[SC021] Mako Brassco

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

AngyalÚR

Zöldfülű
2019. 05. 18.
189
311
V4 karakter
Owen Casper
LV karakter
Ron Voskamp
SCOTUS_-_Logo.png


Supreme Court - Legfelsőbb bíróság



Felperes adatai

Név:
~ Nigel Linford ~

Születési hely, idő:
~ Las Venturas , 1995.02.20 ~

Bejelentett lakcím:
~ Las Venturas Whitewood estates 45 ~

Telefonszám:
~ 38761150214 ~



Alperes adatai

Név:
~ Mako Brassco és a bevetési egység tagjai akik jelen voltak a házunknál. ~

Mely állományban végzi munkáját (SASD, LVMPD, LVMS):
~ SASD ~

Rangfokozata, jelvényszáma:
~ Nem ismertették a intézkedés során ~

Születési hely, idő:
~ Ezen információval nem rendelkezem. ~

Bejelentett lakcím:
~ Ezen információval nem rendelkezem. ~

Telefonszám:
~ Ezen információval nem rendelkezem. ~



Feljelentés oka, részletei

Az eset pontos időpontja, helyszíne:
~ 2020.05.10. 19:10 körül, Las Venturas whitewood estates 45. ~

Szemtanú(k) neve(i) (amennyiben nincs jelölje X-el ezt a mezőt)
~ Isael Linford ~

Keletkezett anyagi kár (Igen/Nem, ha igen mennyi?):
~ Igen 15.000$. Illetve a házban némi kár keletkezett. ~

A történtek részletes leírása:
~ A mai nap folyamán történt az eset kora esti órákban. Isael Linford testvéremmel éppen a háznál bambultunk és arra lettünk figyelmesek, hogy egy nagy bevetési csapat jelent meg. Ezután egyből letámadtak minket a testvéremmel ,hogy feküdjünk a földre és egyből motoztak illetve bilincseltek. Nem értettük a helyzetet. Próbált kérdezősködni testvérem ( Isael Linford ) azonban erre semmiféle választ nem kaptunk. Ezután mindenféle akkor mondvacsinált indokkal, hogy ÉN halálosan megfenyegettem őket, ezért beszállítottak először a házunk melletti Sheriffségre, majd onnan rögvest a fegyházba indultunk, bármi tájékoztatás illetve kihallgatás nélkül. Felszólalni sem tudtam. Mako Brassco, aki a csekket írta és szállított a börtönbe elmondása szerint felsőbb utasítást kapott arról ,hogy engem szállítson börtönbe illetve a bírságot szabja ki rám, így nem tudja elmondani az indok miértjét. Ezek után a börtönben kiszabták a büntetésem , mint az a csekken is látszik 15.000$ Hivatali személlyel szembeni fenyegetés indokkal, majd börtönbe zártak. ~

Bizonyítékok:
~
wlsgWRJ.png
~



~ Kelt: 2020.05.10 21:32 ~
Nigel Linford
 

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 661
5 298
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
SCOTUS_-_Logo.png


LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT


Én, Chief Judge, Bruno Salvatore, beidézem az alperest, Mako Brassco-t ((@Makó )) és mindkét fél szemtanúit.
Valamint az ügyvédi kamarából kirendelek két ügyvédet, amennyivel élnek a lehetöséggel. Ezt mihamarabb jelezzék itt a tárgyalóteremben.
 
  • Tetszik
Reactions: LeRoy

AngyalÚR

Zöldfülű
2019. 05. 18.
189
311
V4 karakter
Owen Casper
LV karakter
Ron Voskamp
Mélyen tisztelt bíró úr!​
Szeretnék élni az ügyvédi lehetőséggel.
Továbbá az éjszaka folyamán próbáltam kideriteni a csapat nevét akik ott voltak és arra jutottam hogy a SASD által rendszeresített SEB (Speciál Enforcement Bureau) nevű taktikai csapat érkezett ki a házunkhoz.

Nigel Linford​
 
Utoljára szerkesztve:
  • Vicces
Reactions: Pogi

Ricsyyy

Újonc
2019. 06. 04.
35
15
V4 karakter
Raphael Hansen
LV karakter
Samuel Lyle
Mélyen tisztelt bíró úr!
Én, mint Isael Linford megjelentem a tárgyaláson! Kész vagyok tanúskodni Nigel Linford feléről!
 
