Adóigazgatósági kisokos - Tulajdonosok részére

2019. 12. 08.
5
11
V4 karakter
Anastasia Nastya
Sziasztok! Sajnos pár hónapja nem tudtam fent lenni a szerveren, aktív cégem van/volt. Nem jeleztem, ez az én hibám. Várható valami büntetés? :/
 

Turtle

bort isznak, de vizet prédikálnak
SzerverAdmin
v4
2019. 01. 10.
1 275
2 268
V4 karakter
Joseph Chambley
Szia, késedelmi díjat kell majd fizetned.
 

jimre

Írnok deák
2023. 10. 21.
609
1 466
Budapest Airport
V4 karakter
White Stuart
Sziasztok
Ugye nem volt elegendő a 10 számlatömb amit az egy fuvarcégünk nyújtott, így Teknős tanácsára nyitottunk mégegyet ugyanolyan néven hogy legyen még 10. Az ügyintéző javasolta a Vontató kategória céget mert ezzel fuvarozhatunk is elvileg és még vontathatunk is.
Az volna a kérdésem, hogy ezesetben a V kategória számlatömbbe írható-e az, hogy "Fuvar" vagy "Bikázás" anélkül hogy megbüntetnének, hogy mással is foglalkozunk amellett amire nyitottuk a céget?
 

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
712
1 193
20
Szeged
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
Szia! Ha be van jelentve neked egy fuvarszolgálatos cég, meg egy vontatós is, akkor ha a te neveden van mindkettő, akkor össze tudjuk rakni a képet, hogy az egy azon cégcsoporthoz megy, így nincs abból gond, ha keveredik.
 
  • Tetszik
Reactions: jimre

Űrdongó

Zöldfülű
Támogató
2019. 01. 12.
187
38
30
Szlovákia - Párkány
V4 karakter
Adam Overwalk
Sziasztok.elutaztam a városból így nem tudtam vasárnap befizetni az adót a ceg után.Amint visszaerek pótlom.köszönöm((Gépem pc-szervízbe nem tudom mikor lesz kész amint megvan jövök és viszem a számlatömböt.köszi szépen előre is.))
 

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
712
1 193
20
Szeged
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
Sziasztok.elutaztam a városból így nem tudtam vasárnap befizetni az adót a ceg után.Amint visszaerek pótlom.köszönöm((Gépem pc-szervízbe nem tudom mikor lesz kész amint megvan jövök és viszem a számlatömböt.köszi szépen előre is.))
Szia, beírva
 

jimre

Írnok deák
2023. 10. 21.
609
1 466
Budapest Airport
V4 karakter
White Stuart
sziasztok

* Ügyvédi, illetve magánnyomozói iroda alapítása esetén kötelező felkeresni a Nemzeti Nyomozó Irodát, és további képzésen, adatfelvételen részt venni.

ezzel kapcsolatosan pontosan kit is kell keresni, és mik a teendők még?
 
  • Vicces
Reactions: Turtle

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
712
1 193
20
Szeged
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
sziasztok

* Ügyvédi, illetve magánnyomozói iroda alapítása esetén kötelező felkeresni a Nemzeti Nyomozó Irodát, és további képzésen, adatfelvételen részt venni.

ezzel kapcsolatosan pontosan kit is kell keresni, és mik a teendők még?
Szia teszel bejelentést a PD felé, hogy említett vállalkozások engedélye végett keresel nyomozót. Ők intézik majd
 

Benedek2005

Barangoló
2020. 12. 29.
101
174
19
Dunaújváros
V4 karakter
Lysandra Giannakopoulos
LV karakter
Sophia Murray
Sziasztok! 3 kérdésem lenne, hogy antikfelvásárló cégem van. Elméletileg havi 250k amit adóra be kell fizetnem, legalábbis ezt az infót kaptam egy ügyintézőtől. Ez tényleg így van? Ezen kívül fáradtságból adandóan sikerült kiírnom egy 310 milliós számlat, ami igazából 3,1 millió lett volna. Ez mekkora probléma? A harmadik pedig, hogy ha veszek fel egy tagot a cégembe elég a számlatömböt kikérnem neki, vagy van további papírmunka ezzel? (Bizsu-mizsu a cég neve)
 

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
712
1 193
20
Szeged
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
Helló!
Havonta $350.000 az adó. És tényleg így van igen. 1 hónapon keresztül csak annyit kell adóznod.
A számla nem gond, figyelj oda legközelebb.
Alkalmazottat ügyintézőnél tudsz bejelenteni, és kell is.
 

Pavmarac

Újonc
2022. 07. 11.
19
5
5900 Orosháza
V4 karakter
Mustafa Orik
LV karakter
Joseph Cortez
Szia. A kérdésem az lenne hogy mondjuk van egy fuvarszolgálatos cégem, amit fel szeretnék túrbózni egy olyan céggé amely egyszerre személyszállítással illetve vontatással is foglalkozik. Van-e ilyenre lehetőség ha van akkor ki kell-e fizetni a 600.000 dollárt ugyan úgy plusz minusz amik vannak, vagy egy teljesen új cégként kell bejelentenem a vontatós céget?

Előre is köszönöm a válaszodat.;)
 

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
712
1 193
20
Szeged
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
A meglévő cégre lehet bejegyeztetni nyugodtan, viszont igen a $600.000-t ki kell ugyanúgy fizetni.
 
  • Tetszik
Reactions: jimre és Pavmarac

Benedek2005

Barangoló
2020. 12. 29.
101
174
19
Dunaújváros
V4 karakter
Lysandra Giannakopoulos
LV karakter
Sophia Murray
Sziasztok. Elnezest, hogy ilyen keson irok. Antikkereskedo cegnel kell szamlatombot leadni adozaskor? Koszi a valaszt elore is! ((telefon))
 

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
712
1 193
20
Szeged
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
Nem szükséges, mivel havi adózású. Mindig csak a havi adót kell rendezni, a tömböt nem kell hozni.
 
  • Tetszik
Reactions: Benedek2005

Benedek2005

Barangoló
2020. 12. 29.
101
174
19
Dunaújváros
V4 karakter
Lysandra Giannakopoulos
LV karakter
Sophia Murray
Sziasztok! Ma nem tudom bevinni a számlámat ellenőrzésre, de holnap viszem mindenképp.
 

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
712
1 193
20
Szeged
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
Sziasztok, légyszi cégnevekkel együtt, és @Benedek2005 frissítsd a V4 karakter nevedet.