Smatthew--predi [helyett írom]

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

lupek

Újonc
Támogató
2019. 01. 10.
54
69
LV karakter
Maldwyn Ellis
1cf152a23a6401c9124c4e3215a30327.png



Neved:
smatthew


Panaszra tett moderátor neve:
Predi


Panasz oka:
Jogtalan kitiltás


Bizonyítékok (kép, log, videó stb..):
"Ki lettél tiltva. Indok: Közösségrombolás. Eléggé gerinctelen amit lemüvelsz. A stílusodról nem is beszélve. (Személyi jogok megsértése, minösítés "kis oockeres") [Nincs UB]."


Egyéb megjegyzés:
Úgy kezdődött a történet, hogy én a nevemet felvállalva, nem multiaccountozva, mint sokan mások, panaszkönyveket nyitottam teljes mértékben jogosan. OOC kereskedelmet folytató és folytatott játékosokra, ezeket a panaszokat megtudjátok nézni a profilomra kattintva, mind jogos lett. Nem tudom mi volt ebben a közösségrombolás, amikor a szerver vezetősége többször is kijelentette, hogy ha valakinek ezzel kapcsolatban bizonyítéka van játékosokról, akkor jelezzék az adminok felé. Nem igazán értem, hogy mitől lenne közösségrombolás az, hogy jogos panaszkönyvet nyitok más játékosokra. Több fórum moderátorral való egyeztetés után döntöttem úgy, hogy panaszkönyvet nyitok, mivel szerintük sem volt jogos a szankció. Kötve hiszem, hogy az SGS közösségét rombolnám azzal, hogy pár OOC kereskedőre kitiltást kérek. A személyi jogok megsértésére annyit tudok mondani, mint amit egy másik fórum moderátor mondott, hogy mivel ők feltüntették a valódi IRL nevüket egy-egy TGFes lapban, ezért egyáltalán nem minősül annak. Ezt egyébként feltüntettem a panaszkönyvem megjegyzésében és a panaszt bíráló adminisztrátornak sem volt ezzel gondja. Ebből látható, hogy hanyagul el sem olvastad a topikot, amire te szankciót osztottál. Legvégső sorban reflektálnék a kitiltásom utolsó indokára, ami: "minösítés "kis oockeres""(Hozzátenném, ez egyébként hosszú ő-vel írandó...). Nem hinném, hogy bármiféle minősítést követtem volna el azzal, hogy valakit OOC keresnek titulálok, ugyanis ők döntöttek úgy, hogy OOC kereskedelmet fognak folytatni, ezért ezt az indokot sem értem. Ezek szerint, ha én NON indokkal panaszt teszek valaki ellen, jogosan, akkor szankcionálható lennék, mert minősítem őt ezzel? Lehetségesnek tartom, hogy valamelyik kitiltott személy predi ismerőse / barátja volt, gyanítom ezért kaphattam ezt összetett többszörösen jogtalan indokokból álló kitiltást. EDIT: "Eléggé gerinctelen amit lemüvelsz" tehát akkor a moderátor nevezheti a felhasználókat gerinctelennek, de én egy ooc kerest nem nevezhetek ooc keresnek? Hol van itt az igazság? Miért lenne gerinctelenség panaszkönyvet nyitni, olyan játékosokra, akik a szerver szabályzatban foglaltak egyik legsúlyosabb pontját szegik meg? Véleményem szerint, predi ezzel arra ösztönzi a játékosokat, hogy inkább sunnyogják el a szabályszegéseket, amikről információk vannak, ez pedig nagyobb közösségrombolás, amit én valaha is elkövethettem.
 

