. Mégis mit várunk? Ez szerintem nem egy indok, olyanra próbálja több ember is ráhúzni a dolgot ami nem is létezik, hogy lenne kompetenciája valakinek olyannal kapcsolatba amit nem is ismert eddig és azt sem tudja mi fán terem. Röviden: MEG KELL TANÍTANI nekik, azzal nem fogsz segíteni, hogy hagyod hogy “hülye” legyen.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
444
5 224
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Hát hajrá srácok, ha összejön összejön, ha nem nem.
Értem magát a koncepciót amúgy, örülnék is neki ha működne, illetve tudna működni, ámbár eléggé úgy áll a jelenlegi helyzet hogy nem tudna működni az én szememben, de mindenesetre nyomjátok.

Valósuljon meg, aztán kiderül milyen élesben. (y)
Parancsolj.

Szimplán a szervert nézve tudok mérlegelni. Jó lenne, amennyiben megvalósul és működik hát csináljátok. Viszont nem látom azt az opciót, ahol tudna ezt pedig vagy elfogadod, vagy nem. Rajtad áll.
Több próbálkozás volt vele az évek alatt, mind hiába mivel egyik sem maradt fent huzamosabb ideig. Ezek pedig szimpla tények, nem negatívság a dologgal kapcsolatban.

De mint fentebb is írtam, valósuljon meg, aztán kiderül milyen élesben. Semmi ,,jónak" nem vagyok elrontója.

Ámbár már megy körbe-körbe egy BTK változtatásra készített kérdőív, amit bárki nyugodt szívvel kitölthet és leírhatja a véleményét. Abban ha megvalósul (például a 3 órára korlátozás) bármelyik leírt opció és ,,csökkentve" lesz.. nem lesz egyáltalán szükség ,,annyi idő" miatt Bíróságra vinni az ügyet és társai.

-> Erről a kérdőívről van szó.
 
  • Tetszik
Reactions: Browniee és Virtyo

Kispali

Pötyögtető
SzerverAdmin
v4
2019. 01. 10.
528
1 828
23
Sopron
V4 karakter
Scott Shelton
LV karakter
Scott Shelton
V2 karakter
Scott Shelton
- Szerinted az elfogadható, hogy egy jogállamban egy helyre összpontosulnak a hatalmi ágak? Az atv.-ben pontosan leírásra került, hogy milyen kötelezettségei vannak az RSZSZ-nek, aminek jelenleg nem tesznek eleget, hiszen két év alatt egy köztársasági elnököt nem sikerült összekukázni, illetve egy kormányt nem sikerült összehozni.
Lehet én tudom rosszul, de szerintem nincs jogosultsága az RSZSZnek berakni a szerverre egy kormány frakciót a hozzátartozó összes fejlesztéssel és mapolással. Valószínűleg ez áll amögött is amiért nem sikerült egy Köztársasági Elnököt "összekukázni"..
 

Boldi88

Barangoló
2023. 06. 20.
111
606
V4 karakter
Artyom Egorov
Ki mondta bármikor is, hogy az alaptörvényben foglalt feladata kiterjed a mappolásokra és az egyéb fejlesztésekre? Nem lehet, hogy egész egyszerűen meg kell neveznie a köztársasági elnököt, akit aztán meg is választ? Vagy felállít egy kormányt, melynek csak vezetőjét megszavazza és majd ez a vezető megoldja a többit?

Szerintem ha meglenne az akarat hogy normálisan működjenek a dolgok, akkor egyik olyan adminnak sem esne nehezére berakni valakit egy f3 panelba akinek ez feladata. Utána meg nem a nevezett személynek lesz nyűgje, hogy az általa elképzelt dolgok bekerüljenek és nem pedig az RSZSZ-é?
 

Kispali

Pötyögtető
SzerverAdmin
v4
2019. 01. 10.
528
1 828
23
Sopron
V4 karakter
Scott Shelton
LV karakter
Scott Shelton
V2 karakter
Scott Shelton
És szerinted ha kijelölünk valakit Köztársasági Elnöknek aki nem kap semmit sem csak van papíron meg a többi is (kormány tagjai) vannak papíron annak mennyi értelme lenne?
Van egy párt Magyarországon akit inkább nem írok le bővebben az "árnyékkormányával" ez kb egyenértékű lenne azzal.

