SeeMTA v4 - Üzlet/Biznisz Update

Te örülnél egy ilyen Üzlet/Biznisz Update-nek?


  • Összes szavazat
    108

RageX

See Game System
Támogató
2019. 05. 27.
539
975
23
V4 karakter
Ladislav Dubrovsky
LV karakter
Garrett Bradford
V2 karakter
Naomi Redfield
SeeMTA v4 - Üzlet/Biznisz Update

Sziasztok!​

Thommas szavaival indítanék, mivel ugye azt mondta a v4 megjelenésekor, hogy az elkövetkező új munkalehetőségek mind vállalkozás jellegűek lesznek. Én akkor bekezdenék egy ilyen javaslattal, miszerint a fényezőműhelyhez hasonló átdolgozást kapna az üzlet/bolt/biznisz rendszer. Hoztam képeket, mivel ez az ötlet nyilván nem tőlem származik és már máshol megvalósították, de úgy vélem a srácok jól összehozták a dolgokat, valami ehhez hasonlót össze lehetne hozni itt is. A nem ide való részeket kiszedtem a képekből, úgy vélem jobban átadják az ötlet lényegét, mint amennyire én azt szavakban kitudnám fejezni. De azért próbáljuk meg...

Rövid leírás/bevezető:

Miután megvásároltunk egy üzletet, kapnánk egy alap szerkeszthető interriort. Minden ügyködésünket és bügykölésünket egy számítógépen keresztül kellene beállítanunk, megadnunk és így tovább ahogy a fényezőműhelyben is. Alapvetően 3 szoba lenne az interriorban: 1. iroda, 2. raktárhelység , 3. üzlethelység. A rendszer lényege, hogy folyamatos fejlődési lehetőséget adjon. Az üzlet bővíthető legyen. Pl. nagyobb iroda, nagyobb raktárral stb... A termékeket nyilván meg kell rendelni, erre remek lehetőség a már megvalósított nagyker. Árubeszállítóval beszállíthatnánk az üzletünkbe a megrendelt termékeinket. Akár köthetnénk szerződéseket más játékosokkal, hogy legyenek a beszállítóink vagy mi magunk megyünk el érte. Az egyedi paintjob kiváló reklám lehetőséget is biztosít a céges járműveink számára. Ebből adódóan az egyedi paintjob rendszert PP-ért be lehetne vezetni az üzlet rendszerbe is, így egy egyedi logót is hozzáadhatunk a boltunk arcához. Na de lapozzunk, mert akár estig is írhatnánk a lehetőségekről.

Vásárlók:

Vásárlóink elsősorban NPC-k lehetnének, amelyek időköznként (hol gyakrabban hol ritkábban) bejönnek az üzletünkbe és őket biza ki kell szolgálnunk. Leveszik a termékeket a polcokról, majd a pénztárnál várakoznak amíg a játékos vagy egy eladó NPC el nem adja nekik az adott terméket.

Ha kivitelezhető, és lenne rá megoldás, akár valódi játékos is vásárolhat az üzletünkben, ám szerintem a kettőt bajos lenne keverni.

NPC-k:

A rendszer fenntartaná a lehetőséget, hogy felvehessünk NPC-ket, akik a különböző feladatokat ellátják. Takarítanak, kipakolják az árut a polcokra a raktárból, eladják a termékeket. Mindegyiket vagy IG pénzért vagy PP-ért (gyanítom az utóbbi lenne ha lesz ilyen lehetőség) lehetne "bérbe" venni ezeket az NPC-ket.

Természetesen takarítónak, eladónak, raktárosnak nem csak NPC-t kérhetünk fel, hanem valódi játékost is. Fizut beállíthatunk neki, jogosultságokat stb... Az NPC előnye annyi, hogy 0-24 tud dolgozni és ezáltal nagyobb a forgalmunk is.

Dizájn, név

Egyedivé tehető dizájn (sok szimbólum, szín lehetőség közül lehetne választani ahogy a mostani painjob rendszerben is), név, stb...

Képek:

Néhány kép, amely mondjuk így a fentiekről adna nekünk egy alapkoncepciót. Szerintem nagyon adná a V4 közösség, legalábbis akik szeretnek vállalkozni és valami egyedid alkotni, azoknak szerintem tuti bejönne.

n-v-logo1.png


n-v-logo2.png


npc-elad.png


v-s-rl-2.png


v-s-rl-1.png


uzletfejlesztes.png


npc-arufeltolto.png


ruk-szlet2.png


ruk-szlet1.png


arubeszerzes3.png


arubeszerzes2.png


arubeszerzes1.png
 

DriftV2

Írnok deák
Támogató
2022. 01. 07.
546
297
20
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
Nagyon jól összefoglalva, leírtad ennek működését.