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 614
5 175
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
V2 karakter
Bruno Seanetti
Nos. Mielött reflektálnék pár fentebb írt mondatra, leszögezném, hogy német billentyüzetem van, és nem tudok hosszú Ö vagy Ü betüt írni, szó csincs itt helyesírási hibákról. Szóval sajnálom ha nagyon zavar, nem tudok mit tenni, így is megérti mindenki amit írok. :)
(Hozzátenném, ez egyébként hosszú ő-vel írandó...)
amikor a szerver vezetősége többször is kijelentette, hogy ha valakinek ezzel kapcsolatban bizonyítéka van játékosokról, akkor jelezzék az adminok felé.
Ez teljes mértékben így van, semmi kétség. Viszont az már nem mindegy, hogy milyen stílusban állsz hozzá a PK-hoz. Számomra szinte megengedhetetlen az, hogy te bárkit is úgy nevezz/minösíts fórumon, hogy "kis oockeres", csak mert OOC kereskedelem felé hajlott.
Ebböl a fajta kárörvendö magatartásból pár mondatot összeszedtem:
" A komoly social clubos gta 5 elkelt már?:ROFLMAO: Inkább vérezz el tisztességesen, felesleges a hülyét játszani. "
" Vitónak már elküldtem mindent, kis oockeres.? "
A téma címeket inkább nem is sorolom fel, aki akarja megnézi. Ennek a temperamentumnak részemröl a fórumon helye nincs.

hogy valamelyik kitiltott személy predi ismerőse / barátja volt, gyanítom ezért kaphattam ezt összetett többszörösen jogtalan indokokból álló kitiltást
Ezt csupán puszta rágalom amiket írsz, amikor moderátor lettem el lett mondva nekünk, hogy ha olyan ügybe keveredünk, ahol netán ismerösünk/haverunk az egyik föszereplö, adjuk át a stafétabotot egy másik, semleges moderátornak. Mellesleg nem abból a közegböl származom ahol a körülöttem lévö emberek vagy én OOC kereskedelemböl élnek/élek meg, szóval ezt ki kérem magamnak!

Eléggé gerinctelen amit lemüvelsz
Ezzel nem téged minösítettelek, hanem a tevékenységet amit csináltál. Kicsit furcsállom, hogy olyan vádakkal támadsz meg játékosokat, amit egykor te magad is csináltál, lásd, elfogadott UB kérelem V2-n ITT

Engem nem zavar, hogy te most "megtisztogatod" a szervereket, viszont az AHOGY csinálod, nálam abszolút NO GO! Ha már valakire PK-t teszel köteles vagy neki megadni a tiszteletet, valamint a szabályokat betartani. Pár idézet a fórum szabályzatból.
4.) A többi játékostársnak kötelező megadni a tiszteletet!
19.) Tilos más játékosakat és frakciókat ócsárolni, negatív színben feltüntetni, feszültséget kelteni!

TS beszélgetésben is benne vagyok, viszont nem tudom mit beszéltél Bakusszal, szombat elött semmiképp nem tudlak fogadni, mert ma elutazok.

Részemröl ennyi, várom a bírálást.
 
Utoljára szerkesztve:

lupek

Újonc
Támogató
2019. 01. 10.
54
69
LV karakter
Maldwyn Ellis
Még mindig nem értem és nem is adtál rá értelmes választ, hogy szerinted miért minősítést az, hogy bizonyítottan OOC kereskedelmet folytató játékost és OOCkeresnek hívok. Az, hogy én egy játékost arra ösztönzök, hogy bevallja a tettét és ne játsza az eszét, az miért lenne kárörvendés? A panaszkönyveim egyáltalán nem voltak kárörvendőek, maximum az átlag eltérő előadásban kerültek terítékre. De akkor is, panaszkönyv az panaszkönyv. Szerepelt benne minden aminek kellett, senkinek nem volt ezzel baja, egy admin sem szólt nekem, hogy ezt nem így kéne. SŐT! Még volt olyan admin, aki privátban írt nekem, hogy ha van még infóm küldjem el neki. Én azért még merem állítani, hogy simán lehet valamelyik haverod a bannoltak között volt. A játékosokat pedig nem támadom mindenféle vádakkal, hanem kész bizonyítékokkal teszem őket JOGOSAN pkra. Az hogy te a tevékenységemet gerinctelennek titulálod, azzal engem minősítesz. Azt amit művelek, azt én követem el nem más, ezáltal ha ezt te minősíted, azzal engem minősítesz. Egyébként örülök a válaszodnak, csak kár, hogy a kreált ban indokaidból kizárólag a minősítésre reflektáltál. Illetve az, ahogyan én minősíthettem az elmondásod szerint, korántsem érdemel örök bant. Ha pedig tényleg nem zavarna téged az, hogy én a szabályszegő játékosokat csípem meg, akkor nem bannoltál volna ki általad kreált indokok miatt. Továbbra is érdekelne hogy mitől lett volna ez közösségrombolás, amikor volt olyan admin, aki megköszönte a segítségemet.. illetve a személyi jogok sértése indokot is kifejthetnéd, mert ezek szerint nem vagy tisztában ennek jelentésével/lényegével.
 