Az a valakit berakjanak F3 panelba rész először kellene hozzá egy F3 panel is amit viszont már nem az adminok meg a rendvédelmisek csinálnak meg. Az a baj, hogy tök jó, hogy van rálátásotok erre az egészre hogyan kellene működnie papíron meg törvényben, azonban a szerveren kellő dolgokra már nincs, hogy ehhez mi kellene a háttérben (kezdve azzal amit korábban írtam).
 
Utoljára szerkesztve:

Boldi88

Barangoló
2023. 06. 20.
111
606
V4 karakter
Artyom Egorov
Egyetlen egy olyan ember sincs a szerveren, akinek van jogköre F3 panelt készíteni meg abba belerakni egy embert? Nem véletlenül írtam az "admin" szót és nem pedig a "rendvédelmis" szót ebbe a mondatba, mert ezzel pontosan azt akartam sugallni hogy nem is a rendvédelemnek vagy az RSZSZ-nek a feladata ez, hanem mint oda van írva, egy adminnak. 'Szuper-' előtag még elférhetett volna, lehet ez volt itt a gond.
Szerintem ha meglenne az akarat hogy normálisan működjenek a dolgok, akkor egyik olyan adminnak sem esne nehezére berakni valakit egy f3 panelba akinek ez feladata. Utána meg nem a nevezett személynek lesz nyűgje, hogy az általa elképzelt dolgok bekerüljenek és nem pedig az RSZSZ-é?
Szerintem van elég, magas szintű admin az RSZSZ környékén, ha sikerül választani csak-csak megoldanak valamit. Viszont megint, akarni kéne csak.

De figyelek még hogy mit írtál korábban, mi az a háttér ami kell. A mappolás meg a fejlesztések? Egyik sem előfeltétel, ha meg igen, akkor gondolom mennyire dolgozik ezért bárki is. Többet viszont akárhogy olvasom, nem írtál. Kérlek azokat a dolgokat amiket csak belülről láthattok írd le, mert jelenleg véges az hogy mit tudok erről. Ha viszont tudom hogy mi a helyzet, fel tudok ajánlani olyan segítséget ami részetekről is elfogadható lenne.
Csak ehhez megint az akarás kéne.
 

Kispali

Pötyögtető
SzerverAdmin
v4
2019. 01. 10.
528
1 828
23
Sopron
V4 karakter
Scott Shelton
LV karakter
Scott Shelton
V2 karakter
Scott Shelton
Az F3 amiről beszélsz, hogy bekerüljön az egy fejlesztés önmagában. De kár taglalnom, mert nem fogod megérteni, hogy nem úgy megy egy frakció létrehozása, hogy valaki nyom 2 gombot és akkor bent van meg indulhat is. A szerver vezetősége dönti el, hogy milyen frakciókat rak be vagy vesz ki a szerverről, nem a Szuper Admin intézi ezt a részét és főképp nem a játékosok döntik el egy papírral IC.
 

Boldi88

Barangoló
2023. 06. 20.
111
606
V4 karakter
Artyom Egorov
Ja értem a fejlesztés részét akkor.

