Adóigazgatósági kisokos - Tulajdonosok részére

Nyikhajlo

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 01. 10.
281
853
Kiskunhalas
V4 karakter
Aleksander_Mikhailov
LV karakter
❌
V2 karakter
❌
Céghez megoldható, hogy plusz egy fő ügyintézőt hozzáadjunk?
Aki tudná rendezni a cég ügyeit, befizetések, számlatömb, adó ügyek
 

Turtle

bort isznak, de vizet prédikálnak
SzerverAdmin
v4
2019. 01. 10.
1 275
2 268
V4 karakter
Joseph Chambley
Persze, több ügyintézője is lehet egy cégnek.
 
  • Tetszik
Reactions: PENCZ

LampY

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
317
112
V4 karakter
Adam Saygin
Hello nekem olyan kérdésem lenne, hogy van egy Boltom, de szeretnék néha antikokat vásárolni erre külön kell mégegy céget létrehozni, vagy használhatom a boltnak a számlatömbjét?
 

Keep.

Az év TeamSpeak 3 moderátora 2021-ben.
2020. 03. 11.
543
1 141
V4 karakter
Yern Sclair
LV karakter
Rahmi Baykarak
Szia.
Bővíteni kell a céged tevékenységi körét, Antikkereskedéssel, és utána használhatod az eddigi céged tömbjét.
 
  • Tetszik
Reactions: LampY

LampY

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
317
112
V4 karakter
Adam Saygin
Rendben, köszi a gyors segítséget
 
  • Imádom
Reactions: Keep.

tenki

Barangoló
2019. 01. 20.
113
674
V4 karakter
Lucio Cona
Hali, amennyiben számlával vásárolt tárgyi/szolgáltatást vásárolok a saját cégem részére. Pl lerobban a céges autóm, elvontatom egy számlaképes vontatóval, akkor az itt fellépő áfát én elméletileg mint vállalkozó vissza tudnám igényelni, viszont én is tartozok a bevételem alapján ÁFÁ-val az Adóhivatalnak. Ilyen esetekben a nekem járó áfa csökkenti az áfatartozást?
Emellett mint a mérleg mint számviteli fogalom, mennyire áll helyet?
 
  • Imádom
Reactions: kubik

Nyikhajlo

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 01. 10.
281
853
Kiskunhalas
V4 karakter
Aleksander_Mikhailov
LV karakter
❌
V2 karakter
❌
Hali, amennyiben számlával vásárolt tárgyi/szolgáltatást vásárolok a saját cégem részére. Pl lerobban a céges autóm, elvontatom egy számlaképes vontatóval, akkor az itt fellépő áfát én elméletileg mint vállalkozó vissza tudnám igényelni, viszont én is tartozok a bevételem alapján ÁFÁ-val az Adóhivatalnak. Ilyen esetekben a nekem járó áfa csökkenti az áfatartozást?
Emellett mint a mérleg mint számviteli fogalom, mennyire áll helyet?
Szia! Volt róla szó, pár hónapja. Ha jól értelmeztem nincs ennyire részletezve.
 
  • Tetszik
Reactions: tenki

tenki

Barangoló
2019. 01. 20.
113
674
V4 karakter
Lucio Cona
Lehet azóta változott, egy ezzel fogalkozó válaszát még megvárnám. Köszönöm azért tőled is :)
 

Turtle

bort isznak, de vizet prédikálnak
SzerverAdmin
v4
2019. 01. 10.
1 275
2 268
V4 karakter
Joseph Chambley
Hali, amennyiben számlával vásárolt tárgyi/szolgáltatást vásárolok a saját cégem részére. Pl lerobban a céges autóm, elvontatom egy számlaképes vontatóval, akkor az itt fellépő áfát én elméletileg mint vállalkozó vissza tudnám igényelni, viszont én is tartozok a bevételem alapján ÁFÁ-val az Adóhivatalnak. Ilyen esetekben a nekem járó áfa csökkenti az áfatartozást?
Emellett mint a mérleg mint számviteli fogalom, mennyire áll helyet?
Szia!
Sajnos ezt nem tudod visszaigényelni, csak a szereltetés árát.
Mérleg kimutatást nem terveztünk behozni, ahhoz a szerver, illetve a frakciónk átlagéletkora alacsony, egy "butított", mégis összetett rendszerrel dolgozunk, ami bevált eddig, ezen nem kívánunk változtatni.
Minden tanácsot, ötletet meghallgatunk, hiszen az ügyfelek (Ti) visszajelzéseiből tudunk építkezni.
 