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 614
5 175
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
V2 karakter
Bruno Seanetti
Én azért még merem állítani, hogy simán lehet valamelyik haverod a bannoltak között volt.
Állítsd nyugodtan, elárulom hogy e téren vakvágányra futsz. Kár ezen rágódni még mindig.

az hogy te a tevékenységemet gerinctelennek titulálod, azzal engem minősítesz. Azt amit művelek, azt én követem el nem más, ezáltal ha ezt te minősíted, azzal engem minősítesz.
Sajnálom hogy nem veszed észre azt amire gondolok. Nem megengedhetö fórumon olyan stílusú panaszkönyv, mint amiket te produkálsz. Attól, hogy te most pár embert találtál és tudod hogy jogos is lesz a panasz, akkor nem értem mire ez a stílus.
Mostmár csak idéznék a gyönyörü Téma címeidböl is.

"Matteo Pereyra újra és újra lecsap"
"
Matteo Pereyra elcsípi az oockeres SGHkat IS"
"Matteo Pereyra újra és újra lecsap"
Nem tudom, hogy te ezeket a címeket poénnak szántad, de szerintem senki nem nevetett rajta.
egy admin sem szólt nekem, hogy ezt nem így kéne.
Azért nem szólnak, mert ez a fórum moderátorok dolga.
személyi jogok sértése
Itt az egyik panaszkönyvedre gondolok, ahol konkrétan a lebuktatni kívánt személy személyes Facebook profilját publikáltad bizonyítékként a fórumon, ami szintén fórum szabályt sért.
Idézem,
8.) Más játékos személyes jogainak a sértése tilos!
Büntetés: Örökös kitiltás (szerverről is, TeamSpeak-ről is).
Attól hogy te milyen PK-t nyitsz kire, ez a szabálypont mindig is ott volt és ott is lesz a fórum szabályzatban!

Ha normális fejjel állsz hozzá egy PK-hoz és nem elpoénkodva nyitogatod a topicjaidat mindenfelé, akkor ez az egész elkerülehetö lett volna.
Segítek benne egy kicsit.

Téma címe:
IG neved - Panaszra tett IG neve (nem elhülyéskedve)

topic minta alapján kitöltesz mindent (normális indokkal, pl OOC kereskedelem, nem pedig ooc kerecske)
Ha minden megvan, vársz amígy egy admin jelentkezik, és továbbítod neki a bizonyítékaidat.
Ha netán jelentkezne a panaszra tett fél akkor nem döfködöd olyan megnevezésekkel hogy "kis oockeres" stb.

Ha ezt mind így csináltad volna, a kutyát se érdekelte volna, hogy te kire, milyen indokkal, milyen panaszt nyitsz.

A továbbiakban nem kívánok hozzászólni a panaszhoz, úgy vélem, mindent leírtam.
Várom a bíráló Fö globális Moderátor szavait.


Edit:
Erröl meg ennyit:
nem multiaccountozva
a328e48e1f8bdf30eb88258d1c429239.png


Tehát ha jogos is lenne a PK az örökös kitiltás ezennel fixen marad. :)
 
Utoljára szerkesztve:

lupek

Újonc
Támogató
2019. 01. 10.
54
69
LV karakter
Maldwyn Ellis
Értem én, hogy továbbra is a hülyeségeidet súlykolod még mindig, de teljesen fölöslegesen. Ha kicsit is értenél egyébként ahhoz, hogy egy szolgáltató miként osztja ki az IP címeket, FŐLEG egy faluban, akkor talán nem vádolnál multiaccountozással. Javaslom menj be egy fejlesztő várójába és ő elmagyarázhatja ezt neked, vagy csak nézz utána az interneten. Ilyen esetek rengetegszer előfordultak már, főleg mikor moderátor voltam, nem egyszer, nem kétszer volt IP egyezés még sem ugyanazok voltak a személyek. Ezek előfordulhatnak akár akkor is, ha egy adott iskolában több see játékos van és netalántán infó órán belépnek a fórum fiókukba. Emellett te azzal vádoltál, hogy így-úgy kárörvendő vagyok, te most éppen mit csinálsz? Attól, hogy ha én bannolva is maradnék (a felelőtlenséged miatt, jogtalanul) akkor is itt ez a panaszkönyv. Ha így dobálózól a személyi jogok megsértésével, légyszi legyél már képben vele, hogy pontosan mit is jelent, mert nagyon elvagy tévedve. Nem sértettem meg senkinek a jogait, ŐK osztották meg a saját IRL nevüket, volt rá alkalom, hogy még a facebook linkjüket is megosztották. Egy srác pedig a saját IRL nevével csinált youtube csatornát. AZAZ ők döntöttek úgy, hogy közzéteszi a kilétüket. Folyamatosan olyan dolgokat ragadsz meg, aminek semmi értelme és próbálsz valami indokot összekaparni arra, hogy miért bannoltál ki engem.
 
  • Vicces
  • Imádom
Reactions: nempatrik és Nicho

Baresz

Barangoló
2019. 01. 17.
148
113
18
www.forum.see-game.com
V4 karakter
Ben Bachschneider🍷
LV karakter
tyzee.burns 😈
3.) A panaszhoz kizárólag a bíráló Szerver Adminisztrátor, panasz tevő, vádlott, szemtanúk írhatnak hozzá!
Sziasztok, tudom, hogy nem szólhatok hozzá, de ennek a srácnak mindenkivel baja van, már több mint 5+ embert is kirakatott a szerverektről. Így engem is. Remélem kap egy kis büntetést ő is... Mivel ez nem fer.
 

Olivér0802

Barangoló
2019. 09. 27.
129
88
19
V4 karakter
Bertie Thompson
LV karakter
❌
V2 karakter
❌
3.) A panaszhoz kizárólag a bíráló Szerver Adminisztrátor, panasz tevő, vádlott, szemtanúk írhatnak hozzá!
Sziasztok, tudom, hogy nem szólhatok hozzá, de ennek a srácnak mindenkivel baja van, már több mint 5+ embert is kirakatott a szerverektről. Így engem is. Remélem kap egy kis büntetést ő is... Mivel ez nem fer.
Ne legyél már hülye :D csak feldobott pár embert jogosan és kész, nem kellett volna oockerezned és ebből nem lett volna semmi baj...
 
  • Vicces
Reactions: aDaw és NagyBela03

Kyle

</> 6 years </>
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 08.
2 377
6 437
Nagyszénászug
V4 karakter
Kyle Fleming
LV karakter
Kyle Fleming
Átolvasva a panaszt valamint utána járva a dolgoknak, így ismereteim teljességében tudom, most már elbírálni a panaszt.
@PReDi a te részed a panaszban foglaltak alapján abban a dologban hibáztál, hogy az indok amit megadtál kissé félre értelmezhető. Erről elbeszélgettem PReDi-vel. A bant alább kifejtve, modósítottam. Tehát, ha UB kérelemről lenne szó akkor PReDi és jómagam együttes beleegyezése szükséges hozzá!

Smatthew, egyáltalan nem azzal van a baj, hogy te most éppen panaszra teszed az adott illetőt, hanem a mikéntjével.
Amilyen stílust megengedsz magadnak, mind a panaszkönyvek tekintetében, mind a jelenlegi panasz tekintetében, az erre a fórumra nem való! Ez az egyik oka annak, hogy kitiltásod, jogos és nem jogtalan.
Másik indok, amit ha szeretnél LV-TeamSpeak3-as szerveren megbeszélhetsz velünk, az a fórum szabályzat alapján;
Fórum szabályzat válasza:
30.) Tilos új accountot regisztrálni!
Büntetés: Örökös kitiltás.
te regisztráltál egy második accountot. Ezzel a fórum szabályzatot szegted meg, ezért kitiltásod szintént helytálló.
Mikor a regisztrációdat megteszed a fórumra, akkor van egy jelölőnégyzet amit kipipálva elfogadod a(z), Fórum szabályzatot, tehát te tudatos felelősségedben voltál arról, hogy ez multi-account.

Összegezve: A panaszod az indokkal kapcsolatban jogos, de a kitiltásod marad a fentebb említettek alapján.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.