Viszont egy valamire kitérnék, szerintem ha a játékosok többsége NPC-ére hagyatkozna akkor kevesebbek lennének a valós RP szituk.

Az ötlet és annak kivitelezése nagyon tetszik, ez a fenti szempont, amit észrevettem. Jó lenne ilyen lehetőség a szerveren.
 
  • Tetszik
Reactions: mandes

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
416
4 995
Miskolc
V4 karakter
rufus.larkyn
LV karakter
adelina.greek
Nekem körülbelül egy Gas Station Simulator játék a leírás amúgy, egyből az jön a gondolataimba ahogy elolvasom. Illetve magáról az ötletek megvalósításáról.
Vásárlók mászkálnak, pultos kell, tudsz felvenni pultost de te is beállhatsz.. külön raktár helység van, ami bővíthető (itt nagyságra és gondolom tárhelyre) ott tároló helység bővíthető külön polcokkal a raktárban.

Nem rossz ötlet amúgy, bár szkeptikus vagyok hogy mennyire lenne kereslet arra hogy ,,másoktól fügj" hogy beszállítókat kell keresni, illetve egy munkához kötni. Viszont hajrá.
 
  • Tetszik
Reactions: Cini

Taliannoo

Újonc
Támogató
2021. 03. 01.
51
55
V4 karakter
🇩🇪 Aiden Bierbauer
Sziasztok! Támogatom, valóban jó ötlet lenne, viszont azért nem egy kis dolog lenne ez a fejlesztőknek, szóval nagy indok kellene, hogy berakják vagy foglalkozzanak vele. Valóban egy okos, és hasznos dolog lenne, és elvezhető, viszont nyilván elegendő interior nem lenne, hogy mindenki üzletet csináljon, illetve akik most belefektettek egy interiorba, vagyis egy üzletbe, azoknak szinte elveszne a pénzük, mert rengeteg sok üzlet lenne, ahol bárki tud vásárolni. Ezt az interioros dolgot maximum úgy tudnám elképzelni, hogy egy hatalmas bevásárlóközpont, ahol rengeteg bolt van, ahol mindenki, és persze főként az NPC-k hoznák be a pénzt az egyes tulajdonosnak. Nagy sikert kellene elérnie ennek a topicnak szerintem, hogy foglalkozzanak vele, viszont megoldható lenne, csak nyilván a kérdés, hogy megérné a fejlesztőknek, tulajdonosnak, és úgy komplex a szervernek, ez nyilván rajtuk múlik. Én támogatom, jó ötlet, nyilván érdemel még egy kis részletes kidolgozást, hogy ezeket a problémákat kiküszöböljék. Jó ötlet!
 

RageX

See Game System
Támogató
2019. 05. 27.
539
975
23
V4 karakter
Ladislav Dubrovsky
LV karakter
Garrett Bradford
V2 karakter
Naomi Redfield
Ezt a rendszert szerintem külön kellene venni a jelenlegi üzletrendszertől. Ahogy a fényezőműhelynél is van egy nagy telep azon belül több garázs. Ehhez hasonló módszerrel kellene ezt is megoldani, csak akkor itt egy bevásárlóközpont lenne és azon belül több szint és ott több üzlet amit meg lehetne vásárolni. Nyilván időigényes de abszolút kivitelezhető és itt már több rendszer kész is van csak hozzá kellene igazítani (pl. a nagyker ahonnét az árut be lehetne szerezni).
 

Cathy

Újonc
2020. 03. 23.
63
32
25
V4 karakter
Katarina Dubrovska
LV karakter
Samatha Cho
Szerintem is nagyon jó lenne egy ilyen rendszer a szerveren. Született esetleg valamilyen vélemény a vezetőség oldaláról?
 
  • Imádom
Reactions: RageX

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
306
845
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Nekem az ötlet/design/megvalósítás teljesen megfelel viszont sehogy nem fér bele a szerverbe

Kezdjük az első nagy problémával ami az NPC, soha semmilyen frakinak vagy ötletnek nem lett igen mondva ilyen jellegű npc-re.
Ha jól tudom a taxisok és az omsz is kért már NPC-ket akikkel akkor lehetne foglalkozni mikor nincs játékos hívás és mindig el lett utasítva

Ha pedig nincsenek NPC vásárlók akkor elhanyagolható lenne a forgalom is.
Apropó forgalom, ha ezt te tényleg úgy gondoltad el mint a fényezőt akkor lenne behozatalkor kb 200 kisbolt egymástól 1-1-1 méterre, ez azért nekem valahogy bántó.