  • Tetszik
Reactions: AngyalÚR

Timoty Wilson

Újonc
Támogató
2019. 08. 31.
51
38
Erdély
V4 karakter
Timoty Wilson
LV karakter
Timoty Wilson
V2 karakter
nincs
Untitled-2.png

Tisztelt bíróság,
Tisztelt Mr.Nigel Linford

A védencemet Mr. Nigel Linford-ot a hatóság fegyegetésével vádolják. A kedves rendőr urakat kérném hogy mutassanak fel valamilyen bizonyitékot, hogy mikor és mivel fegyegette meg védencem a rend éber őreit. Amig nem mutatnak fel valamit addig ez csak puszta rágalom. Kérvényezem az ügyfelem pénzének vissza téritését és kártéritést a lakásban összetört dolgokért és lelki sérelmekért.

Köszönöm hogy meghallgatott Biró Úr

Timoty Wilson
Public Defender
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Pogi és AngyalÚR

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 661
5 298
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
Volt esetleg valamilyen elötörténete ahhoz, hogy egy SEB alakulat menjen ki a házához, Mr Linford?
 
  • Tetszik
Reactions: LeRoy

Makó

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 10.
748
564
30
New York
V4 karakter
Mako Szabolcs
LV karakter
Mako Brassco
V2 karakter
Mako Szabolcs
Mélyen tisztelt bíróság!

Én Deputy Sheriff Mako Brassco szeretnék élni az ügyvédi védelem lehetőségével! A kirendelt ügyvédemmel való konzultálás után kifejtem az álláspontom az üggyel kapcsolatban!
 

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 661
5 298
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
Tisztlet Mr. Brassco!

Kérelmét elfogadom, az ügyvédi kamara kirendeltje hamarosan keresni fogja Önt.
 
  • Tetszik
Reactions: LeRoy

AngyalÚR

Zöldfülű
2019. 05. 18.
189
311
V4 karakter
Owen Casper
LV karakter
Ron Voskamp
Tisztelt bíró úr!​
Törekszem a szabályok betartására, így okot nem adtam a tisztelt rendőröknek eme akcióra. Továbbá mielőtt Mr. Brassco szólalna fel, félre értés ne essék, azért jelöltem őt is a feljelentésben, hiszen hátha Ő tudja, hogy mely rendőri egységek, emberek szálltak ki a házunknál, egyedül Mr. Brassco nevét tudtam, az övét is a csekkről!
 

Makó

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 10.
748
564
30
New York
V4 karakter
Mako Szabolcs
LV karakter
Mako Brassco
V2 karakter
Mako Szabolcs
***Mako Brassco feláll a vádlottak padjáról. Mako beszédbe kezd.

Üdvözletem. Tisztelt bíróság, tisztelt tanúk!



Deputy Sheriff Mako Brassco, jelvényszámom #1894. A 2020.05.10. napon WILLIAM-94-es egység alatt teljesítettem szolgálatot. Már éppen a szolgálat leadása közelében voltam amikor a felettesem Captain Oscar Wilber hivatott rádión. Természetesen azonnal mentem is, a San Andreas Sheriff's Department szolgálati parkoló házába kellett menjek, ahol a felperes megbilincselve ült a kocsiban. Kiérkezésemkor kiszállította kocsiból az urat és átadta nekem, hogy legyek kedves még egy gyors fuvart a fegyházba vele, és utána elmehetek. Mivel felettesi utasítást kaptam, ezért természetesen végrehajtottam, kikérdeztem a pontos vádat, majd a BTK-ban foglalt pont szerint kiállítottam a csekket. Ezután WILLIAM-94 egység alatt Las Venturas Prisonban indultunk ahol elvégeztem a papírmunkát ezt követően pedig Nigel Linford-t a cellába kisértem. Nigel Linford "33. § Hivatali Személy Fenyegetése" vádjával került elítélésre a ‘Venturas State Prison-ban. 90 nap letöltendő illetve 15.000$ pénzbírság került kiszabásra.

