Unu kontra Buba. (( Helyette írom))

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

MONSTER

Pötyögtető
2019. 01. 10.
412
1 642
19
Erdőkertes, Pest, Hungary
youtube.com
V4 karakter
𝘤𝘩𝘳𝘪𝘴𝘵𝘰𝘱𝘩𝘦𝘳 𝘱𝘢𝘭𝘮𝘴𝘵𝘰𝘯𝘦
LV karakter
𝘶𝘻𝘻𝘪𝘢 𝘤𝘢𝘺
1cf152a23a6401c9124c4e3215a30327.png



Neved:
Unu


Panaszra tett moderátor neve:
Buba ( V2 Gmod)


Panasz oka:
Helytelen bírálat (?), ügy megbeszélés elhalasztása, szankcióval való fenyegetés.
Nos köszöntök minden kedves olvasót, az egész történet ott kezdődött hogy a V2-es frakció leader topic alá oda írta egy srác hogy a yakuza megszűnt pár napja, amire én válaszoltam, idézem: Sokáig bírták, ikszdé. Az-az más szavakkal írtam le azt hogy sokáig vitték a frakciót, semmi több. Erre kaptam Bubától egy kitiltást olyan indokkal hogy Frakció ócsárlás és Frakció leader-ek minősítése, hol ott a frakció már nem is "élt" tehát nem értem az egészet.
Majd amint a bant megkaptam, próbáltam elérni Bubát mind Facebook-on, mind TS-en haverokon keresztül ( Mert V2TS-en bannom van.) és nem nagyon jártunk sikerrel hisz előszőr azt hiszem Scott V3-as Gmod ismerősöm ment át utánna járni a dolgoknak, illetve átadni üzenetem hogy jöjjön át legyenszíves vagy V3 TS-re, vagy egyéb TS szerverre ahol átbeszélhetjük az ügyet két szemközt.
Erre kaptam válaszol amit fentebb leírtam hogy miért kaptam a bant, amire nem mondom hogy teljesen jogszerűen kaptam, szerintem egy figyut kaphattam volna érte, de hát szúrom a szemeket és ez van. Kaptam válaszul még hogy ő semmilyen TS-re nem jön át megbeszélni, ha nem tudok felmenni V2 TS-re akkor nem megbeszéljük meg, így rá is hagytam mivel koliba mentem vissza és nem volt időm ezzel foglalkozni.
Majd mai napon volt időm a fórum bannommal foglalkozni így megkértem Monster barátomat hogy menjen már fel, keresse meg Bubát, hátha megtudom vele beszélni mivel most van erre időm. Majd erre kapta Monster a választ ami felém irányult: <15:22:05> "Buba": Szia megmondtam akkor is , hogy azon nincs mit megbeszélni. Üzenem neki ha még 1x valakit küld ezügyben és zaklat , akkor zaklatás miatt , hosszabbítható az a fórum bann .
És ha jönne az hogy kereshettem volna míg koliba voltam, kerestem Facebook-on viszont ott se válaszolt sőt még el sem olvasta. Nowicky-től is próbáltam felvenni vele a kapcsolatot LV TS-ről de az sem érdekelte.



Bizonyítékok (kép, log, videó stb..):
Profilomon ott a ban.. @Unu


Egyéb megjegyzés:
Nincs.
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Nos kezdeném azzal , hogy az a hozzászólásod milyen fórumos szabályokba ütközött:
1. Tilos más játékosakat és frakciókat ócsárolni, negatív színben feltüntetni, feszültséget kelteni! (100 pont)
2. A mondandódnak legyen értelme, ha nincs és nem kapcsolódik a témához OFF-nak fogjuk tekinteni! (50 pont) Nos eleve nem értem , hogy miért szóltál hozzá ilyet amikor oda csak azért írnak , ha valaki már nem leader és szerepel a listában vagy leader lett és még nem lett beírva , magyarul amit te írtál hozzá az már eleve értelmetlen és felesleges. Attól pedig hogy az a frakció így jelenleg nem üzemel a szerveren attól még egy frakciót minősítettél , hogy milyen (amely kihathat későbbre is ha újra üzemelni fog a frakció) , illetve játékosokat (akik leaderek voltak ) is minősítetted.
Szerintem ezek után nem vagyok köteles figyelmeztetnem téged minden további szankció nélkül , azok után , hogy te is voltál nem olyan rég globális moderátor. Nem most regisztráltál fórumra , voltál globális moderátor , tisztában kellene lenned a fórum szabályzatával.
Szerintem ezen az ügyön semmi megbeszélni való nincs , ahogy azt először szépen le is írtam a haverjaidnak akik megkerestek ts-en ezzel kapcsolatban. Ha neked van megbeszélni valód akkor ne nekem kelljen már szaladgálnom másik ts-re és hasonló , arra pedig nem mondok semmit , hogy v2 ts-ről is bannolva vagy.
Több haverod is rám írt különböző napokon , hogy menjek át mert beszélni szeretnél stb , amire elsőre is válaszoltam, de az , hogy amióta kaptad a bannt azóta ilyennel zaklatnak/zaklatsz az szerintem felháborító. Nyilván a v2 ts szabályzat alapján zaklatás miatt egyik haverodra sem kértem szankciót , mert ők neked egy szívességet tettek , és úgy gondolom ez miatt nem őket kellene büntetni. Viszont miután többször zaklatsz másokon keresztül illetve facebookon írkálsz nem kell csodálkozni hogy az ember még annyira sem szeretne veled bármiről is beszélni , hogy ha elsőre sem érted meg amit leírtam az egyik ismerősödnek.
Várom a bírálatot.

