Szanitéc.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Keep.

Az év TeamSpeak 3 moderátora 2021-ben.
2020. 03. 11.
543
1 140
V4 karakter
Yern Sclair
LV karakter
Rahmi Baykarak
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Odell_K_Woods >

Ötleted:
< A többi SGS szerveren található szanitéc téma behozása. >


Megjegyzés:
< Nem vagyok régi játékos V2-n, sőt mondhatni most kezdem újra. Viszont feltűnt a napokban, hogy nagyon kevés mentős van, avagy nincs is. Ezért sokkal gyorsabb lenne, a rendvédelem tagjainak frakciónként kezdetben 2-3 szanitécet alkalmazni. Szokásos tű, csipesz, OMSZ f3-mal. Sokkal egyszerűbb lenne, és akár az omsznek egy alkalmankénti vizsga, rendvédelmek részéről továbbképzős RP is lehetne. Természetesen várom a további észrevételeket, ami tetszik azt hozzáfűzőm majd. >
 

DREFT

Lelkes fórumhasználó
Very Important Person
2019. 01. 10.
367
1 139
Ezzel csak annyi a baj, hogy a mentősöknek szolgálatban kell lennie, hogy bármit tudjanak csinálni, az esettáska (ami nélkül semmit se lehet csinálni), defibrillátor mentőautóban tárolható csak.
Így igazából nem szanitécek lennének, hanem tényleges mentősök.
 
  • Tetszik
Reactions: CarlV2

Keep.

Az év TeamSpeak 3 moderátora 2021-ben.
2020. 03. 11.
543
1 140
V4 karakter
Yern Sclair
LV karakter
Rahmi Baykarak
Esetleg még táskát adni szanitéceknek, és a defibrillátor kivétele?
Tényleg szükséges lenne a szanitéc naponta többször próbálunk rpt hozni, de nincs mentős/nem ér ki annyi idő alatt, amennyi alatt kellene.
 
  • Tetszik
Reactions: PaTKa01

Keep.

Az év TeamSpeak 3 moderátora 2021-ben.
2020. 03. 11.
543
1 140
V4 karakter
Yern Sclair
LV karakter
Rahmi Baykarak
Tényleg szükséges lenne a szanitéc naponta többször próbálunk rpt hozni, de nincs mentős/nem ér ki annyi idő alatt, amennyi alatt kellene.
That's why
 
  • Tetszik
Reactions: PaTKa01

Keep.

Az év TeamSpeak 3 moderátora 2021-ben.
2020. 03. 11.
543
1 140
V4 karakter
Yern Sclair
LV karakter
Rahmi Baykarak
Hogyha nincs bent a scriptben, hogy kell a defibrillátor, akkor menne a rendvédelemnek, szanitécként.
Ennél szebben nem tudom már megfogalmazni..
 
  • Tetszik
Reactions: PaTKa01

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Régen is vissza élés volt belőle. Mindenki ezt nyomja csak, hogy nincs mentős. De bele gondolt mindenki az OMSZ helyzetébe? Ellátási összegeikből hetente kb 4 millió forintot szereznek a frakció számlára, ebből kb 3 óra alatt el is megy az f3-as fizetésre. Nem önnfentartó frakció, az SCK pedig hiába pumpálja bele a pénzt ha a többi frakció is meg tud adni akkora f3-as fizetést és ott az mellett van több lehetőség. (dara, üldözés, stb...) Ha lenne frakciók között annyi, hogy a fizetéseket úgy beállítani, hogy f3as fizetés+jutalékok alapján az OMSZ legyen a legkedvezőbb akkor aki a pénzért megy a frakcióba az nem pl. rendvédelembe fog elmenni a fizetésért. Nyilván nem a szerelő frakciókkal mert az kivitelezhetetlen, de oda pedig nincs minden nap felvétel. 2019 végén 2020 elején ez meg volt oldva kb 2 hónapig és jelentős számban volt OMSZ-es tag, de egy ember ezt nem mondhatja ki, hogy ezt meg kell valósítani, ezt is sajnos a közösség formálja amit nem egy ember tesz ki.

