Szükségletrendszer

tionej

Újonc
2024. 04. 07.
10
73
V4 karakter
Muhsin Khaliq
Hello. Nem tudom sajnos, hogy volt-e már ezzel kapcsolatban ötlet, direkt átfutottam párszor az ötleteket de nem találtam sehol, és most így nem tudom régebben volt-e már erről egy ötlet, max elutasítják.

Szóval az ötletem már a címből is következtethetően az lenne, hogy a szükségletrendszer (valamint az elfáradás) legyen kivéve a szerverről. Konkrétan 0 értelme van annak, hogy a karaktert fél óránkent, óránként etetni meg itatni kell. Ha így gondolkodunk akkor már fürdessük is, legyen egy csík a vécézéshez, na meg a fáradtsághoz. Jelenleg ez így semmit nem tesz hozzá a szerepjátékhoz, csak annyit, hogy folyton OOC vagy IC megy a kajakunyerálás, hogy ne haljon éhen a karakter egy RP közben, ami elég szürreális. Sokkal több idő meglenne takarítva, ami remélhetőleg az RP-re lenne szentelve. Egyszerűbb lenne a játékmenet, egy felesleges funkcióval kevesebb lenne. Az kaja/pia itemek attól függetlenül maradhatnának, hogyha valakiknek nem lenne elég RP-vel egy kajálás szerepjátékozása.

Az elfáradásról még annyit, hogy szerintem az is felesleges. Tíz másodperc sprinttől a karakter csak gyalogolni tud. Megértem, hogy ez kellhet, viszont lehet kikellene próbálni az elfáradás nélkül is a dolgokat, mivel lehet élethűbb lenne anélkül. A játékosok simán RP-zhetnék a dolgokat. Lehet az elfáradás növelheti a realizmust viszont a szerepjáték szerintem fontosabb mint ez a túlzott realizmus amit ezekkel a rendszerekkel szeretnének elérni.

Ennyi lenne, köszi, hogy elolvastad.
 

csakegyjatekos

Barangoló
2021. 02. 11.
106
221
V4 karakter
Olalekan Oluwafemi
V2 karakter
-
Az is megoldás lenne, ha a kaja akár több nap, az ital pedig 1 teljes nap JÁTÉKIDŐ után menne le 0-ra az éhen/szomjan halás szintjére, hiszen a való életben is ki lehet bírni sok időt kaja nélkül, folyadék nélkül mondjuk jóval kevesebbet. Szerintem is zavaró hogy 2-3 óra játékidő után éhenhalás szintjén van a karakter.

Az elfáradást pedig ezekkel összhangba lehetne hozni. Ha nagyon fel vagyunk töltve kajával és folyadékkal, akkor rengeteg ideig tudnánk futni folyamatosan, de ha az éhenhalás közelében vagyunk akkor 30 méter futás is iszonyat megterhelő.

RP színvonalat lehetne növelni akár konditermekkel is, ahol tudnánk edzeni a karakterünk állóképességét. Közösségnek is jót tenne.
 

tionej

Újonc
2024. 04. 07.
10
73
V4 karakter
Muhsin Khaliq
Lehetne egy megoldás, de szerintem okosabb lenne ha kivennék teljesen. Az állóképesség csík mivel lenne ezeknél jobb? A kezdők megint egy szempontból hátrányban kezdenének. Mindenki kifarmolná szépen a maxos állóképességet és többet nem is menne oda. + ebből következne megint a könyörgés egy új itemért, az “állóképesség kártya”. Ez nem egy élet szimulátor hanem egy RP szerver. Aki szimulátorozni szeretne menjen simsezni, ezek ott mind megvannak. RP-re lehetne mindezeket bízni, aki kövért RP-zik játszon úgy élethűen, aki sportos embert az játsza azt. De nem kell mindenre egy játékosokat korlátozó rendszer. Szerintem mind a kettőt törölni kellene szimplán.
 
