Roleplay vagy a pénz fontosabb?

tionej

Újonc
2024. 04. 07.
10
73
V4 karakter
Muhsin Khaliq
Sziasztok.

Pár olyan dologra szeretném felhívni a figyelmet ezzel a topiccal, ami valószínűleg nagyon sok emberben összegyűlt már, vagy valószínűleg ők is gondolkodhattak már ennek a jelenségnek a megoldásán. A szerveren 2024-re a pénz grindolása, még több pénz csinálása, a különböző itemek lootolása és a kereskedés vette át a főszerepet a roleplay helyett a szerveren, a játékosok nagyon nagy részénél. Régen is már hasonló volt abból amiket láttam, hallottam (a többi SGS szerveren is), de mostanra teljes mértékben csakis e körül forog a szerver.

Van egy tök jó rendszer, tök jó alap és egy hatalmas játékosbázis. Mégis a karakterek fele a szerveren semmitmondó, “se füle se farka” és teljesen érdektelenek. Mondhatjuk, hogy igen.. a magyaroknak nincsen ma már az RP-re igényük. De amint egy kezdő fellép a szerverre, az első dolga vagy gondolata az az, hogy hogyan jusson pénzhez. Nem látok ez ellen való intézkedéseket, hogy a kezdő vagy haladó játékosok arra fele legyenek terelve, hogy a grindolás helyett TÉNYLEGESEN szerepjátékozzanak egy szerepjáték szerveren. Olyan érzése van az embernek, mintha ez direkt lenne így kitalálva, hogy ne is akarjanak, hanem csak a PP-t vegyék és a drága autókat. Nem is a kezdőket hibáztatom, mivel senki nem tanítja meg nekik, hogy ez nem erről szól. Az embernek jól kéne magát itt éreznie, ahogy akarja. És ha valakinek ez fontos, megértem. Csak akkor ne egy szerepjáték szerveren csinálja ezt, hanem mondjuk egy gazdagRP-n vagy hasonlón.

Sok rendszer van a játékban ami még ezeket a dolgokat erősíti, ahelyett hogy a játékosok interakciókba lépjenek a többiekkel. A detektorozás, horgászás nem fogja a roleplay minőségét növelni a szerveren, a farmozás sem na meg még az antik eladás-vétel és az autókkal való kereskedés sem. Inkább túlesik rajta mindenki, egy autóvásárlásnál is, azt tapasztalom. Senkinek nem kell kockáztatnia a szerveren, hogy gazdag legyen. Csak összegrindolja pár nap, pár óra alatt, meglesz mindene és egy gazdag embert RP-zik. Teljesen pénzközpontú lett a szerver roleplayközpontúság helyett, aminek lennie kéne. Megértem, a szervernek kellenek a bevételek (gondolok itt a prémium pontra), viszont ha kicsit átlennének a dolgok gondolva, ugyanúgy lenne bevétele a szervernek és a prémiumpont kevésbé lenne paytowin jellegű.

A szerepjáték arról kéne szólnia, hogy szabadon játszunk, különböző karaktereket RP-zünk. A jutalom nem a pénz, hanem a különböző történetek amiket véghez viszünk, kialakítunk a többi játékostársunkkal és a karaktereink belső fejlődése. Csak sajnos sokan nincsenek ezzel tisztában. Nem okoskodni szeretnék, csak leírtam mit gondolok erről az egészről és lehet sok ember nevében beszélhetek.

És a megoldás?

Ez az amit a communitynek kéne kitalálnia a vezetőséggel együtt, vagy itt megvitatni, hátha ellehet érni valamilyen mértékű változást. Mi lenne, ha nehezebbé tenné a szerver a regisztrálásnál való kérdőívet? Nem lehetetlen lenne, hanem csak nehezebb, interaktív válaszokkal ami kicsit jobban bevezetné a játékost a roleplay világába és a kezdőket a szerepjáték felé terelné.

Pár ötletem lenne még röviden, tömören pár pontban összefoglalva ami talán használható lenne/lehet:

• NonRP szabályzat bővítése a szabályzatban, antik eladó! vagy antikot vennék! és társai IC chaten való kiabálásának a szankcionálása
• NonRP-ért járó hosszabb adminjailek, esetleges banok, hogy a játékos tényleg erre koncentráljon
• Horgászás, detektorozás kivétele/vagy módosítása, kevesebb könnyű pénzszerzési lehetőség
• Frakciókban jelentősen több IC fizetés, mint a detektorozásból vagy alapmunkákból és farmozásból
Kezdő játékosoknak több kezdőpénz, juttatás az első 24 órájában a szerveren
• Ún. verified karakter rendszer kialakítása ami 1-2 szerveren jól működött, a játékos ír egy xy karakterszámú történetet a karakterjének, így a szerveren ha a roleplayre koncentrál, kapna óránként xy mennyiségű fizetést, hogy ne grindoljon