A másik amiért nincs OMSZ-es. Ha egy olyan szituációba csöppen és nem tudja felszedni az illetőt akkor az a probléma, és el van küldve melegebb éghajlatra, ha pedig felszedi, de éppen egy maffiást/bandást akit utána a rendvédelem elfog akkor pedig azért rossz a mentős.
Régen olyan stílussal szóltak a mentősökhöz illetve olyan hanyag rp-t mutattak a játékosok, hogy nem kell csodálkozni ezen sajnos. Ezt nem az OMSZ leadereken múlik, hanem szintén egy közösségen. Hogy az a mentős meg van-e becsülve, segítik-e azok a játékosok akár magán úton anyagiakban vagy csak szimplán megfelelő hozzáállással vagy éppen sürgősségi rádióba 6x beírják, hogy kellene mentős de egy koordinátát nem képes küldeni az illető, emelett pedig néha beírják neki, hogy nem sürgős kiérni majd bele hal 3-4 ember. Nem kell csodálkozni, jelenleg ha nekem hasonlót írnának sürgősségibe biztosan reagálnék rá, hogy remélem maga ott lesz a 3-4 között vagy hasonló.

HIába kapnak anyagi támogatást nem tudnak nagyobb fizetést biztosítani a többi frakciónál és a többi frakciónál több az akció dús lehetőség illetve változatosság. (szerelő frakciók megint mások) Érdekesen dupla frakciózni senki nem akarna úgy hogy OMSZ legyen a második a rendvédelem mellett mert ott van elvárás és kötelezettség. Így természetesen olyan frakciót választanak ahol nincs akkora kötelezettség, nyilván érthető okokból nem azért mert a leader nem foglalkozik azzal, tehát PF-be, OKF-be és Taxiba szivesebben mennek 2. frakciónak pénzt afkolna mert nincs akkora kötelezettség.

OMSZ frakciónál rendszerileg is lehetne változtatni, hogy egy-egy műtét elvégzésénél a játékos kapjon kézhet x összeget valamint valamennyi menjen a frakció számlára is. Így aktivitás alapján az OMSZ-es kapna +pénzt a rendszer által. Ez mellett az OMSZ-nél nem kellene az f3-as fizetés limit, hogy jóval nagyobb pénzt tudjanak beállítani illetve akár azt is megtudják valósítani, hogy 1 jelentésért meetingen 500 ezer forintot oda adjanak a tagoknak. Ez alapján nem afkolással lehetne sok pénzre szert tenni, hanem aktivitással, viszont akik csinálják úgy gondolom meg is érdemlik. Ez mellett jobban keresne egy aktív omsz-es ha mentőzik mint ha valamelyik civil munkát választja, ezáltal a kezdőbb játékosoknak érdemes lenne frakcióba menni pénzszerzési lehetőségként is. Nyilván ezt az összeget OMSZ nem tudja kitermelni és SCK-sem adhat egy frakciónak milliárdokat a másikoknak pedig csak 100-200 milliót támogatásként. Egy rendszer alapján kellene táplálni az OMSZ frakció egyenlegét (mint OKF-nél is rendszer alapján megy) vagy bizonyos időnként Fejlesztő/Szuperadmin addolna a frakció számlára összeget, hogy működjön a mentős frakció.


Ezek mellett ismét csak azt tudom mondani, hogy aki úgy gondolja nincs elég mentős az menjen el egy kicsit abba a frakcióba és nézze meg, hogy játékos társai, hogy viszonyulnak majd hozzá. Ha 3-4 hónapot eltud ott valaki tölteni az előtt emelem kalapom, de azok előtt nem akik rendvédelembe 3-4 hónapja darálnak és parancsolgatnak.

