[Szavazásos] Teljesen új ötlet v2-re, amely feldobná az estéket.

Jó lenne-e ha bekerülne a szerverre ez az ötlet valamilyen formában?


  • Összes szavazat
    51
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Aleandro Guerrini >

Ötleted:
< Teljesen új ötlet v2-re, amely feldobná az estéket. >


Megjegyzés:
< Nyilván mindenki tudja mennyire kevés lett a játékos szám, amely már elég régóta elkezdett csökkeni, viszont ha ez a szám tovább csökken akkor egyre kevésbé lesz "szórakoztató" feljárni a szerverre, ha csak szimplán kocsikázni lehet. Ezt teljesen őszintén írom, nem minősítésnek, és az ötlet azért íródik, hogy kerüljön be valami egyedi amely vonza erre a szerverre is a játékosokat.
Az ötletem egy kisebb hozzászólásban már megjegyeztem egy illegállal kapcsolatos sziget ötletnél, de úgy gondolom inkább leírom ide külön kicsit kibővítve.

Az ötlet egy nagyobb sziget Las Venturas helyén egy részen, ahol nem kifejezetten az illegális tevékenységé lenne a főszerep, hanem a szórakoztatásé és kikapcsolódásé.
Erre a szigetre nem csak egy egyszerű hídon lehetne áthajtani ha kivitelezhető akkor egy komp segítségével ami kb 15-20 percenként indulna egyik oldalról a másikra.
A szigeten lehetne 1-2-3 kaszinó ami jóval nagyobb, díszesebb mint a Los Santosi, lehetnének ott biliárd asztalok illetve a szerencsekerék is igazán bekerülhetne, ezek mellett pedig akár valami új szerencsejáték is. Kaszinókon túl, lenne ott egy gyorsulási pálya amely egy kivetítőn jelezné, hogy ki gyorsult a legjobban, itt néha eventet is lehetne tartani pl. a hét végén aki a táblán az első 3 helyezett az x mennyiséggű összeget kap. Ezek mellett a szigeten egy autós mozit is eltudnék képzelni, jelenleg ha ki van hírdetve hogy tvn filmvetítés van akkor kb 15-20 játékos megjelenik. Természetesen erre a szigetre is lehetne vinni egy kis illegált, itt lenne a sziget bizonyos részein illegálos helyek ahol elszórtan NPC-knél tudnának drogokat, drog alapanyagokat eladni jó áron, ezáltal megérné használni a farmokat és termeszteni az illegális növényeket is, főleg ha jobb összeget kapnak érte a szigeten mint a piacon egy répáért. Ez mellett ott is lehet fegyver kereskedelem és egyéb küldetések is.
A szigeten belül lehetne egy jobban össze rakott bekerített horgásztó, ahol valamennyivel előnyösebb lenne ott horgászni, viszont fizetni kell napi jegyet például.
Ezek mellett még lehetne egy olyan klubbot létre hozni, ahol youtube-os zenéket is le lehetne játszani, és pl. egy-egy estére ki lehetne bérelni. Ezáltal akinek kedve van tudna tartani egy bulit, megoldható lenne, hogy valaki meghírdeti hogy ezen az estén Mulatós Party veszi kezdetét, másik napon pedig más tart egy Tankcsapda estet.

A szórakoztató és pénzköltő lehetőségek mellett lehetne itt is a civileknek valami kisebb munka, pl. saját járművel lehetne kisebb csomagokat leszállítani, így aki kocsikázni szeretne, viszont nem céltalanul annak ez tökéletes lenne, mellette pedig pénzt is keresne. De ez egész Los Santos területén lehetnének, így aki kocsikázik nem csak random szaladgál össze vissza, quest során pedig elég ritka, hogy azt a küldetést adja amikor laptopot kell szállítani.


Úgy gondolom ez lehetne a lehetőségek szigete, ahol egy játékos letudná foglalni magát és nem csak a kocsikázásoké lenne a főszerep, illetve egészen egyedi lenne úgy gondolom.

Ha van valakinek kiegészítő ötlete ezt mivel lehetne feldobni írjátok meg, és bízzunk benne, hogy megvalósításra kerül valamilyen formában. >

 

Jhnny

serbian street fighter
FőAdmin
LV
2019. 01. 10.
1 614
2 488
LV karakter
sean.fraser
Szerintem... Eléggé sok egyediség - új dolog került be, a fejlesztők sokat dolgoznak azon, hogy mindig kerüljön be valami, illetve javítsák a hibákat. Ha ezekre a dolgokra játékosok nem jönnek, akkor egy szigetre, egy klubbra ahol saját zenét lehet kapcsolni(nem támogatom, nincs kedve szerintem senkinek hallgatni az orditós mixeket..) még úgysem fognak jönni.
 

Balage.