Egy Sheriff minden nap több esettel is foglalkozik akár néha egyszerre is, átfedéssel, kétlem, hogy felettesem Oscar Wilber és a SEB többi munkatársa csak úgy a semmi miatt kimenne egy házhoz és csak úgy elhurcolnának valakit. Ha jól hallottam a történetet a felperes miután a SEB kiszállt a házához és körülbelül 5 ember fogta rá a fegyvert, Ő elővette a kis maroklőfegyverét egy Glock 17-es fegyvert és próbált volna valami módon elmenni a helyszínről, ami természetesen nem sikerült. Az esetet nem is értettem, hisz a SEB egy taktikailag felszerelt egység, kevés esélye lett volna a felperesnek egy Glock 17-es fegyverrel.

Köszönöm a figyelmet.

***Mako Brassco elhallgat. Mako ismételten helyet foglal a vádlottak padján.
 

Lucy

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 13.
681
1 451
Dubai
V4 karakter
Bella Valerio
LV karakter
Ruben Denton
V2 karakter
Ceria Pietrina
Untitled-2.png

Tisztelt bíróság,
Tisztelt Mr. Mako Brassco

Én, Public Defender Renzo Lucy, mint a jelen elnevezett alperes, Mako Brassco mellett álló ügyvéd szólalok meg az ügyben.
A vád az alperes, Mako Brassco ellen elkövetett: helytelen rendőri munka elvégzése.

Védencem, Mako Brassco, mint ahogy el is mondta; egy felsőbb személytől kapott utasítást, hogy Nigel Linford-ot és társát, Isael Linford-ot szállítassák be a Fort Carsoni Fegyházba, Hivatali Személy ellen elkövetett Fenyegetés miatt.

A bejelentést tett személy(ek) eljutatt(ák) a Rendőrkapitányságunkra az elkövetőkről leírt pontos személyleíró adatokat, illetve bizonyítékokat a
két úrról, ahol ugyanis megfenyegetik őket; mind ezek képi és hangfelvétel formájában sikerült a nyomozóknak kideríteniük a feltehetőleges tetteseket. Az ügy végett hozzám is elkerült a hangfelvétel, illetve egy kép, amiről tisztán kivehetőek az elkövetőek.
A nyomozás ezt követően elkezdődött; az elfogás a felperes házánál került sorra, ahol ugyan is kisebb fegyveres összetűzésbe keveredtek, illetve a helyszínről is megpróbált elszökni a felperes és társa.

Idézem a felperestől: "mindenféle mondvacsinált indokkal beszállítottak, tájékoztatás nélkül"
Mako Brassco és társai régóta a San Andreas Sheriff's Department állami alkamazottja, aki(k) a BTK szerint járt(ak) el, így nem vonható(ak) felelősség alá.
Egyik rendőrnek sem érdeke senkit tájékoztatni a védségéről, hogy kit, milyen indokkal szállítanak be a fegyházba.


Renzo Lucy
Public Defender
 
Utoljára szerkesztve:

Timoty Wilson

Újonc
Támogató
2019. 08. 31.
51
38
Erdély
V4 karakter
Timoty Wilson
LV karakter
Timoty Wilson
V2 karakter
nincs
Untitled-2.png

Tisztelt bíróság,
Tisztelt Mr. Nigel Linford

*** Timoty Wilson fel áll és a Biró úr majd Mr. Mako Brassco felé fordúl

Tisztelt Biró úr, Tisztelt Mr. Mako Brassco. Az ügyfelem állitása szerint nem volt náluk lőfegyver, nem is ellenkeztek. Együtt működtek a hatosággal. Kint álltak a testvérével Mr. Isael Linford-al a házuk elött mikor a SEB osztag rájuk rontott és hiába kérdeztek bármit, semmire nem kaptak választ. De az egyik legfontosabb dolog még mindig hiányzik. Mi volt a bizonyíték arra hogy védencem megfenyegette a hatoságokat. Vagy csak szorakozásból vitték el védencemet és szabtak ki rá birságot. Ha el megyek a rendőrságre semmi bizonyitékkal és azt mondom hogy xy személy megfenyegedte a hatoságokat akkor mennek és őt is be viszik és megbirságolják? Ha ez igy van akkor az elég szomorú