Nyilván rá férne az OMSZ-re olyan utómunka vagy megoldás ami az anyagiak alapján megérős frakcióvá tenné, de ez mellett még mindig a közösség viselkedésén kellene változtatni és tiszteletben tartani az adott mentőst aki segíti mind azt a 70-100-150-200 játékost a szerveren még akkor is ha egyedül van. Ha egyedül van örüljünk, hogy van, nem baszogatni (elnézést), hogy haladjál már mert 5-en meghallnak meg így csináld úgy csináld.

Gondolkodjunk el ezen egy kicsit szerintem. Lehet választani a megszoksz vagy megszöksz opciót de úgy gondolom a jelenlegi játékos szám ezt is mutatja, hogy nem tűrik meg a szivatást, szúrkálódást, parodizálást és hasonlókat, hanem lelépnek a szerverről és felcsatlakoznak egy másikra ahol segítik a játékost és jól érzi magát. Érdemes lenne minden játékosnak kicsit a hozzáállásán változtatni és akkor egyelőre nem csökkene a játékosszám, a későbbiekben pedig lehet emelkedne.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Igenis kell szanitéc. Avagy nem szanitéc. Elkezdtem nem olyan rég kidolgozni egy programot, ami minden frakciónak ad pár elsősegély nyújtót, hogy az illegális frakciónak is fair legyen. De ehhez szükséges lesz valamennyire átírni a rendszert.
 
  • Tetszik
Reactions: PaTKa01

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
EÜ dobozos elsősegély nyújtó rendszer tudtommal bent van, azzal lehetne annyit kezdeni, hogy ne csak szimplán feltudja szedni vele az illető, hanem tényleg csak egy első segélyt nyújtson a mentősök kiérkezéséig. Tehát például ha beköti a vérző felületet akkor az anim +5-10 perc lehetőséget ad a túlélésre, esetleg ha ez meg van annyit engedjen a rendszer, hogy saját lábon pl eltudj menni a kórházba, tudj annyit mozogni, hogy aki segített neked az eltudjon vinni a kórházba, de például vezetni azért ne engedjen a rendszer. Ilyet tudok elképzelni ezzel kapcsolatban :D
 

K1NG

Zöldfülű
2019. 01. 15.
161
271
24
Veszprém/Budapest
V4 karakter
Ryan L Gibson
V2 karakter
Hugo de Goya Sigaryov
Igenis kell szanitéc. Avagy nem szanitéc. Elkezdtem nem olyan rég kidolgozni egy programot, ami minden frakciónak ad pár elsősegély nyújtót, hogy az illegális frakciónak is fair legyen. De ehhez szükséges lesz valamennyire átírni a rendszert.
A jelenlegi helyzetben sehogy nem lesz fair.
Ugyanis egy akcióra nagyon max 10 illegálost tudnak összeszedni. A rendvédelmisek kijönnek minimum 25-30 emberrel. Ha még a szanitéc bekerülne kevesebb esélyük lenne!
Miért is?
-Ha a rendvédelem elkezd felszedni egy sebesültet akkor ők letudnak tartani 25-30-an 10 embert.
Ellenkező esetben 8 ember (mivel 1fekszik és 1 segít neki) nem fog tudni letartani 30 berohanó rendvédelmist. És mivel az interakcióba lévő játékosokat nem lövik le, ezért ők nem halnak meg, nekik még a lőszerűk és a fegyvereik is el lesznek véve, ami megint csak azt bizonyítja, hogy az illegálos nem fog segítenie a saját társán mivel fenn áll a veszély, hogy rosszabbúl jár mint ha megölnék.
 

Jhnny

serbian street fighter
FőAdmin
LV
2019. 01. 10.
1 614
2 488
LV karakter
sean.fraser
Ha mondjuk, megpróbálna az illegál egy kicsit logikusabban rabolni akkor már előnyben lennének..