Most már csak egy teoretikus kérdésem lenne, a valóság ennek nyilván nem feleltethető meg.
Ha vagyunk mi, többen, sokan, akik akarunk valamit és a szervert a valóságban leuraljuk, mert csak nekünk van olyan jogkörünk hogy elrakjuk negyed napokra az embereket afkolni egy kis kalitkába amely miatt nálunk is tobzódik a szerver vezetéséért, működéséért és rendben tartásáért nem teljes jogkörrel, de nyomós beleszólással rendelkező rétegének nagyon nagy része, akkor mi lehet az az indok, hogy a szerver legfelső vezetésére mutogatunk amikor változtatások és új dolgok behozataláról van szó?
Egy egészséges szolgáltatás véletlenül nem úgy működik, hogy a végfelhasználók igényeihez alkalmazkodik?
Ekkora terror lenne a See MTA v4 játékszerverén, hogy szegény rendvédelem is elszenvedője annak, hogy a csúnya kétszemélyi szervervezetés önálló gondolatai és kialakított csapásiránya eltipor mindent és mindenkit?
Senkinek az RSZSZ, Rendőrség, NAV, TEK, NNI, Honvédség meg nem tudom én mi részéről nincs beleszólása abba, hogy mit és hogyan kéne? Itt kitalál valamit a vezető két személy közül egy és az van? Egyetlen egy játékos ((((((vagy nagy nagy haver)))))) által benyújtott terv vagy ötlet sem valósult még meg?
Ha igen, akkor tulajdonképpen miért játszik itt bárki is? Miért fizet azért a szolgáltatásért vagy veszi igénybe azt a szolgáltatást, ami súlyosan elnyomja, súlyosan terrorban tartja és magasról tesz arra hogy él-e vagy hal?
 
  • Vicces
Reactions: aDaw

Kispali

Pötyögtető
SzerverAdmin
v4
2019. 01. 10.
528
1 828
23
Sopron
V4 karakter
Scott Shelton
LV karakter
Scott Shelton
V2 karakter
Scott Shelton
Az ötlet részleget pont ezért hozták létre, hogy a játékosok kifejezhessék mi az amire szerintük a szervernek szüksége lenne, a frakció fejlesztések is pont ezért léteznek. Ezeket azok a személyek is figyelik akik döntenek bennük és ha úgy mérlegelnek, hogy szerintük is jó, akkor bekerül.

Az, hogy miért játszik itt bárki is, ezt a kérdést tegye fel mindenki saját magának. De azt azért nagyon erősen kétlem, hogy itt súlyos elnyomások meg terrorban tartások lennének.
 

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
778
2 366
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
sven.sparre ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
Senkinek az RSZSZ, Rendőrség, NAV, TEK, NNI, Honvédség meg nem tudom én mi részéről nincs beleszólása abba, hogy mit és hogyan kéne? Itt kitalál valamit a vezető két személy közül egy és az van? Egyetlen egy játékos ((((((vagy nagy nagy haver)))))) által benyújtott terv vagy ötlet sem valósult még meg?
Ha igen, akkor tulajdonképpen miért játszik itt bárki is? Miért fizet azért a szolgáltatásért vagy veszi igénybe azt a szolgáltatást, ami súlyosan elnyomja, súlyosan terrorban tartja és magasról tesz arra hogy él-e vagy hal?
Ma már egyszer (helyesbítek, 08.10-én) leírtam neked, hogy ha nem tetszik az hogy nem mehetsz el bíróságra, nincs betartva az, hogy a NAV vagy a Honvédség mit csinál IRL és IG, akkor nem kell a felcsatlakozás gombra nyomni.
Úgy alakítasz ki valamiről véleményt, hogy nagyon de nagyon messze állsz tudásban a működésről. Nem, nem a való életbeni dolgokra gondolok, mert abban nem kételkedem, hogy tudsz jó néhány dolgot.
Arra gondolok, hogy itt a szerveren nem tevékenykedtél sokat, nem látod át azt, hogyan is működik egy JÁTÉKSZERVER, és miért jó ez így ahogy van (kisebb szépséghibákkal).
De várj csak, ez a szöveg ismerős...
Vito írta le neked szintén nem rég.
69c9d5daa4f9265a29ab2ef4a8bc7988.png


Ne vedd már vér komolyan ezt az egészet, mert egyáltalán nem vevő erre senki a te pár fős társaságodon kívül.
 

Boldi88

Barangoló
2023. 06. 20.
111
606
V4 karakter
Artyom Egorov
Az ötlet részleget pont ezért hozták létre, hogy a játékosok kifejezhessék mi az amire szerintük a szervernek szüksége lenne, a frakció fejlesztések is pont ezért léteznek. Ezeket azok a személyek is figyelik akik döntenek bennük és ha úgy mérlegelnek, hogy szerintük is jó, akkor bekerül.