*** Timoty Wilson vissza űl a helyére

Timoty Wilson
Public Defender
 

AngyalÚR

Zöldfülű
2019. 05. 18.
189
311
V4 karakter
Owen Casper
LV karakter
Ron Voskamp
Tisztelt Bíróság!
Tisztelt Brassco, Tisztelt Timoty Wilson public defender, Tisztelt Bíró úr és Tisztelt Renco Lucy public defender.
Számomra kissé megdöbbentő amit hallhattam. Felháborító számomra, hogy Önök szava üti egymást. Amíg Mr. Brassco azt mondja ,hogy csak engem szállítottak be ( ez így volt ) ügyvédje, ezt teljesen más módon adta elő, kvázi védence szavát cáfolva. Most akkor hogy is van ez? Hát elmondom mégegyszer azt az ominózus napot. Szóval 2020.05.10.-én a házunknál voltunk Isael Linford tetsvéremmel 18:50 tájékán értünk haza. Azután némi csevegés és merengést megszakítva érkezett ki a mint később kiderült SEB egység ( azért került fény rá később, hiszen kiérkezésükkor semmiféle tájékoztatást erről nem hallottunk ,hogy kik és mik ők. ). Kiérkezésükkör Mr. Brassco állítása szerint én menekültem és Glock-17 típusú fegyvert tartottam illetve használatra készen voltam azzal a bizonyos tárggyal. Nos egyrészről sem fegyverengedélyem, sem fegyverem nincsen, vagyis értelemszerűen nem tudok fegyvert használni illetőleg nem is tudok fegyvert használni. Mr Brassco továbbá azt állítja, hogy menekültem. Ha menekültem volna azt valószínüleg beleírom a feljelentésbe illetve külsérelmi nyomok is látszódnak rajtam. Ezt nyugodtan megtekinthetik nincs ilyen. Nem menekültem hiszen semmi okom nem volt arra, hogy meneküljek mivel nem követtem el semmit ami törvénybe ütközik. Tehát cáfolom Mr. Brassco állításait. Alátámasztani azzal tudom ezeket, hogy a bírság kiszabásánál, a csekken ezek nincsen feltüntetve. Visszatérve a szituációhoz az egység kiugrott járműveiből és ők a földre parancsoltak minket és ezt követően azonnal bilincsbe vertek minket. Átmotozták ruházatunkat és Isael Linford testvéremet kérdezték arról, hogy hogyan van kialakítva a ház belseje (nyugodtan kérdezzék meg őt is). Ezekután behatolt az egység, természetesen ismételten semmit, de semmit nem találtak bent. Kvázi hiába volt az egész akció hiszen nem volt sem nálunk, sem a házban illetve a kocsimban sem semmiféle törvénybe ütköző tárgy. Eztkövetően Renzo Lucy public defender állítása szerint mindkettőnket elszállítottak, azonban ez cseppet sem így történt. A helyszínen megkérdezték Isael Linford testvéremet, hogy ő részt vette-e azon a bizonyos ( máig kérdéses ) fenyegetésen és Ő nemleges választ adott erre a kérdésre, ezért Őt nem szállították be. Tehát mégegy ütközés van az igazsággal szemben. Miután engem a sheriffségre szállítottak, rövides időn belül érkezett értem Mr. Brassco sheriff úr. Ő azonban azt az idézem "kikérdeztem a felettesem" részt úgy értette, hogy feltehetőleg rádióban kérdezte meg, hogy mik a vádak ellenem, majd miután hallotta a választ egy, egy szavas kérdést tett fel, miként idézem: "Ennyi?" és ezzel Ő úgy gondolta ez letudva. Amint beértünk a fegyházba egy újabb ruházat átvizsgálást tartott rajtam, és ismételten semmi törvénybe szegülőt nem talált nállam. A személyes holmikat leadtam cellámba vonulás előtt.
Tehát összegzésképpen:
- Renzo Lucy public defender illetve védence Mr. Brasco szavai ütik egymást.
- Isael Linfordot nem szállították el!
- Nem volt nálunk sem fegyver, sem erőszakot nem tanusítottunk.
- Nem körülbelül 5 ember volt a helyszínen hanem legalább 4 (azaz NÉGY) teli autónyi SEB-es taktikai csoportos.
Végszóként annyit szeretnék kérni Önöktől, hogy azt a bizonyos "képi és hangfelvételt" juttassák el hozzánk, hogy ezt ügyvédemmel alaposan át tudjuk tekinteni. Továbbá bizonyítékot szeretnék kapni arról, hogy nálam fegyver lett volna vagy menekültem volna.

Köszönöm, hogy meghallgattak. Ügyvédem Kérdése és felvetésével teljesen egyetértek.