Mindegy, hogy mennyien vannak a rendvédelmisek, ha az a 10 ember taktikailag kiváló, és még hozzá jól is lőnnek, tavaly ilyenkor szerintem eléggé jót mutatunk.

Viszont @Buba-nak teljes mértékben igaza van, azzal kapcsolatban, hogy egy kicsit a közösség hozzáállásán kéne változtatni.
 
  • Tetszik
Reactions: Antoon

Antoon

thank you for joy
Globális Moderátor
v2
2020. 06. 08.
628
2 003
21
V2 karakter
Antoon Kuznetsov
Ha már úgyis el lesz utasítva gyorsan ideírok.
Baromi nagy visszaélések lennének belőle, meg amúgy sem reális az ha a helyszínen több tíz golyót kiszedve az emberből szakszerűtlen alapellátással vinnénk a fegyházba. Legfeljebb azt tudnám elképzelni, hogy stabilizálná a szanitéc, vagy nevezzük akárminek a szóbanforgó személyt, és elállíthatná a vérzést így néhány perccel megnőne az animideje a sérültnek míg a mentő kiér. Persze ez sokat nem ér mert nem mindig van mentő ergó az animbalövésnek is csak az az értelme van, hogy lefegyverezzünk.
De Dreft koma is elég szépen összefoglalta a lényeget.

Buba irományából ragadnék ki egy dolgot: ha egy ember nem képes a mentőssel normálisan rpzni az csak is kizárólag saját magát minősíti és járatja le. Ha nem tetszik neki az hogy felszedi a mentőst akkor ne járjon akcióra, vállalja a rizikót mert benne van ez is.
Tény hogy a mentősök is emberek, de valóban unalmas az ha több omszes embert látunk fent a szerveren, de egyik se reagál hívásokra és rádióra. Kövezzetek meg ha nem így van, de elég sokszor látom ezt
(Ha valami hibát írtam a fogalmazásban azért bocsánat, telefonról írtam ezt a salátát).
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Ha már úgyis el lesz utasítva gyorsan ideírok.
Baromi nagy visszaélések lennének belőle, meg amúgy sem reális az ha a helyszínen több tíz golyót kiszedve az emberből szakszerűtlen alapellátással vinnénk a fegyházba. Legfeljebb azt tudnám elképzelni, hogy stabilizálná a szanitéc, vagy nevezzük akárminek a szóbanforgó személyt, és elállíthatná a vérzést így néhány perccel megnőne az animideje a sérültnek míg a mentő kiér. Persze ez sokat nem ér mert nem mindig van mentő ergó az animbalövésnek is csak az az értelme van, hogy lefegyverezzünk.
De Dreft koma is elég szépen összefoglalta a lényeget.

Buba irományából ragadnék ki egy dolgot: ha egy ember nem képes a mentőssel normálisan rpzni az csak is kizárólag saját magát minősíti és járatja le. Ha nem tetszik neki az hogy felszedi a mentőst akkor ne járjon akcióra, vállalja a rizikót mert benne van ez is.
Tény hogy a mentősök is emberek, de valóban unalmas az ha több omszes embert látunk fent a szerveren, de egyik se reagál hívásokra és rádióra. Kövezzetek meg ha nem így van, de elég sokszor látom ezt
(Ha valami hibát írtam a fogalmazásban azért bocsánat, telefonról írtam ezt a salátát).
Egyáltalán nincs így. Ha van fent mentős és szolgálati idő van, akkor egyértelműen fogadjuk a hívásokat, de lehet előttetek riasztott valaki.
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Ha már úgyis el lesz utasítva gyorsan ideírok.
Baromi nagy visszaélések lennének belőle, meg amúgy sem reális az ha a helyszínen több tíz golyót kiszedve az emberből szakszerűtlen alapellátással vinnénk a fegyházba. Legfeljebb azt tudnám elképzelni, hogy stabilizálná a szanitéc, vagy nevezzük akárminek a szóbanforgó személyt, és elállíthatná a vérzést így néhány perccel megnőne az animideje a sérültnek míg a mentő kiér. Persze ez sokat nem ér mert nem mindig van mentő ergó az animbalövésnek is csak az az értelme van, hogy lefegyverezzünk.
De Dreft koma is elég szépen összefoglalta a lényeget.

