Sebességkorlátozások jobb láthatósága

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Brajsz

Újonc
2019. 01. 10.
26
27
V4 karakter
Matt Brice
LV karakter
Matt Brice
Sziasztok!
Nekem az az ötletem támadt, miután beszoptam a 4-edik traffipaxot 5 perc alatt, hogy mi lenne, ha a GPS sávjában, vagy a térkép alatt, esetleg egy külön kis füllel jelölve lenne, hogy éppen mennyi a megengedett sebesség az adott útszakaszon, ahol a játékos tartózkodik. Tudom, hogy rengeteg macera lenne és valszeg nem egy 2 perces 3 kódsoros meló, de szerintem sokat adna a játékélményhez.
Vagy a másik megoldás, hogy rendesen kirakni a táblákat, mert van olyan traffipax, ami mellett közel és távol egy tábla sincs, hogy most éppen mennyivel lehet menni, vagy mondjuk csak az út elején van egy, amit nem látsz, ha félúton kanyarodsz rá.
A lényeg, hogy valami legyen, mert sokszor nem is egyértelmű, hogy most adott útszakaszon éppen mennyivel kéne menni, mert van, ahol bemér a traffi 70-el, majd 100 méterrel később a másik már nem mér be ugyan annyival.
Persze a traffipax radar jó megoldás, de munkakocsiba nem lehet olyat rakni, ami azt eredményezi, hogy bár nem száguldozok, de sajnos munka közben amíg megkeresek egy 15 perces körrel mondjuk 20k-t, abból lemegy 5-10k, attól függ, milyen útszakaszon megyek, mert egyszerűen fingom nincs, hogy hol van a traffi és mennyit enged. Az meg ne haragudjon meg senki, aki nem ért egyet, de nem fér bele, hogy mindenhol 50-el menjek, mert nem azért jövök fel játszani, hogy 1 órát autókázzak gyök 2-vel, ahogy szerintem senki más sem.
 

Brajsz

Újonc
2019. 01. 10.
26
27
V4 karakter
Matt Brice
LV karakter
Matt Brice
nézd a táblákat
ahol nincs tábla, ott a kresz szabályai érvényesek
Nézem a táblákat, de sokszor nem tudom eldönteni, ha például nincs tábla, hogy most ott 50-el vagy 70-el lehet-e menni. És ha 70-el megyek 50-es zóbában az 3-4 ezer dollár büntetés. Azért mondom, igazából talán az a legegyszerűbb, ha szimplán lepakolnak táblákat mindenhova, ahol van traffipax.
U.I.: Lehet, hogy valakinek nem sok az a 3000 $, de ne mindenki magából induljon ki. Nekem úgy, hogy heti 2x ha feljutok a szerverre és akkor is dolgozom, hogy pénzem legyen abban az 1 óra szabadidőmben, ami van, akkor igenis tud fájni az a 3000$, még akkor is ha csak 1x futok bele, az is jobb esetben. Rosszabb esetben több a veszteség, mint amennyit munkával keresek. És mondom, 145-el megy max a munkakocsi, de nem száguldozok annyival, helyette 1x véletlen nem figyelek, mert nincs tábla, megyek 70-el és kapom a büntetést, mert ott éppen 50-el lehet csak menni.
 

Brajsz

Újonc
2019. 01. 10.
26
27
V4 karakter
Matt Brice
LV karakter
Matt Brice
ezért kell tudni a kressz szabályait :)
Akkor leírom még egyszer, sokszor nem egyértelmű, hogy az most lakott terület vagy nem lakott terület és a traffipax sem egyértelmű, hogy most 30-50-70 a megengedett sebesség. Van jogsim, tudom a kreszt, de nem egyértelmű sok helyzetben. És nem heti 2 óra játékkal fogom ezt megjegyezni, plusz ha meg is jegyzem, akkor is vannak még nagyon sokan, akik nem tudják és ezért szívnak. Egy 14 éves gyerektől például nem várhatod el, hogy betéve tudja a KRESZ szabályokat, mert ez egy játék. Itt most nem csak magamra gondolok és igen, van, aki 14 évesen is tudja ezeket, de nem ez az átlag. Ezért lenne jobb, ha egyértelmű lenne, hogy pontosan hol-mennyivel lehet menni.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
444
5 224
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Trafipax radar, csipog ha jön egy trafi és tudsz rá reagálni, leginkább ennyit tudsz tenni.
De az első 4-5 nap után már fejből lehet vágni mi hol van, ezáltal egyértelművé válik hogy melyik úton mennyivel lehet menni. Nyilván meg kell szívni párszor hogy megmaradjon hogy hol is kell fékezni, de idő kérdése és ki van tapasztalva.
 