Az év Adminisztrátora | 2022
2020. 05. 25.
1 519
3 614
Pécs
V2 karakter
Balage Guerrini
Nem tudom, hogy elolvastad-e teljesen az ötletet, de ha igen, észrevehetted hogy a fent leírt sziget nem lenne végigrakosgatva zenés helyekkel, hanem ennek lenne kisajátítva egy klubb. Ez egy olyan dolog, ami ha nem érdekel akkor nem mész be abba a klubbhelyeégbe hallgatni az "ordítós mixeket". Egyébként meg szerintem tök hangulatos lenne, és a legtöbb játékos érdekeltsége is látszódna iránta. Bug kijavítástól nem feltétlenül jönnek új játékosok, illetve a bekerült frakció fejlesztések a játékosok egy tetemes részét egyáltalán nem is érintik. Nem gondolom, hogy mindenre ezt a passzív, lehangoló válaszokat kellene dobálgatni és elvenni a játékosok kedvét az ötleteléstől. Én például elég nagy potenciált látok az ötlet megvalósításában, mindenképpen pozitívumként hatna a szerver közösségére.
 

Joco

Újonc
Támogató
2020. 11. 07.
33
38
23
Kaposvár
V2 karakter
Ali W McCharthy
Sziasztok. Nekem is lenne egy véleményem a kevés játékos számról. Nagyon sok barátommal játszottam még egy fél évvel ezelőtt és akkor mi is nagyon éltük a szerót 180 player volt átlagosan minden este kb. Mióta viszont ki lett találva pár ugymond "iratlan szabály" amit nem is értek mi értelme egy csomóan le léptek ez miatt és választottak más szerverre. Most lehet mondani, hogy a "normális playerek" maradtak meg minden de legföbb csak azok maradtak akik sok pézt bele öltek már a szeróba. Lehet mindenki le fog támadni ez miatt de pár barátomat azért bannolták mert "üldöztette" mágát és mivel ez szabály sincsen le írva, hogy ha nincs nállad illegál akkor nem menekülhetsz.. Szerintem ezt mindenkinek magának kellene eldöndenie, máskülömben a rendvédelemnek is csak akkor van akciója ha épp heti egyszer furnak egy ATM-et az illegálosok. Legjobb lenne ha ezen a vezetőség változtatna, hogy ilyen kitalált szabályok miatt ne legyenek bannolva egy hónapban 20-an kb vagy ne kapjanak 200 perces ((jailt)) , és lehet újra játszanának többen is.

Amugy az ötletet teljes mértékben támogatom, szuper lenne :) .
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Egyébként őszinte leszek, megnéztem az admin meetinges videót YTn. Tamási ott el is mondta Scottnak, hogy nincsenek íratlan szabályok. V3-n annál inkább komolyabban van véve ez az üldöztetős szabály, ami szerintem hülyeség. A játékostól az várható el, ami a szabályzatban benne van, legalább is nekem ez a véleményem. Ötletem nincs miért csökken a player szám, de akkor leírom a véleményem. Így is rengeteg egyedi dolog került be mostanában, és az update napján fel is ugrott a playerszám. Nem hinném, hogy az egyedi dolgokat hiányolják az emberek, így nem tartom prioritásnak az ötlet megvalósítását. Ameddig a város halott, addig szerintem nem érdemes egy külön helyre fókuszálni.

Maga az ötlet amúgy tetszik.
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Nem azért készült az ötlet, hogy a kevés játékost taglaljuk, annak rengeteg oka van, a legfőbb a közösség. Amíg az új játékosokat a régi játékosok 90%-a elakarja nyomni és átverni addig ne is csodálkozzunk semmin. Majd a kereskedők észre veszik, hogy nem lesz kivel üzletelni, nem lesz kit átvágni, leszólni aztán nekik sem lesz olyan érdekes a dolog. De még mindig nem ez a téma, erről egy off topicba ha valaki nyit egy ezzel kapcsolatos témát, regényt is tudok írni, sajnos.

Látom én is,hogy a fejlesztők sok egyedi dolgot behoztak, ami nagyon jó, ehhez írtam egy további ötletet.
A legutóbbi mint a pláza egy szép, egyedi dolog lett, de azon kívül, hogy a játékos megveszi ott a horgászathoz a cuccot és a sült krumplit azon kívül nincs olyan funkciója amiért pont lenne játékos. Illetve nem egy-kettő egyedi dolog miatt fog a játékos a szerverre térni, hanem több és nagyobb egyediség miatt, a másik a közösség lenne de arra inkább ne is térjünk rá.

Ahogy láttam hozzászólásba, az üldözésekkel kapcsolatos dolgot, szerintem aki csak azért jönne fel a szerverre mert üldöztetné magát, az ne is jöjjön fel. Lehet, hogy neki és a rendvédelemnek egy bizonyos ideig szórakoztató, de amíg ők össze-vissza száguldoznak nem egy és nem kettő játékos játékélményét teszik tönkre. Egy üldözés során nincs kresz senki nem figyel semmire rengeteg civilnek totálkárosra teszik a járművét, a munkajárművek állapotát lerontják így a játékos kevesebb pénzhez jut és hasonlók. Lehet van pénze megszereltetni, de az is bosszantó ha 3 percenként kell mennie szereltetni..