Buba irományából ragadnék ki egy dolgot: ha egy ember nem képes a mentőssel normálisan rpzni az csak is kizárólag saját magát minősíti és járatja le. Ha nem tetszik neki az hogy felszedi a mentőst akkor ne járjon akcióra, vállalja a rizikót mert benne van ez is.
Tény hogy a mentősök is emberek, de valóban unalmas az ha több omszes embert látunk fent a szerveren, de egyik se reagál hívásokra és rádióra. Kövezzetek meg ha nem így van, de elég sokszor látom ezt
(Ha valami hibát írtam a fogalmazásban azért bocsánat, telefonról írtam ezt a salátát).
Nyilván ezt így van, csak látod, hogy mégis ugyan úgy csinálják és ez nem 1 hónapja van így hanem 3 éve :D Mikor én is ott voltam közel 2évig OMSZ leader és nem ez a rendszer volt akkor eléggé el lehetett venni a mentős kedvét, hogy fejfájás miatt és sebtapasz kérés miatt hívtak ki mentőt. Sajnos mindig is voltak/lesznek ilyen játékosok, de azért leírom itt fórumon, hogy hátha valaki észre veszi magát és rá jön, hogy ezzel rengeteget tud rontani a helyzeten. :)
 

Croxo

elit úgymond
Very Important Person
2019. 01. 14.
1 330
1 307
V4 karakter
James Even
V2 karakter
Croxo De Bracco
Ha már úgyis el lesz utasítva gyorsan ideírok.
Baromi nagy visszaélések lennének belőle, meg amúgy sem reális az ha a helyszínen több tíz golyót kiszedve az emberből szakszerűtlen alapellátással vinnénk a fegyházba. Legfeljebb azt tudnám elképzelni, hogy stabilizálná a szanitéc, vagy nevezzük akárminek a szóbanforgó személyt, és elállíthatná a vérzést így néhány perccel megnőne az animideje a sérültnek míg a mentő kiér. Persze ez sokat nem ér mert nem mindig van mentő ergó az animbalövésnek is csak az az értelme van, hogy lefegyverezzünk.
De Dreft koma is elég szépen összefoglalta a lényeget.

Buba irományából ragadnék ki egy dolgot: ha egy ember nem képes a mentőssel normálisan rpzni az csak is kizárólag saját magát minősíti és járatja le. Ha nem tetszik neki az hogy felszedi a mentőst akkor ne járjon akcióra, vállalja a rizikót mert benne van ez is.
Tény hogy a mentősök is emberek, de valóban unalmas az ha több omszes embert látunk fent a szerveren, de egyik se reagál hívásokra és rádióra. Kövezzetek meg ha nem így van, de elég sokszor látom ezt
(Ha valami hibát írtam a fogalmazásban azért bocsánat, telefonról írtam ezt a salátát).

Helló!

Az utolsó mondatoddal egyáltalán nem értek egyet.Elhiheted,hogy az OMSZ-es tagoknak is elég unalmas,hogy óránként 1 hívása van vagy még annyi se. Én eltudom magamról mondani,hogy legyen a hívás hajnalban vagy reggel vagy bármikor,de ha én fent vagyok a szerveren minden esetben megpróbálok kimenni a hívásra/hívásokra,de ezt a többi tagról is nyugodtan ellehet mondani szerintem. Biztos akadnak olyan alkalmak amikor megunják,hogy több órája nem jön hívás és kiállnak a szolgálatból és pl: elmennek kocsit venni ,de ez ezzel jár. El kell fogadni,hogy aki OMSZ-es tag annak elég unalmas a szolgálatban töltött ideje mivel többségében vagy a kórházban/kocsiban várják a hívást ami jobb napokon minden órában jön.
 