• Autóvásárlás-eladás korlátozása, ne lehessen naponta 5-6 kocsit eladni és órákon belül túl is adni rajta
• Pár itemkártya kivétele, PP többrétű felhasználásának lehetősége, hogy ne legyen teljes mértékben paytowin (pl. PP-bő lehessen venni skineket, több kiegészítő vagy jobban kinéző telefonokat és tárgyakat)

Ez csak egy-két lehetséges dolog, de bízom benne, hogy a többieknek is akad 1-2 ötlete. Ha az RP-vel pénzt lehetne csinálni, sokkal többen RP-znének a grindolás és horgászás helyett. Sokkal nagyobb ösztönző erő lenne. És most nem a gazdag játékosok ellen beszélek általánosságban, akinek nem a sajátja az a bizonyos ing ugye…

Köszi ha elolvastad, elfogok olvasni minden érvet illetve ellenérvet és remélem nem feleslegesen nyitottam meg ezt az ötletet.
 

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
599
904
19
V4 karakter
Anthony Hardwick
Olyan érzése van az embernek, mintha ez direkt lenne így kitalálva, hogy ne is akarjanak, hanem csak a PP-t vegyék és a drága autókat.
Egyébként nem is lőttél nagyon messze ezzel a gondolatoddal a valóságtól. Ahogy Borisz is többször elmondta: ,,erre van igény, efelé fog menni a szerver." Az, hogy ez mennyire mesterségesen létrehozott helyzet-e, az más kérdés.

A posztod alapján még mindig átjön az, hogy az RP világában jártas vagy, de a SeeMTA világában nem. Sajnos reformot felesleges indítani, nem lesz változás már visszafele. Nincs rá igény, ezt mondják sokan, és valószínűleg igaz is.

Miért van az, hogy mindenki grindolni akar?
Azért, mert sokan úgy élik meg, hogy legalább itt meg tudják venni azokat a járműveket, amiket akár IRL is szeretnének. Szó se róla, én mikor vettem RS6-ot, az is jól esett, mert IRL is tervben lenne, viszont ott nem olyan könnyű összeszedni 30 milliót egy járműre.

Az ötletek amiket feldobtál teljesen esélytelenek egytől-egyig. Frakcióban lévő IC fizetés így se rossz, bár ezt frakció válogatja. Én NAV tisztként volt, hogy 3 milliót kaptam 1 hétre. Ha erre valaki még növelést akar adni, én csak örülök neki!

Összegezve, azt lehet látni, hogy ambíciókkal teli ember vagy, viszont majd egy idő után belátod, hogy felesleges. Nem lesz változás már RP irányába, csak a még több pénz, jármű, PP irányába. A SeeMTA egy gazdasági társaság, ez éri meg nekik, slussz passz.
 

Benz

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 05. 04.
299
836
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Van aki Rustban is RP-zik, van aki farming simulatorban fogócskázik és van aki cs-ben Simon mondját játszik

Ha a szerver lehetővé teszi akkor lesz is majd aki csinálja.

A grind amúgy is mainstream egy jó pár éve, mindenki mindenhol minden játékban grindel és nagyon meglepne ha a te vagyonod is 100 dollár lenne és egy kezdő autó. Valljuk be mindenki számára van élvezeti faktor a sok megvehető dologban. Minden RPG-nek a gyűjthető és minél egyedibb tárgy adja a szívét és lelkét, de ez így volt régen is csak akkor nem kocsikat és tuningokat gyűjtöttünk hanem város részeket meg utcákat
 

ese korsi

The Fearsome
2019. 01. 11.
1 779
16 711
20
V4 karakter
Michael Volino
• Frakciókban jelentősen több IC fizetés, mint a detektorozásból vagy alapmunkákból és farmozásból
Fizetések megemelésével a frakciókban ugyan ott fogsz tartani, mert a pénzért fognak menni elég sokan. Mi a probléma azzal, hogy valaki antikkal, autókkal kereskedik? Az adott ember ezért jár fel kik vagyunk mi, hogy megakadályozzuk ebben? Ez vonatkozik a lövöldözésre is. Találd meg a saját réteged, tudsz még mindig embereket találni a roleplayre, csak sok embert a makacsság elvakít. Ez nem ír pontot, ezzel nem interaktálok. Ezen van egy túlméretezett nyaklánc, ezzel nem interaktálok. Ez csak autókat ad el, ezzel nem interaktálok. Mindenkivel tudsz szituációt alakítani, csak akarnod kell. Mindenki roleplayezik a szerveren csak abban a közegben, ami neki tetszik. Valaki csak autókat akar venni - eladni, akkor roleplayezz vele az autókról, probléma megoldva.
Ha az RP-vel pénzt lehetne csinálni, sokkal többen RP-znének
Rájuk lenne erőltetve a roleplay, ez egyáltalán nem megoldás. A pénz lenne a motivációjuk arra, hogy szerepjátékozzanak egy szerepjáték szerveren.
 

aKormos

Barangoló
Támogató
2019. 10. 24.
81
53
22
Kisvárda
V4 karakter
James Doherty
Csá!

