Sheriffség visszahozatala.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

GameKapocs

Zöldfülű
Támogató
2022. 10. 25.
192
954
V4 karakter
Lucio "Zombie" Sullivan
Inkább végre egy konkrét kijelentés kellene, hogy akkor v3 mégis mi. Amerika? Európa? Is-is? Elég lusta ráköpni mindenre, hogy ez fiktív aztán mindenki azt csinál amit akar. Sherrifség-nek nincs helye jelenleg a szerveren, inkább ami megvan vagy amerikalizálódik vagy akkor fullba nyomjuk a kretént és honvédségezünk meg bandázunk.
 
Utoljára szerkesztve:

LeslieG

Zöldfülű
2019. 01. 10.
158
242
Sopron
V4 karakter
Syrio H Ghar
LV karakter
Michael D McKagan
V2 karakter
Erick D Shane
Szerintem nincs azzal baj, ha keveredik Amerikai irányzat az Európaival. RP szerveren nem baj, ha bejön egy plusz lehetőség szerepvállalásra. Nem lehetetleníti el az egyik frakció a másikat és akár simán el tudom képzelni, hogy Las Venturas-i részre kerül egy Sheriffség (Sheriff's Department). Egyebek közt, simán meglehet csinálni, hogy Las Venturas-i rész legyen Amerikaiasabb, Los Santos és San Fierro kicsit Európaibb. Lehet most azt mondani, hogy aki Amerikai stílusú szerveren akar játszani menjen át SeeLV-re, de itt a főszerveren miért ne lehetne, mindkettőnek helyt adni. 😁
Személy szerint támogatnám. Nekem nagyon tetszett Vorty és Jesse munkássága akkor 2015-2016-ban is.
 

Aura

Barangoló
Támogató
2023. 01. 03.
82
167
V4 karakter
Aura Goldberg
LV karakter
Javier Costa
sajnos a balance már így sincs meg, 10-ből 7 ember pd-s, de minimum a szerver fele tagja valamelyik rendvédelmi szervnek.
Ott az NNI, NAV, honvédség, rendőrség, TEK, istentudja még mi.
Személy szerint nem támogatom, felesleges még egy rendvédelmi szerv...
 
  • Tetszik
Reactions: LeslieG és Idej

Ard

Lelkes fórumhasználó
2019. 04. 14.
387
1 712
17
Isaszeg
V4 karakter
ard.schweiger
LV karakter
andrej.nicu
ArQMneM.png

barki barmit mond, megvolt a feelingje
hát nem is tudom
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
446
5 225
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Még talán jó is lehetne, ha nem lenne 5 rendvédelmi frakció így is ami legtöbb helyet le is fedi.
LS-t lefedi a PD + az aloszályai, plusz az NNI legtöbbször. + TEK ha kikerül egy felt.IFB körözés és C11 van elrendelve. + behatolás.
SF-t + Tierrat lefedi a NAV, néha még a Katonaság is. + TEK ha kikerül egy felt.IFB körözés és C11 van elrendelve. + behatolás.
AP környékét legtöbbször Katonaság, NAV veszi figyelme alá, nézik a rablókat. + TEK ha kikerül egy felt.IFB körözés és C11 van elrendelve. + behatolás.
Palomino, Blueberry,Montgomery környékét pedig a NAV + a PD nézi legtöbször. + + TEK ha kikerül egy felt.IFB körözés és C11 van elrendelve. + behatolás.

Nincs olyan hely, ahová beférne még egy hatodik rendvédelmi frakció, ami a Sheriffség lenne.

Én inkább teret engednék annak a csekély számú embernek a szerveren aki még akar, vagy inkább mer az 5 rendvédelmi frakció ellen számítógépezni. Nem pedig még egy rendvédelmi frakció betételén gondolkoznék.
 