Antoon

thank you for joy
Globális Moderátor
v2
2020. 06. 08.
628
2 003
21
V2 karakter
Antoon Kuznetsov
El kell fogadni,hogy aki OMSZ-es tag annak elég unalmas a szolgálatban töltött ideje mivel többségében vagy a kórházban/kocsiban várják a hívást ami jobb napokon minden órában jön.

Szia, örülök annak, hogy egy Főadmin is hozzászól, így érezhető, hogy ezek a dolgok nincsenek elhanyagolva a felsőbb körökben sem. Szóval ez a mondat alapján én azt szűröm le, hogy oda-vissza elég rossz a helyzet. Ha duty-znak, nincs hívás, ha nem duty-znak, van hívás, ezzel se én se ők nem tudnak mit kezdeni, előfordul persze, nyilván számít az is, hogy hány mentőst érint ez a dolog - Tény, hogy most kaptak egy update-et, remélvén, hogy mennek majd oda játékosok, de ez sajnos nem így történt (pedig aláírom, rohadt jó update volt).

Kicsit eltérünk a téma címében taglalt dolgokról, de nem gondolom, hogy ez probléma lenne.
Arra gondoltam még, hogy valamit ki lehetne találni az OMSZ-esek életben tartása érdekében, sajnos nem vagyok jártas ezekben a dolgokban, ha már a szanitéc téma teljesen offos.
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Elég ha megnézzük mire van érdeklődés a szerveren és kiderül mivel lehetne még ezt segíteni. Pénz és az akció. (üldözés, darálás) Nyilván az utóbbi nem kivitelezhető egy mentős esetében, de az első igen. Ha jobban keresnek a frakciók mint egy civil munka, akkor nem lenne annyi civil a szerveren és megérné kissé elköteleződni és frakciókba csatlakozni. Frakcióknál felosztani létszám hiány /szükség alapján a fizetéseket. Amíg egy rendvédelemben megkap az akciók mellé annyi összeget mint egy mentős addig nem kell csodálkozni, hogy miért mennek inkább rendvédelembe például.

OMSZ frakció részére lenne egy hatalmas keret akár addolt pénzből, hogy a tagoknak jó pénzügyi helyzete legyen ha aktívan csinálják akkor jobban megérné számukra mint a civil munka vagy más frakció ahol van akció de nincs akkora pénzösszeg. Ennek tudatában kezdők is jobban ellátnák ezt a feladatot egy darabig.

Én régen voltam OMSZ leader, jelenleg szerelőleaderként engem nem érdekel, hogy 6 hónapra jön a frakcióba az illető vagy 1 hónapra, csak az elvártaknak megfelelően csinálja, ha távozni akar akkor távozzon normális keretek között és kész. Ha 1 hónapra jön annak is örülök mert addig biztosítja a szereltetési lehetőséget a többi játékos számára. Elég sokan vannak úgy, bejönnek 1-1.5 hónap alatt össze szednek bizonyos összeget, vesznek egy jó autót és mennek rendvédelembe, vagy pénze lett távozik, vásárol fegyvert, lőszert és megy illegálba.
Ez egy körforgás ilyen téren és üzemel a frakció, nem biztos, hogy csak az a tag érdemel köszönetet aki egy évet rá áldoz az adott frakcióra.

Ha már csak kezdők 2-3 hétig választanák az OMSZ-t, hogy benzinszállító helyett ezt csinálják és jobban fizet akkor nekik is megéri, és a többi, régóta itt játszó játékosnak is mert lenne mentős. Természetesen ezt meg kell becsülni és segíteni őket, még ha nem is anyagiakban, szavakkal és megfelelő hozzáállással.
 
  • Tetszik
Reactions: tommenxd
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.