Nem nagyon szoktam kommentelni ilyen ötletes topic alá, általában megtartom magamnak a véleményemet a dolgokról, viszont a 69. roleplay vs pénz topicra már úgy gondoltam hozzászólok én is, figyelembevéve az ötletíró személyét is, plusz ki ne maradjak már a jóból.

Eléggé kezdő játékos vagy még (tekintve a NAV-os lapodat, „3240 perc környékén”) és már megy az ötletelés, hogy sokan a pénzre mennek, nem a roleplay-re. Nem azt mondom, hogy nem írhatsz véleményt, félre ne értsd, csak az eddigi ötletírók veterán játékosok voltak, akik másképp ismerték meg a SGS világát, mint én vagy te.
Vegyes érzéseim vannak veled kapcsolatban, hisz egyszer a szükségleteket vennéd ki, ami alap minden RP szerveren, majd panaszkodsz, hogy nincs roleplay a szerveren. Ha a „kezdesz éhes lenni!” infobox értesítésből nem tudsz kihozni egy rp szálat, hogy elmentek a haverokkal kajálni, akkor nemtudom miért született meg a topic.

Reagálok az ötleteidre, amik mit is mondjak… Fájdalmasak.

• NonRP szabályzat bővítése a szabályzatban, antik eladó! vagy antikot vennék! és társai IC chaten való kiabálásának a szankcionálása

Alapból, ami Zacisnál történik fele nonrp, másik fele meg kereskedés. Nem csak bandást meg rendőrt lehet rp-zni a szerveren, ha ő kereskedő akar lenni, akkor miért akarod gátolni benne? Az, hogy kiabál, és ez zavar téged?
1. A Zacis egy piaccá nőtte ki magát, ahol antikokkal kereskednek, vagy a zacissal, vagy egymással. IRL is kiabálnak a piacon, akkor itt miért ne lehetne?
2. Ha zavar, ne menj oda. Problem solved.

• NonRP-ért járó hosszabb adminjailek, esetleges banok, hogy a játékos tényleg erre koncentráljon

A NonRP jailek-et nem azért kapják, mert nem RP-znek, hanem mert nem RP-s dolgot csináltak. Van nem egy ismerősöm, aki beleszaladt olyanba, amik szerintük elsőre belefértek az RP kereteibe, majd az admin elmondta nem, érvelt mellette, belátták. Senki se tökéletes, fölösleges egy nonRP-re kezdésként ráverni 180 percet, ha nem súlyos. Az, hogyha visszaeső, az már más tészta, láttam már folyamatos nonRP bant is, meg 300 perces jailt is, hova növeljük?

• Horgászás, detektorozás kivétele/vagy módosítása, kevesebb könnyű pénzszerzési lehetőség

Azért csinálták meg a scriptet, hogy kivegyék... ja. Horgászatot miért? Mert lehet vele pénzt keresni? Vagy mert nem HCRP-znek? Tök jó kikapcsolódás a szerveren, nem értem miért zavarják az embereket a horgászok, csak azért, mert nem RP-znek. Menjetek el mellettük, kész. A detektorosok meg külön RP szál, hogy rabolják őket, mind illegál, mind legál szempontból, csakúgy mint a horgászok is már.

• Frakciókban jelentősen több IC fizetés, mint a detektorozásból vagy alapmunkákból és farmozásból

Szerelőként, ha nagyon bolondba tolod 5-10 misit kitudsz szedni hetente, taxiba is rengeteget kitudsz szedni, hallomásaim alapján a mentősök és a PF-esek is jól keresnek, és szerintem a rendvédelem se szégyenkezhet. PLUSZ

Fizetések megemelésével a frakciókban ugyan ott fogsz tartani, mert a pénzért fognak menni elég sokan.
Korsi már megválaszolta, ha tovább növelnénk, mi lenne a végeredmény.

Kezdő játékosoknak több kezdőpénz, juttatás az első 24 órájában a szerveren

Felesleges ötlet, egyszer az a bajod, hogy nem mutatják meg a kezdőknek, hogy hogyan szerpjátékozzanak, ezért grindolnak, majd leírsz egy olyat, hogy boostolva legyen a pénzük. Kérdőjel.

• Ún. verified karakter rendszer kialakítása ami 1-2 szerveren jól működött, a játékos ír egy xy karakterszámú történetet a karakterjének, így a szerveren ha a roleplayre koncentrál, kapna óránként xy mennyiségű fizetést, hogy ne grindoljon

Ez egy önkéntes dolog, a fórumod alapján te se csinálod, de hátrányosan megkülönböztetnéd azt, aki nem csinálja, csak úgy mint ahogy te se. Kérdőjel ismét. Nagyon adom aki csinálja, pacsi innét is, de nekem 8 óra munka, magánélet és frakció mellett nincs nekem időm arra, hogy képet szerkesszek és történetet meséljek a karakteremről fórumon.

• Autóvásárlás-eladás korlátozása, ne lehessen naponta 5-6 kocsit eladni és órákon belül túl is adni rajta

Miért zavar, ha valaki azt élvezi a szerveren, hogy kereskedhet?