Brajsz

Újonc
2019. 01. 10.
26
27
V4 karakter
Matt Brice
LV karakter
Matt Brice
Trafipax radar, csipog ha jön egy trafi és tudsz rá reagálni, leginkább ennyit tudsz tenni.
De az első 4-5 nap után már fejből lehet vágni mi hol van, ezáltal egyértelművé válik hogy melyik úton mennyivel lehet menni. Nyilván meg kell szívni párszor hogy megmaradjon hogy hol is kell fékezni, de idő kérdése és ki van tapasztalva.
Pont ezért tértem ki arra, hogy munka közben. Munkakocsiba nem tudsz traffipax radart tenni. És persze, meg kell szívni párszor, de őszintén mondom, amióta kijött a V4 talán 3x jutottam fel a szerverre és rohadtul nem tudom megjegyezni, hogy pontosan hol van traffipax radar, ráadásul azt se tudom pontosan, hogy az mennyire mér be. De miért kelljen megszívni párszor ahhoz, hogy tudjam, hogy mennyivel lehet menni, miért nem egyszerűbb, ha alapból nem kell megszívni, mert mondjuk van tábla mindenhol, ahol van traffipax? Van elég dolog, ami drága, ne szívja már le a pénzemet még valami pluszba, ami ráadásul nem is az én hibám, mert mondom, nem 200-al száguldozok, csak 20-al többel, mint amennyivel lehetne.
 

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
348
917
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Elkezdtem egy hozzászólást írni de nem fért el a fél kresz szabály szóval kitöröltem

Onnan tudod mennyivel lehet menni mert sikeres kresz vizsgát tettél
IRL se írja a karórád forgalmi vizsgán hogy mennyivel lehet menni mégis sokaknak sikerül megtanulni

Biztosan sokaknak hasznos lenne de akik vezetnek már pár éve azok rá se néznének
 
  • Tetszik
Reactions: Browniee

Brajsz

Újonc
2019. 01. 10.
26
27
V4 karakter
Matt Brice
LV karakter
Matt Brice
Elkezdtem egy hozzászólást írni de nem fért el a fél kresz szabály szóval kitöröltem

Onnan tudod mennyivel lehet menni mert sikeres kresz vizsgát tettél
IRL se írja a karórád forgalmi vizsgán hogy mennyivel lehet menni mégis sokaknak sikerül megtanulni

Biztosan sokaknak hasznos lenne de akik vezetnek már pár éve azok rá se néznének
Ez egyértelmű, de vannak olyanok is a szerveren, akik nem ismerik átfogóan a KRESZ szabályokat. Plusz az, hogy tettek egy 20 kérdéses vizsgát és az éppen sikerült, emlékszem amikor én csináltam volt, hogy 2-3 kérdés 2x is benne volt, szóval az már kapásból csak 17 kérdés és nem is emlékszem arra, hogy szembejött volna-e az, hogy pontosan hol-mennyivel lehet menni, mert oktatóanyag viszont nincs. Ebből kifolyólag azért nem egyszerű kitalálni, hogy hol-mennyivel lehet menni, illetve mostmár ( amint feljutok ) meg fogom nézni, hogy melyik az az út, mert biztosan tudom, hogy van egy szakasz, ahol nem az a beállított sebességkorlátozás, ami amúgy logikus lenne. De erről majd inkább akkor nyilatkozom, ha megtaláltam azt az utat, addig meg csak legyen elég annyi, hogy IRL is ki van táblázva minden és ritka az olyan, hogy úgy mész bele trafiba, hogy előtte ne lenne valahol feltüntetve, hogy mennyivel szabad ott menni és neked kell fejből kitalálnod.
 