A város kihalása annak köszönhető, hogy nincs semmi olyan elfoglaltság, kocsikázás, a rendvédelemnek igazoltatás, illetve ha törik a járművüket szereltetnek ezen kívül mást nem nagyon látni, esetleg a jelenlegi kaszinón azt, hogy 5 perc alatt elbuknak 100 milliót és lelépnek a szerverről.

Ez mellett, ha végignézzük az ötletek részben található témákat, nem sok olyan ötlet látható amely a szerver összes tagját érintené, rá írni,hogy ez így nem lenne jó, nem javítana a helyzeten egyszerű, de ahhoz képest még nem sokszor láttam olyan ötletet, amely nem csak egy valakinek vagy egy kisebb rétegnek válna a hasznára, illetve mindenki számára hozna valami újat.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: tommenxd és Joco

Joco

Újonc
Támogató
2020. 11. 07.
33
38
23
Kaposvár
V2 karakter
Ali W McCharthy
Nem azért készült az ötlet, hogy a kevés játékost taglaljuk, annak rengeteg oka van, a legfőbb a közösség. Amíg az új játékosokat a régi játékosok 90%-a elakarja nyomni és átverni addig ne is csodálkozzunk semmin. Majd a kereskedők észre veszik, hogy nem lesz kivel üzletelni, nem lesz kit átvágni, leszólni aztán nekik sem lesz olyan érdekes a dolog. De még mindig nem ez a téma, erről egy off topicba ha valaki nyit egy ezzel kapcsolatos témát, regényt is tudok írni, sajnos.

Látom én is,hogy a fejlesztők sok egyedi dolgot behoztak, ami nagyon jó, ehhez írtam egy további ötletet.
A legutóbbi mint a pláza egy szép, egyedi dolog lett, de azon kívül, hogy a játékos megveszi ott a horgászathoz a cuccot és a sült krumplit azon kívül nincs olyan funkciója amiért pont lenne játékos. Illetve nem egy-kettő egyedi dolog miatt fog a játékos a szerverre térni, hanem több és nagyobb egyediség miatt, a másik a közösség lenne de arra inkább ne is térjünk rá.

Ahogy láttam hozzászólásba, az üldözésekkel kapcsolatos dolgot, szerintem aki csak azért jönne fel a szerverre mert üldöztetné magát, az ne is jöjjön fel. Lehet, hogy neki és a rendvédelemnek egy bizonyos ideig szórakoztató, de amíg ők össze-vissza száguldoznak nem egy és nem kettő játékos játékélményét teszik tönkre. Egy üldözés során nincs kresz senki nem figyel semmire rengeteg civilnek totálkárosra teszik a járművét, a munkajárművek állapotát lerontják így a játékos kevesebb pénzhez jut és hasonlók. Lehet van pénze megszereltetni, de az is bosszantó ha 3 percenként kell mennie szereltetni..

A város kihalása annak köszönhető, hogy nincs semmi olyan elfoglaltság, kocsikázás, a rendvédelemnek igazoltatás, illetve ha törik a járművüket szereltetnek ezen kívül mást nem nagyon látni, esetleg a jelenlegi kaszinón azt, hogy 5 perc alatt elbuknak 100 milliót és lelépnek a szerverről.