• Pár itemkártya kivétele, PP többrétű felhasználásának lehetősége, hogy ne legyen teljes mértékben paytowin (pl. PP-bő lehessen venni skineket, több kiegészítő vagy jobban kinéző telefonokat és tárgyakat)

Nemtom most mitől paytowin a pp rendszer.

Végszóként annyit tudok mondani, amit már egyszer leírtak előttem, más topic alatt, talán többször is. Nem kell belekötni mindenkibe, mindenki azt csinál a szerveren, ami neki tetszik. Ha kereskedni szeret, kereskedjen, ha horgászni, akkor horgásszon, ha detektorozni, akkor detektorozzon, ha Zacisnál ordbálni, akkor ordibáljon, ha pedig RP-zni, akkor RP-zzen.

Ajánlom neked, hogy keress egy olyan közösséget, akikkel RP-zni tudsz, és a többit hagyd figyelmen kívül. Nem zacisnál fogod az antikosokkal redefiniálni a HCRP fogalmát, de nem is azt jelenti, hogy ki kell venni, valakit boldoggá tesz az a hely.

Csuma
 

Szidee

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 01. 27.
258
306
20
V4 karakter
Riley Diaz
LV karakter
Chloe Chase
Itt valóban nem lesz változás, mert a vezetőségnek nem érné meg, mivel ez számukra egy munka. Ez igazából azon is látszódik, hogy egy olcsóbb, hétköznapi autó helyett a milliós autókat teszik be, mint például a C8 és előtte az Alfa amin van 5 limit.
Változást maximum a játékosok tudnak elérni önakaratukból, ami meg nem igazán van mindenkinek. De aki szerepjátékozni szeretne az úgyis fog. Viszont ez is mindenkinek mást jelent, van aki rp szerint 8 dollárt keres óránként, van aki ezzel nem foglalkozik ilyen szinten és 200 ezreket mond fizetésének például. Én megtapasztaltam sok féle felfogást, volt aki simán leírta IC, hogy legendary halat fogott, volt aki az ilyeneket messziről elkerülte.

Ami valóban jó lenne, ha valamivel valahogy támogatni lehetne azokat, akik kifejezetten szerepjátékoznak a szerveren, mert például az adott karaktered amit elképzeltél egy panelben lakik és egy régi BMW-vel közlekedik. Csak itt az a bökkenő, hogy ha te szeretnél venni egy házat, az több millió, valamint az autó is. Isten igazából a pénzt farmolnia mindenkinek kell, mert ha a karakteredhez szeretnéd megvenni a "kellékeket" akkor azt csak így tudod elérni. Viszont nyílván nem fog mindenki 10.000 dolláros autóval járni és ahhoz karaktert alkotni, mert nincsen pénze jobb dolgokra

Személy szerint én is bővítem folyamatosan az autógyűjteményem és a vagyonom, viszont ha valakiivel elkezdek szerepjátékozni, akkor annak megfelelően cselekszem, és például csak 1 adott autót használok és a többi csak a garázsban ül.
 

Bugeye

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 11.
375
1 742
22
Los Santos
V4 karakter
Niko Sheffield
Szia! Számomra kissé fura, hogy még egy éve sincs, hogy regisztráltál erre a szerverre, mégis ekkora problémáid lettek, hogy konkrétan semmi nem jó. Kb. az összes tevékenységet felsoroltad a szerveren, hogy vegyék ki, mert nem jó.

Hogy van az, hogy én 78-as szintűként(LVL 1 óta civil) tudok IC beszélgetéseket kezdeményezni, örömmel megyek el horgászni(egyébként abban is többféle RP lehetőség van) vagy akár csak nézelődök a városban?

Ha te semmiben nem találod meg az örömödet a szerveren töltött időd alatt, akkor az nem azt jelenti, hogy az összes rendszer rossz.

Én nem szoktam kereskedni, de arról meg az a véleményem, hogy az is egy RP. Sosem értettem mi a probléma vele. Ha meg valaki azt mondja, hogy őt nem érdekli a pénz, az kamu. Fentebb DreeN írt egy tökéletes példát erre: amit IRL nem vehetsz meg autót, azt itt megteheted és ez sok embernek tetszik, ami szerintem szintén rendben van.
 

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
115
485
V4 karakter
Teal© C Jackson
Az ötleteid nem reálisak, de ettől függetlenül tök jó hogy nyitottál egy topicot, és gondolkodtál a dolgon. Én mint már nem kezdő játékos mondom, hogy egy bizonyos kor felett már nem mindenki akar más személyt alakítani a nap 24 órájában (-szándékos túlzás), volt pár ismerősöm akik így voltak ezzel legalábbis, szóval nem csak saját tapasztalat, amúgy egy ic beszélgetést szerintem a legtöbb emberrel lehet nyomatni szinte bármiről.

Amúgy a pénz klassz, sok ember nem tud irl gyűjtögetni cuccosokat, itt meg megteheti, nézőpont kérdése hogy ezt ki hogy közelíti/ítéli meg.