UI: Nem igazán értem , hogy miért 15 nap után gondolod jogtalannak azt a 100 büntetőpontot , így a folyamatos sikertelen zaklatás után próbálkozol egy panaszkönyv nyitással.
 
Utoljára szerkesztve:

MONSTER

Pötyögtető
2019. 01. 10.
412
1 642
19
Erdőkertes, Pest, Hungary
youtube.com
V4 karakter
𝘤𝘩𝘳𝘪𝘴𝘵𝘰𝘱𝘩𝘦𝘳 𝘱𝘢𝘭𝘮𝘴𝘵𝘰𝘯𝘦
LV karakter
𝘶𝘻𝘻𝘪𝘢 𝘤𝘢𝘺
Unu válasza:
Attól független hogy mikor regisztráltam, illetve voltam globális moderátor nem tesz hozzá semmihez, csak annyit hogy van tapasztalatom a fórumon. Részemről egyáltalán nem minősítés mert nem minősítettem le őket egyéb jelzővel szimplán annyit írtam hogy sokáig bírták ami sok szempontból nézhető. Zaklatásnak nem hiszem hogy vehető az hogy nem értek eggyet a bírálatoddal és megszeretném beszélni, amikor kibannoltál akkor keresett fel Scott, illetve ma Monster meg a bannom napján írtam rád facebook-on és ennyi volt az egész. Nekem ugyan úgy szaladgálnom kellett hogy kivel keresselek meg mivel én nem tudok felmenni TS-re a bannom miatt ami szerintem csak rám tartozik és a szankció osztóra, ezért írtam rád Facebook-on hogy nem megy senki sehova hanem megoldjuk egy beszélgetésbe ami nem jött össze mivel csak ignoráltál. Azért most írtam meg a PK-t mivel még láttam benned annyi reményt hogy legalább lehetőséget adsz megbeszélni és nem szerettem volna ezzel élni de látom muszáj volt. Lehet értelmetlen/ nem oda illő volt amit írtam de nem minősítettem vele senkit/semmit.
 
  • Imádom
Reactions: MilaNC5

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
A sokáig bírták sok szempontból nézhető , viszont itt tudja mindenki , hogy azt hogy értetted és a szövegkörnyezet is ezt indokolja. Azt pedig már elég sokszor leírtam , hogy véleményem szerint ezen nincs mit megbeszélni , valamint nekem úgy rémlik több mint 2 ember keresett ezzel kapcsolatban , persze így 15 nap után elég nehéz volna ezt bizonyítgatni...
1. A mondandódnak legyen értelme, ha nincs és nem kapcsolódik a témához OFF-nak fogjuk tekinteni! (50 pont) (Semmi érdemleges nem volt amely a frakció leader lista leírását befolyásolta volna , az az segítette volna a leader lista frissítését. )
2.
A többi játékostársnak kötelező megadni a tiszteletet!
Büntetés: 40-80 büntetőpont. ( úgy gondolom nem túlságosan tiszteletből írtad azt hogy "sokáig bírták ikszdé")
3.
Tilos más játékosakat és frakciókat ócsárolni, negatív színben feltüntetni, feszültséget kelteni!
Büntetés: 100 büntetőpont + hozzászólás törlése. Amennyiben továbbra is folytatod, a büntetés örökös kitiltás.
(Továbbra is úgy gondolom , hogy ezzel játékosokat ócsároltál , frakció vezetői képességüket minősítetted. Valamint az adott frakciót is , hogy az mennyire jó vagy rossz frakció )

Továbbá azt nem értem , hogy ha jogtalannak tartod ezt , akkor miért lehetett volna elintézni egy figyelmeztetéssel? Nyilván figyelmeztetést sem annak adunk aki minden fórum szabállyal tisztában van és sosem szeg meg fórum szabályt.

"A Globális Moderátoroknak súlyosságtól függően joguk van a szabályzatban leírtaktól eltérni. "

Szerintem az 3db felsorolt fórum szabály után nem egy súlyos szankciót kaptál , és ha csak az 1.-t nézzük akkor is szerintem súlyosabb ha volt globális moderátorként tudatosan írsz olyan helyre ahová semmi ehhez hasonlót nem szoktak írni , de ezt tudod te nagyon jól , valamint szankcionáláskor akár nagyobb büntetést is kaphattál volna , de végül 100 büntetőpontot kaptál.
 