Az, hogy miért játszik itt bárki is, ezt a kérdést tegye fel mindenki saját magának. De azt azért nagyon erősen kétlem, hogy itt súlyos elnyomások meg terrorban tartások lennének.

Az ötlet részlegben 7 oldal ötlet áll. Valamelyik csak két hónapja.

Mintha azzal a "ki miért játszik a szerveren" kérdéseddel átugrottad volna az én kérdésem többi részét. Arra nem akarsz válaszolni? 🥺
Vagy ha nincs itt hatalmas terror és figyelnek a játékosokra, akkor ebből miért marad ki az egész rendvédelem? Vagy a rendvédelemtől nincs meg az akarás?

Ma már egyszer (helyesbítek, 08.10-én) leírtam neked, hogy ha nem tetszik az hogy nem mehetsz el bíróságra, nincs betartva az, hogy a NAV vagy a Honvédség mit csinál IRL és IG, akkor nem kell a felcsatlakozás gombra nyomni.
Úgy alakítasz ki valamiről véleményt, hogy nagyon de nagyon messze állsz tudásban a működésről. Nem, nem a való életbeni dolgokra gondolok, mert abban nem kételkedem, hogy tudsz jó néhány dolgot.
Arra gondolok, hogy itt a szerveren nem tevékenykedtél sokat, nem látod át azt, hogyan is működik egy JÁTÉKSZERVER, és miért jó ez így ahogy van (kisebb szépséghibákkal).
De várj csak, ez a szöveg ismerős...
Vito írta le neked szintén nem rég.
69c9d5daa4f9265a29ab2ef4a8bc7988.png


Ne vedd már vér komolyan ezt az egészet, mert egyáltalán nem vevő erre senki a te pár fős társaságodon kívül.
Sajnálom is hogy arra nem tudtam válaszolni, mert azonnal zárta a témát. Hát, muszáj leszek itt asszem: a rendőrség most is "köbö mindenért" felel, csak egészen pontosan LS területén. Igazából nem kell sok tudomány ehhez sem, több rendőr kell csak, és máris ugyanazt a feladatot kell ellássa, csak egy picit nagyobb területen.
Nem tudom, hogy milyen logisztikára gondol, több frakció jármű kell? Hosszabb F3 lista? Ez mit jelent?
Szervezettség? Legalább lesz haszna a sok ellentengernagynak, mert nem csak magas rendfokozatuk lesz, hanem mostmár felelősségük is.

Értem én hogy játékszerver. De kifejthetem hogy szerintem miért nem jó az, ami éppen folyik? Adhatok ötletet arra, hogy miként lehet máshogy csinálni? Ha hozok erre érveket, akkor kaphatnék többet viszont annál, hogy "évek óta így megy, most is így megy, ezután is így fog"?
Értem, tudom, játékszerver, kikapcsolni jönnek fel az emberek.
 

bm29

Barangoló
2020. 05. 21.
128
798
V4 karakter
kjell björklund
LV karakter
nemeth tamas
V2 karakter
skonc david
egyébként nagyon jó az ötlet, hogy legyen bíróság, csak itt nem fog megvalósulni. ez egy játék még mindig, akinek ennyire nem jön be, hogy nem minden irl szerint van, akkor menjen máshova játszani, van sok lehetőség. nem fogják azt megcsinálni, hogy egy munka legyen a szerver.
neked pedig @Boldi88 tényleg csak egy tanácsom van, hogy játssz még a szerveren. szerezz tapasztalatot, menj el minél több frakcióba és beszélgess az emberekkel, fedezz fel, próbálj meg minél több dolgot megtudni arról, hogy errefele hogyan működnek a dolgok, és utána gondold át az ilyesmi ötleteket. mert most még nagyon nincs elég tapasztalatod ahhoz, hogy ilyen volumenű ötleteket jól kitudj dolgozni. nem azt mondom, hogy rossz az ötlet. csak nem tudod vagy nem akarod megérteni, hogy miért kivitelezhetetlen.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.