Teaspoon

Pötyögtető
Támogató
2021. 03. 30.
407
1 092
V4 karakter
Viktoria Bierhals
LV karakter
Kendall Miller
Egykébként ha a KRESZ szabályai szerint közlekedsz, akkor nem nehéz bírság nélkül közlekedni. Én mondjuk végig ramboztam a városon direkt gyorsan, hogy megnézzem hol vannak.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
444
5 224
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
amióta kijött a V4 talán 3x jutottam fel a szerverre és rohadtul nem tudom megjegyezni,
Minden verzió váltás ilyen volt. Sajnos ezzel nem tudsz tenni semmit. Amint lecseng a hype és beáll az a mennyiségű játékos ami átlagosan lesz, akkor meg tudod oldani. Addig sajnos pedig.. szívás, tudom.

Viszont sajnos ez ilyen, krez mapot valószinűleg nem fognak váltani most éppen a hirtelen jött hype miatt.
 

TheWuki

Zöldfülű
2019. 08. 08.
171
406
Isaszeg
V4 karakter
Rousseau Wyatt
Nem teljesen értem, hogy mi is a probléma? IRL is írja a navi az adott úton a sebesség korlátozást, sőt, ha azt túlléped csipog, pittyog ameddig le nem lassítasz.
Persze ez nem egy életbe vágó dolog, lehet nélküle is létezni, de attól még főleg az új játékosoknak hasznos lenne.
 
2019. 01. 10.
61
214
V4 karakter
Mauro Bartognoli
LV karakter
Moe Andrews
Onnan tudod mennyivel lehet menni mert sikeres kresz vizsgát tettél
IRL se írja a karórád forgalmi vizsgán hogy mennyivel lehet menni mégis sokaknak sikerül megtanulni
Ha a kreszt vennénk alapul, akkor minden 50-es traffit lehetne is felvinni 90-re, mert én lakott terület kezdetét/végét jelző táblát még soha nem láttam egyik SEE szerveren se. Emellett több olyan traffi is van, ami nem a kresz szerint indokolt sebességre van beállítva. Példák: pláza utcájában azt hiszem kettö is, de egy biztosan 50-re mér pedig az utcában minden kereszteződésben 70-es tábla van, másik: See Ring körforgalmából ha a Supa Save fele hajtasz ki a farmok melletti hídon van egy azt hiszem 70-es trafi. Ezen az úton sincs tábla, viszont egyáltalán nem egyértelmű, hogy lakott területen kívül (90), vagy belül vagyunk (50), de a 70 sehogy sem jön ki.
 
Utoljára szerkesztve:

Boxoslegend

Pötyögtető
2019. 12. 29.
538
288
LV karakter
Lorenzo Alterio
V2 karakter
Vazquez Joe
Sziasztok! Itt ott kezdődik a gond, hogy az autók olyan irreális handlinget kaptak, hogy én még nem láttam ehhez hasonlót, így nincs annyi baleset ami +, de viszont , hogy az embernek a maradék kedve is elmegy az autózástól, és ha kicsit begyorsul kapja a több ezres trafit. Így biza szerintem nincs sok értelme az egésznek.!
 
2021. 07. 11.
20
97
LV karakter
kerim akgun
Sziasztok! Itt ott kezdődik a gond, hogy az autók olyan irreális handlinget kaptak, hogy én még nem láttam ehhez hasonlót, így nincs annyi baleset ami +, de viszont , hogy az embernek a maradék kedve is elmegy az autózástól, és ha kicsit begyorsul kapja a több ezres trafit. Így biza szerintem nincs sok értelme az egésznek.!
Annak több értelme volt, hogy 400 km/h-vak száguldoztak a játékosok, igazad van. Traffipax radart kell venni az autóba és kész, valamint nem kell száguldozni.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.