  • Tetszik
Reactions: foefeezykupak

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
599
904
19
V4 karakter
Anthony Hardwick
Szia! 8-9 éve játszom a szerveren, már van egy kis eltöltött időm. Semmi hátránya nem származik abból az embernek, hogy inni 1-2 óránként kell egyszer, enni meg 3-4. Szerintem nem egy nagy was ist das.
Amennyiben olyan szerveren akarsz játszani, ahol ez nincs bent, van rá lehetőség. Azt merem neked állítani elég nagy biztossággal, hogy ezen nem lesz módosítva, [időn] illetve ki soha nem fogják venni a szükségleteket.
 

tionej

Újonc
2024. 04. 07.
10
73
V4 karakter
Muhsin Khaliq
Akkor nevezzük át SeeMTA rpg szerverre a szervert, vagy valami survival rp szerverre. Ránk erőlteti a szerver, hogy éhes vagy szomjas a karakter. És igen szerintem származhat abból hátrány ha egy RP közepén telespameled a chatet script /me-kkel mert eléggé pörög a chat néha így is. Ha esetleg én hajléktalant szeretnék RP-zni, kukából szedek ki kajákat rp-sen szaladgassak el a benzinkútra ooc kajáért, hogy scriptesen ne haljak éhen? Ne vicceljünk már, teljesen felesleges. Néha csak leRP-zné az ember, hogy iszik-eszik. Nem annyira nehéz.
 

wolfo

Újonc
2020. 05. 14.
16
56
V4 karakter
luka manz
LV karakter
awen moyle
Valószínű nem lesz kiszedve és módosítani sem fognak rajta, már nagyon régóta így van majdnem minden RP szerveren. De őszintén én sem látom értelmét hogy miért létezik, nem nagyon ad hozzá semmit a játékhoz, sőt.
 
Utoljára szerkesztve:

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 927
4 332
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Akkor nevezzük át SeeMTA rpg szerverre a szervert
Alapból is SeeRPG volt a neve régen, szóval annyira nem lőttél mellé. Akkor lett átnevezve, mikor átállt MTA alapra.

Amúgy meg minden verzióban gyorsabban fogynak a dolgok, ezzel akarják elérni az interiorból való kirobbantását az embereknek, meg hogy "rp-sen viselkedjenek" a boltba járással. Összefutunk a boltba emberekkel, stb, stb. Nem volna jó irány a kivétele.
 

Benz

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 05. 04.
299
836
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
A futásról volt már ötlet, a térdén liheg 9.37 méter futástól, ezt annyira nem értem én se

Mi más értelme legyen az evésnek meg az ivásnak azon felül hogy meghalsz ha nem csinálod?
 

foefeezykupak

Újonc
2024. 04. 07.
21
30
Dortmund 🖤💛
V4 karakter
Orlando Pareja
Én mindenesetre támogatom!

Rohadt idegesítő tud lenni, amikor éhenhalsz egy adminügy közbe mondjuk, vagy mikor belemerülsz egy kicsit az RP-be és nem tudsz elmenni boltba, hogy vegyél enni vagy inni, mert amikor már visszamész, már nem olyan flash az RP. Érdekes módon más szerver tökéletesen működik és még csodával határos módon Roleplayeznek is az emberek rajta, úgy, hogy nincs szükséglet rendszer és egy üveg vízzel maxra töltöd a HP-d. Szerintem itt is be lehetne hozni valami hasonlót, de kövezzetek meg. Thommas papa, meg ti biztos jobban tudjátok.
 
Utoljára szerkesztve:

Sasa

Lelkes fórumhasználó
2022. 06. 20.
311
85
16
Debrecen
V4 karakter
Allesandro Kevin
LV karakter
William Aiden
Aki nem bírja ki, hogy 1,5 óránként 3 kattintással igyon vagy egyen és megvárni azt a 20 másodpercet hogy újra töltődjön a staminája azt nem tudom hogy nem lehet kibírni.
 
  • Tetszik
Reactions: DreeN és LucasLV

weloveyoudagi

Barangoló
2023. 06. 12.
134
613
Madarász
V4 karakter
joey.pisani
LV karakter
tobias.segalla
Szia! 8-9 éve játszom a szerveren, már van egy kis eltöltött időm. Semmi hátránya nem származik abból az embernek, hogy inni 1-2 óránként kell egyszer, enni meg 3-4. Szerintem nem egy nagy was ist das.
nem nagy was ist das, de ha élményképet csinálnál egy szituációban vagy csak szimplán rpznél és 30 percenként valakinek elkell spammelnie az egész chatet azzal, hogy zabál meg vedel nem örülnél te sem, hogy szét kell vágnod a chatet.

vegyék ki, amúgy sincsen semmi értelme, nem tesz semmit az rphez.
 

eznorbert

Pötyögtető
2019. 01. 10.
436
346
22
V4 karakter
justin.owens
pár éve játszom és most szembesülök először vele, hogy valaki ezt ki akarja vetetni.
ahogy páran már leírták nem nagy dologból áll ki, meg amúgy se lesz kivéve abban biztos vagyok.
 