Nigel Linford
 

Lucy

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 13.
681
1 451
Dubai
V4 karakter
Bella Valerio
LV karakter
Ruben Denton
V2 karakter
Ceria Pietrina
Tisztelt bíróság,
Tisztelt Mr. Nigel Linford

*** Renzo Lucy feláll a helyén, megköszörüli a torkát; közben a bíró és Mr. Nigel felé fordul, majd elmondja meglátásait:

Először is a felperestől a történtek részletes leírásából idéznék egy mondatot: "egyből letámadtak minket a testvéremmel ,hogy feküdjünk a földre és egyből motoztak illetve bilincseltek "
Mind a kettőjüket bilincsbe tették ez tény és való, de én egy szóval sem említettem, hogy mind a két személyt be is vitték-e volna a dutyiba. Kérem a felperest, hogy legközelebb jobban figyeljen a szavaimra, vagy épp más felszólaló szavára is, mert utána csak keveredés lesz, hogy most is teszi Mr. Nigel úr.
Mivel nem én vagyok a nyomozó/rendőr nem én döntöttem a két fél sorsáról. A hangfelvételben a sértett személy, a felperes és társa hallhatóak. A felvételt hallva Mr. Nigel Linford tett igazán súlyos fenyegetést a sértett személy felé, Linford társa is tett hasonló megjegyzéseket, de azok nem olyan súlyosnak mondhatóak, mint amit a felperes tett.

Mr. Brassco állítása szerint én menekültem és Glock-17 típusú fegyvert tartottam illetve használatra készen voltam azzal a bizonyos tárggyal.
Nem 1 rendőri személy volt kint az esetnél, hanem több járőr ment ki aznap este a házhoz. Több az esetnél résztvevő rendőrtől kaptam, azt a visszajelzést, hogy Mr. Nigel és társai lőfegyverrel próbálkoztak védeni az irhájukat, illetve elmenekülni a helyszínről.
A helyszínen készült jegyzőkönyv is, ahol is minden ilyen fontos adatot is feljegyeztek a helyszínelők.

A SASD, SEB nem mások kárára játszik. Feleslegesen csak úgy nem mennek ki egy házhoz fegyverekkel; valószínű megvolt a rendőrségnek rá az okuk. A bizonyítékokat ( képi és hangfelvétel és Mr. Nigel fegyverrel való hadonászását), amint említettem jegyzőkönyvben is biztosan megtalálható, hiszem készítettek az esetről.

Tapasztalaton során a feljelentést tevő személyek általában nem minden adatot tudatnak a bírósággal. Valószínű azért, hogy saját maguk érdekét védjék és valamennyi pénzbeni hasznot nyerjenek a saját maguk részére.

Köszönöm a szót!

Renzo Lucy
Public Defender


*** Renzo Lucy miután elmondta meglátásait, vissza ül a helyére
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: jory és Bajnocock

AngyalÚR

Zöldfülű
2019. 05. 18.
189
311
V4 karakter
Owen Casper
LV karakter
Ron Voskamp
Tisztelt Bíróság ismét!

Végighallgattam Mr. Brassco ügyvédjének mondandóját és még mindig azt érzem ,hogy minket akarnak lejáratni. Nem tudom annyiszor hangoztatni, hogy amennyiben lett volna nállunk lőfegyver akkor azt valószínüleg hozzácsapták volna a bírsághoz és a letöltendő fogsághoz is egyaránt! Mivel nem volt nálunk így sajnálom de ezzel nem tud meggyőzni minket! Tovább nem menekültünk , erre is ugyan azt tudom felhozni, hogy ha menekültünk is volna akkor valóban ez is fel lett volna tüntetve mind a csekken mind a nyílvántartásban. Ameddig ez nem történik meg addig ezek vakságba beszélő szavak. Elnézést valóban félre értettem amit írt. Azonban én ismerem az öcsémet, Isael Linford egy légynek képtelen ártani , nem hogy fenyegessen, méghozzá rendőrt! A bizonyítékot továbbá sem látom, hallom. Ne haragudjanak, de nekem ez így eléggé úgy tűnik, hogy most próbálnak a nyakunkba, nyakamba varrni még pár dolgot. Lőfegyver használatról bizonyítékot szeretnék kérni, továbbá szeretném látni a képi és hang anyagokat. Illetőleg bizonyítékot kérek a menekülésünkről is. Nem tudnak? Értem, mivel nem így volt. Se nem menekültünk, se nem lőttünk, de még fegyver sem volt nálunk!
Köszönöm szépen a szót!

