Társalgó

Trevon

karcok a felhőkön
2019. 04. 02.
501
2 107
V4 karakter
Donnie Montagne
LV karakter
Yasam Zorlu
Az alfórum neve nyelvtanilag helytelen: az aláírás szó már önmagában kéttagú összetétel, hiszen az „alá” – helyesírási szempontból – összetételi tag. Ha ehhez hozzácsapjuk az igénylést, akkor az a szörnyű helyzet áll fent, hogy egy hét szótagot meghaladó, három tagból álló, többszörös összetételt próbálunk leírni, és kénytelenek leszünk azt kötőjellel elválasztani (vö. AkH.12 139). („Aláírás-igénylés”.)

Ezt megerősítik a Magyar helyesírási szótár lektorált példái: aláírás-gyűjtemény, aláírás-hamisítás, aláírás-hitelesítés. 2018-ban a Magyar Nyelvi Szolgáltató Iroda egy nagyon hasonló esetben, az aláírás-lehetőség kifejezés megfelelő írásmódját illetően állást foglalt, ekkor ők is a kötőjeles alakot javasolták. Az intelligens, nem nyakatekert megoldás valószínűleg a jelölt birtokviszony lenne: „aláírás igénylése”, különírva. A fentiek persze vonatkoznak az aláírás-készítők összetételre is, de szerintem ez már annyira megszokott, hogy nem bántanám.
 
  • Fire
  • Tetszik
Reactions: Ethan és dzsoi

Ethan

Írnok deák
SzerverAdmin
v4
2019. 01. 09.
656
863
V4 karakter
Ethan Chambley
LV karakter
Kai Marsden
Őszintén 2017 óta, mióta tag vagyok, egy percig nem gondolkodtam el azon, hogy helyesen van-e írva az alfórum neve.
Az észrevételed tetszik, és hogy utánajártál a dolgoknak. Összegezve röviden, melyik alfórumokat kellene javítani?
Ha a javított változat bejön nekem, és drakeN-nek akkor valószínűleg a továbbiakban azt fogjuk használni.
A topicok átírásában, és az igénylési mintánál lévő képben lenne olyan változás amit mi nem tudnánk megoldani, a többi minden megoldható.
 

Trevon

karcok a felhőkön
2019. 04. 02.
501
2 107
V4 karakter
Donnie Montagne
LV karakter
Yasam Zorlu
Helyesen így kell őket írni, de teszek egy megalapozott tippet, és azt mondom, hogy nem dől össze a világ, ha nem kerül átírásra: :)

Aláírás készítők → Aláírás-készítők

Aláírás igénylés → Aláírás-igénylés vagy alternatívan Aláírás igénylése (szvsz. az utóbbi sokkal normálisabb alak).
 
  • Menő
Reactions: najlon