tionej

Újonc
2024. 04. 07.
10
73
V4 karakter
Muhsin Khaliq
És mi lenne ha az étel-ital hasonlóan működne mint a drogok? Tehát nem lenne szomjúság-éhezés csík, de ha iszol akkor mondjuk pár százalékkal gyorsabban fut a karaktered, ha eszel akkor meg a HP-d csökken lassabban. De nem lenne annyira OP. Nevetséges, hogy tele kell legyen kajával az inventorym ha pl. 3-4 órás RP-kről van szó mert a karakterem belehal a felénél. Miért olyan nehéz kivenni? Ha kivesszük akkor mi fájna benne a játékosoknak? Az, hogy szétkell spamelni a chatet, vagy boltba kell rohangálni? Csak nyűg mindenkinek. És elvileg azért lett kitalálva, hogy RP-zzenek a játékosok és összefussanak a boltba? Hát én nagyon örülnék ha ez így lenne, de helyette a boltba ki-be rohangálás van, chat spamelése az evés ivással.
 

Eric

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 01. 10.
296
892
24
Blueberry🌄
V4 karakter
Eric Zawadzki
Ha sok embert ennyire zavar a chat “tele spamelése”, akkor magát az automatikus /me-t kellene kivenni, nem a kaja-pia rendszert. Az anim úgyis mutatja, hogy mit csinálsz.
 

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
599
904
19
V4 karakter
Anthony Hardwick
nem nagy was ist das, de ha élményképet csinálnál egy szituációban vagy csak szimplán rpznél és 30 percenként valakinek elkell spammelnie az egész chatet azzal, hogy zabál meg vedel nem örülnél te sem, hogy szét kell vágnod a chatet.

vegyék ki, amúgy sincsen semmi értelme, nem tesz semmit az rphez.
Az mindenképp true, hogy belerondít az RP-be, de én anno még másik fórumon élményképeztem, és soha nem volt ezzel gondom. Megoldás főleg a 45 soros chat, könnyebb szűrni.

De mi értelme van a rendszernek de tényleg? Nem tudom megérteni, hogy 2024-ben egy RP szerveren minek.
Szimplán az, hogy egy ilyen mechanikát nem fognak kivenni. Így is a legnagyobb probléma az egész szerverrel az, hogy Cops & Robbers szerver. Ha te ezt nem így gondolod, nincs elég tapasztalatod.
Na, ti ehhez még hozzáraknátok azt, hogy enni / inni se kelljen.
Ergó:
- Zacis camp 0-24, nem tudok meghalni, boltba kell se elfutni
ez nem tenne jót semmiképpen.
 

bederitoo

Barangoló
Támogató
2023. 06. 21.
127
75
26
V4 karakter
Bederito Soldado
Így is a legnagyobb probléma az egész szerverrel az, hogy Cops & Robbers szerver. Ha te ezt nem így gondolod, nincs elég tapasztalatod.
Na, ti ehhez még hozzáraknátok azt, hogy enni / inni se kelljen.
Ergó:
- Zacis camp 0-24, nem tudok meghalni, boltba kell se elfutni
ez nem tenne jót semmiképpen.
Ezzel szerintem mindent leírtál amire gondoltam. Legtöbbeknek az RP abból fakad hogy PD vagy illegál, és megy a dara, vagy menekülni kell, közben szól az ordítós mulatós.. Ez közel sem RP, hanem mint leírtad Cops & Robbers!

De mi értelme van a rendszernek de tényleg? Nem tudom megérteni, hogy 2024-ben egy RP szerveren minek.
Ez egy olyan elenyésző apró dolog amit te szeretnél, hogy csak azért se fognak bele nyúlni, kiszedni.. Álljunk vissza alap GTA-ra nem? Legyen Global Chat, kapjon mindenki fegyvert, kocsit, aztán hajrá.. Ja nem, az egy DM szerver bocs..
 
  • Fire
Reactions: weloveyoudagi

weloveyoudagi

Barangoló
2023. 06. 12.
134
613
Madarász
V4 karakter
joey.pisani
LV karakter
tobias.segalla
Ha sok embert ennyire zavar a chat “tele spamelése”, akkor magát az automatikus /me-t kellene kivenni, nem a kaja-pia rendszert. Az anim úgyis mutatja, hogy mit csinálsz.
Átgondolva igazatok van, a legjobb megoldás valóban ez lenne.