A fényezőnek és a farmnak valahogy egyszerűbb az elfogadása
 
  • Tetszik
Reactions: RageX

RageX

See Game System
Támogató
2019. 05. 27.
539
975
23
V4 karakter
Ladislav Dubrovsky
LV karakter
Garrett Bradford
V2 karakter
Naomi Redfield
Nekem az ötlet/design/megvalósítás teljesen megfelel viszont sehogy nem fér bele a szerverbe

Kezdjük az első nagy problémával ami az NPC, soha semmilyen frakinak vagy ötletnek nem lett igen mondva ilyen jellegű npc-re.
Ha jól tudom a taxisok és az omsz is kért már NPC-ket akikkel akkor lehetne foglalkozni mikor nincs játékos hívás és mindig el lett utasítva

Ha pedig nincsenek NPC vásárlók akkor elhanyagolható lenne a forgalom is.
Apropó forgalom, ha ezt te tényleg úgy gondoltad el mint a fényezőt akkor lenne behozatalkor kb 200 kisbolt egymástól 1-1-1 méterre, ez azért nekem valahogy bántó.

A fényezőnek és a farmnak valahogy egyszerűbb az elfogadása

Erről nem tudtam, mármint, hogy eddig az NPC-k tabu témák voltak. Viszont lehet, hogy mivel bejött a v4, ezért már lehetséges, hogy belemenne a vezetőség is. Az a gond, hogy én nem látok bele a rendszerekbe, illetve, hogy miért nem használtak eddig intelligens NPC-ket. Viszont tény, hogy ez a rendszer azokra alapulna, nélkülük az egész kuka, ugyanis valódi játékosokra nem fogsz egész nap várni, hogy kiszolgálhasd őket.
 
  • Tetszik
Reactions: Benz

SimiD15

Barangoló
2023. 07. 18.
81
37
21
V4 karakter
Aiden Reina
LV karakter
~
V2 karakter
~
Hali! Nekem tetszik maga az elképzelés ,nagyon jól összeszetted ,hogy nézne ki valójában ez az egész ,viszont úgy gondolom ,hogy az NPC-s részt elkellene engedni. Egyrészt nem gondolnám ,hogy a fejlesztők szórakoznának ilyennel. Másrészt nem adna hozzá lényegi RP-t a dologhoz az ,hogy NPC-kel üzletelsz. Harmadrészt sokkal jobban arra kellene törekedni ,hogy jobban fussanak a boltok így nem volna szükség NPC-re. Egyébként maga az ötlet tényleg jó csak egy kicsit formálni kell rajta.
 

aSoma

Barangoló
Támogató
2020. 08. 01.
83
83
20
Baja
V4 karakter
Cain Layton
Hello!

Az elmondottak alapján én azt szűröm le, hogy ezt nagyjából alaposan átgondoltad, összeszedted. Az tényleg jó ötlet lenne,
ha bárki csinálhatna egy üzletet meg minden, de van néhány szempont amiket figyelembe kell venni:


1. Ha bárki csinálhatna egy üzletet, bármilyen profilban (hamburgeres srb...). Akkor azoknak akik a jelenlegi bolt rendszerbe befektettek,
nem nagyon lesz megérős a dolog, mivel nagyon sok konkurencia várna sok mindenkire, amivel nincs semmi gond, de nagy kavarodás lenne ez ügyben az 100%.

2. Egy ilyen rendszer rengeteg idő, és nagyon-nagyon sok pénz is. És ha netán megvalósulna, kezdetben kipróbálná mindenki és egyre kevesebbek lennének az ilyen típusú üzlethelyiségek. (Lásd, autófényező)

3.
Minél kevesebb lesz az üzlethelyiség, annál feleslegesebb a forintokat kifizetni a fejlesztőnek. Egy fejlesztő nem nagyon fog több 100 órát dolgozni, hogy aztán a játékosok 95%-a abbahagyja az egészet.

Nekem is lennének ilyen fajta ötleteim, csak annak a tudatában nem írom meg ezeket, mert a játékosok 80-90%-a abbahagyná az első hónapban.
És azért az a szervernek sem érné meg, hogy tele vannak pakolva minden rendszerrel, és kevesebb fps is legyen ez által.
De ha ez a rendszer beválik, én szívesen látnám a szerveren, és az ötletet ezeknek a szempontok ellenére is,
TÁMOGATOM!
 
  • Tetszik
Reactions: SimiD15