Vannak itt fasza kommentek, elolvastam őket én is, magadra nem kell venni egyiket se, de elég jókat írtak amúgy.
 
  • Tetszik
Reactions: aKormos

LucasLV

Írnok deák
Támogató
2020. 05. 25.
563
824
21
Győr
V4 karakter
Lucas Saliven
LV karakter
Lucas Saliven
V2 karakter
Lucas Saliven
Mindig is lesz olyan réteg aki csak a pénzre megy. Sajnos már legtöbb esetben ez van (tisztelet a kivételnek).
 
  • Tetszik
Reactions: Icco és Rékus

foefeezykupak

Újonc
2024. 04. 07.
21
30
Dortmund 🖤💛
V4 karakter
Orlando Pareja
Ami valóban jó lenne, ha valamivel valahogy támogatni lehetne azokat, akik kifejezetten szerepjátékoznak a szerveren
Na hát igen, csak az a bökkenő, hogy a vezetőség egy percnyi időt se akar, vagy fog fektetni a dologba, ezért van évek óta zárva például az illegális frakció pályázási lehetőség, pedig szerintem nagyot dobna a szerveren, ha nem csak olyanok kapnának scriptet, akik kifizetnek érte több százezer forintot, (de semmit nem tudnak arról a bandáról/mobról amit RolePlayeznek), hogy egyeseknek nőjön a bendő, hanem azok is akik tényleg komolyan veszik és kitanítanák mondjuk a kezdőbb játékosokat, akik az illegális világ felé mozognának. De nem is kellene frakciót pályázni, láttam azért nagyon-nagyon erős NS frakciókat, akik aztán pár hónap után dobták a projectet, mivel nem volt rá érdeklődő, vagy nem tudtak érvényesülni a szerveren saját pénzből. Na az ilyen frakcióknak kellene F3-at adni, akik NS-ben is például tudnak bizonyítani.

De amúgy meg tudom érteni, szerintem én sem csinálnám másképp, ha a bigboss helyében lennék, biztos finom lehet az több száz ropi a virtuális bandákból pénztárcába repülő összeg. 😜
 

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
760
2 306
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
sven.sparre ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
Nemtom miért mindig "vagy" kapcsolatot vontok a pénz illetve a szerepjáték mellett, miért nem "és" van köztük.
A kettő együtt is lehetséges, sőt gondolom jelen is van. Nem ért ott véget a történet hogy jancsinak van 5 szuperautója két háza garázzsal meg 100 milliója. Ugyanúgy szerepjátékozhat ha ahhoz van kedve.
Ha te felmész egy szerverre, gondolom te is pénzt akarsz keresni, hogy tudj A-ból B-be menni egy autóval legyen az bármilyen minőségű.
El kéne felejteni ezt a vagy-vagy dolgot, mert a kettő következhet egymásból is.
A karaktertörténet írása szintén felesleges, mert 1, senki nem olvassa végig, 2 pedig az maximum egy keretet adhat a szerveren való tevékenységednek.
Akinek kell, vagy aki szeretne az ír karitörténetet és kész.
NonRP szabályzat bővítése a szabályzatban, antik eladó! vagy antikot vennék! és társai IC chaten való kiabálásának a szankcionálása
Gondolom nem vidéki gyerek vagy.
NonRP-ért járó hosszabb adminjailek, esetleges banok, hogy a játékos tényleg erre koncentráljon
Mellé pedig egy "Kellemes IDŐTÖLTÉST a szerveren!" üzit szeretnék!
Horgászás, detektorozás kivétele/vagy módosítása, kevesebb könnyű pénzszerzési lehetőség
Ne csináld, ha nem akarod hogy pénzed legyen.
Frakciókban jelentősen több IC fizetés, mint a detektorozásból vagy alapmunkákból és farmozásból
Ha több fizetést adnának, megint csak drágábbak lennének tőle a csekkek, bejelentések, stb stb. Ördögi kör lenne.
Kezdő játékosoknak több kezdőpénz, juttatás az első 24 órájában a szerveren
Kezdő játékos menjen el dolgozni, próbáljon kapcsolatot létesíteni mással.
Ún. verified karakter rendszer kialakítása ami 1-2 szerveren jól működött, a játékos ír egy xy karakterszámú történetet a karakterjének, így a szerveren ha a roleplayre koncentrál, kapna óránként xy mennyiségű fizetést, hogy ne grindoljon
Karakter történet NEM egyenlő a szerepjátékkal.
Autóvásárlás-eladás korlátozása, ne lehessen naponta 5-6 kocsit eladni és órákon belül túl is adni rajta
Autókereskedés a neve, létező dolog a való életben is.
Pár itemkártya kivétele, PP többrétű felhasználásának lehetősége, hogy ne legyen teljes mértékben paytowin (pl. PP-bő lehessen venni skineket, több kiegészítő vagy jobban kinéző telefonokat és tárgyakat)
Mér?
Ha az RP-vel pénzt lehetne csinálni, sokkal többen RP-znének a grindolás és horgászás helyett.
Nem erőltethetsz valakire olyat amit nem szeretne. Ha ő csak feljön horgászni, akkor tegyen így, ha rpzni szeretne akkor pénz nélkül is tud/fog.
A szerver a kikapcsolódásra épül, mint minden más játék, nyilván ugyanúgy megvan itt is a tryhard és a casual játékos, ez így van rendjén.
Szó se róla, én mikor vettem RS6-ot, az is jól esett, mert IRL is tervben lenne,
Álomautóm, dobjuk össze rá, egyik héten a tiéd másikon az enyém. (Addig elvezetem a citroen jumpert XD)
 