MONSTER

Pötyögtető
2019. 01. 10.
412
1 642
19
Erdőkertes, Pest, Hungary
youtube.com
V4 karakter
𝘤𝘩𝘳𝘪𝘴𝘵𝘰𝘱𝘩𝘦𝘳 𝘱𝘢𝘭𝘮𝘴𝘵𝘰𝘯𝘦
LV karakter
𝘶𝘻𝘻𝘪𝘢 𝘤𝘢𝘺
Unu válasza:
Az adott frakciót jó vagy rossz színben nem tudom hogy tűnthettem volna fel amikor bent sincs/van illetve már nem is leaderek a leaderei de mégegyszer leírom hogy nem minősítnék szántam, abban igazad van hogy szabályt szegtem viszont nem 2 ( ami érdekes módon már három lett) indok, hanem amint kiemelted, off hozzászólás volt ami ért 50%-os figyut kaphattam volna. Ezt a két szót máshogy is leírhattam volna, ugyan azt jelentené. Tehát ha úgy írom le hogy "Hát nem valami hosszú életű volt" ez ugyan azt jelenti, igaz még ezért is kaphattam volna figyut de nem 100+-osat amiből csak 100-at kaptam meg hanem 50-et. Nem hiszem hogy ez olyan súlyos volt hogy neked el kellett térned az 50-es figyutól a 100-asra, de ezt szerintem mind ketten tudjuk hogy nem a súlyosságtől függöt az egész. :) Részemről ennyi, várom a bírálatot.
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
" Tehát ha úgy írom le hogy " Ha épp úgy írnám le most ide , hogy ha annak a frakciónak a volt leaderei felkerestek ezzel a problémával akár írhatnám azt is , hogy nem csak én gondolom ezt így ami alapján a szankciót osztottam , vagy akár írhatnám azt is , hogy több v2-es gmod is így szankcionálta volna , vagy jobban.
"... abban igazad van hogy szabályt szegtem ... ami ért 50%-os figyut kaphattam volna. "
Erre már elég ezzel élnem akár: " A Globális Moderátoroknak súlyosságtól függően joguk van a szabályzatban leírtaktól eltérni. "
Szerintem az is növelheti a súlyosságot, hogy olyan szöveget írtál oda ami félre érthető és akár másik fórumszabályzatra is kihathat.

Szerintem akik ismernek , tudják , hogy külön kezelem az ilyen dolgokat , egyformán intézem frakció, ts/fórum bírálatokat attól függetlenül , hogy ismerem-e az adott személyt vagy sem. Mindig igyekszem a megfelelő súlyú bírálatot adni , úgy gondolom , hogy 100 büntető pont ezért korrekt , és ennyiből megtanulod , hogy ne írj olyan szöveget amit több féle képpen lehet értelmezni valamint ne írj olyan dolgokat az adott témához ami oda teljesen felesleges. Általában végleges bannokat nem szoktam osztani , bármennyire is megtehetném néha , viszont úgy gondolom ha ezt a szituációt nézzük pl. "egyszavas hozzászóláshoz" vagy "dupla hsz"-hoz képest amelyek ért 40 büntető pont jár , akkor szerintem ezért nem 50 pontot illik adni , így eltértem a szabályzatból leírtaktól és kaptál 100 büntetőpontot. Több hónapos gmod tapasztalatom alapján , sokkal jobban megtanulja az adott illető a fórum szabályokat illetve onnantól jobban be is tartja ha kap egy kisebb időre kitiltást. Rá jön ilyenkor , hogy miért jó ha tudja használni a fórumot , és onnantól kezdve jobban oda figyel a szabályokra , mint ha az adott illető kapna 50 büntetőpontot és vállat von mert tudja , hogy úgy is lejár , akkor addig nem csinál semmi szabálytalan dolgot.

Részemről is igazából ennyi volna , várom a bírálatot.
@Max tiéd a pálya.
 
Utoljára szerkesztve:

Max

Be careful of your thoughts; they may become words
Fő Globális Moderátor
v2
2019. 01. 08.
1 338
817
20
Szeged
V4 karakter
Cave L Johnson
LV karakter
Archie Castro
V2 karakter
Cave L Johnson
Sziasztok.

Nem fogom húzni az időtöket, röviden vázolnám a helyzetet.

Így ebben a szövegkörnyezetben, főleg egy leader leírásos topicban teljesen felesleges a véleményedet kinyilvánítani főleg ilyen semmit mondó stílusban, mert nem oda való, ergó off hozzászólás.
Ami a minősítést illeti, nem értem mi jó abban, hogy lejáratod egy frakció volt vezetőit az igazságtól függetlenül, szabályzat ide vonatkozó pontja nem véletlen tiltja ezt.

A véleményeddel semmi probléma, mindennek megvan a helye és módja.
Buba: A TS-t nem keverjük össze a fórummal, ilyen dolgokkal nem fenyegetjük a másikat.

A panasz jogtalan.
Zárom, helyezem.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.