Segéd doksi - Farm/Kamat/BTK/Aktivitás kalkulátor

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 930
4 363
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Csőőő!

Egy ideje játszom a gondolattal, mivel elég sokan keresnek meg seeről, hogy erre-arra küldjek egy doksit, vagy épp számoljak ki neki.. Így hát a leggyakoribb kérésekből és egy kis közvéleménykutatásból össze is raktam egy alapabb doksit, ami megkönnyítheti a játékot seeMTA-n.

Ami van benne:
- Farm öntözés/növekedés becslés
- Kamat számoló
- Ingatlan resi dátumok (plusz jelölés, hogy be e lett)
- Verzió + changelog visszajelzés
- Online jelző (megadott embereknél)
- BTK kalkulátor
- Aktivitás mérő

Igyekeztem minnél több területet lefedni, hogy valóban a legtöbb dolog benne legyen, minnél szélesebb körben használhatóvá váljon.

Lényege:
Beírod mikor ültetted el, valamint locsoltad az aktuális termést, a doksi pedig kiszámolja mikor volt ez és grafikusan megjeleníti a szerveren megtalálható állapotsávot (növekedést és nedvességet).
Ehhez fontos megjegyezni, hogy egy becslés. Bár az alap érték megegyezik a függvényben és a szerver scriptben (a tesztek alapján), de a farm rendszerben van egy kb 10%-os randomizáció, így a doksi egy középértéket mutat.
OLimo3q.png
Középiskola 10. osztály.
Ha nem figyeltél az órán a kamatos kamatnál, Én megtettem helyetted is. Két értéket módosíts (pirosak), mégpedig:
- Bankszámlán lévő egyenleged
- Napi átlag aktivitásod (óra). Tört számmal is megadhatod (lásd: nem csak 2-t írhatsz be, hanem 2,565468484-et is)
uhiRKYb.png
Ingatlan bejelentés:
Velem gyakran előfordul, hogy nem vagyok biztos abban, hogy mindent bejelentettem. Ide kijegyzetelheted, sőtt akár képi bizonyítékot is beszúrhatsz (link), ha mégis törlődne valamid.
Verzió:
Na igen, ez érdekesebb már.
Az itt lévő adatokat (vagyis a nagy részét) egy külső doksiból kérdezi le. Kijelzi (majd látod, ha aktuális), hogy milyen verziója van a doksinak, illetve az újabbnak (amire még nem váltottál) milyen plusz tulajdonságai vannak. Afféle changelog. Ha tovább olvasod (végén) majd megérted.
ihBgSny.png
Szintén egy kényelmi funkció. Beírod a haverod nevét és ha fent van a szerveren, akkor bepipálja a rendszer a jelölőnégyzetet a neve mellett. Megjegyzés is beszúrható. Hasznosságába nem megyek bele, azt írsz bele akit akarsz.
A google hivatalosan kb 1-2 óránként frissíti a rendszert ami alapján lekérdezi a neveket, de a gyakorlatban ez kb 20-30 perc. Ennyi az auto frissítésnek a delay-e.
zoUVT9T.png
Erre egyértelműen van igény.
Itt egyetlen dologhoz kell nyúlnod, az pedig a legördülő lista. Elkezded begépelni mit akarsz, vagy csak belekattintasz és legörgetsz.. Kiválasztod, a rendszer pedig kitölti a többi cellát (büntetőpont/min$/max$/min jail/max jail/leírás/rövidítés). Meg össze is adja, matekoznod sem kell.
Talán a leghasznosabb dolog ebben az egészben. Egyetlen cellát kell módosítanod, a rendszer mindent megcsinál helyetted.
Elég Alpha verzió, de nagyon felhasználóbarát és átlátható. Ezen felül a biztonság kedvéért az egész alá be van szúrva az eredeti BTK is.
hUwEOx6.png
Adminoknak, FK tagoknak, TS modiknak, bárkinek.
A "Perc 1"-be beírod nap elején a perced, a "Perc 2"-be pedig nap végén.
Nem csak összead, hanem elég sok dolgot csinál. Nézzük csak meg:
- Heti össz: Összes perced a héten.
- Heti átlag: Heti átlag perced.
- Lemaradás: Hány perc kell, hogy elérd a heti célod. FONTOS: Ez nem feltétlen lemaradás, inkább afféle visszaszámlálás.
- Napi cél: Az addigi heti perceid alapján a megmaradt napokon mennyi percet kell teljesítened ahhoz, hogy pont elérd a célod. Szóval ha pl 700 percet akarsz egy héten (ami naponta 100 perc ugye), viszont valamiért te csak 94-met csinálsz, akkor a hiányzó (6) percet elosztja a maradék napokra. Így nem 100 percet kell csinálnod, hanem 101-et/nap.
Ez lehet összetettebbnek tűnhet, de ha elkezded használni, rájössz.