  • Tetszik
Reactions: Keep.

Officer Gerzsony

Aktív fórumozó
2021. 08. 20.
254
566
Törökbálint
www.youtube.com
V4 karakter
Andrew R Styles
LV karakter
Gwen Brooks
V2 karakter
Daniel Styles
Halihó. Tökre kiment a fejemből hogy nekem bizony adózni kéne. Eddig nem volt bevétele a cegemnek. Mai nap bemegyek adóigazgatóságra, bocsi! (Styles&Styles law affirm)
 
  • Tetszik
Reactions: Turtle

Csoki1331

Újonc
2023. 09. 28.
54
174
V4 karakter
Leonell Joyner🩸
Késni fogok a számlatömb leadásával, valószínűleg csak jövőhét szerdán tudok fellépni elintézni.
IG nevem: Clayton Hawkins
 

Turtle

bort isznak, de vizet prédikálnak
SzerverAdmin
v4
2019. 01. 10.
1 275
2 268
V4 karakter
Joseph Chambley
Szia, inkább zárasd be idg.
 

doriankek

Újonc
2020. 04. 13.
8
10
V4 karakter
Sage Okinawa
LV karakter
Llanzo Davidson
V2 karakter
Nincs
Sziasztok! Rapid fuvar tulajdonosa vagyok, meló miatt nem voltam még intézni az adóinkat, kitolhatjuk esetleg holnapig? Megpróbálok fellépni este fele, ha nektek úgy jó
 
Utoljára szerkesztve:

Keep.

Az év TeamSpeak 3 moderátora 2021-ben.
2020. 03. 11.
543
1 141
V4 karakter
Yern Sclair
LV karakter
Rahmi Baykarak
Szia @doriankek !
Keress minket inkább, délután, estefelé.

Nem gond, ha jelzéssel történik a késés, és emberi keretek közt.
 

Mateeahegyrol

Újonc
2023. 04. 06.
9
16
V4 karakter
Taylor James Hugo
Szia!
Hétfőn elhozod, és a hétfői adót is levonjuk tőled, de a következő határidő szintén vasárnap, szóval az nem tolódik.
e: büntetést természetesen nem kaptok.​
Hali, beszeretném záratni a cégem és ma lehet nem érek fel időbe a szerora mert most értem haza és 191 játékos van elöttem úgy hogy ha nem gond akkor hétfőn tudnák bemenni intézni a dolgokat.
 

jimre

Írnok deák
2023. 10. 21.
609
1 466
Budapest Airport
V4 karakter
White Stuart
Hali,
az volna a kérdésem, hogy a cég számlatömbjeinek mennyiségét nem-e lehetne bővíteni, hogy ne 10 tömböt kapjunk hanem 15-20-at akár? Nem szeretnénk több céget üzemeltetni a plusz számaltömbök miatt mert akkor elég macerás lenne a számlatömbök leadása stb.
 

Turtle

bort isznak, de vizet prédikálnak
SzerverAdmin
v4
2019. 01. 10.
1 275
2 268
V4 karakter
Joseph Chambley
Szia, mivel a script engedi csak, hogy 10 tömböt vegyetek ki, ezért nem lehet 15-20-at.
Ha valóban nem elég a 10, és ezt bizonyítékkal is alá tudod támasztani, akkor hozass létre egy ügyintézővel egy új céget, és újabb 10 tömböt tudsz kivenni. (Természetesen ingyenes.)
 
  • Tetszik
Reactions: DreeN és Petar