tionej

Újonc
2024. 04. 07.
10
73
V4 karakter
Muhsin Khaliq
Nemtom miért mindig "vagy" kapcsolatot vontok a pénz illetve a szerepjáték mellett, miért nem "és" van köztük.
A kettő együtt is lehetséges, sőt gondolom jelen is van. Nem ért ott véget a történet hogy jancsinak van 5 szuperautója két háza garázzsal meg 100 milliója. Ugyanúgy szerepjátékozhat ha ahhoz van kedve.
Ha te felmész egy szerverre, gondolom te is pénzt akarsz keresni, hogy tudj A-ból B-be menni egy autóval legyen az bármilyen minőségű.
El kéne felejteni ezt a vagy-vagy dolgot, mert a kettő következhet egymásból is.
A karaktertörténet írása szintén felesleges, mert 1, senki nem olvassa végig, 2 pedig az maximum egy keretet adhat a szerveren való tevékenységednek.
Akinek kell, vagy aki szeretne az ír karitörténetet és kész.

Gondolom nem vidéki gyerek vagy.

Mellé pedig egy "Kellemes IDŐTÖLTÉST a szerveren!" üzit szeretnék!

Ne csináld, ha nem akarod hogy pénzed legyen.

Ha több fizetést adnának, megint csak drágábbak lennének tőle a csekkek, bejelentések, stb stb. Ördögi kör lenne.

Kezdő játékos menjen el dolgozni, próbáljon kapcsolatot létesíteni mással.

Karakter történet NEM egyenlő a szerepjátékkal.

Autókereskedés a neve, létező dolog a való életben is.

Mér?

Nem erőltethetsz valakire olyat amit nem szeretne. Ha ő csak feljön horgászni, akkor tegyen így, ha rpzni szeretne akkor pénz nélkül is tud/fog.
A szerver a kikapcsolódásra épül, mint minden más játék, nyilván ugyanúgy megvan itt is a tryhard és a casual játékos, ez így van rendjén.

Álomautóm, dobjuk össze rá, egyik héten a tiéd másikon az enyém. (Addig elvezetem a citroen jumpert XD)
De vidéki vagyok nálunk is kiabálnak itt az udvaron, hogy antik eladó.
 

sajtos

Zöldfülű
2019. 01. 10.
214
283
24
V4 karakter
Szegedi Richard
V2 óta játszok a szerveren, mindig megvolt minden réteg. Volt aki csak a szerepjátékot nyomatta, volt aki csak a kereskedést. Szerintem mind a kettőben meg lehet találni a szépet, nem értem, hogy miért zavar ez Téged.
Simán el tudsz menni és RP-zhetsz amennyit akarsz olyan karakterrel amilyennel akarod, mert megvan erre a kör. Ugyanúgy megvan a kör arra is, hogy egésznap csak azt kiabáld, hogy antik eladó.
Szerintem teljesen érthető, hogy a vezetőség a pénzkeresés irányába mozdul el. Gondolom Te sem szívesen ülnél bent a munkahelyeden 0 pénzért. Ha erre van igény, akkor ezt sajnos le kell követni. De ez még nem azt jelenti, hogy azok a playerek, akik mondjuk csak RP-zni járnak fel, ne kapnának semmit az update-ek során. Én úgy gondolom, hogyha nem tetszik Neked az, hogy valaki azért jön fel a szerverre, hogy kereskedjen vagy pénzt szerezzen, akkor egészen nyugodtan el lehet kerülni a zacist, a főbb horgászhelyeket, de mondok jobbat, a telefonon a hirdetéseket is ki lehet kapcsolni. Egyébként én nem úgy vettem észre, hogy ne lehetne értelmesen elbeszélgetni egy-egy emberrel a szerveren vagy ne lenne meg az a réteg, aki normálisan alakítja a karakterét. Az más kérdés, hogy nem mindenkinek van erre ideje és vezeti ezt fórumon. Én egy időben vezettem, de sajnos be kellett látnom, hogy napi 8 óra munka és magánélet mellé nem fér bele az időmbe az, hogy napvégén még felmenjek RP-zni és képeket szerkesszek egy elég zárt közösségnek. Mert lehet a karakteredet képek és leírás nélkül is szerkeszteni.
V2-ben és V3-ban (bár itt már tudtál rajta módosítani menet közben) még meg kellett adni regisztrálásnál egy leírást a karakterednek, tippeld meg, hogy ennek is mi lett a vége és miért lett kivéve(Smith Joe vagyok, kereskedni és videózni jöttem a szerverre).
Ha megnöveled a fizetéseket, akkor viszont minden drágább lesz (nézz utána, hogy mi történik, ha az inflációt mindenki leköveti főleg a béremelések).
A jail időtartamára kitérve, Mindenki hibázhat, Mindenki hibázik is. Azzal, hogy megnöveled a büntetéseket, elveszed más emberek kedvét a játéktól, mert nem fogják leülni a 300 percet. Visszaesőkről persze itt nem beszélve, mert az egy másik tészta.
Tettek amúgy intézkedéseket már abba az irányba, hogy a szerverről kivigyék a pénzt (lsd.: adók nagysága) de sajnos nem értek el vele sok mindent imo.