- Heti cél: Ide írod be, hogy hetente hány percet akarsz elérni. FONTOS: Csak a számokat írd be, a "perc" nem kell mögé, azt a rendszer formázásként utánna rakja (mindenhol).
- Számla nyitás: ide írhatod be, mennyi pénz van a számládon.
- Kamat becslés: A "számla nyitás"-ból ad egy becslést, hogy mennyi kamatod lett a már beírt percekből a héten.
y9kRckt.png

Letöltés / használatba vétel:
Röviden: Fájl => Másolat készítése. A doksi másolata így a google driveodra kerül ( drive.google.com ), azt már tudod editelni.
VISZONT!
Mivel a HTML-ben nem vagyok otthon, így ez csak egy excel táblázat. Nem weboldal, stb. A függvények amik meg vannak írva nem fognak frissülni Neked, ha Én átírom mert valami elromlott / bugos volt / bővítve lett.
Az egyetlen dolog (ami a lemásolt doksikban is) változik, az a verziószám és a changelog.
Ha látod hogy jött be új dolog (ami téged is érint) hasznos lehet váltani! Ilyenkor egyszerűen az eredeti doksit ismét lemásolod.

Pár fontos infó:
- A képletekhez ne nyúlkálj, max ha értesz hozzá. Ha megteszed és elromlik, vond vissza!
- Az egyértelmű kitöltés végett a legtöbb helyre be van írva pár példa érték (a példák SOHA nem kezdődnek "=" jellel! Sima szöveg, amit te is be fogsz írni.
- A színt formázhatod nyugodtan, annak nincs jelentősége.
- A verziószámnál piros halálfej fogja kiszúrni a szemed, ha jött ki "update". Alatta pedig a changelog-nél írni fogja, hogy mit tartalmaz.
- Az online jelző nem 100%-os, a frissítési időköz végett.
- A BTK kalkulátor elég zöldfülű, HSZ-ben jöhetnek az ötletek/hibák és segítek megoldani.
- Ötlet, hiba, észrevétel jöhet ide HSZ-be!

LINK: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1N85sii4NzaxMB13PwqrcWLbrr4hVs1q5UL_yuSloDxs/edit#gid=0
 

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 930
4 363
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
A farm időt volt nehéz belőni, valamint a BTK-ra kitalálni valami átlátható rendszert.
Több BTK kalkulátor is van a szerveren (PD-nek, NNI-nek, plusz elszórva 1-2 embernél is láttam..) Szóval valami olyat kellett ami azoknál átláthatóbb, vagy közel olyan átlátható.
A többsége úgy működik, hogy ott van a BTK maga, mellé beszúrva 2 oszlop. Az egyikben bepipálod amelyik vád érvényes, a másikba pedig beírod hányszoros (korábban Én is ilyen megoldást csináltam).
Ennél viszont sokat kell görgetni, plusz a törlés sem egyszerű (egyesével kiszedni hányszoros vád. valamint a pipákat is). Ez remélhetőleg egyszerűbb lesz/lett. :D
 

Miss Lacky

Írnok deák
2020. 06. 19.
616
2 488
V4 karakter
🇬🇪 Liana Melua
LV karakter
🇺🇸 Anna Lawrence
V2 karakter
🇺🇸 Andrews Charlotte
Hűha, le a kalappal! Ez tényleg nagyon jó!
Ötletek tekintetében, a kamatszámítóba beintegrálhatod esetleg az adókat is, azaz a gépjárművek, ingatlanok számát megadva a rendszer kiszámolja a várható adódat. Illetve az óránkénti frakciós fizetést is, jövedelemadót levonva.
 
  • Imádom
  • Tetszik
Reactions: BrBsTomi és Ivano

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 930
4 363
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Jó, Lézer de az konkrétan kiírja hogy "Egy csicska élettelen szar vagy" ha túl sok a duty perced és társai. Az túl flegma volt közhasználatra :'D
Amúgy meg köszi a reactokat, ötleteket. Kövi héten belerakom amik jöttek, addig had gyűljenek még.
BTK rövidítest is be lehessen írni
Kamat számító fejlesztés
 

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 930
4 363
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Sajnos nem.
Régen meg lehetett volna csinálni, azonban a gamestate letiltotta a google táblázatból jövő lekérdezéseket.
Egyeztettem velük (kispalival karöltve), hogy ezért meg ezért engedélyezzék újra, hiszen egy komolyabb roleplay szerver playereinek nagy segítség lehet. Engedélyezték. Azonban kb ~2 hónap után ismét blockolták sajnos.
A gamestate-en bármelyik MTA szerverről tudnék küldeni Neked ilyet, azonban a jelenlegi (amit Swansi csinált) csak a v3 főszerverrel kompatibilis. Jelenleg.

Utóirat: Fuss pár kört szerintem, vagy kérd meg Swansit (ha fk-nak kell szokott segíteni sok mindenben). Elég hasznos dolog, v3-mon már a legtöbb leader doksi használja (legalábbis amiben benne van a kezem, azok mind). Lásd pl:
Itt van pl az általam vezetett Nemzetbizotnsági szolgálat doksijából pár kép, ahol rendkívül hasznos. El sem tudom képzelni már nélküle a doksi vezetéseket.
 
Utoljára szerkesztve:

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 622
5 194
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
V2 karakter
Bruno Seanetti
Kár, a Leader doksink régebben tudott ilyet, bárhonnan láthattuk a szerveren tartózkodó tagjainkat. Nagy segítség volt. Viszont Tavasz környékén elszállt. Azt hittem hogy ezzel a Swansis oldallal sikerült kiküszöbölni ezt a problémát :D Attól még le a kalappal! :)
 

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 930
4 363
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Igen, akkor tiltotta le a GameState a lekérdezéseket. :/
 
  • Szomorú
Reactions: Predi
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.