Nigel Linford
 

Makó

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 10.
748
564
30
New York
V4 karakter
Mako Szabolcs
LV karakter
Mako Brassco
V2 karakter
Mako Szabolcs
***Mako Brassco ismét feláll, majd Mr. Nigel felé fordul és beszédbe kezd.

Tisztelt bíróság, tisztelt tanúk!



Deputy Sheriff Mako Brassco, jelvényszámom #1894.
Valóban az ügyvédem kicsit félre érthetően fogalmazott, de mint korábban is elmondtam egy Sheriff minden nap több esettel is foglalkozik, akár néha egyszerre is, átfedéssel, kétlem, hogy felettesem Oscar Wilber és a SEB többi munkatársa csak úgy a semmi miatt kimenne egy házhoz és csak úgy elhurcolnának valakit.

Idéznék a saját vallomásomból és kifejteném Mr. Nigel felé újra fogalmazva, mert ahogy tapasztalom gondok vannak az értelmezéssel.

Mivel nem voltam jelen az esetnél ezért kezdtem úgy az esetleírást, hogy: "Ha jól hallottam a történetet a felperes....."
Ebből szerintem egyértelműen leszűrhető, hogy az esetnél nem voltam jelen.

Majd folytattam, hogy "miután a SEB kiszállt a házához és körülbelül 5 ember fogta rá a fegyvert...."
Ekkor szintén nem arra gondoltam, hogy összesen 5 ember volt jelen, hanem hogy minimum annyi ember fogott fegyvert, míg a többiek biztosították a helyszínt valamint bilincselték a felperest, valamint testvérét.

Magyaráznám a menekülés körülményét: "Ő elővette a kis maroklőfegyverét egy Glock 17-es fegyvert és próbált volna valami módon elmenni a helyszínről, ami természetesen nem sikerült....
Egy szóval sem mondtam, hogy az úr menekült, csupán arra próbáltam asszociálni, hogy a felperes meg szerette volna kísérelni az esetleges menekülést a hatóság elől.

Végszó: "Az esetet nem is értettem, hisz a SEB egy taktikailag felszerelt egység, kevés esélye lett volna a felperesnek egy Glock 17-es fegyverrel.
Ez szimplán egy személyes megjegyzés a történet ismeretében, mint mondtam ezt az esetet így hallottam. Ismételten elmondom, hogy nem voltam jelen.

Most térjünk át a felperes vallomására.
"Ő azonban azt az idézem "kikérdeztem a felettesem" részt úgy értette, hogy feltehetőleg rádióban kérdezte meg, hogy mik a vádak ellenem..."
Mivel még nem vagyok gondolat olvasó ezért kénytelen vagyok egy erre alkalmas elektronikai eszközt használni, ami jelen esetben a rádió. Mivel alapból rádión lettem oda hívva, hogy elszállítsam a felperest.

"majd miután hallotta a választ egy, egy szavas kérdést tett fel, miként idézem: "Ennyi?" és ezzel Ő úgy gondolta ez letudva...."
Ön szerint kellett volna még valamit mondanom? Nyilván nem fogom ott mindenki előtt megkérdőjelezni a felettesemet.

"Amint beértünk a fegyházba egy újabb ruházat átvizsgálást tartott rajtam, és ismételten semmi törvénybe szegülőt nem talált nállam..."
Ezt azért hajtottam végre ugyanis ez a szokásos eljárás amint valakit fegyházba szállítunk.

Összegezném: Én szimplán egy felsőbb utasítást hajtottam végre. Ezzel együtt ez volt az utolsó megnyilvánulásom az ügyben, ha további kérdésük lenne keressék a Division Chief-eket.

Köszönöm a figyelmet.

***Mako Brassco elhallgat. Mako ismételten helyet foglal.
 
  • Imádom
Reactions: Itzisaac

AngyalÚR

Zöldfülű
2019. 05. 18.
189
311
V4 karakter
Owen Casper
LV karakter
Ron Voskamp
Tisztelt bíróság!