TLDR: Ha Téged csak a HCRP érdekel, ott a lehetőség rá, hogy csatlakozz olyan körökbe ahol ezt művelik, hiddd el, hogy tárt karokkal fognak Téged fogadni. Amennyiben az zavar, hogy valaki azért jár fel a szerverre, hogy kikapcsolódjon és ezt úgy teszi, hogy kereskedik, kapcsold ki a hirdetéseket, kerüld el a forgalmasabb helyeket. Két társadalmilag teljesen külön réteg is meg tud élni egymás mellett, szerintem itt is nyugodtan alkalmazható ez.
 

leviiiii

Welcome to the final act
2020. 05. 24.
713
3 791
Mosonmagyaróvár
V4 karakter
liliana xiang
LV karakter
seres "felvidéki" zoltán
V2 karakter
krisztián lovász
V2 óta játszok a szerveren, mindig megvolt minden réteg. Volt aki csak a szerepjátékot nyomatta, volt aki csak a kereskedést. Szerintem mind a kettőben meg lehet találni a szépet, nem értem, hogy miért zavar ez Téged.
Simán el tudsz menni és RP-zhetsz amennyit akarsz olyan karakterrel amilyennel akarod, mert megvan erre a kör. Ugyanúgy megvan a kör arra is, hogy egésznap csak azt kiabáld, hogy antik eladó.
Szerintem teljesen érthető, hogy a vezetőség a pénzkeresés irányába mozdul el. Gondolom Te sem szívesen ülnél bent a munkahelyeden 0 pénzért. Ha erre van igény, akkor ezt sajnos le kell követni. De ez még nem azt jelenti, hogy azok a playerek, akik mondjuk csak RP-zni járnak fel, ne kapnának semmit az update-ek során. Én úgy gondolom, hogyha nem tetszik Neked az, hogy valaki azért jön fel a szerverre, hogy kereskedjen vagy pénzt szerezzen, akkor egészen nyugodtan el lehet kerülni a zacist, a főbb horgászhelyeket, de mondok jobbat, a telefonon a hirdetéseket is ki lehet kapcsolni. Egyébként én nem úgy vettem észre, hogy ne lehetne értelmesen elbeszélgetni egy-egy emberrel a szerveren vagy ne lenne meg az a réteg, aki normálisan alakítja a karakterét. Az más kérdés, hogy nem mindenkinek van erre ideje és vezeti ezt fórumon. Én egy időben vezettem, de sajnos be kellett látnom, hogy napi 8 óra munka és magánélet mellé nem fér bele az időmbe az, hogy napvégén még felmenjek RP-zni és képeket szerkesszek egy elég zárt közösségnek. Mert lehet a karakteredet képek és leírás nélkül is szerkeszteni.
V2-ben és V3-ban (bár itt már tudtál rajta módosítani menet közben) még meg kellett adni regisztrálásnál egy leírást a karakterednek, tippeld meg, hogy ennek is mi lett a vége és miért lett kivéve(Smith Joe vagyok, kereskedni és videózni jöttem a szerverre).
Ha megnöveled a fizetéseket, akkor viszont minden drágább lesz (nézz utána, hogy mi történik, ha az inflációt mindenki leköveti főleg a béremelések).
A jail időtartamára kitérve, Mindenki hibázhat, Mindenki hibázik is. Azzal, hogy megnöveled a büntetéseket, elveszed más emberek kedvét a játéktól, mert nem fogják leülni a 300 percet. Visszaesőkről persze itt nem beszélve, mert az egy másik tészta.
Tettek amúgy intézkedéseket már abba az irányba, hogy a szerverről kivigyék a pénzt (lsd.: adók nagysága) de sajnos nem értek el vele sok mindent imo.


TLDR: Ha Téged csak a HCRP érdekel, ott a lehetőség rá, hogy csatlakozz olyan körökbe ahol ezt művelik, hiddd el, hogy tárt karokkal fognak Téged fogadni. Amennyiben az zavar, hogy valaki azért jár fel a szerverre, hogy kikapcsolódjon és ezt úgy teszi, hogy kereskedik, kapcsold ki a hirdetéseket, kerüld el a forgalmasabb helyeket. Két társadalmilag teljesen külön réteg is meg tud élni egymás mellett, szerintem itt is nyugodtan alkalmazható ez.
Ameddig nem lesz valami jutalmazás arra, hogy rpzzenek a szerveren, illetve hogy ne legyen már mindenből aü, addig itt komolyabb változás nem lesz.
A pénz kivezetésről meg annyit, hogy ott rontottak el mindent, hogy a szerveren iszonyatosan megnőttek a pps itemek ára és az új pps itemek is iszonyat drágák lettek, ezáltal a névreszóló ppzésnek az ára is nőt, ami újbóli inflációhoz vezetett.