Ez mellett, ha végignézzük az ötletek részben található témákat, nem sok olyan ötlet látható amely a szerver összes tagját érintené, rá írni,hogy ez így nem lenne jó, nem javítana a helyzeten egyszerű, de ahhoz képest még nem sokszor láttam olyan ötletet, amely nem csak egy valakinek vagy egy kisebb rétegnek válna a hasznára, illetve mindenki számára hozna valami újat.
Ehez annyit füznék hozzá, hogy az a "kresz" dolog amit irtál valoban jó lenne, de ez max azoknál vehető észre akik 5 vagy kisseb szintűek ( 2 -5 player ). Nem azokat kell okolni akit üldöz a rendvédelem, ök azon vannak minnél inkább, hogy ne törjenek össze semmit hiszen menekülni akarnak és ha mást össze törnek az ő autójukkal az övék is ugyanugy megtörik és egy idő után totálkár lesz. Itt nem csak ők a hibások. Nem azt irtam, hogy azért megy fel a szerora, hogy üldöztesse magát, de ha nem akar megállni a rendvédelemnek akkor ne is álljon meg, ezt had döntsék már el az emberek saját maguk. Legalább nem abbol állna ki a rendvédelem rp-je is, hogy állandóan csak elkérik az iratot meg, hogy van-e eü láda az autóban.
Amugy is ez csak egy példa volt az "iratlan szabályok" sokasága közül, hogy miért vannak ennyire kevesen a szeron de abban viszont igazad van amit a közösségről irtál, azal viszont ugysem lehet semmit tenni.
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Tudom, hogy miért hoztad fel azt, és az íratlan szabályokba teljesen igazad van, az üldözést azért hoztam fel ilyen téren, mert sajnos sokan csak ezt az egy lehetőséget látják a szerveren, és folyamatosan azt csinálják azzal eléggé tudják bosszantani a többi játékost. Tudjuk azt is, hogy aki folyton üldözteti magát már a rendvédelem is unja természetesen, ezzel van a probléma.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
A hely maga amit kigondoltál az jó, és valóban egyedi, ehhez nem fér kétség. Viszont nemrég került törlésre a See City Club, vagy bármi is volt a neve, ami egyértelműen nem volt kihasználva. Tudom, hogy a te ötleted ennek a felfejlesztett változata, lássuk be, hogy a tapasztalatok azt sugallják, hogy sajnos ez a sziget se lesz különösebben kihasználva. Ha jól emlékszem amikor én felvetettem a szigetet, valaki (azt hiszem Hosi) odaírta, hogy szerinte a meglevő játékteret kéne először hasznosítani és benépesíteni. És ezzel egyet kell hogy értsek. Lássuk be, bármennyire is szeretjük a szerepjátékot, illetve bármennyire is része valaki életének a valóságban is a bulizás, iszogatás és egyéb kikapcsolódási módok, ide mindenki kikapcsolódni jár fel. Szerintem senki nem akarja a szabadidejét egy minimálisan produktív dologba fektetni a szerveren kikapcsolódás címszó alatt. Hogy mit értek ez alatt? Míg a karakter számára lehet hogy izgalmas, addig a karaktert irányító ember semmit nem nyer az egész tánci-tánciból, így inkább kereskedik, jobbik esetben frakcióban tevékenykedik. Egyetértek, hogy sokszínűvé tenné a roleplay-t a szerveren, és én speciel vevő lennék rá, de nem tartom érdemesnek a fejlesztők energiáját egy olyan dolog kreálására, ami sajnos még annyira se lenne kihasználva, mint a pláza jelenleg. (Ezzel nem szeretnék kritizálni senkit, nekem nagyon is tetszik a pláza, használtam RPre, de a szerver többsége nem így tesz.)

Összeségében:
1. Nem lenne kihasználva.
2. Elvinné az embereket a városból, szerintem inkább szervezzünk programokat a plázában, vagy más városi helyeken.

Edit: Még annyit, hogy szerintem 3 dolog motiválhatja a játékosokat manapság a szerverváltásra, vagy pont a szerveren maradásra. (Mármint nem v2ről, hanem általában mondva.)
1. Az adott szerver játékosszáma, minél több a player annál több a lehetőség.
2. Frakció tagság. Aki egy frakciónak a tagja, az evidens, hogy le van kötve, és van fix időtöltése a szerveren, nem csak unalmas dolgokat tud csinálni.
3. Egyedi, de produktív funkciók. Itt értem azt, hogy valami olyan van a szerveren, ami megfogja a játékosokat és leköti őket. Értem én, hogy minőségi RP helye lehetne ez a szociális tér, de lássuk be, nem ez kell a "népnek". Nem ez fogja bevonzani az új játékosokat véleményem szerint.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Imádom
  • Tetszik
Reactions: PaTKa01 és Joco

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Tudtommal a See City Clubnál nem bírtál te magad zenét lejátszani mint akár egy egyedi intis tv-n. Ezáltal kapásból ez a különbség.
Látom mindenki csak a Clubot bírta elolvasni a szigeten adódó lehetőségek közül, ezt nagyon nem értem. Ez az egy ami viszonylag csak a "karakter"-t szórakoztatja, bár a bezártság idején elég sokan csinálták azt játékon kívül, hogy mindenki leült a gép elé, elindítottak egy zenét amit mindenki hallott, közben beszélgettek, italozgattak, mint a korlátozások előtt a városokban, ilyet május környékén mi is csináltunk v2n belül, interioros tv segítségével. De nyilván ki,hogy van vele.

A kihasználásos dolgoktól pedig az őrületbe lehet engem kergetni, ha nem került be a szerverre akkor nem derül,ki hogy mennyire lenne rá igény, ha a jelenlegi átlag játékos számot nézzük ami 65-75 játékos, abból már 12 "támogató" reakció érkezett, úgy, hogy mai napon lett kiírva ez a téma. Ha azok a dolgok amik kikerülnének a szerveren amelyek nincsenek jelenleg kihasználva, akkor maradnának a járművek, tuningolók, benzinkutak, pár sültkrumplis NPC , frakciók, kaszinók, illegál-rendvédelem közötti akcióhoz szükséges dolgok és kész.