Ismételten azt tudom mondani, hogy ezek csak szavak. Nincsenek alátámasztva semmivel, hogy fegyverrel védekeztem, védekeztünk volna. Ez alaptalan vád. Visszatérve az alap témára, ami miatt feljelentésem megtettem, arról még mindig semmiféle bizonyítékot nem láttam, nem hallottam, hogy én megfenyegettem volna bárkit is. Arról meg pláne, hogy nálam lőfegyver lett volna és esetleg menekülésre kényszerültem volna. Semmi ilyen nem volt. Közel sem. Kezdettől fogva törekedtem az együttműködésre pontosan ezért, hogyha feljelentéshez kell folyamodnom ne én vétkezzek. Összegzés képp újra elmondom önöknek. Nem volt nálunk fegyver, nem használtunk fegyvert hiszen ez benne lett volna a csekkben is úgy gondolom , illetve a bebörtönzésemnél is. Nem menekültünk hiszen ezzel ugyan az a helyzet mint a lőfegyverrel. Az alap témára, miszerint nem hallgattak ki és nem ismertették velem, hogy miért hoztak be még mindig nem tudok semmit. Hivatali személy fenyegetés? Kit? Hol? Miért? Bizonyítékot szeretnék erről kapni, illetve minden olyanról amivel engem itt a bíróságon jelenleg önök vádolnak, vagyis lőfegyver használat, menekülés.

Köszönöm a szót.

Nigel Linford
 

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 661
5 298
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
***Bruno Salvatore magához húzza a mikrofont, bekapcsolja azt és megszólal.

Az eddig elhangzottak közül felmerült némi történtet amit nem tudok hova tenni.


Mr Brassco. Említette, hogy a felperes megpróbált elmenekülni az intézkesés alól egy löfegyver segítségével. Ezt ki tudja alátámasztani, valamint miért nem szerepel a kiállított bírságban a BTK-ban megfogalmazott szabályszegések?

Mr Linford. Volt-e esetleg bármilyen okot adó elözménye annak, hogy a Special Enforcement Bureau taktikai csapata vonuljon ki a házához? A csapat emberei kemény kiképzés után kerülnek éles bevetésre és kétlem, hogy ok nélkül kivonuljanak Önhoz.

***Bruno Salvatore kikapcsolja a mikrofont, ami az asztalán található.
 
  • Tetszik
Reactions: LeRoy

AngyalÚR

Zöldfülű
2019. 05. 18.
189
311
V4 karakter
Owen Casper
LV karakter
Ron Voskamp
Tisztelt Bíró úr.

Előéletem van igaz, bár azóta sokat változtam amíg ültem. Kezdeném a legsúlyosabb dologgal. Két niggerrel , őket nem nevezném meg hiszen sajnos ők meghaltak, menekültünk a rend éber őrei elől hiszen volt nálunk AKKOR lőfegyver. Ekkor elkaptak engem és társaimat megölték, utána a házunkhoz vitték, később erre is kitérek miért, és átfésülték az egész kócerájt. Valóban volt nálunk még fegyver a háznál is, de mindent elvittek, Ön szerint ezek után lett volna merszünk újra fegyvert tartani? Hát nem volt, ezért nem találtak nálunk semmit. Amit kiemelnék és ugyanúgy "előélet"-nek tekinthető, körülbelül Két hete, lehet kicsit több ideje, volt egy rendőr autó a házunk előtt, napok óta elhagyatott volt, és mi ebből kicsit humoros dolgot csináltunk, azonban az autóban semmiféle kárt nem tettünk, motorháztetőnek voltunk dőlve. Egyszer csak megjelent két anonim fószer akik azt mondták, hangsúlyoznám inkább parancsolták, hogy tünés innen és, hogy vége a mókának. Ezt követően én tettem fel a kérdést, hogy jó uram, ki utasít engem ilyenre? Erre nem kaptam választ és akkor mondtam neki hogy rendőrök itt léte mellett beszéljük ezt meg, ők elkezdtek rasszista szólásokat mondani ránk és folyamatosan a földbe tiporva minket követelték, hogy menjünk el onnan a járműtől. Egy pillanatra felmutatta a jelvényét, sajnos nem láttam rendesen mert tényleg egy szempillantás volt az egész, és én el is fáradtam a sövényünk túl oldalára, majd elkezdtek minket súlyos szavakkal súlytani, testvérem NEM Isael Linford ezt nem hagyta annyiban és Ő vissza is szólt neki, nem emlékszem már azonban, hogy mit. Ezt követően az úr, akinek kilétét nem tudom a mai napig azt mondta, hogy szükségünk van e arra hogy "átfésüljék az egész kócerájt?" És követelte hogy kérjünk bocsánatot, kérdezem én mire fel? nem tudjuk, hogy ki ő, nem tudtuk egészen addig amíg egy pillantra nem láttuk a jelvényét.
Ez történt velünk Tisztelt Bíró úr.