GameKapocs

Zöldfülű
Támogató
2022. 10. 25.
192
954
V4 karakter
Lucio "Zombie" Sullivan
Még talán jó is lehetne, ha nem lenne 5 rendvédelmi frakció így is ami legtöbb helyet le is fedi.
LS-t lefedi a PD + az aloszályai, plusz az NNI legtöbbször. + TEK ha kikerül egy felt.IFB körözés és C11 van elrendelve. + behatolás.
SF-t + Tierrat lefedi a NAV, néha még a Katonaság is. + TEK ha kikerül egy felt.IFB körözés és C11 van elrendelve. + behatolás.
AP környékét legtöbbször Katonaság, NAV veszi figyelme alá, nézik a rablókat. + TEK ha kikerül egy felt.IFB körözés és C11 van elrendelve. + behatolás.
Palomino, Blueberry,Montgomery környékét pedig a NAV + a PD nézi legtöbször. + + TEK ha kikerül egy felt.IFB körözés és C11 van elrendelve. + behatolás.

Nincs olyan hely, ahová beférne még egy hatodik rendvédelmi frakció, ami a Sheriffség lenne.

Én inkább teret engednék annak a csekély számú embernek a szerveren aki még akar, vagy inkább mer az 5 rendvédelmi frakció ellen számítógépezni. Nem pedig még egy rendvédelmi frakció betételén gondolkoznék.
Teljesen egyetértek. Honvédség repülhetne úgy ahogy van, NNI és TEK meg kissebb létszámban lehetne a PD egyik alosztálya. NAV jelenlegi formájában is egy alibabás rendőrség, IRL sem akcióznak annyit mint a szerveren.
 

Aura

Barangoló
Támogató
2023. 01. 03.
82
167
V4 karakter
Aura Goldberg
LV karakter
Javier Costa
Én mondjuk a NAV-ot sem értem hogy miért igazoltatnak közúton, mikor nem ez a hatáskörük. IRL még sosem láttam ilyet és eléggé lelombozó mikor levillognak, hogy megnézzék van-e EÜ doboz a kocsiban :D Valahogy ezen még nem tudtam túltenni magam.
Mondjuk a határon való tevékenykedést megértem, ha pl. 1 határátkelésnél igazoltatnak, de mikor random levillognak és adják a csekket GV miatt, az kicsit kiveri nálam a biztosítékot. :D
 

LeslieG

Zöldfülű
2019. 01. 10.
158
242
Sopron
V4 karakter
Syrio H Ghar
LV karakter
Michael D McKagan
V2 karakter
Erick D Shane
Teljesen jogos, hogy nincs meg az a bizonyos mérleg a illegál-legál között, és szükség lenne az egész, újragondolására, mert valóban probléma van.
Viszont a sheriffség anno se a nehézfegyveres bűnözőkre ment, tehát ez akkora nehézséget nem jelentene senkinek. Inkább egy jó kis feelinget adna csak.
 
  • Tetszik
Reactions: Aura

RageX

See Game System
Támogató
2019. 05. 27.
542
993
24
V4 karakter
Ladislav Dubrovsky
LV karakter
Garrett Bradford
V2 karakter
Naomi Redfield
Már így is túl erős a rendvédelem. Vagy legyen egy kivéve és a Sheriffség betéve, vagy inkább maradjon így, de még egy nem lesz úgy sem. És mondok csak egy kizáró okot: kevés a skin. Így is minden frakció harcol a skinjeiért. Jelenleg tudtommal a rendőrség rendelkezik a legtöbb skinnel (kb 6-al). Kétlem, hogy lemondanának 2-3 skinről azért, hogy behozzák a Sheriffséget.
 
  • Tetszik
Reactions: Aura

GameKapocs

Zöldfülű
Támogató
2022. 10. 25.
192
954
V4 karakter
Lucio "Zombie" Sullivan
Van elég deaktivált frakció, aminek skinjei még bent vannak és nem használja senki csak pár NPC-amin rajta maradt. Van bőségesen kihasználatlan skin is (OG Loc példának). Nem a skin slot hiányzik, az lenne bőven. Szerintem a sheriffség visszahozatala nosztalgia miatt van, de összeférhetetlen a jelenlegi magyar rendvédelemmel. Kivenni meg kilehetne, vagy legalább átalakítani kissé ami van, de a jelenlegi helyzettel csak rosszabb lenne. Fél szelver már ígyis magyar RP-t tol, nem kell még ott is megkavarni akármennyire is szeretném ha inkább Amerika féle stílus menne. Régi szép idők nosztalgia a sheriffség, nem pedig olyan ami bármi pozitív dolgot behozna a jelenlegi szerverre.
 