A meglévő játéktér hasznosítása után még jobban lenne: "folytonos kifagyás" és az ezzel járó hiszti, ennek az eredménye az, hogy nem lehet kint tartani a házak előtt 3-nál több járművet. Emellett ha valaki egy eventet akar tartani akár SCK és le rbsezik egy bizonyos részt a városból abból is problémák vannak, hogy "jaj ott a garázsom/házam", meg, hogy nem töltött be az rbs, miért kell mindent lezárni rbs-el.

A szigetre pedig írtam gyorsulási pályát és autós mozit amit rendszer nélkül kíváncsian várom, hogy a jelenlegi játéktérben, hol és miképpen valósítod meg , főleg a plázán belül.

Nyár végén létrehoztuk a See City Car Club-ot is, ami alapján eléggé úgy néz ki, hogy ezekre a dolgokra lenne igény. Szerveztünk tuningtalálkozót , gyorsulási versenyt amelyet rendszer nélkül nehézkesebb megvalósítani, illetve az akkor használható, ha azt megszervezzük, kinyitjuk repteret és hasonlók. Hírdettük esténként filmnézést is amire akkori játékos szám mellett jöttek nézni filmet 15-20an. Ezek mellett kérésre rp keretein belül megcsináltunk egy esküvői ceremóniát és lakodalmat.
(https://forum.see-game.com/threads/see-city-car-club-rendezvenyen-keszuelt-kepeink.231093/)
(https://forum.see-game.com/threads/hazassagkoetes-es-lakodalom-see-city-ben.235473/)

Visszatérve a szigeten való lehetőségekre amiket írtam példákat, nem csak a club, kaszinók és ahhoz megfelelő környezetben nem mint a jelenlegi, hogy egy szoba ahol van egy pult 2 npc-vel és asztalok. , gyorsulási versenypálya amely időt mér, 2 autót elindít lámpával, táblán mutatva az első 10 leggyorsabb játékos idejét járművével együtt, autós mozit ahol tényleg el tudna pl. SA/FA elindítani egy filmet, vagy egy rendszer bizonyos időnként. (pl. minden este 19:00-kor) oda mindenki beparkol és autóból látja, közbe ott is lehet rpzni, iczni, üzletelni stb. , a bekerített horgásztó pedig járművek szempontjából lenne előnyös, realitás miatt csak érvényes horgászengedéllyel és napi díj kifizetésével lehetne bemenni. Akár lehetne egy kisebb gokart pálya és hasonlók, hogy ne csak akkor lehessen ilyeneken résztvenni ha meg van szerverve eventként 1.5 órára nyereménnyel.

Véleményem szerint ezek mellett sokkal jobban el lennék esténként a szerveren mint csak szimplán kocsikázni azokon a helyeken ahol ha szerencsés vagy ki is fagysz. Ez mellett felvenni 15 percenként egy questet, vagy egy kezdőt megkérdezni, hogy elvigyem-e bányához.

Ahogy említettem már, ezt is a közösség intézi, a jelenlegi közösség ezt nem használná ki ezek szerint, ők csak a jelenlegi részeken belül kocsikáznának és érthetetlenül gondolkodnak azon, hogy miért nincs annyi játékos mint régen. Ha közösségnek erre van igénye akkor valószínűleg ez sosem fog másabb irányba változni, egyedül a játékos szám fog még lentebb menni.

Nem akartam ezzel senkit megbántani, mindenkinek van véleménye, én leírtam az enyémet. Nem 2-3 hónapja játszom aktívan a szerveren hanem 3-4 éve kihagyás nélkül, nyilván azok a játékosok akik szintén így vannak, azok látják a különbséget,illetve azt, hogy akkor milyen "élet" volt a szerveren és jelenleg milyen van.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Tehát akkor szedjük pontokba.

1. Igen, valóban csak az a dadogós valami ment a klubban, viszont ha a roleplay feldobása a lényege az egésznek, akkor szerintem oly mindegy, hogy dadogás, vagy Dögös Robi szól a hangfalakból, nem volt kihasználva maga a hely. Aki a saját zenéjét szeretné hallgatni, annak rengeteg lehetősége van erre: Spotify, Soundcloud, Youtube etc.

2. Nem, nem csak a klubot olvastam el, a többire is reagáltam. De akkor leírom konkrétabban mindegyikről a gondolataimat. Kaszinó van a városban is, senki nem fog ezért kimenni egy szigetre. A gyorsulási pályához nem szükséges egy sziget, bárhova fel lehet állítani, bár nem tudom miféle RP értéket képvisel ez. Autós mozit nem feltétlen, de sima filmvetítést a plázában is lehetne szervezni, ismételten indokolatlan egy szigetre kivinni ezt. Az illegálos része tetszik. A horgászat kivitele a játék főszínteréből csak még jobban kihalttá teszi a várost.