Nigel Linford
 

Lucy

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 13.
681
1 451
Dubai
V4 karakter
Bella Valerio
LV karakter
Ruben Denton
V2 karakter
Ceria Pietrina
*** Renzo Lucy feláll a helyén, megköszörüli torkát; közben a bíró és Mr. Nigel felé fordul, majd felolvassa gondolatait az esetről kapcsolatban:

Tisztelt bíróság!
Tisztelt Mr. Nigel Linford!

Úgy gondolom Mr. Nigel Linford felől feleslegesnek tartom minden egyes megszólalásánál ugyan azt a témát elmondania, megspékelve a történeteivel, ami teljes mértékben nem az adott témához kapcsolódik.

A felperes szavaiból a SASD és a SEB szervezet lealacsonyítását, ok nélkül történendő cselekvéseiről, illetve mások kizsákmányolásáról és lehúzásáról akar minket meggyőzni. Nem egy piti/semmittevő szervezetről beszélünk, akik csak úgy szórakozásból kivonulnak egy házhoz fegyverekkel, teljes harci szekerekkel, majd "kizsákmányolják" és bezárják a fegyházba a tagokat.

Mr. Nigel szavaiból idézek:
"előéletem van"
Ez tény és való; hiszem nem 1, nem 2 húzása volt fegyverekkel "hadonásznia". Ezeknek a feljegyzett adatoknak, ami a fegyház dokumentumába szerepel; utána jártam, minden egyes ilyen esetének, ahol mit ne mondjak, volt belőle jó pár év letöltendő és pénzbeni büntetés.

"bár azóta sokat változtam"
Sok mindenki követhet el súlyos hibákat, viszont ilyenkor 2 út szokott lenni:
1.Változás: igen is a jó irányba kanyarodik, ahol semmi féle törvénybe ütköző dolgot nem csinál, próbál a társadalomba beilleszkedni, elfelejteni mind azon dolgokat, amiket elkövetett.
2.Maradiság: esetünket most ez a dolog jellemzi. Próbálja menteni a menthetőt. Az, aki tényleges a változásnak teszi ki magát, még is hogyan kerülhet egy ilyen helyzetbe, hogy a házához egy kommandó osztag ott teremjen. Csak azért történt így, mert valamit tett ennek érdekében.

"ők elkezdtek rasszista szólásokat mondani ránk" ,illetve "elkezdtek minket súlyos szavakkal súlytani"
Mr. Nigel a hallottaim alapján, szeret fent akadni pár dolgon és azokat újból újból elővenni, ezzel próbálja a saját maga állítását még jobban belevési a fejünkbe.
Szeretnék ezekről az elmondtakról én is egy bizonyítékot kérni a felperestől, hogy bármiféle módon az esetnél részt vevő rendőri szervezet megsértette volna őket bármiféle módon! Ha nincs, ez esetben rágalom az esetnél ott tartózkodott összes rendőrrel szemben.

Ezt saját magamtól idézném:
"csak úgy a semmiből nem jelennek meg rendőrök egy háznál és az ott tartózkodókat mind elviszik a fegyházba, majd megbírságolják őket"
A felperes részéről ezt a dolgot úgy gondolom, hogy el kellene fogadnia. Mivel, mint mondtam is, nem egy ócska és piti szervezetről van szó, akiknek a hobbijuk mások lehúzása/fegyházba tétele.
Ezeken a szervezeteken belül nagyon komoly szabályok és követelmények vannak; egy apró hiba és azonnal megszabadulnak a tagtól, aki nem teljesítette a kötelességét.

Mako Brassco és társai régóta a San Andreas Sheriff's Department, illetve SEB állami alkamazottja(i), aki(k) a BTK szerint járt(ak) el.

Köszönöm a figyelmet!
Renzo Lucy
Public Defender

*** Renzo Lucy elhallgat, majd vissza ül a helyére
 
  • Tetszik
Reactions: Osian és jory
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.