Ja és igen, lehet elbeszélgetni az emberekkel, csak elég zavaró, amikor egy jó rp közepette megérkezik a "kőműves brigád" és a "kamu roma" karakterekkel és elrontanak mindent.
 

sajtos

Zöldfülű
2019. 01. 10.
214
283
24
V4 karakter
Szegedi Richard
Ameddig nem lesz valami jutalmazás arra, hogy rpzzenek a szerveren, illetve hogy ne legyen már mindenből aü, addig itt komolyabb változás nem lesz.
A pénz kivezetésről meg annyit, hogy ott rontottak el mindent, hogy a szerveren iszonyatosan megnőttek a pps itemek ára és az új pps itemek is iszonyat drágák lettek, ezáltal a névreszóló ppzésnek az ára is nőt, ami újbóli inflációhoz vezetett.

Ja és igen, lehet elbeszélgetni az emberekkel, csak elég zavaró, amikor egy jó rp közepette megérkezik a "kőműves brigád" és a "kamu roma" karakterekkel és elrontanak mindent.
Bocs, de miért kéne jutalmazni azért, mert azt csinálod, amire ki van alakítva a szerver? Tényleg nem értem, világosíts fel. Ha pénzt szeretnél a szerepjátékért, menj fk-ba.
Nézzük meg, hogy a pp-s itemek ára mióta nem változott, ha az emlékeim nem csalnak, talán V3 eleje óta - javítsatok ki, ha máshogy van. Ha V3 eleje óta nem változtak az árak, akkor 2015 és 2023 között tekintsük meg az inflációt. Én úgy gondolom, hogy még mindig egy korrekt emelés volt ez. Nem feltétele a szervernek, hogy pp-zz, lehet anélkül is játszani. Mindenhol kell a grind ahhoz, hogy valamit elérj. Erre itt a kereskedés, fémkeresőzés, horgászat a lehetőség. Persze, hogy újabb inflációhoz vezetett, de sajnos ez ilyen. Erre őszintén nem tudok mit mondani. Van egy fenntartási költsége a szervernek, nem puszira megy minden.

Ja, figyelmen kívül kell hagyni ezeket a brigádokat, sajnos ez ilyen. A Blahán beszélgetés közben odajöhet egy csöves aki megzavar. Szimplán egy zártabb helyet kell keresni, ahol nem találnak meg.
 

leviiiii

Welcome to the final act
2020. 05. 24.
713
3 791
Mosonmagyaróvár
V4 karakter
liliana xiang
LV karakter
seres "felvidéki" zoltán
V2 karakter
krisztián lovász
Bocs, de miért kéne jutalmazni azért, mert azt csinálod, amire ki van alakítva a szerver? Tényleg nem értem, világosíts fel. Ha pénzt szeretnél a szerepjátékért, menj fk-ba.
RP-s frakció alatt az illegalt érted? Mert ott csak veszteséged lesz pénzügyileg. Így pedig senkinek semmi kedve sincs szerepjátékozni, mivel hiába van erre kialakítva elméletileg a szerver, a gyakorlatban mindenhez is pénz kell és mivel RP-vel sehol nem tudsz valamire való pénzt szerezni, így marad a grinde ami teljesen kivesz téged abból hogy átéld a karaktered szerepjáték mivoltát, mivel rá vagy kötelezve, hogy a pénz érdekében horgász és detektorozz vagy kereskedj, ami egy illegális karakternel aztán meg viccesebb dolog.
Nézzük meg, hogy a pp-s itemek ára mióta nem változott, ha az emlékeim nem csalnak, talán V3 eleje óta - javítsatok ki, ha máshogy van. Ha V3 eleje óta nem változtak az árak, akkor 2015 és 2023 között tekintsük meg az inflációt. Én úgy gondolom, hogy még mindig egy korrekt emelés volt ez. Nem feltétele a szervernek, hogy pp-zz, lehet anélkül is játszani. Mindenhol kell a grind ahhoz, hogy valamit elérj. Erre itt a kereskedés, fémkeresőzés, horgászat a lehetőség. Persze, hogy újabb inflációhoz vezetett, de sajnos ez ilyen. Erre őszintén nem tudok mit mondani. Van egy fenntartási költsége a szervernek, nem puszira megy minden.
Jaaa, csak ha nem mész el grindeolni, hanem a szerepednel akarsz maradni és kellene mégis a pénz, akkor ppz-ned kell. Hisz az auto megvásárlása, tunningolasa, fegyverek, lőszerek ( ha illegális karaktert rpzel) és mondjuk egy haz inti igénylése és annak a dekoralasa is irdatlan pénz.