3. Attól, hogy valaki egy tetsziket nyomott az ötletre, még nem biztos, hogy használni is fogja.

4. Én nem írtam olyat, hogy a plázához rakjunk le egy versenypályát, direkt le is írtam, hogy a kihasználatlan területeket kéne felhasználni, ez nem feltétlen a pláza.

5. Gyorsulási versenyes script van a szerveren. Fel kell venni a kapcsolatot a fejlesztőkkel, és megbeszélni, hogy ez az IC szervezet ekkor és ekkor szervezne versenyt, az RBS meg már a ti dolgotok. Ezt simán meg lehetne oldani reptéren, nem kell ehhez sziget.

6. Én sem két hónapja játszok a szerveren, egyébként meg kétlem, hogy ez úgymond egy kvalitás lenne, attól még tudok véleményt formálni az ötletről.

Összegezve, én nem az ötleteket, hanem a szigetre való kihelyezésüket nem tudom támogatni.
 
  • Tetszik
Reactions: PaTKa01

NgyVktr

Zöldfülű
2020. 03. 26.
214
544
LV karakter
anthony.kyle
Szerintem az, hogy egy újabb sziget legyen felesleges. Egy újabb hely lenne az emberek számára ahova el tudnak menni. A szerveren már jó pár éve nincsen 400 player feletti játékossám. Ha csak jobb esetben egy 200 playert veszünk figyelembe akkor valószínű a város továbbra is üres lenne. Ezért szerintem felesleges újabb szigetet, de új scripteket is megírni. Sokkal inkább szerintem a szabályokon és a hozzáálláson kellene változtatni mint sem új dolgokat behozni.
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Felhoztátok magában az rp-t, amelyet nem is hangsúlyoztam itt. Az ötlet az, hogy valamivel el tudd tölteni szerveren az időt, ami szórakoztató. Ha az rp-t hoznám fel, nem kell semmi, tudunk írni/olvasni és kreativitás alapján azt rpzünk /do és /me segítségével amit szeretnénk, ehhez semmi nem kellene, de egy szó nem esett erről.

@Zsombey a második pontodra reagálva, inkább csak annyit írok, hogy szövegértés... olvasd el amit írtam, ha az előző hozzászólásomba megnézted volna a két fórumos linket akkor láthattad volna, hogy a gyorsulási event meg is lett szervezve ez nélkül, de ehhez azt is leírtam mi a problémás az rbs-el, illetve, hogy ne csak akkor tudjon a játékos ilyet csinálni ha valaki megszervezi eventként ami 2 órán keresztül tart aztán legalább egy hónapig nincs olyan. Ezt nem is folytatom tovább inkább, olvasd el újra az egész témát.
A hatodik pontodban amit írtál, az vehető ki, hogy ismét nem értetted meg azt amit leírtam ezzel. Véleményt az is tud formálni aki 1 órája játszik a szerveren. Én azt írtam, hogy aki látta 2-3 évvel ezelőtt a szervert, az akkori közösséggel és "élettel" és látja a mostanit az szerintem rá jön, hogy milyen irányba formálódott a közösség illetve mi az amiket kellene változtatni.

@NgyVktr egyetértek olyan tekintetben veled, hogy a szabályokon és a hozzáálláson kell formálni. A szabályokról nem mi döntünk, a 100játékos hozzáállását pedig nem tudja 1-2 játékos megváltoztatni, erre mindenkinek rá kell jönni, hogy neki min kell változtatni, elnézni ahhoz, hogy a közösség formálódjon. De erről nem írhatok ötletet, hogy figyeljetek már v2-es játékosok, jó volna ha mindenki elgondolkodna azon miért csökken a játékos szám, miért nézitek/nézzük le a kezdőket, miért csak az a jó ha a másikat szivathatjuk ic.
Ezen formálni és változtatni kellene, de ez nem a fejlesztőkön, nem 1-2 emberen múlik, hanem mindenkin.
Az új dolgok pedig arra kellene, hogy aki játszik hasonló szervereken, annak legyen kedve felnézni a szerverre milyen újdonságok vannak itt, amelyek máshol esetleg nincsenek. Mert hiába lesz szabályzaton változtatva, hiába formálódik a jelenleg átlag 80 playeres közösség az esetleg megtartja a jelenlegi játékosokat, egy-két régebbi gyakrabban feljár szerverre, de új játékosokat egyáltalán nem fog hozni, mert senki sem azt nézi, hogy xy szerver szabályzatot módosít. Nem a szabályzat módosításra fognak felfigyelni, hanem a kiposztolt új, egyedi fejlesztésekre.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Én tisztelettel nyilvánultam meg, de akkor azt mondom én is, hogy szövegértés. Tisztán leírtam, hogy lebeszélitek az eventet a fejlesztókell, ők meg berakják oda a pályát. Nem azt írtam, hogy csak rbs és kész. Semmi értelme nincs be rakni egy versenypályát csak úgy, ha egyedül lenne rajta egy időben. Egyébként meg nem lenne egyedi.