  • Tetszik
Reactions: Ivano és LeslieG

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
446
5 225
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Állam, BVI skinek megoldanák a dolgot, az 3-3 skin minimum, viszont a többi deaktivált frakihoz valószinűleg azért nem nyúlnának hozzá mivel nem véletlenül "deaktivált" fraki. V4 bejövetelekor az eladó, aktiválható vagy megvehető frakció lesz (valószinűleg) ha annak a slotjait beraknád másnak, nem tudnál mit adni hozzá.

Viszont a sheriffség anno se a nehézfegyveres bűnözőkre ment, tehát ez akkora nehézséget nem jelentene senkinek. Inkább egy jó kis feelinget adna csak.
Tény, csak akárki akármit mond már rég nem azt a korszakot járja a szerver.

Régen a bandások is IC rivalizáltak, nem ooc utálták egymást.
Régen volt maffia roleplay, most minden MOB ami nem banda.
Régen az fk meetingek (illegálban legalábbis (bocs, nem volam sose legálban, onnan nem tudok példálóni)) ic zajlottak le, azok voltak csak átbeszélve amiről !!IC!! tudtak, nem TS alapján voltak a meetingek, nem TS beszélgetés alapján volt minden koordinálva.
Most megnézve a szervert, ha levillogsz bárkit egy erdős részen nem roleplay szitu miatt van ott, hanem azért hogy levillogják, menekülhessen és lövöldözhessen egy jót. A saját, illetve a levillogó adrenalin adagját megteremtve arra a pár órára, még jobb esetben abbahagyja ugyan ezen dolgok ismétlését.

Mindenkinek az adrenalin, az akció kell. Megváltoztak a dolgok. Kár lenne tagadni.

Ha pedig a Sheriffség nem mehetn ilyen dolgokra mivel nem ez a dolga, nem lenne sajnos miért "odamenni"
 
Utoljára szerkesztve:

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 932
4 397
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Kormány skineket nem dobnám be egy frakinak sem.

Ha nyílik a v4, jó ideig meglesz a stabil max játékosszám (ez nem kérdés), több új player és minden jelenlegi legális frakciónál van tudtommal (a PF és TEK kivételével) kötelező duty idő. Ergó ha úgy akarsz civilkedni, kipróbálni az újdonságokat hogy frakcióban vagy, akkor csak illegálba mehetsz, vagy esetleg PF/TEK.

Kormány pedig egy olyan frakció, ahol szintén nem volt kötelező duty idő kb soha, sőtt kezdő frakció is volt, nem kellett rendvédelmi múlt. Lehetett mellette civilkedni, stb, de mégis egy frakció közösség tagja voltál. Sokan jöttek csak azért hozzám is anno Kormány alatt, mert nem akartak illegálozni, de nem csípte a foguk a kötelező dutyt sem.

Szóval v4-ben szerintem (legalább az első pár hónapban) megérné megpróbálni visszahozni. Persze félreértések elkerülése végett a legál frakik biztos sok szabadidőt fognak adni a tagoknak kipróbálni az újdonságokat, de relative meg van kötve a kezük, hiszen állandó feladatuk van, amit teljesíteni kell.

A skinek száma meg nem gond, egyedi kliens van, a nyakamat tenném rá hogy hozzá lehet adni skineket a játékhoz.
 
Utoljára szerkesztve:

godberi

Aktív fórumozó
Támogató
2020. 12. 25.
256
395
19
Kisvárda
V4 karakter
👑Ayden Cartier👑
LV karakter
Denzel Cartier
V2 karakter
❌
Én mondjuk a NAV-ot sem értem hogy miért igazoltatnak közúton, mikor nem ez a hatáskörük. IRL még sosem láttam ilyet és eléggé lelombozó mikor levillognak, hogy megnézzék van-e EÜ doboz a kocsiban :D Valahogy ezen még nem tudtam túltenni magam.
Mondjuk a határon való tevékenykedést megértem, ha pl. 1 határátkelésnél igazoltatnak, de mikor random levillognak és adják a csekket GV miatt, az kicsit kiveri nálam a biztosítékot. :D
Már milliószor át lett rágva,hogy ez a játék NEM irl,hanem irl-re alapoz,
Én személy szerint nem látok Kisvárda utcáin nap, mint nap menekülő e60-akat,mert éppen a kukoricásban rabolni próbáltak, de jött a rendőrség és elkezdte kergetni őket, a NAV SF, és környékén egy PD szerepet lát el a szerveren, nem értem mi a probléma ezzel ebben a formában, nagyon sok minden nem IRL szerint működik, és ez így van rendjén, mert egy játék,nem pedig IRL.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
446
5 225
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
NAV SF, és környékén egy PD szerepet lát el a szerveren, nem értem mi a probléma ezzel ebben a formában,
TEK, Katonaság is igazoltathasson, villoghasson le embereket. Végülis ez fiktív dolog, nem irl alapján működik, csak alapoz rá. Merem állítani, hogy ez is teljesen rendben lenne neked olyan indokkal, hogy ez csak egy játék, nem IRL.
Illegál oldalról meg tűnnek el az emberek, vajon miért?

Kisvárdán nem menekülnek annyian mint itt, bla-bla. LS/SF/Kisebb települések vannak, irl pedig több millió lakosra, emberre, több országra van lebontva az a mennyiség, amit itt 600 player csinál, amiből 300 Rendvédelmi frakció tagja, tehát már redukáltuk 300 playerre.
Ezen felül meg alapból nem értem, hogy ha annyira problémád van a menekülő, akciózó emberekkel akkor minek mentél egy (SFPD) frakcióba, akiknek az a dolga hogy ezekkel foglalkozzon.
 

Turtle

bort isznak, de vizet prédikálnak
SzerverAdmin
v4
2019. 01. 10.
1 211
2 037
V4 karakter
Joseph Chambley
Elmondjátok akkor szerintetek mi a feladata a szerveren a NAV-nak?
IRL tevékenységének körülbelül 5-10%-át lehet jelenleg a szerveren megvalósítani.
Régen is SFPD szerepe volt itt a szerveren a NAV-nak, illetve jelenleg is a Rendőrséggel vannak, rendrőségi feladatokkal kapcsolatos kooperációink, amiket nem mi ajánlottunk fel, hanem Ők kerestek fel minket. (pl traffizás)
 

Sergey

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
690
1 700
V4 karakter
Semyon Stepanov
LV karakter
-
V2 karakter
Nincs
- Az illegálnak kedvez most ez a fémkeresőzős update, nem hiszem, hogy ilyen mértékben rá kellene kontrázni
Elmondanád mi kedvez benne az illegálnak?
Bármit csináltunk mindig a nyakunkon volt a rendvédelem.
Kalányos Robinhoodot aki megunta AKKt és benyomott 3 energiaitalt ne keverd kélek ide!
A rendvédelem így is kijár a detektorosok kedvenc helyeire, aki erre adja a fejét, higy az isten háta mögött mászkál csinálja okosabban!
 
  • Tetszik
Reactions: sippin on codein

godberi

Aktív fórumozó
Támogató
2020. 12. 25.
256
395
19
Kisvárda
V4 karakter
👑Ayden Cartier👑
LV karakter
Denzel Cartier
V2 karakter
❌
Ezen felül meg alapból nem értem, hogy ha annyira problémád van a menekülő, akciózó emberekkel akkor minek mentél egy (SFPD) frakcióba, akiknek az a dolga hogy ezekkel foglalkozzon.
Ezt miből szűrted le,hogy bármiféle gondom lenne a menekülő,illegális életet folytató emberekkel NAV-osként?
 
  • Hűha
Reactions: Marko98

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
446
5 225
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Olvasd el amit írtál és nézd olyan szemmel ami másnak lejön belőle.
Én személy szerint nem látok Kisvárda utcáin nap, mint nap menekülő e60-akat,mert éppen a kukoricásban rabolni próbáltak,
Nem éppen úgy jön le, mint aki nagyon imádja ezt a dolgot a szerveren.
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: Marko98 és xaver
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.