6. pont. De, körülbelül azt írtad. És ismét azt írtad le a reakciódban is. Nem szó szerint: aki 2-3 éve játszik, az látja miken kéne változtatni. Ezzel gyakorlatilag azt mondod, ők jobban tudják. Bár egyébként 2016-ban regisztráltam.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: PaTKa01 és Stream

Pongo

Írnok deák
2020. 09. 20.
671
2 547
V2 karakter
ʟᴏʟᴀ.ʜɪᴄᴋꜱ
Sziasztok!

Én is észrevettem már, hogy eléggé lecsökkent a játékosok száma az utóbbi időben. Nem akarok hibáztatni ez miatt senkit, nem a fejlesztők hibája, nem is a játékosoké. Szimplán alig van már olyan event/dolog, ami miatt "érdemes" lenne felmenni a szerverre. Személyszerint annyit tudok hozzászólni, hogy ezt közösen kellene megoldanunk, nem csak várni arra, hogy majd a fejlesztők milyen új fejlesztést raknak be a szerverre, majd posztolnak ki Facebook-ra.

Az alap ötletet, ami ugye a sziget, egyrészt támogatom, másrészt nem.


Miért támogatom?
Ha bele gondolunk, van a mapon egy sziget, ami tök üresen áll, és ha még véletlenül is odamész, 200 perces AJ-t kapsz.
Akkor minek van még mindig ott? :D (Lehetséges, hogy nem lehet kivenni, nem tudom, de akkor ne kapna a player AJ-t, ha odamegy.)
A gyorsulási pályát támogatom, mivel ha ebbe is bele gondolunk, miért kellene egy repülőtéren gyorsulási versenyt rendezni?
(Ezt a rész @Buba ne értsd félre, nincs bajom a See City Car Club reptéren való rendezvénnyel.)

Miért ne lehetne egy külön, csakis arra kitalált hely?
(Eleve, ha Las Venturas-on lenne ez a pálya, ami kicsivel messzebb van Los Santos-tól, lehetséges, hogy több FPS is lenne a playereknek, mivel nem egy garázzsal, házzal teli részen lenne. - Ez lehet hülyeség, lehet az autóktól van kevesebb FPS, nem tudom. Elnézést.)

Második, az autós mozi.
Szintén csak támogatni tudom, egy újabb lehetőség lenne a playerek számára a kikapcsolódás terén, nem nagyon láttam még én sem ilyet máshol, szerintem lenne rá érdeklődés.
Ehhez sem kell ki tudja milyen nagy munka, elég lenne egy nagyobb kijelzőt, vagy bármit kihelyezni egy nyitott térre, és már mehet is esténként a filmnézés.
(Lehet sok munka van vele, nem értek ennyire hozzá, nem vagyok fejlesztő, sem ilyesmi.)

Harmadik, az illegál NPC-k.
Ez sem hangzik rossz ötletlnek, biztos lenne erre is vevő, aki kihasználná. Ha pedig látnák, hogy ténylegesen több pénzt kap az adott termésért, ami legyen Marihuána, vagy bármi, biztos vagyok benne, hogy többen is elkezdenék termeszteni az illegált.
Csakis támogatni tudom, mivel ez szinte érintené a sima civileket is, nem kellene sem hajójegy, se az, hogy illegál frakció tagja legyél, szimplán csak az ügyesség, hogy kitermessze, majd eladja.

Negyedik, a komp.
Ezt külön ötletnek veszem, ugyanis ilyet sem láttam még, hogy A-ból B-be, egyik szigetről a másikra nem csak egyszerűen hajtana át a player 320-al a hídon, mint egy őrült, hanem tényleg lenne egy komp, ami bizonyos időintervallumonként járna a két sziget közt.
(Ha már van ilyen más szerveren, akkor bocsi, lehetséges hogy csak én nem lettem rá figyelmes.)

Miért nem támogatom?
Egyrészt a kaszinós ötlet miatt. Egy kaszinó már van Los Santos-ban, ami valljuk be, szintén üresen áll, itt-ott egy-két-három player ha bemegy, nyom egy roulettet, vagy esetleg hirdetnek egy poker bajnokságot, vagy akármit. Szintén azt tudom mondani én is, hogy bemegy a játékos, ha szerencséje van, nyer, majd folytatja, ha nincs, akkor csak felidegesíti önmagát (akinek nem inge, ne vegye magára), és lelép a szeróról, vagy csak bosszúból elkezd hergelni másokat. (Erre is már volt példa, YT-bon is fent van, nem kell bemutatni.)

Híresség sétányán, kaszinótól jobbra található még egy épület, a Chinese Theatre. Szerintem ide lehet egy nagyobb kaszinót rakni, ami ez esetben a #91: Four Dragons Casino (https://forum.see-game.com/threads/szerveren-talalhato-interiorok-id.1462/). Szerintem ez is megvalósítható lenne, egy ujabb hely a "pénzszerzéshez", ahova bekerülne a szerencsekerék, illetve a fent említett új szerencsejátékok, amiket már a fejlesztők fantiziájára bíznánk.

Másrészt a bulizós helyek, club-ok, szórakozóhelyek.
Lehetséges, hogy jobban ki lenne használva, és előnyösebb lenne, mint a sima, egy hangú See City Club, ahol ha bementél, táncolhattál magad, mint egy hülyegyerek, mivel szinte mindenki csak elhajtott mellette, nem volt sok értelme. Egy-két alkalommal azt hiszem volt ott RP, de az édes kevés.
Viszont azt is el tudom képzelni sajnos, hogy ha egy bizonyos player szám egy adott club-ban összegyűlik, majd kijelzőn menne a YT zene, és ott tácolnának, mindenki csak azon veszekedne, hogy ki rak be mikor, milyen zenét. Tapasztalataimból kifolyólag erre is már volt példa, mikor régen a See City Taxi-nak volt buli, és ott is csak a veszekedés ment, hogy milyen zene menjen.
Ezzel nem akarok megsérteni senkit, de sajnos vannak olyan "gyökerek", akik direkt beraknak valami értelmetlen nyögő, állatos hülyeséget, csak azért, hogy másoknak ártsanak vele, és nehogy bármilyen, normális zene szóljon.

Ha pedig ezzel sem lenne nagyobb érdeklődés/nagyobb player szám V2-n, akkor csak a horgászeventet tudom ajánlani, illetve még egy rendvédelmis napot. Egy, hogy régen volt már rendvédelmis nap, kettő, meg azon az estén elértük még akkoriban a 370 playert is, tehát volt rá érdeklődés.
De ez már nem tőlem függ. :)
Valamint ha egyik ötlet sem valósulna meg, akkor csak egész egyszerűen járhatóva lehetne tenni Las Venturas-t, újabb garázs- és házigénylési helyek kialakitásához, valamint további RP szituációk folytatásához. Ez már csak a játékosokon múlna.

A véleményem senki ellen nem írtam, szimplán kifejtettem mit gondolok. Lehet, hogy sok értelmetlen dolog van benne, de alapból az ötletek nagy része előnyös, és szórakoztató lenne. Köszi, hogy végig olvastad. Hali!
 
Utoljára szerkesztve:

CarlV2

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 11.
788
387
30
Szeged
V4 karakter
Carl P Pawlowski
Woooow. ez egy szépen átgondolt és kidolgozott ötlet , és elég egyedi elgondolás.
Szerintem símán kivitelezhető lenne és biztos lenne rá kereslet én úgy gondolom! Hajrá!
 

Hosi

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
703
722
Budapest
V4 karakter
Hosi Yeager
V2 karakter
Hosi Yeager
Nagyon jó ötlet, viszont én máshogy gondolnám. Ahelyett hogy több nagy kaszinó lenne, lehetne több kisseb de jóval felszereltebb mint ami most van. Miért? Merrt ha óriása lenne egy kaszinó akkor csak úgy tűnne hangulatosnak ha rengeteg player lenne ott egyszerre, viszont ah egy kisebb kaszinóban vannak többen akkor sokkal több "élet" lenne ott.

Nem vagyok benne biztos hogy a játékos szám azon múlna hogy mennyi egyedi fejlesztés van, mivel az OKF, az OMSZ, a rendvédelem és az illegál is kapott egy a többi SGS szervertől eltérő frissítést, és mégsem ugrottak meg a számok.
 
  • Tetszik
Reactions: tommenxd és Carter

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Teljes mértékben egyet értek veled. A kaszinók terén én is lehetőségekben gazdagabbra gondoltam (pl a szerencsekerék is bekerülhetne, de akár valami újabb dolog is ha van rá lehetőség) illetve arra, hogy belső kinézetén is lehetne változtatni, mert jelenleg egy tapétás szobába be vannak rakva az asztalok és kész. A több kaszinónál azt a rendszert is belehetne hozni, hogy illegál frakcióké az adott kaszinó és pl. napi szinten ezért a rendszer adna nekik x összeg pénzt mint bevétel.
 

K1NG

Zöldfülű
2019. 01. 15.
161
271
24
Veszprém/Budapest
V4 karakter
Ryan L Gibson
V2 karakter
Hugo de Goya Sigaryov
Az ötletet csak támogatni tudom, tökéletes hely lenne, hogy nyugodtan kocsikázon az ember a PD cseszegetése nélkül. Gondolom nem egy akkor szigetre gondoltál mint LV, így más játékosokkal is gyakrabban lehetne találkozni, és RP szituációkat létesíteni. A szigeten még NPC forgalmat is eltudok képzelni, amennyiben nem okozna hatalmas laggokat. Lehetne egy új verseny-/driftpálya ahol egy nagy képernyőn látszódnának a HAVI TOP-osok.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.